Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγώ εριξα 68γρ βρώμη.... 20 γρ γλυκο κουταλιου φράουλα... 150 γρ ασπράδι και 40γρ φυστικοβουτυρο.

Πρώτο γευμα ημέρας μαζι με μια μπάρα το παιρνω στη δουλειά. Αλλά επειδή είμαι λαίμαργος το τρωω 10-11 το πρωξ κ μετα πειναω... Αυριο θα δοκιμάσω να το φαω 12 ...
Intermediate fasting κάνεις αν ξυπνάς 6-7 και τρως στις 12 (νομίζω)


Δοκίμασε να κάνεις αυτό με τκ γιαούρτι και γάλα ....ότι καλύτερο για πρωινό
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίζει να έχουμε το ίδιο μηχάνημα

Κάθε πρωί ρίχνω ένα ποτήρι γάλα ,100γρ γιαούρτι ,3 φράουλες για χρώμα ,μια μπανάνα και λίγο μέλι για γεύση και 2 παγάκια
Γιαούρτι και γάλα μαζί; Στο ίδιο πιάτο; Σαν υφή σου αρέσει έτσι; :eek:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Intermediate fasting κάνεις αν ξυπνάς 6-7 και τρως στις 12 (νομίζω)


Δοκίμασε να κάνεις αυτό με τκ γιαούρτι και γάλα ....ότι καλύτερο για πρωινό

Δεν το κάνω για φαστιν αλλά για να χω καλυτερη όρεξη!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Βάρη σήμερα. Πόδια. Ανέβασα κιλά στα lunge pulses και step ups. Αύριο δεν θα μπορώ να κάτσω 🤣
Screenshot_20210603-230337.png


Στα step ups έχω κάνει τρελή πρόοδο. Με άνεση τα βγάζω με 7κιλα βαράκι στο κάθε χέρι. Πιστεύω μπορώ να πάω στα 10 κιλά στο κάθε χέρι αλλά θα αυξήσω πρώτα επαναλήψεις και μετά κιλά. Στα side lunges δεν την πάλεψα με τα 7αρια στο κάθε χέρι και μείωσα. Εκεί θέλω δουλειά ακόμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Νιώθω πιασμενο λίγο τον δεξί θωρακικο.... Μάλλον προχθες από το μονοζυγο.... Και θέλω να ξεσκιστω στις καμψεις με βάρος σήμερα πφφφφ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μονοζυγος πιανει και στήθος φίλε....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ωραία χρώματα!!! :hypno:

Με το σοκολατένιο ασπράδι δεν συγκρίνεται η πιτα.... Αλλά το έχουν και 2.90 οι μαλακες εδώ παιρνω το μπουκαλάκι 1.70.

Ο Σκλαβενίτης που νομίζει ότι κάνει και προσφορα όταν το κατεβάζει 2.30 από 2.5 το ίδιο δηλαδή που παιρνωαπο εδώ με 1.80.

Α ρε πστ εμπορες... Έτσι πλουτισαν.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με το σοκολατένιο ασπράδι δεν συγκρίνεται η πιτα.... Αλλά το έχουν και 2.90 οι μαλακες εδώ παιρνω το μπουκαλάκι 1.70.

Ο Σκλαβενίτης που νομίζει ότι κάνει και προσφορα όταν το κατεβάζει 2.30 από 2.5 το ίδιο δηλαδή που παιρνωαπο εδώ με 1.80.

Α ρε πστ εμπορες... Έτσι πλουτισαν.

Όλα θέμα marketing είναι. :devil:
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ήρθα απο περιέργεια και έχω να πω:Πω πω βρε παιδιά, χαρά στο κουράγιο σας που τρώτε τόσο λίγο. Μπράβο συνεχίστε την καλή πορεία :bye2:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ήρθα απο περιέργεια και έχω να πω:Πω πω βρε παιδιά, χαρά στο κουράγιο σας που τρώτε τόσο λίγο. Μπράβο συνεχίστε την καλή πορεία :bye2:

τΌΣΟ ΛΊΓΟ ;;;; :p

ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕς ΤΙΣ μερες θα βάλω ακριβως τα γευματα μου απο το πρωτο μέχρι το τελευταιο.

