Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Γειά σας είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα να μάθω. Πως να συνεχίσω να την προπόνηση στο σπίτι μιας και τα γυμναστήρια δεν θα ανοίξουν σύντομα. Έχω πάρει κάποια κιλά λόγω ότι δεν γυμνάζομαι πλέον. Δεν έχω κάποιο εξοπλισμό.

Λάστιχα , κανα δυο αλτήρες και με το βάρος του σώματος πχ κάμψεις κ οσο ανεβαινεις
θα αυξανεις τη δυσκολια της άσκησης με έξτρα τρόπους πχ φοράς ενα σακιδιο στη πλάτη γεμάτο βιβλια μέσα.

Εχεις εξτρα βάρος 8-9 κιλα δηλαδή. Ειναι δυσκολο το progressive εκτος γυμναστηριου θέλει να έχεις φαντασια.

Εγω πχ πηγα σε μια παιδικη χαρά έδεσα το λάστιχο εβαλα το στρωμα κάτω γονάτισα και έκανα προσομοιωση του pull down νταξει περναγαν κάποιοι με κοιταζαν περιεργα.... στα @@ μου εγω προπονηση πλάτης ηθελα να κάνω.

Τωρα νιωθω πιασμένος... πετυχαμε δηλαδη μια καλη ένταση.

Εκτος απο αυτες τις δυσκολιες εχεις και τον καιρο.... μεσα στο σπιτι για παραδειγμα δεν θα μπορουσα να κρεμάσω κάπου το λάστιχο το οποιο ειναι και βαρύ - σκληρο. Μονοζυγο επισης δεν θα μπορουσα να κάνω. Με τις πορτες και τα κασωματα δεν το ρισκάρω. Γενικα εχει δυσκολιες. Ολα ειναι εναντιον μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
2ο γεύμα μετα τη προπονηση (300μλ ασπράδι + 25γρ μπάρα πρωτεινης)

3ο γευμα 180γρ μπιφτεκι , 100γρ ρυζι ζυγισμενο άβραστο , 15μλ λάδι , 30γρ χουμους εμποριου

συνολο ως τωρα 2055 θερμιδες 130 πρωτεινη 170 υδατανθρακας 74 λιπαρά. Θα φορτωσουμε σημερα ειναι ημέρα προπονησης.

Αλλο ενα γευμα 50γρ ρυζι με αυγα και λάδι και τελευταιο πριν τον υπνο ενα γιαουρτάκι σκέτο με λιγες σταφιδες ή καρυδια.

Συνολικα 5 γευματα. Αυτα να τα βλέπουνε κάποιοι που λένε τρωω τρωω και δεν παχαινω. Και δεν ειμαστε καν σε καθαρη φάση ογκου.

2800 θερμιδες ογκος της πλάκας.

δεν τρως - νομιζεις οτι τρώς ;)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λάστιχα , κανα δυο αλτήρες και με το βάρος του σώματος πχ κάμψεις κ οσο ανεβαινεις
θα αυξανεις τη δυσκολια της άσκησης με έξτρα τρόπους πχ φοράς ενα σακιδιο στη πλάτη γεμάτο βιβλια μέσα.

Εχεις εξτρα βάρος 8-9 κιλα δηλαδή. Ειναι δυσκολο το progressive εκτος γυμναστηριου θέλει να έχεις φαντασια.

Εγω πχ πηγα σε μια παιδικη χαρά έδεσα το λάστιχο εβαλα το στρωμα κάτω γονάτισα και έκανα προσομοιωση του pull down νταξει περναγαν κάποιοι με κοιταζαν περιεργα.... στα @@ μου εγω προπονηση πλάτης ηθελα να κάνω.

Τωρα νιωθω πιασμένος... πετυχαμε δηλαδη μια καλη ένταση.

