Fitness Thread!

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Καλημέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες συγκεκριμένες ασκήσεις για τους κοιλιακούς μετά το τρέξιμο;
Εγώ κάνω τα προγραμματάκια του althlean-x. Είναι διαφορετικά κάθε μέρα και μπορείς να επιλέξεις εξοπλισμό και βαθμό δυσκολίας.

 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ κάνω τα προγραμματάκια του althlean-x. Είναι διαφορετικά κάθε μέρα και μπορείς να επιλέξεις εξοπλισμό και βαθμό δυσκολίας.

Θα έπρεπε να έχεις 12-pack μέχρι τωρα.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Μαργαρίτα, εμένα θα μ' ενδιέφερε ν' ακούσω την άποψή σου γι' αυτά που επισημαίνεις ως λάθος στη διατροφή και στο ασκησιολόγιο - ιδίως για τις γυναίκες. Αν έχεις όρεξη και χρόνο να κάτσεις ν' αναλύσεις, φυσικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ξες υπάρχουν σαιτ με αναλύσεις απο ανεξάρτητα εργαστήρια που ελέγχουν την καθαρότητα της τουμπανοσκονης. Δε ξερω ποια σου πάσαρε, αλλα myprotein και optimum nutrition σίγουρα υπάρχουν Ελλάδα και έχουν ελεγχθεί πολλαπλές φορές.
Γιατί μετά τρώει τόσο κράξιμο η myprotein; Εκτός εάν προσπάθησαν να την δυσφημίσουν και παπαγαλίζουν ό,τι διάβασαν και άκουσαν. Ακούω, όμως, από πολλούς ότι έχει πέσει η ποιότητά της, σε σχέση με παλιότερα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μαργαρίτα, εμένα θα μ' ενδιέφερε ν' ακούσω την άποψή σου γι' αυτά που επισημαίνεις ως λάθος στη διατροφή και στο ασκησιολόγιο - ιδίως για τις γυναίκες. Αν έχεις όρεξη και χρόνο να κάτσεις ν' αναλύσεις, φυσικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί μετά τρώει τόσο κράξιμο η myprotein; Εκτός εάν προσπάθησαν να την δυσφημίσουν και παπαγαλίζουν ό,τι διάβασαν και άκουσαν. Ακούω, όμως, από πολλούς ότι έχει πέσει η ποιότητά της, σε σχέση με παλιότερα.
Να μας πει αλλά μην τα δαιμονοποιουμε και όλα 😁
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Γιατί μετά τρώει τόσο κράξιμο η myprotein; Εκτός εάν προσπάθησαν να την δυσφημίσουν και παπαγαλίζουν ό,τι διάβασαν και άκουσαν. Ακούω, όμως, από πολλούς ότι έχει πέσει η ποιότητά της, σε σχέση με παλιότερα.
Ίσως επειδή είναι φθηνή και ότι δεν είναι ακριβό δεν είναι ποιοτικό. Διαφορετικά ρώτα τον επόμενο που θα πει το ίδιο τι εννοεί. Γιατί εκτός αν μιλάει για γεύση, χωρίς χημική ανάλυση του προϊντός πως μπορείς να πει κανείς κάτι για την ποιότητα;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ακούω αυτά που λένε στην αρχή τού βίντεο, και γελάω όσο θυμάμαι διάφορα που σου 'χουν πει κατά καιρούς στο διπλανό. χαχα


Καλά το δίπλα είναι όλο προπονητες... Που να μιλήσεις εκεί ; 😁😁

Για αυτό την έκανε και ο One way βαρεθηκε.

