Fitness Thread!

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το απόγευμα έχω πρόγραμμα 🔥🔥🔥
8 ασκησεις 100 επαναλήψεις η καθεμια. Τα mountain climbers, bicycle crunches, squat jumps, squat to dumbbell snatch θα βγουν εύκολα. Τα beast jacks & triceps dips με τα χέρια στον πάγκο και με τεντωμένα πόδια στο πάτωμα δεν βγαίνουν με τιποτα. Ούτε τα curls συνδιασμενα με κάθισμα στον τοίχο. Θα τα φτύσουν τα πόδια μου πριν τελειώσω τα 100 curls. Θα φάω ψωμί το πρωί γιατι θα χρειαστώ τον υδατάνθρακα. Τι υδατάνθρακες τρώτε όταν έχετε δύσκολη μέρα;

Αναρωτιέμαι αν το monster/red bull βοηθάει στις δύσκολες μέρες. Έχω κάνει άσκηση πίνοντας καφέ και βγήκε πολύ πιο εύκολα. Ή θα κάνω βλακεία αν το ρίξω σε τέτοια σκευάσματα;
Ανέβασε κανένα workout video να ακολουθήσουμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Εγω ενα workout challenge που ακολουθω απο τον Νοεμβριο ειναι το intermediate strength standard της Καλισθενικης.

40 κάμψεις (Στηθος - ωμοι- τρικεφαλοι)
100 καθισματα (Advanced level) (Τετρακεφαλοι)
10 ελξεις (Πλάτη - Δικεφαλοι)
40 lunges (Γλουτοι - Δικεφαλοι Μηριαιοι)

Ως τωρα ειμαι

35 καμψεις
100 καθισματα
7 ελξεις
40 lunges

σε κανα μηνα θα το χω τερματισει. ;)

Ολα αυτα σε σετ εννοειται με πλήρες κινηση και οχι μισές επαναληψεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε @Αλκης Κ. να σου πω ,παιζει να εχεις τα εξης μαθηματα στην σχολη σου (Χημεια, ΒΙΟΛΟΓΙΑ Α και Β)?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είδα άρθρο το οποίο αναφέρει όταν το σύμπτωμα του πονόλαιμου ξεκινάει απευθείας (την ίδια μέρα) πιθανότατα κρυολόγημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


2 μπανάνες πριν την γυμναστική και ισως μέλι (εμένα είναι βιολογικο)
Καλύτερα είμαι σήμερα. Ξύπνησα με λιγότερο ματωμένη μύτη. Μάλλον το αίμα μου ερεθίζει τον φάρυγγα και την μύτη. Πηρα σόρρυ αλατονερου χθες και βοήθησε.

Θα φάω μπανάνες γιατί δεν προσλαμβάνω αρκετό κάλλιο και κουράζονται εύκολα οι μύες. Σε 2η σκέψη τα 100 squat jumps μου φαίνονται πολλά. Ίσως κάνω 4 σετ των 25 αν δεν την παλέψω.
Καλα δε μπορω να το καταλαβω αυτο δεν γγινεται να τη χαμηλώσεις πχ στους 20 ;
Στο δωμάτιο ο προηγούμενος ηλίθιος ένοικος έβαζε το καλοριφέρ και ο μοχλός που γυρίζει για να κατεβάσεις την θέρμανση έχει κολλήσει. Θα δω αν υπάρχει διαλυτικό μπογιάς να το ξεκολλήσω. Η θερμοκρασία ρυθμίζεται κεντρικα, δεν μπορώ να την αλλάξω. Αν μπορούσα θα την έκλεινα εντελώς τα βράδια και θα την έβαζα να ανοίγει αυτόματα 1 ώρα πριν ξυπνήσω. Τώρα για να την κλείσω πρέπει να πάω σε κάθε σώμα και να το κλείσω ξεχωριστά και βαριέμαι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Καλύτερα είμαι σήμερα. Ξύπνησα με λιγότερο ματωμένη μύτη. Μάλλον το αίμα μου ερεθίζει τον φάρυγγα και την μύτη. Πηρα σόρρυ αλατονερου χθες και βοήθησε.

