Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγώ θα μπορουσα να γίνω πιο lean αλλά έχω φάει κόλλημα στα 83 κιλά.... Πιστευω στα 80 μπορεί να φαινόμουν κ μεγαλυτερος γιατί αν έφευγε λίπος από κοιλιά κ το πανω έμενε όπως ειναι κ ίσως λίγο παραπανω ... Τόσο λίγο όσο παιζει στην υποθερμιδικη ανάλυση που έκανες πριν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρχαριοι δεν είμαστε πια.....
Καλά αμα έβγαζες όλο το λίπος εσύ πραγματικά θα σε λέγανε αναβολικακια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ετοιμάσου όμως μετά να την ιδρώνεις την φανέλα κάτω από τη μπάρα 😁😁😇

Ο όγκος έχει κ αρκετή προπονηση.
Ετσι και αλλιως βαζω τα πιο πολλα κιλα που μπορω παντα δεν σημαινει επειδη δεν τρωω θερμιδες κοβω και την δυσκολια. Ισα ισα με πιο λιγες θερμιδες πρεπει να γυμναζεσαι πιο σκληρα αν θες αποτελεσμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ετσι και αλλιως βαζω τα πιο πολλα κιλα που μπορω παντα δεν σημαινει επειδη δεν τρωω θερμιδες κοβω και την δυσκολια. Ισα ισα με πιο λιγες θερμιδες πρεπει να γυμναζεσαι πιο σκληρα αν θες αποτελεσμα

Λες να ξεκινήσω παλι ελαφρά υποθερμιδικη διατροφή -100 θερμίδες την ημέρα μέχρι να κατέβω στα 80-81 κιλά; φοβάμαι μη χάσω ώμους ρε φίλε 😄

Εσυ πως φαίνεσαι όσο κατεβαίνεις σε λίπος ;
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Λες να ξεκινήσω παλι ελαφρά υποθερμιδικη διατροφή -100 θερμίδες την ημέρα μέχρι να κατέβω στα 80-81 κιλά; φοβάμαι μη χάσω ώμους ρε φίλε 😄

Εσυ πως φαίνεσαι όσο κατεβαίνεις σε λίπος ;
Δεν θα χάσεις ειλικρινά αν παίρνεις αρκετή πρωτεϊνη και κάνεις σκληρή προπόνηση θα βάλεις κιόλας με πιο αργό ρυθμο. Εγώ σίγουρα έχω δει ανάπτυξη μυϊκή και όσο παίρνει ο καιρός η πορεία είναι ανοδική με ικανοποιεί όλο και περισσότερο το αποτέλεσμα σε λίπος γιατί παίρνω μύες κιόλας ταυτόχρονα σίγουρα όχι όσους θα έπαιρνα με πλεόνασμα αλλά αυτή τη στιγμή θα ειμουν δεν ξέρω και εγώ πόσα κιλά και θα έκανα καμία τρέλα του τύπου 1500 θερμίδες και θα τα έχανα όλα η θα τα παρατούσα κάπου στη μέση. Αν δεν είσαι ικανοποιημένος από το ποσοστό λίπους σου τότε σίγουρα πέσε. Εναλλακτικα εχεις και την επιλογή να κρατήσεις ακόμα λιγο το bulking μέχρι μαρτιο και μετα με θεωρητικά περισσότερη μάζα κάνεις πιο αυστηρο κόψιμο για να βγεις το καλοκαίρι αν σε ενδιαφέρει αυτό. Προσωπικά δεν με νοιάζει πως θα είμαι το καλοκαίρι αφού όπως το έχω στο μυαλό μου το πρόγραμμα μέσα καλοκαιριού θα ειμαι στα τέλη του bulk οπότε θα έχω τη χειρότερη δυνατή εικόνα ξεκινώντας πάλι cut.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν θα χάσεις ειλικρινά αν παίρνεις αρκετή πρωτεϊνη και κάνεις σκληρή προπόνηση θα βάλεις κιόλας με πιο αργό ρυθμο. Εγώ σίγουρα έχω δει ανάπτυξη μυϊκή και όσο παίρνει ο καιρός η πορεία είναι ανοδική με ικανοποιεί όλο και περισσότερο το αποτέλεσμα σε λίπος γιατί παίρνω μύες κιόλας ταυτόχρονα σίγουρα όχι όσους θα έπαιρνα με πλεόνασμα αλλά αυτή τη στιγμή θα ειμουν δεν ξέρω και εγώ πόσα κιλά και θα έκανα καμία τρέλα του τύπου 1500 θερμίδες και θα τα έχανα όλα η θα τα παρατούσα κάπου στη μέση. Αν δεν είσαι ικανοποιημένος από το ποσοστό λίπους σου τότε σίγουρα πέσε. Εναλλακτικα εχεις και την επιλογή να κρατήσεις ακόμα λιγο το bulking μέχρι μαρτιο και μετα με θεωρητικά περισσότερη μάζα κάνεις πιο αυστηρο κόψιμο για να βγεις το καλοκαίρι αν σε ενδιαφέρει αυτό. Προσωπικά δεν με νοιάζει πως θα είμαι το καλοκαίρι αφού όπως το έχω στο μυαλό μου το πρόγραμμα μέσα καλοκαιριού θα ειμαι στα τέλη του bulk οπότε θα έχω τη χειρότερη δυνατή εικόνα ξεκινώντας πάλι cut.
Δε ξερω ποση σκληρή προπονηση μπορώ να κάνω.... Με τα λάστιχα δεν υπάρχει παντα προοδευτικοτητα γιατί τα super bands από ένα σημείο κ μετα γίνονται δυσκαμπτα... Να σου στείλω πμ μια φωτο να μου πεις γνώμη; νομίζω πρεπει να είμαι στο 15% 1.80 υψος 83 κιλά αλλά αυτό που λες οτι χάνεις λίπος χωρίς να μικραίνει ς είναι πολη σημαντική άποψη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γιατί ρε συ ;;; τόσο πολυ φαίνομαι ;;;;
Στις φωτογραφίες που είδα παλιά έχεις καλό όγκο για τα κιλά σου .Αν πέσεις σε λίπος θα δεις τι έχεις χτίσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε ξερω ποση σκληρή προπονηση μπορώ να κάνω.... Με τα λάστιχα δεν υπάρχει παντα προοδευτικοτητα γιατί τα super bands από ένα σημείο κ μετα γίνονται δυσκαμπτα... Να σου στείλω πμ μια φωτο να μου πεις γνώμη; νομίζω πρεπει να είμαι στο 15% 1.80 υψος 83 κιλά αλλά αυτό που λες οτι χάνεις λίπος χωρίς να μικραίνει ς είναι πολη σημαντική άποψη.
Στείλε και σε εμένα να δω μια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λες να ξεκινήσω παλι ελαφρά υποθερμιδικη διατροφή -100 θερμίδες την ημέρα μέχρι να κατέβω στα 80-81 κιλά; φοβάμαι μη χάσω ώμους ρε φίλε 😄