Έχει κάτι τυπους εκεί δεν έχουν βάλει ποτέ φωτο στη ζωή τους και έχουν κ άποψη με υφακι κιόλας ! 😆
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ίσως επειδή είναι φθηνή και ότι δεν είναι ακριβό δεν είναι ποιοτικό. Διαφορετικά ρώτα τον επόμενο που θα πει το ίδιο τι εννοεί. Γιατί εκτός αν μιλάει για γεύση, χωρίς χημική ανάλυση του προϊντός πως μπορείς να πει κανείς κάτι για την ποιότητα;
Ναι, ισχύει ότι κάποιοι το έλεγαν λόγω τιμής. Στο bodybuilding (γιατί στο bodybuilders πέφτουν διαγραφές, καθώς έχουν συνεργασία με την myprotein) κυρίως είδα να λένε ότι έριξαν την ποιότητα σε σχέση με πριν. Για παράδειγμα, για τις σοκολατένιες γεύσεις, έλεγαν ότι βγάζει πλαστικίλα, και ότι κάπως κρατιέται ακόμα η άγευστη. Τι να πω... Δεν έχω και πολυετή προσωπική εμπειρία, ούτε και μέτρο σύγκρισης.

Πάντως, τώρα που ανέβασαν τρελά τις τιμές τους, θα δοκιμάσω κι άλλες. Έχω στη λίστα και την inkospor.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά το δίπλα είναι όλο προπονητες... Που να μιλήσεις εκεί ; 😁😁

Για αυτό την έκανε και ο One way βαρεθηκε.

Έχει κάτι τυπους εκεί δεν έχουν βάλει ποτέ φωτο στη ζωή τους και έχουν κ άποψη με υφακι κιόλας ! 😆
Εμένα το υφάκι είναι που με ενοχλεί και η προσβολή. Λίγο με νοιάζει εάν η γνώμη συνοδεύεται με φωτογραφίες. Το εάν κάτι στέκει ή όχι, μπορεί να το φιλτράρει ο καθένας. Μου κάνει, εφόσον έρχεται όμορφα και σεμνά διατυπωμένα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Ναι, ισχύει ότι κάποιοι το έλεγαν λόγω τιμής. Στο bodybuilding (γιατί στο bodybuilders πέφτουν διαγραφές, καθώς έχουν συνεργασία με την myprotein) κυρίως είδα να λένε ότι έριξαν την ποιότητα σε σχέση με πριν. Για παράδειγμα, για τις σοκολατένιες γεύσεις, έλεγαν ότι βγάζει πλαστικίλα, και ότι κάπως κρατιέται ακόμα η άγευστη. Τι να πω... Δεν έχω και πολυετή προσωπική εμπειρία, ούτε και μέτρο σύγκρισης.

Πάντως, τώρα που ανέβασαν τρελά τις τιμές τους, θα δοκιμάσω κι άλλες. Έχω στη λίστα και την inkospor.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Το γευστικό κομμάτι δε με ενδιαφέρει και πολύ, αν και η μόκα της myprotein ηταν ωραία όταν την έπαιρνα. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες βέβαια, πέρα της optimum φράουλα που πήρα πρόσφατα. Δε την ξέρω την Inkospor, δεν υπάρχει στο labdoor ή upplementlabtest αλλά δε μου φαίνεται να έχει και κάτι μεμπτό. Η τιμή της βέβαια φαίνεται αρκετά πάνω, οπότε δε βλέπω λόγω να τη πάρει κανείς αντί για την Optimum nutrition.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Το γευστικό κομμάτι δε με ενδιαφέρει και πολύ, αν και η μόκα της myprotein ηταν ωραία όταν την έπαιρνα. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες βέβαια, πέρα της optimum φράουλα που πήρα πρόσφατα. Δε την ξέρω την Inkospor, δεν υπάρχει στο labdoor ή upplementlabtest αλλά δε μου φαίνεται να έχει και κάτι μεμπτό. Η τιμή της βέβαια φαίνεται αρκετά πάνω, οπότε δε βλέπω λόγω να τη πάρει κανείς αντί για την Optimum nutrition.
Ναι, είναι αρκετά τσιμπημένη. Την ανέφερα χάριν κουβέντας, για να την γνωρίσουν κι όσοι δεν την ξέρουν, μιας και μιλάμε για ποιοτικές πρωτεΐνες. Από εκεί και πέρα, σίγουρα είναι ανάλογα πόσα θέλει και πόσα μπορεί να διαθέσει ο καθένας.

