Tι σας αρέσει στο MyCat; Ή τι δεν σας αρέσει;

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ναι ναι ναι ναι!!!!!!!!!!!
μεσα εγώ γουστάρω.....................
φύγαμε:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Λοιπόν κορίτσια(δεν σας έχω ακόμα θάρρος για να σας λέω...γκιόσσες),ούτε εγώ είμαι τόσο καιρό μέλος όσο εσείς.Παρακολουθώ την ιστοσελίδα από την πρώτη φορά που την ανακάλυψα,κι ας μην είχα γίνει μέλος.Με εντυπωσίασε που,σε αντίθεση με άλλες παρόμοιες ιστοσελίδες,έχει πολύ καλό σχεδιασμό,και είναι τόσο προσφιλής στον χρήστη.Σιγά σιγά,άρχισα να σας "ανακαλύπτω",και αισθανόμουν σαν να έγραφε κάποια γνωστή μου όταν έβλεπα την υπογραφή ή το avatar κάποιας από σας.Χαιρόμουν όταν είχε επιτυχία μια υιοθεσία,λες και είχα συμβάλλει.Σύστηνα το σάιτ σε γνωστούς και φίλους που έψαχναν για γατάκι,ή ήθελαν συμβουλές.Έμαθα πολλά που δεν ήξερα,λεπτομέρειες που με έκαναν πιο υπεύθυνη ζωόφιλο.Η αλήθεια είναι ότι δεν απαντούσα στα θέματα,γιατί σκεφτόμουν ότι δεν πρέπει να "χώνω τη μύτη μου" σε μια παρέα που δε με ξέρει.Αλλά σας χαιρόμουν πολύ.Πιστεύω ότι ακόμα κι όταν "χώνεστε" σε κάποιυς π.χ. για το θέμα της στείρωσης,ή για υποψίες,κάνετε καλά μέχρι ενός βαθμού,επειδή έχετε δει πολλά,και θέλετε το καλό για κάθε ζωντανή ψυχούλα.Εντάξει,κι αν μερικές φορές ειπωθούν κάποιες κουβέντες παραπάνω,άνθρωποι είμαστε,δε νομίζω να μην έχετε παρεξηγηθεί και στην καθημερινότητά σας με κανέναν.Φανταστείτε εδώ,που είναι απρόσωπη η επικοινωνία και δεν έχεις τον άλλο απέναντί σου για να γνωρίζεις τις προθέσεις και το ύφος του.
Μ'αρέσει που κάνετε τον κάθε νέο φίλο γάτας (δε λέω ιδιοκτήτη γιατί οι γάτες μάλλον μας θεωρούν αυτές ιδιοκτησία τους:P) να νιώθει ότι βρίσκεται μέσα σε μια μεγάλη παρέα.Που ακόμα κι αν είναι Κυριακή και ο κτηνίατρος λείπει,θα βρει κάποιον να τον βοηθήσει.Που κάνετε για όλα τα ζωάκια προς υιοθεσία σαν να έιναι δικά σας.Που στενοχωριέστε όλοι όταν χάνεται μια ζωούλα.Που είστε άνθρωποι και δε φοβάστε να το δείξετε.
Να πω τη μαύρη μου αλήθεια,μερικές φορές σκέφτομαι λίγο πριν πω κάτι.Για παράδειγμα,έβαλα την αγγελία μου για τον γκρι γατούλη που έψαχνα,αλλά φοβήθηκα να αναφέρω ότι έχω έγκυο γατούλα στην αυλή.Η οποία φυσικά,έχει σπίτι και για αυτή και για τα μελλοντικά μωράκια της,στο εξοχικό των δικών μου,όπου πανε κάθε εβδομάδα.Σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να ανακουφίσω ένα γατάκι πραγματικά από το δρόμο,που θα κατέληγε κάτω από κάποιες ρόδες,και φοβόμουν ότι αν έκανα αναφορά στη γατούλα μου θα άκουγα σχόλια του τύπου "και γιατί δεν παίρνεις ένα από αυτά",ή "γιατί δεν τη στειρωνετε".Και δεν ήξερα αν ήταν σωστό ή λάθος να το αναφέρω.Θα ήθελα να έχω το "ελεύθερο" να σας μιλήσω και για την Αμελί μας λοιπόν,χωρίς να σκέφτομαι ότι κάποιος θα με απορρίψει ή θα με καταδικάσει για κάποιες επιλογές μου.Αυτό μόνο.