Fitness Thread!

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Είπα μόνο βρώμη πρωτεϊνη γιατί θέλω να διατηρείται και εκτός ψυγείου
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Είπα μόνο βρώμη πρωτεϊνη γιατί θέλω να διατηρείται και εκτός ψυγείου
Καλημερα !
Η βρώμη και η πρωτεΐνη χρειάζονται και κάτι ρευστό (αλλιώς πως; ), μπαίνει νερό ή γάλα συνήθως.
Πως αυτό επηρεάζει τη διατήρηση εκτός ψυγείου ; Το porridge αφού βράσει διατηρείται ακόμη και με γάλα (δεν εννοούμε μόνο αγελαδινό) εκτός ψυγείου για κάποιες ώρες (κάποια γάλατα μένουν και ώρες ατέλειωτες).
Ε αν είναι να μείνει όλη νύχτα ή μέρες, νεράκι καλύτερα.
Πάντως στο φούρνο βγαίνει 4 φορές χειρότερο απ ότι στην κατσαρόλα. Επισης θες τον 3-πλάσιο χρόνο συν κάποια λεπτα προθέρμανσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλημερα !
Η βρώμη και η πρωτεΐνη χρειάζονται και κάτι ρευστό (αλλιώς πως; ), μπαίνει νερό ή γάλα συνήθως.
Πως αυτό επηρεάζει τη διατήρηση εκτός ψυγείου ; Το porridge αφού βράσει διατηρείται ακόμη και με γάλα (δεν εννοούμε μόνο αγελαδινό) εκτός ψυγείου για κάποιες ώρες (κάποια γάλατα μένουν και ώρες ατέλειωτες).
Ε αν είναι να μείνει όλη νύχτα ή μέρες, νεράκι καλύτερα.
Πάντως στο φούρνο βγαίνει 4 φορές χειρότερο απ ότι στην κατσαρόλα. Επισης θες τον 3-πλάσιο χρόνο συν κάποια λεπτα προθέρμανσης.
Nαι εννοείται το νερο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Βασικα ολα καταληγουν σε αυτο, ειναι θεμα attitude. Αν γυμναζεσαι για να φαινεσαι πιο ομορφος στο αλλο φυλο (που μεταξυ μας οι περισσοτεροι για αυτο το κανουν), τοτε ναι ειναι λιγοτερες οι απαιτησεις.

Προσωπικα παντως , το καλυτερο σχολιο που μου χουν κανει στο παρελθον ηταν "θελω να αρχισω να γυμναζομαι, αλλα δε θελω κατι σαν το δικο σου σωμα, ειναι λιγο υπερβολικο".

Δεν εισαι ουτε εσυ υπερβολικος ουτε εγώ ουτε ο Sox ωστοσο ρε φιλε απο ενα σημειο κ μετά δεν ειναι οτι θελω να το παιξω ναρκισσος , ωραιος εισαι κ πριν να φτιαξεις το σωμα αν εχεις το τυπο σου, εκεινο που θελω να πω ειναι πως αν θες μια ισορροπημενη ζωη και να μπορεις να κανεις κ αλλα πράγματα δεν μπορεις να τρως καθε μερα σχεδον 2-3 ωρες στο γυμναστηριο. Αν εσυ θες οκ μαγκιά σου. Εμενα αν μ πει η κοπελα μ παμε ενα σαββατοκυριακο μια εκδρομη τι θα της πω.... εχω γυμναστηριο ή να κατσω να προγραμματισω τα γευματα... ναι ενταξει θα φτιαξουμε μια κουακεροπιτα θα παρω κ μερικα καρυδια μαζι ... και ως εκει.... enjoy life.

Οι πιο πολλοι μπιλντεραδες έχουν γυναικες που ειναι και αυτες ετσι οποτε το περνάνε μαζί.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Το κουακερ μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού. Ξέρω άτομα που στην ζύμη πίτσας βάζουν 70% κουακερ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Θα πάμε μια εκδρομή αυτο το σκ;
Δεν μπορω - εχω να πάω γυμναστηριο και να μαγειρέψω για να πιάσω 5% λιπος.

