Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν ξέρω ,δεν λένε να μην προπονουμε κάποιες μυϊκές ομάδες μαζί ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Θα προπονούσες την ίδια μέρα δικέφαλα τρικεφαλα μαζί ?
Ναι αμέ με superset Κάμψεις δικεφάλων και καπάκι εκτάσεις τρικεφάλων. Γιατι να μην τις προπονουσα.... αν και σου χω πει εχω ψιλοκοψει τις απομονωτικες ασκησεις αυτες τις ομαδες τις δουλευω μαζι με τις μεγαλυτερες πχ δεν εκανα χθες ξεχωριστα ασκησεις τρικεφαλων δουλεψαν στον επικλινη... τα ιδια κ δικεφαλα δεν τα εκανα χθες ξεχωριστα δουλεψαν στις κωπηλατικές.

Κοιτα αμα κάνεις ολες αυτες τις ομαδες ξεχωριστα θελεις κανα 3 ωρο στο γυμναστηριο το οποιο δεν ειναι αποδοτικο για μυικη αναπτυξη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι αμέ με superset Κάμψεις δικεφάλων και καπάκι εκτάσεις τρικεφάλων. Γιατι να μην τις προπονουσα.... αν και σου χω πει εχω ψιλοκοψει τις απομονωτικες ασκησεις αυτες τις ομαδες τις δουλευω μαζι με τις μεγαλυτερες πχ δεν εκανα χθες ξεχωριστα ασκησεις τρικεφαλων δουλεψαν στον επικλινη... τα ιδια κ δικεφαλα δεν τα εκανα χθες ξεχωριστα δουλεψαν στις κωπηλατικές.

Κοιτα αμα κάνεις ολες αυτες τις ομαδες ξεχωριστα θελεις κανα 3 ωρο στο γυμναστηριο το οποιο δεν ειναι αποδοτικο για μυικη αναπτυξη.
Κόβεις την απόδοση !
Π.χ πριν εγώ γυμναζα μαζι δικέφαλους κοιλιακούς μια μέρα και την άλλη πλάτη πόδια και είδα ότι στους δικεφάλους δεν έχω καλή απόδοση
Τώρα που τα έκανα πλάτη δικέφαλους μια μέρα και πόδια κοιλιακούς την άλλη έχω καλύτερη απόδοση


Και σκέφτηκα τώρα ότι ίσως στα φουλ μποντι ίσως να μην έχεις τόσο απόδοση καθώς προπονεις όλους τους μύες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Κόβεις την απόδοση !
Π.χ πριν εγώ γυμναζα μαζι δικέφαλους κοιλιακούς μια μέρα και την άλλη πλάτη πόδια και είδα ότι στους δικεφάλους δεν έχω καλή απόδοση
Τώρα που τα έκανα πλάτη δικέφαλους μια μέρα και πόδια κοιλιακούς την άλλη έχω καλύτερη απόδοση


Και σκέφτηκα τώρα ότι ίσως στα φουλ μποντι ίσως να μην έχεις τόσο απόδοση καθώς προπονεις όλους τους μύες

Εσυ δεν ειχες αποδοση φιλε μου γιατι Χθες εκανες χερια και σημερα έκανες πλάτη. Τα χέρια δουλευουνε στη πλάτη. Ολες οι ασκησεις πλατη ειναι πολυαρθρικες εκτος απο το πλατυ ραχιαιο και το τραπεζοειδη εμπλεκουν και τους δικεφάλους. Στις ελξεις συμμετεχει και ο δικεφαλος βραχιονιος μαζι με τους επιμερους.

Οταν ομως εγω κάνω Δευτερα PUSH ... Τεταρτη PULL LEGS και Σαββατο FULL BODY γιατι να μην εχω αποδοση ;

αφηνω 2 24ωρα καταρχας μεταξυ των προπονησεων για να εχω αποκατασταση ΚΑΙ μεσα στην εβδομάδα κτυπάω 2 φορές τον ιδιο μύ. Με 20 σετ το πολύ ανα προπονηση. Αυτο εχει πει και ο Jeremy για το Recomposition.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εσυ δεν ειχες αποδοση φιλε μου γιατι Χθες εκανες χερια και σημερα έκανες πλάτη. Τα χέρια δουλευουνε στη πλάτη. Ολες οι ασκησεις πλατη ειναι πολυαρθρικες εκτος απο το πλατυ ραχιαιο και το τραπεζοειδη εμπλεκουν και τους δικεφάλους.

Οταν ομως εγω κάνω Δευτερα PUSH ... Τεταρτη PULL LEGS και Σαββατο FULL BODY γιατι να μην εχω αποδοση ;
Pfffff ακυρο ναι σωστά ! Για το το κάποιο λόγω νόμιζα έκανες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη και Πέμπτη ή Παρασκευή φουλ μποντι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Pfffff ακυρο ναι σωστά ! Για το το κάποιο λόγω νόμιζα έκανες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη και Πέμπτη ή Παρασκευή φουλ μποντι
όχι οχι μεταξυ των προπονησεων ασχετως τις μυικες ομάδες που εμπλεκουν αν ειναι δηλαδη ανταγωνιστες μυες ή συναγωνιστες μυς εγω εχω διαστημα 2 24ωρα οπωσδηποτε... αλλα οχι πανω απο 3 μερες εκτος βεβαια και αν πάς στο γυμναστηριο κ παιζεις οριακα για δυναμη. Εκει θα καταλαβεις κ μονος σου οτι θέλεις 3 ημέρες αναμεσα στις προπονησεις.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σημερα εχω pull day εκτος απο μονοζυγο και αustralian pull ups που θα κανω σιγουρα τι αλλο θα προτεινατε? Γενικα η πλατη με παιδευει απο αποψη ποικιλιας δεν ξερω τι να κανω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Σημερα εχω pull day εκτος απο μονοζυγο και αustralian pull ups που θα κανω σιγουρα τι αλλο θα προτεινατε? Γενικα η πλατη με παιδευει απο αποψη ποικιλιας δεν ξερω τι να κανω

Κάνε rows αλλά πρεπει να βρεις διζυγο.
Επίσης βάλε ένα στρώμα κάτω κ δε σε τα λάστιχα σε ένα σίδερο κ όπως είσαι μπρουμυτα κάνε pull down με υψωμένο το θώρακα το είχε δείξει η @Nelliel πολυ καλο.

