Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Βεβαια του ριχνω και καμια 8αρα χρονια :P
Αν κατσω να συγκριθω με τους της ηλικιας μου ειμαι πάνω απο το μέσο όρο σε εμφανιση (σωματική).
Δε θα συγκριθω με εναν πιτσιρικα πχ 20-25 ετων.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Για πες τι έκανες διατροφικά προπονητικά

Επίσης φαίνεται ότι έχεις κάνει καλή δουλειά και έχει μπει καλό κρέας πάνω σου
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Για πες τι έκανες διατροφικά προπονητικά

2 ΦΟΡΈς ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΆΔΑ κτυπάω τον κάθε μύ. Πχ Στηθος - χέρια , Πλατη-ποδια + γλουτους.

15-20 σετ ανα εβδομάδα για καθε μυικη ομάδα με μέγιστα σκληρά σέτ τα 5-7 ανα εβδομάδα.

Σκληρα ειναι τα σέτ που φθάνεις μεχρι την αποτυχια (1 επαναληψη και μετά δεν εχεις άλλο).


3 βασικες ασκησεις για στηθος
3 βασικες ασκησεις για πλάτη
3 βασικες ασκησεις για ποδια.

Αργή εκτέλεση - διάρκεια στο σέτ - επαρκες διάλειμα για να ξαναμπεις στο σέτ. Αργη εκτελεση σημαινει οτι εάν θέλεις να πιέσεις τους ώμους με αλτηρες.... το ανεβασμα θα ειναι 1 δευτερολεπτο ας πουμε και το κατεβασμα 2-3 δευτερολεπτα με μια μικρη παυση στη κορυφη. Ειναι το τέμπο του σέτ αυτό.

Διαρκεια στο σετ σημαινει οτι θα πρέπει να βαλεις τέτοιο βάρος ωστε ολα σου τα σέτ να μην ειναι < 40 δευτερολεπτων. Επαρκες διαλειμα φανταζομαι το καταλαβαινουν ολοι... δεν πάμε για κάρδιο με βάρη πάμε για υπερτροφια και επαρκες time under tension set.

Σκεψου επισης οτι αυτο το αποτελεσμα που βλεπεις ειναι αποτελεσμα ενος χρονου επι της ουσιας και οχι δύο καθως αρχικα εμπλεξα με αυτη τη μαλακια που διαφημιζουν στο γιουτιουμπ και έβαλα και αρκετο λίπος το οποιο μετά καθάρισα πέφτοντας απο τα 86 στα 82 κιλα και απο περυσι τον Οκτωβριο δουλευω συντηρηση και μονο.

"ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ" σορρυ αλλα αυτο δεν ισχυει για όλους. Εξαλλου η μυικη αναπτυξη ειναι μηχανισμος αμυνας του οργανισμου ετσι κ αλλιως θα ανεβεις εάν παιρνεις ποσοτητα πρωτεινης ακομη και σε συντηρηση να βρισκεσαι. Ο οργανισμος θα αυξησει το μυικο ιστο ωστε να μπορει να ανταπεξελθει στο μυικο εργο που τον υποβάλεις να κάνει.

Το οτι παιρνεις ογκο μονο με πλεονασμα ειναι απο κάτι καναλια ανθρωπων που ασχολουνται με το μποντι μπιλντιν επαγγελματικα και ειναι στα ενεσιμα στεροειδη καμια 10αρια χρονια.
Δεν εχεις να κερδισεις τιποτα βλέποντας τους. Αυτοι το έχουν επάγγελμα.

Το ζουμι ειναι με bold. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Επίσης φαίνεται ότι έχεις κάνει καλή δουλειά και έχει μπει καλό κρέας πάνω σου