Εκτος απο αυτες τις δυσκολιες εχεις και τον καιρο.... μεσα στο σπιτι για παραδειγμα δεν θα μπορουσα να κρεμάσω κάπου το λάστιχο το οποιο ειναι και βαρύ - σκληρο. Μονοζυγο επισης δεν θα μπορουσα να κάνω. Με τις πορτες και τα κασωματα δεν το ρισκάρω. Γενικα εχει δυσκολιες. Ολα ειναι εναντιον μας.
Πάρε ένα γάντζο που κρεμάνε τα κρέατα βάλτον πάνω σε μια πόρτα, βάλε ένα τακακι στο κενό της πόρτας από κάτω για να μην φύγουν οι μεντεσέδες από τον τοίχο και κρέμα ότι λάστιχο θες εκεί.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.

μια κάπως ασυνήθιστη προπόνηση, σε περίπτωση που κάποιος θέλει ιδέες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Ιδέες για ασκησιολογιο ώμων.

Εννοειται το στηθος του AThlean X ειναι τοπ για μένα... επειδη βλέπουμε και κάτι φρικια με γυναικομαστιες λογω αναβολικων ;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάρε ένα γάντζο που κρεμάνε τα κρέατα βάλτον πάνω σε μια πόρτα, βάλε ένα τακακι στο κενό της πόρτας από κάτω για να μην φύγουν οι μεντεσέδες από τον τοίχο και κρέμα ότι λάστιχο θες εκεί.
Ειναι σκληρό το λάστιχο που λέω , εύκολα ξεκολάει τη πορτα μαζί. Θέλει σιδερο - δοκό. Οποτε το επιτρέπει ο καιρος θα κάνω πλάτη έξω. Αλλιως μέσα , Καθιστη κωπηλατική σε καρέκλα πατώντας το λάστιχο για να μην επιβαρυνεται η οσφυική μοίρα ή σκυφτή κωπηλατική. Εχω 2 επιλογές λοιπόν. Μια χαρά δουλεύουν τη πλάτη.

Ποσο θα κάνει κωλοκαιρο 1-2 βδομάδες ; Ετσι και αλλιως σημερα ειδα οτι τα Pull ups θελουν δουλειά μου φευγουν οι ώμοι λιγο μπροστα αν ειδα καλά και δεν εφταιγε το φουτερ. Αυτο ειναι προβλημα. Το στηθος ειναι οδηγος στις έλξεις. Οποτε θα βάλω ενα λάστιχο στα ποδια. Και θα κοιτάξω να κάνω την ασκηση σωστά και αργά.

Σημερα λέγανε σε εναν εκει οτι δεν μπορει να κάνει έλξεις.... σε αρχάριους δεν δινεις να κάνουν έλξεις εκτος και αν θές να καταστρέψεις τα χέρια τους. Εν τω μεταξυ απο οσο ειδα και αυτοι λάθος τις έκαναν το κεφάλι δεν κουνιέται οταν ανεβαινεις. Αλλιςω σπρώχνεις με τους ώμους κ κλέβεις. Ειναι επικινδυνο αυτο για τους ώμους. Με τη πλάτη θές να τραβήξεις και με οδηγο το στηθος οι ώμοι πίσω.

Αυτα για πλάτη... για κάμψεις δικεφαλων και ώμους έχω άλλα λάστιχάκια. Για στηθος έχουμε τις κάμψεις και τα ανοιγματα με λάστιχο. Παιρνεις το λάστιχο μπροστά σου και το ανοιγεις. Υπάρχουν λύσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
1. Πόσες φορές (μέρες) την εβδομάδα κάνετε γυμναστική; :)
2. Πόσο διαρκεί η προπόνησή σας συνολικά, με τα διαλείμματα;
3. edit: και πόσες φορές την εβδομάδα "πρέπει" να προπονείται κάποιος; Υπάρχει κανόνας σε αυτό;
Εγω για να χάσω βάρος έκανα τα παρακάτω. Θα αναφέρω και τα λάθη μου για να προσέξεις.

