Ανασφάλεια για σχέση

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,041 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Εγώ πάλι σε πείσμα όλων των οιωνων πιστεύω πως είναι θέμα χρόνου, όταν πια αισθάνεσαι τελείως έτοιμος . Δε μπορεί εκεί είναι .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Το ίδιο πιστευω και για την καριέρα, όπως και για την οικογενεια και τις πετυχημενες σχέσεις των σόσιαλ. Ουσιαστικά αχρειαστα τα μεγαλοπιάσματα. Έπαψα να βλέπω και να εντυπωσιάζομαι και να ζηλευω. Δε θελω καριέρα, δε τη γουστάρω, θέλω κατι να γεμιζει την ψυχή μου ως απασχοληση και τέλος. Δεν εχω να αποδειξω τίποτα σε κανεναν πστη.

Αναχωρητισμός κι εκει. Σου κλείνουν την πόρτα; Χέστηκες. Φευγεις και πας σε κατι άλλο. Δεν το βλέπεις σαν απόρριψη αλλά σαν παράκαμψη προς μια νεα πορεία.


Βρες μου εσυ μια γλυκουλα, οχι πανεμορφη, γλυκούλα σου λεω εγω, που να ξερει τι θελει και να χει καλή συμπεριφορά και θα σου πω εγω πως θα την κανω τη σωστη επιλογή.

Τις προκαλώ. Όλες. Δε θα βρεθει καμία. Γιατί τα μυαλά τους ειναι έξω απο το φέσι τους ή είναι τίποτα ναυάγια δίπατες ύαινες που ψάχνουν το θύμα.

Ελα να πάμε γυμναστήριο που θα πάω σε λίγο και μην τρελαινεσαι τόσο για τις γυναίκες.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,041 μηνύματα.
Ελα να πάμε γυμναστήριο που θα πάω σε λίγο και μην τρελαινεσαι τόσο για τις γυναίκες.
Θα θελα να μασταν κοντα να πηγαιναμε παρέα πλάκα πλάκα αλλά δεν ξερω που εισαι (και δεν ειναι και συζητηση για δημοσιως αυτη)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Θα θελα να μασταν κοντα να πηγαιναμε παρέα πλάκα πλάκα αλλά δεν ξερω που εισαι (και δεν ειναι και συζητηση για δημοσιως αυτη)

Ευτυχώς που έχουμε το γυμναστηριάκι και καμιά άλλη έξοδο να ξεσκάμε γιατί.. ειμαι 'σκασμένος'

ξέρεις τι μου ειπε σημερα ενας εξουσιοδοτημενος μηχανικός... θα ανοιξουμε λέει το καπακι των εμβόλων
θα βάλουμε αλλο και αν λυθει το προβλημα έχει καλώς αν όχι.... πάς για αλλαγή μηχανής.

Και αν λυθεί..... το κόστος 300 ευρώ... ΚΑΙ ΑΝ ΛΥΘΕΙ.

Είσθε του λέω για εφημεριδα.... λεει εγω δε φταίω σε κάτι λεω γενικά... η OPEL. κΑΙ ΑΜΑ με ξαναδείτε σε απόσταση χιλιομέτρων.... θα περνάω σε ακτινα ενος χιλιομετρου θα βλέπω ΟΠΕΛ μαγαζι και θα τρέχω μακρυά.

Τους ειπα να μου κάνουν μια εκτιμηση να τους το πουλήσω να τελειωνουμε... αν μου πούν 5.000-8.000 ευρω να το σκοτώσω ; ενα αμαξι που χωρις πρόβλημα τωρα θα το εδίνα ευκολα 12-13.000 ευρώ.

Πές οτι παίρνω 7 δινω τα 2.500 στο δάνειο γιατι δε θέλω καθε μηνα να πληρώνω αλλο δάνεια και παπαριές.

μου μένουν 4.500 τι αμαξι παίρνεις με αυτά ;;; :P

να ξαναβάλω δανειο αποκλείεται... δε θέλω άλλα δάνεια.

