Microsoft Word: Απορίες

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Θενκς μπραδερ.

Θα σου στείλω 2 βαζάκια μαρμελάδα και 4 κιλά πατάτες για το καλό που μου έκανες. Μακάρι όλα τα καλά του κόσμου να πέσουν στο κεφάλι σου και να βγάζεις από τις τσέπες σου χρυσά φλουριά

Όντως, τελικά είμαι μεγάλος κόπανος στο word :P (αν πεταχτείς και πεις "είσαι γενικά κόπανος" δεν θα σου στείλω τις πατάτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μαρμελάδα μου αρέσει πιο πολύ βερίκοκο και συγκεκριμένα διαμαντοπούλου
πατάτες θέλω για τηγάνισμα σπούντα
έτσι και μου βγουν μαυρισμένες οι πατάτες ή η μαρμελάδα είναι του εμπορίου (των φλωροάγγλων που θα μας μάθουν και πώς να φάμε)
να σου αργήσει πιο πολύ η αποθήκευση από την εξυγίανση του ασφαλιστικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Hello!
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τι μορφή θα πρέπει να αποθηκεύω ένα έγγραφο του word 2007 ώστε να ανοίγει και με 2003.
Και γενικά, ποια μορφή ανοίγεται από όλα τα word;
Για ενημέρωση πάντως, με το 2007-Office-Compatability-Pack της Microsoft (free) μπορείς να ανοίγεις τα *.docx (κλπ) και σε Office 2003. Το εγκαθιστάς στον Η/Υ που έχει το Office 2003.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
To πινέλο μορφοποίησης με ποιο συνδυασμό πλήκτρων λειτουργεί για συνεχόμενες μορφοποιήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
To πινέλο μορφοποίησης με ποιο συνδυασμό πλήκτρων λειτουργεί για συνεχόμενες μορφοποιήσεις;
Αν έχεις office 2007 κάνε διπλό κλικ στο πινέλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με διπλό κλικ καταργεί το πινέλο και δεν κάνει ούτε μία φορά τη μορφοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
διπλό κλικ στη λέξη που έχεις επιλέξει και που θες να κρατήσεις τη μορφοποίηση πχ Arial kai bold και μετά μεταφέρεις το πινέλο στην άλλη λέξη που θες να διαμορφώσεις πχ Comic και χωρίς bold.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ όμως θέλω να κάνω πολλές λέξεις από διάφορα σημεία του κειμένου.
Βρήκα τελικά άλλον τρόπο, το πινέλο θέλει συνέχεια να το πατάω.

Τhanks όπως και να 'χει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ε αυτο εννοειται......... οτι κραταει την τελευταια μορφοποίηση κι αν κλικαρεις ολοκληρη φράση αλλάζει κι αυτή με τη σειρά της;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βασικά αυτό θέλω:
View attachment 33532
αλλά δε βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
με control και αριστερο ποντίκι σέρνεις το πινέλο σε όλο το κείμενο και αλλάζει ολόκληρο και όχι λέξη λέξη...αφού έχεις κάνει αυτά που έγραψα πιο πάνω
δηλαδή κλικάρεις τη λέξη με τη μορφοποίηση που θέλεις και κάνεις διπλό κλικ στο πινέλο και μετα πηγαίνεις στο υπόλοιπο κείμενο κρατάς πατημένο το control και με το αριστερό ποντίκι καθώς φαίνεται το πινέλο το σέρνεις σε όλο το κείμενο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με μπερδεύεις πιο πολύ. Δε θέλω να αλλάξω όλο το κείμενο αλλά μεμονωμένες λέξεις μέσα στο κείμενο. Επιπλέον, άμα ήθελα όλο το κείμενο γιατί να πατήσω διπλό κλικ στο πινέλο και να έχω και πατημένο το ctrl; Σε έχασα εδώ.

