Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ο καθένας το βλέπει ανάλογα με τα όρια του, σωστό είναι αυτό που λες.
Όμως, θεωρώ ότι είναι κοινώς αποδεκτό από όλους μας ότι πρόκειται για θυσία όταν :
  1. Κάνεις 3 διπλές προπονήσεις την εβδομάδα και 3 μονές.
  2. Ακολουθείς αυστηρό tracking με το φαγητό σου για να πιάσεις ρεκόρ
  3. Επηρεάζεις τον τρόπο διασκέδασής σου και ενδεχομένως να χάνεσαι με τους φίλους σου γιατί έχεις προπόνηση.
  4. Ακόμη κι αν μπορείς να ακολουθήσεις τους φίλους σου, δε μπορείς να πιείς (για όσους είναι σε χημική υποστήριξη με 17α-αλκυλιωμένα ΑΑΣ)
  5. Χάνεις ανθρώπους από τη ζωή σου γιατί το Roid Rage σε οδηγεί σε υπερβολές συμπεριφοράς και ξεσπάσματα.
  6. Παλεύεις με την κατάθλιψη για να ξανασταθείς στα πόδια σου μετά από έναν κύκλο χημικής υποστήριξης.

και και και...

Kαλα περι αυτου δεν νομιζω να υπάρχει αμφιβολια.... σφιχτηκα και μονο που τα διαβασα :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πεφτουν πολυ στους αγωνες στεγνωνουν μεχρι αηδιας ... ουτε νερο δεν πινουν. Τη φορμα του αγωνα δεν την διατηρεις.

Για μενα εχω ξαναπει ενα ρεαλιστικο νουμερο ειναι 12-15% περιπου.

Αυτος που σου ανεβασα πως τον κρινεις ; sto link.
Φυσικός μου φαίνεται, αλλά θεωρώ ότι είναι η εξαίρεση, γενετικά. Δεν έχουν όλοι το ίδιο frame για να γίνουν έτσι με φυσικό τρόπο.
Για φυσικός, φαίνεται αρκετά μυώδης και δυνατός. Δε γνωρίζω όμως πως θα ήταν αν επιχειρούσε να πάει στο 5% λίπος για αγώνα χωρίς υποστήριξη. Μάλλον θα κατέληγε περίπου όπως εκείνος που ανέβασα εγώ πριν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Φυσικός μου φαίνεται, αλλά θεωρώ ότι είναι η εξαίρεση, γενετικά. Δεν έχουν όλοι το ίδιο frame για να γίνουν έτσι με φυσικό τρόπο.
Για φυσικός, φαίνεται αρκετά μυώδης και δυνατός. Δε γνωρίζω όμως πως θα ήταν αν επιχειρούσε να πάει στο 5% λίπος για αγώνα χωρίς υποστήριξη. Μάλλον θα κατέληγε περίπου όπως εκείνος που ανέβασα εγώ πριν.

Και γιατι να πάει στο 5 % τον κοβω γυρω στο 11-12% και ειναι δάσκαλος πραγματικά.

Τον βλέπω να έχει πάγκο ενα 120αρι κιλά για 7-8 επαναληψεις.

εΙΝΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΝΑΙ ... οντως ειναι εξαιρεση να εισαι συνεπης 20 χρονια σε αυτο που κανεις ! AYτο που βλέπεις ειναι δεκαετίες. For sure.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ένα πραγματικά natural σώμα σε γράμμωση είναι έτσι :


Ναι, αυτός δεν παίρνει φάρμακο. Γι αυτό κι έχει γράμμωση αλλά όχι όγκο.

Ωστόσο, τα πήγε χάλια με το βάψιμο και αδικείται σαν εμφάνιση, αλλά who cares;!
Πολύ σφίγγεται ο τύπος 🤣🤣🤣
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγω πλεον έφτασα στα ορια μου προχθες

23 push ups (με σωστη τεχνικη και οχι γρηγορα σαν νευρωτικος)

με 10 κιλα βάρος πανω μου

στοχος ειναι τα 32

σε πρώτη φάση θα κατεβασω στις 20 επαναληψεις να δουλεψω καλυτερα ευρος και τέμπο.

Μολις νιώσω άνετα θα κάνω μια φορά τα 23 και σε επομενη προπονηση θα επιχειρησω στα 25. Βεβαια αυτο χρονικα μπορει να με πάρει και 2 μήνες.

Μετα το τελευταιο κομμάτι ειναι το 25-30.

Τωρα αν θα έχω εξτρα αναπτυξη στο στηθος με αυτη τη προπονηση δεν το ξέρω... ο coach μου ειπε πως μέχρι τις 30 εφοσον ειμαι γυρω απο την αποτυχια ο μυς ενδεχεται να μεγαλώσει. Θα δουμε. Θελω να πιασω αυτη την επιδοση.

Νορμαλ και χωρις τραυματισμους με βλέπω εκει στα Χριστουγεννα να ειμαι έτοιμος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Sox για πές γνωμη.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγω πλεον έφτασα στα ορια μου προχθες

23 push ups (με σωστη τεχνικη και οχι γρηγορα σαν νευρωτικος)

με 10 κιλα βάρος πανω μου

στοχος ειναι τα 32

σε πρώτη φάση θα κατεβασω στις 20 επαναληψεις να δουλεψω καλυτερα ευρος και τέμπο.

