Fitness Thread!

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν θα σοκάρεις εμενα προσωπικα γιατι οπως εχω ξαναγραψει για να με κοντραρει κάποιος σοβαρος γυμναστης σε επιπεδο γνωσεων πρεπει να ειναι ψαγμένος να του αρεσει η δουλεια του και να μην τον νοιαζει το κουτσομπολιο με τους πελάτες μονο και το χαχανισμα.

Τωρα ο τυπος σημερα νομιζε οτι μιλουσε σε κανα τζοβενο. Μονο ετσι μπορω να αποτιμησω την συμπεριφορα του οταν ερχεται και μ λεει οτι το προγραμμα μου δεν ειναι επαρκές.... παραλληλα τον προκαλω να μου κανει ενα προσχεδιο δικο του και με αγνοει στο τέλος και δεν μου δινει τιποτα. Αν ηταν μάγκας θα εγραφε ενα χαρτι και θα ελεγε θελω οντως να σε βοηθησω... θα εξηγουσε και θα ανελυε και δεν θα έλεγε 2-3 μαλακιες ΓΕΝΙΚΕΣ ισα ισα για να της πει... οπως "ΜΥΙΚΟ ΟΓΚΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΚΙΛΑ"

Ποια κιλα ;
Για ποιο επιπεδο ;
ποιος ο αριθμος των σετ
ποος ο χρονος του σετ
μεχρι ποιο σημειο πρεπει να προπονεισαι κτλπ κτλπ

Αυτο που δειχνει ο Athlean μεσω του Τζεσιε οπως ειπες για μενα δεν ειναι μάρκετιν.... ο ανθρωπος ειναι κινησιολογος και ξερει πολυ καλα πως οι αποτομες αλλαγες μπορει να καταστρεψουν το σωμα σου. Οι τενοντες δεν γινονται τοσο γρηγορα δυνατοι προφανως αντηχει κουλ να εισαι γυμνασμενος και να γεμιζουν τα μανικια σου αλλα αυτο απαιτει χρονια προπονησης εφοσον εισαι φυσικος και δεν θελεις να καταντησεις ερειπιο απο τραυματισμους.

Ο δικεφαλος δεν μπορει στο ξαφνικο να μεγαλωσει 3 ποντους και αν αυτο γινει ο τενοντας απο κάτω θα ειναι αδυνατος.... ο δικεφαλος θα τον πιεζει και θα χεις δημιουργησει ανισορροπιες μεταξυ τενοντα και μυ και οχι μονο μεταξυ μυων. Δεν υπάρχει τιποτα κακο απο το να πηγαινεις σιγσα σιγα στα κιλα και να φτάσεις να κανεις 3 ψηφια νουμερα μετά την 5ετια.

Οριστε και 2 φωτο με τη τρεχουσα προοδο μου λιγο πριν την πεσω για μπάνιο ! Και στις 2 εχω να κανω προπονηση πανω απο 48 ωρες αρα το οποιο πρηξιμο το οποιο θα με εκανε να φαινομαι μεγαλυτερος έχει φυγει.

Θα τις ονομασω "Με 2 ασκησεις δεν φτιαχνεις ώμους ! " Και θα τις δειξω την επομενη φορά στον εξυπνάκια του γυμναστηριου :P

Αν ξαναπάω βεβαια... γιατι δεν το κοβω... εγω γυμναστηριο παω να κανω δουλεια και οχι να κουτσομπολεψω. Οποτε θελω και σοβαρους ανθρωπους να με κρινουνε. Με σκοπο να με κανουν καλυτερο και οχι για να κάνουν τους εξυπνους. Οταν κρινεις μετα κάθεσαι φτιαχνεις κ ενα προγραμμα και αναλυεις. Τον συγκεκριμενο τον ειχα πει να κάνουμε και πέρσοναλ περυσι και η απαντηση ηταν "Δεν χρειαζεται σας βλέπω απο εδώ..." δηλαδη τι βλέπει..... το προγραμμα που δεν έχει δωσει ; ο καθενας παει εκει μεσα και κανει οτι του έρθει. Εφοσον αυτος δεν δινει προγραμμα.

