Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Προφανώς κ έχεις καλυτερη διάθεση όταν τρως σωστά... Γιατί απλά η γλυκόζη μέσα στον οργανισμό δεν κάνει σκαμπανεβάσματα...

Προφανώς κ έχεις καλυτερη λίμπιντο... Ενέργεια κτλπ γιατί οι τροφές που τρως ειναι ποιοτικες κ το ορμονολογικο προφιλ του οργανισμού αποδοτικότερο.... Δεν είναι όλα αγγαρεία θα φαω 5 μήνες μαρουλι με κοτόπουλο μόνο για να βγω παραλια. Εγώ το φαγητό που έφαγα σήμερα το ευχαριστήθηκα.... Γιατί ήταν φυσικό... Ελάχιστη επεξεργασία ψητό ελαφρυ κτλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εννοείται θα τη δω κ θα σου πω. Να ξέρεις ότι δεν είναι μόνο οι κοιλιακοί το φίτνες μπορείς να έχεις ένα αξιοπρεπεστατο αποτέλεσμα ωραίο αντρικο με μεγάλες πλατες ποδια ώμους... Χέρια κ να είσαι σε ένα νορμαλ ποσοστο λίπους όλο το χρόνο πχ ένα 15% αυτό ναι είναι υγεία και είσαι και εντάξει στις κοινωνικές υποχρεωσεις δεν είσαι ο δαχτυλοδεικτουμενος με ένα ταπερ στα χέρια.

Εσένα από όσο σε έκοψα δεν πρεπει να είσαι πανω απο 12% λίπος με τίποτα. Μπορεί κ λιγότερο.
Ναι αυτό που είπες με τις υποχρεώσεις μετράει πολύ .στην ηλικία που είμαι τώρα δεν έχω τόσες πολλές ,θα δείξει όταν θα έχω να δω αν μπορώ να διατηρήσω το πλάνο γυμναστικής που έχω τώρα .
Επίσης όπως είπα ο καθένας έχει δική του γυμναστική για το σώμα (bulking ,lean ,cut , strength, hypertrophy klp) δεν γίνεται να συγκρίνεις δύο διαφορετικά πράγματα .
Εγώ προσωπικά την γυμναστική την άρχισα για "σώμα " πολύ πάλαι , λύκειο (για κορίτσια κλπ )αλλά δυστυχώς την άφησα για 1 χρόνο γιατί δεν ήταν motovation αυτός ο λόγος .Τώρα το τελευταίο καιρό το κάνω για τον ευατο μου να μου κάθονται καλά τα ρούχα που φοράω αλλά και πάνω απ' όλα τα οφέλη για την υγεία 😍😍.

Και τώρα που το λες παίζει να αλλάξω το πάνω της γυμναστικής μου έτσι ώστε με κάποιο τρόπο να πετύχω υπερτροφία αλλά και παραπολυ δύναμη (hypertrophy, strength )
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έκανα και εγώ μετρήσεις σήμερα 🤣
Ώμοι (πλάτος): 42
Χέρια (πιο χοντρό σημείο): 31
Πόδια (πιο χοντρό σημείο): 57
Μέση: 62
Σωματικό λιπος: 21.3%

Καλά πάω. Λίγο λίπος να χάσω ακόμα και θα έχω φτάσει στο σημείο που θέλω. Το λίπος θέλω να το πάω 17-19%. Ουσιαστικά θέλω να χάσω 3 κιλά λίπος και να βάλω 3 κιλά μύες. Πλησιάζω!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Μαζί με το πρωινο τσιμπησα και λιγη Toblerone σημερα :P
ειναι νοστιμη η πτανα ! :P

Νέλλη μια χαρά μπράβο , συνέχισε ! Εμενα σημερα ηρθαν κάτι καινουργια λάστιχα. Απο εξωτερικο. :)
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Πως μετράτε πλάτος ωμων εγώ μόνο περίμετρο μπορώ να μετρήσω το πλάτος δεν μου βγαίνει δεν μπορώ να τοποθετησω τη μεζούρα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πως μετράτε πλάτος ωμων εγώ μόνο περίμετρο μπορώ να μετρήσω το πλάτος δεν μου βγαίνει δεν μπορώ να τοποθετησω τη μεζούρα
Εγώ έβαλα να μου το μετρήσουν από την μια άκρη στην άλλη. Αύριο θα μετρήσω από το ένα acromion process στο άλλο. Είναι πιο έγκυρο. Θα χάσω μάλλον πόντους αν το μετρήσω έτσι. Θέλω να κάνω λιπομετρηση σε εργαστήριο. Την ζυγαριά δεν την βρίσκω και πολύ έγκυρη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαζί με το πρωινο τσιμπησα και λιγη Toblerone σημερα :P
ειναι νοστιμη η πτανα ! :P