Εσυ πως φαίνεσαι όσο κατεβαίνεις σε λίπος ;
Δεν θα χάσεις ,ίσα ίσα θα κάνει πιο πολύ μπαμ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Στις φωτογραφίες που είδα παλιά έχεις καλό όγκο για τα κιλά σου .Αν πέσεις σε λίπος θα δεις τι έχεις χτίσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Στείλε και σε εμένα να δω μια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν θα χάσεις ,ίσα ίσα θα κάνει πιο πολύ μπαμ

Ok θα σου στειλω σε πμ.... αυτον εδω κοιτα πως έγινε


7 κιλά κατω σε 3 μήνες. Απο 97 στα 90.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Nick890 δες φουσκωμα ξεφουσκωμα😂
giphy.gif
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ok θα σου στειλω σε πμ.... αυτον εδω κοιτα πως έγινε


7 κιλά κατω σε 3 μήνες. Απο 97 στα 90.
Κάτι τέτοιο είσαι και εσύ .Αφού με τα προγράμματα που βάζεις είναι πολύ δυναμικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Nick890 δες φουσκωμα ξεφουσκωμα😂
View attachment 73781
Να οω τώρα ότι δεν μου αρέσουν οι κοιλιακοί ?😂
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η αυξητική ορμόνη (growth hormone) προκαλεί αυτό το κοιλέτο.
Όλοι οι σημερινοί bodybuilder το έχουν.
Καλη χρονιά @Gaspar με υγεία και οτι ποθεις!
Για το χιουμοριστικο εβαλα το gif φυσικά και προκειται περί αναβολικων ποτε δεν ενέκρινα ουτε μου αρεσαν τετοια σωματα παραφουσκωμενα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο είσαι και εσύ .Αφού με τα προγράμματα που βάζεις είναι πολύ δυναμικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Να οω τώρα ότι δεν μου αρέσουν οι κοιλιακοί ?😂

Κάτι τέτοιο ειμαι και εγω.... στο ΠΡΙΝ ομως χαχαχα πλάκα κάνω.