Κατά τα άλλα,κάνετε υπέροχη δουλειά,και θα ήθελα να γίνω μέλος της γατοπαρέας σας!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Λοιπόν κορίτσια(δεν σας έχω ακόμα θάρρος για να σας λέω...γκιόσσες),ούτε εγώ είμαι τόσο καιρό μέλος όσο εσείς.Παρακολουθώ την ιστοσελίδα από την πρώτη φορά που την ανακάλυψα,κι ας μην είχα γίνει μέλος.Με εντυπωσίασε που,σε αντίθεση με άλλες παρόμοιες ιστοσελίδες,έχει πολύ καλό σχεδιασμό,και είναι τόσο προσφιλής στον χρήστη.Σιγά σιγά,άρχισα να σας "ανακαλύπτω",και αισθανόμουν σαν να έγραφε κάποια γνωστή μου όταν έβλεπα την υπογραφή ή το avatar κάποιας από σας.Χαιρόμουν όταν είχε επιτυχία μια υιοθεσία,λες και είχα συμβάλλει.Σύστηνα το σάιτ σε γνωστούς και φίλους που έψαχναν για γατάκι,ή ήθελαν συμβουλές.Έμαθα πολλά που δεν ήξερα,λεπτομέρειες που με έκαναν πιο υπεύθυνη ζωόφιλο.Η αλήθεια είναι ότι δεν απαντούσα στα θέματα,γιατί σκεφτόμουν ότι δεν πρέπει να "χώνω τη μύτη μου" σε μια παρέα που δε με ξέρει.Αλλά σας χαιρόμουν πολύ.Πιστεύω ότι ακόμα κι όταν "χώνεστε" σε κάποιυς π.χ. για το θέμα της στείρωσης,ή για υποψίες,κάνετε καλά μέχρι ενός βαθμού,επειδή έχετε δει πολλά,και θέλετε το καλό για κάθε ζωντανή ψυχούλα.Εντάξει,κι αν μερικές φορές ειπωθούν κάποιες κουβέντες παραπάνω,άνθρωποι είμαστε,δε νομίζω να μην έχετε παρεξηγηθεί και στην καθημερινότητά σας με κανέναν.Φανταστείτε εδώ,που είναι απρόσωπη η επικοινωνία και δεν έχεις τον άλλο απέναντί σου για να γνωρίζεις τις προθέσεις και το ύφος του.
Μ'αρέσει που κάνετε τον κάθε νέο φίλο γάτας (δε λέω ιδιοκτήτη γιατί οι γάτες μάλλον μας θεωρούν αυτές ιδιοκτησία τους:P) να νιώθει ότι βρίσκεται μέσα σε μια μεγάλη παρέα.Που ακόμα κι αν είναι Κυριακή και ο κτηνίατρος λείπει,θα βρει κάποιον να τον βοηθήσει.Που κάνετε για όλα τα ζωάκια προς υιοθεσία σαν να έιναι δικά σας.Που στενοχωριέστε όλοι όταν χάνεται μια ζωούλα.Που είστε άνθρωποι και δε φοβάστε να το δείξετε.
Να πω τη μαύρη μου αλήθεια,μερικές φορές σκέφτομαι λίγο πριν πω κάτι.Για παράδειγμα,έβαλα την αγγελία μου για τον γκρι γατούλη που έψαχνα,αλλά φοβήθηκα να αναφέρω ότι έχω έγκυο γατούλα στην αυλή.Η οποία φυσικά,έχει σπίτι και για αυτή και για τα μελλοντικά μωράκια της,στο εξοχικό των δικών μου,όπου πανε κάθε εβδομάδα.Σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να ανακουφίσω ένα γατάκι πραγματικά από το δρόμο,που θα κατέληγε κάτω από κάποιες ρόδες,και φοβόμουν ότι αν έκανα αναφορά στη γατούλα μου θα άκουγα σχόλια του τύπου "και γιατί δεν παίρνεις ένα από αυτά",ή "γιατί δεν τη στειρωνετε".Και δεν ήξερα αν ήταν σωστό ή λάθος να το αναφέρω.Θα ήθελα να έχω το "ελεύθερο" να σας μιλήσω και για την Αμελί μας λοιπόν,χωρίς να σκέφτομαι ότι κάποιος θα με απορρίψει ή θα με καταδικάσει για κάποιες επιλογές μου.Αυτό μόνο.Κατά τα άλλα,κάνετε υπέροχη δουλειά,και θα ήθελα να γίνω μέλος της γατοπαρέας σας!:redface:

Πρώτα από όλα όλη αυτή η συζήτηση γίνετε για να μην πρέπεί να κλέινουμε το στόμα κάποιον και να πρέπει να μετράει τις κουβέντες του εδώ μέσα θέλουμε να μπορούνα όλοι να λένε το πρόβλημα του και τις επιλογές τους χωρίς φόβο για όλο αυτό γίνονται αυτές οι συζητήσεις....... Αυτό νομίζω προσπαθούμε να καταφέρουμε όλοι όσοι αγαπάμε το mycat όταν υπάρχουν φαινόμενα σαν τα δικά σου μας βαζει σε σκέψει για το πόσο ελεύθερη είμαστε να πούμε αυτό που νιώθουμε!!!!!
Αν πιστεύουμε στην στείρωση καλά κάνουμε αν όχι πάλι καλά νομίζω ότι όλα τα πράγματ θέλουν τον χρονο τους για να ωριμασου μέσα μας και να ανακαλυψουμε μόνοι μας είτε μέσα από τις εμπειρίες μας είτε μέσα από τον διάλογο με καποιους άλλους.......
Αλλά όταν αυτοι οι άλλοι παθιαζονται με το γεγονός τότε αυτός ο δογματισμός μόνο κακό κάνει!!!!!
Εγώ εδω μέσα τους θέλω όλους και τους στειρωμένους και τους αστείρωτους και τις ράτσες και τις κεραμιδόγατες φτάνει να έχουν καλό λόγο με ήθος και επιχηρήματα για αυτό που επιλέγουν και να μην θίγουν ό ένας τον άλλον που έχει διαφορετική άποψή ......
Εξάλου η διαφορετικότητα προστατευετε και από την συνθήκη των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και δεν μπορούμε να την καταρήσουμε πουθένα ούτε σε ένα site που σχεδόν όλοι έχουμε την ίδια αγάπή για το ίδιο πράγμα...... και όπως έχω πολάκις πει αυτό είναι που μου αρέσει να τα ακούω όλα και να έχω την δική μου άποψή για τα πράγματα........... Αλλά πως θα μπορώ να το κάνω αυτό αν κάποιος προσπαθήσει να σταματήσει την διαφορετική άποψή με όποιον τρόπο δεν ξέρω και εγώ.......
Συγνώμη για το μεγάλο post μετα βίας το σταματώ εδώ γιατί νομίζω ότι το ΄θεμα αυτό δεν εξαντληται.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
moukelis....
27/03/2008 έλα στον ΚΑΦΕ....!! :up::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Εχουμε Θεσσαλονικια moderator ποια βρε και δεν την είδα!!!

Κι εγώ τι είμαι δηλαδή; Μη κοιτάς τι γράφει στο προφίλ.:cool:

moukelis, να μη φοβάσαι για τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι λέγε-λέγε τα ίδια πράγματα, γίνεται λίγο αυτόματη γραφή.:P ΟΚ, υπάρχουν και στραβοπατήματα, αλλά νομίζω η καλή διάθεση είναι δεδομένη απ' όλους εδώ μέσα. :)

Υ.Γ. Νομίζω ότι είσαι ήδη μέλος.;)

Μάγισσα, συμφωνώ απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Μελος εισαι ηδη νομιζω, και εμενα με συγκινει ιδιαίτερα το μικρο ζουζουνάκι στην υπογραφή σου. :)
Κοιτα, ανθρωποι ειμαστε, ο καθενας με τις αποψεις του και καμια φορα τα αιματα αναβουν.
Αλλα θελω να πσιτευω οτι ολοι καλοπροαιρετοι ειμαστε. Και αν τυχει να σου την πω ή να μου την πεις καμια φορα δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε κιολας! :)
Ειναι μεσα στο πρόγραμμα και να κανουμε κριτικη και να την δεχτουμε. Το θεμα ειναι πως συμπεριφερομαστε μετα, και στις 2 περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Κι εγώ τι είμαι δηλαδή; Μη κοιτάς τι γράφει στο προφίλ.:cool:

moukelis, να μη φοβάσαι για τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι λέγε-λέγε τα ίδια πράγματα, γίνεται λίγο αυτόματη γραφή.:P ΟΚ, υπάρχουν και στραβοπατήματα, αλλά νομίζω η καλή διάθεση είναι δεδομένη απ' όλους εδώ μέσα. :)

Υ.Γ. Νομίζω ότι είσαι ήδη μέλος.;)

Μάγισσα, συμφωνώ απόλυτα.

