Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

τι recomp εκανε αυτος ρε φιλε !!!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

τι recomp εκανε αυτος ρε φιλε !!!
καλα αυτος παιζει να ηταν αρχαριος για αυτο τον βλεπεις ετσι .....το δυσκολο θα ειναι μετα που θα παιρνει 0.1-0.5 κιλα μυες το χρονο
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Νόστιμες οι κροκέτες αλλά αν προσπαθείς να δεις γραμμώσεις ή να χτίσεις μύες ίσως να μην είναι η καλύτερη επιλογή.

Πρωινό:
Ομελέτα με στήθος κότας και 1 κουταλιά τριμμένη παρμεζάνα, 1 μικρή ψιλοκομμένη πορτοκαλί πιπεριά.

1 ποτήρι γάλα
καλα τα λες και συμφωνω αλλα στοχος μου τωρα δεν ειναι τοσο οι γραμμωσεις οσο το να διατηρησω το βαρος μου και να εχω μια μυικη ενδυναμωση.Οταν ληξει η καραντινα θα αποκτησω και γραμμωσεις :D
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
καλα αυτος παιζει να ηταν αρχαριος για αυτο τον βλεπεις ετσι .....το δυσκολο θα ειναι μετα που θα παιρνει 0.1-0.5 κιλα μυες το χρονο

Πιο μετά..... για μενα ένα τετοιο αποτέλεσμα ειναι τέλειο για εναν ερασιτεχνη πουυ δεν σκοπευει να κατεβει σε αγώνες... δεν υπάρχει αλλος λογος να ταλαιπωρησει τον εαυτο του. Απλά αράζει σε αυτο.... τρωει χωρις υπερβολες (κραιπαλες κτλπ) μια στο τοσο κάνει το cheat του κ συνεχιζει κ την γυμναστική του εφοσον γουστάρει.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν πάμε καλά ......ανέβηκα ζυγαριά μετά την παραλία και ήμουν 70.9 κιλά 😢

Δεν γίνεται να μην κινηθώ καθόλου ,δεν αντέχετε αυτό ,στην παραλία μπορείς να κάνεις τα πάντα .
Νομίζω θα τρώω κανονικά όσο μπορώ χωρίς να προσέχω την ποσότητα φαγητού (σε ποιητικό) και θα παίρνω πολλά φρούτα με γιαούρτι να τρώω εκεί
Απελπιστικά σήμερα πάλι 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️.Θα δω μια 3 μέρες στην σειρά τι κιλά θα βγάλω στην ζυγαριά επειδή ίσως λόγω της αφυδάτωσης να επεσα τόσο πολύ (3-4 ώρες με 500μλ την έβγαλα )
Μπορεί να είναι αφυδάτωση. Αν όχι εγώ στη θέση σου θα έτρωγα μεγαλύτερες μερίδες. Για την παραλία ίσως οι ξηροί καρποί να είναι ιδανικοί. Είναι υψηλοί σε πρωτεινη και θερμίδες οπότε δεν χρειάζεται να κουβαλάς μαζί σου ένα σωρό φαγητά.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Νόστιμες οι κροκέτες αλλά αν προσπαθείς να δεις γραμμώσεις ή να χτίσεις μύες ίσως να μην είναι η καλύτερη επιλογή.
Μιά χαρά είναι, και ειδικά αν είναι στον φούρνο. Αν δεν φάει υπερβολικά δεν υπάρχει κανένα θέμα
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καλησπέρα παρέα και καλό μήνα με πολλά gains! :D
Σήμερα το πρόγραμμα ήταν ένα κλασικό Push (στήθος, ώμοι, τρικέφαλα) με supersets από λάστιχα και αλτήρες, με σύνολο 20 επαναλήψεις ανά superset. Ζόρικο και χρονοβόρο.
Ακολουθούν 395g φιλέτο στήθος κοτόπουλο με 150 g μακαρόνι ολικής και ένα ποτήρι 200 mL Coca-Cola Zero. ( 1177 kCal -> 100.5 g C/ 140.1 g P / 21 g F )
 

