Fitness Thread!

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εχει δει κανεις πολυ γυμνασμενες γυναικες πως μεγαλώνει μεχρι και η μέση τους απο τους μυς; Αυτο ειναι ιδιαιτέρως εμφανές ακομα και με το μάτι!
καλως ή κακως με την γυμναστική ναι φουσκωνεις και αυξανονται οι ποντοι σου, εδω εχουν αυξηθει σε εμενα που δεν σηκωνω και 4 κιλα, φαντασου να σηκωνα και τοσα.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εχει δει κανεις πολυ γυμνασμενες γυναικες πως μεγαλώνει μεχρι και η μέση τους απο τους μυς; Αυτο ειναι ιδιαιτέρως εμφανές ακομα και με το μάτι!
Αν λές για επαγγελματίες bodybuilder γυναίκες τότε αυτό δεν έχει καμία σημασία γιατί δεν αντιπροσωπεύουν την μέση γυναίκα. Επαγγελματίες στυλ μπικίνι έχουν περισσότερη τεστοστερόνη ακόμα και απο τον μέσο άντρα και φωνή ακόμα πιο βαρία απο τα φάρμακα.
καλως ή κακως με την γυμναστική ναι φουσκωνεις και αυξανονται οι ποντοι σου, εδω εχουν αυξηθει σε εμενα που δεν σηκωνω και 4 κιλα, φαντασου να σηκωνα και τοσα.
Μήπως απλά πήρες απλά βάρος? Σε αυτή την περίπτωση προφανώς δεν θα έφταιγαν τα βάρη.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Αν λές για επαγγελματίες bodybuilder γυναίκες τότε αυτό δεν έχει καμία σημασία γιατί δεν αντιπροσωπεύουν την μέση γυναίκα. Επαγγελματίες στυλ μπικίνι έχουν περισσότερη τεστοστερόνη ακόμα και απο τον μέσο άντρα και φωνή ακόμα πιο βαρία απο τα φάρμακα.
Δεν λεω για επαγγελματίες, και απλες γυμνασμενες γυναικες αποκτουν μεγαλη μεση απο την γυμναστική, και εμενα ακομα αυξήθηκε η μεση μου μερικους ποντους απο την γυμναστικη (που η μεση μου ηταν παντα εξαιρετικά αδυνατη)!!! Βεβαια οι κοιλιακοι μου ηταν πετρα, αλλα εμφανισιακα υπαρχουν ακομα πιο γυμνασμένες απο εμενα. Μεχρι και βιντεο γυμναστη ειχα δει που ελεγε να μην κανουν οι γυναικες πολλους πλαγιους γιατι ετσι θα αποκτήσουν μεγαλύτερη μεση.
(επισης οχι δεν εχω παχύνει, εδω ακομα παλευω να παρω κατι κιλα που εχασα λογω αγχους, ασε που τωρα που χω κατι μηνες να γυμναστω η μεση μου ξαναμικρυνε).
Με την γυμναστικη αυξανονται οι ποντοι, αν δεν αυξάνονται μαλλον δεν ειναι καποιος αρκετα γυμνασμένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Λάθος θα ήταν αν η έρευνα είχε ως στόχο να εξετάσει την κάθε βιταμίνη ξεχωριστά. Η έρευνα αυτή είναι αντιθέτως πάρα πολύ καλή καθώς δείνει πολλά στοιχεία σχετικά με τους μηχανισμούς που εξετάζει και όλοι οι άλλοι παράγοντες έχουν ληφθεί υπ'οψην (π.χ σχεδόν ολόιδια μακροστοιχεία μεταξύ ομάδων, υψηλό ποσοστό adherence)

Γενικά θεωρείται αποδεκτό πως η βιταμίνη C το κάνει αυτό μέσω του μηχανισμού την φλεγμονής (την μείωση της). Το ότι υπάρχει σχέση μεταξύ χρόνιας φλεγμονής και ανάπτυξης μυικής μάζας είναι επίσης γενικότερα αποδεκτή.