Θα φάω μπανάνες γιατί δεν προσλαμβάνω αρκετό κάλλιο και κουράζονται εύκολα οι μύες. Σε 2η σκέψη τα 100 squat jumps μου φαίνονται πολλά. Ίσως κάνω 4 σετ των 25 αν δεν την παλέψω.

Στο δωμάτιο ο προηγούμενος ηλίθιος ένοικος έβαζε το καλοριφέρ και ο μοχλός που γυρίζει για να κατεβάσεις την θέρμανση έχει κολλήσει. Θα δω αν υπάρχει διαλυτικό μπογιάς να το ξεκολλήσω. Η θερμοκρασία ρυθμίζεται κεντρικα, δεν μπορώ να την αλλάξω. Αν μπορούσα θα την έκλεινα εντελώς τα βράδια και θα την έβαζα να ανοίγει αυτόματα 1 ώρα πριν ξυπνήσω. Τώρα για να την κλείσω πρέπει να πάω σε κάθε σώμα και να το κλείσω ξεχωριστά και βαριέμαι.

Ρε Νελλη φώναξε κάποιον τεχνίτη να σε βοηθήσει αυτό που περιγραφεις είναι μαρτυριο δε γίνεται να μην υπάρχει κάποιος τρόπος.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ρε Νελλη φώναξε κάποιον τεχνίτη να σε βοηθήσει αυτό που περιγραφεις είναι μαρτυριο δε γίνεται να μην υπάρχει κάποιος τρόπος.
Κάνω υπομονή να φύγει το κρύο. Από Κυριακή το γυρίζει σε βροχή και ησυχάζω. Στο γραφείο σήμερα ήταν χειρότερα από το σπίτι. Το παράθυρο τέρμα ανοιχτό με -4 έξω και μέσα φούρνος. Ανοίξαμε και την πόρτα να κάνει ρεύμα 🤣
Είναι μαρτύριο. Κάθε βράδυ ξεραίνεται η μύτη μου και δεν μπορώ να αναπνεύσω και αναπνέω από το στόμα και ξεραίνεται το σύμπαν ολόκληρο. Δεν μπορώ να τροποποιησω πράγματα μέσα χωρίς να ενημερώσω τον ιδιοκτήτη και αυτός από την τσιγκουνιά του δεν ασχολείται. Πρέπει να μετακομίσω σε σπίτι με αυτόνομη θέρμανση. Αλλά θα με ρημάξει το ενοίκιο αν φύγω. Επειδή είμαι πολλά χρόνια εδώ πληρώνω $1300 γιατί δεν μπορεί να το ανεβάσει πάνω από τον ετήσιο πληθωρισμό. Αν φυγω το ενοίκιο μου θα ξεκινήσει από τα $2000. Θα δοκιμάσω αργότερα να αφαιρέσω την μπογιά με κατσαβίδι ή μαχαίρι για να κλείσω εντελώς το ένα σώμα στο υπνοδωμάτιο. Εκεί δεν με νοιάζει αν δεν έχει θέρμανση όλη μέρα γιατί μόνο για ύπνο πάω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τηβ Κυριακή κλείνω 8 μέρες χωρίς γυμναστική και νομίζω φτάνω στα 74-74.5 κιλά .
 

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα.
μολις ηρθαν βαρακια απο το ιντερνετ που ειχα παραγγειλει πριν μηνες.
για αρχαριους, ποσες επαναληψεις ενδεικνυνται?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
καλησπερα.
μολις ηρθαν βαρακια απο το ιντερνετ που ειχα παραγγειλει πριν μηνες.
για αρχαριους, ποσες επαναληψεις ενδεικνυνται?
Το ανάποδο γίνεται ,θα πρέπει να κάνεις 8-12 επαναλήψεις με τέτοιο βάρος που επιτρέπει να κάνεις μέσα σε αυτό το όριο αν θες αύξηση μυϊκής μάζας .Δηλαδή να εξαντληθεί μέχρι τα 10 ας πούμε και να μην μπορείς να κάνεις άλλο
Για αντοχή-->15+
Για δύναμη--->έως 6
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Χθες έκανα το πρόγραμμα με τις 8 ασκησεις και 100 επαναλήψεις και πέθανα. Τα καθίσματα στον τοίχο σε συνδιασμό με τα bicep curls ήταν κόλαση. Αναγκάστηκα να ρίξω κιλά μετά τις 30 επαναλήψεις. Δεν μπορούσα να σηκώσω τα χέρια μου. Κατέληξα να κάνω τις υπόλοιπες 70 με βαρακια του 1 κιλού! 😅

Τα triceps dips βγήκαν με πολλά διαλείμματα. Έκανα 5 σετ των 20.

