Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,330 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Όχι βέβαια. Σε περιμένουν μετά την ερωτική απογοήτευση από τον >1.85, μελαχρινό, με ένα κιλό μούσι, σκουλαρίκι και να μην φαίνεται δέρμα από τα τατού :P
Σε παρακαλώ ρε συ ‘λια, οι καλλιτέχνες πάντα νικούν :lol:

Οι ήττες είναι για ερασιτέχνες 😂
Εμείς σηκώνουμε μαυροκοκκινη σημαία :diablo:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και στην χειρότερη υπάρχει η Μαρία :oops:
Χαχαχαχα έχει καλή καρδιά, μια χαρά είναι το Μαράκι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγγνώμη, yorkie μου, που φτάσαμε 33 και πλέον δεν μας συγκινούν τα «μυστήρια», τα «αινιγματικά» και εν γένει τα τρελά. Βασικά μας κουράζουν και θέλουμε λίγο ησυχία. Ο τρελός ας κάτσει με την τρέλα του...
Το επόμενο βήμα είναι ο καταρράκτης να ξέρεις :lol:
Στα σαφάρι και τα extreme sports σοβαρολογώ. Δεν σε τρολλαρα, στο μόνο 🤣
Εκεί ανεβαίνει η ένταση παιδακι μου...

Εναλλακτικες για άνω των 30...ωραίες πεζοπορίες. Από τον δρόμο, μην πάθετε κανα στραμπούληγμα από τα κακοτράχαλα.
Ανεβείτε και την μισή διαδρομή με τ αμαξι και είστε τζετ.
ΠΑΛΙ βρηκα την λύση!!
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Επιτυγχάνεται με λίγα λόγια η ευκταία κατά τον Αριστοτέλη, μεσότητα.
Μεσότητα, η αρετή κατά Αριστοτέλη. Άμα σου πω τώρα ότι μίλησες για το ιδανικό μου; Η αλήθεια και η ζωή δεν βρίσκεται ποτέ στα άκρα...
Αλλά να μην τα λέω αυτά, γιατί κάτι νεαροί/νεαρές ακόμα βράζει το αίμα τους, θέλουν συγκινήσεις και θα με τρολάρουν :cool2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εναλλακτικες για άνω των 30...ωραίες πεζοπορίες. Από τον δρόμο, μην πάθετε κανα στραμπούληγμα από τα κακοτράχαλα.
Ανεβείτε και την μισή διαδρομή με τ αμαξι και είστε τζετ.
ΠΑΛΙ βρηκα την λύση!!
Και μόνο που το σκέφτηκα φρίκαρα. Εγώ εδώ σκέφτομαι να βγάλω τη σομπίτσα μου από Σεπτέμβρη, να κάνω και το εμβολιάκι κατά της γρίπης (γιατί δεν παίζουν με αυτά) και εσύ μου λες για πεζοπορίες...
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,597 μηνύματα.
Αχαχχαχα κατά βάση τρόλλαρα Λενω μου, μιας που είχα πει στην κουβεντούλα μια κουβέντα και η τρίχα έγινε τριχιά.

Οποτεεε λέω ας τραβήξω το σκοινί λιγάκι. Είμαι στα άτακτα μου :lol:

Χαχαχχαχαχα πωπω αν είναι θεία του/της εν λόγου, κλάφτα 🤣

Μέχρι και ποτε αναπνέεις θα παρακολουθεί μετά

πάτε για ένα σαφάρι βρε παιδάκι μου στην τελική, ένα wild sport κάτι...
Αλλά να υπάρχει ψυχικη ηρεμία...
Βέβαια μετά θα μου πεις κλέφτες θα γίνουν οι ψυχολόγοι; :morning1:

Μα και εγώ για αυτό ρώτησα Λενώ . Γιατί είχα στο μυαλό μου το ίδιο με εσένα .
Οπότε πίστευα οτι το "καλό παιδί" στην ουσία είναι ο καλός άνθρωπος τον οποίο όμως βαριέσαι ( τώρα απο που πηγάζει αυτή η ανάγκη να μην σου συμπεριφέρονται με πλήρη σεβασμό...είναι μεγάλη συζήτηση ) .

Εδώ να σημειώσω οτι το κακό παιδί στο μυαλό της Γιόρκι ...δεν έχει καμία σχέση με το κακό παιδί στο μυαλό των περισσότερων . Είναι μια κατηγορία απο μόνη της που δίνει στον όρο μια εντελώς νεά φιλοσοφική σκοπιά (φαντάσου πόσο το έχει σκεφτεί) :hehe: .