Δεν κάνω τον μασίστα αλλα ναι πιστευω οτι αυτα τα 2 χρονια δεν πήγαν χαμένα. Για τα κιλα που έκανα και τον εαυτο μου ως coach τα πηγα εξαιρετικα - οι γυμναστες στα γυμναστηρια εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων δεν ασχολουνται ειναι ανύπαρκτοι. Πάντως απο κάτι ρεντίκολα εκει έξω που βλεπω να παριστανουν τους ληστές και τους άγριους και το παιζουν λιονταράκια μονο μέσα απο κλικες και παρέες ειμαι ο διπλάσιος στα 82 κιλα 1.80 ύψος.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Και αυτά τα χρόνια να φανταστώ ήσουν συνεπής και μετραγες θερμίδες μάκρος κλπ ε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοίτα δεν ξέρεις μπορεί αυτά τα έξτρα κιλά να σε βοήθησαν καθώς δυναμωσες πχ εγώ είμαι αδύνατος για το ύψος μου έχεις δει φωτό και θα πρέπει να μπω σε πλεόνασμα θαρρώ να πω...για αυτό ήθελα να μετράω θερμίδες κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ έχω στεναχωρηθεί φουλ που για δύο εξάμηνα σίγουρα θα είναι ότι να ναι η διατροφή μου αλλά σκέφτομαι ότι είναι το επάγγελμα μου και πρέπει να γίνει αυτή η θυσία και να δώσω πολύ focus μετα
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εγώ έχω στεναχωρηθεί φουλ που για δύο εξάμηνα σίγουρα θα είναι ότι να ναι η διατροφή μου αλλά σκέφτομαι ότι είναι το επάγγελμα μου και πρέπει να γίνει αυτή η θυσία και να δώσω πολύ focus μετα
Είσαι μικρός οπότε δεν πειράζει, έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου να διορθώσεις ό,τι "ζημιά" γίνει διατροφικά. Εδώ θα είμαστε να σε βοηθάμε και να σε μπουστάρουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγώ έχω στεναχωρηθεί φουλ που για δύο εξάμηνα σίγουρα θα είναι ότι να ναι η διατροφή μου αλλά σκέφτομαι ότι είναι το επάγγελμα μου και πρέπει να γίνει αυτή η θυσία και να δώσω πολύ focus μετα
Μην στενοχωριέσαι γι αυτό. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, είσαι νέος ακόμη και προλαβαίνεις να ξαναγυρίσεις σε σωστότερο διατροφικό πλάνο.
Εδώ θέλω να προσθέσω κάτι ακόμη. Ακολουθώντας ένα επάγγελμα το οποίο δεν έχει ωράριο, θα ήθελα να αναφέρω ότι πολλές φορές θα κληθούμε να είμαστε ασυνεπείς σε διατροφή/γυμναστική λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Καλό θα ήταν να το έχεις στο νου σου από τώρα για να προετοιμαστείς κατάλληλα.
Προσωπικά, προσπαθώ να προετοιμάζω τα γεύματα μου από την προηγούμενη νύχτα για να κερδίζω το χρόνο την επόμενη μέρα, και προφανώς να είμαι εντός θερμίδων όταν θα πάω για προπόνηση. Επίσης, γρήγορες λύσεις με πρωτεϊνικά σνακ και συμπληρώματα διατροφής βοηθούν στη διαχείριση του χρόνου, αλλά καλό είναι να αποφεύγονται αν υπάρχει δυνατότητα προετοιμασίας κανονικών γευμάτων. Ενδεχομένως να σου ακούγονται υπερβολικά αυτά που αναφέρω, όμως δεν είναι. Ειδικά όταν έχεις υψηλούς στόχους.
Είναι συνήθεια, αλλά χρειάζεται προσπάθεια και αρκετή θέληση.
Όμως, το ψάχνεις αρκετά και θεωρώ πως αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρεις!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Και αυτά τα χρόνια να φανταστώ ήσουν συνεπής και μετραγες θερμίδες μάκρος κλπ ε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοίτα δεν ξέρεις μπορεί αυτά τα έξτρα κιλά να σε βοήθησαν καθώς δυναμωσες πχ εγώ είμαι αδύνατος για το ύψος μου έχεις δει φωτό και θα πρέπει να μπω σε πλεόνασμα θαρρώ να πω...για αυτό ήθελα να μετράω θερμίδες κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ έχω στεναχωρηθεί φουλ που για δύο εξάμηνα σίγουρα θα είναι ότι να ναι η διατροφή μου αλλά σκέφτομαι ότι είναι το επάγγελμα μου και πρέπει να γίνει αυτή η θυσία και να δώσω πολύ focus μετα

Ναι η αληθεια ειναι οτι μετρούσα μακρος σε ένα εξέλ για να βρω τη συντηρηση μου.

Εσενα ναι τα εξτρα κιλα θα σε βοηθησουν αλλα μονο ενα μικρο πλεονασμα 100-200 θερμιδες την ημέρα.

