Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.

Πολυ καλός ο συγκεκριμενος !

Θα ανεβάσει βιντεο με σωστη τεχνική για τα weighted push ups ! Mιλησα μαζι του στα σχολια... ειμαι ο CrashDevil25
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος ειναι και φυσικός Νικο και κοιτα τι ωραιο γυμναστηριο που χει φτιάξει σπιτι του.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμένα η προπόνηση είναι 5 ασκήσεις τις οποίες κάνεις σερί με 30δευτερα η μία άσκηση με 1-2 λεπτά ξεκούραση ανά σετ . Συνολικά κάνω 3 σετ ,τα δύο είναι οκ ,στο 3ο σετ τα χάλασα

Δεν νομίζω να λείπει κάτι ....αν και χτύπησα μια κουταλιά μέλι γκουχου γκουχου 😝🙄
Και εμένα τέτοιες είναι. Γι'αυτό πάμε καλά 🤣
Καφές και μέλι όταν δεν βγαίνει η προπόνηση. Έχω βγάλει κάτι τρελά ΗΙΙΤ έτσι 😂
Αυτο βασικά ειναι καθιστικο βεράντας απο το ΙΚΕΑ..... Πιστευω αν επιχειρησει κάποιος να κάνει εδω πιέσεις με αλτηρες πανω απο 15 κιλά θα σπάσει καμια κεφάλα ... θα πάει μια ωρα αρχυτερα στη κολαση να ηρεμησει να μη κουράζεται πιά.
Τι κεφαλα, κιμάς θα γίνεις!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Πολυ καλός ο συγκεκριμενος !

Θα ανεβάσει βιντεο με σωστη τεχνική για τα weighted push ups ! Mιλησα μαζι του στα σχολια... ειμαι ο CrashDevil25
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος ειναι και φυσικός Νικο και κοιτα τι ωραιο γυμναστηριο που χει φτιάξει σπιτι του.
Έτσι είναι το φυσικό ? Θα πάω να τον τσρκαρω μια να δω τι κάνει
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει το ότι δεν πρέπει να κάνουμε ΗΙΙΤ πάνω από 3 φορές την εβδομάδα?

@Nick890 είδα σήμερα ένα ΗΙΙΤ πρόγραμμα με βαρακια σε αστραγάλους και καρπούς. Φάνηκε αρκετά καλό και σίγουρα θα ζορισει. Πιστεύω θα είναι ότι πρέπει για εσένα γιατί κανείς ΗΙΙΤ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει το ότι δεν πρέπει να κάνουμε ΗΙΙΤ πάνω από 3 φορές την εβδομάδα?

@Nick890 είδα σήμερα ένα ΗΙΙΤ πρόγραμμα με βαρακια σε αστραγάλους και καρπούς. Φάνηκε αρκετά καλό και σίγουρα θα ζορισει. Πιστεύω θα είναι ότι πρέπει για εσένα γιατί κανείς ΗΙΙΤ
Κατι είχα διαβάσει και εγώ γιατί οδηγεί στην υπερκόπωση αν κάνεις καθημερινά.Τουλαχιστον έτσι ένιωθα εγώ όταν έκανα κάπως καθημερινά (δεν κρατησε για πολύ )


Σε λίγο θα ανεβάσω ένα ενεργειακό ποτό ....λουκούμι είναι
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Εχει πεσε

Απ τα κανονικά μπορώ να βγάλω ,που κάνεις απλά 3χ10 κλπ .Το παραπάνω προγράμμα είναι δύσκολο το 3ο σετ(αν και πάει μέχρι το 4ο σετ) .Δοκίμασε και ελα να μου πεις..... κυριολεκτικά μετά από την άσκηση αυτη οι κοιλιακοί σφίγγονται μόνοι τους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χαχαχαχαχαχα φλερτάρα με την μπαρα στο να μου πέσει πάνω μου αλλά έχω βρει πιο γερό "πάγκο" τον αναβάθμισαν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο @Αλκης Κ. Τι έγινε ρε παιδιά ? CPR γρήγορα να τον φέρουμε εν ζωή
Εχω μπλεξει με την σχολη κλπ εχει πεσει πολλη δουλεια ουτε να αναπνευσω δεν προλαβαινω ακομα και γυμναστικη με δυσκολια κανω πολυ ορια
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εχει πεσε

Εχω μπλεξει με την σχολη κλπ εχει πεσει πολλη δουλεια ουτε να αναπνευσω δεν προλαβαινω ακομα και γυμναστικη με δυσκολια κανω πολυ ορια
Καλή δύναμη ,ελπίζω να βρεις άκρη !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20210318_122554.jpg



@Nelliel 🙄🙄🙄🙄🙄🙄
 
Τελευταία επεξεργασία:

