Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γενικά το πλάνο το έχω ως εξής πρωτεινη υδατάνθρακα οκ φάε ,λίπος όσο μπορείς όχι
Διαφωνω για τον υδατανθρακα. Τον χρειαζεσαι μονο για να βγαζεις ασκησεις. Απο εκει και περα δεν σου προσφερει τιποτα αλλο. Το λιπος εχει και βιταμινες και σε χορταινει πιο γρηγορα.
Λοιπον πριν λίγο τελειωσα με τη προπονηση.

Οσο προχωράμε η προοδος γινεται και πιο δυσκολη με τα λάστιχα και τα σακιδια... αντε να ανοιξουν τα γυμναστηρια ρε πουστη μου :P

Λοιπον κάμψεις εκανα σημερα με 14.5 κιλά στο σακιδιο έβγαλα 9 και 10 επαναληψεις σε σέτ. Θελει προσοχη το σακιδιο γιατι το βάρος δεν ειναι πάντα ομοιομορφο και μπορεις να φάς κανα τράβηγμα... το βαζεις σε ενα τραπεζι... σκυβεις το παιρνεις (σκυβεις με κάθισμα) και οταν σηκωνεσαι απο τις κάμψεις επισης προσέχεις. Δεν ξερω αμα θα μπορέσω να κάνω σετ με 20 κιλα προσθετο βάρος. Ισως το αφησω στα 15.

Τώρα σχετικά με τα 'αλλα έκανα shrugs.... kalh ασκησουλα... πιέσει ωμων... που εκει διαπιστωσα οτι την επομενη φορά θα μπορέσω να κάνω το μπλέ λάστιχο !!! Ειναι απο τα super bands το μεσαιο... φυσικα να πω οτι αυτο γινεται καθιστος γιατι ορθιος το λαστιχο τεντωνει πολυ κ γινεται πιο δυσκολο.

Και απο πλάτη έκανα σκυφτη κωπηλατικη.... την ακουσαν λιγο οι ραχιαιοι μου αλλα δε πειραζει... θα γυμναστουν.

@Nelliel καλή άσκηση αυτη που έδειξες αλλα πρεπει να βάλω κ εκει το σακιδιο.... δεν ειμαι αρχάριος για να με πιάνουν αυτες οι ασκησεις. Και αυτοι που τις δειχνουν μη νομιζεις οτι έφτιαξαν τις πλάτες και το στήθος με αυτα απλα ειναι φιτνεσ τιουμπερς και βάζουν υλικο για τους πελάτες τους.

Βρηκα και κάτι οργανα κοντα στο σπιτι μου... υπαιθριο γυμναστηριο !!! Δεν εχουν βάρη ομως !!! Μονο το διζυγο θα κανει δουλειά !!! Αλλα σημερα με 8 βαθμους εξω δεν θα εκανα προπονηση σε λιγες μερες βγαινω σε άδεια δεν θέλω να αρπάξω καμια πούντα. Αρκετα εχω ταλαιπωρηθει και με τη καραντινα θελω να σηκωθω να φυγω.
Κανε την ασκηση αυτη που σου εδειξα με βαρακι στο καθε χερι. Αν σου φανει ελαφρυ βαλε απο ενα λαστιχο στο καθε ποδι και συνδιασε το με τα βαρακια. Δεν χρειαζεσαι σακιδιο. Μπορεις να το κανεις και μονο με λαστιχο.

Δες και αυτο που ειναι παρομοιο με τις ασκησεις που κανω, αν και δεν ειναι τοσες πολλες οσες κανω συνηθως για το σωμα και τα χερια:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.

αυτος εδω τα δειχνει ωραία.... με τις κάμψεις κ το βάρος αλλα αντε να βρεις αυτο το εξάρτημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διαφωνω για τον υδατανθρακα. Τον χρειαζεσαι μονο για να βγαζεις ασκησεις. Απο εκει και περα δεν σου προσφερει τιποτα αλλο. Το λιπος εχει και βιταμινες και σε χορταινει πιο γρηγορα.

Κανε την ασκηση αυτη που σου εδειξα με βαρακι στο καθε χερι. Αν σου φανει ελαφρυ βαλε απο ενα λαστιχο στο καθε ποδι και συνδιασε το με τα βαρακια. Δεν χρειαζεσαι σακιδιο. Μπορεις να το κανεις και μονο με λαστιχο.