Π.χ μια έρευνα https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26638792/

Γενικότερα, μια έρευνα δεν δίνει ποτέ απο μόνη της όλες τις απαντήσεις, παρα μονάχα ένα κομμάτι του παζλ.
Η συνολική εικόνα δίνεται συνδυάζοντας όλες τις έρευνες αυτές (π.χ μέσω meta analysis)

Μα δεν ειπα να μην τεσταρουν και τις 2 μαζι. Λεω οτι επρεπε να ειχαν αλλα 2 control groups. Οταν κανεις ενα randomized control trial επιβαλλεται να εξετασεις ολες τις παραμετρους. Βεβαια αυτοι ξεκαθαριζουν απο την αρχη οτι αναφερονται και στις 2 βιταμινες μαζι, αλλα προσωπικα αν σχεδιαζα το trial θα ειχα 3 control groups. Το 32 ειναι επισης μικρο sample size και δεν αναφερουν πουθενα γιατι επελεξαν αυτον τον αριθμο. Επισης οι γυναικες ειναι λιγοτερες σε καθε γκρουπ. Το διαστημα που παρακολουθησαν τους εθελοντες ειναι επισης μικρο. Μπαζει απο παντου η συγκεκριμενη ερευνα.
Σου εφερα παραδειγμα γυναικας η οποια δεν μπορει να κανει ενα κοιλιακο αλλα δεν εχει πατησει ποτε σε γυμναστηριο ουτε εχει κανει γυμναστικη και σηκωνει πολυ μεγαλα βάρη. Ειναι γεροδεμένη εκ φύσεως (και οχι δεν ειναι καμια ψηλη). Οποτε σε περίπτωση που εισαι και εσυ ετσι λογικο να σηκωνεις τοσα κιλα, αλλα μην λεμε πως ειναι ετσι η μέση γυναικα και μπορει να σηκωσει αυτο το βάρος.
Να μου λεγατε για 2,5 κιλα να το καταλάβω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πες τα γιατι εδω θα μας τρελάνουν λενε το μαυρο άσπρο !!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ποσα κιλα εισαι αν επιτρέπεται; Παντως αν θυμαμαι καλα ελεγες πως εισαι 90-60-90 και 170 απο που θες να χασεις κιλα; Ποσο θες να παει η μεση σου και οι γοφοί σου; Αφου ηδη αυτα τα δυο ειναι πολυ αδυνατα για το υψος σου! Εσυ πρεπει να σαι τρομερα αδύνατη συμφωνα με οσα λες, εκτος αν εχεις πάχος στα χερια ή στις γαμπες και στα μπουτια πραγμα που μου φαινεται περιεργο αν ο κορμος σου ειναι τοσο αδυνατος.
Και εγω δεν μπορω να κανω ουτε ενα triceps pushup, σημαινει οτι ειμαι αγυμναστη; Μπορει η γυναικα που αναφερεις να κανει χειρονακτικη εργασια ή να ασκειται με αλλο τροπο που δεν απαιτει γυμναστηριο. Ναι μεν το ποσα κιλα σηκωνεις εξαρταται και απο τον ογκο που εχεις, αλλα το 1 κιλο δικεφαλους ειναι απελπιστικα λιγο. Εκτος αν εισαι 40 κιλα.

Εγω κυμαινομαι στα 64-65 κιλα τους τελευταιους 2 μηνες. Δεν ειμαι αδυνατη για το υψος μου. Εχω σωματοτυπο κλεψυδρα και η μεση μου ηταν ανεκαθεν αδυνατη. Οσο και να παχαινω, παντα διακρινεις μεση γιατι βαζω βαρος ομοιομορφα και δεν παει ολο στην κοιλια. Η μεση μου εχει περιθωριο να αδυνατισει ακομα λιγο και δεν ειναι 60 αλλα 64-66 (αν δεν φαω μετα τις 8 το βραδυ και την μετρησω το πρωι ειναι 64, στο υπολοιπο της ημερας ανεβαινει). Εχω καλα γονιδια οπως ο @Nick890
Το σχημα/ογκος μου ειναι σαν το σωμα της monica bellucci, salma hayek, kelly brook στο αδυνατο της, beyonce:
1615916820624.png
1615916902266.png

1615916943301.png


 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.


Δείτε το 6 , χρήσιμη συμβουλή για shoulder shrugs
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Μα δεν ειπα να μην τεσταρουν και τις 2 μαζι. Λεω οτι επρεπε να ειχαν αλλα 2 control groups. Οταν κανεις ενα randomized control trial επιβαλλεται να εξετασεις ολες τις παραμετρους. Βεβαια αυτοι ξεκαθαριζουν απο την αρχη οτι αναφερονται και στις 2 βιταμινες μαζι, αλλα προσωπικα αν σχεδιαζα το trial θα ειχα 3 control groups. Το 32 ειναι επισης μικρο sample size και δεν αναφερουν πουθενα γιατι επελεξαν αυτον τον αριθμο. Επισης οι γυναικες ειναι λιγοτερες σε καθε γκρουπ. Το διαστημα που παρακολουθησαν τους εθελοντες ειναι επισης μικρο. Μπαζει απο παντου η συγκεκριμενη ερευνα.