Μολις νιώσω άνετα θα κάνω μια φορά τα 23 και σε επομενη προπονηση θα επιχειρησω στα 25. Βεβαια αυτο χρονικα μπορει να με πάρει και 2 μήνες.

Μετα το τελευταιο κομμάτι ειναι το 25-30.

Τωρα αν θα έχω εξτρα αναπτυξη στο στηθος με αυτη τη προπονηση δεν το ξέρω... ο coach μου ειπε πως μέχρι τις 30 εφοσον ειμαι γυρω απο την αποτυχια ο μυς ενδεχεται να μεγαλώσει. Θα δουμε. Θελω να πιασω αυτη την επιδοση.

Νορμαλ και χωρις τραυματισμους με βλέπω εκει στα Χριστουγεννα να ειμαι έτοιμος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Sox για πές γνωμη.
Kοίταξε, με δεδομένο ότι θα απαιτήσεις περισσότερο μηχανικό έργο από τη μυϊκή ομάδα, σίγουρα θα την "εξαναγκάσεις" να αναπτυχθεί για να το δώσει σε επόμενες προπονήσεις. Με δεδομένο πάντα το δίπτυχο σωστή διατροφή και ξεκούραση.

Σίγουρα, θα πρέπει να το καταφέρεις σταδιακά αυτό, όπως λες κι εσύ, για να αποφύγεις ενδεχόμενους τραυματισμούς που εν τέλει θα σε πάνε πίσω αντί μπροστά.
Το progressive overloading, λειτουργεί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, οπότε θεωρώ ότι θα λειτουργήσει και σε σένα.

Κι εγώ στο γυμναστήριο, με progressive overloading δούλευα. Τώρα δε μπορώ να το κάνω αυτό εξαιτίας του ελλιπούς εξοπλισμού μου. Όταν, με το καλό, επιστρέψω στο γυμναστήριο, πάλι progressive overload θα εφαρμόσω. Άνετο, απλό στην εκτέλεση του και άκρως αποτελεσματικό. (για μένα)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Kοίταξε, με δεδομένο ότι θα απαιτήσεις περισσότερο μηχανικό έργο από τη μυϊκή ομάδα, σίγουρα θα την "εξαναγκάσεις" να αναπτυχθεί για να το δώσει σε επόμενες προπονήσεις. Με δεδομένο πάντα το δίπτυχο σωστή διατροφή και ξεκούραση.

Σίγουρα, θα πρέπει να το καταφέρεις σταδιακά αυτό, όπως λες κι εσύ, για να αποφύγεις ενδεχόμενους τραυματισμούς που εν τέλει θα σε πάνε πίσω αντί μπροστά.
Το progressive overloading, λειτουργεί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, οπότε θεωρώ ότι θα λειτουργήσει και σε σένα.

Κι εγώ στο γυμναστήριο, με progressive overloading δούλευα. Τώρα δε μπορώ να το κάνω αυτό εξαιτίας του ελλιπούς εξοπλισμού μου. Όταν, με το καλό, επιστρέψω στο γυμναστήριο, πάλι progressive overload θα εφαρμόσω. Άνετο, απλό στην εκτέλεση του και άκρως αποτελεσματικό. (για μένα)

Ναι μωρε το ξέρω , αλλα επειδη υπάρχει μεγαλη συζητηση και πισω απο τις εννοιες endurance και σε συνδυασμο με τον υψηλο αριθμο επαναληψεων ειπα να δω και τη δικη σου γνώμη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ένα πραγματικά natural σώμα σε γράμμωση είναι έτσι :


Ναι, αυτός δεν παίρνει φάρμακο. Γι αυτό κι έχει γράμμωση αλλά όχι όγκο.

Ωστόσο, τα πήγε χάλια με το βάψιμο και αδικείται σαν εμφάνιση, αλλά who cares;!
Πιο πιθανό να βγεις εσύ σε πρώτη θέση παρά αυτός ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Kοίταξε, με δεδομένο ότι θα απαιτήσεις περισσότερο μηχανικό έργο από τη μυϊκή ομάδα, σίγουρα θα την "εξαναγκάσεις" να αναπτυχθεί για να το δώσει σε επόμενες προπονήσεις. Με δεδομένο πάντα το δίπτυχο σωστή διατροφή και ξεκούραση.

Σίγουρα, θα πρέπει να το καταφέρεις σταδιακά αυτό, όπως λες κι εσύ, για να αποφύγεις ενδεχόμενους τραυματισμούς που εν τέλει θα σε πάνε πίσω αντί μπροστά.
Το progressive overloading, λειτουργεί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, οπότε θεωρώ ότι θα λειτουργήσει και σε σένα.

Ναι το overload είναι η πεμπτουσια της μυϊκής ανάπτυξης.