Συνημμένα

  • IMG_1456.jpeg
    IMG_1456.jpeg
    630.5 KB · Εμφανίσεις: 87

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλησπέρα παρέα και καλό μήνα με πολλά gains! :D
Σήμερα το πρόγραμμα ήταν ένα κλασικό Push (στήθος, ώμοι, τρικέφαλα) με supersets από λάστιχα και αλτήρες, με σύνολο 20 επαναλήψεις ανά superset. Ζόρικο και χρονοβόρο.
Ακολουθούν 395g φιλέτο στήθος κοτόπουλο με 150 g μακαρόνι ολικής και ένα ποτήρι 200 mL Coca-Cola Zero. ( 1177 kCal -> 100.5 g C/ 140.1 g P / 21 g F )
Αυτο ηταν το γευμα μου (αλλα με λιγο παραπανω μακαρονια επειδη θα επεφτε πολυ αεροβιο)
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αυτο ηταν το γευμα μου (αλλα με λιγο παραπανω μακαρονια επειδη θα επεφτε πολυ αεροβιο)
Ωραίος! Εγώ επιμένω σε λίγο χαμηλότερο C και υψηλότερη P με τις ίδιες θερμίδες, μιας που δεν έχω ξεκινήσει ακόμη το αερόβιο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μιά χαρά είναι, και ειδικά αν είναι στον φούρνο. Αν δεν φάει υπερβολικά δεν υπάρχει κανένα θέμα
Είναι χαμηλά σε πρωτεινη. Αν είναι και τηγανισμένα τοτε είναι τέρμα ανθυγιεινα. Η γυμναστική θέλει και διατροφή δυστυχώς. Δεν γίνεται να τρως fish sticks, τυρόπιτες και μακαρόνια καθημερινά. Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ωραίος! Εγώ επιμένω σε λίγο χαμηλότερο C και υψηλότερη P με τις ίδιες θερμίδες, μιας που δεν έχω ξεκινήσει ακόμη το αερόβιο.

Εχεις δει αποτέλεσμα στις ιδιες θερμιδες με λιγοτερο C ;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
κάτι ψήθηκε!
εγώ έβαλα ταχίνι και όχι φυστικοβούτηρο, έβαλα την μισή δόση σε βρώμη και την υπόλοιπη σε protein blend και δεν έβαλα μέσα φρούτα παρά μόνο την μπανάνα. α, και στο μέλι έβαλα μόνο 1 κ.γ., όχι 2 κ.σ.

168455958_779727345990117_5476107514240058033_n.jpg
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εχεις δει αποτέλεσμα στις ιδιες θερμιδες με λιγοτερο C ;
Ναι, έχω μεικτά αποτελέσματα προς το παρόν. (Περίπου 2 εβδομάδες το εφαρμόζω αυτό το σύστημα.)

Θετικό: Κόβω λίπος με διαφορά στον καθρέπτη, με όχι και τόσο σημαντική μείωση του βάρους μου.
Αρνητικό: Στην προπόνηση είμαι ψόφιος, όμως λύνεται αυτό με τριπλό εσπρεσσάκι 45' πριν ξεκινήσω.

Overall: Συνεχίζω μέχρι να φτάσω εκεί που θέλω στο λίπος, ώστε μετά να αρχίσω και αερόβιο και να αυξήσω λίγο τον C. Πάλι όμως στοχεύω να είμαι υποθερμιδικά, μιας που το αερόβιο θα προσθέσει κατανάλωση στις ολικές μου θερμίδες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ναι, έχω μεικτά αποτελέσματα προς το παρόν. (Περίπου 2 εβδομάδες το εφαρμόζω αυτό το σύστημα.)

Θετικό: Κόβω λίπος με διαφορά στον καθρέπτη, με όχι και τόσο σημαντική μείωση του βάρους μου.
Αρνητικό: Στην προπόνηση είμαι ψόφιος, όμως λύνεται αυτό με τριπλό εσπρεσσάκι 45' πριν ξεκινήσω.

Overall: Συνεχίζω μέχρι να φτάσω εκεί που θέλω στο λίπος, ώστε μετά να αρχίσω και αερόβιο και να αυξήσω λίγο τον C. Πάλι όμως στοχεύω να είμαι υποθερμιδικά, μιας που το αερόβιο θα προσθέσει κατανάλωση στις ολικές μου θερμίδες.