Εγώ , βάσει των όσων είπαμε και χθες με τον Ηλία , πιστεύω οτι η έννοια του καλού παιδιού συνοψίζεται στην εξής φράση :
"Είσαι καλό παιδί μωρέ...(αλλά δεν μου γεμίζεις το μάτι)"

Α, εσύ εν τέλει τον θες τον πλάστη σου :xtipao:

Συγγνώμη, yorkie μου, που φτάσαμε 33 και πλέον δεν μας συγκινούν τα «μυστήρια», τα «αινιγματικά» και εν γένει τα τρελά. Βασικά μας κουράζουν και θέλουμε λίγο ησυχία. Ο τρελός ας κάτσει με την τρέλα του...
Τσαγάκι, σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε για τα χάπια που θα αρχίσουν να μας συνταγογραφούν οι γιατροί (πίεση κ.λπ), τα παράθυρα να κλείνουμε να μην πλευριτώσουμε και όλη μέρα τηλεορασίτσα. Δεν είναι για όλους οι συγκινήσεις.

Όχι βέβαια. Σε περιμένουν μετά την ερωτική απογοήτευση από τον >1.85, μελαχρινό, με ένα κιλό μούσι, σκουλαρίκι και να μην φαίνεται δέρμα από τα τατού :P
Τι θα σας κάνω ατιμότατοι, καθόλου δεν ξέρω.:lol:

Το ότι κάποιος είναι "καλό παιδί" (γκουγκλάρετε το "καλός" επειδή δεν μπορώ να εξηγώ έννοιες του Δημοτικού :lol:), δεν σημαίνει αυταπόδεικτα ότι πρέπει να σου προκαλέσει ερωτική έλξη.
Το ποιος τύπος ανθρώπου προκαλεί την ερωτική έλξη στον άλλον, εξαρτάται από το τι ζητάει ο καθένας.
΄Οχι όμως να παραφράζουμε το "καλός" δίνοντάς του λανθασμένες ερμηνείες.
Εγώ πχ δεν θα μπορούσα να είμαι μ΄ένα "κακό παιδί" ακόμα και αν ήταν ο τελευταίος άντρας στον κόσμο και εξαρτιόταν από μας, η συνέχειά του.

Περιμένετε να βρω κάτι άλλο που έχω γράψει επειδή δεν έχω και πολύ χρόνο.
Καλά που έχω ακόμα καλή μνήμη.
Ορίστε:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,330 μηνύματα.
Το ποιος τύπος ανθρώπου προκαλεί την ερωτική έλξη στον άλλον, εξαρτάται από το τι ζητάει ο καθένας.
Χμμ...ισχύει πάντα αυτό όμως ; Δηλαδή έλξη μας προκαλεί μόνο κάποιος που πληρεί τα κριτήρια μας ;
Υπάρχουν κάποια συνειδητά κριτήρια πιστεύω , αλλά υπάρχουν και κάποια υποσυνείδητα . Τα μεν καθορίζουν το τι νομίζουμε οτι θέλουμε , και αρκετές φορές συνδέονται στενά με τα υποσυνείδητα , αλλά τα υποσυνείδητα καθορίζουν το τι όντως θέλουμε . Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον .
΄Οχι όμως να παραφράζουμε το "καλός" δίνοντάς του λανθασμένες ερμηνείες.
Εγώ πχ δεν θα μπορούσα να είμαι μ΄ένα "κακό παιδί" ακόμα και αν ήταν ο τελευταίος άντρας στον κόσμο και εξαρτιόταν από μας, η συνέχειά του.
Πολύ ωραία δήλωση . Προσδιόρισε μας για εσένα συγκεκριμένα ποιος θεωρείται "κακό παιδί" :hehe: .
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ωραία δήλωση . Προσδιόρισε μας για εσένα συγκεκριμένα ποιος θεωρείται "κακό παιδί" :hehe: .
Αυτός που δεν είναι καλό παιδί (δεν υφίσταται ενδιάμεση κατάσταση).

Ποιο το πρόβλημα; Γιατί μπερδεύεστε;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,627 μηνύματα.
Fun fact: Τα αυτοπροσδιοριζόμενα «καλά παιδιά» συνήθως είναι χειρότερα από τους χειρότερους out there. Prove me wrong.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,330 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αυτός που δεν είναι καλό παιδί (δεν υφίσταται ενδιάμεση κατάσταση).