Εντάξει μικρος εισαι ακομη εχεις χρονια μπροστά σου.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δε λέω οτι το να κανεις λιγα κιλά ειναι βέλτιστη τεχνικη οπως ειπε και ο @SOx Ο οποιος εχει βεβαια δικιο σε αυτα που κανει καθως ειναι και σωματικα σε υψηλοτερο επιπεδο απο εμένα αλλα ετσι για να συζηταμε και κατι διαφορετικο.
Ωχ, τώρα βλέπω την αναφορά εδώ. Κοίταξε, η συζήτηση πάντα έχει νόημα εφόσον παρουσιάζονται διαφορετικές προσεγγίσεις για τον ίδιο στόχο. Ο καθένας αναφέρει τις εμπειρίες του και ο κόσμος που διαβάζει θα κρίνει και θα επιλέξει να ενστερνιστεί αυτό που είναι πιο κοντά στις δικές του πεποιθήσεις/στόχους. Το συγκεκριμένο thread θεωρώ ότι το καταφέρνει αυτό δίχως εντάσεις και αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές, γι αυτό και μπαίνω στη διαδικασία να αφιερώσω χρόνο και γράψω.
Τώρα για το επίπεδο του καθενός, δεν έχω να σχολιάσω κάτι. Το ζήτημα είναι να είμαστε η καλύτερη εκδοχή μας σε σχέση με το παρελθόν. Οποιαδήποτε σύγκριση με άλλους, τη θεωρώ ανούσια.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Μην στενοχωριέσαι γι αυτό. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, είσαι νέος ακόμη και προλαβαίνεις να ξαναγυρίσεις σε σωστότερο διατροφικό πλάνο.
Εδώ θέλω να προσθέσω κάτι ακόμη. Ακολουθώντας ένα επάγγελμα το οποίο δεν έχει ωράριο, θα ήθελα να αναφέρω ότι πολλές φορές θα κληθούμε να είμαστε ασυνεπείς σε διατροφή/γυμναστική λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Καλό θα ήταν να το έχεις στο νου σου από τώρα για να προετοιμαστείς κατάλληλα.
Προσωπικά, προσπαθώ να προετοιμάζω τα γεύματα μου από την προηγούμενη νύχτα για να κερδίζω το χρόνο την επόμενη μέρα, και προφανώς να είμαι εντός θερμίδων όταν θα πάω για προπόνηση. Επίσης, γρήγορες λύσεις με πρωτεϊνικά σνακ και συμπληρώματα διατροφής βοηθούν στη διαχείριση του χρόνου, αλλά καλό είναι να αποφεύγονται αν υπάρχει δυνατότητα προετοιμασίας κανονικών γευμάτων. Ενδεχομένως να σου ακούγονται υπερβολικά αυτά που αναφέρω, όμως δεν είναι. Ειδικά όταν έχεις υψηλούς στόχους.
Είναι συνήθεια, αλλά χρειάζεται προσπάθεια και αρκετή θέληση.
Όμως, το ψάχνεις αρκετά και θεωρώ πως αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρεις!
Σίγουρα θα το καταφέρω καθώς είναι κάτι που αγαπώ η γυμναστική και η διατροφή και να βλέπω το σώμα μου να χτίζεται σιγά σιγά για αυτό και στεναχωριέμαι που κάθε χειμώνα για 3 χρόνια θα είναι η κακή διατροφή αλλά θα προσπαθήσω να περιορίσω όσο μπορώ την ζημιά!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι η αληθεια ειναι οτι μετρούσα μακρος σε ένα εξέλ για να βρω τη συντηρηση μου.

Εσενα ναι τα εξτρα κιλα θα σε βοηθησουν αλλα μονο ενα μικρο πλεονασμα 100-200 θερμιδες την ημέρα.

Εντάξει μικρος εισαι ακομη εχεις χρονια μπροστά σου.
Φοβάμαι πολύ το κομμάτι της διατροφής αυτούς τους 2-3 χειμώνες δεν ξέρω...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Ωχ, τώρα βλέπω την αναφορά εδώ. Κοίταξε, η συζήτηση πάντα έχει νόημα εφόσον παρουσιάζονται διαφορετικές προσεγγίσεις για τον ίδιο στόχο. Ο καθένας αναφέρει τις εμπειρίες του και ο κόσμος που διαβάζει θα κρίνει και θα επιλέξει να ενστερνιστεί αυτό που είναι πιο κοντά στις δικές του πεποιθήσεις/στόχους. Το συγκεκριμένο thread θεωρώ ότι το καταφέρνει αυτό δίχως εντάσεις και αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές, γι αυτό και μπαίνω στη διαδικασία να αφιερώσω χρόνο και γράψω.
Τώρα για το επίπεδο του καθενός, δεν έχω να σχολιάσω κάτι. Το ζήτημα είναι να είμαστε η καλύτερη εκδοχή μας σε σχέση με το παρελθόν. Οποιαδήποτε σύγκριση με άλλους, τη θεωρώ ανούσια.