76-77 δεν θα το έψηνα να πάω.... Στα 80 θα σταματουσα αν αποφασιζα να χάσω.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Καλη χρονιά @Gaspar με υγεία και οτι ποθεις!
Για το χιουμοριστικο εβαλα το gif φυσικά και προκειται περί αναβολικων ποτε δεν ενέκρινα ουτε μου αρεσαν τετοια σωματα παραφουσκωμενα
Καλή σου χρονιά με υγεία και ευτυχία!

Εμένα μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα, αλλά το φάρμακο είναι πανάκριβο, ένας κύκλος θέλει χιλιάδες ευρώ.

Και στην εποχή του αρνολτ έπαιρναν αλλά τώρα με την αυξητική το έχουν παρακάνει και οι κοιλίες δεν μαζεύονται
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλή σου χρονιά με υγεία και ευτυχία!

Εμένα μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα, αλλά το φάρμακο είναι πανάκριβο, ένας κύκλος θέλει χιλιάδες ευρώ.

Και στην εποχή του αρνολτ έπαιρναν αλλά τώρα με την αυξητική το έχουν παρακάνει και οι κοιλίες δεν μαζεύονται
Και εχει και βλαβες κλπ τα εχετε διαβασει.
Ρισκο ειναι.
Οι πιο πολλοι το παίρνουν πχ για διαγωνισμο ή να χτισουν κατι γρηγορα λογω δουλειάς.
Εχει επιπτωσεις στην καρδια τα ξερετε.
Προτιμω τα σωματα της καλλισθενικης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
@Nick890

μωρε η προπονηση που κάνω ειναι δυναμικό το προγραμμα της αλλα φιλε δεν μπορεις πάντα να πετυχεις προοδευτικοτητα, ειδικα τωρα που τα γυμναστηρια ειναι κλειστά κ θα σου φέρω κ ενα παράδειγμα.....

Σημερα νομιζω οτι έκανα δουλειά σε κάμψεις και τρικεφάλους, στους ωμους απλη συντηρηση έγινε.

Σκέψου οτι στο γυμναστηριο έκανα πιέσεις με μπάρα 50 κιλά , δεν ειναι και κανα τρελό νουμερο αλλα αυτο στο σπιτι δεν μπορεις να το κανεις αν δεν έχεις εξοπλισμο.

Εχω ενα λάστιχο σουπερ μπάντ κοκκινο το πιεσα σημερα για 15 επαναληψεις.... συνολικη αντισταση 23 κιλά.

Πιστευεις εφαγα το ιδιο ερεθισμα με οταν έκανα πιεσεις με μπάρα .... με 50 κιλα , σε καμια περιπτωση.

Οποτε το σωμα δεν εχει λογο να μεγαλώσει αλλο τους ώμους του πρέπει να βρώ αλλο ερέθισμα. Το γυμναστηριο εχει ευκολιες που στο σπιτι δεν υπάρχουν.

Επισης ειναι αυτονοητο οτι δεν μπορεις να πάρεις ενα λάστιχο των 36 κιλων και να το πιέσεις πανω απο το κεφάλι ορθιος γιατι θα γινει εξαιρετικα δυσκαμπτο. Οποτε μένεις στάσιμος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εχει και βλαβες κλπ τα εχετε διαβασει.
Ρισκο ειναι.
Οι πιο πολλοι το παίρνουν πχ για διαγωνισμο ή να χτισουν κατι γρηγορα λογω δουλειάς.
Εχει επιπτωσεις στην καρδια τα ξερετε.
Προτιμω τα σωματα της καλλισθενικης.

Να ηταν μονο η καρδιά καλα θα ηταν , παντού έχουν επιπτώσεις απλα αυτοι που τα παιρνουν έχουν αποφασισει μετά να ζησουν με τα κουσουρια που θα τους αφησουν που αν ειναι τυχεροι θα ειναι ελαφρά - καμια υπέρταση - καμια ευαισθησια στα νεφρά κτλπ προκειμενου να φτιάξουν το σώμα του Hulk. Χώρια τη διατροφη , που θα πρέπει να κανεις σε καθημερινη βάση. Κοτοπουλο μπροκολο ρυζι. Μεσημερι βράδυ - Πρωι σκουπ πρωτεινης με κουάκερ και αυγά.

Αυτη ειναι η βασικη διατροφη. Αντε να αλλαζουν το κοτοπουλο με μπακαλιαρο ή τονο ή μοσχάρι και το ρυζι με τη πατατά. Μιλαμε για απάνθρωπες διατροφες και διαδικασιες. Οποιος ειναι διατεθειμενος να τα κανει αυτά.... οκ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Nick890

μωρε η προπονηση που κάνω ειναι δυναμικό το προγραμμα της αλλα φιλε δεν μπορεις πάντα να πετυχεις προοδευτικοτητα, ειδικα τωρα που τα γυμναστηρια ειναι κλειστά κ θα σου φέρω κ ενα παράδειγμα.....