Φεβρουαριος-Μαιος
Θερμίδες 1200 (κάποιες φορές 2 γεύματα τη μέρα) - λαθος, μη πέσεις κάτω από τις 1600. Έτρωγα σαλάτες με κρεατικά και αυγά με μπέικον και τυρί, χωρίς ψωμί. Υδατάνθρακες δεν έτρωγα καθόλου.
Περπάτημα 3-4 ώρες τη μέρα, κάθε μερα
Αποτελεσμα: έχασα πολλά κιλά αλλά αρκετά από αυτά ήταν μυϊκή μάζα. Αν ξεκίνησα με 28% λιπος, παρέμεινα με τόσο.

Μαιος-Αυγουστος
Κατέβασα το FitOn app και μπήκα σε προγραμμα. Εκανα 15-20 ασκήσεις την εβδομαδα. Είχα τουλάχιστον 1 ΗΙΙΤ ή cardio μέσα και έκανα χέρια την μια μέρα, πόδια την επόμενη, core την μεθεπόμενη και ξανά από την αρχή αυτά. Πολλές φορές πήγαινα και για περπάτημα ή ποδήλατο για 2-3 ώρες.
Διατροφή: ότι και παραπάνω αλλά αύξησα τις θερμίδες στις 1700 και άρχισα να τρώω και πρωτεϊνη.
Αποτελεσματα: άρχισα να βλέπω διαφορά στην μυϊκή μου μάζα. Τα κιλά παρέμειναν σταθερά αλλά έχανα σε όγκο. Το λάθος ήταν ότι έκανα υπερβολική άσκηση και δεν ξεκουραζομουν και δεν είχα τα αποτελέσματα που ήθελα.

Σεπτέμβριος-Οκτωβριος
Μπήκα σε προγραμμα (περίπου 40-60 λεπτα/μέρα)
Δευτέρα: full body HIIT
Τρίτη: χέρια και core
Τεταρτη: προαιρετικό ΗΙΙΤ
Πέμπτη: πόδια
Παρασκευή: AMRAP με βαρακια συνήθως full body. Βασικά ήταν σαν HIRT.
ΣΚ: περπάτημα ή ποδήλατο ή ξεκούραση
Καθημερινό περπάτημα 1-2 ώρες και κάποιες φορές ποδηλατο.
Διατροφή γύρω στις 1700-1800 θερμίδες την ημέρα. 2 φορές την εβδομαδα έτρωγα υδατάνθρακες (πχ μακαρόνια) και πάνω από 2200 θερμίδες.
Αποτελέσματα: μεγάλη διαφορά μέσα σε 1.5 μήνα σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες.

Νοέμβριος-Τωρα
Πρόγραμμα με βαρη (60-90 λεπτά):
Δευτερα: χέρια με ή χωρίς core
Τριτη: πόδια με ή χωρίς core
Τετάρτη: διάλειμμα ή προαιρετικό ΗΙΙΤ
Πέμπτη: χέρια με ή χωρίς core
Παρασκευή: πόδια με ή χωρίς core
ΣΚ: ξεκούραση ή περπάτημα
Επίσης καθημερινό περπάτημα για 1-2 ώρες.
Διατροφή: ίδια με παραπάνω αλλά αύξησα λίγο τους υδατάνθρακες γιατί αλλιώς δεν έβγαιναν οι ασκήσεις
Αποτελέσματα: άρχισα να βλέπω περισσότερες γραμμώσεις και είδα και μεγάλη αύξηση στην μυϊκή μάζα με ταυτόχρονη μείωση στο λίπος.

Όταν αναφέρομαι σε χέρια, εννοώ όλο το σώμα από την μέση και πάνω.

Σε 4 μέρες τελειώνω αυτό το πρόγραμμα και θα κάνω αυτό που έκανα τον Σεπτέμβριο αλλά θα αυξήσω τον βαθμό δυσκολίας. Ο λόγος είναι ότι έχει πολύ ΗΙΙΤ και θα με βοηθήσει να κάψω περισσότερο λίπος. Μετά τις 6 αυτές βδομάδες θα επαναλάβω το πρόγραμμα με τα βάρη αυξάνοντας τον βαθμό δυσκολίας και μετά θα μπω στο 3ο πρόγραμμα που έχω που είναι παλούκι.