Και εγω δεν μπορω να κανω ουτε ενα triceps pushup, σημαινει οτι ειμαι αγυμναστη; Μπορει η γυναικα που αναφερεις να κανει χειρονακτικη εργασια ή να ασκειται με αλλο τροπο που δεν απαιτει γυμναστηριο. Ναι μεν το ποσα κιλα σηκωνεις εξαρταται και απο τον ογκο που εχεις, αλλα το 1 κιλο δικεφαλους ειναι απελπιστικα λιγο. Εκτος αν εισαι 40 κιλα.

Εγω κυμαινομαι στα 64-65 κιλα τους τελευταιους 2 μηνες. Δεν ειμαι αδυνατη για το υψος μου. Εχω σωματοτυπο κλεψυδρα και η μεση μου ηταν ανεκαθεν αδυνατη. Οσο και να παχαινω, παντα διακρινεις μεση γιατι βαζω βαρος ομοιομορφα και δεν παει ολο στην κοιλια. Η μεση μου εχει περιθωριο να αδυνατισει ακομα λιγο και δεν ειναι 60 αλλα 64-66 (αν δεν φαω μετα τις 8 το βραδυ και την μετρησω το πρωι ειναι 64, στο υπολοιπο της ημερας ανεβαινει). Εχω καλα γονιδια οπως ο @Nick890
Το σχημα/ογκος μου ειναι σαν το σωμα της monica bellucci, salma hayek, kelly brook στο αδυνατο της, beyonce:
View attachment 77551View attachment 77552
View attachment 77553
Αυτες που εβαλες παντως δεν παίζει να χουν αναλογίες 90-60-90 εκτος αν ειναι πολυ κοντες (δεν εχω ασχοληθει μαζι τους ) ! Αν ειχαν και ηταν και 170 θα ταν κοκκαλο!!!!
Εγω ειμαι κοντα στο να μαι λιποβαρής και πριν ξεκινησω γυμναστικη ειχα αναλογιες 62 cm μεση και 92 cm γοφους και ημουν πολυ αδυνατη ! Και οταν εκανα γυμναστικη οι ποντοι μου ειχαν αυξηθει κιολας λιγο και παλι ειμαι πολυ αδυνατη ομως! Και οσο για την μεση επιανε ο κοσμος την μανα μου και της ελεγε γιατι ειναι τοσο λεπτη η μεση μου και μηπως εχω πρόβλημα, η μεση σου ειναι ετοιμη να σπασει μου λεγανε και αυτο εστρωσε με την γυμναστικη, με την οποια οι ποντοι ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ. Εκτος αν ταυτοχρονα χανεις λιπος και για αυτο σε καποιους μειώνονται.
Αποκλείεται οσα λες σε μετρήσεις και υψος να ευσταθούν και να σαι τοσα κιλα (που ειναι πολλα εκτος αν τα παιρνεις στις γαμπες, μπουτια και στα χερια τα κιλα ) και να εχεις λιπος να χασεις ωστε να φτασεις στο επιθυμητο!!!! (θυμαμαι ειχατε βαλει εσυ ή μια αλλη κοπελα μια φωτο με το ποσοστο λιπους) Εγω που μαι και εγω κλεψυθρα και εχω αναλογες αναλογιες με εσενα πως ημουν απο παντα στο επιθυμητο λιπος;