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει το ότι δεν πρέπει να κάνουμε ΗΙΙΤ πάνω από 3 φορές την εβδομάδα?
Η ιδέα είναι ότι σε αντίθεση με LISS (Low intensity steady state) χρειάζεται ανάρρωση, και μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την επίδοση σου στα βάρη. Σκέτο ίσως να μην είναι τεράστιο πρόβλημα
Απ τα κανονικά μπορώ να βγάλω ,που κάνεις απλά 3χ10 κλπ .Το παραπάνω προγράμμα είναι δύσκολο το 3ο σετ(αν και πάει μέχρι το 4ο σετ) .Δοκίμασε και ελα να μου πεις..... κυριολεκτικά μετά από την άσκηση αυτη οι κοιλιακοί σφίγγονται μόνοι τους
Για να είμαι ειλικρινής, βρίσκω τα circuit προγράμματα ένα χάσιμο χρόνου. Είναι μία κακή μορφή cardio, και μία ακόμα χειρότερη μορφή άρσης βάρους (κατά την άποψη μου)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής, βρίσκω τα circuit προγράμματα ένα χάσιμο χρόνου. Είναι μία κακή μορφή cardio, και μία ακόμα χειρότερη μορφή άρσης βάρους (κατά την άποψη μου)
Οχι ρε δεν κάνω αποκλειστικά circuit.Μονο κοιλιακούς κάνω circuit 2 φορές την εβδομάδα ανά 2 ή 3 εβδομάδες ......χτυπάει πολυ κατά ,αα συνέχεια δεν μπορώ να το κάνω ανά εβδομάδα
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Περίπου στις κάμψεις πόσο τοις εκατό τους βάρους σηκώνουμε έχω διαβάσει γύρω στο 65% έχετε ακούσει κάτι? Εχθές έκανα 4 σετ με μειούμενες επαναλήψεις γιατι κουράστηκα με 30 κιλά και ειδικά στο πρώτο σετ βγήκαν παραπάνω επαναλήψεις από όσες συνήθιζα να κάνω στον πάγκο στο γυμναστήριο ακόμα και με κανένα 5αρι κιλά λιγότερα και μου φάνηκε παράξενα να βγάζω θεωρητικά παραπάνω επαναλήψεις σε παραπάνω κιλά με βάση το ποσοστό που ανέβασα, γιατί στο σπίτι χωρίς εξοπλισμό τι πρόοδο να έχω κάνει τόσο καιρό? Για αυτό ρωτάω παίζει κάμψεις να είναι το ίδιο δύσκολες με πάγκο στα ίδια κιλά?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
πιο ευκολα παγκο νομιζω ....στα push ups μπορεις να φερεις τις παλαμες λιγο πιο πισω απ το σωμα να σηκωνεις παραπανω βαρος


Δοκιμασε αυτο για προοδο !
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
πιο ευκολα παγκο νομιζω ....στα push ups μπορεις να φερεις τις παλαμες λιγο πιο πισω απ το σωμα να σηκωνεις παραπανω βαρος


Δοκιμασε αυτο για προοδο !
Το εχω κανει στο παρελθον με ειχε κουρασει πολυ, δεν μπορουσα να τον ακολουθησω 100%
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Περίπου στις κάμψεις πόσο τοις εκατό τους βάρους σηκώνουμε έχω διαβάσει γύρω στο 65% έχετε ακούσει κάτι? Εχθές έκανα 4 σετ με μειούμενες επαναλήψεις γιατι κουράστηκα με 30 κιλά και ειδικά στο πρώτο σετ βγήκαν παραπάνω επαναλήψεις από όσες συνήθιζα να κάνω στον πάγκο στο γυμναστήριο ακόμα και με κανένα 5αρι κιλά λιγότερα και μου φάνηκε παράξενα να βγάζω θεωρητικά παραπάνω επαναλήψεις σε παραπάνω κιλά με βάση το ποσοστό που ανέβασα, γιατί στο σπίτι χωρίς εξοπλισμό τι πρόοδο να έχω κάνει τόσο καιρό? Για αυτό ρωτάω παίζει κάμψεις να είναι το ίδιο δύσκολες με πάγκο στα ίδια κιλά?

Η αλήθεια ειναι πως χωρις έναν πάγκο ή εστω 2 αλτήρες για να κάνεις floor press απο ενα σημειο και μετα και αναλογα και το επιπεδο σου δεν μπορεις να πετύχεις πρόοδο.

Πάντως οι κάμψεις δεν ειναι το ίδιο με τον πάγκο γιατι στο πάγκο εισαι πιο αυστηρά. Στο πάγκο παιζεις αυστηρά στηθος - τρικεφαλοι και μπροστινή μοιρα ώμου. Στις κάμψεις συμμετέχουν και τα πόδια και το βάρος ισομερίζεται σε ολο το σώμα. Σε βοηθάει δηλαδη και το υπόλοιπο σώμα ακομη και δευτερευοντως.

