Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Συνέπεια, πειθαρχία και πείσμα θέλει Devil. Κρεατίνες και συμπληρώματα παίρνουν όλοι. Πόσοι όμως στα 75 kg μπορούν να χτυπήσουν 300άρα στις 6 και μετά να συνεχίσουν στο max αυτά που έγραψα; Ελάχιστοι θα πω από την εμπειρία μου.


Αυτό εσύ το γνωρίζεις. Αν σε πιάνει, όλα κομπλέ. Εμένα πάντως αυτές οι προπονήσεις με έπιαναν και δε μπορούσα να περπατήσω σαν άνθρωπος για 2 μέρες. Τρομερές μέρες και θα ξανάρθουν το χειμώνα, είμαι σίγουρος γι αυτό.

Εγώ δεν παίρνω τίποτα από συμπληρώματα μόνο ασπράδι παατεριωμενο και κοτοπουλάκι και ψαράκι.

Μπα όχι σε καμία περιπτωση δεν πιεζω τόσο στις προπονησεις. Εχω κ κάτι σημεία πανω μου που τσιμπάνε αμα το παρακανω οπότε εχω αυτά σαν οδηγό. Σήμερα έκανα 7 ελξεις είδα ότι δεν μπορουσα να βγάλω τεχνικά σωστά την 8η το αφησα. Αν δεν προλαβαινει ο οργανισμός να δυναμωνει στο τέμπο που πιστευεις εσυ πρεπει να τον ακολουθείς σε αυτά που σου λέει. Αλλιώς θα κάνεις ζημιά.

Προφανώς δεν είμαι τόσο δυνατός ακόμη ώστε να κάνω 12 ελξεις. Είμαι για 7.μενω εδώ μέχρι να νιώσω έτοιμος να κάνω την 8η κ. Ο. Κ.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγώ δεν παίρνω τίποτα από συμπληρώματα μόνο ασπράδι παατεριωμενο και κοτοπουλάκι και ψαράκι.
Αυτό τον καιρό συμπληρώνω με BiotechUSA Zero Black Whey και άνυδρη καφεϊνη (200 mg ή 400 mg ) πριν την προπόνηση, ειδικά τον τελευταίο καιρό που κοιμάμαι ελάχιστα τα βράδια και χρειάζομαι μια μικρή ώθηση στο ΚΝΣ μου. Το χειμώνα στην υπερτροφία χρησιμοποιώ Μicronised Creapure 3 g/ημέρα. Η πιο καθαρή μονοϋδρική κρεατίνη και βιολογικά διαθέσιμη που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Αλλά προφανώς αυτά τα 3 g/ημέρα δε με κάνουν superman. "Superman" με κάνει η πίστη που έχω σε αυτό που κάνω, καθώς και το indestructible mindset μου. Αυτά επαρκούν για να καταφέρεις ο,τιδήποτε θελήσεις στη ζωή σου, κι όχι μόνο να σηκώσεις μερικά σίδερα.

Μπα όχι σε καμία περιπτωση δεν πιεζω τόσο στις προπονησεις. Εχω κ κάτι σημεία πανω μου που τσιμπάνε αμα το παρακανω οπότε εχω αυτά σαν οδηγό. Σήμερα έκανα 7 ελξεις είδα ότι δεν μπορουσα να βγάλω τεχνικά σωστά την 8η το αφησα. Αν δεν προλαβαινει ο οργανισμός να δυναμωνει στο τέμπο που πιστευεις εσυ πρεπει να τον ακολουθείς σε αυτά που σου λέει. Αλλιώς θα κάνεις ζημιά.
Ξεκίνησα να πιέζω μόλις είχα την τεχνική και έβλεπα ότι δεν έχω πουθενά ενοχλήσεις. Το πιάσιμο μετά την προπόνηση είναι άλλη ιστορία, και ουδεμία σχέση έχει με το αν θα συνεχίσω να πιέζω έτσι ή αν θα σταματήσω. Ζημιές δεν έχω πάθει, κυρίως λόγω ελεγχόμενης τεχνικής, ακόμη και στα κιλά που περιγράφω παραπάνω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό πειναω συνεχεια. Τι διάολο γίνεται ;

Σήμερα έφαγα το πρωί τις 2 πιτες που είχα φτιάξει χθες.... Με μπάρα πρωτεινης κ λιγο σιρόπι.

Επόμενο γευμα 2 τυροπιτακια κουρου και μισό λίτρο ασπράδι σοκολάτα. Ήδη είμαστε στο 1.5 κιλό φαγητό.

3ο γευμα πηρα από σκλαβενιτη μπιφτέκια γαλοπούλας με ρυζι άλλο μισό κιλάκια φτάσαμε τα 2 κιλά.

4ο γευμα 150γρ ομελέτα και 100γρ πατατα 70 κοτατζ και 10 φέτα...