Θα μου πει ε σορρυ αγορι μου αλλα εισαι ακατάλληλος ! Και θα έχει κ δικιο.

Σπασικλακι δεν εισαι μονο στο διαβασμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγω δε βάζω κιλά να σου πω την αλήθεια. 70-80 άρσεις και 60-65 πάγκο. Τα κάνω αργά και με επαναλήψεις και με πιάνουν. 15 κιλά πιεσεις ωμων , 70-80 πρέσα , 10 κιλα καμψεις δικεφάλων 50-55 κιλα επικληνης.
Αν με αυτό το σύστημα βλέπεις πρόοδο σε βάθος χρόνου, σε συνδυασμό με την διατροφή σου, τότε η γνώμη μου περισσεύει.

Και θα σου πω κ ένα μυστικό... οταν βγάζεις τα ρουχα και σε βλέπει η εκαστοτε συντροφος και σου λεει οτι εισαι ωραιος σιγα μη χαραμισεις περισσοτερο χρονο στο γυμναστηριο αντι σε αυτην ! Για ποιο λογο να πάς λοιπον σε μεγαλυτερα φορτια ; εγω δε βρισκω ! Εν τω μεταξυ πάγκο δεν εχω σπάσει το 12αρι στα 65 κιλά... μεχρι 11 κάνω. 1 λεπτο χρονος σέτ. Τωρα να βαλεις 100 και 120 κιλά και να βγαλεις με το ζορι 3 επαναληψεις σε διαστημα 10 δευτερολεπτων εμενα δεν με εξιτάρει. Και κινδυνευεις κιολας να φας τους ώμους σου.
Θα πάω με μεγαλύτερα φορτία, θα βελτιώσω τα μακρος μου, θα κρατώ logs προπονήσεων και θα κοιτάζω πάντα να βελτιστοποιώ το process, γιατί όταν βγάζω τη μπλούζα μου, βλέπω ότι έχω περιθώρια βελτίωσης, άσχετα αν ρίχνω σαγόνια γύρω μου. Δε με απασχολεί το πως με βλέπουν οι άλλοι, μιας που πάντα για ό,τι κι αν προσπαθώ στη ζωή μου, το κάνω μόνο για εμένα.
Πάντα εναλλάσσομαι σε προπονησεις δύναμης και υπερτροφίας οπότε καλύπτω όλο το εύρος των συνδυασμών επαναλήψεις/φορτία. Σε μένα δουλεύει έτσι, για τους άλλους δε γνωρίζω.

Κοιταξε στο γυμναστηριο κυκλοφορουν κ άτομα τα οποια δεν έχουν μαθει να σκεφτονται βλεπουν οτι μαλακια κανει ο καθε ενας στο γιουτιουμπ και ερχονται εκει κ σου λεει εγω θα ανεβω μεσα σε 1-2 χρονια 100 κιλα στις άρσεις... αυτο δε παιζει... ρωτα και εναν αθλιατρο. Ολοι αυτοι γινονται ερειπια σε μερικά χρόνια.
Θα συμφωνήσω στο οτι υπάρχει ενθουσιασμός και βιασύνη. Ενδεχομένως και ημιμάθεια. Προσωπικά, θεωρώ οτι για να έχεις διάρκεια σε αυτό το άθλημα, θα πρέπει να ανεβαίνεις πολύ σταδιακά. Πάω πολύ αργά, σταθερά, δεν έχω τραυματισμούς, και αυτό μου αρκεί για να μην αλλάξω συνταγή. Ναι ναι, ακόμη και με τριψήφια νούμερα φορτίων σε ελεύθερα βάρη.