κοίτα Ruko μου εγώ το προφίλ είδα και ότι σε κανένα καφε΄στην Θεσσαλονική δεν σε είδα!!!!!
τι να υποθέσω και εγώ η καημένη δήλ μένεις Θεσσαλονίκη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Όταν ανέβω για Πάσχα θα με δεις και σε καφέ. Ή ακόμα καλύτερα στο Χατζή!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μελος εισαι ηδη νομιζω, και εμενα με συγκινει ιδιαίτερα το μικρο ζουζουνάκι στην υπογραφή σου. :)
Κοιτα, ανθρωποι ειμαστε, ο καθενας με τις αποψεις του και καμια φορα τα αιματα αναβουν.
Αλλα θελω να πσιτευω οτι ολοι καλοπροαιρετοι ειμαστε. Και αν τυχει να σου την πω ή να μου την πεις καμια φορα δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε κιολας! :)
Ειναι μεσα στο πρόγραμμα και να κανουμε κριτικη και να την δεχτουμε. Το θεμα ειναι πως συμπεριφερομαστε μετα, και στις 2 περιπτώσεις.


και νομίζεις τώρα ότι με αυτά και αυτά θα με κάνεις να ξεχάσω ότι με είπες Βεργή (γκιόσσα ε γκιόσσα:lol::lol::bleh::bleh::bleh::bleh:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Όταν ανέβω για Πάσχα θα με δεις και σε καφέ. Ή ακόμα καλύτερα στο Χατζή!:up:

Όποτε θέλεις να έρθεις και θα σου στείλω με pm το τηλ για να με πάρεις να βρεθούμε θα χαρώ πολύ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Πολύ χρήσιμο το mycat!!

Καθημερινά παίρνω χρήσιμες πληροφορίες, ενώ μοιράζομαι με τα μέλη κάποια πράγματα που πιστεύω ότι έχουν ενδιαφέρον.
Χαίρομαι που όλα τα παιδιά του forum είναι πραγματικά φιλόζωα και βοηθουν τα αδέσποτα.
Απλά πιστεύω ότι κάποιες φορές πρέπει να αφήνουμε εκτός forum προσωπικές επιθέσεις, και απλά να παραθέτουμε χωρίς να προσβάλουμε, την έστω και εκ διαμέτρου αντίθετη άποψή μας.

Mycat, σ'ευχαριστούμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Για κομπλιμέντο σε είπα Βεργή βρε κουτο! :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Για κομπλιμέντο σε είπα Βεργή βρε κουτο! :lol::lol:

Εγώ πάλι γιατί δεν το κατάλαβα!!!!!!!!!!!!!:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Μα εδώ είναι το θέμα,ότι εγώ είμαι όχι μόνο υπέρ της στείρωσης,αλλά πείθω και όλους όσους υιοθετούν να ακολουθήσουν αυτό το δρόμο.Οι γονείς μου,που θα κρατήσουν τη γατούλα μας εν τέλει,είναι της άλλης άποψης,κα ξέρετε,μεγάλοι άνθρωποι δεν τους αλλαζεις ευκολα μυαλά...Αλλά σίγουρα κάποιος θα πεταγόταν και θα έπρεπε να εξηγήσω λες και είμαι κανένας εγκληματίας,γιατί δεν έκανα...λοβοτομή στους γι\ονείς και μετά στείρωση στη γάτα (τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι κακή ιδέα...):hmm:
Μακάρι να μπορούσα να έρθω στον μηνιαίο σας καφέ,αλλά έχω μεακομίσει Βόλο και με τα ιδιαίτερα κομμάτι δύσκολο να σας έρθω.Αλλά υπόσχομαι να προσπαθήσω.
Ναι,είμαι μέλος, τωρα,αλλά σας διάβαζα και πολύ καιρό πριν γίνω,αυτό ήθελα να πω.Συγνώμη για το κατωσέντονο,αλλά είμαι πολυλογού και μάλλον μου βγαίνει ΚΑΙ στο διαδίκτυο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Drusilia εγώ πιο πολύ γελάω με το χάρακα για την ηλικία του,επειδή το γατί είναι μισό,όχι και πάνω στη μπάρα,και επιπλέον απο κάτω γράφει "Το γατέλι μου είναι και επτά ημερών".Δηλαδή μη νομίζετε ότι είναι μικρό.Είναι και...επτά ημερών άμα λάχει...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Βρε Μουκελις μου θυμιζεις λιγο το ανεκδοτο με το "Αη γ.. εσυ και ο γρυλος σου!" :lol:
Θα μου λεγατε αυτο, θα σας ελεγα το αλλο, κλπ κλπ!
Ναι, πολυ ωραια, σωστα το θετεις, θα μπορουσε καποιος να πεταχτει και να σου πει οτιδηποτε, αυτο ειναι και το νοημα της ελευθεριας του λογου που ελεγε η Μάγισσα πριν.
Απο εκει και περα ή απαντας αναλογως, ή τον αγνοεις και ληγει το θεμα.
Ολοι μας οταν κανουμε μια συνειδητη επιλογη να μιλαμε δημοσια και να διαβαζει τι λεμε πραγαγματικα ο ΚΑΘΕΝΑΣ που θα μπει τυχαια στην σελιδα, πρεπει να το κανουμε εις γνωση μας οτι δεν θα αρεσουν παντα σε ολους αυτα που θα πουμε.
Αλλα πειράζειτόσο πολυ αυτο;