Όποιον τραυματισμό και αν έχω ξεπεράσει τον ξεπέρασα με αυτό το τρόπο με υπομονή και σιγά σιγά. Το πιστευεις οτι είχα κανονίσει κάτι φυσικοθεραπείες και δεν έχω παει ακόμη ;;;; θα παω για μασάζ μόνο στον φυσικοθεραπευτη και form roller γιατί πλεον δεν νιώθω ενοχλήσεις στα χέρια.

Ο λόγος είναι ότι κατεβασα ένταση και ξαναρχισα σιγά σιγά... Αυτό είναι το πιο βασικό σημείο όταν νιώθεις πονο και ότι πας για τραυματισμό καμια σχέση με το ωραίο κάψιμο της προπονησης εκεί είναι το σημείο που υπέρ προπονεισαι και το σώμα δεν προλαβαινει να αναρρώσει και τι λένε απέξω οι ειδήμονες push your self και κάνε και αυτή την άσκηση και εκείνη τα ακουω βερεσέ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από τη στιγμή που νιώθεις σφιξιματα κ ενοχλήσεις χαμηλώνεις. Θες να φτιάξεις το σώμα σου όχι να το καταστρέψεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Devil τρωγε τοστακια ντεβιλ να μεγαλώσεις :P

Καλά ρε παιδιά έχουμε πει PPL ,αυτοί τι προγράμματα έχουν έτσι ,στήθος πλάτη ,δικέφαλα τρικέφαλους ....δεν βγαζει λογική ή αν έχει και αποτέλεσμα .... τουλάχιστον εμένα στην σκέψη μου φαίνεται πως θα με βγάλει νοκ άουτ χωρίς να μπορέσω να χτίσω το total volume που κάνω συνήθως
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
@Devil τρωγε τοστακια ντεβιλ να μεγαλώσεις :P

Καλά ρε παιδιά έχουμε πει PPL ,αυτοί τι προγράμματα έχουν έτσι ,στήθος πλάτη ,δικέφαλα τρικέφαλους ....δεν βγαζει λογική ή αν έχει και αποτέλεσμα .... τουλάχιστον εμένα στην σκέψη μου φαίνεται πως θα με βγάλει νοκ άουτ χωρίς να μπορέσω να χτίσω το total volume που κάνω συνήθως
cheesecakes pepsi και πίτσες, το τέλος το ποπκορν στο τζακούζι έκανε την διαφορά :P

νομίζω στο επίπεδο του φαρμάκου ο cutler τα λέει καλύτερα, ο τύπος τρώει φουλ γεύματα κάθε 3 ώρες. για αυτόν φαγητό=αγγαρεία
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
cheesecakes pepsi και πίτσες, το τέλος το ποπκορν στο τζακούζι έκανε την διαφορά :P

νομίζω στο επίπεδο του φαρμάκου ο cutler τα λέει καλύτερα, ο τύπος τρώει φουλ γεύματα κάθε 3 ώρες. για αυτόν φαγητό=αγγαρεία

Αντιαισθητικοι και παραμορφωμενοι ολοι αυτοι. Εκτος απο τον Greg. Κρατησε ενα επιπεδο και δεν έγινε τέρας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
cheesecakes pepsi και πίτσες, το τέλος το ποπκορν στο τζακούζι έκανε την διαφορά :P
Κατσε εσύ ο αρχάριος μετά με πρωτεινες και κρεατινες


Άρα καλά έκανα που έτρωγα 2 τοστακια το πρωί και πίτσα το βράδυ το χειμώνα :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
φτιάξε μπισκοτα με αλευρι βρωμης και πρωτεινη μέσα να τρως κάθε μερα.

Τα χουμε ξαναπει ! Τα προιοντα του εμποριου ειναι φτηνά και στοχευουν στο να σε εθισουν στη ζάχαρη. Σιγα μη κατσει ο αλλος να σου κανει εσενα πρωτεινικες πιτες απο το φουρνο.

Τα ιδια και με τη Πιτσα μπορεις να τη φτιάξεις πρωτεινικη και να τη τρως κάθε μερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν τα συμπληρώματα έχουν ημερομηνία λήξης?

@Gaspar τσεκαρε μία αναγράφει τίποτα ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Πρωτεϊνικό σοκολατόπιτα! ✌😃
 

Συνημμένα

  • IMG_20210607_215621.jpg
    IMG_20210607_215621.jpg
    862.3 KB · Εμφανίσεις: 103

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν τα συμπληρώματα έχουν ημερομηνία λήξης?

@Gaspar τσεκαρε μία αναγράφει τίποτα ?
2 χρόνια από ημερομηνία παραγωγής υπολόγιζε, κάπου εκεί.
αυτή που τελειώνω τώρα την έχω ανοίξει από το καλοκαίρι πριν το lockdown και μια χαρά είναι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Νίκο το πολυ πολυ να βγεις με κανα διπλό @@ 😁
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα όχι ρε.απλα λέω όταν πάρω να πάρω 5κιλα γιατι βαριέμαι να παραγγέλνω συνέχεια και συνέχεια . Προετοιμάζομαι για τον φθινώπορο μιας και τότε οι κότες νομίζω θα σταματήσουν να μου δίνουν πρωτεινη 😢
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top