Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Devil :P :P :P ....τα bulk δεν ειναι για εμενα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ήρθα να ενημερώσω για τη μικρή αλλαγή που έχω κάνει στο smoothie μου και πλέον και καλύτερη γεύση και υφή έχει, και περισσότερη πρωτεΐνη.

Αντί για μέλι και βρώμη, λοιπόν, προσθέτω ένα scoop whey που πήρα από έναν φίλο μου (δεν του άρεσε η γεύση, δηλαδή cookies and cream). Πλέον λοιπόν βάζω 1 μπανάνα, μισό κεσεδακι γιαούρτι 5%, το scoop, 2 γεμάτα κ.γ. φυστικοβουτυρο και 250 mL γάλα πλήρες (3,8% λιπαρά). Συνολική πρωτεΐνη 45-48 g, ανάλογα τη μάρκα γιαούρτι που θα πάρω. Η πρωτεΐνη μου είναι αυτή:
IMG_20210514_212147.jpg
IMG_20210514_212157.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ήρθα να ενημερώσω για τη μικρή αλλαγή που έχω κάνει στο smoothie μου και πλέον και καλύτερη γεύση και υφή έχει, και περισσότερη πρωτεΐνη.

Αντί για μέλι και βρώμη, λοιπόν, προσθέτω ένα scoop whey που πήρα από έναν φίλο μου (δεν του άρεσε η γεύση, δηλαδή cookies and cream). Πλέον λοιπόν βάζω 1 μπανάνα, μισό κεσεδακι γιαούρτι 5%, το scoop, 2 γεμάτα κ.γ. φυστικοβουτυρο και 250 mL γάλα πλήρες (3,8% λιπαρά). Συνολική πρωτεΐνη 45-48 g, ανάλογα τη μάρκα γιαούρτι που θα πάρω. Η πρωτεΐνη μου είναι αυτή:
Ποσο καιρο χρησιμοποιεις ?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.
@Devil :P :P :P ....τα bulk δεν ειναι για εμενα

Αυτο έβλεπα χθές. Ο τύπος ειναι φοβερος. Τον παρακολουθει και ο δικος μου coach.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε αλλα νέα δυνατη προπονηση πλάτης σημερα οπου ειχαμε και προοδο στο μονοζυγο έβγαλα 7 καλές επαναληψεις σε ένα σέτ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.
Είδα βίντεο του που σχολιάζει πολλά άτομα του ινστα .Ντοπα φουλ 😂

Εσυ να τα δεις αυτα ρε Νικο που πας και ψάχνεις τον κάθε "τουμπανο" και νομιζεις οτι τα έφτιαξε ολα αυτα μονο με κάμψεις κ έλξεις και κοτοπουλο με ρυζι.

Οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι μέσα στο φάρμακο. Εγω βλέπω στο δρομο ατομα που πηγαιναμε μαζι γυμναστηριο τοτε ηταν τεράστιοι και τώρα έχουμε ίδιο χέρι. Οταν κοβεις τις μαλακιες που παιρνεις πέφτεις και μυικά... εκτος και αν εισαι φυσικος αλλα για να γινεις έτσι φυσικος πρέπει να προπονεισαι χρόνια... τουλάχιστον 10 και με διατροφη οχι 1 χρονο το παρατάω και μετα το ξαναθυμαμαι.... 10-15 χρονια πρεπει να εισαι μέσα στα γυμναστηρια.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο κακό με τον Devil είναι πως ενώ έχει το work ethic κανει εντελώς ασοβαρες προπονησεις και ουσιαστικά χάνει τον καιρό του :(
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση PULL-LEGS

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION

1o σέτ 7 επαναλήψεις
2ο σέτ 6 επαναλήψεις
3ο σέτ 5 επαναλήψεις
4ο σέτ 10 επαναλήψεις (με λάστιχο)
5ο σέτ 8 επαναληψεις (με λάστιχο)
Προοδος -> Σέτ με 7 επαναλήψεις.

2) ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ME AΛΤΗΡΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ

1o σέτ 24 κιλα (12+12) αλτήρες 12 επαναλήψεις
2ο σετ 40 κιλά 21 επαναλήψεις
3ο σετ 36 κιλά 15 επαναλήψεις

3) ONE SINGLE ARM ROW
1ο σέτ 15 επαναλήψεις με 15 kg αλτήρα.
2ο σέτ 13 επαναληψεις με 18 κιλα αλτήρα
3ο σέτ 10 - 9 επαναληψεις με 20 κιλά.
Προοδος -> Σέτ με 20 κιλά.

4) ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1ο σέτ με κοκκινο λάστιχο (23) 14 επαν.
2ο σέτ με κοκκινο και μαυρο λαστιχο (18+18) 14 επαν.
3ο σέτ με κοκκινο (23) 13 επαν.
Προοδος -> Πιάσιμο του λάστιχου απο τη μέση για μεγαλυτερη αντισταση.

5) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
1ο σέτ 12 κιλά για 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 14 κιλά για 16 επαναλήψεις
3ο σέτ 12 κιλά για 13 επαναλήψεις (μέχρι αποτυχίας).
Πρόοδος -> 14 κιλά 16 επαναληψεις.

