Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω θα έκανα ενα σέτ 10 επαναληψεις αργές στα 40 να ζεσταθεί ο θωρακικός και θα έμπαινα απευθειας στα 70 για να βγάλω 12 επαναλήψεις. Και αρα να έχω έτσι προοδο. Γιατι αμα μένεις συνεχως στις ιδιες επαναληψεις προοδο δεν έχεις. Και επίσης το σέτ των 10 στα 60 σε κόβει, τρώς εκει πολύ ενέργεια.

Αυτα στα λέω γιατι υπάρχει κόσμος που παιδεύεται χρόνια στα γυμναστηρια και δεν βλεπει αποτέλεσμα εγω εβαλα τωρα μια φωτο του 2019 και τη συγκρινα με τωρα 2 χρονια μετά. Δεν ειχα στήθος τοτε ενω τώρα έχω σχηματίσει.

Δεν έγινα Σβατζενέγκερ γιατι δεν παίρνω και καριόλια απο έναν όμως που παιρνει και το επαιζε βαρβατος στο φβ και ααα και ουυυ και εχω ογκο καλυτερη αναπτυξη έχω στο στηθος.

Το παιρνεις που το παιρνεις ρε φιλε που δεν συμφωνω δουλεψε τουλαχιστον σωστά στο γυμναστήριο. Αλλιώς τσάμπα επιβαρυνεσαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι κάνεις... αφου εχεις 10αρες για 2 σέτ στα 70 τοτε σημαινει εξαρχης πως μπορεις να βάλεις 75 για να φτάσεις το μύ σε ελεγχομενο όριο... βεβαια δεν ξερω κ ποση διαρκεια έχουν τα σέτ σου αμα τα κάνεις γρηγορα 20-30 δευτερολεπτα κάνεις μισές επαναληψεις :P
Οχι , γιατι ακομα πιανομαι .Δηλαδη οταν παω σπιτι αυτα τα κιλα νιωθω που με εχουν πιασει .Βεβαια ,με το που δω οτι βγαινουν πιο ευκολα και δεν πιανοαμαι τοσο τοτε θα ανεβασω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Πως βγάζεις στα 70 κιλά 2 σέτ με 10αρες αλλα θα πιάστεις αμα κάνεις 12-13 σε ενα σέτ στα 70 ή να μπεις και στα 75 μου εξηγεις ; :P

δεν υπάρχει ρε φιλε αυτο που λες. Δεν γινεται.

Εκτος και αν κανεις πολυ συντομα σέτ κ αρα μισές επαναληψεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πως βγάζεις στα 70 κιλά 2 σέτ με 10αρες αλλα θα πιάστεις αμα κάνεις 12-13 σε ενα σέτ στα 70 ή να μπεις και στα 75 μου εξηγεις ; :P
Total volume :P

Θα εχω περισσοτερη ενταση αν κανω 2 σετ των 70 στα 10 επαναληψεις .Παρα ενα σετ 13 επαναληψεις με 70 κιλα
Τωρα θα μου πεις οτι ειναι το ιδιο με το αν θα ανεβασω κιλα και μειωσω σετ .Ναι σωστα ,αλλα θα αλλαζα τεχνικη μετα απο straight sets σε πυραμιδα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Πέρα απο το total volume ρε συ Νικο σου ξαναλεω αν μπορεις να βγάλεις σε δυο σέτ 10 επαναληψεις στο ίδιο βάρος σημαινει οτι δεν ζορίζεσαι αρκετά στο 1ο σέτ. Εμενα πάντα το 2ο σέτ μου βγαινει 1-2 επαναληψεις λιγότερες απο το πρώτο στο οποίο έχω φτάσει μέχρι την αποτυχία ας πουμε. 1 επαναληψη πριν την αποτυχια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ο Γκρέκ το λέει αυτο. 10 επαναληψεις σε 2 σέτ .... δεν ειναι το σέτ αρκετα chalenging.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πέρα απο το total volume ρε συ Νικο σου ξαναλεω αν μπορεις να βγάλεις σε δυο σέτ 10 επαναληψεις στο ίδιο βάρος σημαινει οτι δεν ζορίζεσαι αρκετά στο 1ο σέτ. Εμενα πάντα το 2ο σέτ μου βγαινει 1-2 επαναληψεις λιγότερες απο το πρώτο στο οποίο έχω φτάσει μέχρι την αποτυχία ας πουμε. 1 επαναληψη πριν την αποτυχια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ο Γκρέκ το λέει αυτο. 10 επαναληψεις σε 2 σέτ .... δεν ειναι το σέτ αρκετα chalenging.
Ε σιγα θα δοκιμασω να ανμεβω 75 αυριο ....αλλα δεν θα μου αρεσει να το αφησω στα 6 ρεπς ας πουμε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ε σιγα θα δοκιμασω να ανμεβω 75 αυριο ....αλλα δεν θα μου αρεσει να το αφησω στα 6 ρεπς ας πουμε

