Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

όπως κάνει τις πιέσεις στο 8.28 τις κάνω κ εγώ ισως μισο δευτερολεπτο πιο γρηγορα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μετά από μια εβδομάδα βρήκα την ισορροπία μου .Το πρόγραμμα βγήκε όπως ήθελα ,σωστή τεχνική ,failure και πολλά κιλά (για εμένα)
Είχε ισορροπία ανάμεσα σε πλάτη και δικέφαλους ,δεν εκτόπισε η μία την άλλη
Screenshot_2022-01-21-21-52-57-167_cn.wps.moffice_eng.jpg



ΥΓ:Τα κιλά είναι ο αριθμός που είναι στην στήλη "κιλά" επί 4(για τους μικρούς αριθμούς 5αρια 7αρια 12αρια κλπ)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μετά από μια εβδομάδα βρήκα την ισορροπία μου .Το πρόγραμμα βγήκε όπως ήθελα ,σωστή τεχνική ,failure και πολλά κιλά (για εμένα)
Είχε ισορροπία ανάμεσα σε πλάτη και δικέφαλους ,δεν εκτόπισε η μία την άλλη
View attachment 94139


ΥΓ:Τα κιλά είναι ο αριθμός που είναι στην στήλη "κιλά" επί 4(για τους μικρούς αριθμούς 5αρια 7αρια 12αρια κλπ)

Δουλεύεις εξελάκι; :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δουλεύεις εξελάκι; :P
Αμεεεεε
Ξεκινησα με απλες σημειωσεις αλλα γινοταν ολα μπαχαλο,προχειροδουλειες δλδ (παρολο που ο κοουτς τα θεωρει αυτα βλακειες ,και απλα να βαζω κιλα μεχρι να βγαζω 10 ρεπς ας πουμε )

Το μονο κακο που εχει ειναι οτι δεν μπορεις να κρατησεις ιστορικο ...που ξεκινησες και που θα φτασεις .Απλα σημειωνω την τελευταια προοδο μου και προσπαθω ειτε να κανω το ιδιο ακριβως ειτε να βγαλω εστω 1 rep παραπανω

ΥΓ:Ο δημιουργικος δημιουργος του background its @SOx
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Πάει ο Σόξ απενεργοποίησε το λογαριασμό του. Έφυγε. Γεια χαρα ντάν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πάει ο Σόξ απενεργοποίησε το λογαριασμό του. Έφυγε. Γεια χαρα ντάν.
Οτι νανε

Αλλα νταξ ,ηταν φουλ φορτωμενος .Και που ειχε τον λογοριασμο ποτε ποτε εμπαινε

Πιστευω και εμεις οταν φορτωση το προγραμμα θα την κανουμε με ελαφρα πηδηματάκια :laugh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Οτι νανε

Αλλα νταξ ,ηταν φουλ φορτωμενος .Και που ειχε τον λογοριασμο ποτε ποτε εμπαινε

Πιστευω και εμεις οταν φορτωση το προγραμμα θα την κανουμε με ελαφρα πηδηματάκια :laugh:

Εγω δεν θα απενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου ποτέ. Παίρνω την ευθυνη ολων οσων έγραψα και πόσταρα εδω μέσα ολα αυτα τα χρόνια και υπο άλλες συνθήκες άλλος στη θέση μου θα το είχε κάνει αλλα εγώ όχι. Και η προταση μου να βρεθούμε κ απο κοντά οι θαμώνες εδώ για να κάνουμε καμια προπόνηση ειναι ανοιχτή. Τοσο καιρό μιλάμε... καλα εσύ εισαι Κρήτη αλλιως θα ειχαμε πάει ήδη. Όποιος πιστός / πιστή θέλει έρχεται ,δεν έχουμε φατριές εμείς οσοι πιστοί θέλουν προσέρχονται ακομη κ αν έχουμε διαφωνήσει στο παρελθόν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω δεν θα απενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου ποτέ. Παίρνω την ευθυνη ολων οσων έγραψα και πόσταρα εδω μέσα ολα αυτα τα χρόνια και υπο άλλες συνθήκες άλλος στη θέση μου θα το είχε κάνει αλλα εγώ όχι. Και η προταση μου να βρεθούμε κ απο κοντά οι θαμώνες εδώ για να κάνουμε καμια προπόνηση ειναι ανοιχτή. Τοσο καιρό μιλάμε... καλα εσύ εισαι Κρήτη αλλιως θα ειχαμε πάει ήδη. Όποιος πιστός / πιστή θέλει έρχεται ,δεν έχουμε φατριές εμείς οσοι πιστοί θέλουν προσέρχονται ακομη κ αν έχουμε διαφωνήσει στο παρελθόν.
Καλα ναι ...η απερνεργοποιηση πιστευω ειναι βλακεια (δεν διαγραφονται τα ποστ σου).Ειναι ανουσιο να υπαρχει (@Scandal )