Εμενα ο φυσικοθεραπευτης μου χει πει... θα ανεβαζεις τοσο ωστε να εχεις τέλεια φορμα. Ουτε αααα ουτε ουυυυ ... βάζει ο αλλος ο βλακας στο πάγκο 150 κιλα να πουμε... ρε καραμητρο θα την σκισεις την αορτη απο κάτω θα εισαι με καρδιολογικα προβληματα στα 50 σου ξύπνα να πουμε ! Για να κανεις τι τωρα να φουσκωσεις το στηθος 1 εκατοστο ακόμη. Και ποιος χέστηκε στη τελική.... Εντάξει ο καθενας τωρα οπως τη βρισκει.
Κι εδώ, συμφωνώ στο γεγονός ότι η τεχνική πρέπει να υπερισχύει του ενθουσιασμού/εγωισμού. Όμως, δε βρίσκω το λόγο να μπλοκάρουμε την πρόοδο μας όταν η αναγκαία συνθήκη, η οποία είναι η τεχνική, εκπληρώνεται. Γιατί να μείνω στα ίδια κιλά, εφόσον μπορώ παραπάνω χωρίς να χαλάσω την τεχνική μου; Προσωπικά δεν το κάνω. Πάντα προσπαθώ το κάτι παραπάνω.
Αλιμονο πάντως αν σκιζόταν η αορτή με 150 kg πάγκο.
Τώρα, για το +1 cm στο στήθος, απάντησες ορθά μόνος σου. Είναι θέμα γούστου, δε χωράνε προσωπικές κρίσεις εδώ.

Εγω θέλω επαναληψεις , διαρκεια στο σέτ και αργή κινηση... αυτο με πολλα κιλα ΔΕΝ γινεται. Πρεπει να εχεις μονη στα 170 στο παγκο για να παιξεις τα 120 10αρα και αργά.
Διαφωνώ σε αυτό το σημείο. Ανάλογα με το επίπεδο που βρίσκεται ο καθένας, μπορεί να συνδυάσει όλα αυτά που λες, με ικανοποιητικά κιλά. Επίσης, το πολλά κιλά και λίγα κιλά είναι σχετική έννοια όπως καταλαβαίνεις, άρα δεν έχει και πολύ νόημα η αντιπαράθεση εδώ. Πάλι υποστηρίζω την άποψη μου λόγω προσωπικής εμπειρίας.

Για να συνοψίσω, υποστηρίζω ότι για να δεις σπουδαία αποτελέσματα, πρέπει να κάνεις κάνεις και σπουδαία προσπάθεια. Καταλαβαίνω ότι δεν έχουμε όλοι τους ίδιους στόχους και επιδιώξεις, γι αυτό και είμαι επιφυλακτικός στα γραφόμενα μου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Εχω γνωστο πρωην ειδικες δυνάμεις και ο οποιος ηταν χρονια αθλητης , επαιζε παγκο 150 κιλά. Μετα απο χρονια.... καπου στον υπνο οταν ξαπλωνε ενιωθε μια δυσπνοια και πηγε σε εναν καρδιολογο να δει τι ειναι... ο οποιος του βρηκε ξεχειλωμα στην αορτη.

Ο καρδιολογος του ειπε οτι αυτο που κάνουν στο πάγκο και πιέζουν ειναι οτι χειροτερο (μιλαμε για υπερβολικά κιλά). Σκεψου τι πιεση τρωει η καρδια. Οταν εχεις πάνω σου 150 κιλα και προσπαθεις να τα πιεσεις με τα χερια το στηθος και τους ωμους προς τα πάνω ζοριζεις υπερβολικά και τη καρδιά σου.