Με λίγα λόγια, αν θέλεις να χάσεις άμεσα βάρος, τότε κανείς cardio + HIIT. Θα χάσεις όμως και μυϊκή μάζα. Αν κάνεις συνδιασμό cardio + HIIT + βάρη θα χτίσεις μυϊκή μάζα και θα κάψεις λίπος αλλά πιστεύω θα δεις πιο αργά αποτελέσματα. Ίσως φουσκωσεις για ένα διάστημα πριν αρχίσεις να βλέπεις το λίπος να φεύγει.

Γειά σας είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα να μάθω. Πως να συνεχίσω να την προπόνηση στο σπίτι μιας και τα γυμναστήρια δεν θα ανοίξουν σύντομα. Έχω πάρει κάποια κιλά λόγω ότι δεν γυμνάζομαι πλέον. Δεν έχω κάποιο εξοπλισμό.
Προτείνω το FitOn app. ΗΙΙΤ και ασκήσεις με βάρη ή λάστιχα. Αν δεν έχεις βάρη χρησιμοποίησε μπουκάλια με νερό ή άμμο. Λαστιχα πιστεύω μπορείς να βρεις εύκολα και είναι και πολύ οικονομικά. Εγώ όταν δεν έχω τα βαρακια που θέλω συνδιαζω ελαφριά βαρακια με λαστιχα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εννοείται ότι δεν πρεπει να κόβεις υδατάνθρακα. Καταρχάς ο μεγαλυτερος μυθος είναι ο υδατανθρακας το βράδυ. Τρως ελαφρυ υδατανθρακα γιαουρτακι με καρυδια κ λίγες σταφιδες τελευταίο γευμα πριν κοιμηθείς ο υδατανθρακας θα βοηθήσει στην αποκατάσταση μαζί με την καζεΐνη από το γιαουρτακι που είναι αργής απορρόφησης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Γιαουρτι τοταλ τρίμενο μελομακάρονο κ μια μπάρα πρωτεινης από πανω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201216_034750.jpg
    IMG_20201216_034750.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 126

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έχω σιχαθεί την πρωτεϊνη. Το γιαούρτι επίσης δεν μου αρέσει εκτός αν είναι με γεύσεις, το οποίο είναι γεματο ζάχαρη, οπότε δεν το τρώω. Παίρνω μεγάλες συσκευασίες φιλέτων κότας γιατί αλλιώς με το ζόρι φτάνω τα 80γρ πρωτεϊνη. Τώρα με τις γιορτές έφεραν περισσότερες γαλοπούλες και μεγαλυτερες. Θα γεμίσω το ψυγείο. Πρωί μεσημέρι βράδυ γαλοπούλα. Δεν γίνεται αλλιώς.

Σκέφτομαι να αρχίσω να πίνω και περισσότερο γάλα. Θα πάρω με 0% λιπαρά το οποίο το απεχθάνομαι, αλλά με κακάο θα πίνεται. Δεν μπορώ άλλο whey και το cottage cheese μου τελειώνει πολύ γρήγορα παρόλο που παίρνω 3 συσκευασίες των 700γρ κάθε φορά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,851 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ θα σταματήσω για ένα διάστημα. Τα εξανθήματα μου χειροτέρεψαν. Ειδικά σήμερα τρόμαξα. Χειρότερα και από ανεμοβλογιά.
Σήμερα έκανα 4 circuits από 2 ασκήσεις το καθένα και έκλεισα με 7+ λεπτά ΗΙΙΤ.
1. Curls (δεν είχα βαρακια στο κατάλληλο βάρος και συνδύασα 7αρια με λάστιχα), tricep kickbacks
2. Skull crashers, curls καθιστή
3. Κάμψεις, plank rows
4. Curl to press, halo
HIIT: beast jacks, Russian twist, plank ups (40" ασκηση, 10" διάλειμμα, 3 γύρους)