Απλα το αφηνεις ανοιχτο και οποτε εχεις χρονο μπαινεις μια φορα στο τοσο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Καλα ναι ...η απερνεργοποιηση πιστευω ειναι βλακεια (δεν διαγραφονται τα ποστ σου).Ειναι ανουσιο να υπαρχει (@Scandal )

Απλα το αφηνεις ανοιχτο και οποτε εχεις χρονο μπαινεις μια φορα στο τοσο

Πάσχα ή καλοκαιρι μπορεί να έρθω να δώ τους θειους μου στη Κρήτη που έχω χρόνια.... αν παικτεί τέτοιο σκηνικό θα σου έρθω να κάτσω εκει 2 μέρες θα κάνω μια διανυκτέρευση σε ένα δωμάτιο να δω κ το μέρος σου να πάμε να παιξουμε κ καμια προπονηση.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μετά από μια εβδομάδα βρήκα την ισορροπία μου .Το πρόγραμμα βγήκε όπως ήθελα ,σωστή τεχνική ,failure και πολλά κιλά (για εμένα)
Είχε ισορροπία ανάμεσα σε πλάτη και δικέφαλους ,δεν εκτόπισε η μία την άλλη
View attachment 94139


ΥΓ:Τα κιλά είναι ο αριθμός που είναι στην στήλη "κιλά" επί 4(για τους μικρούς αριθμούς 5αρια 7αρια 12αρια κλπ)
Αυτο σε εφαρμογή στο κινητό δεν μπορείς να το κάνεις? Αντροιντ αν έχεις υπάρχουν εφαρμογές που αποθηκεύεις την πρόοδο των δικών σου ασκήσεων.
Γιατί έχει σημασία να βλέπεις και το ιστορικό.
Πώς ξεκίνησες τι έκανες και που έφτασες.
Πάρε μια ιδέα αν και υπάρχουν πολλές παρόμοιες εφαρμογές

Screenshot_20220122_025627.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Γυρισα απο βόλτα.... α ρε τα ξενυχτια θα μας φάνε, εχω και προπονηση αυριο θα πάω πιο απογευμα.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτο σε εφαρμογή στο κινητό δεν μπορείς να το κάνεις? Αντροιντ αν έχεις υπάρχουν εφαρμογές που αποθηκεύεις την πρόοδο των δικών σου ασκήσεων.
Γιατί έχει σημασία να βλέπεις και το ιστορικό.
Πώς ξεκίνησες τι έκανες και που έφτασες.
Πάρε μια ιδέα αν και υπάρχουν πολλές παρόμοιες εφαρμογές

View attachment 94161
Χαχχαχαχαχ ,αν σου πω ότι δεν το σκέφτηκα ποτέ αυτό 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Αυπνια ντεβιλ? Και εγω πλεον τις εχω βαλει στη ζωη μου δυστυχως...

Όχι ακριβώς. Όταν στο κρεβάτι έχω κοιμηθεί στο λεπτό. Γενικα στον ύπνο το φαί και στο άλλο ειμαι εύκολος :D

