Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Και εγώ θέλω αλλά δεν έχω χώρο 😭
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Devil θα αρχίσεις σιγά σιγά να χτίζεις γυμναστήριο στο σπίτι ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,786 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τώρα που υπάρχει αυτή η κατάσταση ναι. Αλλα όπως είπε και η Νέλλη χωρίς χώρο δεν γίνεται. Ιδανικά θέλεις ένα ισόγειο.
Φτιάξε ένα στο εξωτερικό χώρο .Ίσα ίσα να σε προστατεύει από βροχή και αέρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,786 μηνύματα.
Φτιάξε ένα στο εξωτερικό χώρο .Ίσα ίσα να σε προστατεύει από βροχή και αέρα

Στην Αθήνα έχω ισόγειο ολόκληρο. Και το γυμναστήριο είναι ωραίο αν πηγαινεις ώρες που δε παει ο κάθε βλάκας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Στην Αθήνα έχω ισόγειο ολόκληρο. Και το γυμναστήριο είναι ωραίο αν πηγαινεις ώρες που δε παει ο κάθε βλάκας.
Νταξ στο γυμναστήριο έχεις περισσότερα μηχάνηματα και μπορείς να αλλάζεις και κιλά .Στο σπίτι θες περιοριστείς λίγο αλλά έχει αποτέλεσμα
Επίσης στο γυμναστήριο χάνεις χρόνο (μέχρι να πας να έρθεις κλπ) ενώ στο σπίτι ξεκινάς όποτε θες


Πόσο κοστίζει η συνδρομή εκεί πάνω ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για τους φίλους που χρησιμοποιούν πρωτεινη https://vm.tiktok.com/ZMJ74TksV/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Devil εδω σε εχω ..... https://www.calculator.net/calorie-...t=c&cformula=m&cfatpct=20&printit=0&x=66&y=10
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



@Nelliel βαλε μια τις μετρησεις σου και πες μας αν σου βγαζει πανω κατω την ιδια body fat

Annotation 2021-01-09 142357.png
Annotation 2021-01-09 144157.png


9.1kg fat
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,786 μηνύματα.
IMG_20210110_055043.jpg


Η κουπα είναι τρομερή δώρο από το μωρό μου!!!!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Και εγώ κολα με στέβια την κατεβάζω αντί για νερό πολύ εύκολα που λέει ο λόγος δεν είναι κάτι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,786 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,786 μηνύματα.
κανε μια την μετρηση bodyfat που εστειλα πανω και πες μας αποτελεσματα

Ο καλυτερος μετρητής είναι ο καθρέφτης.

Το 2013 που είχα κάνει λιπομετρηση σε ζυγαριά " Ειδική " Με είχε βγάλει 13% και τι έγινε ... Ουτε ώμους είχα ουτε πλατη ουτε στήθος. Ήμουν λίγο μπακαλιάρος.


Τώρα που είμαι πιο πανω απο τοτε είμαι πολυ καλυτερος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ο καλυτερος μετρητής είναι ο καθρέφτης.

Το 2013 που είχα κάνει λιπομετρηση σε ζυγαριά " Ειδική " Με είχε βγάλει 13% και τι έγινε ... Ουτε ώμους είχα ουτε πλατη ουτε στήθος. Ήμουν λίγο μπακαλιάρος.


Τώρα που είμαι πιο πανω απο τοτε είμαι πολυ καλυτερος.
δοκιμασε μια ....ειναι στο περιπου.
Επισης αυτο σημαινει οπως ειδες στα γραφηματα που σου εστειλα οτι μπορεις να πεσεςι σε λιπος χωρις να χασεις μυες .....Νομιζω πρεπει να κανεις ενα ρεσταρτ....βγαλε ολο το λιπος και κανε lean bulking......
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 74266
Φασολάδα με ρύζι. Αναμένουμε εκρήξεις...
δυνατοοοοοοοοοοο.....δεν το εχω δει ποτε μου
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Σήμερα ξέρουμε ότι τα όσπρια περιέχουν πρωτεΐνη. Αυτή όμως η πρωτεΐνη δεν περιέχει ένα από τα εννιά αμινοξέα που χρειάζεται ο οργανισμός μας. Συγκεκριμένα από όλα τα όσπρια (εκτός από τη σόγια) απουσιάζει η μεθειονίνη, ενώ είναι πλούσια σε λυσίνη. Η λυσίνη όμως απουσιάζει από το ρύζι. Ο συνδυασμός λοιπόν του ρυζιού με όσπρια δημιουργεί πρωτεΐνη υψηλής βιολογικής ποιότητας, σχεδόν ίσης αξίας με την πρωτεΐνη του κρέατος.(Κάτι ξέρουν οι χορτοφάγοι).
Επίσης η απορρόφηση του σιδήρου που περιέχουν τα όσπρια, ενισχύεται από τη βιταμίνη C της ντομάτας της πιπεριάς του λεμονιού και των άλλων λαχανικών και φρούτων που χρησιμοποιούνται στο μαγείρεμά τους.