Ο συνδυασμός βαρακια με λάστιχα έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ. Ειδικά στο κατέβασμα νιώθεις ότι γυμνάζεσαι πολύ καλύτερα. Εκτελείς και καλύτερα την άσκηση γιατί και να θέλεις να βιαστείς δεν μπορείς γιατί το λάστιχο κρατάει αντίσταση. Θα επενδύσω σε καλύτερα λάστιχα και θα πάρω και λουριά και άλλα εξαρτήματα για καλύτερη τεχνική
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εγώ θα σταματήσω για ένα διάστημα. Τα εξανθήματα μου χειροτέρεψαν. Ειδικά σήμερα τρόμαξα. Χειρότερα και από ανεμοβλογιά.
Σήμερα έκανα 4 circuits από 2 ασκήσεις το καθένα και έκλεισα με 7+ λεπτά ΗΙΙΤ.
1. Curls (δεν είχα βαρακια στο κατάλληλο βάρος και συνδύασα 7αρια με λάστιχα), tricep kickbacks
2. Skull crashers, curls καθιστή
3. Κάμψεις, plank rows
4. Curl to press, halo
HIIT: beast jacks, Russian twist, plank ups (40" ασκηση, 10" διάλειμμα, 3 γύρους)

Ο συνδυασμός βαρακια με λάστιχα έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ. Ειδικά στο κατέβασμα νιώθεις ότι γυμνάζεσαι πολύ καλύτερα. Εκτελείς και καλύτερα την άσκηση γιατί και να θέλεις να βιαστείς δεν μπορείς γιατί το λάστιχο κρατάει αντίσταση. Θα επενδύσω σε καλύτερα λάστιχα και θα πάρω και λουριά και άλλα εξαρτήματα για καλύτερη τεχνική

Πολυ καλή ιδέα ο συνδυασμος λάστιχου με αλτηράκι ! Τα λάστιχα για στηθος - πλάτη κ χέρια ειναι οτι πρέπει ! Και ειδικα στο μονοζυγο που σε κρατανε απο κάτω κ μαθαινεις τη τεχνική τελεια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω σιχαθεί την πρωτεϊνη. Το γιαούρτι επίσης δεν μου αρέσει εκτός αν είναι με γεύσεις, το οποίο είναι γεματο ζάχαρη, οπότε δεν το τρώω. Παίρνω μεγάλες συσκευασίες φιλέτων κότας γιατί αλλιώς με το ζόρι φτάνω τα 80γρ πρωτεϊνη. Τώρα με τις γιορτές έφεραν περισσότερες γαλοπούλες και μεγαλυτερες. Θα γεμίσω το ψυγείο. Πρωί μεσημέρι βράδυ γαλοπούλα. Δεν γίνεται αλλιώς.

Σκέφτομαι να αρχίσω να πίνω και περισσότερο γάλα. Θα πάρω με 0% λιπαρά το οποίο το απεχθάνομαι, αλλά με κακάο θα πίνεται. Δεν μπορώ άλλο whey και το cottage cheese μου τελειώνει πολύ γρήγορα παρόλο που παίρνω 3 συσκευασίες των 700γρ κάθε φορά.

Εγω χθες εβαλα στο φουρνο 300μλ ασπραδι σε ενα ταψάκι και έβγαλε μια ωραιοτατη ομελετα την οποια συνδυασα με ψητές πατάτες. Η Whey τα σπάει ειδικα σε γευσεις δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι την εχεις σιχαθει !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν και δεν ξέρω αν με τα ποδια οπως τα εχει αυτη αλλάζει κάτι αλλα να ξέρεις οτι τα κλασσικα ροκανισματα ειναι επικινδυνα για τη σπονδυλικη στηηλη. Δινουν πιέσεις στους σπονδυλους. Καλυτερα να κρεμαστεις απο ενα διζυγο-μονοζυγο να κανεις κοιλιακους σηκώνοντας τα ποδια.
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω σιχαθεί την πρωτεϊνη. Το γιαούρτι επίσης δεν μου αρέσει εκτός αν είναι με γεύσεις, το οποίο είναι γεματο ζάχαρη, οπότε δεν το τρώω. Παίρνω μεγάλες συσκευασίες φιλέτων κότας γιατί αλλιώς με το ζόρι φτάνω τα 80γρ πρωτεϊνη. Τώρα με τις γιορτές έφεραν περισσότερες γαλοπούλες και μεγαλυτερες. Θα γεμίσω το ψυγείο. Πρωί μεσημέρι βράδυ γαλοπούλα. Δεν γίνεται αλλιώς.