Είδα και αυτό αλλά δε λειτουργεί. :/:

Τελικά, ή είμαι στόκος ή είμαι στόκος, και φυσικά υπάρχει και το ενδεχόμενο να είμαι στόκος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
για να μην ανεβάσω εγώ video στο youtube να σου δείχνω..... :P
δες εδώ
https://ask2help.wordpress.com/2010/01/27/word-video-training/
https://www.cbt.gr/word.html

https://www.e-paideia.gr/word/video-028.html

ελπίζω να σου λυθούν και άλλες απορίες που έχεις ;)

Για να αντιγράψετε την μορφή κειμένου από ένα μέρος του εγγράφου σε κάποιο άλλο , πατάτε στο κουμπί «Πινέλο μορφοποίησης» της βασικής γραμμής εργαλείων , έπειτα επιλέγετε το κείμενο που θέλετε να μορφοποιήσετε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως είδα 3 φορές το ίδιο video. :P
Σε έβαλα και εσένα σε κόπο, σ' ευχαριστώ. :D

H αλήθεια είναι ότι κάποιες γνώσεις τις έχω, πήγαινα φροντιστήριο αλλά κάναμε μάθημα σε παλιές εκδόσεις.

Κάποιος άλλος με 2007 μπορεί να κάνει πολλαπλή επικόλληση μορφοποιήσεων; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
εγώ βρε σε 2007 δουλεύω...... πάλι τα ίδια λέμε ...ή κατι κάνεις λάθος εσύ ή έχεις παρανομο office και ειδικα το 2007 κολλάει σε επιλογές.... μου έχει συμβει κι εμένα σε φιλου μου το pc οπου δεν δεχόταν ούτε τις αλλαγές σε γραμματοσειρές ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πφ ok μάλλον είμαι στόκος. :P
Έχω μπερδευτεί πλέον.
Τέλος πάντων, ακολουθώ την αντίστροφη διαδικασία, επιλέγω δηλαδή τις λέξεις με ctrl και και κάνω εκ νέου τη μορφοποίηση. Mόνη μου το σκέφτηκα. :pfff:

Τα γνήσια έχω αλλά δεν ξέρω τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,843 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω reset όλες τις αλλαγές-παραμετροποιήσεις που έχω κάνει στο Word 2003;
Έχω αλλάξει πάνω και κάτω το ύψος που ορίζεται από τον αριστερό "χάρακα" και δε ξέρω πως να το επαναφέρω. :(



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω κάνεις τις αλλαγές και μετά από την πρώτη καρτέλα πατάς το βελάκι στο αλλαγή στυλ και πατάς ορισμός ως προεπιλογής.

Τα μισά είπα. :Ρ
Από τη διάταξη σελίδας, στα περιθώρια βάζεις κανονικά και μετά το ορίζεις ως προεπιλογή.

Παίζει να λέω και βλακείες. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω reset όλες τις αλλαγές-παραμετροποιήσεις που έχω κάνει στο Word 2003;
Έχω αλλάξει πάνω και κάτω το ύψος που ορίζεται από τον αριστερό "χάρακα" και δε ξέρω πως να το επαναφέρω. :(



-petros
Ευκαιρία να βάλεις Office 2007/2010 :P
Πάντως αν έχεις όρεξη για διάβασμα: https://support.microsoft.com/kb/822005
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μιας και παιδεύτηκα πρόσφατα να το βρω, είπα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και φανεί σε κάποιον χρήσιμο:
Για word 2007
κλικ, στα σχόλια θα το βρείτε
"To those like me who struggled to obtain continuous page numbering after inserting a few landscape pages into a portrait document. Since we have started a new section in order to introduce the landscape pages, the page numbering goes back to 1 or to the page number you have entered in the “start at ….” box in the “page number format” tab. To obtain continuous page numbering, go to the page where page numbering reverts and double click on the header. Then go to the “page number format” tab and click on the “continue from previous section” option."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top