Πιεσεις δεν εχω κανει πάνω απο 15 κιλα ολο το χειμωνα σε κάθε χέρι και εκτασεις πανω απο 9 κιλά (εκτασεις ωμων).

Τεσπα τα χουμε πει πολλες φορες για τα χαλια των ελληνικων γυμναστηριων.... θα πάω στο γιαβα θα κανω μονος μου το προγραμμα μου κ τελειωσε. Και αν δω κανεναν να ξέρει και να ασχολειται θα τα λέμε κιολας.
εχουμε το ιδιο κινητο :P . Αλλα το προβλημα ειναι οτι το χω γεμισει με παρομοιες φωτογραφιες και τελειωνει η μνημη χααχχχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Έλα @Devil, ορίστε και μια τύπου #sunkissed μιας που στο χθεσινό μου μπάνιο κάηκα. Τα Carroten μας κατέστρεψαν.🔥

DF79A11C-3FD0-4707-ACFF-445A16F801D5.jpeg

Είμαι απογλυκογονωμένος κάργα οπότε με βλέπεις άδειο και ενδεχομένως αφυδατωμένο. Πρώτη Ιουλίου ξαναγυρνάω στις σπιτικές προπονήσεις μου και αρχές Αυγούστου, πίσω στο γυμναστήριο.
Με βάση αυτό, σκαμπάζω τίποτα από προπόνηση και διατροφή ή κι εγώ κλασικός αθλητής της παραλίας της σειράς; 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,828 μηνύματα.
Μπράβο Σοξ πολυ δυνατός... Καλά δουλεμενοι ώμοι γενικά και στις τρεις μοίρες πολυ καλός τραπεζοειδης και γενικότερα πλατυς ραχιαίος και χαμηλά ραχιαιοι το λεγόμενο χριστουγεννιάτικο δέντρο που λένε πισω χαμηλά.

Αλλά μη κανεις πλατη και δικέφαλα ίδια μέρα ρε φίλε και γενικά τα push pull legs δεν δουλευουν... Δεν θα σου έγραφε προγραμμα ο άλλος... Χαχα έλεος ρε μαλακα τι άλλο θα ακουσουμε. 50 χρόνια γυμναστής κολλημένος στη δεκαετία του 90.

Τι δουλειά θες να κανεις στα χέρια να του πει κανείς ρε φίλε μετά από προπονηση πλατης να βάλεις 50 κιλά στη μπάρα και να κανεις καμψεις δικεφαλων;;;; για αυτό το σετ θέλεις να είσαι ξεκουραστο ς;;;; έλεος.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Θα απαντήσω με μια ατάκα που έχει χιλιοειπωθεί : «Να, αυτά δε μπορώ.»

Βουρ με P/P/L και άσε τους σχετικούς-άσχετους να λένε ό,τι θέλουν.
Η πρόοδος μας είναι ο καθρέφτης, άντε και η ζυγαριά, κι όχι ο κάθε ιδιοκτήτης γυμναστηρίου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,828 μηνύματα.
Θα απαντήσω με μια ατάκα που έχει χιλιοειπωθεί : «Να, αυτά δε μπορώ.»

Βουρ με P/P/L και άσε τους σχετικούς-άσχετους να λένε ό,τι θέλουν.
Η πρόοδος μας είναι ο καθρέφτης, άντε και η ζυγαριά, κι όχι ο κάθε ιδιοκτήτης γυμναστηρίου.

