Όταν η κατάθλιψη παραφυλά

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,177 μηνύματα.
Μέχρι και το 2021, λίγους μήνες πριν περάσω στη σχολή μου, ήμουν ένα άδειο σώμα. Ένα τίποτα. Δεν με ένοιαζε τίποτα, δεν έκανα τίποτα, ήθελα όλη την ημέρα να την περνάω στα σκοτάδια κουκουλωμένη, να κλαίω την μοίρα μου και να μένω νηστική για έναν μήνα.

Απ' όταν πέρασα στην σχολή των ονείρων μου (θεάτρου όπως ξέρετε οι περισσότεροι) ταρακουνήθηκα πολύ απότομα. Άρχισα να αισθάνομαι σημαντική, πως κάπου ανήκω επιτέλους, πως βρήκα τον σκοπό μου. Γνώρισα ηθοποιούς που περνάνε τα ίδια με εμένα, σημαντικούς ανθρώπους του θεάτρου που τραβάνε τον δικό τους προσωπικό Γολγοθά.. κατάλαβα πως δεν είμαι μόνη μου και επιπλέον βρήκα αυτό που θέλω να κάνω, αυτό που σκοπεύω να φέρω εις πέρας σε όλη την υπόλοιπη ζωή μου.

Είναι το μαγικό κομμάτι της τέχνης αυτό.. αν επέλεγα κάτι άλλο εκτός του θεάτρου θα συνέχιζα να είμαι ένα κουφάρι.
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
σαμ ευχαριστω που καθησες και τα εγραψες ολα αυτά, νασαι καλα πραγματικα το εκτιμω απίστευτα.. :)
θα προσπαθησω να ειμαι οσο ξεγνοιαστος οσο μπορώ, ομως για την παρουσα ωρα και στιγμη ο ψυχολογος ειναι εκτος εξίσωσης δυστυχώς. Σκοπεύω να πάω μονος μου σε κάποια φαση . Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλέςδ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


το 'χω σκεφτεί να σου πω την αλήθεια αλλα το κράξιμο που θα φαω ειναι απερίγραπτο
Σιγά βάλε μάσκα
 

tsoufis1989

Νεοφερμένος

Ο tsoufis1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό έχω κάποια προβλήματα υγείας το ένα είναι δυσκοκυλη το άλλο δεν γνωρίζω και με έχει πάρει από κάτω έχασα και την δουλειά μ
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό έχω κάποια προβλήματα υγείας το ένα είναι δυσκοκυλη το άλλο δεν γνωρίζω και με έχει πάρει από κάτω έχασα και την δουλειά μ
Λυπάμαι πολύ, για τις κυλες το έχεις κοιτάξει; να ξες ότι βοηθάει απίστευτα πολύ το μονόζυγο. Μην καταφύγεις αμέσως στο χειρουργείο που θα στο έχουν πει φαντάζομαι.

Κοίταξε το με φυσιοθεραπειες για αρχή αν δεν το έχεις κανει.

Κουράγιο, η υγεία πάνω από όλα! Και προσπάθησε να το επικοινωνείς με όσους ανθρώπους έχεις στη ζωή σου
 

tsoufis1989

Νεοφερμένος

Ο tsoufis1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κάνω φυσιοθεραπείες αλλά δεν βοηθάνε σε κάτι δυστυχώς....
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
Παρολο που ξεκινησα αυτη τη χρονια βγαζοντας 19.5 νιωθω οτι εχει πεσει αισθητα η επιδοση μου αφου επρεπε να συνδυασω μαζι φροντιστηριο, κοντρα μαθηματα, κατεύθυνση και γενικης παιδείας το οποιο μου εχει ασκησει αρκετη πιεση πανω μου. νιωθω αμα δε παρω και φετος αριστειο θα απογοητευσω πληρως ολους οσους γνωριζω.

Τα γραμματα μου επιπλέον εχουν γινει ορνιθοσκαλίσματα, τα λεγομενα γραμμικη γ. Παρατηρω και τρεμουλα στα χερια μου και τρομερο πονοκεφαλο και νυστα τελευταία. Εχουν υπαρξει φορες που ελεγα να ψοφισω μπας και τελειωσει αυτο, its tuff holdin on
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.
Τα γραμματα μου επιπλέον εχουν γινει ορνιθοσκαλίσματα, τα λεγομενα γραμμικη γ. Παρατηρω και τρεμουλα στα χερια μου και τρομερο πονοκεφαλο και νυστα τελευταία. Εχουν υπαρξει φορες που ελεγα να ψοφισω μπας και τελειωσει αυτο, its tuff holdin on
Αυτα μηπως ειναι απο τα μεθυσια;
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
Αυτα μηπως ειναι απο τα μεθυσια;
To θεμα ειναι οτι δε πινω αρκετα για να μεθυσω. 2 μικρα ποτήρια μισά πινω, ενα το μεσημερι και ενα αργα το βραδυ. Ισως ειναι αοπ το ξενύχτι γιατι κοιμαμαι στις 3 η ωρα τελευταία.
 
Top