Για αυτο σου λέω... άσε τις σχέσεις τωρα έχουμε άλλα προβλήματα και αμα δεν είχες το κόλλημα με τις.... ξέρεις θα σ έλεγα μια στο τόσο να πηγαιναμε καμια βόλτα να ξεσκάγαμε.

Ο κόσμος δεν ειναι ιδανικός ή οπως τον θέλουμε... πρέπει να βρίσκεις τρόπους να περνάς καλα όσο βρίσκεσαι σε αυτο το κόσμο. Γράψτο αυτό.

Κατασταση τωρα να κάθεσαι να χαλιέσαι.... για τις γυναίκες. Χέσε μας τωρα εντάξει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ευτυχώς που έχουμε το γυμναστηριάκι και καμιά άλλη έξοδο να ξεσκάμε γιατί.. ειμαι 'σκασμένος'

ξέρεις τι μου ειπε σημερα ενας εξουσιοδοτημενος μηχανικός... θα ανοιξουμε λέει το καπακι των εμβόλων
θα βάλουμε αλλο και αν λυθει το προβλημα έχει καλώς αν όχι.... πάς για αλλαγή μηχανής.

Και αν λυθεί..... το κόστος 300 ευρώ... ΚΑΙ ΑΝ ΛΥΘΕΙ.

Είσθε του λέω για εφημεριδα.... λεει εγω δε φταίω σε κάτι λεω γενικά... η OPEL. κΑΙ ΑΜΑ με ξαναδείτε σε απόσταση χιλιομέτρων.... θα περνάω σε ακτινα ενος χιλιομετρου θα βλέπω ΟΠΕΛ μαγαζι και θα τρέχω μακρυά.

Τους ειπα να μου κάνουν μια εκτιμηση να τους το πουλήσω να τελειωνουμε... αν μου πούν 5.000-8.000 ευρω να το σκοτώσω ; ενα αμαξι που χωρις πρόβλημα τωρα θα το εδίνα ευκολα 12-13.000 ευρώ.

Πές οτι παίρνω 7 δινω τα 2.500 στο δάνειο γιατι δε θέλω καθε μηνα να πληρώνω αλλο δάνεια και παπαριές.

μου μένουν 4.500 τι αμαξι παίρνεις με αυτά ;;; :P

να ξαναβάλω δανειο αποκλείεται... δε θέλω άλλα δάνεια.

Για αυτο σου λέω... άσε τις σχέσεις τωρα έχουμε άλλα προβλήματα και αμα δεν είχες το κόλλημα με τις.... ξέρεις θα σ έλεγα μια στο τόσο να πηγαιναμε καμια βόλτα να ξεσκάγαμε.

Ο κόσμος δεν ειναι ιδανικός ή οπως τον θέλουμε... πρέπει να βρίσκεις τρόπους να περνάς καλα όσο βρίσκεσαι σε αυτο το κόσμο. Γράψτο αυτό.

Κατασταση τωρα να κάθεσαι να χαλιέσαι.... για τις γυναίκες. Χέσε μας τωρα εντάξει.
Η σκέψη να αλλάξεις μηχανή ,αν πρέπει ; και μετά να το πουλήσεις στην τιμή που θέλεις και να πάρεις άλλο μεταχειρισμένο;άλλης εταιρείας πιο αξιόπιστης;;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Η σκέψη να αλλάξεις μηχανή ,αν πρέπει ; και μετά να το πουλήσεις στην τιμή που θέλεις και να πάρεις άλλο μεταχειρισμένο;άλλης εταιρείας πιο αξιόπιστης;;

Δε ξέρω θα δώ. Πέσαμε στην καντεμιά του αιώνα.

Το επομενο χειρότερο κτυπημα θα ηταν κάποια αρρώστια.