Από τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα σημερινό παλαιινό φαγάκι είναι απ’ αυτά που χαρακτηρίζονται ιδανικά από διατροφική άποψη.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα ξέρουμε ότι τα όσπρια περιέχουν πρωτεΐνη. Αυτή όμως η πρωτεΐνη δεν περιέχει ένα από τα εννιά αμινοξέα που χρειάζεται ο οργανισμός μας. Συγκεκριμένα από όλα τα όσπρια (εκτός από τη σόγια) απουσιάζει η μεθειονίνη, ενώ είναι πλούσια σε λυσίνη. Η λυσίνη όμως απουσιάζει από το ρύζι. Ο συνδυασμός λοιπόν του ρυζιού με όσπρια δημιουργεί πρωτεΐνη υψηλής βιολογικής ποιότητας, σχεδόν ίσης αξίας με την πρωτεΐνη του κρέατος.(Κάτι ξέρουν οι χορτοφάγοι).
Επίσης η απορρόφηση του σιδήρου που περιέχουν τα όσπρια, ενισχύεται από τη βιταμίνη C της ντομάτας της πιπεριάς του λεμονιού και των άλλων λαχανικών και φρούτων που χρησιμοποιούνται στο μαγείρεμά τους.

Από τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα σημερινό παλαιινό φαγάκι είναι απ’ αυτά που χαρακτηρίζονται ιδανικά από διατροφική άποψη.
Οι χορτοφάγοι το μόνο που ξέρουν είναι πως να ζουν άνοστες ανθυγιεινες ζωές :(
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω ηθελα να φαω παγωτο (ναι τωρα) και απλα εφτιαξα μια βαφλα :D
123545076_2753852254837786_6699896536037556556_n.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σήμερα ξέρουμε ότι τα όσπρια περιέχουν πρωτεΐνη. Αυτή όμως η πρωτεΐνη δεν περιέχει ένα από τα εννιά αμινοξέα που χρειάζεται ο οργανισμός μας. Συγκεκριμένα από όλα τα όσπρια (εκτός από τη σόγια) απουσιάζει η μεθειονίνη, ενώ είναι πλούσια σε λυσίνη. Η λυσίνη όμως απουσιάζει από το ρύζι. Ο συνδυασμός λοιπόν του ρυζιού με όσπρια δημιουργεί πρωτεΐνη υψηλής βιολογικής ποιότητας, σχεδόν ίσης αξίας με την πρωτεΐνη του κρέατος.(Κάτι ξέρουν οι χορτοφάγοι).
Επίσης η απορρόφηση του σιδήρου που περιέχουν τα όσπρια, ενισχύεται από τη βιταμίνη C της ντομάτας της πιπεριάς του λεμονιού και των άλλων λαχανικών και φρούτων που χρησιμοποιούνται στο μαγείρεμά τους.

Από τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα σημερινό παλαιινό φαγάκι είναι απ’ αυτά που χαρακτηρίζονται ιδανικά από διατροφική άποψη.
θα το φτιαξω.....μπορουμε να εχουμε το λινκ αν το βρηκε απο google :thumbsup:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Γίνεται όπως και το φακόρυζο το φασουλόρυζο. Απλά είχα ήδη φασολάδα και απλά έβρασα ρύζι και τα ανακάτεψα. Καθόλου δύσκολο. Αν περισσεύει φασολάδα, κανω ένα ρυζάκi και τα ανακατεύω.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top