Σήμερα είμαι πιασμένη παντού. Έχω να κάνω AMRAP αλλά δεν ξέρω αν θα το κάνω σήμερα. Ίσως το αφήσω για αυριο και πάω για περπάτημα στο κρύο σήμερα.

Σκέφτομαι να ξανακάνω αυτό το πρόγραμμα το καλοκαίρι. Θα αυξήσω κιλά και επαναλήψεις. Την 1η φορά που το έκανα έβγαλα 50 επαναλήψεις. Χθες 100. Πιστεύω το καλοκαίρι να χτυπήσω 150.

Μόλις τελειώσω αυτές τις 6 βδομάδες θα κάνω 6 βδομάδες από το προηγούμενο πρόγραμμα και μετά θα κάνω άλλες 6 εβδομάδες spring challenge. Μετά ίσως κάνω ένα άλλο που έχω με πολύ υψηλό βαθμό δυσκολίας και μετά θα επαναλαβω πάλι αυτά που κάνω τώρα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Χθες έκανα το πρόγραμμα με τις 8 ασκησεις και 100 επαναλήψεις και πέθανα. Τα καθίσματα στον τοίχο σε συνδιασμό με τα bicep curls ήταν κόλαση. Αναγκάστηκα να ρίξω κιλά μετά τις 30 επαναλήψεις. Δεν μπορούσα να σηκώσω τα χέρια μου. Κατέληξα να κάνω τις υπόλοιπες 70 με βαρακια του 1 κιλού! 😅

Τα triceps dips βγήκαν με πολλά διαλείμματα. Έκανα 5 σετ των 20.

Σήμερα είμαι πιασμένη παντού. Έχω να κάνω AMRAP αλλά δεν ξέρω αν θα το κάνω σήμερα. Ίσως το αφήσω για αυριο και πάω για περπάτημα στο κρύο σήμερα.

Σκέφτομαι να ξανακάνω αυτό το πρόγραμμα το καλοκαίρι. Θα αυξήσω κιλά και επαναλήψεις. Την 1η φορά που το έκανα έβγαλα 50 επαναλήψεις. Χθες 100. Πιστεύω το καλοκαίρι να χτυπήσω 150.