30 κιλά έβαλες στο σακιδιο και έκανες κάμψεις ; ποσα επαναληψεις και ποσα σέτ ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο ενα σημειο και μετά ισως ειναι πιο ασφαλές.... να κάνεις διαφορετικές παραλλαγές των κάμψεων


Πχ με το ενα ποδι πάνω στο άλλο.... τα decline push ups που κανω εγώ κτλπ.... στο τέλος θα γινεις καλισθενικός και δεν θα ξαναπατησεις σε γυμναστηριο να κάνεις πάγκους :D

ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ λεμε ειναι εντυπωσιακο κάποιος να κάνει τέτοιες ασκησεις της Καλλισθενικής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε παιδιά εσάς σας ενοχλεί εκεί που κάνετε γυμναστική να έρθω κάποιος σπίτι σας γνωστός ,φίλος κλπ ? Εγώ απίστευτα δηλαδή άμα με διακόψουν στην μέση της γυμναστικής ξενερώνω πολύ αλλα δεν το δείχνω
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ρε παιδιά εσάς σας ενοχλεί εκεί που κάνετε γυμναστική να έρθω κάποιος σπίτι σας γνωστός ,φίλος κλπ ? Εγώ απίστευτα δηλαδή άμα με διακόψουν στην μέση της γυμναστικής ξενερώνω πολύ αλλα δεν το δείχνω
Δυστυχώς ναι. Είσαι σε ένα πρόγραμμα και σου το χαλάνε. Είναι δυνατόν να μη ξενερώσεις; Το ξέρεις ότι με το που έρθουν, άσκηση τέλος. Δεν πρόκειται να την βγάλεις την ίδια μέρα. Ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να ξυπνάω απο τις 6 το πρωί είναι αυτός. Καλύτερα πρωί πρωί να τελειώνεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αλήθεια ειναι πως χωρις έναν πάγκο ή εστω 2 αλτήρες για να κάνεις floor press απο ενα σημειο και μετα και αναλογα και το επιπεδο σου δεν μπορεις να πετύχεις πρόοδο.

Πάντως οι κάμψεις δεν ειναι το ίδιο με τον πάγκο γιατι στο πάγκο εισαι πιο αυστηρά. Στο πάγκο παιζεις αυστηρά στηθος - τρικεφαλοι και μπροστινή μοιρα ώμου. Στις κάμψεις συμμετέχουν και τα πόδια και το βάρος ισομερίζεται σε ολο το σώμα. Σε βοηθάει δηλαδη και το υπόλοιπο σώμα ακομη και δευτερευοντως.

30 κιλά έβαλες στο σακιδιο και έκανες κάμψεις ; ποσα επαναληψεις και ποσα σέτ ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο ενα σημειο και μετά ισως ειναι πιο ασφαλές.... να κάνεις διαφορετικές παραλλαγές των κάμψεων


Πχ με το ενα ποδι πάνω στο άλλο.... τα decline push ups που κανω εγώ κτλπ.... στο τέλος θα γινεις καλισθενικός και δεν θα ξαναπατησεις σε γυμναστηριο να κάνεις πάγκους :D

ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ λεμε ειναι εντυπωσιακο κάποιος να κάνει τέτοιες ασκησεις της Καλλισθενικής.
Κάποια από αυτά τα έχει το πρόγραμμα μου αλλά δεν μπορώ ακόμα να τα κάνω. Pike pushups με καμιά δύναμη. Με το ένα πόδι σηκωμένο το κάνω μόνο σε ανυψωμένη επιφάνεια. Μου αρέσει σαν άσκηση. Ακόμα δυσκολεύομαι με τα κανονικά και τα triceps pushups.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δυστυχώς ναι. Είσαι σε ένα πρόγραμμα και σου το χαλάνε. Είναι δυνατόν να μη ξενερώσεις; Το ξέρεις ότι με το που έρθουν, άσκηση τέλος. Δεν πρόκειται να την βγάλεις την ίδια μέρα. Ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να ξυπνάω απο τις 6 το πρωί είναι αυτός. Καλύτερα πρωί πρωί να τελειώνεις.
Τους εδιωξα ....οι δικοι μου δεν ηταν σπιτι , τους ειπα να κερασω και δεν θελανε οποτε δεν πιεσα ειπα ενταξει .Κατσαμε κανα 15' και εφυγαν ....ευτυχως που μολις ειχα τελειωσει μαι μυικη ομαδα και δεν ηταν στην μεση αυτης
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τουλαχιστον εφυγαν αμεσως. Εμενα μια φιλη μου εκατσε τις προαλλες 4.5 ωρες :lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
IMG_20210320_053438.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20210319_103009.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20210318_053013.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι εχεις κανει στο πρωτο μαγκα ? Εγω απο σημερα αυξησα τα αυγα απο 2-->3 4 φορες την εβδομαδα (οταν εχω push pull)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top