Στη myprotein έχω δοκιμάσει και σου προτείνω τις εξής:

1. Σοκολάτα - μπανάνα
2. Καφές - καραμέλα
3. Μύρτιλο cheesecake

Κι αρκετές σοκολατένιες γεύσεις - μια χαρά όλες.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι, είναι αρκετά τσιμπημένη. Την ανέφερα χάριν κουβέντας, για να την γνωρίσουν κι όσοι δεν την ξέρουν, μιας και μιλάμε για ποιοτικές πρωτεΐνες. Από εκεί και πέρα, σίγουρα είναι ανάλογα πόσα θέλει και πόσα μπορεί να διαθέσει ο καθένας.

Στη myprotein έχω δοκιμάσει και σου προτείνω τις εξής:

1. Σοκολάτα - μπανάνα
2. Καφές - καραμέλα
3. Μύρτιλο cheesecake

Κι αρκετές σοκολατένιες γεύσεις - μια χαρά όλες.

Όλες οι πρωτεϊνες που περιέχουν γλυκαντικά θα είναι τεχνητά γλυκές σε άσχημο βαθμο. Αυτό δεν άλλαξε ποτέ. Το να παραπονιέται κάποιος για τη γεύση της πρωτεϊνης του με άρωμα cookies n cream ξερω γω είναι τελείως αστείο, αυτός που ξέρει να τρώει και δεν έχει κατεστραμένους γευστικούς κάλυκες παίρνει άγευστη και ξενοιάζει.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Όλες οι πρωτεϊνες που περιέχουν γλυκαντικά θα είναι τεχνητά γλυκές σε άσχημο βαθμο. Αυτό δεν άλλαξε ποτέ. Το να παραπονιέται κάποιος για τη γεύση της πρωτεϊνης του με άρωμα cookies n cream ξερω γω είναι τελείως αστείο, αυτός που ξέρει να τρώει και δεν έχει κατεστραμένους γευστικούς κάλυκες παίρνει άγευστη και ξενοιάζει.
Συμφωνώ. Την άγευστη παίρνω για κυρίως. Με γεύσεις παίρνω για την βρώμη μου το πρωί, επειδή δεν μπορώ την μονοτονία. Ειδάλλως θα έμενα μόνο στην άγευστη. Που μια χαρά την βρίσκω κιόλας. Απορώ που λένε ότι δεν πίνεται.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο , σαν κατανομή υδατανθράκων λιπών πρωτεϊνών ποια αναλογία θα θεωρούσατε εσείς ιδανική ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Έσπασα PR σμερα στο πάγκο... 77 για 9 ! 2 παραπανω επαναληψεις αο τη προηγουμενη φορά.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο , σαν κατανομή υδατανθράκων λιπών πρωτεϊνών ποια αναλογία θα θεωρούσατε εσείς ιδανική ;
Εγώ προτιμώ να υπολογίζω πρώτα την πρωτεΐνη κι έπειτα υδατάνθρακα και λιπαρά. Βάλε από 1.5 - 2 gr/kg πρωτεΐνη. 20-25% λιπαρά και ό,τι περισσεύει βάλ' το υδατάνθρακα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ένας σημερα έπαιξε 130 κιλα στο πάγκο... με μάσκα.... αφου δεν έπαθε καμια ανακοπή. Θεός.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Όποιος θέλει ας κατεβάσει το προγραμματάκι που 'χα φτιάξει για το bodybuilders. Για να μην μπλέκετε με υπολογισμούς.

@Aura, για να το κάνεις τσάκα τσάκα.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top