Δες και αυτο που ειναι παρομοιο με τις ασκησεις που κανω, αν και δεν ειναι τοσες πολλες οσες κανω συνηθως για το σωμα και τα χερια:

Οπισθολαιμιες δεν κάνω.... ειναι επικινδυνη θέση για τον υπερακάνθιο. Να μας πει και ο @Αλκης Κ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Διαφωνω για τον υδατανθρακα. Τον χρειαζεσαι μονο για να βγαζεις ασκησεις. Απο εκει και περα δεν σου προσφερει τιποτα αλλο. Το λιπος εχει και βιταμινες και σε χορταινει πιο γρηγορα.
Ναι ως καλύψουν τους μύες το λίπος .Μόνο από σπόρους παίρνω λίπος ,γαλα,κτομικα προϊόντα κλπ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
ΣΗΜΕΡΙΝΟ FULL BODY !!!


ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ
ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ - ΧΕΡΙΑ - ΠΛΑΤΗ
εξω στροφή Υπακάνθιος + ελάσσων στρογγυλός
έσω στροφή Υποπλάτιος
απαγωγές - πιέσεις ώμων μέσος , προσθιος δελτοειδης , υπερακάνθιος.
Καμψεις δικεφάλων - πήχεις - εκτάσεις τρικεφαλων.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ
1) ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΒΑΡΟΣ ΜΕ 12-15 ΚΙΛΑ

1o set ζεσταμα 15 επαναληψεις χωρις βάρος.
2ο σέτ 12 επαναληψεις με βάρος 10.2 κιλά
3ο σέτ 11 επαναληψεις με 13.5 κιλά
4ο σέτ 9 επαναληψεις με 14.4 κιλά.
5o set 10 reps 14.4kg
Πρόοδος -> Σετ με 14.5 κιλά βάρος , προσοχή δεν ειναι και τοσο καλή τακτική τελικά να φοράς ενα σακιδιο διοτι δεν υπάρχει ελευθερη κινηση στο scapula. Θέλεις ζώνη.

2) CROSSOVER SHRUGS ΓΙΑ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ ΣΤΗΘΟΥΣ

1ο σέτ 14.5 κιλά 15 επαναληψεις.
2ο σέτ red band (23kg) 15 reps
3o σετ red super band (23kg) 15 reps.
Προοδος-> Νέα άσκηση - καλή ένταση.

ΩΜΟΙ
3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ

1ο σετ 15 επαναληψεις με κοκκινο suped band (23)
2o σετ (πράσινο + κιτρινο + κόκκινο + μαυρο) (27) 15 επαναληψεις
3ο σέτ το ιδιο 13 επαναληψεις + εκτασεις ωμων με 7 κιλά αλτηρα 12 επαναληψεις
4ο σέτ το ίδιο 13 επαναληψεις + εκτασεις ωμων με 7 κιλά 10 επαναληψεις
Πρόοδος -> 2 τελευταια σέτ δισέτ με εκτάσεις.

ΠΛΑΤΗ
4) ΣΚΥΦΤΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ

1o set 15 reps green super band
2o set -//- 10 reps
3o set -//- 10 reps
Προοδος -> Καλή ένταση - πιάσιμο του λάστιχου πιο κατω απο το γονατο για μεγαλυτερη ένταση.

5) ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ

1ο σετ κοκκινο super band 15 reps
2o set blue super band 12 reps
3o set -//- 12 reps
Προοδος -> Σέτ με το μεσαιο μπλέ λάστιχο για τραπεζοειδή.

6) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ

1ο σετ 20 επαναληψεις κοκκινο απλο λαστιχο (18)
2ο σετ 20 επαναληψεις μαυρο απλο λάστιχο
3ο σετ 15 επαναληψεις red super band (23)
4o set το ιδιο
Προοδος -> Πιο εύκολη η εκτέλεση - τεχνική με το κοκκινο σούπερ λάστιχο.

7) ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ

15Χ 4

ΣΤΗΘΟΣ -> 21 σετ
ΩΜΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ -> 24 σέτ
ΠΛΑΤΗ -> 19
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ΣΗΜΕΡΙΝΟ FULL BODY !!!


ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ
ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ - ΧΕΡΙΑ - ΠΛΑΤΗ
εξω στροφή Υπακάνθιος + ελάσσων στρογγυλός
έσω στροφή Υποπλάτιος
απαγωγές - πιέσεις ώμων μέσος , προσθιος δελτοειδης , υπερακάνθιος.
Καμψεις δικεφάλων - πήχεις - εκτάσεις τρικεφαλων.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ
1) ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΒΑΡΟΣ ΜΕ 12-15 ΚΙΛΑ

1o set ζεσταμα 15 επαναληψεις χωρις βάρος.
2ο σέτ 12 επαναληψεις με βάρος 10.2 κιλά
3ο σέτ 11 επαναληψεις με 13.5 κιλά
4ο σέτ 9 επαναληψεις με 14.4 κιλά.
5o set 10 reps 14.4kg
Πρόοδος -> Σετ με 14.5 κιλά βάρος , προσοχή δεν ειναι και τοσο καλή τακτική τελικά να φοράς ενα σακιδιο διοτι δεν υπάρχει ελευθερη κινηση στο scapula. Θέλεις ζώνη.

2) CROSSOVER SHRUGS ΓΙΑ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ ΣΤΗΘΟΥΣ

1ο σέτ 14.5 κιλά 15 επαναληψεις.
2ο σέτ red band (23kg) 15 reps
3o σετ red super band (23kg) 15 reps.
Προοδος-> Νέα άσκηση - καλή ένταση.

ΩΜΟΙ
3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ

1ο σετ 15 επαναληψεις με κοκκινο suped band (23)
2o σετ (πράσινο + κιτρινο + κόκκινο + μαυρο) (27) 15 επαναληψεις
3ο σέτ το ιδιο 13 επαναληψεις + εκτασεις ωμων με 7 κιλά αλτηρα 12 επαναληψεις
4ο σέτ το ίδιο 13 επαναληψεις + εκτασεις ωμων με 7 κιλά 10 επαναληψεις
Πρόοδος -> 2 τελευταια σέτ δισέτ με εκτάσεις.

ΠΛΑΤΗ
4) ΣΚΥΦΤΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ

1o set 15 reps green super band
2o set -//- 10 reps
3o set -//- 10 reps
Προοδος -> Καλή ένταση - πιάσιμο του λάστιχου πιο κατω απο το γονατο για μεγαλυτερη ένταση.

5) ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ

1ο σετ κοκκινο super band 15 reps
2o set blue super band 12 reps
3o set -//- 12 reps
Προοδος -> Σέτ με το μεσαιο μπλέ λάστιχο για τραπεζοειδή.

6) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ

1ο σετ 20 επαναληψεις κοκκινο απλο λαστιχο (18)
2ο σετ 20 επαναληψεις μαυρο απλο λάστιχο
3ο σετ 15 επαναληψεις red super band (23)
4o set το ιδιο
Προοδος -> Πιο εύκολη η εκτέλεση - τεχνική με το κοκκινο σούπερ λάστιχο.

7) ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ

15Χ 4

ΣΤΗΘΟΣ -> 21 σετ
ΩΜΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ -> 24 σέτ
ΠΛΑΤΗ -> 19
Αυτό με το σακίδιο που λες αρκεί να το έχεις στην μέση το σακίδιο και απλά να χτυπάς το στήθος (βάλε καθρέπτη από μπροστά να βλέπεις )
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι μια και που δουλευετε πολυ λαστιχα. Εχω ενα λαστιχο που λεει πανω 60 lbs. Τι εννοει οτι τραβαει 60 lbs στο μεγιστο σημειο λιγο πριν κοπει ας πουμε? Γιατι το δοκιμασα για πλατη πριν καμια βδομαδα και ηταν γελοια ευκολο και σκεφτειτε για να το δυσκολεψω στην ορθια κωπηλατικη για παραδειγμα ανοιξα τα ποδια μου παρα πολυ και το επιασα πολυ χαμηλα και τιποτα. Στην καθιστη κωπηλατικη το τυλιξα γυρω απο το ποδι του τραπεζιου 4 φορες και ξενερωσα μετα και την παρατησα την ασκηση γιατι δεν καταλαβαινα κατι ουσιωδες. Γενικα τι παιζει με αυτα και τα κιλα που γραφουν?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Αυτό με το σακίδιο που λες αρκεί να το έχεις στην μέση το σακίδιο και απλά να χτυπάς το στήθος (βάλε καθρέπτη από μπροστά να βλέπεις )

Στη μέση δεν θα επιβαρύνει την μέση; έτσι όπως βλέπω στο βίντεο το καλυτερο είναι αυτό που κάνει ο τυπας με την αλυσίδα γυρω γυρω κ τα βάρη βέβαια έχω έναν στη δουλειά που έκανε με τσουβάλια λέει 30-40 κιλά χαχα αυτός εοναι κτήνος βέβαια.