Σκέφτομαι να αρχίσω να πίνω και περισσότερο γάλα. Θα πάρω με 0% λιπαρά το οποίο το απεχθάνομαι, αλλά με κακάο θα πίνεται. Δεν μπορώ άλλο whey και το cottage cheese μου τελειώνει πολύ γρήγορα παρόλο που παίρνω 3 συσκευασίες των 700γρ κάθε φορά.

Όπως είπε κι ο Devil, υπάρχουν πολλές γεύσεις. Ας μην παίρνεις μόνο μία. Πάρε 2-3, να έχεις να αλλάζεις και να μην βαριέσαι. Ή/και μπορείς να πάρεις κι άγευστη.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πολυ καλή ιδέα ο συνδυασμος λάστιχου με αλτηράκι ! Τα λάστιχα για στηθος - πλάτη κ χέρια ειναι οτι πρέπει ! Και ειδικα στο μονοζυγο που σε κρατανε απο κάτω κ μαθαινεις τη τεχνική τελεια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εγω χθες εβαλα στο φουρνο 300μλ ασπραδι σε ενα ταψάκι και έβγαλε μια ωραιοτατη ομελετα την οποια συνδυασα με ψητές πατάτες. Η Whey τα σπάει ειδικα σε γευσεις δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι την εχεις σιχαθει !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Αν και δεν ξέρω αν με τα ποδια οπως τα εχει αυτη αλλάζει κάτι αλλα να ξέρεις οτι τα κλασσικα ροκανισματα ειναι επικινδυνα για τη σπονδυλικη στηηλη. Δινουν πιέσεις στους σπονδυλους. Καλυτερα να κρεμαστεις απο ενα διζυγο-μονοζυγο να κανεις κοιλιακους σηκώνοντας τα ποδια.

Όπως είπε κι ο Devil, υπάρχουν πολλές γεύσεις. Ας μην παίρνεις μόνο μία. Πάρε 2-3, να έχεις να αλλάζεις και να μην βαριέσαι. Ή/και μπορείς να πάρεις κι άγευστη.
Εχω δοκιμασει σοκολατα, βανιλια, μπανανα και cookies and cream. Η καλυτερη ηταν η cookies and cream αλλα ηταν υπερβολικα γλυκια σε σημειο αηδιας. Οι αλλες μου μυριζαν. Δεν εχω παντα χρονο να φτιαχνω smoothie για να κρυβω την μυρωδια και οταν την ανακατευω με νερο την πινω κλεινοντας την μυτη και στο καπακι να τρωω μια μπουκια απο οτι εχω προχειρο για να φυγει η γευση απο το στομα πριν αναπνευσω απο την μυτη και γευτω την πρωτεινη. Θα δοκιμασω αλλες μαρκες cookies and cream μηπως ειναι λιγοτερο γλυκιες. Θα δοκιμασω βανιλια με φρεσκιες φραουλες.
@Nelliel χειροτέρεψε με τη προπονηση ε ; πφφφ
ναι δυστυχως. Πηρα αντιισταμινικα χθες βραδυ. Ειδικα πισω στην μεση εκει που καθεται το λαστιχο του παντελονιου εγινα χαλια. Εχω αλλες 2 μερες προπονησης για να βγαλω το προγραμμα που ξεκινησα. Ισως κανω ασκηση για 2 μερες και μετα τιποτα. Θα πλακωθω και στα αντιισταμινικα.
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω δοκιμασει σοκολατα, βανιλια, μπανανα και cookies and cream. Η καλυτερη ηταν η cookies and cream αλλα ηταν υπερβολικα γλυκια σε σημειο αηδιας. Οι αλλες μου μυριζαν. Δεν εχω παντα χρονο να φτιαχνω smoothie για να κρυβω την μυρωδια και οταν την ανακατευω με νερο την πινω κλεινοντας την μυτη και στο καπακι να τρωω μια μπουκια απο οτι εχω προχειρο για να φυγει η γευση απο το στομα πριν αναπνευσω απο την μυτη και γευτω την πρωτεινη. Θα δοκιμασω αλλες μαρκες cookies and cream μηπως ειναι λιγοτερο γλυκιες. Θα δοκιμασω βανιλια με φρεσκιες φραουλες.