Για αυτο λέω τελικα τι θέλουμε... να προχωράμε συνεχως πέρνοντας σαν δεδομένο οτι μπορει να δημιουργησουμε κ καποιο προβλημα απο τη συνεχη πιεση και τις απαιτησεις ή... παιρνεις ενα ΚΑΛΟ αποτελεσμα μένεις σε αυτο και enjoy life;

Επισης δεν ειναι ολες οι επαναληψεις ίδιες. Μια μερα μπορει να χεις καλη τεχνικη την αλλη δεν στο εγγυαται κανεις αν θα έχεις. Ο ακροβατης περπατάει σε τεντωμενο σχοινι μπορει για 10 φορες επιτυχως και στην 11η να τη πατησει ειτε απο ενα αερακι που δεν προβλεψε ειτε απο μια μικρη ζαλάδα.

Το σπουδαια ειναι υποκειμενικο.... ναι αν πας να κάτσεις διπλα σε ενα μποντι μπιλντερ εισαι μπακαλιαρος.... αυτος ομως κανει χρηση αναβολικων εδω και μια 20ετια. Εχει κανει κολλητους τους ενδοκρινολογους και εχει βρει κ μια γυναικα να ανεχεται τα νευρα του οταν οι ορμονες ανεβοκατεβαινουν και να μην εχει ορεξη να κανουν σεξ οταν εχει βγει απο εναν κύκλο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εχω γνωστο πρωην ειδικες δυνάμεις και ο οποιος ηταν χρονια αθλητης , επαιζε παγκο 150 κιλά. Μετα απο χρονια.... καπου στον υπνο οταν ξαπλωνε ενιωθε μια δυσπνοια και πηγε σε εναν καρδιολογο να δει τι ειναι... ο οποιος του βρηκε ξεχειλωμα στην αορτη.
Όλοι έχουμε ακούσει/δει ανθρώπους με ή και χωρίς προβλήματα πάσης φύσεως. Το ζήτημα είναι να είσαι συνειδητοποιημένος και να γνωρίζεις την κατάσταση της υγείας ανά πάσα χρονική στιγμή. Δε μου λέει κάτι ότι είχε ξεχειλωμένη αορτή. Μπορεί να είχε προδιάθεση για το συγκεκριμένο ζήτημα, και να μην γνώριζε.
Ο καρδιολογος του ειπε οτι αυτο που κάνουν στο πάγκο και πιέζουν ειναι οτι χειροτερο (μιλαμε για υπερβολικά κιλά). Σκεψου τι πιεση τρωει η καρδια. Οταν εχεις πάνω σου 150 κιλα και προσπαθεις να τα πιεσεις με τα χερια το στηθος και τους ωμους προς τα πάνω ζοριζεις υπερβολικά και τη καρδιά σου.
Πάλι είναι σχετικά όλα αυτά. Σχετίζονται με το μέγεθος, την κατάσταση, τα χρόνια εμπειρίας/ενασχόλησης και πολλά αλλά όπως ήδη θα γνωρίζεις. Δε μου λέει τίποτα η γνώμη ενός καρδιολόγου στους εκατομμύρια που υπάρχουν.
Επισης δεν ειναι ολες οι επαναληψεις ίδιες. Μια μερα μπορει να χεις καλη τεχνικη την αλλη δεν στο εγγυαται κανεις αν θα έχεις. Ο ακροβατης περπατάει σε τεντωμενο σχοινι μπορει για 10 φορες επιτυχως και στην 11η να τη πατησει ειτε απο ενα αερακι που δεν προβλεψε ειτε απο μια μικρη ζαλάδα.
Εφόσον το πάμε έτσι, τίποτα δεν επαναλαμβάνεται πάνω από μια φορά αυτούσιο σε αυτή τη ζωή, οπότε έχεις απόλυτο δίκιο εδώ. Άντε, το χάος και η κβαντομηχανική δουλεύουν για την πάρτη σου. 😉


