Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Κάνω γυμναστική στο σπίτι εδώ και καιρό με αντιστάσεις, κάνω αερόβιο σε διάδρομο ή μη. Κάνω και ένα μηνιαίο πρόγραμμα για να τονώσω τους κοιλιακούς καθώς και διατροφή με διατροφολόγο. Δυστυχώς εδώ και 3 μήνες δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στην κοιλιά μου ( λίγη μόνο στο πλάι - φαίνονται σιγά σιγά οι πλάγιοι κοιλιακοί) και αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος. Το ποσοστό λίπους μου είναι στο 8%.

Βάλε μια φωτο να σε δουμε. Είχες βάλει παλια θυμάμαι ;
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
φωτογραφία δεν έχω ξαναβάλει. λοιπόν
MVIMG_20210421_214209.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
φωτογραφία δεν έχω ξαναβάλει. λοιπόνView attachment 79800

Ωραιος! Πολυ καλη η κατάσταση στη κοιλιά σου. 8% δεν είσαι όμως... Στο 15% ξεκινάνε να φαίνονται οι κοιλιακοί στους άντρες.

Πόσο υψος έχεις και τι κιλά;;;; και τι θες ακριβώς ; θέλεις περισσοτερη μυικοτητα ;
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
τόσο γράφει η τελευταία μέτρηση που έκανα πριν 1 μήνα. είμαι 1.72 και κιλά 65. θέλω απλά να γραμμώσει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
τόσο γράφει η τελευταία μέτρηση που έκανα πριν 1 μήνα. είμαι 1.72 και κιλά 65. θέλω απλά να γραμμώσει.

Ποιος το έδειξε ; οι ζυγαριές ; καλά εντάξει.

Έτσι όπως σε βλεπω πρεπει να είσαι γυρω στο 13% δεν φαίνονται πολυ οι γραμμές γιατί έχεις τη τρίχα κ εγώ είχα στο στήθος κ την ξύρισα. Φυσικά δεν σου λέω να ξυριστεις αν δεν θέλεις. Πάντως στα 65 κιλά με 1.72 υψος μάλλον χρειάζεσαι λίγη περισσοτερη μυικοτητα.

Στο 8% οι κοιλιακοί σου είναι πρησμενοι και είναι σκακιερα.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
στη διαιτολόγο που πηγαίνω. Έχω αυξήσει αρκετά τη μυικότητα γενικά- βάσει των μετρήσεων-. Και χωρίς τρίχα δεν φαίνονται ακόμα. Υπάρχει ένα κουρμπάκι ακόμα και όταν σκύβω διπλώνει :P Την παρασκευή θα ξαναπαω για μέτρηση γιατί έχω και 1 μήνα από την προηγούμενη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
στη διαιτολόγο που πηγαίνω. Έχω αυξήσει αρκετά τη μυικότητα γενικά- βάσει των μετρήσεων-. Και χωρίς τρίχα δεν φαίνονται ακόμα. Υπάρχει ένα κουρμπάκι ακόμα και όταν σκύβω διπλώνει :P Την παρασκευή θα ξαναπαω για μέτρηση γιατί έχω και 1 μήνα από την προηγούμενη.

Τότε πως είσαι στο 8% αφου δε φαίνονται οι κοιλιακοί ;

Μυικοτητα με κοιλιακους εννοουμε να γεμίσουν οι ώμοι... Να γεμίσεις τα χέρια να κόβει το στήθος και όλα αυτά μαζί. Πάνω πως είσαι ;
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Τί να σου πω... και σκέψου πως στην πρώτη μέτρηση ήμουν όντως στο 13,7 και μετά από δύο μήνες πήγα στο 8 %. Επάνω εχω δει διαφορά αλλά όχι κάτι φοβερό.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
8% δεν είσαι με τίποτα. Αν η διαιτολόγος λέει 8% άλλαξε διαιτολόγο. Εμένα φαίνονται πιο πολύ στα πλάγια και βλέπω και την linea Alba στο πάνω μέρος της κοιλιάς και είμαι στο 21% λίπος και στα ίδια κιλά μέσα σένα και 170εκ ύψος. Είσαι κοντά στο 15% πιστεύω. Στο 8% θα ήσουν φετες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εκεί ναι γυρω στο 13-14% τον κοβω και εγώ.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
οκ οκ θα κοιτάξω να πάω για μια 2η γνώμη και σε κάποιον άλλο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
οκ οκ θα κοιτάξω να πάω για μια 2η γνώμη και σε κάποιον άλλο.

Αν γενικά τριμαρεις τη κοιλιά σου κάντο καμια μερα κ βάλε μια αλλά νομίζω πως δεν θα φανείς κάτω από το 13% .... Έτσι όπως σε βλεπω. Εγώ είμαι γυρω στο 15% στα 81 κιλά όμως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όσο για την μυικοτητα δεν θα σε βοηθήσει η διαιτολόγος αν δεν είναι έμπειρη σε αυτό.... Χρειάζεσαι σωστή προπονηση.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ή πες να σε μετρήσει με callipers. 8% θα ήσουν σαν τον Νίκο ο οποίος είναι φετες
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
οκ οκ. Απλά και να πάω σε κάποιον άλλο δεν ξέρω αν και εκείνη η μέτρηση είναι η σωστή...δεν ξέρω δηλαδή τί να προσέξω...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ή πες να σε μετρήσει με callipers. 8% θα ήσουν σαν τον Νίκο ο οποίος είναι φετες

Ο Νίκος είναι σκακιέρα ο φουστης. Πάει ευκολα σε αγώνες. Στη κατηγορία του ένα βερμουδα με 2 μήνες προετοιμασια με έναν coach και κατέβηκε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εμενα ο διαιτολόγος μου λέει ότι δεν έχω λίπος 0% :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
8% δεν είσαι με τίποτα. Αν η διαιτολόγος λέει 8% άλλαξε διαιτολόγο. Εμένα φαίνονται πιο πολύ στα πλάγια και βλέπω και την linea Alba στο πάνω μέρος της κοιλιάς και είμαι στο 21% λίπος και στα ίδια κιλά μέσα σένα και 170εκ ύψος. Είσαι κοντά στο 15% πιστεύω. Στο 8% θα ήσουν φετες
πως έχεις μετρήσει το ποσοστό λίπους σου;
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιον καλό διατροφολόγο στα νότια προάστια ( Δάφνη, Ηλιούπολη, παγκράτι ή και Βύρωνα);
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιον καλό διατροφολόγο στα νότια προάστια ( Δάφνη, Ηλιούπολη, παγκράτι ή και Βύρωνα);

Γιατί δεν βρίσκεις έναν καλό coach ; αυτοί ξέρουν τι πρεπει να φας για να φτάσεις το στόχο σου.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
έχω μία κοπέλα γυμνάστρια με την οποία κάνουμε μαθήματα εβδομαδιαία με στόχους κλπ αλλά δεν επικεντρώνεται στο θέμα της διατροφής γιατί της έχω πει ότι πάω σε διαιτολόγο και της είχε κάνει εντύπωση το τόσο ποσοστό λίπους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top