Μόλις τελειώσω αυτές τις 6 βδομάδες θα κάνω 6 βδομάδες από το προηγούμενο πρόγραμμα και μετά θα κάνω άλλες 6 εβδομάδες spring challenge. Μετά ίσως κάνω ένα άλλο που έχω με πολύ υψηλό βαθμό δυσκολίας και μετά θα επαναλαβω πάλι αυτά που κάνω τώρα.
Do you even rest ?🙄
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οχι... Είναι μανιασμενο junkee του γυμναστηρίου όπως όλοι μας!!!!
Θέλω και εγώ να ξεκινήσω ,νιώθω πολύ κομπλέ .Αλλά επειδή είμαι ψυχαναγκαστικός δεν μπορώ να ξεκινήσω στην μέση της εβδομάδας 😂.
Και εγώ τέτοιος ήμουν ,1 χρόνο κάθε μέρα βάρη μέχρι που έπεσα dead
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το ειχα παρακανει και εγω για ενα διαστημα ανοιξη-καλοκαιρι. Εκανα καθημερινα 2-3 ΗΙΙΤ και καμια μερα ξεκουραση. Τωρα εχω σοβαρευτει και ξεκουραζομαι 1-2 μερες την εβδομαδα ή οποτε νιωθω οτι θελω ξεκουραση. Πιστευω οτι το καλοκαιρι θα ξεκινησω παλι τις βλακειες γιατι λογω ηλιου, μεγαλυτερη διαρκεια ημερας και καλυτερου καιρου εχω περισσοτερη ενεργεια. Τωρα τον χειμωνα δεν ειμαι τοσο δραστηρια.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν έκανα τίποτα σήμερα. Μόλις είχα φάει και έβλεπα νετφλιξ για να χωνέψω και μετά να κάνω AMRAP και άρχισα να νιώθω ότι έχω πυρετό. Βάζω θερμόμετρο και ήμουν μια χαρά. Πάω στον τοίχο να δω το θερμόμετρο και τι βλέπω; 28.7C. Έλεος όμως. Που να κάνεις γυμναστική με τέτοια ζέστη. Οπότε αύριο το πρωί θα κάνω μισή ώρα AMRAP και το απόγευμα 6k περπάτημα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Λοιπόν, παραθέτω το πρόγραμμα που έκανα προχθές γιατί πιστεύω είναι αρκετά δυνατό και πιάστηκα από την κορυφή ως τα νύχια.
8 ασκησεις, 100 επαναλήψεις η καθεμία, βαρακια ότι βάρος θέλετε αλλά συστήνω ελαφριά:
1. Swings με ένα βαράκι στο κάθε χέρι
2. Mountain climbers
3. Κάθισμα με βαράκι το οποίο πιάνουμε στο κατέβασμα και στο ανέβασμα το τραβάμε επάνω (ο αγκώνας λίγο πιο πάνω από το ύψος του ώμου. 50 επαναλήψεις σε κάθε μερια)
4. Βιθυσεις τρικέφαλων στον πάγκο (πόδια τεντωμένα)
5. Καθίσματα στον τοίχο με κάμψεις δικέφαλων (ταυτόχρονα και τα 2 χέρια)
6. Κωπηλατική (πέφτουμε στα 4, σηκώνουμε τα γόνατα 5εκ από το έδαφος και κάνουμε κωπηλατική, 50 επαναλήψεις στο δεξί, 50 στο αριστερό)
7. Καθίσματα με πήδημα στο ανέβασμα
8. Ποδήλατο στον αέρα.

Ακόμα την βρίζω για αυτό το πρόγραμμα κόλαση. Έχει ακόμα ένα τέτοιο στο άλλο πρόγραμμα με την διαφορά οτι εκείνο έχει 10 ασκήσεις οι οποίες είναι πιο δύσκολες από αυτές. Μαζί με ζεσταμα και stretching στο τέλος (10 λεπτά ζεσταμα, 10 stretching, μου πήρε 1 ώρα και 10 λεπτά να το τελειώσω)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σήμερα έκανα 9χλμ περπάτημα στα χιόνια το πρωί (τραγικό λάθος γιατί το έκανα με μπότες για χιόνια και κατέληξα με φουσκάλες στις πατούσες) και 30 λεπτά AMRAP το απόγευμα. Αύριο θα επαναλάβω το περπάτημα στα χιόνια αλλά με αθλητικά παπούτσια 🤣

Καλή άσκηση είναι και το φτυαρισμα του χιονιού αλλά δεν έχω δικό μου πεζοδρόμιο να καθαρίσω 😂

Ίσως κάνω core με λάστιχα αύριο το απόγευμα. Ανέβασε ένα ωραίο σύντομο πρόγραμμα στο ινστα ο κέντα σεκι
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σήμερα έκανα 9χλμ περπάτημα στα χιόνια το πρωί (τραγικό λάθος γιατί το έκανα με μπότες για χιόνια και κατέληξα με φουσκάλες στις πατούσες) και 30 λεπτά AMRAP το απόγευμα. Αύριο θα επαναλάβω το περπάτημα στα χιόνια αλλά με αθλητικά παπούτσια 🤣

Καλή άσκηση είναι και το φτυαρισμα του χιονιού αλλά δεν έχω δικό μου πεζοδρόμιο να καθαρίσω 😂

Ίσως κάνω core με λάστιχα αύριο το απόγευμα. Ανέβασε ένα ωραίο σύντομο πρόγραμμα στο ινστα ο κέντα σεκι
Ωχχχ με τα αθλητικά δεν θα πέφτεις ?😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top