Μου θυμισες τωρα κατι συμμαθήτριες μου στο Λυκειο που τις περναγα μισο κεφαλι τουλαχιστον και μου λεγαν πως ειναι 170, και οταν τους ελεγα 170 δεν ειμαι ουτε εγω που σας περναω τοσο λεγαν "ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΕΣΑΙ ΣΩΣΤΑ παρατα μας". Σε ιατρειο μετρηθηκα 168 με χαμηλο παπουτσι (και οταν εγινε αυτο θα χα ψηλωσει κιολας απο το λυκειο). Παραμύθια δηλαδη για ηλίθιους. Συμφωνα με αυτες θα πρεπει να μαι 175+ εγω .... χαχαχαχαχα
Καλα το ξερω γενικα πως ολες λενε ψέμματα στην πραγματικη ζωη αλλα για φορουμ δεν το περίμενα.
edit: επειδη δεν νομιζω να κανα τοσο λαθος εψαξα με την μπαρα αναζήτησης του φορουμ 90-60-90 και ειχες πει στο ποστ σου πως ειχες μεση 60 τωρα μας λες αλλα, αν και δεν εχει σημασια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μετρήθηκα και με έβγαλε 2.3% περισσοτερο από ότι η ζυγαριά μου. Την ζυγαριά την θεωρώ πιο έγκυρη γιατί έπαιξα με τους αριθμούς στο calculator και για να πέσω στο 17% πρέπει να χάσω 10εκ από περιφέρεια και 7εκ από μέση. Είναι αδύνατον να χάσω τόσο πολύ, ειδικά από την μέση. Η μέση μου είναι ήδη στα 66, αν πάω στα 59 θα πρέπει να αφαιρέσω ή πλευρά ή όργανα! Για 170εκ υψος με φαρδύ σκελετο τα 59εκ μέση είναι πολύ λίγα.

Αυτες που εβαλες παντως δεν παίζει να χουν αναλογίες 90-60-90 εκτος αν ειναι πολυ κοντες (δεν εχω ασχοληθει μαζι τους ) ! Αν ειχαν και ηταν και 170 θα ταν κοκκαλο!!!!
Εγω ειμαι κοντα στο να μαι λιποβαρής και πριν ξεκινησω γυμναστικη ειχα αναλογιες 62 cm μεση και 92 cm γοφους και ημουν πολυ αδυνατη ! Και οταν εκανα γυμναστικη οι ποντοι μου ειχαν αυξηθει κιολας λιγο και παλι ειμαι πολυ αδυνατη ομως! Και οσο για την μεση επιανε ο κοσμος την μανα μου και της ελεγε γιατι ειναι τοσο λεπτη η μεση μου και μηπως εχω πρόβλημα, η μεση σου ειναι ετοιμη να σπασει μου λεγανε και αυτο εστρωσε με την γυμναστικη, με την οποια οι ποντοι ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ. Εκτος αν ταυτοχρονα χανεις λιπος και για αυτο σε καποιους μειώνονται.
Αποκλείεται οσα λες σε μετρήσεις και υψος να ευσταθούν και να σαι τοσα κιλα (που ειναι πολλα εκτος αν τα παιρνεις στις γαμπες, μπουτια και στα χερια τα κιλα ) και να εχεις λιπος να χασεις ωστε να φτασεις στο επιθυμητο!!!! (θυμαμαι ειχατε βαλει εσυ ή μια αλλη κοπελα μια φωτο με το ποσοστο λιπους) Εγω που μαι και εγω κλεψυθρα και εχω αναλογες αναλογιες με εσενα πως ημουν απο παντα στο επιθυμητο λιπος;

Μου θυμισες τωρα κατι συμμαθήτριες μου στο Λυκειο που τις περναγα μισο κεφαλι τουλαχιστον και μου λεγαν πως ειναι 170, και οταν τους ελεγα 170 δεν ειμαι ουτε εγω που σας περναω τοσο λεγαν "ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΕΣΑΙ ΣΩΣΤΑ παρατα μας". Σε ιατρειο μετρηθηκα 168 με χαμηλο παπουτσι (και οταν εγινε αυτο θα χα ψηλωσει κιολας απο το λυκειο). Παραμύθια δηλαδη για ηλίθιους. Συμφωνα με αυτες θα πρεπει να μαι 175+ εγω .... χαχαχαχαχα
Καλα το ξερω γενικα πως ολες λενε ψέμματα στην πραγματικη ζωη αλλα για φορουμ δεν το περίμενα.
edit: επειδη δεν νομιζω να κανα τοσο λαθος εψαξα με την μπαρα αναζήτησης του φορουμ 90-60-90 και ειχες πει στο ποστ σου πως ειχες μεση 60 τωρα μας λες αλλα, αν και δεν εχει σημασια.
Όπως βλέπεις παραπάνω έχω πει τον Ιανουάριο ότι η μέση μου είναι 66. Αν είπα 60 μπορεί να έκανα λάθος στην μετατροπή από ιντσες σε εκατοστά γιατί η μεζούρα μου είναι σε ιντσες ή μπορεί να μην μέτρησα σωστά ή μπορεί να μην πληκτρολογησα σωστά. Η μέση μου είναι 66εκ. Είμαι 170εκ ύψος. Εχω ακόμα λίπος που θέλω να χάσω. Είμαι 64-65 κιλά. Εχω σώμα κλεψυδρα. Αν δεν το πιστεύεις ποσως με ενδιαφέρει. Και επειδή οι φωτό λένε πολλά περισσότερα, ορίστε μια για να το ράψεις γιατί ειλικρινά έχεις κουράσει και το μόνο που ψάχνεις είναι καυγάδες.