Ναι αυτο το θρέντ τα καταφέρνει διχως εντάσεις ειχα την ιδέα και το άνοιξα το 2020 τον Απριλιο πριν 1.5 χρονο περιπου :D βοηθάει στο οτι πλεον μπαινουμε εδω ατομα που δεν ειμαστε εγωιστες και ειμαι ανοιχτοι σε διαφορετικες συζητησεις. Και ο λογος που το ανοιξα ηταν τη ιδεα που ειχα για αυτη τη παρεα που σημερα κάνουμε εδω μέσα.

Σε αλλα φορουμ δημιουργουν μια κλικα.... και οποιος μπει κ γραψει κάτι διαφορετικο αμεσως γινεται το μαυρο προβατο. Οποτε ξεκινανε οι φασαριες κ οι τσακωμοι. Εννοειται πως αυτο το θρεντ εδω ειναι απο τα καλυτερα που μπορει κάποιος να μπει να γράψει τα σχετικά με τη προοδο του και αποριες...

Και επισης εχει και αρκετες γυναικες που μπαινουν... δεν ειμαστε μονο μπακουροπαρέα. Σε αντιθεση παλι με άλλα θρέντ σε αλλα φορουμ.

Εγω τους τα ειχα πει και αλλου... δεν ακουσαν... χλευασαν... οπως ειπες και εσυ σηκωθηκα κ εφυγα

ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΥΑΛΟ στον καθενα. Και στη τελικη οπως ειπες και εσύ δεν υπαρχει κανενας λογος να χανουμε το πολυτιμο χρονο μας.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εγώ νομίζω βρήκα τι θα κάνω θα φτιάξω μπάρες στο σπίτι με βρώμη και πρωτεϊνη θα πάρω και κάνα φρουτάκι ώστε να αποφεύγω τα κακά πρωινά της σχολής και θα πάρω και κάνα συμπλήρωμα καμιά κονσέρβα-γιαουρτακι για να συμπληρώνω στα γεύματα που δεν υπάρχει πρωτεϊνη πχ σκέτα μακαρόνια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Ειναι και αυτοι στις σχολές.... προετοιμάζουν μαχιμους ανθρωπους κ μαγειρευουν ενα κάρο μαλακιες. Φτιαξε ρε κακομοιρη τιποτα στεγνο Δευτερα κοτοπουλο ρυζι Τριτη φακες ρυζι Τεταρτη μπιφτεκι πατατες Πεμπτη ψάρι Παρασκευη ρεβυθια κ ρυζι ... οριστε ουτε σολωμο εβαλα που ειναι ακριβος ουτε τονο... ελεος.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Ειναι και αυτοι στις σχολές.... προετοιμάζουν μαχιμους ανθρωπους κ μαγειρευουν ενα κάρο μαλακιες. Φτιαξε ρε κακομοιρη τιποτα στεγνο Δευτερα κοτοπουλο ρυζι Τριτη φακες ρυζι Τεταρτη μπιφτεκι πατατες Πεμπτη ψάρι Παρασκευη ρεβυθια κ ρυζι ... οριστε ουτε σολωμο εβαλα που ειναι ακριβος ουτε τονο... ελεος.
Νταξει τα μεσημεριανα δεν είναι τόσο ότι να ναι το θέμα είναι βράδυ πρωί πχ σκέτα μακαρόνια κρουασάν σκέτο κριθαράκι ψωμί σάντουιτς απέξω τέτοια πράγματα...οπότε λέω στα σκέτα μακαρόνια να τρώω καμιά κονσέρβα η κάνα γιαούρτι η κοτατζ μπορεί και κάνα συμπλήρωμα και τα πρωινά να φτιάξω καμιά μπάρα βρώμη πρωτεϊνη και φρούτα με αυτά πιστεύω κάτι γίνεται τώρα θερμίδες ακριβώς δεν μπορώ να μετράω αλλά θα κάνω το κατά δύναμη... σκέφτομαι να πάρω και κάνα αυγό βραστό από το σπίτι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειναι και αυτοι στις σχολές.... προετοιμάζουν μαχιμους ανθρωπους κ μαγειρευουν ενα κάρο μαλακιες. Φτιαξε ρε κακομοιρη τιποτα στεγνο Δευτερα κοτοπουλο ρυζι Τριτη φακες ρυζι Τεταρτη μπιφτεκι πατατες Πεμπτη ψάρι Παρασκευη ρεβυθια κ ρυζι ... οριστε ουτε σολωμο εβαλα που ειναι ακριβος ουτε τονο... ελεος.
Αλλά αυτό που λες ισχύει δεν σε φροντίζουν καθόλου διατροφικά και σου απαγορεύουν κιόλας να φέρεις κάτι ποιοτικό απέξω 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Νταξει τα μεσημεριανα δεν είναι τόσο ότι να ναι το θέμα είναι βράδυ πρωί πχ σκέτα μακαρόνια κρουασάν σκέτο κριθαράκι ψωμί σάντουιτς απέξω τέτοια πράγματα...οπότε λέω στα σκέτα μακαρόνια να τρώω καμιά κονσέρβα η κάνα γιαούρτι η κοτατζ μπορεί και κάνα συμπλήρωμα και τα πρωινά να φτιάξω καμιά μπάρα βρώμη πρωτεϊνη και φρούτα με αυτά πιστεύω κάτι γίνεται τώρα θερμίδες ακριβώς δεν μπορώ να μετράω αλλά θα κάνω το κατά δύναμη... σκέφτομαι να πάρω και κάνα αυγό βραστό από το σπίτι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αλλά αυτό που λες ισχύει δεν σε φροντίζουν καθόλου διατροφικά και σου απαγορεύουν κιόλας να φέρεις κάτι ποιοτικό απέξω 😂