Ευτυχως τουλάχιστον δεν έχουμε κάτι τέτοιο. Ας δω τα καλά τουλάχιστον. Θα δω τι θα κανω με το αμάξι εγω ήθελα σε 1.5 χρονο που το ξεχρεώνω και θα ηταν 6.5ετών να το κρατήσω αλλα 4 χωρις δάνεια και δοσεις το μηνα δηλαδη έλεος.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Δε ξέρω θα δώ. Πέσαμε στην καντεμιά του αιώνα.

Το επομενο χειρότερο κτυπημα θα ηταν κάποια αρρώστια.

Ευτυχως τουλάχιστον δεν έχουμε κάτι τέτοιο. Ας δω τα καλά τουλάχιστον. Θα δω τι θα κανω με το αμάξι εγω ήθελα σε 1.5 χρονο που το ξεχρεώνω και θα ηταν 6.5ετών να το κρατήσω αλλα 4 χωρις δάνεια και δοσεις το μηνα δηλαδη έλεος.
Άντε βρε, νέο παιδί! Αυτά συμβαίνουν..έκανες απλά λάθος επιλογή αυτοκινήτου. Πάρε ένα Toyota, ένα Nissan αθάνατα..και δεν βγάζουν και προβλήματα ποτέ!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Άντε βρε, νέο παιδί! Αυτά συμβαίνουν..έκανες απλά λάθος επιλογή αυτοκινήτου. Πάρε ένα Toyota, ένα Nissan αθάνατα..και δεν βγάζουν και προβλήματα ποτέ!

Όντως δίκιο έχεις. Ηδη εξετάζω τις εναλλακτικές.

Απλά πρίν αποχωρήσω απο την Όπελ μια για πάντα και πουλήσω το αυτοκίνητο (αν επικρατήσει αυτο το σενάριο). Θα μάθουν και στην Γερμανία την κατάσταση.

Ο κεντρικός προμηθευτής. Με επίσημη αναφορά... δεν θα το φάω έτσι απλά αυτό. Θα γίνει θέμα.

Δεν κέρδισαν αυτοί , εγω έκανα λάθη.

Αν ξαναπάρω αμαξι σκέφτομαι να φυγω τελειως απο τους εΥΡΩΠΑΊΟΥς ΚΑΙ να στραφώ προς Κίνα και Ιαπωνία.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Όντως δίκιο έχεις. Ηδη εξετάζω τις εναλλακτικές.

Απλά πρίν αποχωρήσω απο την Όπελ μια για πάντα και πουλήσω το αυτοκίνητο (αν επικρατήσει αυτο το σενάριο). Θα μάθουν και στην Γερμανία την κατάσταση.

Ο κεντρικός προμηθευτής.

Δεν κέρδισαν αυτοί , εγω έκανα λάθη.

Αν ξαναπάρω αμαξι σκέφτομαι να φυγω τελειως απο τους εΥΡΩΠΑΊΟΥς ΚΑΙ να στραφώ προς Κίνα και Ιαπωνία.
Είχα Nissan, και Honda. Τα ,Nissan όμως δεν θα τα ξεχάσω ...και που δεν πήγαινα, και τι δεν ανέβαινα! Ένα service και τίποτε άλλο.. και τα 2αυτοκινητα Nissan που έδωσα έκλαιγα στο τέλος..
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ευτυχώς που έχουμε το γυμναστηριάκι και καμιά άλλη έξοδο να ξεσκάμε γιατί.. ειμαι 'σκασμένος'

ξέρεις τι μου ειπε σημερα ενας εξουσιοδοτημενος μηχανικός... θα ανοιξουμε λέει το καπακι των εμβόλων
θα βάλουμε αλλο και αν λυθει το προβλημα έχει καλώς αν όχι.... πάς για αλλαγή μηχανής.

Και αν λυθεί..... το κόστος 300 ευρώ... ΚΑΙ ΑΝ ΛΥΘΕΙ.

Είσθε του λέω για εφημεριδα.... λεει εγω δε φταίω σε κάτι λεω γενικά... η OPEL. κΑΙ ΑΜΑ με ξαναδείτε σε απόσταση χιλιομέτρων.... θα περνάω σε ακτινα ενος χιλιομετρου θα βλέπω ΟΠΕΛ μαγαζι και θα τρέχω μακρυά.