Παιζει να τρωω την ημέρα 2 κιλο τροφή ευκολα.

Το πρωινο ηταν 450γρ

150 ποσιμο
40 φυηστικοβουτυρο
100 μπαρες
70 κουακερ
100 μπανανα
20 γλυκο

περιπου μισο κιλο φαγητο το πρώτο γευμα λοιπον.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

απλα ΔΕΝ τρωμε σαβουρα απο φουρνους και ντελιβερι.... μη μπερδευεστε !
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ήρθα απο περιέργεια και έχω να πω:Πω πω βρε παιδιά, χαρά στο κουράγιο σας που τρώτε τόσο λίγο. Μπράβο συνεχίστε την καλή πορεία :bye2:
Δεν γίνεται με τόση γυμναστική να τρως λίγο. Η ποιότητα αλλάζει, όχι η ποσότητα. Εγώ μέχρι στιγμής έχω τσακίσει 3 φέτες από blueberry cake που έφτιαξα χθες (βαριόμουν να το ανεβάσω αλλά βγήκε καλό) με γιαούρτι και φράουλες, αυγά scrambled με ντοματοσαλάτα και κότατζ και 2 πλάκες μαύρη σοκολάτα because why not. Και είναι ακόμη 2.30.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ναι κυρίως στην ποιοτητα αναφέρομαι βασικά, στα στεγνά που καταναλώνουν ορισμένοι κλπ
Δεν γίνεται με τόση γυμναστική να τρως λίγο. Η ποιότητα αλλάζει, όχι η ποσότητα. Εγώ μέχρι στιγμής έχω τσακίσει 3 φέτες από blueberry cake που έφτιαξα χθες (βαριόμουν να το ανεβάσω αλλά βγήκε καλό) με γιαούρτι και φράουλες, αυγά scrambled με ντοματοσαλάτα και κότατζ και 2 πλάκες μαύρη σοκολάτα because why not. Και είναι ακόμη 2.30.
Δεν γίνεται με τόση γυμναστική να τρως λίγο. Η ποιότητα αλλάζει, όχι η ποσότητα. Εγώ μέχρι στιγμής έχω τσακίσει 3 φέτες από blueberry cake που έφτιαξα χθες (βαριόμουν να το ανεβάσω αλλά βγήκε καλό) με γιαούρτι και φράουλες, αυγά scrambled με ντοματοσαλάτα και κότατζ και 2 πλάκες μαύρη σοκολάτα because why not. Και είναι ακόμη 2.30.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι κυρίως στην ποιοτητα αναφέρομαι βασικά, στα στεγνά που καταναλώνουν ορισμένοι κλπ

Στεγνό δε σημαίνει άνοστο απαραίτητα, οποιοσδήποτε με λίγη αυτοπειθαρχία μπορεί να φτιάξει τη διατροφή του και να καλοτρωει παρολ' αυτά :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
2ο γευμα

260 τόνος
200 ρυζι
10 λάδι
30 πολτος

Άλλο ένα μισό κιλάκι και άλλο ένα μισό πριν φτάσαμε στα 2 γευματα της ημέρας το 1 κιλό φαγητό λοιπόν....

ΜΜΜΜΜ .... αφου φάω αυτη τη λιχουδια θα κατσω να χωνεψω λιγο και μετα θα ξαπλωσω γιατι το απογευμα εχει ΠΟΝΟ στη προπονηση. ΜΜΜΜ τρωω και γραφω στο μεταξυ, εβαλα μεσα 2 κουτακια τονο το ενα με καλαμποκια ελιες κτλπ το αλλο απλος σε νερο. Εβαλα κ εξτρα λαδι 10γρ...

αυτο το πιατο εχει λοιπον ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗΗΗΣΣΣΣ !!! Το τρως και κερδιζεις αμεσως +10% μυική μάζα.