Και στην τελική, οπως ειπες, πράγματα που δεν θέλω να σχολιαστουν δεν τα παραθέτω δημοσια.
ΥΓ. Μην ανησυχεις, κι εγω φλυαρη ειμαι γραπτως! Αλλα δεν εχω τυψεις γιατι οποιος θελει μπορει να με προσπερασει και να με αφησει αδαιβαστη! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Drusilia εγώ πιο πολύ γελάω με το χάρακα για την ηλικία του,επειδή το γατί είναι μισό,όχι και πάνω στη μπάρα,και επιπλέον απο κάτω γράφει "Το γατέλι μου είναι και επτά ημερών".Δηλαδή μη νομίζετε ότι είναι μικρό.Είναι και...επτά ημερών άμα λάχει...:lol:

Ναι, τωρα το προσεξα κι εγω, φανταστικό ειναι! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Αυτό ειναι κάτι που πρέπει να αλλάξει η νοοτροπία του
my way or no way αύτο είναι κάτι που μπλοκάρι τους ανθρώπους ας κάνουμε την θέση που έχουμε λίγο πιο δίπλα και ας δώσουμε και σε άλλους τον χώρο να συνυπάρξουν με εμάς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Όχι δεν είπα ότι είναι κακό,απλά είναι λίγο λες και σε βάζουν στο σκαμνί.Εγώ ας πούμε ήθελα να το αναφέρω,επειδή θεωρούσα ότι αυτός που θα μου χάριζε μια γατούλα θα ανακουφιζόταν να ήξερε ότι έχω πείρα με τις γάτες,και επίσης ήθελα να βάλω και φωτογραφίες της Αμελί μας που είναι κούκλα,αλλά δεν το έκανα για να αποφύγω όλο αυτό.Επειδή δε θέλω να χαλάω το κλίμα,και μου αρέσει να βλέπω χαρά και όχι καυγάδες.Και προτίμησα να μην το αναφέρω καθόλου,κι ας μου φαίνεται άδικο για το γατόνι μας...Μάλλον θα ανεβάσω τις φωτογραφίες της και όποιος θέλει εξηγήσεις θα πρέπει να τις ζητήσει ευγενικά και χωρίς έριδες,ή να μην πάρει καθόλου απάντηση,σωστά το έθεσες.
Άσχετο,έχεις κι εσύ ασπρόμαυρο κούκλο ε;:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ναι το χρυσο μου, ασπρομαυτο ειναι! γιν-γιανγκ (με εμφαση στο γιανγκ ως προς τον χαρακτηρα...):inlove:
Ελα μωρε, να λεμε και μια κουβέντα παραπανω να αναβουν τα αιματα, στο Ελλαντα ζουμε! Σαν τους παππουδες στο καφενειο! Τσακωνονται να περασει η ωρα και μετα πινουν ολοι μαζι καφεδακι.
Βαλε φωτο να δουμε. Ανοιξε και καινουριο θεμα καλυτερα ή βλατη στα "Αδεσποτα αλλα και παλι οχι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top