Σημερα νομιζω οτι έκανα δουλειά σε κάμψεις και τρικεφάλους, στους ωμους απλη συντηρηση έγινε.

Σκέψου οτι στο γυμναστηριο έκανα πιέσεις με μπάρα 50 κιλά , δεν ειναι και κανα τρελό νουμερο αλλα αυτο στο σπιτι δεν μπορεις να το κανεις αν δεν έχεις εξοπλισμο.

Εχω ενα λάστιχο σουπερ μπάντ κοκκινο το πιεσα σημερα για 15 επαναληψεις.... συνολικη αντισταση 23 κιλά.

Πιστευεις εφαγα το ιδιο ερεθισμα με οταν έκανα πιεσεις με μπάρα .... με 50 κιλα , σε καμια περιπτωση.

Οποτε το σωμα δεν εχει λογο να μεγαλώσει αλλο τους ώμους του πρέπει να βρώ αλλο ερέθισμα. Το γυμναστηριο εχει ευκολιες που στο σπιτι δεν υπάρχουν.

Επισης ειναι αυτονοητο οτι δεν μπορεις να πάρεις ενα λάστιχο των 36 κιλων και να το πιέσεις πανω απο το κεφάλι ορθιος γιατι θα γινει εξαιρετικα δυσκαμπτο. Οποτε μένεις στάσιμος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Να ηταν μονο η καρδιά καλα θα ηταν , παντού έχουν επιπτώσεις απλα αυτοι που τα παιρνουν έχουν αποφασισει μετά να ζησουν με τα κουσουρια που θα τους αφησουν που αν ειναι τυχεροι θα ειναι ελαφρά - καμια υπέρταση - καμια ευαισθησια στα νεφρά κτλπ προκειμενου να φτιάξουν το σώμα του Hulk. Χώρια τη διατροφη , που θα πρέπει να κανεις σε καθημερινη βάση. Κοτοπουλο μπροκολο ρυζι. Μεσημερι βράδυ - Πρωι σκουπ πρωτεινης με κουάκερ και αυγά.

Αυτη ειναι η βασικη διατροφη. Αντε να αλλαζουν το κοτοπουλο με μπακαλιαρο ή τονο ή μοσχάρι και το ρυζι με τη πατατά. Μιλαμε για απάνθρωπες διατροφες και διαδικασιες. Οποιος ειναι διατεθειμενος να τα κανει αυτά.... οκ.
Ναι εχεις δικιο γιαυτο εβαλα ρισκα, χανουν κερδιζουν ειναι τι επιλεγουν να θυσιασουν, σιγουρα προκαλουν γενικες βλαβες σε ολο το σωμα. Και θελει καθημερινο ζορισμα των μυων γιατι αμα χαλαρωσουν γινονται σα φυστικοβουτυρο
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Και εχει και βλαβες κλπ τα εχετε διαβασει.
Ρισκο ειναι.
Οι πιο πολλοι το παίρνουν πχ για διαγωνισμο ή να χτισουν κατι γρηγορα λογω δουλειάς.
Εχει επιπτωσεις στην καρδια τα ξερετε.
Προτιμω τα σωματα της καλλισθενικης.
Στα γεράματα βγάζουν πρόβλημα. όλοι οι bodybuilder και οι ηθοποιοί που θέλουν γρήγορα αποτέλεσμα παίρνουν. Κερδίζεις το τώρα και θυσιάζεις το μετά. Στα γυμναστήρια είναι κοινό μυστικό. Πολύ διαδεδομένα πλέων.


Εμένα η γυμναστική μου αφορά κυρίως όγκο, φουλ βάρη φουλ φαγητό αλλά από γράμμωση είμαι πίσω γιατί δεν μπορώ να φάω τόσο αυστηρά. Είναι αδύνατον να κάνεις όγκο και γράμμωση με φυσικό τρόπο μαζι. Ενας κύκλος winstrol για λιποδιάλυση θα ήταν πειρασμός!