Νέλλη μια χαρά μπράβο , συνέχισε ! Εμενα σημερα ηρθαν κάτι καινουργια λάστιχα. Απο εξωτερικο. :)
Εγώ την σοκολάτα δεν μπορώ να την κόψω οπότε ξέρεις τι κάνω; Την τρώω σιγά σιγά. 2-4 κομματάκια τη μέρα, περίπου 10-15γρ. Τώρα έχω πάρει κάτι ελβετικά σοκολατάκια σε συσκευασία 1.2 κιλών και τρώω από 2 την ημέρα. Είναι μόλις 60 θερμίδες τα 2 οπότε δεν κάνω μεγάλη ζημιά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Πως μετράτε πλάτος ωμων εγώ μόνο περίμετρο μπορώ να μετρήσω το πλάτος δεν μου βγαίνει δεν μπορώ να τοποθετησω τη μεζούρα
ε καλυτερα να σε μετρήσει κάποιος. Το πλάτος εχει να κάνει και με τον σκελετο αλλα σιγουρα παιζει ρολο και ποσο έχεις μεγαλώσει τους ώμους. Εμενα οι ώμοι αρπαξαν αμέσως ηταν απο τους πρώτους ειναι αναλογα και τα γενετικά του καθενός.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Κατάλαβα και εγώ αυτό υπέθεσα ότι πρέπει να βοηθήσει άλλος. Πάντως και εγώ θεωρώ οι ώμοι μου είναι από τα δυνατά σημεία όσον αφορά την ανάπτυξη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Εγώ την σοκολάτα δεν μπορώ να την κόψω οπότε ξέρεις τι κάνω; Την τρώω σιγά σιγά. 2-4 κομματάκια τη μέρα, περίπου 10-15γρ. Τώρα έχω πάρει κάτι ελβετικά σοκολατάκια σε συσκευασία 1.2 κιλών και τρώω από 2 την ημέρα. Είναι μόλις 60 θερμίδες τα 2 οπότε δεν κάνω μεγάλη ζημιά.

Εγώ σήμερα έφαγα 35 αλλά είχα 4-5 μέρες να φάω

Μμμμμ μμμμ
 

Συνημμένα

  • IMG_20201224_000517.jpg
    IMG_20201224_000517.jpg
    842.3 KB · Εμφανίσεις: 95

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγώ σήμερα έφαγα 35 αλλά είχα 4-5 μέρες να φάω

Μμμμμ μμμμ
Γιατί φοράς πουκάμισο ενώ έχουμε καραντίνα 🤔
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έκανα και εγώ μετρήσεις σήμερα 🤣
Ώμοι (πλάτος): 42
Χέρια (πιο χοντρό σημείο): 31
Πόδια (πιο χοντρό σημείο): 57
Μέση: 62
Σωματικό λιπος: 21.3%

Καλά πάω. Λίγο λίπος να χάσω ακόμα και θα έχω φτάσει στο σημείο που θέλω. Το λίπος θέλω να το πάω 17-19%. Ουσιαστικά θέλω να χάσω 3 κιλά λίπος και να βάλω 3 κιλά μύες. Πλησιάζω!
Πανω κάτω σχεδόν τις ίδιες μετρήσεις έχουμε περίπου 😂😂😂
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Γιατί φοράς πουκάμισο ενώ έχουμε καραντίνα 🤔
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πανω κάτω σχεδόν τις ίδιες μετρήσεις έχουμε περίπου 😂😂😂

Ειναι το νέο κοστουμι - πιτζαμα που έχουν βγάλει για τις τηλεδιασκεψεις μεσω σπιτι εν μεσω καραντινας. :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Devil εμένα με βγάζει στα 54εκ όντας εντελώς αγυμναστος σε ώμους. Η μέτρηση πως γίνεται ακριβώς; Μετρήθηκα από το ένα κόκκαλο του ώμου στο άλλο
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
perhaps-the-heaviest-things-we-lift-are-not-our-weights-41497097.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε σε ντεβιλ πως γίνεται να κάνεις γυμναστικη με κρύο καιρό?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε θέλω κάτι ενδιάμεσο ... τύπου Σεπτεμβρίο Οκτώβρη καιρό ...με αυτό τονκρυο νιώθω ότι δεν μπορώ να βγάλω τα σετ όπως πρέπει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top