Netflix

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,097 μηνύματα.
το έγραψε ένας τύπος που παρακολουθεί τα γεγονότα του κορωνοϊού...
Α ο @juste un instant την έγραψε; :laugh:

Είδα ένα ντοκιμαντέρ για τη ζωή του Leonard Cohen και της Mariane που ήταν η επί χρόνια σύντροφός του και συγκινήθηκα για τη ματαιότητα της ζωής. :(
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,959 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,505 μηνύματα.
Λοιπόν οκ, καλά έκανα και την είδα. Είχα πάρει και φαί για ταυτόχρονα αλλά μετα απο καποιο σημείο έπαψα να θυμώνω με τις μαλακίες που έκαναν οι ηθοποιοί και την είδα τελείως "τεχνικά" την ταινία εντελώς σιωπηλός. (θεατρικά, ανάλυση κλπ)

Είχε τις πολιτικές μπηχτές της λίγο Dems VS Reps, αλλά κατα 99% ήταν fuckin spot on.

Όποιοι την έφτιαξαν έκαναν πραγματικά καλή δουλειά. Δεν είναι κατι που βλέπει κανείς για χαλάρωση ή διασκέδαση και οι περισσότεροι καταλαβαίνω γιατί είτε θα την αποφύγουν είτε θα την παρερμηνεύσουν. Έχει πολύ περισσότερη κουβέντα απ οση μπορώ να κάνω αυτη τη στιγμή.

Αγαπημένη αντιπαραβολή: Τα ζώα και η φύση VS τα σκουπίδια και την παράνοια των ανθρώπων.

Ευχαριστώ όσους την πρότειναν.
Εντατσι. Με επιβεβαιωνεις οτι καλα κανω και σε αγαπω.:kissing:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια ταινία που αντιλαμβανεσαι ακομα περισσότερο όλο αυτό που βλέπεις καθημερινά γύρω σου από τους ανθρώπους...

Παράξενο πάντως που στο τέλος τα αμερικανάκια δεν έγιναν οι σωτήρες του πλανήτη, μέχρι τη τελευταία στιγμή περίμενα ότι κάτι θα γίνει και θα σωθεί..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΕΠΑΝΩ.

Οτι πιο αληθινο εχει δωσει ποτε ο κινηματογραφος με την πρεπουσα υπερβολη.
Οτι πιο κοντα στην μαλακια που δερνει το ανθρωπινιο ειδος.

ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΔΗΜΙΑ.

ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ.
Δηλαδη...ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ.
Πολύ καλή επιλογή το είδα κι εγώ ναι!😏
Μα έτσι είναι ο κόσμος μας δυστυχώς ή ευτυχώς για κάποιους .
Εγώ δεν έμεινα εκεί.
Εγώ προβληματίστηκα τι μας περιμένει γενικά σε μια παρόμοια περίπτωση.
Αν θυμάστε την ταινία The Outbreak 😉ήταν προάγγελος των όσων έφερε ο κοβιντ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Cobra Kai
Φοβερή season. Πολύ καλή ανάπτυξη χαρακτήρων και πολύ καλή η σύνδεση με το παρελθόν. Με ενόχλησε που κατηγόρησαν τα video games για τη συμπεριοφρά του μικρού Λαρούσου. Ότι να ναι.

Ο Hawk έπρεπε να είναι πιο επιθετικός Δεν του ταιριάζει το Μιγιαγκι Ντο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Περιιμενω την τριτη σεζον της εκπληκτικης σειρας After Life για οσους την εχουν δει

 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Περιιμενω την τριτη σεζον της εκπληκτικης σειρας After Life για οσους την εχουν δει

Έχει βγει από την Παρασκευή. Ωραία είναι αλλά ακόμα πιο καταθλιπτική από τις προηγούμενες δυο. Δηλαδή πλέον είναι δραματική σειρά με στοιχεία κωμωδίας.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπόν αν θέλετε να δείτε πραγματικά κακη ταινία σε σημείο που βαθιά μέσα σας να σας αρέσει που όλα είναι τόσο χάλια καί να γελάτε, δείτε το brazen που είναι νούμερο ένα στις ταινίες στην Ελλάδα (δεν ξέρω γιατί, αλήθεια). Οι ερμηνείες είναι τόσο χάλια, ο δολοφόνος φαίνεται στα 30 πρώτα λεπτά και γενικά είναι από αυτες τις ταινίες που αγαπάς να μισείς
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έχει βγει από την Παρασκευή. Ωραία είναι αλλά ακόμα πιο καταθλιπτική από τις προηγούμενες δυο. Δηλαδή πλέον είναι δραματική σειρά με στοιχεία κωμωδίας.
τωρα θα την ξεκινησω εγω το ξερω οτι εχει βγει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν αν θέλετε να δείτε πραγματικά κακη ταινία σε σημείο που βαθιά μέσα σας να σας αρέσει που όλα είναι τόσο χάλια καί να γελάτε, δείτε το brazen που είναι νούμερο ένα στις ταινίες στην Ελλάδα (δεν ξέρω γιατί, αλήθεια). Οι ερμηνείες είναι τόσο χάλια, ο δολοφόνος φαίνεται στα 30 πρώτα λεπτά και γενικά είναι από αυτες τις ταινίες που αγαπάς να μισείς
θα ριξω μια ματια και σε αυτη που ειπες θενκς!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
τωρα θα την ξεκινησω εγω το ξερω οτι εχει βγει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