Ισχύει ότι στις γυναίκες αρέσουν τα σώματα καλισθενικής.
Δεν το κάνουν για αυτο.Το υπερβολικό φούσκωμα με φάρμακο στοχεύει κυρίως στον εντυπωσιασμό των υπολοίπων αρσενικών του γυμναστηρίου. :P Είναι εθισμός ναρκισσισμού.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ok θα σου στειλω σε πμ.... αυτον εδω κοιτα πως έγινε


7 κιλά κατω σε 3 μήνες. Απο 97 στα 90.
Πιστεύω ότι με τίποτα δεν έγινε έτσι μέσα σε 3 μήνες φυσικά χωρίς ορμόνες και ποιος ξέρει και τι άλλο. Καταρχήν αυτός δεν είναι με τίποτα 17.6% λίπος. Είναι πολύ πάνω από 20. Για 25% τον κόβω, μη πω μεταξύ 25-30%. Γνωρίζω κόσμο που προσέχει διατροφή και κάνει CrossFit και τους πήρε πάρα πολύ καιρό να γίνουν φέτες. Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο, αλλά δεν είναι.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
@Nick890

μωρε η προπονηση που κάνω ειναι δυναμικό το προγραμμα της αλλα φιλε δεν μπορεις πάντα να πετυχεις προοδευτικοτητα, ειδικα τωρα που τα γυμναστηρια ειναι κλειστά κ θα σου φέρω κ ενα παράδειγμα.....

Σημερα νομιζω οτι έκανα δουλειά σε κάμψεις και τρικεφάλους, στους ωμους απλη συντηρηση έγινε.

Σκέψου οτι στο γυμναστηριο έκανα πιέσεις με μπάρα 50 κιλά , δεν ειναι και κανα τρελό νουμερο αλλα αυτο στο σπιτι δεν μπορεις να το κανεις αν δεν έχεις εξοπλισμο.

Εχω ενα λάστιχο σουπερ μπάντ κοκκινο το πιεσα σημερα για 15 επαναληψεις.... συνολικη αντισταση 23 κιλά.

Πιστευεις εφαγα το ιδιο ερεθισμα με οταν έκανα πιεσεις με μπάρα .... με 50 κιλα , σε καμια περιπτωση.

Οποτε το σωμα δεν εχει λογο να μεγαλώσει αλλο τους ώμους του πρέπει να βρώ αλλο ερέθισμα. Το γυμναστηριο εχει ευκολιες που στο σπιτι δεν υπάρχουν.

Επισης ειναι αυτονοητο οτι δεν μπορεις να πάρεις ενα λάστιχο των 36 κιλων και να το πιέσεις πανω απο το κεφάλι ορθιος γιατι θα γινει εξαιρετικα δυσκαμπτο. Οποτε μένεις στάσιμος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Να ηταν μονο η καρδιά καλα θα ηταν , παντού έχουν επιπτώσεις απλα αυτοι που τα παιρνουν έχουν αποφασισει μετά να ζησουν με τα κουσουρια που θα τους αφησουν που αν ειναι τυχεροι θα ειναι ελαφρά - καμια υπέρταση - καμια ευαισθησια στα νεφρά κτλπ προκειμενου να φτιάξουν το σώμα του Hulk. Χώρια τη διατροφη , που θα πρέπει να κανεις σε καθημερινη βάση. Κοτοπουλο μπροκολο ρυζι. Μεσημερι βράδυ - Πρωι σκουπ πρωτεινης με κουάκερ και αυγά.

Αυτη ειναι η βασικη διατροφη. Αντε να αλλαζουν το κοτοπουλο με μπακαλιαρο ή τονο ή μοσχάρι και το ρυζι με τη πατατά. Μιλαμε για απάνθρωπες διατροφες και διαδικασιες. Οποιος ειναι διατεθειμενος να τα κανει αυτά.... οκ.
Εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις τα λάστιχα και να κάνεις καλισθενικη με βάρος και λίγες επαναλήψεις του τύπου πουσαπσ με κιλά μονόζυγο με κιλά η χωρίς ανάλογα το επίπεδο σου καθίσματα με κιλά κλπ. Τα κιλά που λένε τα λάστιχα είναι λίγο αμφιλεγόμενα γιατί.αφορουν το μέγιστο μήκος τους και μέχρι να το τεντώσει τέρμα ( που δύσκολα το τεντώνεις σε μια άσκηση ακόμα και μεγάλο εύρος να έχει πχ καθίσματα) μέχρι να φτάσεις στη μέγιστη τάση έχεις κάνει τα 2/3 της κίνησης χωρίς αντισταση η με ελάχιστη. Γενικά δεν είμαι πολύ φαν του λάστιχου δεν θεωρώ ότι κάνει κάποια ιδιαίτερη δουλειά αν χρησιμοποιούσα λάστιχο θα ήταν αποκλειστικά για να με βοηθάει στις έλξεις να ήθελα βοήθεια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top