5ο γευμα και σταματώ εδώ γιατί βαριέμαι να τρώω 100γρ κερασια... 100 γρ γιαουρτι και 10 σιροπακι αγαβης

Μιλάμε κοντά 3 κιλά φαγητό σήμερα.... Η ανάγκη για ενέργεια ειναι τεράστια. Που να φτάσω και τα 100 κιλά deadlift.

Και 3 λίτρα νερό.

2705 θερμίδες
202 πρωτεινη
180 υδατάνθρακες
115 λιπαρά
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,820 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,820 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Χθες παιδια κοιμήθηκα από τις 11 και 20 και ξυπνησα 8 παρα τέταρτο. Ωραιος υπνος. Το χρειαζόμουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Χθεσινή PULL - LEGS

ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION
1o σέτ 7 επαναλήψεις (28 sec time set)
2ο σέτ 6 επαναλήψεις
3ο σέτ 13 ΕΠΑΝ. LAT PULL down σε κάθε χέρι με 20 κιλά.
Προοδος -> Σταθερά.

2) ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ (ρουμανικες)

1o σέτ 15 επαναληψεις 20 κιλά (ζεσταμα)
2ο σετ 15 επαναληψεις 60 κιλά
3ο σετ 12 επαναλήψεις 45 κιλά
4ο σέτ 14 για 40 κιλά
Προοδος -> Τεχνική- +2 επαναληψεις στα 60 κιλά.

3) SEATED ROW - KΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

1ο σέτ 30 κιλά 12 επαν.
2ο σέτ 35 κιλά 15 επαν.
3ο σέτ 30 κιλά 10 επαν.
Προοδος -> 35 κιλά για 15 επαν.

4) LAT PULL DOWN ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ

1ο σέτ 23 κιλα 12 επαν.
2ο σέτ 14 επαν. με 40 κιλά
3ο σέτ 14 επαν. με 45 κιλά. (αποτυχία) – 9 τουβλάκια.
Πρόοδος -> -

5) ΠΡΕΣΑ ΠΟΔΙΩΝ
1ο σέτ 40 κιλά 12 επαν.
2ο σέτ 80 κιλά 20 επαν.
3ο σέτ 60 κιλά 15 επαν.
Πρόοδος -> 80 κιλα για 20 επαναληψεις.

ΠΛΑΤΗ -> 25
ΠΟΔΙΑ-> 14
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 8
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 17

Σήμερα έχει μπανάκι μετα τη δουλειά και αυριο έχουμε μια καλή PUSH


ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 10 επαν. Με 12 κιλά
2ο σετ 8 επαν. με 15 κιλά (50 sec set)
3ο σέτ 12 επαν. Με 21 κιλά (70 sec set σταθερό σέτ σχετικά)
4o σετ 11 επαν. Με 18 κιλά.
Προοδος -> Σταθερά.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ

1ο σέτ 18 κιλα 18 επαν.
2ο σέτ 27 κιλά 13 επαν.
3ο σέτ 27 κιλα 10 επαν. (2 λάστιχα μαζί)
Πρόοδος -> Σταθερά.

3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ
1ο σέτ 8 κιλά 10 επαν. 40 sec time set
2ο σέτ 15 κιλά για 12 επαν.
3ο σέτ 10 κιλά για 12 επαν.
Προοδος -> Σταθερά.

4) LYING FACE PULLS ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΟΠΙΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ ) ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1Ο σέτ 15 επαναληψεις με 10 κιλά
2ο σέτ 13 επαν. Με 10 κιλά
3ο σέτ 10 επαν. Με 18 κιλα (2 ΛΆΣΤΙΧΑ ΜΑΖΙ)
4ο σέτ 13 επαν. Με 10 κιλά.
Προοδος -> -Σταθερά.

ΣΤΗΘΟΣ -> 18 σετ
ΩΜΟΙ -> 23 σετ (ΚΑΙ οι 3 μοιρες)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 15 σετ


Aυτη θα ειναι η αυριανή.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σημερινή γυμναστική:

ΠΛΑΤΗ
3x12 triangle bar pulldowns με 20 kg
V-Bar_Triangle_Bar_Lat_Pull_Downs-1.png
3x12 αυτό το μηχάνημα που δεν έχω ιδέα πώς λέγεται και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου το θυμίσει:
back-pull-down-machine-500x500.jpg
Με 22,5 kg
3x12 κωπηλατική (σαν της εικόνας) με 15 kg
Lever-Seated-Row-059e42a8.jpeg


ΧΕΡΙΑ
3x12 πιέσεις τρικεφάλων στην τροχαλια με μπάρα και 7,5 kg
3x12 πιέσεις τρικεφάλων στην τροχαλια με σκοινί και 6 kg (την επόμενη θα ανεβάσω στα 7,5)

ΠΟΔΙΑ
3x12 πρέσα με 40 kg
3x12 leg extension machine με 12,5 kg
3x12 leg curl machine με 20 ή 22,5 kg (δε θυμάμαι)
3x8 (επειδή ήταν πρώτη φορά) squat rack με 10 kg συν τη μπάρα

+ κοιλιακούς - ραχιαιους ό,τι κάνω πάντα
+ προθέρμανση διάδρομο, από θέρμανση ποδήλατο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Βραδινό....

