Microsoft Word: Απορίες

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ρε παιδιά ξέρει κανείς πως να γράψω στο word I1 αλλά το 1 να είναι μικρό και να εμφανίζεται σαν δείκτης κάτω δεξιά,δίπλα στο I :worry: ψάχνω στη μορφοποίηση και στα Σύμβολα αλλά δεν μπορώ να το βρω...:redface:



:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
αχ σε ευχαριστώωω πάρα πολύυυυ....!!!! :D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βενι- άσχετο- μπορείς να μου πεις πως έβαλες τα δυαλυτικά; Μου χαν πει και δε θυμαμαι και φαντασου οταν γραφω κειμενο και χρειαζονται δυαλυτικά, βρισκω τη λεξη με τα δυαλυτικά απο το νετ και την κανω κοπυ:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
σιφτ και w και έπειτα ι -> ΐ
shift+τόνος -> ϊ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
¨
απο πανω ειναι
shift - ανω κατω τελεια στα ελληνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
παΪδάκια

φαΐ


vielen dank!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoulaki

Νεοφερμένος

Η anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
γεια σας παιδια! λοιπον εχω την εξης απορια..δε ξερω αν γινεται, αλλα φανταζομαι πως ναι.
μπορουμε στο microsoft office να εχουμε διαφορετικη κεφαλιδα απο σελιδα σε σελιδα? να το επιλεγουμε εμεις ομως..
και κατι ακομα που χα ακουσει, αλλα δε με καιει τοσο, αν το ξερει κανεις ομως, καλοδεχουμενο. προκειται για μια εργασια, ειναι δυνατον απ τα περιεχομενα να βαλουμε συντομευση σε καθε ενοτητα πχ, και πατωντας πανω να μας παραπεμπει απευθειας στη συγκεκριμενη ενοτητα?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων, καλημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το Microsoft Office είναι η σουίτα γραφείου της Microsoft, που περιλαμβάνει Word, Excel, PowerPoint κλπ. Εσένα ποιο σ' ενδιαφέρει; Απ' τα λεγόμενά σου, συμπεραίνω πως αναφέρεσαι σε παρουσίαση, άρα PowerPoint.

α) Υπάρχουν διάφοροι τύποι διαφανειών, απ' τους οποίους μπορείς να διαλέξεις αυτό που σου κάνει -περιλαμβάνονται τίτλοι, κεφαλίδες- και να τους εναποθέσεις εκεί που επιθυμείς.

β) Αυτό που θες το κάνει η υπερ-σύνδεση. Μπορείς να βάλεις κι ένα διακριτικό σχηματάκι κάπου στη διαφάνειά σου -στην προορισμού-, η οποία θα οδηγεί πάλι στα περιεχόμενα, ή όπου αλλού σε βολεύει. Ανάλογα πώς θα φτιάξεις την παρουσίασή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoulaki

Νεοφερμένος

Η anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
α ναι δε το διευκρινησα.. για το word ρωταω. εχω δοκιμασει να βαλω κεφαλιδα, αλλα οπως και στο υποσελιδο, ο,τι βαλω στη μια σελιδα θα ειναι σε ολες..ενω εγω θα ηθελα τη συγκεκριμενη κεφαλιδα μονο για καποιες σελιδες του εγγραφου..και σε αλλες σελιδα, αλλη κεφαλιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
α ναι δε το διευκρινησα.. για το word ρωταω. εχω δοκιμασει να βαλω κεφαλιδα, αλλα οπως και στο υποσελιδο, ο,τι βαλω στη μια σελιδα θα ειναι σε ολες..ενω εγω θα ηθελα τη συγκεκριμενη κεφαλιδα μονο για καποιες σελιδες του εγγραφου..και σε αλλες σελιδα, αλλη κεφαλιδα.
Αυτό που ζητάς το πετυχαίνεις με την αλλαγή ενότητας....
Στην καρτέλα Διάταξη σελίδας, στην ομάδα Διαμόρφωση σελίδας, κάνεις κλικ στο στοιχείο Αλλαγές.
Ζητάς Αλλαγή Ενότητας...
Μετά ζητάς Εισαγωγή κεφαλίδας και στα εργαλεία της Σχεδίασης Κεφαλίδας και Υποσέλιδου επιλέγεις Προηγούμενη ενότητα γράφεις όποιο τίτλο θες .... μετά επιλέγεις επόμενη ενότητα γράφεις τον άλλο τίτλο και ξεκλικάρεις τη σύνδεση με την προηγούμενη ενότητα.....
Για αρχή αν δεν σε μπερδεύει ας έχεις πατημένο την "Εμφανιση σημαδιών παραγράφου"..... για να τσεκάρεις όλες τις ενότητες σου ότι είναι χωρισμένες σωστά....
;)

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εχω στ μειλ ενα εγγραφο του γορντ απο το οποιο θελω να αντιγραψω κομματια. αυτη τη στιγμη δε διαθετω γορντ για να κανω τη δουλεια μ. καμια λυση;

Σημείωση Συντονιστή:Τα μηνύματα #191-#194 προήλθαν έπειτα απο μεταφορά απο το θέμα: Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
εχω στ μειλ ενα εγγραφο του γορντ απο το οποιο θελω να αντιγραψω κομματια. αυτη τη στιγμη δε διαθετω γορντ για να κανω τη δουλεια μ. καμια λυση;

Google Docs για οnline επεξεργασία αρχείων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
ψαχνω προγραμμα για τονισμο αυτοματα ή με καποιο κολπο στο word κλπ

Σημείωση:
Τα μήνυματα 195-196 προέρχονται απο το θέμα "Ελληνικά προγράμματα σε Αγγλικά Windows".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ψαχνω προγραμμα για τονισμο αυτοματα ή με καποιο κολπο στο word κλπ

Πατάς το κουμπάκι δεξιά απο το "λάμδα".;)
Στην αρχή λιγάκι άβολο,αλλά μετά απο λίγη εξάσκηση θα πηγαίνει αυτόματα το δάχτυλο,σε κάθε τόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια.

Θα διδάξω τα κλάσματα στο σχολείο. Θέλω λοιπόν να κάνω φύλλο εργασίας και δεν μπορώ να κάνω αυτό που θέλω. Δοκίμασα το κάμπρι και το γκεομετρι αλλά τίποτα. Αυτό που θέλώ να κάνω είναι να δημιουργήσω ένα ορθογώνιο παραλληλόγραμμο, να το χωρίσω σε ίσα μέρη, με 2-3-4 στήλες, να χρωματίσω κάποια μέρη. Αυτό. Πώς σκατά γίνεται;

Σημείωση:
Τα μηνύματα 197 έως 203 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Πρόγραμμα γεωμετρίας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις έναν αντίστοιχων διαστάσεων πίνακα στο excel,και να χρωματίσεις τα εκαστοτε κουτάκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις έναν αντίστοιχων διαστάσεων πίνακα στο excel,και να χρωματίσεις τα εκαστοτε κουτάκια;
Για δώσε ινφο γιατι αυτή τη στίγμη έχω καεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top