Το σπουδαια ειναι υποκειμενικο.... ναι αν πας να κάτσεις διπλα σε ενα μποντι μπιλντερ εισαι μπακαλιαρος.... αυτος ομως κανει χρηση αναβολικων εδω και μια 20ετια. Εχει κανει κολλητους τους ενδοκρινολογους και εχει βρει κ μια γυναικα να ανεχεται τα νευρα του οταν οι ορμονες ανεβοκατεβαινουν και να μην εχει ορεξη να κανουν σεξ οταν εχει βγει απο εναν κύκλο.
Τώρα μου βάζεις στο παιχνίδι και τη θεωρία τη σχετικότητας εσύ (ειδική και γενική), οπότε πως να σε αντικρούσω σε κάτι τόσο βαρύ όπως ο θείος Αλβέρτος; Never.
Θα σημειώσω όμως ότι δεν ανέφερα πουθενά χημική υποστήριξη, bodybuilding και side effects αυτών. Θεώρησα ότι θα ήταν άστοχο να αναφερθώ σε αυτά από τη στιγμή που η πλειοψηφία που διαβάζει εδώ δεν ενδιαφέρεται για κάτι τόσο προχωρημένο.

EDIT: Ακόμη και ένας μέσος φαρμακωμένος bodybuilder που ασχολείται 20 χρόνια όπως λες, έχει προσπαθήσει τόσο όσο δε μπορούμε να φανταστούμε καν όλοι εμείς εδώ μέσα. Οπότε δεν καταλαβαίνω που ήθελες να καταλήξεις με αυτό το σχόλιο, παραπάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Θέλω να καταλήξω στο ότι το κορμί σου κε φυσικό τρόπο έχει ένα ταβανι πχ 120 παγκο ... 180 αρσεις... Από ένα σημείο κ μετα χωρίς υποστήριξη δεν προχωρας. Η προοδος δεν είναι γραμμική συνάρτηση στην αρχή ανεβαίνεις 20-30 κιλά ως αρχάριος κ ενθουσιάζεσαι μετά όμως ο ρυθμός αυτός πέφτει δραματικά. Αυτό ήταν το point μου.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Παιδιά όπως έχω ξανααναφερει αυτή την στιγμή είμαι εσωκλειστος σε σχολή...μερικά φαγητά μπορώ να τα μετρήσω για να βρίσκω θερμίδες αυτά που δεν μπορώ λέτε να τα αποφεύγω τελείως;τύπου αρακά φασολάκια φακές.Αν όχι τι επιλογή να βάζω στις εφαρμογές κάπως προσεγγιστικά να βγαίνει ένα νούμερο κοντά στην πραγματικότητα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Παιδιά όπως έχω ξανααναφερει αυτή την στιγμή είμαι εσωκλειστος σε σχολή...μερικά φαγητά μπορώ να τα μετρήσω για να βρίσκω θερμίδες αυτά που δεν μπορώ λέτε να τα αποφεύγω τελείως;τύπου αρακά φασολάκια φακές.Αν όχι τι επιλογή να βάζω στις εφαρμογές κάπως προσεγγιστικά να βγαίνει ένα νούμερο κοντά στην πραγματικότητα

Φιλε, παρε μια ζυγαριά και βαλε την μεσα στο θαλαμο. Τρωγε κανονικα και απλα προσεξε να παιρνεις 1.5-2 το πολυ ανα κιλο σωματικου σου βάρους σε πρωτεινη.... οσο πεινας τρωγε αλλα με φειδω και οχι σαβουρες πολλες υδατανθρακα απλης μορφης χωρις ινες.... ανεβαινε μια φορα την εβδομάδα στη ζυγαρια αν δεις οτι παχαινεις κοβε λιγο φαγητο αν οχι συνεχισε οπως εισαι. Ειναι απλό. Γάμησε τις θερμιδες και τα μάκρος... παιρνε απλά τη πρωτεινη σου και θα εισαι μια χαρα αυτη τη περιοδο που δεν μπορεις να φας και να μαγειρεψεις οπως θές.

Ολοι το χουμε περάσει... στη σχολη με έβαλαν να τρεξω χιλιομετρο κ πιο πριν ειχα φάει Στεργιου... ενω στο 1000αρι ημουν σταθερα στα 3.45 με 4 λεπτά επιδοση το έβγαλα στα 4.20 και με λαχανιασμα απο το σκατο φαγο που μας δινανε. Τα συμπερασματα δικά σου.