Τόσο αίσχος; Ο.ο

Άλλαξε μάρκες, μήπως η συγκεκριμένη εταιρεία δεν σου κάνει. Εάν έχεις κι από άλλες το ίδιο πρόβλημα, τότε ίσως η άγευστη να ήταν η καλύτερη για σένα. Μπορείς να την πίνεις σκέτη, ή και να της δίνεις εσύ γεύση βάζοντας κακάο, κανέλα κλπ. Δεν ξέρω εάν θα σου δούλευε και το να μπερδέψεις την άγευστη με πχ cookies and cream για να σπάσει λίγο αυτή με γεύση.

ναι δυστυχως. Πηρα αντιισταμινικα χθες βραδυ. Ειδικα πισω στην μεση εκει που καθεται το λαστιχο του παντελονιου εγινα χαλια. Εχω αλλες 2 μερες προπονησης για να βγαλω το προγραμμα που ξεκινησα. Ισως κανω ασκηση για 2 μερες και μετα τιποτα. Θα πλακωθω και στα αντιισταμινικα.

Καλύτερα να σταματήσεις, για μένα. Αφού το αποτέλεσμα είναι το ίδιο (η αποχή), δεν αξίζει να το φουντώσεις ακόμα περισσότερο. Το θέμα είναι να γίνεις όσο πιο γρήγορα καλά για να γυρίσεις στις προπονήσεις, όχι να το καθυστερήσεις.

Περαστικά να 'ναι. :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει σοκολατα, βανιλια, μπανανα και cookies and cream. Η καλυτερη ηταν η cookies and cream αλλα ηταν υπερβολικα γλυκια σε σημειο αηδιας. Οι αλλες μου μυριζαν. Δεν εχω παντα χρονο να φτιαχνω smoothie για να κρυβω την μυρωδια και οταν την ανακατευω με νερο την πινω κλεινοντας την μυτη και στο καπακι να τρωω μια μπουκια απο οτι εχω προχειρο για να φυγει η γευση απο το στομα πριν αναπνευσω απο την μυτη και γευτω την πρωτεινη. Θα δοκιμασω αλλες μαρκες cookies and cream μηπως ειναι λιγοτερο γλυκιες. Θα δοκιμασω βανιλια με φρεσκιες φραουλες.

ναι δυστυχως. Πηρα αντιισταμινικα χθες βραδυ. Ειδικα πισω στην μεση εκει που καθεται το λαστιχο του παντελονιου εγινα χαλια. Εχω αλλες 2 μερες προπονησης για να βγαλω το προγραμμα που ξεκινησα. Ισως κανω ασκηση για 2 μερες και μετα τιποτα. Θα πλακωθω και στα αντιισταμινικα.
Χαχαχα εσυ υποφέρεις για να πιεις πρωτεινη εγώ παλι τις μπάρες τις κατεβάζω 2-2 εχω γίνει ο καλυτερος πελατης του μάρκετ μέχρι προσφατα έκαναν παραγγελια ανά 6 μήνες τώρα ανά μήνα!!!!