Αν βγάζεις 70 κιλά 10 επαναληψεις σε ενα χρονικό διάστημα 40 δευτερολεπτων το σέτ σημαινει οτι ελέγχεις σωστά το φορτίο. Οποτε ειτε παιζεις 70 κιλά για 12 και άρα εχεις στο ίδιο βάρος progressive +2 reps που είναι πολύ καλό. Είτε βάζεις 75 κιλά βγάζεις 6 καλές επαναλήψεις και μένεις εκεί μέχρι να φτασεις τις 10.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αν βγάζεις 70 κιλά 10 επαναληψεις σε ενα χρονικό διάστημα 40 δευτερολεπτων το σέτ σημαινει οτι ελέγχεις σωστά το φορτίο. Οποτε ειτε παιζεις 70 κιλά για 12 και άρα εχεις στο ίδιο βάρος progressive +2 reps που είναι πολύ καλό. Είτε βάζεις 75 κιλά βγάζεις 6 καλές επαναλήψεις και μένεις εκεί μέχρι να φτασεις τις 10.
Θα τα δοκιμασω ....αμα δεν επηρεαζει και την δυναμη στις αλλες ασκησεις(ωμους) τοτε κομπλε αλλιως δεν εχει νοημα να προδευω σε ενα και να παω πισψω στο αλλο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Θα τα δοκιμασω ....αμα δεν επηρεαζει και την δυναμη στις αλλες ασκησεις(ωμους) τοτε κομπλε αλλιως δεν εχει νοημα να προδευω σε ενα και να παω πισψω στο αλλο

Ποιές άλλες ασκήσεις.... ο πάγκος ειναι βασική άσκηση γυμνάζεις με τη μία στήθος - ωμους - τρικεφάλους.

Η προοδος φαινεται στις βασικές ασκησεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ποιές άλλες ασκήσεις.... ο πάγκος ειναι βασική άσκηση γυμνάζεις με τη μία στήθος - ωμους - τρικεφάλους.

Η προοδος φαινεται στις βασικές ασκησεις.
απομωνοτικες

1642375329738.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν βαζω κιλα και σετ διοτι αυριο θα κανω την δοκιμη για να τα καταγραψω κανονικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.

Nίκο πέταξε τα αυτα τα προγραμματα στο ξανα ειπα...

Οι πιέσεις ωμων , οι προτάσεις ώμων και οι πιέσεις πάγκου με μπάρα και αλτηρες ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΥΙΚΗ ΟΜΆΔΑ... ΠΈΡΑ απο το στηθος δηλαδη και την προσθια μοίρα του δελτοειδή.

Εκτος και αν θές να καταληξεις με τενοντιτιδες. Απο υπερ προπόνηση.

Πιεσε το στηθος και τους ωμους σε 3-4 το πολύ hard set ανα προπόνηση κ τέλος... τα υπολοιπα απλά εργάσιμα στο 70% της έντασης.

Τις φωτογραφιες για αυτο τις έβαλα εδώ ρε φιλε για να σου αποδειξω οτι μπορεις να φτιάξεις καλό αποτέλεσμα χωρις να εισαι 4 ωρες στο γυμναστηριο.

Έλεος αμα τα αθροισεις καταληγεις να κανεις περισσοτερα σέτ στους ωμους που ειναι μικρη μυική ομάδα απο οτι στο στήθος.

Θα τραυματιστεις φιλε στο λέω. Βάλε 3 ασκήσεις για στήθος ... καταρχας δεν έχεις επικληνη... την ανω μοιρα δεν θα τη γυμνασεις ; Βάλε 1 επικληνη , 1 ισιο πάγκο και ανοιγματα σε τροχαλια ή σε μηχανημα κ τέλος με το στηθος βάλε κ αλλες 2 ασκησεις (εκτασεις ωμων κ καμψεις δικεφαλων) αντε και μια γαλλικες πιέσεις κ τέλος.