Θα χει στήθος σίγουρα 115-120 ενώ εγώ είμαι στο 105-106 😁😇
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ρωτησω κατι μια και που δουλευετε πολυ λαστιχα. Εχω ενα λαστιχο που λεει πανω 60 lbs. Τι εννοει οτι τραβαει 60 lbs στο μεγιστο σημειο λιγο πριν κοπει ας πουμε? Γιατι το δοκιμασα για πλατη πριν καμια βδομαδα και ηταν γελοια ευκολο και σκεφτειτε για να το δυσκολεψω στην ορθια κωπηλατικη για παραδειγμα ανοιξα τα ποδια μου παρα πολυ και το επιασα πολυ χαμηλα και τιποτα. Στην καθιστη κωπηλατικη το τυλιξα γυρω απο το ποδι του τραπεζιου 4 φορες και ξενερωσα μετα και την παρατησα την ασκηση γιατι δεν καταλαβαινα κατι ουσιωδες. Γενικα τι παιζει με αυτα και τα κιλα που γραφουν?

Το λάστιχο από την φυσική έχει κλιμακούμενη ένταση πχ ξεκινάει κατά ένα αριθμό και όσο το τραβάς μεγαλώνει η αντίσταση του. Η πραγματικη απάντηση σε όλα αυτά είναι ότι δουλευεις κατά προσεγγιση. Και όπως είπες κ εσυ σημασία έχει πως το νιώθεις. Εγώ όταν γράφω σε αρχείο το προγραμμα δεν είμαι 100% ακριβής στην αντίσταση διότι με το λάστιχο είναι συνεχώς μεταβαλλόμενη σε συνάρτηση με το μήκος. Αλλά εχω ένα μπουσουλα στο περιπου να ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Στη μέση δεν θα επιβαρύνει την μέση; έτσι όπως βλέπω στο βίντεο το καλυτερο είναι αυτό που κάνει ο τυπας με την αλυσίδα γυρω γυρω κ τα βάρη βέβαια έχω έναν στη δουλειά που έκανε με τσουβάλια λέει 30-40 κιλά χαχα αυτός εοναι κτήνος βέβαια.

Θα χει στήθος σίγουρα 115-120 ενώ εγώ είμαι στο 105-106 😁😇
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Το λάστιχο από την φυσική έχει κλιμακούμενη ένταση πχ ξεκινάει κατά ένα αριθμό και όσο το τραβάς μεγαλώνει η αντίσταση του. Η πραγματικη απάντηση σε όλα αυτά είναι ότι δουλευεις κατά προσεγγιση. Και όπως είπες κ εσυ σημασία έχει πως το νιώθεις. Εγώ όταν γράφω σε αρχείο το προγραμμα δεν είμαι 100% ακριβής στην αντίσταση διότι με το λάστιχο είναι συνεχώς μεταβαλλόμενη σε συνάρτηση με το μήκος. Αλλά εχω ένα μπουσουλα στο περιπου να ξέρω.
Εμένα δυστυχώς δεν μου αρέσουν καθόλου ρε γαμωτο. Ενώ σου δίνουν πολλές λύσεις νιώθω ότι σπαταλώ το χρόνο μου. Έχω καταλήξει στο ότι μέσα στο σπίτι κάνεις καλισθενικη τέλος αν δεν έχεις σοβαρά κιλά για να δουλεψεις. Είτε με είτε χωρίς βάρος. Προχθές έκανα 3 γύρους από αυτό https://www.google.com/url?sa=t&sou...BMAB6BAgBEAQ&usg=AOvVaw2h9gq7B-UrCsrGCP3uFSWO follow along φάση και μετά ώμους και τρικέφαλους. Πολύ δυνατό ήταν το pump για στήθος αξίζει δοκιμαστε το.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εμένα δυστυχώς δεν μου αρέσουν καθόλου ρε γαμωτο. Ενώ σου δίνουν πολλές λύσεις νιώθω ότι σπαταλώ το χρόνο μου. Έχω καταλήξει στο ότι μέσα στο σπίτι κάνεις καλισθενικη τέλος αν δεν έχεις σοβαρά κιλά για να δουλεψεις. Είτε με είτε χωρίς βάρος. Προχθές έκανα 3 γύρους από αυτό https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=QdT-Bgmp2u4&ved=2ahUKEwifgr6N9bvuAhVLyoUKHQXDCHcQwqsBMAB6BAgBEAQ&usg=AOvVaw2h9gq7B-UrCsrGCP3uFSWO follow along φάση και μετά ώμους και τρικέφαλους. Πολύ δυνατό ήταν το pump για στήθος αξίζει δοκιμαστε το.