Βραδινή προπονηση απόψε!!! Πάω να κάνω κανα σετ καμψεις με αργό τέμπο. Με καίει το στήθος φφφφφ
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τόσο αίσχος; Ο.ο

Άλλαξε μάρκες, μήπως η συγκεκριμένη εταιρεία δεν σου κάνει. Εάν έχεις κι από άλλες το ίδιο πρόβλημα, τότε ίσως η άγευστη να ήταν η καλύτερη για σένα. Μπορείς να την πίνεις σκέτη, ή και να της δίνεις εσύ γεύση βάζοντας κακάο, κανέλα κλπ. Δεν ξέρω εάν θα σου δούλευε και το να μπερδέψεις την άγευστη με πχ cookies and cream για να σπάσει λίγο αυτή με γεύση.



Καλύτερα να σταματήσεις, για μένα. Αφού το αποτέλεσμα είναι το ίδιο (η αποχή), δεν αξίζει να το φουντώσεις ακόμα περισσότερο. Το θέμα είναι να γίνεις όσο πιο γρήγορα καλά για να γυρίσεις στις προπονήσεις, όχι να το καθυστερήσεις.

Περαστικά να 'ναι. :)
Εχω δοκιμασει 3 διαφορετικες μαρκες. Θα δοκιμασω και αγευστη. Βασικα ειναι η μυρωδια του whey που με αηδιαζει. Εχω φτασει σε σημειο να ανοιγω το δοχειο και να με αναγουλιαζει η μυρωδια. Σε μπαρες την τρωω μια χαρα. Μαλλον θα φτιαξω σνακ με πρωτεινη αντι να την πινω με νερο.
Χαχαχα εσυ υποφέρεις για να πιεις πρωτεινη εγώ παλι τις μπάρες τις κατεβάζω 2-2 εχω γίνει ο καλυτερος πελατης του μάρκετ μέχρι προσφατα έκαναν παραγγελια ανά 6 μήνες τώρα ανά μήνα!!!!

Βραδινή προπονηση απόψε!!! Πάω να κάνω κανα σετ καμψεις με αργό τέμπο. Με καίει το στήθος φφφφφ
Τις μπαρες τις τρωω. Την σκονη δεν την μπορω καθολου. Εκανα καμψεις χθες. 48. Πεθανα. Μονο 16 εκανα κανονικα. Μετα στα γονατα. Ηταν 3 σετ απο 16. Στο 1ο εκανα 8 κανονικες, στο 2ο παλι 8 και ολες τις αλλες στα γονατα. Πρεπει να ενδυναμωσω τους pectoralis μυες. Ειναι μαλλον το πιο αδυνατο μου σημειο. Οι τρικεφαλοι εχουν δυναμωσει αρκετα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει 3 διαφορετικες μαρκες. Θα δοκιμασω και αγευστη. Βασικα ειναι η μυρωδια του whey που με αηδιαζει. Εχω φτασει σε σημειο να ανοιγω το δοχειο και να με αναγουλιαζει η μυρωδια. Σε μπαρες την τρωω μια χαρα. Μαλλον θα φτιαξω σνακ με πρωτεινη αντι να την πινω με νερο.

Τις μπαρες τις τρωω. Την σκονη δεν την μπορω καθολου. Εκανα καμψεις χθες. 48. Πεθανα. Μονο 16 εκανα κανονικα. Μετα στα γονατα. Ηταν 3 σετ απο 16. Στο 1ο εκανα 8 κανονικες, στο 2ο παλι 8 και ολες τις αλλες στα γονατα. Πρεπει να ενδυναμωσω τους pectoralis μυες. Ειναι μαλλον το πιο αδυνατο μου σημειο. Οι τρικεφαλοι εχουν δυναμωσει αρκετα.

Σιγα σιγα ρε Νέλλη δεν σε κυνηγάει κανένας :P
Στην επομενη προπονηση θα κάνεις 8 κάμψεις πάλι και στην μεθεπομενη 8,5 θα κάνεις δηλαδη την 9η επαναληψη μισή. Και την επομενη φορά θα μπορεις να βγάζεις 9 επαναληψεις. Άρα προοδος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top