Νομιζα οτι θα πάθω εμφραγμα να πουμε. Αλλα δεν μπορουσα να τρεξω και νηστικος.... οποτε αναγκαστηκα να φάω στεργιου
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Οπότε λες να μετράω μόνο πρωτεϊνη;
Φιλε, παρε μια ζυγαριά και βαλε την μεσα στο θαλαμο. Τρωγε κανονικα και απλα προσεξε να παιρνεις 1.5-2 το πολυ ανα κιλο σωματικου σου βάρους σε πρωτεινη.... οσο πεινας τρωγε αλλα με φειδω και οχι σαβουρες πολλες υδατανθρακα απλης μορφης χωρις ινες.... ανεβαινε μια φορα την εβδομάδα στη ζυγαρια αν δεις οτι παχαινεις κοβε λιγο φαγητο αν οχι συνεχισε οπως εισαι. Ειναι απλό. Γάμησε τις θερμιδες και τα μάκρος... παιρνε απλά τη πρωτεινη σου και θα εισαι μια χαρα αυτη τη περιοδο που δεν μπορεις να φας και να μαγειρεψεις οπως θές.

Ολοι το χουμε περάσει... στη σχολη με έβαλαν να τρεξω χιλιομετρο κ πιο πριν ειχα φάει Στεργιου... ενω στο 1000αρι ημουν σταθερα στα 3.45 με 4 λεπτά επιδοση το έβγαλα στα 4.20 και με λαχανιασμα απο το σκατο φαγο που μας δινανε. Τα συμπερασματα δικά σου.

Νομιζα οτι θα πάθω εμφραγμα να πουμε. Αλλα δεν μπορουσα να τρεξω και νηστικος.... οποτε αναγκαστηκα να φάω στεργιου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να υπολογίζω πάνω κάτω την μερίδα σε ένα πιάτο 500 θερμίδες προσεγγιστικά;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Οπότε λες να μετράω μόνο πρωτεϊνη;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να υπολογίζω πάνω κάτω την μερίδα σε ένα πιάτο 500 θερμίδες προσεγγιστικά;

Να μην υπολογιζεις κάν θερμίδες. Αν δεν υπάρχει μεταβολη στη ζυγαριά δεν παχαινεις ουτε αδυνατιζεις με αυτα που τρως εισαι στη συντηρηση και αν τρως ποιοτικά και κανεις και σωστη γυμναστική τοτε θα εχεις ωραια αποτελέσματα. Μονο με το καθρεφτη μπορεις να κινηθεις.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Να μην υπολογιζεις κάν θερμίδες. Αν δεν υπάρχει μεταβολη στη ζυγαριά δεν παχαινεις ουτε αδυνατιζεις με αυτα που τρως εισαι στη συντηρηση και αν τρως ποιοτικά και κανεις και σωστη γυμναστική τοτε θα εχεις ωραια αποτελέσματα. Μονο με το καθρεφτη μπορεις να κινηθεις.
Λες ε; Απλά όταν χτίζεις λένε να είσαι σε ένα πλεόνασμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπότε κοιτάω να δώσω μια πηγή πρωτεϊνης και τρώω καλά γεύματα σχετικά με μεσογειακή διατροφή κρέατα λαδερα όσπρια αυγά φρουτα γαλακτοκομικά και όχι σαβουρες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω συνηθίσει απλά να τρώω φουλ καθαρά και καθώς πρέπει γεύματα για αυτό μου έρχεται λίγο κάπως η όλη φάση...και θα είμαι μέσα έξω στην σχολή τόσο χρόνια γαμω πρέπει να το ξεπεράσω αυτό... τουλάχιστον θα είναι για το χειμερινό εξάμηνο μόνο θα δίνουμε πόνο καλοκαίρι 😛
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Λες ε; Απλά όταν χτίζεις λένε να είσαι σε ένα πλεόνασμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπότε κοιτάω να δώσω μια πηγή πρωτεϊνης και τρώω καλά γεύματα σχετικά με μεσογειακή διατροφή κρέατα λαδερα όσπρια αυγά φρουτα γαλακτοκομικά και όχι σαβουρες

Για τη δικη σου περιπτωση μπορει να ισχύει αυτό.