Ποιο το πρόβλημα; Γιατί μπερδεύεστε;
Γιατι η @Λένω ειπε πως δεν της αρέσουν τα «κακά παιδιά», αλλά προσδιορίζει αλλιώς τα «καλά» από ο,τι είθισται σήμερα.

Ενώ ο @ilias90 είπε ότι τα «καλά παιδιά» είναι οι μαλάκες συνήθως, αλλά τα «κακά» από την άλλη μπορεί να είναι και «τρελά» και δεν είναι για συγχύσεις. Γι αυτό ψάχνει την μεσότητα που δεν μας έχει αποκαλύψει πόσο % «καλό» και «κακό» έχει.
Ο @Samael από την άλλη βρίσκει σε υποκατηγορίες του «κακού» παιδιού τον εαυτό του μάλλον και θέλει να δει ποια απ όλες εννοούμε.

Και απλά την λύση την έχει χιλιοπεί ο θείος @Devil από καιρό για να μην αναλύουμε τσαμπα.
Η οποια είναι πας και λες «το» και αν ακούσεις επισης «το» οκ, αλλιώς καληνύχτα και γεια.
«Καλό», «κακό» στην μαμά του, σοβαρός να ναι. Γυρνάς σπίτι, πλακώνεις μια κουακεροπιτα και καληνύχτα. Με ασοβαρους οποιος ασχολείται παθαίνει αυτό που παθαίνει κι οποιος «βράδυ περπατει, λάσπες καιιιιι.... πατεί»
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως τρολλ το έγραψα το σχόλιο προς τον @Samael, σε σχέση με την ασάφεια των χρησιμοποιούμενων όρων.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ως τρολλ το έγραψα το σχόλιο προς τον @Samael, σε σχέση με την ασάφεια των χρησιμοποιούμενων όρων.
Ναι γιατί εγώ τα γράφω σοβαρά νομίζεις :lol:
Αυτό είναι να είσαι καλλιτέχνης, να τρολλαρεις και να μην σε καταλαβαίνουν :prettyplz:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,330 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,135 μηνύματα.
πλακώνεις μια κουακεροπιτα και καληνύχτα.
Γλέντι με κουακερόπιτα; Τι τρώτε ρε; Φλιδίτσες απο ψευτοζύμη;

Πανε πάρε μια σπανακόπιτα μαμίσια να ισοπεδώσεις το σύμπαν απο το χόρτο να κροταλίσουν οι σούφρες να αντηχήσουν οι λεκάνες, να τυλώσεις στομάχι με τη φετάρα.

Κοίτα τι "τρώνε" ρε...

4 κουταλιές σούπας νιφάδες βρώμης
2 ασπράδια αυγού
1 κούπα γάλα αμυγδάλου
1 κουταλάκι γλυκου μέλι ή σιρόπι αγαύης
Κανέλα για πασπάλισμα


Τι έφαγες Μητσάκο για πρωινό; Νιφαδίτσες με το κουταλάτσι, χώρισα τα ασπλαδάκια απο τον κλόκο του αυγού να μην πάθει το καλδουλίτσι χολιστερίνι, στράγγιξα το μυγδαλο να κατεβάσει γάλα, ΤΑ ΣΠΑΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΕ ΑΓΑΥΗ και πασπάλισα για την πουτανιά και λίγη κανέλα.


Να σας φέρω κι ενα σφηνάκι απιονισμένο νερό μην πιειτε πολύ και κανετε κατακράτηση και πνιγείτε.


Κουακερόπιτα, με τα νιφαδάκια ασούμε. Ανώμαλοι.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Γλέντι με κουακερόπιτα; Τι τρώτε ρε; Φλιδίτσες απο ψευτοζύμη;

Πανε πάρε μια σπανακόπιτα μαμίσια να ισοπεδώσεις το σύμπαν απο το χόρτο να κροταλίσουν οι σούφρες να αντηχήσουν οι λεκάνες, να τυλώσεις στομάχι με τη φετάρα.

Κοίτα τι "τρώνε" ρε...

4 κουταλιές σούπας νιφάδες βρώμης
2 ασπράδια αυγού
1 κούπα γάλα αμυγδάλου
1 κουταλάκι γλυκου μέλι ή σιρόπι αγαύης
Κανέλα για πασπάλισμα


Τι έφαγες Μητσάκο για πρωινό; Νιφαδίτσες με το κουταλάτσι, χώρισα τα ασπλαδάκια απο τον κλόκο του αυγού να μην πάθει το καλδουλίτσι χολιστερίνι, στράγγιξα το μυγδαλο να κατεβάσει γάλα, ΤΑ ΣΠΑΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΕ ΑΓΑΥΗ και πασπάλισα για την πουτανιά και λίγη κανέλα.