χθές γυρισα σπιτι μετά τη δουλειά μαγείρεψα , έπεσα κατα τις 7 το απογευμα κ κοιμηθηκα και σηκωθηκα 9 και το βράδυ κανόνισα με μια γνωστή μου να βγουμε. Αλλα επειδη όλα κλεινουν εκεινη την ώρα ειπαμε να πιούμε ένα κρασάκι σπίτι. Πήγα απο εκεί κ βάλαμε best 92.6. Ωραίες καταστάσεις. Δεν ήπια πολύ βέβαια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν παμε καλα ...καθολου καλα ...πρωτη φορα βλεπω τετοιους βαθμους ....δεν μπορω να πηαγινω στο γυμναστηριο με μακρα φορμα και φουτερ
1642864653688.png
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Δεν παμε καλα ...καθολου καλα ...πρωτη φορα βλεπω τετοιους βαθμους ....δεν μπορω να πηαγινω στο γυμναστηριο με μακρα φορμα και φουτερ
View attachment 94239
αυτό το σαιτ μετεο είναι αναξιοπιστο, και εμένα μου έδινε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες για κέντρο Αθήνας, μπες από ξένα μετεωρολογικά σαιτ που έχουν αξιοπιστά στοιχεία
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
αυτό το σαιτ μετεο είναι αναξιοπιστο, και εμένα μου έδινε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες για κέντρο Αθήνας, μπες από ξένα μετεωρολογικά σαιτ που έχουν αξιοπιστά στοιχεία
Απο που βλέπεις εσύ ?

Εν τω μεταξύ αυτό και το οκαιρος τα θεωρούσαν τα πιο αξιόπιστα :lol:
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Απο που βλέπεις εσύ ?

Εν τω μεταξύ αυτό και το οκαιρος τα θεωρούσαν τα πιο αξιόπιστα :lol:
Τωρά από ελληνικό βλέπω το accuweather που είναι αξιοπιστό για τις προγνώσεις των επόμενων 24-48 ώρων, τώρα για ξένο δεν ξέρω ακόμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δεν παμε καλα ...καθολου καλα ...πρωτη φορα βλεπω τετοιους βαθμους ....δεν μπορω να πηαγινω στο γυμναστηριο με μακρα φορμα και φουτερ
View attachment 94239


Εμας εδω χθές ειχε 2 βαθμους το μεσημέρι και έκανε κρύο... αλλα ζεστάθηκα γρηγορα με deadlifts.

Xθεσινο πρωινό ....

κουακεροπιτα.jpg


χθεσινη προπονηση

1. ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ (ΚΟΡΜΟΣ-ΠΛΑΤΗ-ΠΟΔΙΑ-ΓΛΟΥΤΟΙ)
40 κιλά 8 επαν. ζέσταμα
60 κιλά 9 επαν. ζέσταμα
90 κιλά 11 επαν. (καλή εκτελεση)
80 κιλά 8 επαν.

* Καλό το σέτ στα 90 +1 επαναληψη , απλα σε επομενες προπονήσεις θα πρέπει να προσπαθησεις να βγάλεις το σέτ ολοκληρο χωρις διακοπή. Μείνε σε αυτά μέχρι Μάρτιο και απλα προσπαθησε να πάς και 12 επαναληψεις. Μετά σιγα σιγα ξεκινάς στα 100 πάλι.

2. LAT PULL DOWN σε τροχαλία κλειστή λαβή
25 κιλά 10 επαναληψεις ζέσταμα
45 κιλά 11 επαναληψεις
45 κιλά 9 επαναλήψεις
42.5 κιλά 7 επαναληψεις
Προοδος -> +3 παραπανω σε ενα σετ για τα 45 επομενο θέλεις 45 για 12 κ 10 αντίστοιχα.

3. ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ
40 κιλά 12 επαναληψεις
45 κιλά 13 επαναληψεις
45 κιλά 12 επαναληψεις
Προοδος -> Καλό σετ στα 45 κιλά

4. ΠΙΣΩ ΜΟΙΡΑ ΩΜΩΝ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΚΛΕΙΣΤΟ PULL ME ALTHRES
15 επαναληψεις 7kg
12 επαναληψεις 7kg
11 επαναληψεις 9kg

5. ΠΡΕΣΑ ΠΟΔΙΩΝ (ΠΟΔΙΑ- ΓΛΟΥΤΟΙ)
70 κιλά για 12 επαναληψεις
100 κιλά για 12 επαναληψεις
100 kg για 11 επαναλήψεις
90 κιλά για 10 επαναλήψεις

ΠΛΑΤΗ -> 19 ergasima
ΠΟΔΙΑ -> 13 εργασιμα


και το βράδυ είχε προπόνηση στο Χαγιάτι ... ενα πολύ καλο ψητοπωλειο για οσους ειναι απο Γαλάτσι πήγαμε εκει να πιούμε ενα κρασάκι ....