Ξεκινα με συντηρηση και αμα δεις οτι δεν μετα ανεβάζεις λιγο το φαγητο.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Για τη δικη σου περιπτωση μπορει να ισχύει αυτό.

Ξεκινα με συντηρηση και αμα δεις οτι δεν μετα ανεβάζεις λιγο το φαγητο.
Μου είναι κάπως παρεξενο ρε συ που στην ουσία απλά θα κάνω μεσόγειακη διατροφή... ελπίζω έστω να δω ένα α αποτέλεσμα με 3-4 προπονήσεις την εβδομάδα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάπως έτσι θα το κάνω με συντήρηση θα υπολογίζω την μερίδα 500-550 θερμίδες πάνω κάτω και τα δικά μου που φέρνω απέξω θα γνωρίζω ακριβώς πόσο είναι και θα παίξω έτσι μπάλα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Μου είναι κάπως παρεξενο ρε συ που στην ουσία απλά θα κάνω μεσόγειακη διατροφή... ελπίζω έστω να δω ένα α αποτέλεσμα με 3-4 προπονήσεις την εβδομάδα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάπως έτσι θα το κάνω με συντήρηση θα υπολογίζω την μερίδα 500-550 θερμίδες πάνω κάτω και τα δικά μου που φέρνω απέξω θα γνωρίζω ακριβώς πόσο είναι και θα παίξω έτσι μπάλα

Το δικό μου το αποτέλεσμα πώς το κρίνεις ; σ αρέσει ;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι καλά το transformation αλλά είδα σίγουρα βελτίωση στην τελευταία σου φωτό που έστειλες και καλή θα έλεγα

Θα σου βάλω σε βάθος 2 ετίας λοιπον την "μεταμορφωση" οι φωτο δεν ειναι σε καμια περιπτωση μετα το γυμναστηριο εχουν περασει 2-3 μέρες ωστε το σώμα να ερθει στα "φυσιολογικα" του και να φυγει το πρηξιμο μετα τη προπονηση το οποιο δεν ειναι και σημάδι μυικής ανάπτυξης σε καμια περίπτωση.

Αρχικα Αυγουστος 2019 ... δεν έχω κάν θωρακικό

27-08-19.JPG

MAIOΣ 2021

17-5-21 (2).JPG

Και μια αποψινή έτσι για τη πλάκα :D

tonight.JPG

Η τελευταια μ αρεσει γιατι δινει ακομη μεγαλυτερο εύρος στους ώμους τους δειχνει οπως ειναι.... να ξέρεις ωμους δεν εχω κάνει πανω απο 15 κιλα σε κάθε χέρι - πιέσεις.

12-15 κάνω. Επισης δειχνει μια ανάπτυξη στον δικέφαλο ο οποιος κάνει καμπύλη.... επισης δεν εχω παιξει πάνω απο 10 κιλα αλτηρες σε κάθε χέρι.

Αν σ αρεσει αυτο το αποτελεσμα , θα σου πω τι πλανο ακολουθω το οποιο το κανω μονος μου χωρις κανεναν περσοναλ. Καθως και την διατροφη.

Δε λέω οτι το να κανεις λιγα κιλά ειναι βέλτιστη τεχνικη οπως ειπε και ο @SOx Ο οποιος εχει βεβαια δικιο σε αυτα που κανει καθως ειναι και σωματικα σε υψηλοτερο επιπεδο απο εμένα αλλα ετσι για να συζηταμε και κατι διαφορετικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top