Μαγειρευω ομελεταρα 50γρ φέτα 3 αυγά 10γρ πολτο και 50γρ πιπεριες και ρυζι κλασσικά
 

Συνημμένα

  • IMG_20210222_032036.jpg
    IMG_20210222_032036.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 92
  • IMG_20210222_032044.jpg
    IMG_20210222_032044.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 90

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σημερα εχω pull day εκτος απο μονοζυγο και αustralian pull ups που θα κανω σιγουρα τι αλλο θα προτεινατε? Γενικα η πλατη με παιδευει απο αποψη ποικιλιας δεν ξερω τι να κανω
Barbell rows
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάνε rows αλλά πρεπει να βρεις διζυγο.
Επίσης βάλε ένα στρώμα κάτω κ δε σε τα λάστιχα σε ένα σίδερο κ όπως είσαι μπρουμυτα κάνε pull down με υψωμένο το θώρακα το είχε δείξει η @Nelliel πολυ καλο.

Μαγειρευω ομελεταρα 50γρ φέτα 3 αυγά 10γρ πολτο και 50γρ πιπεριες και ρυζι κλασσικά
Διατροφή ημέρας μου :
2 τοστ με γαλα
Μεσημέρι: ένα σάντουιτς με αναμεικτα λαχανικά μέσα και 200γρ γιαούρτι ξεχωριστά
Απόγευμα: καρότα
Βραδινό : γύρο κοτόπουλο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Α ρε μπαγάσα έχεις ξεκιστει στα ψωμια χαχαχα 😂😂😂
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Τελικα αυτοσχεδιασα παλι
εκανα μονο chin ups στο μονοζυγο σημερα και μαλλον θα κανω για λιγο καιρο μονο chin ups γιατι εκανα μονο κανονικα
8 σουπερσετ σημερα
chin ups με βαρος μεχρι αποτυχια
chin ups χωρις βαρος μεχρι αποτυχια
απομονωτικη για δικεφαλους
australian pull ups με βαρος
lat pullover
τελος face pulls
ολα αυτα 1 σετ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Τελικα αυτοσχεδιασα παλι
εκανα μονο chin ups στο μονοζυγο σημερα και μαλλον θα κανω για λιγο καιρο μονο chin ups γιατι εκανα μονο κανονικα
8 σουπερσετ σημερα
chin ups με βαρος μεχρι αποτυχια
chin ups χωρις βαρος μεχρι αποτυχια
απομονωτικη για δικεφαλους
australian pull ups με βαρος
lat pullover
τελος face pulls
ολα αυτα 1 σετ.

Πόσους κυκλους έκανες ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι να κάνω ρε ,σήμερα αρχίζω και μαγειρεύω εγώ ,κάνω σαλατα(φακές, ρύζι,τόνο και ίσως κοτόπουλο) για μια εβδομάδα


Το τοστ με γαλα το πρωί δεν αλλάζει είναι στάνταρ εκτός και αν φάω βρώμη κάποιες φορές 😂
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν θέλετε δύσκολες ασκήσεις για πόδια έχω να προτείνω:
Lunge jumps με βαρακια
Goblet squat jumps
Bulgarian split squat jump
Single leg deadlift
Box jumps
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Επειδη με εχει συγκινησει η επιμονη σας να μην τα παρατησετε ακομη κ τωρα στη καραντινα !

Γουσταρετε νέες ασκησεις για στήθος κ χέρια να γινετε τουμπανοι ; με λαστιχάκια ! Χωρις εξοπλισμο !

Νίκο λέγε ρε θέλεις να σου δωσει ο Θειος καλούδια προπονησης; :D
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση. Θα πάω να γραφτώ γυμναστήριο. Δεν περιμένω την 2η δόση εμβολιου. Έχουν περάσει 3 βδομαδες από την 1η οπότε πρέπει να έχω αντισώματα τώρα. Αύριο που είναι Δευτέρα και ξεκινάω το πρόγραμμα με βάρη θα με βολεψει πολυ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχετε ασκήσεις για μηχανήματα;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση. Θα πάω να γραφτώ γυμναστήριο. Δεν περιμένω την 2η δόση εμβολιου. Έχουν περάσει 3 βδομαδες από την 1η οπότε πρέπει να έχω αντισώματα τώρα. Αύριο που είναι Δευτέρα και ξεκινάω το πρόγραμμα με βάρη θα με βολεψει πολυ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχετε ασκήσεις για μηχανήματα;

Εμενα μου εκανε εντυπωση που εχεις ανοιχτα γυμναστηρια εκει κ καθεσαι και παιδευεσαι μονη σου στο σπιτι.

Πάρε ενα αντισηπτικο μαζι και ενα μαντηλάκι κ οτι πιάνεις - απολύμανση και απλα πηγαινε σε ωρες που ΔΕΝ έχει κοσμο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ΔΩΣΕ ΣΤΟ ΛΑΟ ΡΕ ΓΙΓΑΝΤΑ ΑΣΚΗΣΕΙΣ,
Έγινα λίγο @juste un instant 😝ετοίμασα την διατροφή μου εγώ
IMG_20210221_200601.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top