PXL_20210317_051221342.MP~3.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α και που 'σαι; Τα χέρια μου όπως βλέπεις είναι χοντρά και μυώδη. Γιατί όντως βάζω μύες στα ακρα και η μέση μου παραμένει λεπτή. Εμείς, ξέρεις, δεν ασκουμαστε με βαρακια του ενός κιλού.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νταξ δεν έχεις και τόσο υπερβολικό λίπος .Γίνεσαι λίγο Νικ ώρες ώρες 😝
Μια χαρά και τα χέρια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Νταξ δεν έχεις και τόσο υπερβολικό λίπος .Γίνεσαι λίγο Νικ ώρες ώρες 😝
Μια χαρά και τα χέρια

Πάρε πάγκο κ μπές στο bulking γιατι στο τέλος τη βλέπω να σε δέρνει :P χαχαχα πλακιτσα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέρα απο τη πλάκα άντε να ξεκινησει το θρέντ με περισσοτερες φωτογραφιες προοδο και προπονησεις και λιγοτερο μπλα μπλά και φαφμάρες. Μια εικονα 1000 λέξεις. Νομιζω το κουρασαμε στην παραφιλολογια. Οποιος ξέρει τι κάνει δειχνει κ αποτέλεσμα... με φώτο εννοειται.

Ειναι απλό κρύβοντας το πρόσωπο ... το να το παιξουμε ειδημονες με ερευνες και θεωριες και σωματικά να ειμαστε χωρις καμια βελτιωση για μενα δεν λέει τίποτα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πάρε πάγκο κ μπές στο bulking γιατι στο τέλος τη βλέπω να σε δέρνει :P χαχαχα πλακιτσα.
Άνετα με δέρνει .Χέρια πιστεύω έχει πάνω από 32cm .Βασικά λόγω του ότι κάνει HIIT ίσως και με έχει και στην αντοχή

Πάγκο έχουμε ρε ,είναι νέας τεχνολογίας αυτό που έχω
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πάρε πάγκο κ μπές στο bulking γιατι στο τέλος τη βλέπω να σε δέρνει :P χαχαχα πλακιτσα.
🤣🤣🤣🤣🤣
Δεν κάνω πολλά κιλα αλλά προσπαθώ να ανεβάσω. Είμαι σε φάση bulk όμως. Πιστεύω να ξεφουσκώσω λίγο το καλοκαίρι. Σήμερα ήρθε μια φίλη μου σπίτι που την βοηθάω να χάσει βάρος γιατί είχε φτάσει τα 101 κιλά. Την έβαλα να ανέβει στην ζυγαριά που μετράει λίπος κτλ. Μειώσαμε τα κιλά της στα 94 και συνεχίζουμε. Λίπος είχε 40%. Μυϊκή μάζα 31%. Οστά 7%. Μου έκαναν εντύπωση οι μετρήσεις της. Νόμιζα ότι υστερω σε μυϊκή μάζα αλλά τελικά μάλλον όχι. Εγώ είμαι στο 34.2% μυϊκή μάζα. Περίμενα να έχω πιο μικρό ποσοστό γιατί αυτη κουβαλάει τόσο βάρος πάνω της και πρέπει να έχει μυϊκή μάζα να κρατάει όλο αυτό το βάρος. Οστεικη μάζα έχω 6.κατι. Εκεί με πέρασε.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Όπως βλέπεις παραπάνω έχω πει τον Ιανουάριο ότι η μέση μου είναι 66. Αν είπα 60 μπορεί να έκανα λάθος στην μετατροπή από ιντσες σε εκατοστά γιατί η μεζούρα μου είναι σε ιντσες ή μπορεί να μην μέτρησα σωστά ή μπορεί να μην πληκτρολογησα σωστά. Η μέση μου είναι 66εκ. Είμαι 170εκ ύψος. Εχω ακόμα λίπος που θέλω να χάσω. Είμαι 64-65 κιλά. Εχω σώμα κλεψυδρα. Αν δεν το πιστεύεις ποσως με ενδιαφέρει. Και επειδή οι φωτό λένε πολλά περισσότερα, ορίστε μια για να το ράψεις γιατί ειλικρινά έχεις κουράσει και το μόνο που ψάχνεις είναι καυγάδες.

