Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Εγώ τρώω ένα την ημέρα. Στο πρωινό. Μετά από 15 ωρες πείνας λόγω διαλλειματικης νηστείας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Αυγά, τόνος και mincemeat είναι από τα αγαπημένα μου.

Τα πήρα χθές

1704527729750.jpg



και το χθεσινό γευματάκι, το προτελευταιο (μπακαλιαρος + σαλατα)

1704527729758.jpg
 

Συνημμένα

  • 1704527729750.jpg
    1704527729750.jpg
    1.6 MB · Εμφανίσεις: 14

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Εγώ παίρνω κιμά ανάμικτο και βάζω, βρώμη, κάρι, σκόρδο λιωμένο, πάπρικα και αυγό. Κανω μπαλάκια και τα βάζω κατάψυξη. Οπότε πεινασω, τα κάνω στο φούρνο ή στη σχάρα. Κοβω ένα κρεμμύδι και μια δυο ντομάτες...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Εγώ παίρνω κιμά ανάμικτο και βάζω, βρώμη, κάρι, σκόρδο λιωμένο, πάπρικα και αυγό. Κανω μπαλάκια και τα βάζω κατάψυξη. Οπότε πεινασω, τα κάνω στο φούρνο ή στη σχάρα. Κοβω ένα κρεμμύδι και μια δυο ντομάτες...

εγω θλέλω να φτιάξω κιμά με ρύζι..... οχι μπιφτέκια... να ριξω τον κιμα πάνω απο το ρυζάκι το ωραια βρασμένο πωπω θα ειναι τέλειο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
εγω θλέλω να φτιάξω κιμά με ρύζι..... οχι μπιφτέκια... να ριξω τον κιμα πάνω απο το ρυζάκι το ωραια βρασμένο πωπω θα ειναι τέλειο.
Εγώ μπιφτέκι με ρύζι τα έχω ετοιμα σε 20 λεπτά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Έχω έναν γνωστό που βρισκόμαστε γυμναστήριο.... μου παραπονιόταν οτι τον ενοχλούν οι ώμοι του.

Χθεσινή προπόνηση έτυχε και βρεθήκαμε...

Ρε φιλε του λέω είσαι γεμάτος δεν μπορείς να κάνεις 70-80 κιλά στον πάγκο ;;;

ρε τι 80 μου λέει πονάω σου λέω.

Καλά λέω... πάμε να κάνουμε λίγο πάγκο τότε να σου φυγουν οι πόνοι :D

Ξεκινάμε ζέσταμα... του έδειξα να κάνει τις πλάτες πίσω και να πετάει το στήθος έξω και όχι να ξαπλώνει στον πάγκο όπως ξαπλώνει στο κρεβάτι του. Φίλε μόλις το έκανε αυτό έκανε και το πρώτο του PR στον πάγκο... 70 κιλά γιθα 8 επαναληψεις.

Μέχρι τωρα ειχε κανει στη ζωή του 70 για 6 !

ΩΩΩ φιλε μου λεει δεν πονάω καθόλου... σε ευχαριστώ πολύ. :laugh:

Και να θυμάσαι του κάνω βαθειές αναπνοές στα πολλά κιλά. Εισπνοή στο κατέβασμα , εκπνοή στο ανέβασμα !

Εν τω μεταξυ στο τελευταιο σέτ που εκανε το PR ημουν σπότερ απο πίσω για ψυχολογικό boost αλλα δεν άγγιξα για κανενα λόγο τη μπάρα σε κανενα σημείο....

πάμε πάμε του έλεγα... τα έχεις άνετα. Εισπνοή στο κατέβασμα με δύναμη εκπνοή στο ανέβασμα. Στήθος έξω πλάτες πίσω! Πάμε ! Τα έχεις.

Και εκανε PR ο τύπος μας. Μέχρι τοτε έλεγε οτι πονάει :D

την επόμενη θα μπεί 80 !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Τα πήρα χθές

View attachment 127911


και το χθεσινό γευματάκι, το προτελευταιο (μπακαλιαρος + σαλατα)

View attachment 127910
Εσύ μπορείς. Άλλοι δεν μπορούν. Ευτυχώς ζούμε Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,274 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Πάω να παίξω λίγο χέρια εδω σπίτι με αλτήρες... καθώς όλα σήμερα ηταν κλειστά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Η γιατρός μου μου είπε ανά τρίμηνο μια παύση αλλιώς εξετάσεις για έλεγχο βιταμινών...
Άμα είσαι αδύνατη, λογικά σου μίλησε. Εξαρτάται και πόσες ώρες δεν τρως. Αν είναι μόνο 12, ίσως να μην σου δημιουργεί πρόβλημα. Το 16 - 8 δεν είναι για σένα σε αυτή την περίπτωση.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα είσαι αδύνατη, λογικά σου μίλησε. Εξαρτάται και πόσες ώρες δεν τρως. Αν είναι μόνο 12, ίσως να μην σου δημιουργεί πρόβλημα. Το 16 - 8 δεν είναι για σένα σε αυτή την περίπτωση.
Η αλήθεια είναι ότι σταματάω γύρω στις 10 το βράδυ και θα φάω πολύ αργά την επομενη το απόγευμα φαγητό οταν γυρναω σπιτι .

Μετά τις 15:00 απλα στο γραφείο ή κάποια σαλάτα η κάνα γιαουρτάκι με φρούτα αν είναι να πάω γυμναστήριο..

Δεν τρώω γενικά πολύ όταν ειμαι έξω από το σπίτι τώρα που είναι μέσα κλεισμένη έχω ξεφύγει αλλά στα γλυκά....

Η γυναικολόγος μου την πρότεινε βοηθάει σε ένα θεματακι αλλά μου ειπε προσοχή,έχω διαβάσει αρκετά αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι σταματάω γύρω στις 10 το βράδυ και θα φάω πολύ αργά την επομενη το απόγευμα φαγητό οταν γυρναω σπιτι .

Μετά τις 15:00 απλα στο γραφείο ή κάποια σαλάτα η κάνα γιαουρτάκι με φρούτα αν είναι να πάω γυμναστήριο..

Δεν τρώω γενικά πολύ όταν ειμαι έξω από το σπίτι τώρα που είναι μέσα κλεισμένη έχω ξεφύγει αλλά στα γλυκά....

Η γυναικολόγος μου την πρότεινε βοηθάει σε ένα θεματακι αλλά μου ειπε προσοχή,έχω διαβάσει αρκετά αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω..
17 ώρες είναι πολλές μου φαίνεται. Δεν νιώθεις αδυναμία;
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
17 ώρες είναι πολλές μου φαίνεται. Δεν νιώθεις αδυναμία;
Πολλά νιώθω ώρες ώρες και τώρα με την γρίπη που τη περνάω δεύτερη φορά δεν ξέρω θα βγω αρνητική και θα πάω για εξετάσεις ...

Παίρνω όμως ήδη βιταμίνες..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Πολλά νιώθω ώρες ώρες και τώρα με την γρίπη που τη περνάω δεύτερη φορά δεν ξέρω θα βγω αρνητική και θα πάω για εξετάσεις ...

Παίρνω όμως ήδη βιταμίνες..
Περαστικά. Τουλάχιστον τρως πραγματικές τροφές τις άλλες ώρες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top