Kλαίτε εύκολα;

timonierhs

New member

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.
Νομίζω ότι από όσα γράφηκαν, προκύπτει ότι οι γυναίκες κλαίνε πολύ πιο εύκολα από τους άντρες. Θα αναφέρω δύο περιστατικά κλάματος κοριτσιών που μου έκαναν εντύπωση.

1) Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι παναλλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).

2) Πέθανε μια γρια δίπλα στο σπίτι μου 195 ετών. Περάσαμε με τη μητέρα μου να συλλυπηθούμε. Ήταν εκεί μια γνωστή μου κοπέλα 17 χρονών (τότε) που έκλαιγε γοερά, με λυγμούς και αναφιλητά. Απόρησα και ρώτησα ένα άλλο κορίτσι "Καλά, τόσο την αγαπούσε την κυρία Τασία η Αμαλία?" για να πάρω ψυθιριστά την απάντηση "Ναι, καλά. Χώρισε με το γκόμενο και επειδή δεν θα μπορούσε να κλαίει σπίτι της, ήρθε να κλάψει εδώ που δεν θα την παρεξηγήσει κανείς".

Υ.Γ. Σκέφτηκα και άλλη μια περίπτωση, αλλά μάλλον θα την κάνω ξεχωριστό θέμα.
Σκληροί Άντρακλες:P:D

CiNeFiL

Well-known member

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,843 μηνύματα.
με το 2ο σκηνικό του Δια ελιωσα,τι σκέφτηκε η τυπισα:P

Dimitris_SM

New member

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι πανελλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).

χαχαχα..Μετα απο 3 μηνες οι μισες δεν θα χουν κρατησει επαφη και οι αλλες μισες θα ναι τσακωμενες ενω τα αγορια θα χουν κρατησει τις παρεες τους κανονικα.Τελικα αυτο ειναι παγκοσμιο φαινομενο.:whistle:

staza13

New member

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ναι...βουρκώνω με το παραμικρό....

Gate4

Τιμώμενο Μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Και εγώ έχω θέμα με το κλάμα. Προσπαθώ να το αποφεύγω δεν ξέρω και γενικά δεν κλαίω εύκολα..
Μπορεί να κλάψω μόνο όταν έχω φτάσει στο αμήν από τα νεύρα μου.
Η μόνη περίπτωση που έκλαψα από στεναχώρια ήταν στην κηδεία του παππού μου (αλλά άλλη ιστορία αυτό :P)
Από χαρά/συγκίνηση δεν μπορώ να κλάψω το βρίσκω αστείο να βλέπω άτομα να κλαίνε για αυτό το λόγο.
1) Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι πανελλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).
Τι με θύμησες τώρα :|
Όταν γυρνούσαμε από την 6ήμερη και μεις ήταν ένα παιδί που είχε ένα θέμα και δεν τον άφηναν να μπει στην Ελλάδα. Ήταν κάποια κορίτσια που δεν ξέρω ρε γαμώτο τόση στεναχώρια πια και κλαίγανε με λυγμούς. :| Νταξ και γω το λυπήθηκα το παιδί που θα μενε εκεί αλλά όχι και έτσι.. Περιττό να πω ότι μόλις τις είδα είχα λιώσει στα γέλια :redface:

Τελευταία επεξεργασία:

ανατολή

New member

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Κλαίω αρκετά εύκολα αλλά αρκεί να υπάρχει σοβαρός λόγος για μένα. Ορισμένοι άνθρωποι και ορισμένες καταστάσεις μπορούν να με κάνουν να μην σταματάω!

danopfin95

New member

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.
κλαιω πραγματικα πολυ σπανια...δηλαδη υπαρχουν στιγμες που μπορει να ειμαι σε μεγαλη μελαγχολια και στεναχωρια και να μη κυλησει το δακρυ...δε ξερω γιατι.

Βλα

New member

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 850 μηνύματα.
Φτάνω εύκολα σε σημείο να βουρκώσω, αλλά για να κλάψω με δάκρυα σπασμούς κλπ πολύ σπάνια.
Τελευταία φορά που θυμάμαι ήμουν Α' Λυκείου.

Κυνικός

New member

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

Emilouko

New member

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

sophie_96

Well-known member

Η sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Είμαι τρομερά ευαίσθητη σε σημείο που όσο πανέμορφο και γλυκό είναι να είναι κάποιος ευαίσθητος τόσο άσχημο είναι όταν κάποιος είναι υπερβολικά ευαίσθητος. Μπορώ να βάλω τα κλάματα βλέποντας μία ταινία είτε ακόμα διαβάζοντας ένα βιβλίο, όταν τύχει και μου ζητήσουν ή ζητήσω συγγνώμη :/:

Ραφαέλα33847

Well-known member

Η Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,800 μηνύματα.
Είμαι αρκετά ευαίσθητη μπορώ να πω . Μπορώ να κλάψω από ένα ασήμαντο γεγονός μέχρι κάποιον καβγά άσχετα αν φταίω ή όχι!

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,499 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι καθόλου ευαίσθητος.

Μιχάλης Τ.

Active member

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι καθόλου ευαίσθητος.
Η εμπειρία μου μού έχει δείξει ότι αυτοί που το λένε αυτό είναι συνήθως οι πιο ευαίσθητοι. :)

Η ευαισθησία δεν είναι κακό πράγμα, μην σας πω ότι είναι απαραίτητη. Αρκεί να συνδυάζεται με την λογική. Ένας ψυχικά υγιής άνθρωπος συνδυάζει την λογική και το συναίσθημα.

Το να κλαίει κάποιος/α με το παραμικρόάσχετα με το φύλο καταντάει κουραστικό. Τότε μιλάμε για υπερευαίσθητους[FONT=Verdana, sans-serif]·[/FONT] η υπερευαισθησία είναι ελάττωμα.

Μιλώντας προσωπικά, είμαι ευαίσθητος άνθρωπος ποτέ δεν το έκρυψα, δεν έχω τέτοιο ταμπού. Αν κλαίω εύκολα; Η απάντηση είναι «όχι». :bye2:

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,499 μηνύματα.
Όχι δεν είναι ευαίσθητος.Βασικα δεν έχω την πολυτέλεια να είμαι γιατί στην κοινωνία δεν επιβιώνουν οι ευαίσθητοι άνθρωποι.

Zilda

Well-known member

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.
Έχω πολλες ευαισθησίες και στεναχωριέμαι συχνά αλλά δεν φτάνω και σε σημείο κλάματος.
Κλαίω σπάνια θα λεγα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,934 μηνύματα.
Παλιά -και δεν εννοώ φυσικά όταν ήμουν βρέφος:P- έκλαιγα σχετικά εύκολα, πλέον όχι.
Αλλά η ευαισθησία ενίοτε δεν είναι και ανάλογη με τη συχνότητα ή την ευκολία να ξεσπά κάποιος σε ποταμούς δακρύων.

olivi@

Συντονίστρια

Η olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.
^ Aκριβώς το αντίθετο. Από εκεί που έκλαιγα ελάχιστες φορές το χρόνο, τελευταία συγκινούμαι με τα πιο άκυρα πράγματα. :P

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...