FINITO.

Θα ρωτησω βεβαια και τον κοουτς αμα πρέπει την ιδια μερα με το στηθος να παιζεις κ εκτασεις ωμων... πιεσεις σίγουρα ΔΕΝ... ειδικα εγω μετά απο πάγκο δεν έχω δυναμη να πιέσω και στους ώμους θα φάω καμια άρθρωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Nίκο πέταξε τα αυτα τα προγραμματα στο ξανα ειπα...

Οι πιέσεις ωμων , οι προτάσεις ώμων και οι πιέσεις πάγκου με μπάρα και αλτηρες ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΥΙΚΗ ΟΜΆΔΑ... ΠΈΡΑ απο το στηθος δηλαδη και την προσθια μοίρα του δελτοειδή.

Εκτος και αν θές να καταληξεις με τενοντιτιδες. Απο υπερ προπόνηση.

Πιεσε το στηθος και τους ωμους σε 3-4 το πολύ hard set ανα προπόνηση κ τέλος... τα υπολοιπα απλά εργάσιμα στο 70% της έντασης.

Τις φωτογραφιες για αυτο τις έβαλα εδώ ρε φιλε για να σου αποδειξω οτι μπορεις να φτιάξεις καλό αποτέλεσμα χωρις να εισαι 4 ωρες στο γυμναστηριο.

Έλεος αμα τα αθροισεις καταληγεις να κανεις περισσοτερα σέτ στους ωμους που ειναι μικρη μυική ομάδα απο οτι στο στήθος.

Θα τραυματιστεις φιλε στο λέω. Βάλε 3 ασκήσεις για στήθος ... καταρχας δεν έχεις επικληνη... την ανω μοιρα δεν θα τη γυμνασεις ; Βάλε 1 επικληνη , 1 ισιο πάγκο και ανοιγματα σε τροχαλια ή σε μηχανημα κ τέλος με το στηθος βάλε κ αλλες 2 ασκησεις (εκτασεις ωμων κ καμψεις δικεφαλων) αντε και μια γαλλικες πιέσεις κ τέλος.

FINITO.

Θα ρωτησω βεβαια και τον κοουτς αμα πρέπει την ιδια μερα με το στηθος να παιζεις κ εκτασεις ωμων... πιεσεις σίγουρα ΔΕΝ... ειδικα εγω μετά απο πάγκο δεν έχω δυναμη να πιέσω και στους ώμους θα φάω καμια άρθρωση.
Άρχισε να κάνεις απομονωτικες και θα δεις την διπλάσια διάφορα ρε συ

Αυτό σου έλεγα πριν ....αν τα δώσω όλα στο στήθος και δεν βγουν τα σετ σε ώμους και τρικέφαλα ...ε να το κάνεις τι το 75κιλο πάγκο στο τελευταίο σετ

Έχω βάλει 4 σετ επικλινή ( 2 αλτήρες που δεν με βοελυουν καθόλου και 2 μπάρα που παίζω καλά)

Στο σμιθ κάνω κατάκλιμη

Πρέσα το τελευταίο κάνω στο ΔΕ στήθος μόνο που παίζει μια μικρή ανισορροπία
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Στις πολυαρθρικες συμμετέχουν πςρισσοτεροι μυς και έχεις παραγωγη αυξητικης ορμόνης. Στις πολυαρθρικες ανεβαίνεις. Εκτάσεις ώμων δεν θα κάνεις ποτε 80 κιλά που θα κάνεις σε έναν παγκο η ένα κάθισμα πχ.

Γαλλικές πιεσεις θα κάνεις ποτε 70 κιλά ; ουτε με σφαίρες.

Επομένως δεν μπορείς να συγκρίνεις το μυϊκό ερέθισμα που θα παρεις απο τον παγκο , την άρση και το κάθισμα με τα σετ από τις εκτάσεις ώμων, τις καμψεις δικεφαλου και το pec Dec.