Ναι τόσο καιρό παλαιοτερα στα γυμναστήρια πηγαιναμε και δεν βλέπαμε και καμια διαφορά... Μόλις αρχισα να ρωτάω κανέναν σοβαρό άνθρωπο και να βλέπω και στο γιουτιουμπ και να ψάχνομαι κ μόνος μου είδα αποτελέσματα κ οχι μονο εγω γιατι μ τα λένε.... Και θα έρθει αυτός να μου πει τι είναι επαρκές και τι όχι. Κοροιδευομαστε μεταξυ μας τώρα κατάλαβες... Τώρα τους πηρε ο πονος... Αντί όταν παει κάποιος στο γυμναστήριο να τον ρωτάνε και να ενδιαφέρονται τι θέλει να πετυχει μετά ξαφνικά πετανε ατάκες εκεί γενικουρες και κάτι τρέχει στο αλώνι.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν εχω πλατης αλλα εεπιφυλασσομαι
 

Συνημμένα

  • 3.jpg
    3.jpg
    53 KB · Εμφανίσεις: 118
  • 2.jpg
    2.jpg
    38.8 KB · Εμφανίσεις: 98
  • 4.jpg
    4.jpg
    37.9 KB · Εμφανίσεις: 107

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δυνατός παίχτης και εσύ. Φαίνεσαι να έχεις δουλέψει αρκετά. Σε αυτή τη φάση είσαι σε όγκο, γράμμωση ή συντήρηση;
Thanks! Προσπαθω να παρω καποια κιλα, αρκετα αργα. Δεν ειμαι πολυ φαν του ογκου-γραμμωσης regime γενικα.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Thanks! Προσπαθω να παρω καποια κιλα, αρκετα αργα. Δεν ειμαι πολυ φαν του ογκου-γραμμωσης regime γενικα.
Φαίνεται ότι παίρνεις αργά τα κιλά σου γιατί είσαι σε χαμηλά ποσοστά λίπους. Άρα, υποθέτω ότι είσαι περίπου στο 10% πλεόνασμα του TDEE σου.
Πόσα κιλά είσαι;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,828 μηνύματα.
@physicscrazy ωραία τον πας τον θωρακικο και ποδια είσαι ποιοτικος βλέπω ! Πολυ καλός. Και εγώ κιλά θα ρωτουσα και υψος αλλά σε κόβω γυρω στα 75.

Έχεις δουλέψει ωραία και τους ώμους βλέπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το κάναμε το θρεντ μοντέλα του men's health 😂😂
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Φαίνεται ότι παίρνεις αργά τα κιλά σου γιατί είσαι σε χαμηλά ποσοστά λίπους. Άρα, υποθέτω ότι είσαι περίπου στο 10% πλεόνασμα του TDEE σου.
Πόσα κιλά είσαι;

αυτη τη στιγμη ειμαι σε retraining φαση, 5% πλεονασμα. Ειμαι 78 κιλα, 1.81 υψος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@physicscrazy ωραία τον πας τον θωρακικο και ποδια είσαι ποιοτικος βλέπω ! Πολυ καλός. Και εγώ κιλά θα ρωτουσα και υψος αλλά σε κόβω γυρω στα 75.

Έχεις δουλέψει ωραία και τους ώμους βλέπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το κάναμε το θρεντ μοντέλα του men's health 😂😂
χαχαχαχαχ ισχυει. Κοντα επεσες παντως
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,828 μηνύματα.
Χαχαχα, εγώ πάντως έμπαινα εύκολα εξώφυλλο σε φυλλάδιο γυράδικου. Εκεί προς τον Αύγουστο θα σας έρθω στο Men’s Health. 😂

Ναι σίγουρα εσυ εισαι για το γυραδικο! Ασε ρε όπου να ναι θα εισαι κάτω από 10% εμείς εδώ ίσα ίσα να φαίνεται το περίγραμμα στους κοιλιακους κ να μην έχουμε κοιλιτσα. Εκεί γυρω στο 15%
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ναι σίγουρα εσυ εισαι για το γυραδικο! Ασε ρε όπου να ναι θα εισαι κάτω από 10% εμείς εδώ ίσα ίσα να φαίνεται το περίγραμμα στους κοιλιακους κ να μην έχουμε κοιλιτσα.

Η αλήθεια είναι ότι ήδη ζορίζομαι πολύ. Φέτος μου είναι απείρως δυσκολότερο από πρόπερσι που έκανα το ίδιο. Κυρίως γιατί έχει αλλάξει η ζωή μου.

