Fitness Thread!

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Όποιος θέλει ας κατεβάσει το προγραμματάκι που 'χα φτιάξει για το bodybuilders. Για να μην μπλέκετε με υπολογισμούς.

@Aura, για να το κάνεις τσάκα τσάκα.

Α σε ευχαριστώ :)

Αλλά έτσι γενικά ρώτησα

Ίσως η πρωτεΐνη να είναι πιο σταθερή αναλόγως αν γυμναζόμαστε αλλά τα υπόλοιπα να να μην είναι στάνταρ και άλλοι να προτείνουν έτσι άλλοι αλλιώς .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Α σε ευχαριστώ :)

Αλλά έτσι γενικά ρώτησα

Ίσως η πρωτεΐνη να είναι πιο σταθερή αναλόγως αν γυμναζόμαστε αλλά τα υπόλοιπα να να μην είναι στάνταρ και άλλοι να προτείνουν έτσι άλλοι αλλιώς .
Ο υπολογισμός πάει βάσει των αναγκών/στόχων του καθενός, ναι. Δεν είναι όλοι το ίδιο. Άλλες ανάγκες έχει ένας που γυμνάζεται, άλλες ένας που δεν κάνει τίποτα όλη την ημέρα. Επίσης, παίζει ρόλο και το πού βρισκόμαστε ήδη. Δεν μπορούμε να τρώμε πόσες θερμίδες, για παράδειγμα, και, βάσει υπολογισμών, να κόψουμε μαχαίρι πάρα πολλές θερμίδες. Θα το πάμε σταδιακά εκεί που πρέπει. Έτσι θα έκανα εγώ, τουλάχιστον, γιατί το θεωρώ καλύτερο για τον οργανισμό μας.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω μια σημαντική αλλαγή στο πρόγραμμα μου. Να προσθέσω 2 μέρες τρέξιμο. Δηλαδή 4 μέρες βάρη με ΗΙΙΤ finisher 3 λεπτά, και 2 μέρες τρέξιμο ΗΙΙΤ για κανένα μισάωρο. Ποια η γνώμη σας;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω μια σημαντική αλλαγή στο πρόγραμμα μου. Να προσθέσω 2 μέρες τρέξιμο. Δηλαδή 4 μέρες βάρη με ΗΙΙΤ finisher 3 λεπτά, και 2 μέρες τρέξιμο ΗΙΙΤ για κανένα μισάωρο. Ποια η γνώμη σας;

Ξέχνα το HIIT αμα θες να ανεβάσεις μυς. Slow η moderated cardio.

15-20 λεπτά τζόκινγκ στο διάδρομο 2 φορές την εβδομάδα κ ειναι αρκετό.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένας σημερα έπαιξε 130 κιλα στο πάγκο... με μάσκα.... αφου δεν έπαθε καμια ανακοπή. Θεός.
Απαγορεύεται η μάσκα κατά την άσκηση, δεν υπάρχει αντίστοιχος νομός εφόσον αναιρείται αυτόματα από τον ιατρικό σύλλογο...

Μου το είπε ο καρδιολόγος όταν πήγα για τις ταχυκαρδίες που μου άφησε ο κοβιντ ...
ποτέ ξανά άσκηση με μάσκα ;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαργαρίτα, εμένα θα μ' ενδιέφερε ν' ακούσω την άποψή σου γι' αυτά που επισημαίνεις ως λάθος στη διατροφή και στο ασκησιολόγιο - ιδίως για τις γυναίκες. Αν έχεις όρεξη και χρόνο να κάτσεις ν' αναλύσεις, φυσικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί μετά τρώει τόσο κράξιμο η myprotein; Εκτός εάν προσπάθησαν να την δυσφημίσουν και παπαγαλίζουν ό,τι διάβασαν και άκουσαν. Ακούω, όμως, από πολλούς ότι έχει πέσει η ποιότητά της, σε σχέση με παλιότερα.
Πολυ ευχαριστως θα επισημάνω κάποια πράγματα όταν τα βλέπω ελπίζω μόνο να μην υπάρχει η σχετική αντιμετώπιση αλλιώς θα στο στέλνω σε μηνύματα κι ;)

Όλα αφορούν την τεχνική και όχι την επιλογή των ασκήσεων
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Απαγορεύεται η μάσκα κατά την άσκηση, δεν υπάρχει αντίστοιχος νομός εφόσον αναιρείται αυτόματα από τον ιατρικό σύλλογο...