Τεσπα πα να κοιμηθώ δουλευω αυριο αρκετά κοπροσκυλιασα 2 βδομάδες τώρα. Φιλακια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτό το πρόγραμμα στο γυμναστήριο στο πάσαραν;
Τσου .Αυτό εδώ μου πασαραν εκεί που δεν μου αρέσει και τοσο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στις πολυαρθρικες συμμετέχουν πςρισσοτεροι μυς και έχεις παραγωγη αυξητικης ορμόνης. Στις πολυαρθρικες ανεβαίνεις. Εκτάσεις ώμων δεν θα κάνεις ποτε 80 κιλά που θα κάνεις σε έναν παγκο η ένα κάθισμα πχ.

Γαλλικές πιεσεις θα κάνεις ποτε 70 κιλά ; ουτε με σφαίρες.

Επομένως δεν μπορείς να συγκρίνεις το μυϊκό ερέθισμα που θα παρεις απο τον παγκο , την άρση και το κάθισμα με τα σετ από τις εκτάσεις ώμων, τις καμψεις δικεφαλου και το pec Dec.

Τεσπα πα να κοιμηθώ δουλευω αυριο αρκετά κοπροσκυλιασα 2 βδομάδες τώρα. Φιλακια.
Ούτε καν ....εγώ μια αμφιβολία για τα βάρη εκεί διότι ας πούμε tricep extension κάνω στα 50 κιλά (λολ ) .Για shrugs το γέμισμα αυτό στην τροχαλία 90 κιλά Μαξ και έκανα κομπλέ

Πήγα σε μπάρα και έκανα μέχρι 60 κιλά καλές
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Νίκο καλά λένε τα παιδιά είναι πάρα πολύ το volume χωρίς λόγο αν θες την άποψη μου. Κάνεις 5 ασκήσεις πιέσεις σε μια μέρα 20 σετ μόνο πιέσεις είναι σαν να πυροβολας το πόδι σου θα έχει αρνητικο αντίκτυπο στην ανάπτυξη του μυ όχι θετικο. Για εμενα ακόλουθα αυτό που λέει ο Ντεβιλ 3 ασκήσεις με πάγκο πρώτη και καλύτερη να είσαι ξεκούραστος. Εγώ θα πρότεινα πάγκο ίσιο με μπάρα κάτι σε επικλινή μετά με αλτήρες ή βυθίσεις εναλλάξ και τέλος κάτι σε ανοίγματα ότι θες είτε καλώδια είτε αλτήρα είτε μηχανή και μετά ώμοι τρικεφαλα. Το ίδιο σε όλες τις μυικες ομάδες και πόδια και πλάτη έτσι 3 βασικές ασκήσεις δεν χρειάζεσαι παραπάνω. Και στα σετ να έχεις ποικιλία. Προσωπικά μπαίνω τα βαριά σετ πρώτα με χαμηλές επαναλήψεις και μετά κάνω τα πιο ελαφριά, 3-4 σετ μαξ. Στα λέω αυτά γιατί κάι εγω οταν είχα ξεκινήσει γυμναστήριο έκανα όλες τις ασκήσεις λες και ειμουν στο λουνα παρκ και έπρεπε να μπω σε όλα. Μόλις το έκοψα αυτό και κοίταξα να προοδευσω στις βασικές και η δύναμη και η ανάπτυξη μου εκτοξεύτηκε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Πρωινή μάσα