View attachment 77582
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α και που 'σαι; Τα χέρια μου όπως βλέπεις είναι χοντρά και μυώδη. Γιατί όντως βάζω μύες στα ακρα και η μέση μου παραμένει λεπτή. Εμείς, ξέρεις, δεν ασκουμαστε με βαρακια του ενός κιλού.
1615963059361.png



Παιδια οποιος θελει να παει στην σελιδα 76 του thread να δει πως η Νelliel μας ειπε πως εχει αναλογιες 93-60-93 και ειναι καπως ετσι oπως στην παραπανω φωτο που εβαλα.
εχω ξεραθει στα γελια !!!!! Το αν εισαι ετσι ή οχι θα το κρίνουμε εμεις τωρα μιας και εβαλες φωτογραφια (δεν στο ζητησαμε αλλωστε)! Ο καθενας ας βγαλει το πόρισμα του. Την μια εχεις μεση 60 χθες μολις το απογευμα ειπες πως εχεις 64, τωρα που εβαλες φωτο ειπες 66. Σε λιγο θα πεις 68 μετα 70 και παει λέγοντας, και ποιος ξερει που θα φτασεις αν κρίνω απο οσα βλεπω.

Ας παρει ενας ανθρωπος μια μεζουρα να δει τι σημαίνει 66 μεση ή 93 γοφοι, ακομα και 70 μεση ειναι λεπτη! Παρε το μαθημα σου και μην λες ψέμματα αλλη φορα για τις αναλογιες σου γιατι δεν ειναι όλοι χάπατα. Δεν ευσταθούσε τιποτα απο οσα ελεγες ειναι πασιφανές (επιμένεις κιολας και νομιζεις θα το σωσεις αν πεις πως εχεις μεση 66 cm λες και θα κανει καμια διαφορα), εκτος αν μας περνάς για χαζους.
Και κανενα κομπλεξ δεν εχω αλλα δεν μπορεις να λες πως εχει αναλογιες μοντελου ενω δεν τις εχεις και πως θες να χασεις κιλα γιατι αυτο προωθεί την ανορεξια για οσους μας διαβαζουν, εσεις ειπατε πως δεν γινεται να διαβαζουμε ασυναρτησίες γιατι το thread εχει μεγαλη επισκεψιμότητα αλλωστε. Πως σας φαινεται να μπει εδω κοπελα με μεση 60 ή 66 cm και να παθει σοκ βλέποντας πως μαλλον πρεπει να αδυνατίσει κιολας;

Εχω φανταστικα χερια και οχι σπαγγετι αλλα ναι δεν ειμαι μυώδης και δεν εχω σκοπο να γινω, οποια θελει φυσικα μπορει να κανει ο,τι θελει με το σωμα της, ο καθένας μπορει να ναι οπως θελει δεν επεμβαίνω στο πως ειναι καποιος, επεμβαίνω στο ψέμα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Άνετα με δέρνει .Χέρια πιστεύω έχει πάνω από 32cm .Βασικά λόγω του ότι κάνει HIIT ίσως και με έχει και στην αντοχή