Μου το είπε ο καρδιολόγος όταν πήγα για τις ταχυκαρδίες που μου άφησε ο κοβιντ ...
ποτέ ξανά άσκηση με μάσκα ;)

Πές τα. Έλεος πια με τις υπερβολές... Οδηγας μόνος σου στην ΕΘνική φοράς μάσκα.... εισαι μόνος σου κ περιμενεις το τρένο ή περπατάς φοράς μάσκα,

έχεις βάλει 120-130 κιλά στο πάγκο και.... κάνεις με μάσκα!!!!!! όχι αλλη υπερβολή !!! δεν αντέχω αλλο να τους βλεπωωωωω

(Ο συγκέκριμενος έκανε και λάθος τα ανοιγματα με αλτηρες... στο ανεβασμα κολλουσε τους αλτήρες μεταξυ τους) αυτο ειναι τελειως λάθος δεν ενεργοποιεις κάν το στηθος απο ενα σημείο κ μετά αλλα φεύ, δεν του ειπα τιποτα... δεν ασχολουμαι πλέον.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πές τα. Έλεος πια με τις υπερβολές... Οδηγας μόνος σου στην ΕΘνική φοράς μάσκα.... εισαι μόνος σου κ περιμενεις το τρένο ή περπατάς φοράς μάσκα,

έχεις βάλει 120-130 κιλά στο πάγκο και.... κάνεις με μάσκα!!!!!! όχι αλλη υπερβολή !!! δεν αντέχω αλλο να τους βλεπωωωωω
Μου εκανε αναλυση τι παθαινουν τα πνευμονια και η λειτουργεια της καρδιας απο την μη έλλειψη οξυγονου αλλα ως γνωστο ειμαι πολυ ασχετη ακομα και να τα μεταφερω και φοβαομαι μην διαστρεβλωσω την πολυ ωραια αποψη του ..

Παντως εγω εχω χαρτι απο τον γιατρο (το πηρα μονο και μονο να μην βαλω σε μπελαδες το γυμναστηριο )να μην ξαναφορεσω μασκα κατα την ασκηση σε κλειστό χωρο
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η μάσκα δεν επηρεάζει κάτι στα πνευμόνια αλλά ούτε και τρίτα άτομα στο γυμναστήριο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μου εκανε αναλυση τι παθαινουν τα πνευμονια και η λειτουργεια της καρδιας απο την μη έλλειψη οξυγονου αλλα ως γνωστο ειμαι πολυ ασχετη ακομα και να τα μεταφερω και φοβαομαι μην διαστρεβλωσω την πολυ ωραια αποψη του ..

Παντως εγω εχω χαρτι απο τον γιατρο (το πηρα μονο και μονο να μην βαλω σε μπελαδες το γυμναστηριο )να μην ξαναφορεσω μασκα κατα την ασκηση σε κλειστό χωρο

Όχι αυτο που έγραψες αρκεί... καταλάβαμε. Και ειναι και σημαντικό να το λέμε.

Ηθελα να του πω ... ρε φίλε μονο που σε βλέπω να έχεις 120 κιλα πανω σου και να προσπαθεις να τα πιέσεις στον πάγκο ΜΕ ΤΗ ΜΑΣΚΑ νιώθω οτι θα πάθω έμφραγμα. Την επομενη φορά θα του το πω και ας στραβώσει. ή θα το πω στον ιδιοκτητη σημερα που θα πάω να πάρω τη πρωτεινη. Γιατι αυτος θα βρει το μπελά του. Αν γινει καμια μαλακία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μάσκα δεν επηρεάζει κάτι στα πνευμόνια αλλά ούτε και τρίτα άτομα στο γυμναστήριο

Εσυ δηλαδη θα επαιζες αρσεις θανατου 100+ κιλα και πάγκους με μάσκα ; ok.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μάσκα δεν επηρεάζει κάτι στα πνευμόνια αλλά ούτε και τρίτα άτομα στο γυμναστήριο
βρε Νικο λιγο σεβασμο σε γιατρους με πτυχια εδω μεσα και οχι του ιντερνετ...μιλαω για καρδιολογο οπως και για πνευμονολογο ..