θα ριξω μια ματια και σε αυτη που ειπες θενκς!
Είναι μιαμιση ώρα ταινία, αν αντέξεις έλα νά σχολιάσουμε τί απ'όλα πήγε λάθος!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είναι μιαμιση ώρα ταινία, αν αντέξεις έλα νά σχολιάσουμε τί απ'όλα πήγε λάθος!
αμε ναι! θα τα στειλω :air_kiss: τα κακως
τωρα μολις την ξεκιναω :D
1642450737757.png
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Εχέμυθη την ειδα ναι οποτε περιμενω να μου πεις τα κακως τι πηγε λαθος?
χλιαρη ηταν οκ,υπαρχουν και καλυτερες στο ειδος ναι.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,604 μηνύματα.
The Good Doctor 🙂
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
@Εχέμυθη την ειδα ναι οποτε περιμενω να μου πεις τα κακως τι πηγε λαθος?
χλιαρη ηταν οκ,υπαρχουν και καλυτερες στο ειδος ναι.
Εχμμμμμμμ όλα? Ερμηνείες απλά κακές (όταν ο άλλος λέει στην άλλη "stay" κρινντζαρει η ψυχή μου), άπειρα προβλέψιμο σενάριο, εκεί που η πρωταγωνίστρια γίνεται ντομινατριξ εντάξει είναι αστείο , ο λόγος της δολοφονίας έτσι όπως παρουσιάστηκε επίσης έχει πλάκα και ενώ στην αρχή φαινόταν όντως καλή σαν υπόθεση όταν την είδα ήταν απλά όχι , στο rotten tomatoes έχει 17% score, φαντάσου
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εχμμμμμμμ όλα? Ερμηνείες απλά κακές (όταν ο άλλος λέει στην άλλη "stay" κρινντζαρει η ψυχή μου), άπειρα προβλέψιμο σενάριο, εκεί που η πρωταγωνίστρια γίνεται ντομινατριξ εντάξει είναι αστείο , ο λόγος της δολοφονίας έτσι όπως παρουσιάστηκε επίσης έχει πλάκα και ενώ στην αρχή φαινόταν όντως καλή σαν υπόθεση όταν την είδα ήταν απλά όχι , στο rotten tomatoes έχει 17% score, φαντάσου
Ναι ειναι κακογραμμενο σεναριο προβλεψιμο θα μπορουσαν να το ειχαν κανει αλλιως με σασπενς ακριβως οπως τα λες. Μετριες μην πω ανυπαρκτες ερμηνειες μονο η Μιλανο σαν ονομα πλεον,ειναι απο τις ταινιες που θες να βαλεις στο fast forward :D να το πας στο γρηγορο γιατι κουραζει το αργο παιξιμο και σχεδον χλιαρο βαρετο,ταινια που βλεπεις καποιος να φαει ενα μεσημεριανο και thats all δεν εχει κατι να δωσει,κοινοτυπη σχεδον.
Προτιμω τις με σασπενς που σε κρατανε μεχρι το τελος και κυριως αυτες τις Mind-Bending Movies

πχ DONNIE DARKO(Richard Kelly ),MOON (2009 sci-fi film by Duncan Jones),THE RITUAL(David Bruckner ),THEY CALL ME JEEG(Gabriele Mainetti ),THE SIGNAL(William Eubank ),I’m Thinking Of Ending Things(Jesse Plemons),The One I Love (Elisabeth Moss) ,Pan's Labyrinth(Guillermo del Toro),The Discovery (2017), IO (2019),Time Trap (2017),Cloud Atlas (2012),Horse Girl (2020),

Run (2020),Oxygen (2021),Bird Box,The Cloverfield Paradox και αλλες πολλες,ενδεικτικες αυτες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,505 μηνύματα.
Ενταξει ειδα και τις 3 σεζον απο το FAUDA ( Xάος) και επαθα την πλακα μου!



Τι αμερικανικα και μαλακιες μου λετε,Εδω ειναι η απολυτη δραση και μαλιστα ακρως ρεαλιστικη,απολυτη αγωνια,ειδικα στη 2η σεζον...και μαλιστα απο ισραηlινους η παραγωγη αλλα πολυ αντικειμενικη την βλεπω ,κραταει ισες αποστασεις και αυτο δεν το λεω μονο εγω αλλα ειναι και το χαρακτηριστικο της σειρας για αυτο εχει αγαπηθει εξισου απο ισραηλινους και παλαιστινιους παρακαλω.Πολυβραβευμενη σειρα,σε κανει να καταλαβαινεις τι περνουν αυτοι οι λαοι εκει,βασισμενη σε αληθινες ιστοριες των ισραηλινων δυναμεων...τι να πω; Περιμενω πως και πως την 4η σεζον!

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Επισης ξεκινησα το Μυστηριο της φωτιας που ειναι ετσι μεταφυσικο,μου αρεσει ομως.,κραταει πολυ το ενδιαφερον και πρωτοτυπο θα ελεγα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,810 μηνύματα.
Archive 81
9/10
Λάτρεψα το story αλλά και τον τρόπο που έπαιξε η πρωταγωνίστρια. Αναμένω 2η season.

The Silent Sea
8.5/10
Παίζει ο Gong Yoo, οπότε ναιι.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Άκυρο : Πότε θα βγει η καινούργια σεζόν peaky δεν αντέχω άλλο😂😂😂😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top