Να σας φέρω κι ενα σφηνάκι απιονισμένο νερό μην πιειτε πολύ και κανετε κατακράτηση και πνιγείτε.


Κουακερόπιτα, με τα νιφαδάκια ασούμε. Ανώμαλοι.
ΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ έχω κλαψει!!

αυτό με την κανέλλα το λένε πολύ ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι :lol: :lol: :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,135 μηνύματα.

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,597 μηνύματα.
Χμμ...ισχύει πάντα αυτό όμως ; Δηλαδή έλξη μας προκαλεί μόνο κάποιος που πληρεί τα κριτήρια μας ;
Υπάρχουν κάποια συνειδητά κριτήρια πιστεύω , αλλά υπάρχουν και κάποια υποσυνείδητα . Τα μεν καθορίζουν το τι νομίζουμε οτι θέλουμε , και αρκετές φορές συνδέονται στενά με τα υποσυνείδητα , αλλά τα υποσυνείδητα καθορίζουν το τι όντως θέλουμε . Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον .
Πιστεύω ότι η αλληλεπίδραση και η συνεργασία του συνειδητού με το υποσυνείδητό μου είναι αγαστή και μέχρι τώρα τουλάχιστον, δεν μ΄έχει αφήσει ανικανοποίητη.

Πολύ ωραία δήλωση . Προσδιόρισε μας για εσένα συγκεκριμένα ποιος θεωρείται "κακό παιδί" :hehe: .

Poets of the Fall - Don't Mess With Me
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Λοιπόν, κάτσε γιατί σε αυτό το θέμα πρέπει να απαντάμε τελείως εξατομικευμένα. Σοβαρά στη Λένω, που το πήρε σοβαρά και στη yorkie να το πάρουμε στο χαβαλέ, γιατί τελευταία κάτι έπαθε και μας έχει ταράξει στη μαλακία:laugh: Στον Σαμαέλ νομίζω κάτι ενδιάμεσο, γιατί και σοβαρά μιλάει και ψιλοτρολάρει στο θέμα. Για να δούμε:
Τι θα σας κάνω ατιμότατοι, καθόλου δεν ξέρω.:lol:

Το ότι κάποιος είναι "καλό παιδί" (γκουγκλάρετε το "καλός" επειδή δεν μπορώ να εξηγώ έννοιες του Δημοτικού :lol:), δεν σημαίνει αυταπόδεικτα ότι πρέπει να σου προκαλέσει ερωτική έλξη.
Το ποιος τύπος ανθρώπου προκαλεί την ερωτική έλξη στον άλλον, εξαρτάται από το τι ζητάει ο καθένας.
΄Οχι όμως να παραφράζουμε το "καλός" δίνοντάς του λανθασμένες ερμηνείες.
Εγώ πχ δεν θα μπορούσα να είμαι μ΄ένα "κακό παιδί" ακόμα και αν ήταν ο τελευταίος άντρας στον κόσμο και εξαρτιόταν από μας, η συνέχειά του.
Βρε Λένω κι εσύ, κάνεις λες και δεν ξέρεις πως χρησιμοποιούν πολλοί τη φράση «καλό παιδί.» Χρησιμοποιείται συνήθως για άντρες κάπως φλώρους, άβουλους, που τους κάνουν ό,τι θέλουν και άκουγαν Πλούταρχο στην εποχή μας, Παντελίδη πιο σύγχρονα (εντάξει, τα ακούσματα τα έβαλα λίγο για χαβαλέ, με κόλλησε η φίλη σου.)
Τέλος πάντων, αυτή την έννοια του έχει δώσει πολύς κόσμος. Επίσης, αυτό που λέει ο Σαμαέλ, άντρες που οι γυναίκες δεν τους βλέπουν ερωτικά, αλλά σαν φίλους.
Η πιο θετική χρήση του, ας πούμε, είναι για άντρες με τους οποίους μια γυναίκα τους βγαίνει να κάνουν σχέση ή να τους παντρευτούν.
Η κυριολεκτική σημασία του είναι αυτή που λες εσύ. Γι' αυτό γράφω και ξαναγράφω, μια κοινωνία που προσάπτει στον επιθετικό προσδιορισμό «καλός» αρνητικά χαρακτηριστικά, κάπου το έχει χάσει.
Fun fact: Τα αυτοπροσδιοριζόμενα «καλά παιδιά» συνήθως είναι χειρότερα από τους χειρότερους out there. Prove me wrong.
Τα αυτοπροσδιοριζόμενα ναι, ισχύει. Όχι και τα χειρότερα, οκ, αλλά σίγουρα όταν ένας άνθρωπος συνέχεια διαφημίζει τις αρετές του, ε, κάτι δεν πάει και πολύ καλά.
Ενώ ο @ilias90 είπε ότι τα «καλά παιδιά» είναι οι μαλάκες συνήθως, αλλά τα «κακά» από την άλλη μπορεί να είναι και «τρελά» και δεν είναι για συγχύσεις. Γι αυτό ψάχνει την μεσότητα που δεν μας έχει αποκαλύψει πόσο % «καλό» και «κακό» έχει.
Στα Ηθικά Νικομάχεια -αν θυμάμαι καλά- ο Αρίστος κάνει μια ανάλυση καλού - κακού παιδιού. Λέει ουσιαστικά, ότι πρέπει να επιτευχθεί η μεσότης ανάμεσα στα δύο άκρα, να είσαι όχι τόσο κακός ώστε να τρομάζει η άλλη ούτε τόσο καλός ώστε να σε βλέπει σαν φίλο. Οπότε καταλήγει ότι η μεσότητα είναι γύρω στο 55-45, με το 55 για τα καλά παιδιά γιατί η πλάστιγγα πάντα πρέπει να γέρνει προς το καλό. Εγώ όμως θα πάρω το 60-40, στην περίπτωσή μου, βέβαια, καλή κοπέλα, γιατί δεν μπορώ τις συγχύσεις, είπαμε.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,330 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η αλληλεπίδραση και η συνεργασία του συνειδητού με το υποσυνείδητό μου είναι αγαστή και μέχρι τώρα τουλάχιστον, δεν μ΄έχει αφήσει ανικανοποίητη.
Αυτό είναι πολύ καλό , αλλά ποτέ μην λες ποτέ . Όλοι λένε οτι δεν την πατάνε , μέχρι να την πατήσουν :bleh: .
Απάντησε με βικιλεξικό...ποιο Λενώ απάντηση δεν θα μπορούσε να είναι :hehe:
Poets of the Fall - Don't Mess With Me
:popcorn:
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,597 μηνύματα.
Βρε Λένω κι εσύ, κάνεις λες και δεν ξέρεις πως χρησιμοποιούν πολλοί τη φράση «καλό παιδί.» Χρησιμοποιείται συνήθως για άντρες κάπως φλώρους, άβουλους, που τους κάνουν ό,τι θέλουν και άκουγαν Πλούταρχο στην εποχή μας, Παντελίδη πιο σύγχρονα (εντάξει, τα ακούσματα τα έβαλα λίγο για χαβαλέ, με κόλλησε η φίλη σου.)
Τέλος πάντων, αυτή την έννοια του έχει δώσει πολύς κόσμος. Επίσης, αυτό που λέει ο Σαμαέλ, άντρες που οι γυναίκες δεν τους βλέπουν ερωτικά, αλλά σαν φίλους.
Η πιο θετική χρήση του, ας πούμε, είναι για άντρες με τους οποίους μια γυναίκα τους βγαίνει να κάνουν σχέση ή να τους παντρευτούν.
Η κυριολεκτική σημασία του είναι αυτή που λες εσύ.
Το ξέρω.
Γιατί μου το εξηγείς;:D

Γι' αυτό γράφω και ξαναγράφω, μια κοινωνία που προσάπτει στον επιθετικό προσδιορισμό «καλός» αρνητικά χαρακτηριστικά, κάπου το έχει χάσει.
Σ΄αυτόν τον φανταστικό μου κόσμο λοιπόν, δεν μπορείς να διανοηθείς τι πλάκα κάνουμε με την κοινωνία του πραγματικού κόσμου.:D

Αυτό είναι πολύ καλό , αλλά ποτέ μην λες ποτέ . Όλοι λένε οτι δεν την πατάνε , μέχρι να την πατήσουν :bleh: .



:popcorn:
Κράτα εσύ την κοκακολίτσα σου και τα ποπκορνάκια σου, κάτσε αναπαυτικά και όταν και αν συμβεί αυτό, θα είσαι ο πρώτος που θα ενημερώσω.:lol:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top