Microsoft Word: Απορίες

malnikoleTTa

Νεοφερμένος

Η malnikoleTTa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μπορουν να μου πουν οσοι γνωριζουν πως γινονται οι πινακες στο microsoft office word 2003 συγκεκριμενα δεν γνωριζω πως να βαλω τους στιλοθετες.help..............:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Μπορουν να μου πουν οσοι γνωριζουν πως γινονται οι πινακες στο microsoft office word 2003 συγκεκριμενα δεν γνωριζω πως να βαλω τους στιλοθετες.help..............:P
Αρχικά, το εβαλες καταλάθος σε αυό το topic(5o πεδίο) ή δεν ήξερες που να το βάλεις?? Αστο μη δωσεις απαντηση αμα θες ουτως ή άλλος δεν έχει σημασία.:P
Οι συντονιστες θα το τακτοποιήσουν

Στο ερώτημα σου τωρα: Ανοίγες το word(:D) πάνω-πάνω εκεί που λέει ...-μορφή-εργαλέια-πίνακας-... επιλέγεις το <<πίνακας>> εν συνεχεία <<εισαγωγή>> και στη νέα καρτέλα που σου εμφανίζει πατάς <<πίνακας>>
Μετά δίνεις τις επιλογές σου σε αυτό που σου εεμφανίζει και έτοιμο..

Ότι άλλος θες εδώ είμαστε...
-----------------------------------------
Προσοχή όχι στο <<εισαγωγή πίνακα>> αλλά στο Πίνακας/Εισαγωγή/Πίνακας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malnikoleTTa

Νεοφερμένος

Η malnikoleTTa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οκ πινακα να κανω ξερω αλλα δεν ξερω πως να κανω τους στιλοθετες του πινακα δλδ στο word πατας μορφη->στηλοθετες και σου βγαζει ενα παραθυρο οπου λεει :θεση στηλοθετων και εκει βαζεις τις διαστασεις των στηλοθετων που εχει ο πινακας σου πχ γραφεις στη θεση στηλοθετη 1,5 διασταση δεξια κανεις ορισμο για να αποθηκευθει και μετα και τις αλλες διαστασεις που χρηαζεται ο πινακας αλλα δε μου βγαινει σωστος ετσι οπως πρεπει ο πινακας..ελπιζω να εγινα κατανοητη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, γιατί δεν τον φτιάχνεις με το ποντίκι; Δε γίνεται να αυξομειώσεις έτσι τις διαστάσεις των κελιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malnikoleTTa

Νεοφερμένος

Η malnikoleTTa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δεν μπορω με το ποντικι διοτι δεν ειναι μονο οι διαστασεις των στηλοθετων αριστερα δεξια και κεντρο αλλα και η γραμμη και οι δεκαδικοι τι αποσταση θα εχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλησπέρα.​
Θέλω μια βοήθεια στο word!
Μου κάνει βλακειούλες και δεν κάνει ευδιάκριτες τις παραγράφους από τις κουκίδες και αρίθμηση.
Συγκεκριμένα εδώ (βλέπε συνημμένο) που έχω κόκκινη υπογράμμιση έχω πατήσει tab για δημιουργία παραγράφου, την οποία ασφαλώς και δεν δημιούργησε και φαίνεται ως συνέχεια της αρχικής παραγράφου. Ακόμη, τα μπλε έπρεπε να τα έχει στοιχισμένα σε μια ευθεία..
View attachment 28463Καμία ιδέα για να τα διορθώσω;
Ps: Μιλάω για word 2003.

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάτα ctrl και *
Τα συμβολάκια που θα εμφανιστούν είναι η αρχή κάθε παράγραφος, παίξε με αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν είναι τα μεγάλα κείμενα αλλά ότι χρειάζεται να έχω πολλούς αριθμούς που θα επαναλαμβάνονται πολλές φορές στο έγγραφο και απλά θέλω στην περίπτωση που κάποιος αριθμός είναι λάθος να μην το αλλάζω σε όλα τα σημεία που εμφανίζεται. Επίσης στην περίπτωση που πρέπει να γράψω ξανά έναν αριθμό να μην χρειάζεται να ψάχνω ποίος ακριβώς είναι ...
αν ξέρεις από visual basic.....
μπορείς να το κάνεις αυτό στο word σε συνδυασμό με την visual basic.....
και θα είναι σαν παράμετροι ανάμεσα σε π.χ. @.....@ σε διαφορετικό χρώμα, όποτε εύκολα και αυτόματα θα μπορείς να επεμβαίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Χρειάζομαι στο word την εξής δυνατότητα:

Θέλω να υπάρχουν κάτι σαν μεταβλητές όπου θα έχουν τιμές που θα έχω ορίσει εγώ και θα εμφανίζουν αυτές τις τιμές σε οποίο σημείο τις χρειαστώ, είτε σε κάποιο πίνακα είτε σε κάποιο τίτλο είτε απλά μεσα στο κείμενο.

π.χ. έστω το παρακατώ κείμενο


Στο παραπάνω κείμενο έστω ότι θέλω να μην γράφω συνέχεια 56431,75? αλλά και στην περίπτωση που διαπιστώσω ότι υπολογίσα λάθος τα κέρδη μην χρειάζεται να αλλάξω το νούμερο σε 512 σημεία.