Πάγκο έχουμε ρε ,είναι νέας τεχνολογίας αυτό που έχω
Είχα μετρήσει χέρια αλλά δεν θυμάμαι πόσο ήταν. Θα ξαναμετρησω αύριο αν προλάβω. Δεν σε δέρνω ομως. Έχω όγκο αλλά όχι δύναμη. Ειδικά τα χέρια μου είναι εντελώς αδύναμα. Ξέρεις τι γίνεται; Είμαι σε φάση bulk και επειδή έχω αυξήσει μυϊκή μάζα και δεν έχει φύγει το λίπος, βλέπεις γραμμωση αλλά βλέπεις και όγκο. Ήμουν πιο lean το καλοκαίρι που δεν είχα ξεκινήσει εντατικά βάρη και έκανα κυρίως ΗΙΙΤ. Επειδή βοηθάω την φίλη μου, θα χάσω σίγουρα λίπος με τόσο ΗΙΙΤ και περπάτημα. Χθες έκανα 15χλμ συν 1 ώρα βάρη. Σήμερα 10χλμ συν 15 λεπτά ΗΙΙΤ. Αν συνεχίσω με τον ίδιο ρυθμό θα γίνω φετες μέχρι το καλοκαίρι. Τον άλλο μήνα ξεκινά και το spring challenge. Πάντα τέτοια εποχή χάνω λίπος
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Είχα μετρήσει χέρια αλλά δεν θυμάμαι πόσο ήταν. Θα ξαναμετρησω αύριο αν προλάβω. Δεν σε δέρνω ομως. Έχω όγκο αλλά όχι δύναμη. Ειδικά τα χέρια μου είναι εντελώς αδύναμα. Ξέρεις τι γίνεται; Είμαι σε φάση bulk και επειδή έχω αυξήσει μυϊκή μάζα και δεν έχει φύγει το λίπος, βλέπεις γραμμωση αλλά βλέπεις και όγκο. Ήμουν πιο lean το καλοκαίρι που δεν είχα ξεκινήσει εντατικά βάρη και έκανα κυρίως ΗΙΙΤ. Επειδή βοηθάω την φίλη μου, θα χάσω σίγουρα λίπος με τόσο ΗΙΙΤ και περπάτημα. Χθες έκανα 15χλμ συν 1 ώρα βάρη. Σήμερα 10χλμ συν 15 λεπτά ΗΙΙΤ. Αν συνεχίσω με τον ίδιο ρυθμό θα γίνω φετες μέχρι το καλοκαίρι. Τον άλλο μήνα ξεκινά και το spring challenge. Πάντα τέτοια εποχή χάνω λίπος
Τι κάνεις στο spring challenge?
Εγώ σαν σήμερα πριν ενα χρόνο ήμουν lean αλλά σε 71κιλα .Τώρα σε 72 κιλα .Στόχος τα 75 κιλα .... αμφιβάλω αν μπορώ να βάλω τοσο μυ ήρθε συμπληρώματα


Ξέχασα να πω παιδιά κάτι τώρα που μου θύμησε η Νέλι την δύναμη

Pull up είχα στο πρόγραμμα 3Χ10 και chin ups bodyweight μόνο .Τα άλλαξα , στα pull up τα τελευταία 2 σετ τα κάνω με +14 κιλά βάρος και στα chin up το τελευταίο σετ κάμω με 14 κιλά βάρος μέχρι 5 επαναληψεις ,μετά κάνω άλλες 5 επαναληψεις χωρίς την τσάντα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εδω δεν ειναι καθολου ρατσιστικο να ζητηθει μια φώτο ή ενα βιντεο (με ασκησεις) απο κάποια κάποιον κτλπ για να δουμε κ το επιπεδο του. Γιατι ο καθενας κ η καθεμια μπορουν να γράψουν πολλά.....

Κάποιοι δεν το δέχτηκαν αυτο παλαιοτερα και ήθελαν να γράφουν τις βλακειες τους αβιαστα και αβασάνιστα χωρις να βάζουν φώτο και να κρινουν κ τους υπολοιπους (που βάζουν).
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τι κάνεις στο spring challenge?
Εγώ σαν σήμερα πριν ενα χρόνο ήμουν lean αλλά σε 71κιλα .Τώρα σε 72 κιλα .Στόχος τα 75 κιλα .... αμφιβάλω αν μπορώ να βάλω τοσο μυ ήρθε συμπληρώματα


Ξέχασα να πω παιδιά κάτι τώρα που μου θύμησε η Νέλι την δύναμη

Pull up είχα στο πρόγραμμα 3Χ10 και chin ups bodyweight μόνο .Τα άλλαξα , στα pull up τα τελευταία 2 σετ τα κάνω με +14 κιλά βάρος και στα chin up το τελευταίο σετ κάμω με 14 κιλά βάρος μέχρι 5 επαναληψεις ,μετά κάνω άλλες 5 επαναληψεις χωρίς την τσάντα
Δύναμη δεν έχω. Υποψιάζομαι ότι έχω περισσότερο fast twitch μυϊκές ίνες και βάζω σε όγκο αντί σε δύναμη. Βέβαια έχω αρκετό λίπος ακόμα και είμαι σε bulk (4η βδομάδα βάρη).

