Microsoft Word: Απορίες

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Για δώσε ινφο γιατι αυτή τη στίγμη έχω καεί.

Κάνεις κάτι τέτοιο πχ:
klasma.jpg

Αλλάζεις τα κελιά στο μέγεθος που θέλεις εσύ,τους βάζει περίγραμμα αρκετά χοντρό ωστε να διακρίνεται και γεμίζεις τα κουτάκια που εσύ θές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχα. Θα το δοκιμάσω. Στο γορντ πάντως που έκανα πίνακα δε μου άρεσε. Και πώς τα μεταφέρω μετα σε γορντ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τελικά μου πήρε ώρες για να βγάλω ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Τα έκανα στο γορντ με ισομεγεθή πίνακες και χώρισα τη σελίδα σε στήλες. Όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellikitty

Νεοφερμένος

Η ellikitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια εχω το word 2007 αλλα οταν παω να μπω μου ζηταει εναν κωδικο product key και δεν με αφηνει.τι να κανω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σπασμένο είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια εχω το word 2007 αλλα οταν παω να μπω μου ζηταει εναν κωδικο product key και δεν με αφηνει.τι να κανω:(
ανακαλυψαν οτι ειναι σπασμενο μαλλον.:hmm:

1)πας και αγοραζεις το αυθεντικο ή 2)το καλυτερο και το τζαμπα :P, ψαχνεις στο ιντερνετ μηπως βρεις καποιον κωδικο ;) εγω με το που εψαξα μου εβγαλε πολλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ή απλά βάζεις openoffice ή libreoffice αν δεν έχεις γνήσιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
παιδιά δεν ξέρω πώς και τι έκανα.... αλλά απενεργοποίησα τον ορθογραφικό έλεγχο στο word :( γράφω ένα επίσημο κείμενο και κουράζομαι να γυρνάω πίσω μήπως μου φυγε κανένα λάθος... ξέρει κανείς μήπως τι να κάνω; έχω το word 2007.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
παιδιά δεν ξέρω πώς και τι έκανα.... αλλά απενεργοποίησα τον ορθογραφικό έλεγχο στο word :( γράφω ένα επίσημο κείμενο και κουράζομαι να γυρνάω πίσω μήπως μου φυγε κανένα λάθος... ξέρει κανείς μήπως τι να κάνω; έχω το word 2007.
Πάτα F7 και θα σου εμφανιστεί ο ορθογραφικός έλεγχος!
Και μετα θα πατησεις Επιλογές και θα ζητησεις αυτόματη διορθωση!
Ή πανω αριστερα στη κεντρικη σελιδα του Word πατας το σημα και εμφανιζεται μια καρτελα με ανοιγμα αποθηκευση εκτυπωση κτλ κτλ εκει κατω δεξια εχει παλι επιλογές Word ...μπαινεις απο εκει και το φτιαχνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
το δοκίμασα αυτό που λες veni, αλλά δυστυχώς δε λειτουργεί. Φαίνεται να είναι ενεργοποιήμενος, αλλά δε διορθώνει τπτ.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
το δοκίμασα αυτό που λες veni, αλλά δυστυχώς δε λειτουργεί. Φαίνεται να είναι ενεργοποιήμενος, αλλά δε διορθώνει τπτ.. :/:
Sorry τι μου λες τωρα σου βγαζει το πλαισιο ορθογραφικός ελεγχος και τα κουμπια παραβλεψη ή αλλαγή δεν λειτουργούν;
Ή από κατω οι προτασεις δεν εχουν καθολου λεξεις ειναι κενο χωρίς προτεινόμενες λεξεις προς διορθωση;

Κανε ενα print screen του word ενω εχεις πατησει τον ορθογραφικό ελεγχο...να το δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Μόνο στα αγγλικά λειτουργεί ο ορθογραφικός έλεγχος.. Στα ελληνικά ούτε καν το παράθυρο του ορθογραφικού ελέγχου δεν ανοίγει. Μόνο λέει ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς ενώ εσκεμμένα έχω κάνει πολλά λάθη. Δεν αναγνωρίζει τα λάθη της ελληνικής γλώσσας.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Μόνο στα αγγλικά λειτουργεί ο ορθογραφικός έλεγχος.. Στα ελληνικά ούτε καν το παράθυρο του ορθογραφικού ελέγχου δεν ανοίγει. Μόνο λέει ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς ενώ εσκεμμένα έχω κάνει πολλά λάθη. Δεν αναγνωρίζει τα λάθη της ελληνικής γλώσσας.. :worry:

Προφανώς δεν είναι εγκατεστημένη η ελληνική διόρθωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
μέχρι χτες το έκανε σωστά.. αυτό είναι το περίεργο.. δεν μπορώ να σκεφτώ τι έκανα λάθος.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
μέχρι χτες το έκανε σωστά.. αυτό είναι το περίεργο.. δεν μπορώ να σκεφτώ τι έκανα λάθος.. :(

Αλλαξες κάτι? εγκατέστησες κάποια αναβάθμιση? "χτύπησε" το πρόγραμμα ή το λειτουργικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
δεν άλλαξα κάτι.. μόνο που χτες έβαλα ενα φλασακι στο οποίο το antivirus βρήκε κάτι ύποπτο.. δεν ξέρω αν το επηρέασε αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
δεν άλλαξα κάτι.. μόνο που χτες έβαλα ενα φλασακι στο οποίο το antivirus βρήκε κάτι ύποπτο.. δεν ξέρω αν το επηρέασε αυτο..

Κανονικά δεν θάπρεπε αλλά... ποτέ δεν ξέρεις. Εχεις τα σιντί της εγκατάστασης, να κάνεις επανεγκατάσταση του word?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
όχι.. θα τα ζητήσω από τον πατέρα μου που μάλλον τα έχει. ευχαριστώ για το χρόνο σας πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
όχι.. θα τα ζητήσω από τον πατέρα μου που μάλλον τα έχει. ευχαριστώ για το χρόνο σας πάντως :)
Αν πας στις Επιλογές Word > Εργαλεία Ελεγχου
οπως σου εγραψα προηγουμενως πατωντας το κουμπακι πανω αριστερα θα δεις αν υπαρχει το λεξικο ενεργοποιημενο
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Αν πας στις Επιλογές Word > Εργαλεία Ελεγχου
οπως σου εγραψα προηγουμενως πατωντας το κουμπακι πανω αριστερα θα δεις αν υπαρχει το λεξικο ενεργοποιημενο
;)



Α, ναι, από εκεί έπρεπε να ξεκινήσει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top