Ηδη εχω φάει 1 κιλο φαγητο και εχω αλλα 2 γευματα μεχρι να κοιμηθω το βράδυ... αυτο για να δουν κάποιοι ποσο μακρυα ειναι οταν λένε "τρωω τον αγλεωρα και δεν παχαινω".

Ολο αυτο για συντηρηση ετσι οχι για να πάρω βάρος.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210605_034134.jpg
    IMG_20210605_034134.jpg
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 85

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Στεγνό δε σημαίνει άνοστο απαραίτητα, οποιοσδήποτε με λίγη αυτοπειθαρχία μπορεί να φτιάξει τη διατροφή του και να καλοτρωει παρολ' αυτά :P
Προφανώς. Αυτό ακριβώς λέω για την αυτοπειθαρχία και το να "εθίζεις" τον εαυτό σου σε αυτο. Κανένας δεν είπε άνοστο , μπορέί εξάλλου καποιος να χρησιμοποιήσει καρυκεύματα ή λαχανικά εξτρα. Είναι θέμα συνήθειας όπως το να βγάλεις το κρέάς απτην διατροφή σου κλπ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Προφανώς. Αυτό ακριβώς λέω για την αυτοπειθαρχία και το να "εθίζεις" τον εαυτό σου σε αυτο. Κανένας δεν είπε άνοστο , μπορέί εξάλλου καποιος να χρησιμοποιήσει καρυκεύματα ή λαχανικά εξτρα. Είναι θέμα συνήθειας όπως το να βγάλεις το κρέάς απτην διατροφή σου κλπ.

Γιατι να βγαλεις το κρέας απο τη διατροφη σου ;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ήρθα απο περιέργεια και έχω να πω:Πω πω βρε παιδιά, χαρά στο κουράγιο σας που τρώτε τόσο λίγο. Μπράβο συνεχίστε την καλή πορεία :bye2:
Τρώμε λίγο; Δεν είμαι ο μοναδικός με χιούμορ εδώ μέσα, φαίνεται. :P
Συνοπτικά, αυτή τη στιγμή έχω συντήρηση 3200 kCal/day και τρώω περίπου στις 2800 kCal για να χάσω λίπος. Έχεις ιδέα πόσο ποιοτικό φαϊ είναι οι 2800 kCal;
Αλλά το κλειδί είναι στη λέξη ποιοτικό. Αν έτρωγα την ίδια ποσότητα σε Junk, θα'ταν γύρω στις 4500 kCal, πράγμα που το κάνω 2-3 φορές το μήνα.
Για να καταλήξω, οι εξαντλητικές δίαιτες των 1000-1500 kCal/day (που μάλλον αυτό έχεις στο μυαλό σου για να αναφέρεις το πόσο λίγο τρώμε), ενώ υφίσταται καθημερινή προπόνηση, είναι εγκληματικές για το μυϊκό σύστημα.


ΦΑΤΕ ΡΕ, δε χαλάει/φτιάχνει το σώμα τόσο γρήγορα όσο νομίζετε.***
*** εκτός κι αν είστε αρχάριοι.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Τρώμε λίγο; Δεν είμαι ο μοναδικός με χιούμορ εδώ μέσα, φαίνεται. :P
Συνοπτικά, αυτή τη στιγμή έχω συντήρηση 3200 kCal/day και τρώω περίπου στις 2800 kCal για να χάσω λίπος. Έχεις ιδέα πόσο ποιοτικό φαϊ είναι οι 2800 kCal;
Αλλά το κλειδί είναι στη λέξη ποιοτικό. Αν έτρωγα την ίδια ποσότητα σε Junk, θα'ταν γύρω στις 4500 kCal, πράγμα που το κάνω 2-3 φορές το μήνα.
Για να καταλήξω, οι εξαντλητικές δίαιτες των 1000-1500 kCal/day (που μάλλον αυτό έχεις στο μυαλό σου για να αναφέρεις το πόσο λίγο τρώμε), ενώ υφίσταται καθημερινή προπόνηση, είναι εγκληματικές για το μυϊκό σύστημα.