αυτη τη στιγμη ειμαι σε retraining φαση, 5% πλεονασμα. Ειμαι 78 κιλα, 1.81 υψος

Μια χαρά αναλογία μου φαίνεται. Ο στόχος σου ποιος είναι;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,828 μηνύματα.
Να πω και εγώ τις απολλωνιες αναλογίες μου χαχα 😂😂

1.80 81 κιλά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αλήθεια είναι ότι ήδη ζορίζομαι πολύ. Φέτος μου είναι απείρως δυσκολότερο από πρόπερσι που έκανα το ίδιο. Κυρίως γιατί έχει αλλάξει η ζωή μου.



Μια χαρά αναλογία μου φαίνεται. Ο στόχος σου ποιος είναι;

Για φέτος δεν προκειται να κάνω κάτι τέτοιο εκεί γυρω στο 15αρι μια σχετικά καλή κατάσταση.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,828 μηνύματα.
Εσύ είπαμε ότι είσαι project in progress. Θα έρθουν και οι απολλώνιες αναλογίες, υπομονή και πίστη σε αυτό που κανεις.

Ναι ρε φίλε δεν έχω θέμα ευχαριστημένος είμαι για τώρα. Σήμερα ξενερωσα αλλά οκ. Γενικά όχι με την κριτική του τυπου αλλά με το ότι δεν βολευομουν να κάνω προπονηση... Ότι να ναι προπονηση ήταν σήμερα μόνο στη κωπηλατικη έκανα 2 παραπανω επαναλήψεις από τη προηγουμενη.

Εγώ έτσι κ αλλιώς θα συνεχίσω οπότε όσο συνεχίζεις τόσο δουλευει κ αυτό. Του χρόνου πιστευω θα είμαι καλυτερος απο τωρα... Κ. Ο. Κ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σήμερα μου ειπε μια ξαδέρφη που είχε να με δει χρόνια ότι θα με έκανε άνετα 25αρη και να φανταστείς έχω αφήσει κ γενιά 4-4 ημερών κ το μουστάκι καμια βδομάδα χαχα 😂😂 όσο γυμνάζεσαι κ προσεχεις τον εαυτό σου θα διατηρείς κ μια καλή εμφάνιση. Εγώ πχ τώρα είμαι 34 κ με κανουν για κάτω από 30...
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μια χαρά αναλογία μου φαίνεται. Ο στόχος σου ποιος είναι;
μακροχονιος στοχος 85 κιλα στο 10% ποσοστο λιπους.
βραχυχρονιος να παρω 2-3 κιλα τον επομενο χρονο, οσο πιο καθαρα γινεται.


Επισης εχω και ενα κολλημα και με τη δυναμη, θα ηθελα να πετυχω καποια συγκεκριμενα μαξ.

Εγώ πχ τώρα είμαι 34 κ με κανουν για κάτω από 30..
Πέρυσι, μου ζητήθηκε ταυτότητα για να μπω σε ένα μπαρ στη Γλυφάδα και σε λίγες μέρες κλείνω τα 28.
τυχεροι ειστε. εγω ειμαι 24, με εχουν περασει και για 30. παντα μου φορτωνουν χρονια. παιζει να φτασω 50 και να με περνανε για 70
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
μακροχονιος στοχος 85 κιλα στο 10% ποσοστο λιπους.
βραχυχρονιος να παρω 2-3 κιλα τον επομενο χρονο, οσο πιο καθαρα γινεται.


Επισης εχω και ενα κολλημα και με τη δυναμη, θα ηθελα να πετυχω καποια συγκεκριμενα μαξ.

Έρχονται σε αντιπαράθεση οι δυο στόχοι σου θεωρώ. Συνήθως, τα pr τα πιάνουμε όταν έχουμε μάζες πάνω μας, άρα και κάποιο λίπος. Τώρα, αν το κόλλημα σου είναι μόνο αριθμοί και όχι τίποτα υπερβολές, ενδεχομένως να είναι εφικτό.
Επειδή κι εγώ έχω κόλλημα με τη δύναμη, πάντα τα pr μου τα έπιανα χειμώνα που είχα παραπάνω κιλά, άρα και δύναμη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top