ΠΛΑΤΗ -> 30
ΠΟΔΙΑ-> 11
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 11
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 24

Toν μονοζυγο τον ειχα υποτιμήσει στο παρελθόν και δεν τον δουλευα σαν άσκηση. Μέγα λάθος.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Kαι μια πρόοδος πλάτης στα 80.5 - 81 κιλά (περίπου)
 

Συνημμένα

  • back 3.jpg
    back 3.jpg
    1.6 MB · Εμφανίσεις: 129
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εσυ να τα δεις αυτα ρε Νικο που πας και ψάχνεις τον κάθε "τουμπανο" και νομιζεις οτι τα έφτιαξε ολα αυτα μονο με κάμψεις κ έλξεις και κοτοπουλο με ρυζι.

Οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι μέσα στο φάρμακο. Εγω βλέπω στο δρομο ατομα που πηγαιναμε μαζι γυμναστηριο τοτε ηταν τεράστιοι και τώρα έχουμε ίδιο χέρι. Οταν κοβεις τις μαλακιες που παιρνεις πέφτεις και μυικά... εκτος και αν εισαι φυσικος αλλα για να γινεις έτσι φυσικος πρέπει να προπονεισαι χρόνια... τουλάχιστον 10 και με διατροφη οχι 1 χρονο το παρατάω και μετα το ξαναθυμαμαι.... 10-15 χρονια πρεπει να εισαι μέσα στα γυμναστηρια.
Και ο Greg έχει μπει σε κύκλο ε ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.
Και ο Greg έχει μπει σε κύκλο ε ?

Δεν ξέρω μάλλον παντως ακόμη κ αν μπήκε φαίνεται ότι του κόβει και θα το έκανε με ειδικόυς οχι σαν το κάθε ψώνιο που νομίζει ότι είναι ενδοκρινολογος ξερόλας κ ξεκινάει. Αυτά θέλουν εξετάσεις κάθε λίγο να βλέπεις τους δείκτες και παλι μπορεί να τυχει κατι. Αμα θες βάλε να δεις τον Τουλιατο που είναι επιστήμονας πναω σε αυτά επιστήμονας bodybuilder.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
δεν τον βρισκω,βαλε ενα λινκ
Δεν ξέρω μάλλον παντως ακόμη κ αν μπήκε φαίνεται ότι του κόβει και θα το έκανε με ειδικόυς οχι σαν το κάθε ψώνιο που νομίζει ότι είναι ενδοκρινολογος ξερόλας κ ξεκινάει. Αυτά θέλουν εξετάσεις κάθε λίγο να βλέπεις τους δείκτες και παλι μπορεί να τυχει κατι. Αμα θες βάλε να δεις τον Τουλιατο που είναι επιστήμονας πναω σε αυτά επιστήμονας bodybuilder.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.
Τσιμπάτε ακόμη πάντως. :bleh:

Εσυ μπορει να κάνεις πλάκα αλλα άλλοι τα πιστεύουν. Ξέρεις τα σχετικά με το ego lifting.
Σε βλέπει ο άλλος να κάνεις πιέσεις με 15 κιλά και σου λέει οτι εισαι αρχάριος και μολις του πατάς έναν ώμο ή μια πλάτη αντιλαμβάνεται οτι τελικά καμια φορά το βάρος ειναι απλά ενα νούμερο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,803 μηνύματα.
Eπόμενη προπόνηση.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ( 2 λεπτά διάλειμα αναμεσα στα σέτ)
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) PUSH UPS (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ

1o σέτ 5 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος
2ο σέτ ... επαν. με 7.5 κιλά βάρος.
3ο σέτ 15 επαν. με 5 κιλά βάρος
4o σέτ 12 επαν. χωρις βάρος μέχρι αποτυχίας.
Πρόοδος -> + 7.5 κιλά βάρος.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ (ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ με μαυρο λάστιχο 10 επαν.
2o σέτ επαν. 13 ΕΠΑΝ. με κόκκινο (18)
3o σετ επαν. 13 επαν. με το κόκκινο.
Πρόοδος -> +1 επανάληψη με μαύρο.

3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΤΩ ΜΟΙΡΑ

1ο σέτ 17 ΕΠΑΝ. μαυρο (18)
2o σέτ 15 επαν. με κόκκινο super band (23)
3ο σέτ 14 επαν. με κόκκινο super band (23) .
Προοδος -> Σταθερά.

4) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

1ο σέτ 12 επαν. 8 κιλά (ζέσταμα)
2ο σέτ 15 επαναλήψεις με 13 κιλά.
3ο σέτ 13 επαν. 12 κιλά.
Προοδος -> Σταθερά με 13 κιλά για 15 επαναλήψεις με καλύτερη τεχνική.

5) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 15 επαναλήψεις με 7 κιλά
2ο σέτ 14 επαναληψεις με 7.5 κιλά
3ο σέτ 13 επαναλήψεις με 7 κιλά
Προοδος ->Σταθερά.

6) ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ

1ο σέτ 12 επαν. 10 κιλά
2ο σέτ 10 επαν. 9 κιλά
3ο σέτ 8 κιλά μέχρι 1 επαναληψη πριν την αποτυχία....

ΣΤΗΘΟΣ -> 10 σετ
ΩΜΟΙ -> 10 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 7 σετ
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 3 σετ

* Σε μερικά σέτ αμα δω οτι τραβάει θα κάνω παραπάνω καμια δυο επαναληψεις εκτος απο τα σετ που ειμαι ηδη ψηλά πχ 14-15 στα ανοιγματα για στηθος.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλα σε γενικές γραμμές δεν ειμαι για να ανεβάσω. Εκτος απο τις κάμψεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top