Τους ειπα να μου κάνουν μια εκτιμηση να τους το πουλήσω να τελειωνουμε... αν μου πούν 5.000-8.000 ευρω να το σκοτώσω ; ενα αμαξι που χωρις πρόβλημα τωρα θα το εδίνα ευκολα 12-13.000 ευρώ.

Πές οτι παίρνω 7 δινω τα 2.500 στο δάνειο γιατι δε θέλω καθε μηνα να πληρώνω αλλο δάνεια και παπαριές.

μου μένουν 4.500 τι αμαξι παίρνεις με αυτά ;;; :P

να ξαναβάλω δανειο αποκλείεται... δε θέλω άλλα δάνεια.

Για αυτο σου λέω... άσε τις σχέσεις τωρα έχουμε άλλα προβλήματα και αμα δεν είχες το κόλλημα με τις.... ξέρεις θα σ έλεγα μια στο τόσο να πηγαιναμε καμια βόλτα να ξεσκάγαμε.

Ο κόσμος δεν ειναι ιδανικός ή οπως τον θέλουμε... πρέπει να βρίσκεις τρόπους να περνάς καλα όσο βρίσκεσαι σε αυτο το κόσμο. Γράψτο αυτό.

Κατασταση τωρα να κάθεσαι να χαλιέσαι.... για τις γυναίκες. Χέσε μας τωρα εντάξει.
Η μηχανή πόσο κάνει;
 

Phoenix_

Νεοφερμένος

Η Phoenix_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Όταν έχεις περάσει τόσα χρόνια στην πλήρη αδιαφορία Δηλαδή ούτε εκπλήξεις και λουλούδια όχι γιατί μαραίνονται είναι τσάμπα λεφτά όπως μου έλεγε και ο πρώην μου όταν έχεις κάνει τα πάντα για ένα άτομο και δεν παίρνει ούτε τα μισά την ποιότητα αναζητας φυσικά

I just had to do it.:P
 

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Καταρχάς, όσο νιώθεις εσύ η ίδια ότι δεν αξίζεις και ότι δε θα έχεις ποτέ αυτό που θέλεις, να ξέρεις αυτό εκπέμπεις και στους άλλους.

Για ποιο λόγο πιστεύεις ότι νοιώθεις έτσι για τον εαυτό σου; Κάτι μου λέει ότι η τοξική σχέση που είχες έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο σε αυτό - ίσως και να σου έλεγε ότι δεν αξίζεις και εσύ αυτή τη φωνή την εσωτερίκευσες και την έκανες δική σου.

Δες ποια είναι τα πράγματα που σου αρέσουν στον εαυτό σου, όλα εκείνα που αγαπάς σε εσένα. Αν δυσκολεύεσαι, μπορείς πάντα να ξεκινήσεις ρωτώντας σχετικά φίλους και ανθρώπους που ξέρεις ότι σε αγαπάνε. Αυτά που δε σου αρέσουν προσπάθησε να τα διορθώσεις και αν κάποια δεν μπορείς, δεν πειράζει.. Προσπάθησε να τα αποδεχτείς ως κομμάτι του εαυτού σου και να τα αγαπήσεις κι αυτά.

Το γεγονός ότι είσαι ντροπαλή δεν έχει να λέει κάτι (υπάρχουν πολλοί άντρες εκεί έξω που έλκονται από αυτό) και ούτε χρειάζεται να ξεκινήσεις εσύ κάτι με κάποιον αν σε ζορίζει. Εξάλλου, αν το σκεφτείς, αυτά τα πράγματα "τσουλάνε" μόνα τους. Με κάποιον τρόπο θα σου δείξει ο άλλος ότι ενδιαφέρεται, θα το πιάσεις, θα δείξεις κι εσύ με έναν άλλο τρόπο ότι είσαι open to that και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Σου εύχομαι τα καλύτερα - και μην ξεχνάς ότι σου αξίζουν!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top