Ποσο υδατανθρακα την ημερα έχεις ;

αρα απο οσο καταλαβαινω εισαι σε θερμιδικο έλλειμα εστω , εγω αναρωτιεμαι αν γινεται στο ιδιο βάρος να κοψεις λίπος και να μην κάνεις έλλειμα.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ποσο υδατανθρακα την ημερα έχεις ;

αρα απο οσο καταλαβαινω εισαι σε θερμιδικο έλλειμα εστω , εγω αναρωτιεμαι αν γινεται στο ιδιο βάρος να κοψεις λίπος και να μην κάνεις έλλειμα.
Nαι, έχω 10% θερμιδικό έλλειμα. Ο καθαρός C κάθε μέρα είναι στα 160g.
Ισοθερμιδικά έχω παρατηρήσει ότι μπορείς να κάψεις λίπος, αλλά είναι πολύ αργός ο ρυθμός. Και φυσικά για να το πετύχεις αυτό θα πρέπει να πας πιο ψηλά την P σου.
Με αυτό τον τρόπο δουλεύει το recomposition, χωρίς να έχεις έλλειμα.

Μετά από άπειρες συζητήσεις, διάβασμα κλπ. έχω καταλήξει στο ότι κάθε σώμα αντιδράει διαφορετικά στη διατροφή και την άσκηση οπότε ας μη δένουμε σχοινί-κορδόνι ό,τι ακούμε/διαβάζουμε/συζητάμε. Προσωπικά στηρίζομαι στις θεμελιώδεις αρχές της ενέργειας και βρίσκω τα optimum points μου με δοκιμή και σφάλμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Nαι, έχω 10% θερμιδικό έλλειμα. Ο καθαρός C κάθε μέρα είναι στα 160g.

Και εγω κάπου στα 180 ειμαι.... εεε οσο ριχνεις υδατάνθρακα το νιώθεις και στη διάθεση σου.
Ισοθερμιδικά έχω παρατηρήσει ότι μπορείς να κάψεις λίπος, αλλά είναι πολύ αργός ο ρυθμός. Και φυσικά για να το πετύχεις αυτό θα πρέπει να πας πιο ψηλά την P σου.

Ναι , λογικο μου φαινεται αυτο.

Με αυτό τον τρόπο δουλεύει το recomposition, χωρίς να έχεις έλλειμα.

Μετά από άπειρες συζητήσεις, διάβασμα κλπ. έχω καταλήξει στο ότι κάθε σώμα αντιδράει διαφορετικά στη διατροφή και την άσκηση οπότε ας μη δένουμε σχοινί-κορδόνι ό,τι ακούμε/διαβάζουμε/συζητάμε. Προσωπικά στηρίζομαι στις θεμελιώδεις αρχές της ενέργειας και βρίσκω τα optimum points μου με δοκιμή και σφάλμα.

πολύ σωστο αυτό. Οντως καθε σωμα μπορει να αντιδράσει διαφορετικά ωστοσο οι βασικές αρχές ειναι σταθερές σχετικά.

Έχεις δοκιμάσει ποτέ να κοψεις λιπος εντελως ισοθερμιδικα ; και αν ναι ποσο καιρο σου πηρε;;;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Και εγω κάπου στα 180 ειμαι.... εεε οσο ριχνεις υδατάνθρακα το νιώθεις και στη διάθεση σου.


Ναι , λογικο μου φαινεται αυτο.



πολύ σωστο αυτό. Οντως καθε σωμα μπορει να αντιδράσει διαφορετικά ωστοσο οι βασικές αρχές ειναι σταθερές σχετικά.

Έχεις δοκιμάσει ποτέ να κοψεις λιπος εντελως ισοθερμιδικα ; και αν ναι ποσο καιρο σου πηρε;;;
Αυτό με τη διάθεση το έχω βιώσει κι εγώ. Καλοκαίρι με 100g/ημέρα για 2 εβδομάδες, ήμουν μέσα στα νεύρα.
Γι αυτό το λόγο όταν συζητάω για τη διατροφή, δεν επιμένω στις απόψεις μου. Είναι όλα σωστά και όλα λάθος ταυτόχρονα. Για κάτσε να δεις, σύμπλεγμα Schrödinger λέγεται. :P

EDIT: Δοκίμασα ισοθερμιδικά να κόψω λίπος, αλλά επειδή πήγαινα πολύ αργά, το γύρισα σε υποθερμιδικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αυτό με τη διάθεση το έχω βιώσει κι εγώ. Καλοκαίρι με 100g/ημέρα για 2 εβδομάδες, ήμουν μέσα στα νεύρα.
Γι αυτό το λόγο όταν συζητάω για τη διατροφή, δεν επιμένω στις απόψεις μου. Είναι όλα σωστά και όλα λάθος ταυτόχρονα. Για κάτσε να δεις, σύμπλεγμα Schrödinger λέγεται. :P

Giati κατεβασες τοσο ;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top