ΥΓ. Τη μπάρα αυτή τη πετυχα σε μάρκετ εδώ τοπικά που δεν το πίστευα αλλά είναι εξίσου καλή χωρίς ζάχαρη.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210617_084557.jpg
    IMG_20210617_084557.jpg
    990.2 KB · Εμφανίσεις: 100
  • IMG_20210617_090142.jpg
    IMG_20210617_090142.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 101

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,820 μηνύματα.
ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION
1o σέτ 7 επαναλήψεις (28 sec time set)
2ο σέτ 6 επαναλήψεις
3ο σέτ 13 ΕΠΑΝ. LAT PULL down σε κάθε χέρι με 20 κιλά.
Προοδος -> Σταθερά.
Τώρα που μου τονθυμισες,Χτες που έκανα για το κάποιο λόγο δεν κουραζομουν στο μονόζυγο . Χτύπησα 5χ10 και στο τελευταίο σετ έκανα 20 δευτερόλεπτα μέχρι πάνω παρά μα πάρα πολύ αργά .Και μετά η διαδρομή από πάνω μέχρι κάτω αλλά 20 δευτερόλεπτα


Δεν ξέρω τι συνέβη που είχα τέτοια ενέργεια
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Τώρα που μου τονθυμισες,Χτες που έκανα για το κάποιο λόγο δεν κουραζομουν στο μονόζυγο . Χτύπησα 5χ10 και στο τελευταίο σετ έκανα 20 δευτερόλεπτα μέχρι πάνω παρά μα πάρα πολύ αργά .Και μετά η διαδρομή από πάνω μέχρι κάτω αλλά 20 δευτερόλεπτα


Δεν ξέρω τι συνέβη που είχα τέτοια ενέργεια

Ε τι συνέβη ρε Νίκο απλά κανεις όλο το χειμώνα ελξεις και πλεον η άσκηση σου είναι πιο ευκολη. Πρόοδος είναι αυτό. Απλά η προοδος με τον εξοπλισμο που έχεις δεν είναι για Σεπτέμβριο κ μετα να ξέρεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,820 μηνύματα.
Ε τι συνέβη ρε Νίκο απλά κανεις όλο το χειμώνα ελξεις και πλεον η άσκηση σου είναι πιο ευκολη. Πρόοδος είναι αυτό. Απλά η προοδος με τον εξοπλισμο που έχεις δεν είναι για Σεπτέμβριο κ μετα να ξέρεις.
Ξαφνικά ? Την προηγούμενη φορά ζωριζομουμ μόνο στο τελευταίο σετ ( όλα με σωστή τεχνική και ανοιχτά χέρια )
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Όταν όλη η πολυκατοικία κοιμάται, αλλά εμείς χτυπάμε Pull προπόνηση δύναμης :

16.06.2021.png

0FE3106D-C1BA-4CD4-B11D-18D46BF61BC8_1_201_a.jpeg

Σε γενικές γραμμές, ευχαριστημένος. Η κούραση είναι αρκετή και το ΚΝΣ στην τσίτα. Περιμένω πως και πως το break που θα πάρω για τον εμβολιασμό μήπως και ξεκουραστώ λίγο στην Ελλάδα. Αλλιώς δεν πρόκειται να το πάρω απόφαση.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμενα με επιασε πονοκεφαλος και δεν εκανα τιποτα αλλα επειδη ακομα δεν εφυγε η μερα, θα κανω upper body τωρα στις 11.15 το βραδυ :laugh: Καλλιο αργα παρα ποτε!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Όταν όλη η πολυκατοικία κοιμάται, αλλά εμείς χτυπάμε Pull προπόνηση δύναμης :

View attachment 82442
View attachment 82443

Σε γενικές γραμμές, ευχαριστημένος. Η κούραση είναι αρκετή και το ΚΝΣ στην τσίτα. Περιμένω πως και πως το break που θα πάρω για τον εμβολιασμό μήπως και ξεκουραστώ λίγο στην Ελλάδα. Αλλιώς δεν πρόκειται να το πάρω απόφαση.
Κανε κανονικές αρσεις άλλη φορά και άσε τα κιλά να βαράνε στο δάπεδο χαχα 😂😂
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Κανε κανονικές αρσεις άλλη φορά και άσε τα κιλά να βαράνε στο δάπεδο χαχα 😂😂

Χαχαχαχα θα μου κάνουν έξωση. Είμαι και στον τελευταίο όροφο, θα ακούγομαι μέχρι τον πρώτο. 😂

Πάντως τα δάπεδα που έχω βάλει κάνουν δουλειά, δεν ακούγεται τίποτα. 👌
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Ε ναι χωρίς δάπεδο δεν μπορείς να κάνεις θα τα σπάσεις όλα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top