αυτο τιποτε αλλο αλλα προσοχη δημοσια γραφουμε ;)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εσυ δηλαδη θα επαιζες αρσεις θανατου 100+ κιλα και πάγκους με μάσκα ; ok
Δεν έχει διαφορά ,δεν βρίσκω τον λόγο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

βρε Νικο λιγο σεβασμο σε γιατρους με πτυχια εδω μεσα και οχι του ιντερνετ...μιλαω για καρδιολογο οπως και για πνευμονολογο ..

αυτο τιποτε αλλο αλλα προσοχη δημοσια γραφουμε ;)
Τι παθαίνουν ?

ΥΓ: Πες στους ιατρούς να έρθουν στην νέα εποχή ,μην μένουν πίσω στις βιβλιογραφίες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,476 μηνύματα.
Προσωπικά όταν γυμνάζομαι με μάσκα νιώθω ότι δεν μπορώ να ανασάνω, αλλά ο παθολόγος μου μου είχε πει ότι δε δημιουργεί κάποιο θέμα. Τώρα που είναι η αλήθεια και που το ψέμα... :P

Επίσης σύμφωνα με έρευνα:

 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μα εδώ κανονικά κ δύσκολευομαι ..
Επίσης με τον ιδρώτα... Είναι επικίνδυνο πολύ για το δέρμα,σαν άτομο που είχε περάσει ακμή δε θα το έκανα ποτέ !!!!!!!!!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Προσωπικά όταν γυμνάζομαι με μάσκα νιώθω ότι δεν μπορώ να ανασάνω, αλλά ο παθολόγος μου μου είχε πει ότι δε δημιουργεί κάποιο θέμα. Τώρα που είναι η αλήθεια και που το ψέμα... :P

Επίσης σύμφωνα με έρευνα:


Πες του παθολογου να βάλει 100 κιλα πάνω του στο πάγκο και να έρθει να μας ξαναπεί :P

γιατι μάλλον οταν του έλεγες για άσκηση θα νομισε για χαλαρό περπάτημα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενα εχω να ξαναπω ...

γεμισε ο τοπος γιατρους του ιντερνετ τιποτε αλλο ..

Για το αναπνευστικο πας σε πνευμονολογος και για ταχυκαρδιες και παλμους σε καρδιολογο ..
Αυτοι ειναι οι ειδικοι και αυτοι που εξιδικευονται σε πιο ιδιαιτερες καταστασεις ..

Ουτε ο νοσηλευτης ουτε ο γιατρος με τις ερευνες του ιντερνετ ;)

Αλλωστε μην πατροναρετε καταστασεις..

Επειτα διαβαστε την σχετικη διαμαρτυρια που εστειλε ο συλλογος επαγγελματιων γυμναστηριων που συνοδευεται με σχετικη επισημη γνωματευση πενυμονολογου και καρδιολογου και μετα μιληστε δημοσια για το συγκεκριμενο θεμα ..:bye2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα εδώ κανονικά κ δύσκολευομαι ..
Επίσης με τον ιδρώτα... Είναι επικίνδυνο πολύ για το δέρμα,σαν άτομο που είχε περάσει ακμή δε θα το έκανα ποτέ !!!!!!!!!!
Αλλο θεμα αυτο ,ενας χαμος στους δερματολογους αυτη την περιοδο ....

Καθιστε να δειτε τι εχει να γινει τωρα που θα βγουν οι μασκες ..Σε αποστειρωμενο περιβαλλον ζουσαμε με αυτες και τα τοσα αντισηπτικα ...το τι εχει να εμφανιστει ,εδω ειμαστε και θα τα βλεπουμε ..
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
1)Δεν επηρεάζει κάτι στην αναπνοή ότι και να λέει ο κάθε ιατρός

2) Ο λόγος που δεν πρέπει να φοράς μάσκα στο γυμναστήριο είναι ότι , παραμένεις πολλές ώρες μέσα όπου η μάσκα δεν έχει κάποια προστασία στον κοβιντ εφόσον αν εκτεθεις για αρκετή ώρα σε μολυσμένο αέρα χώρου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top