xaxa με κριθαρακι και ψωμι ασπρο το βραδυ θα φτιαξεις σωμα ειναι σιγουρο !!!! για τα πανηγυρια ειναι σε αυτο το θεμα στις σχολες. Σε καταλαβαινω.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Eλπιζω τουλάχιστον με αυτά που ανέφερα πιο πάνω να καταφέρω να κάνω δουλειά σε συνδυασμό με 3-4 προπονήσεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Eλπιζω τουλάχιστον με αυτά που ανέφερα πιο πάνω να καταφέρω να κάνω δουλειά σε συνδυασμό με 3-4 προπονήσεις

Θα σου δωσω μερικες προτασεις κ εγω το βράδυ.... πες μου εχεις προσβαση σε ψυγειο στο καψιμι ;

γαμω τους στρατους μου μεσα γαμώ.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Θα σου δωσω μερικες προτασεις κ εγω το βράδυ.... πες μου εχεις προσβαση σε ψυγειο στο καψιμι ;

γαμω τους στρατους μου μεσα γαμώ.
Αστυνομία είναι φίλε 😂τπτ δεν έχουμε είναι κλειστό από το σπίτι θα φέρνω στις έξοδους από το κυλικείο έχουμε μόνο μερικές μπάρες σάντουιτς συσκευασμένα αραβικές και κρουασάν
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
2000 θερμιδες πρεπει να ειναι η διατροφη της σχολης που ειναι υποτιθεται η ημερησια συνηστομενη ποσοτητα θερμιδων για τον γενικο πλυθησμο . Αρα εφοσον εκει μεσα εισαστε ατομα διαφορων κιλων, φυλου ηλικιας κλπ τοτε θα κοιτανε να καλυψουν την μαζα αρα περιπου τοσες θερμιδες θα ειναι ολα τα γευματα μιας μερας.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
2000 θερμιδες πρεπει να ειναι η διατροφη της σχολης που ειναι υποτιθεται η ημερησια συνηστομενη ποσοτητα θερμιδων για τον γενικο πλυθησμο . Αρα εφοσον εκει μεσα εισαστε ατομα διαφορων κιλων, φυλου ηλικιας κλπ τοτε θα κοιτανε να καλυψουν την μαζα αρα περιπου τοσες θερμιδες θα ειναι ολα τα γευματα μιας μερας.
Είμαστε μόνο άντρες είναι μεγάλες οι μερίδες μεσημέρι και βράδυ δεν νομίζω να είναι μόνο τόσες...τα κρουασάν που δίνουν είναι μια 700αρα😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top