ΦΑΤΕ ΡΕ, δε χαλάει/φτιάχνει το σώμα τόσο γρήγορα όσο νομίζετε.***
*** εκτός κι αν είστε αρχάριοι.
όχι δεν εχω στο νου μου τις κλασικές εξαντλητικές δίατες, οσον αφορά την "υγεια" που προσφέρουν σε κάποιον, θα έπρεπε να απεχουν απο το fitness thread. Απλώς γενικά συγκρίνοντάς το με τις ποσότητες που έχω συνηθίσει να τρώω, ναι τα θεωρώ λίγα. Ή μου φαίνονται δεν ξερω.

και όχι επειδή νομίζεις γραφει "αρχαρια" "κλασικη κοπελα" που τρωει 800 θερμίδες, δεν είμαστε όλες τρελές με πρότυπα του ινσταγκραμ :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

όχι δεν εχω στο νου μου τις κλασικές εξαντλητικές δίατες, οσον αφορά την "υγεια" που προσφέρουν σε κάποιον, θα έπρεπε να απεχουν απο το fitness thread. Απλώς γενικά συγκρίνοντάς το με τις ποσότητες που έχω συνηθίσει να τρώω, ναι τα θεωρώ λίγα. Ή μου φαίνονται δεν ξερω.

και όχι επειδή νομίζεις γραφει "αρχαρια" "κλασικη κοπελα" που τρωει 800 θερμίδες, δεν είμαστε όλες τρελές με πρότυπα του ινσταγκραμ :P
Γιατι να βγαλεις το κρέας απο τη διατροφη σου ;
Τι να σου πω οι περισσότεροι το κανουν για λόγους υγείας-> περιορισμός, για λόγους ηθικής-> πλήρης αποχή.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
όχι δεν εχω στο νου μου τις κλασικές εξαντλητικές δίατες, οσον αφορά την "υγεια" που προσφέρουν σε κάποιον, θα έπρεπε να απεχουν απο το fitness thread. Απλώς γενικά συγκρίνοντάς το με τις ποσότητες που έχω συνηθίσει να τρώω, ναι τα θεωρώ λίγα. Ή μου φαίνονται δεν ξερω.
Mα ο BMR και κατ'επέκταση ο TDEE σου, δηλαδή οι θερμίδες συντήρησης που πρέπει να τρως καθημερινά, υπολογίζονται με εξισώσεις που είναι εξαρτώμενες από το φύλο, την ηλικία, το ύψος και τα κιλά σου. Αν λοιπόν κάποιος είναι μινιόν, είναι φυσιολογικό να συντηρείται με λιγότερες θερμίδες/μέρα. Επιπλέον, υπάρχει και ένας συντελεστής που αναφέρεται στο είδος της άσκησης που κάνεις καθώς και τη συχνότητά της και τον χρησιμοποιείς για να διορθώσεις τον BMR σου. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Θέλουν διαρκή παρακολούθηση, όσο αλλάζει το βάρος σου.
Αν ενδιαφέρεσαι για περαιτέρω πληροφορίες, ψάξε για τις εξισώσεις Ηarris Benedict και Katch McArdle. Εγώ αυτές χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με τα δεδομένα που κρατάει το smartwatch μου για την καύση των θερμίδων καθημερινά.
και όχι επειδή νομίζεις γραφει "αρχαρια" "κλασικη κοπελα" που τρωει 800 θερμίδες, δεν είμαστε όλες τρελές με πρότυπα του ινσταγκραμ :P
Δεν γνωρίζω τι πρότυπα έχεις, και μεταξύ μας, δε με αφορά κιόλας. Αλλά να ξέρεις ότι στο instagram όλες αυτές που παρουσιάζονται δεν τρώνε μόνο 800 kCal. Εκτός αν βλέπουμε διαφορετικές. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top