Ε ντάξει και εγω αμα ειχα 4-5 τέτοιους αλτηρες θα έβγαζα προγραμματάρες :P

Ωραια ειναι τα explosive push ups... αλλα τα ανοιγματα δεν θα τα έκανα έτσι. Θα ημουν ξαπλωτος ωστε να ακουμπάνε οι αγκωνες στο κατέβασμα στο έδαφος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Στη μέση δεν θα επιβαρύνει την μέση;
Προσωπικα εγω ειμαι κομπλε , αν και φερνω το σακιδιο ελαχιστα πιο πανω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Na το φτιαξετε παιδια ,ειναι πολυ ευκολο ! Ειδικα για τον @Devil για να μην γυρναει απ την δουλεια και να μαγειρευει !
Μολις το εφτιαξα εγω και απο γευση ειναι ΤΟΠ, αυτο θα κανω συνεχεια για pre workout meal, εκανα ποσοστητα για 3-4 μερες
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ε ντάξει και εγω αμα ειχα 4-5 τέτοιους αλτηρες θα έβγαζα προγραμματάρες :P

Ωραια ειναι τα explosive push ups... αλλα τα ανοιγματα δεν θα τα έκανα έτσι. Θα ημουν ξαπλωτος ωστε να ακουμπάνε οι αγκωνες στο κατέβασμα στο έδαφος.
Αν ακουμπάει δεν έχει νόημα μηδενίζεις την τάση. Το θέμα είναι να βρίσκεσαι υπό τάση σε όλη τη διάρκεια. Εγώ την έκανα με 11 κιλους αλτήρες καλά πήγε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Αν ακουμπάει δεν έχει νόημα μηδενίζεις την τάση. Το θέμα είναι να βρίσκεσαι υπό τάση σε όλη τη διάρκεια. Εγώ την έκανα με 11 κιλους αλτήρες καλά πήγε.

Καλυτερα να κάνεις την ιδια άσκηση τότε με τροχαλιες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
IMG_20210130_111358.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εγώ έφαγα την σαλάτα που είχα βάλει τις προ άλλες εδώ με τόνο ,αυγά (2) και λουκάνικα (2😂)

Απ το πουθενά μου έχει εμφανιστεί τενοντίτιδα και απολαμβάνω το περπάτημα για λίγες μέρες 😎

Tenontitida σε ποιο σημειο ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τι να σου πω ,σε ενα περίεργο σημείο...στην έξω πλευρά της παλάμης
Σε ποιο σημείο στην παλάμη. Στο 5ο μετακάρπιο οστό ή στην άρθρωση του καρπού στην εξωτερική πλευρα; Ίσως μπορώ να βοηθήσω.

Εμένα με ενοχλεί το γόνατο από το περασμένο ΣΚ που έτρεξα. Το τρέξιμο μου διέλυσε το ήδη διαλυμένο μου γόνατο. Με ανησυχεί το κλικ που κάνει. Η ενόχληση έφυγε σε μεγάλο βαθμό αλλά αποφεύγω τα πηδήματα. Αν δεν φύγει η ενόχληση μέχρι τέλη Μαρτίου θα παω να βγάλω ακτίνες και μαγνητική.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Και εγω εχω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ! Νομιζα πως ηταν απο την γιογκα αλλα ενω εχω μηνες να κανω συνεχιζει να με ενοχλει και χειροτερευει ειδικα οταν πληκτρολογώ πολυ και κουραζω το χερι μου! Και εγω αρχισα να πιστευω πως ειναι απο τενοντίτιδα. Με ενοχλει το τελευταιο μικρο δαχτυλάκι, στο 5ο μετακαρπιο οστο και οχι στην αρθρωση στου καρπου! Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση; :( Και ειδικα σε στηρίξεις στα χερια ΔΕΝ ειχα δυναμη στο δεξι (οπου εχω και το θεμα) και νοιωθω το εξωτερικο μερος της παλαμης να μην αντεχει το βαρος, ενω το αλλο χερι ειναι μια χαρα δυνατο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top