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο Word;

Σημείωση: Για απορίες στο excel υπάρχει αυτό το θέμα

Το πρόβλημα δεν είναι τα μεγάλα κείμενα αλλά ότι χρειάζεται να έχω πολλούς αριθμούς που θα επαναλαμβάνονται πολλές φορές στο έγγραφο και απλά θέλω στην περίπτωση που κάποιος αριθμός είναι λάθος να μην το αλλάζω σε όλα τα σημεία που εμφανίζεται. Επίσης στην περίπτωση που πρέπει να γράψω ξανά έναν αριθμό να μην χρειάζεται να ψάχνω ποίος ακριβώς είναι ...

Έχεις δοκιμάσει τη λειτουργία εύρεσης - αντικατάστασης? Σου δίνει αρκετές υποπεριπτώσεις και επιπλέον τη δυνατότητα ή να αλλάξεις μονομιάς αυτά που θεωρείς λάθος, ή να ελέγχεις ένα προς ένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θέλω την βοήθεια σας! (πάλι:redface:)
Γράφω μια εργασία και για μια ακόμα φορά έχει κολλήσει η διάταξη του κειμένου και κάνει ότι θέλει…
Κάτω από αρίθμηση στοιχείων τύπου:

  • α
  • β
  • γ

πατάω enter και 2 φορές backspace διαγράφοντας την επόμενη αρίθμηση (δηλαδή το 4.). Όταν θέλω, όμως, να δημιουργήσω νέα παράγραφο αυτή πάει κάτω από την στήλη της αρίθμησης ενώ κανονικά έπρεπε να είναι μια εσοχή πιο έξω. Κανένα κουμπάκι δε φαίνεται να είναι πατημένο, αλλά γιατί μου το κάνει αυτό;

(Απ: Θέλει να με τυραννάει.:P)

Δώστε τα φώτα σας στην άσχετη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να πατάς backspace, αρκούν 2 enter για να βγεις από την λιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν θέλω να αφήνει τόσο κενό μεταξύ τους :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πατα 2 enters και μετά ενα backspace να σβήσει το ένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που κολλάτε
https://screencast.com/t/YjJkNzM3NmMt
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ζητάω αυτό…Οι παράγραφοι δημιουργούνται με το tab και όταν πατάω είτε enter-enter & backspace είτε enter & backspace-backspace η νέα παράγραφος ακολουθεί την αριθμημένη στήλη και ουσιαστικά η διάταξή της δεν είναι ίδια με τις άλλες παραγράφους! Δεν ξέρω κατά πόσο καταλαβαίνετε τι λέω…

P.s. Τώρα τα έπαιξε τελείως οπότε με το διπλό enter συνεχίζει την αρίθμηση :P
Λογικά θα είναι κάτι πατημένο…:hmm:

Τέλος πάντων, thanks για την βοήθεια...Θα δοκιμάσω και κάτι άλλο που έχω υπόψη και αν δεν γίνει θα την ξανά γράψω ελπίζοντας να μου βγει normal :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
μπορείς πάνω από το χάρακα κι ενώ ο κέρσορας είναι στην παραγραφο που θες να τον σύρεις και να τον πας στη θέση των άλλων παραγράφων... να τα στοιχίσεις ουσιαστικά...... αφού δεν μπορείς να το καταφέρεις με το enter

καλύτερα όμως την απορία σου να την συνοδεύεις από screen του εγγράφου για να δούμε τιο ακριβώς συμβαίνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μονοπωλώ το θέμα με τις απορίες μου.:P

Λοιπόν, θέλω να βάλω φόντο σε μία μόνο σελίδα, την αρχική, και το φόντο μπαίνει και στις άλλες…Λογικά, θα έχει κάποια αντίστοιχη εντολή όπως στο powerpoint αλλά δεν την βρίσκω.:(


:wall::wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Σπίτι με κόκκινο φωτάκι έχει καταντήσει η επικεφαλίδα στο Microsoft Office Word 2007 (και στις προηγούμενες εκδόσεις του Word).
Πως μπορώ να βάλω επικεφαλίδα μόνο σε μία σελίδα χωρίς να ανοίξω νέο tab; Δηλαδή θέλω να βάλω το εξής:

Στην 1η σελίδα να αναγράφεται στην επικεφαλίδα " Πρωτοδικείο Ν. 0000/'00 " και στην 6η σελίδα να αναγράφεται " Πρωτοδικείο Ν.1111/'11" .
Έχω καταφέρει να αναγράφονται τα εξής στις σελίδες που θέλω, αλλά αν γράψω στην 1η το " Πρωτοδικείο Ν.0000/'00 " θα εμφανιστεί και στην 6η και αν πάω να το διορθώσω από την 6η, αυτόματα αλλάζει και στην 1η και γίνει σ*ατά. :(

Αν μπορούσα θα τα έφτιαχνα σε ξεχωριστές σελίδες και θα τα εκτύπωνα με αυτό τον τρόπο, αλλά θα πρέπει το συγκεκριμένο έγγραφο να παραδωθεί σε usb stick και θα εκτυπωθεί από άτομο που δεν έχει ιδέα από Word..

Thanx.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top