270354550_671850840654728_4164587177497453506_n.jpg


80γρ κουακερ
400γρ γιαουρτι
60γρ καρυδια
20γρ αγαυη σιροπάκι χωρις ζάχαρη

κοντα 600γρ φαγητό!!!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νίκο καλά λένε τα παιδιά είναι πάρα πολύ το volume χωρίς λόγο αν θες την άποψη μου. Κάνεις 5 ασκήσεις πιέσεις σε μια μέρα 20 σετ μόνο πιέσεις είναι σαν να πυροβολας το πόδι σου θα έχει αρνητικο αντίκτυπο στην ανάπτυξη του μυ όχι θετικο. Για εμενα ακόλουθα αυτό που λέει ο Ντεβιλ 3 ασκήσεις με πάγκο πρώτη και καλύτερη να είσαι ξεκούραστος. Εγώ θα πρότεινα πάγκο ίσιο με μπάρα κάτι σε επικλινή μετά με αλτήρες ή βυθίσεις εναλλάξ και τέλος κάτι σε ανοίγματα ότι θες είτε καλώδια είτε αλτήρα είτε μηχανή και μετά ώμοι τρικεφαλα. Το ίδιο σε όλες τις μυικες ομάδες και πόδια και πλάτη έτσι 3 βασικές ασκήσεις δεν χρειάζεσαι παραπάνω. Και στα σετ να έχεις ποικιλία. Προσωπικά μπαίνω τα βαριά σετ πρώτα με χαμηλές επαναλήψεις και μετά κάνω τα πιο ελαφριά, 3-4 σετ μαξ. Στα λέω αυτά γιατί κάι εγω οταν είχα ξεκινήσει γυμναστήριο έκανα όλες τις ασκήσεις λες και ειμουν στο λουνα παρκ και έπρεπε να μπω σε όλα. Μόλις το έκοψα αυτό και κοίταξα να προοδευσω στις βασικές και η δύναμη και η ανάπτυξη μου εκτοξεύτηκε.
Μα αν προσέξεις εχω ίσιο πάγκο , επικλινή ,κατακλινη ,fly ....και ξανά πρέσα στήθους για το ΔΕ χέρι μόνο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Κατακλινή δεν έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου :P

5 ασκησεις για στήθος -> ΠΟΛΛΕΣ.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Μα αν προσέξεις εχω ίσιο πάγκο , επικλινή ,κατακλινη ,fly ....και ξανά πρέσα στήθους για το ΔΕ χέρι μόνο
Νομίζω είναι πολλά αυτά που γράφεις σε φάση εγώ θα έβγαζα κατακλινη και πρέσα και θα κρατούσα τα άλλα. Η θα έκανα εναλλαγές ασκήσεων από προπόνηση σε προπόνηση κρατώντας πάντα 3 ασκησεις αν φοβάσαι ας πούμε ότι δεν στοχεύεις όλες τις μυικες ίνες. Αλλά τώρα στη φάση μας που δεν πάμε για BB νομίζω είναι περιττή η τόση λεπτομέρεια. Αν κανείς focus στα βασικά lifts θα δεις πολύ καλά αποτελέσματα στο σώμα σου και στη δύναμη εννοείται δεν σημαίνει ότι θα γίνεις powerlifter
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Νομίζω είναι πολλά αυτά που γράφεις σε φάση εγώ θα έβγαζα κατακλινη και πρέσα και θα κρατούσα τα άλλα. Η θα έκανα εναλλαγές ασκήσεων από προπόνηση σε προπόνηση κρατώντας πάντα 3 ασκησεις αν φοβάσαι ας πούμε ότι δεν στοχεύεις όλες τις μυικες ίνες. Αλλά τώρα στη φάση μας που δεν πάμε για BB νομίζω είναι περιττή η τόση λεπτομέρεια. Αν κανείς focus στα βασικά lifts θα δεις πολύ καλά αποτελέσματα στο σώμα σου και στη δύναμη εννοείται δεν σημαίνει ότι θα γίνεις powerlifter

Δεν γουστάρω powerlifting γιατι κλέβουν. Ειδικά στον πάγκο... κάνουν τη μέση τοξο για να μειώσουν την αποσταση που θα διανυσει η μπάρα απο την αρχη ως το τέλος. Ετσι βάζω και εγω 100 κιλά στο πάγκο κ τα κάνω για 1 επανάληψη. Αλλα δεν.... ουτε τεχνική δουλευεις ουτε τίποτα απο ενα σημειο κ μετά οι παουερ λιφτεράδες μιλάνε για τεχνική αλλα τους ενδιαφερει μονο να σηκώσουν το βάρος.

Ακριβως αυτη η ηλίθια λογική ειναι που έχει σηκώσει και τις επιδόσεις στο strengthstandards.com στο θεό. Βάζεις ξερω γω 100 κιλα άρσεις για 7-8 επαναληψεις και σε βγάζει οτι δεν εισαι καν Novice !!!!! Επειδη ο κάθε φιγουρατζής βάζει 150 κιλα τα σηκώνει με κώλους - μέσες - αστραγαλους και γερανό ακομη μπαινει το βάζει και σου λεει ενταξει εγω τα σήκωσα.

Τα σήκωσες .... και μετα τραυματίστηκες. Οι μισοι που ακουω εχουν τραβηγμα στη μέση και μετά τα deadlift ειναι επικινδυνη άσκηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top