1642940788749.jpg


δεν ηπια πολύ γιατι οδηγουσα κιολας μετά για βόρεια προάστια και ειχα λιγο δρομο μπροστά μου ...

αυτο το κοκκινάκι που βλέπετε ηταν το δικό μου το ηπια σχεδόν όλο. :P

Στη συνέχεια απο αυτες τις μερίδες που βλέπετε 3 + 3 με πιτα και πατάτες... του ειπαμε να φέρει και δευτερη γύρα !!!! Εγω επέλεξα πάλι κοτοπουλο το οποιο οπως βλέπετε ειναι καθαρό κομμάτι κρέας στήθος για να μη πάει στραφη και η προπονηση.

Απο τις 9 που κάτσαμε εκει ως τις 12 απλά τρωγαμε και συζητήσαμε πολλά !

Στο τέλος ειχε κ χαλβά με σιμιγδάλι τον οποίο δεν έβγαλα αλλα ηταν τρομερός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εμας εδω χθές ειχε 2 βαθμους το μεσημέρι και έκανε κρύο... αλλα ζεστάθηκα γρηγορα με deadlifts.

Xθεσινο πρωινό ....

View attachment 94383

χθεσινη προπονηση

1. ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ (ΚΟΡΜΟΣ-ΠΛΑΤΗ-ΠΟΔΙΑ-ΓΛΟΥΤΟΙ)
40 κιλά 8 επαν. ζέσταμα
60 κιλά 9 επαν. ζέσταμα
90 κιλά 11 επαν. (καλή εκτελεση)
80 κιλά 8 επαν.

* Καλό το σέτ στα 90 +1 επαναληψη , απλα σε επομενες προπονήσεις θα πρέπει να προσπαθησεις να βγάλεις το σέτ ολοκληρο χωρις διακοπή. Μείνε σε αυτά μέχρι Μάρτιο και απλα προσπαθησε να πάς και 12 επαναληψεις. Μετά σιγα σιγα ξεκινάς στα 100 πάλι.

2. LAT PULL DOWN σε τροχαλία κλειστή λαβή
25 κιλά 10 επαναληψεις ζέσταμα
45 κιλά 11 επαναληψεις
45 κιλά 9 επαναλήψεις
42.5 κιλά 7 επαναληψεις
Προοδος -> +3 παραπανω σε ενα σετ για τα 45 επομενο θέλεις 45 για 12 κ 10 αντίστοιχα.

3. ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ
40 κιλά 12 επαναληψεις
45 κιλά 13 επαναληψεις
45 κιλά 12 επαναληψεις
Προοδος -> Καλό σετ στα 45 κιλά

4. ΠΙΣΩ ΜΟΙΡΑ ΩΜΩΝ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΚΛΕΙΣΤΟ PULL ME ALTHRES
15 επαναληψεις 7kg
12 επαναληψεις 7kg
11 επαναληψεις 9kg

5. ΠΡΕΣΑ ΠΟΔΙΩΝ (ΠΟΔΙΑ- ΓΛΟΥΤΟΙ)
70 κιλά για 12 επαναληψεις
100 κιλά για 12 επαναληψεις
100 kg για 11 επαναλήψεις
90 κιλά για 10 επαναλήψεις

ΠΛΑΤΗ -> 19 ergasima
ΠΟΔΙΑ -> 13 εργασιμα


και το βράδυ είχε προπόνηση στο Χαγιάτι ... ενα πολύ καλο ψητοπωλειο για οσους ειναι απο Γαλάτσι πήγαμε εκει να πιούμε ενα κρασάκι ....

View attachment 94384

δεν ηπια πολύ γιατι οδηγουσα κιολας μετά για βόρεια προάστια και ειχα λιγο δρομο μπροστά μου ...

αυτο το κοκκινάκι που βλέπετε ηταν το δικό μου το ηπια σχεδόν όλο. :P

Στη συνέχεια απο αυτες τις μερίδες που βλέπετε 3 + 3 με πιτα και πατάτες... του ειπαμε να φέρει και δευτερη γύρα !!!!

Απο τις 9 που κάτσαμε εκει ως τις 12 απλά τρωγαμε.

Στο τέλος ειχε κ χαλβά με σιμιγδάλι τον οποίο δεν έβγαλα αλλα ηταν τρομερός.
Το πρωινό τι είναι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top