Στο spring challenge κάνω 2 φορές τη βδομάδα βάρη, 1 ΗΙΙΤ και 1 AMRAP. Είναι πιο ελαφρύ από τα βάρη που κάνω τώρα και χάνω λίπος. Επίσης επειδή ο καιρός είναι καλύτερος είμαι για ώρες στο πόδι οπότε χάνω πάντα λίπος από τώρα μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Βασικά τα ΗΙΙΤ και AMRAP που κάνω είναι πιο συχνά high intensity resistance training αντί για bodyweight. Είναι η τέλεια εποχή για να γίνω lean.

Α, μη ξεχάσω. Να μη μετρήσεις βράδυ και ανέβουν οι πόντοι στην μέση σου. Θα έρθει το ένα κιλό βαράκι με τον άβακα να σου κάνει συστάσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδω δεν ειναι καθολου ρατσιστικο να ζητηθει μια φώτο ή ενα βιντεο (με ασκησεις) απο κάποια κάποιον κτλπ για να δουμε κ το επιπεδο του. Γιατι ο καθενας κ η καθεμια μπορουν να γράψουν πολλά.....
Κάποιοι δεν το δέχτηκαν αυτο παλαιοτερα και ήθελαν να γράφουν τις βλακειες τους αβιαστα και αβασάνιστα χωρις να βάζουν φώτο και να κρινουν κ τους υπολοιπους (που βάζουν).
Εγώ έχω χέρια άντρα 🤣. Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι το έσφιξα για να φανούν οι μύες γιατί ανεβάζω που ανεβάζω, ας ανεβάσω και την πρόοδο μου. Τα προτιμώ απο τα σπαγγέτι πάντως.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Α, μη ξεχάσω. Να μη μετρήσεις βράδυ και ανέβουν οι πόντοι στην μέση σου. Θα έρθει το ένα κιλό βαράκι με τον άβακα να σου κάνει συστάσεις.
Χαχα , εβδομαδιαία κρατάω log ,το πρωί . Αλλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να κοιτάω το Μ.Ο όλων των μετρήσεων ή πάντα την τελευταία μέτρηση
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Χαχα , εβδομαδιαία κρατάω log ,το πρωί . Αλλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να κοιτάω το Μ.Ο όλων των μετρήσεων ή πάντα την τελευταία μέτρηση
Εγώ δεν κρατάω log. Μετράω οπότε μου την βαρεσει. Δεν θυμάμαι αριθμούς. Άλλες φορές μετράω σε ιντσες άλλες σε εκατοστά. Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρουν οι αριθμοί. Βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη και σε φωτό και βλέπω την πρόοδο μου. Τα ρούχα επίσης είναι καλό δείγμα.

Αν μετράς μάλλον θα πρέπει να μετράς πάντα την ίδια ώρα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ έδειξα πως είμαι. Χέστηκα αν κάποιοι μετρανε κουκιά ή κυκλοφορούν με άβακα στο χέρι να μετράνε εκατοστά. Εγώ δεν κανω μετρήσεις και όσες κάνω είναι για fun. Μόνο μυϊκή μάζα, λίπος, κιλά μετράω 1-2 φορές τον μήνα και πάντα πρωί.
Εγώ μέσα σε 10 μήνες έχω αυτό το αποτέλεσμα και είμαι ικανοποιημένη. Σε άλλο τόσο διάστημα πιστεύω να είμαι ακόμα καλύτερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι ,μετράω κάθε Δευτέρα μετά το ξύπνημα (ότι ώρα ξυπνάω )
Εντάξει εσύ το κάνεις με προγραμμα. Εγώ θα δω μήνυμα για μετρήσεις και θα κάνω επί τόπου 🤣 Μόνο στο ζύγισμα είμαι πιο σταθερή αλλά και εκεί δεν έχω συγκεκριμένη μέρα. Θα ξυπνήσω ένα πρωινο και θα μου την βαρεσει να πατήσω στην ζυγαριά.

Με το περπάτημα, ειδικά τα πολλά χιλιόμετρα, πάντα βάζω 1-2 κιλά. Μου παίρνει 3-4 μέρες να πέσω. Με τα βάρη το ιδιο. Μέσα σε ένα βράδυ μπορεί να χάσω και 2 κιλά. Προσωπικά τις μετρήσεις δεν τις θεωρώ έγκυρες γιατί οι μύες φουσκώνουν με το παραμικρό. Μόνο μακροπρόθεσμα βλέπεις διάφορα. Πχ κάθε 6 μήνες πιστεύω.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top