Ανασφάλεια για σχέση

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.

Kitkat28!

Νεοφερμένος

Η Kitkat28! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ και καληνυχτα❤️

Σου είπαμε σε πρώτη φάση μη βγαίνεις με άκυρες παρεες.

Αθήνα μένεις η στηη επαρχία ;

Και γενικά αμα θες κάποιον με ωραία χαρακτηριστικά δουλεψε και τα δικά σου πχ οκ ο άλλος να μην είναι τσιγκούνης αλλά θα χρειαστεί να βρεις και εσυ μια δουλειά για να είσαι ανεξάρτητη και δυναμική


Εγώ τέτοια γυναίκα θα ήθελα και όχι να είναι υπό.

Επίσης σταματα να λες για τον πρώην σου. Έχει πςρασει ένας χρόνος. Τελείωσε.

Και βρες μια φίλη να βγαίνετε οι δυο σας η εν παση περιπτωση φτιάξε ένα νορμαλ φβ και δώσε ευκαιρία και σε κάποιον που θα σε προσεγγισει μέσω αυτου. 😊

Αντε καληνυχτα σας και από μένα γιατί δουλευω αυριο σηκώνομαι 6.30
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
θα ηθελα να ακουσω αποψεις σχετικα με το πως να σταματησω να σκεφτομαι οτι θα μεινω μονη μ μια ζωη για να μπω λιγο στο θεμα μετά από εφτά χρόνια Χώρισα από μία τοξική σχέση και το μόνο που σκέφτομαι συνεχώς εδώ και ένα χρόνο από τότε που χώρισα είναι όχι να τα ξαναβρώ μαζί του σε καμία περίπτωση αλλά σκέφτομαι συνεχώς ότι θα μείνω μόνη μου ήταν η πρώτη μου σχέση να πω , Το μόνο που σκέφτομαι συνέχεια είναι γιατί όλοι να έχουν από ένα ταίρι και εγώ δεν αξίζω να έχω έναν άνθρωπο δίπλα μου να μου συμπεριφέρεται όμορφα να κάνει πράγματα για μένα τελοσπάντων γενικά να ενδιαφέρεται για μένα Να πηγαίνουμε βόλτες να βγαίνουμε για φαγητό κάτι το οποίο η προηγούμενη μου σχέση δεν το έκανε και θελω επιτελους ν ειμαι με καποιον που θα μ σεβεται και στεναχωριέμαι γιατί κάθομαι και το σκέφτομαι και λέω τι Κάνω λάθος συν Ότι είμαι ντροπαλός άνθρωπος και δεν ανοίγομαι εύκολα ώστε να πω στον άλλον ότι μου αρεσει Ενώ σαν άτομο γενικά όταν βγαίνω με τους φίλους μου είμαι έξω καρδιά κομπλάρω όταν κάποιος μου αρέσει γιατί ξέρω ότι θα φάω Χ πφφφφφ
Δεν είχα χρόνο να διαβάσω τις απαντήσεις όμως θα σου πω το εξής : είχες μια εμπειρία ,αν κρίνω από τα λεγόμενα σου μη ικανοποιητική 7χρονη με έλλειψη σεβασμού στις ανάγκες σου και τις προσδοκίες σου.

Να αυτομαστιγωνεσαι για την επιλογή σου και το χαμένο χρόνο δεν ωφελεί. Εξάλλου
παρτο σαν ένα μάθημα ζωής, το οποίο σου έμαθε τι θέλεις επιτέλους από μια σχέση. Στις πρώτες μας σχέσεις όλοι αυτό σχεδιάζουμε, πειραματιζομαστε, μαθαίνουμε τον εαυτό μας. Κανένας χρόνος δεν πάει χαμένος και το να ανακυκλώνουμε τις ίδιες σκέψεις περι αποτυχίας μόνο την αυτοπεποίθηση μας ζημιώνει.
Δε χρειάζεται να πεις σε κάποιον πως σου αρέσει, δειξτο με πράξεις , με πίστη στον εαυτό σου ξέροντας πως αντανακλούμε ο, τι αισθανόμαστε για τον εαυτό μας. Πχ αν νιώθω αυτοπεποίθηση η αύρα μου θα έλξει κόσμο αργά ή γρήγορα .
Αν αισθάνομαι μίζερη και αποτυχημένη το πρόσωπο μου θα το εκπέμψει αυτό και θα απομακρύνει πιθανές γνωριμίες. Αν σκέφτομαι ότι δε θα γνωρίσω κανένα και κανείς δεν πρόκειται να με θέλει, αυτό θα λειτουργήσει ως αυτοεκπληρούμενη προφητεία.
Είσαι νέα, υγιής, έχεις πετύχει κάποια πράγματα, είσαι επιθυμητή . Πίστεψε στον εαυτό σου και θα έρθει σε χρόνο που δεν το φαντάζεσαι.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 395 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν είχα χρόνο να διαβάσω τις απαντήσεις όμως θα σου πω το εξής : είχες μια εμπειρία ,αν κρίνω από τα λεγόμενα σου μη ικανοποιητική 7χρονη με έλλειψη σεβασμού στις ανάγκες σου και τις προσδοκίες σου.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος δεν περνάει καλά σε μια σχέση και παραμένει σε αυτήν 7 χρόνια.
Το να κατηγορείς τόσο τον πρώην σου εμένα δεν θα μ άρεσε να το ακούσω σε ραντεβού. Θα θεωρούσα οτι το άτομο που έχω απέναντι μου δεν θέλει να αναλάβει το μερίδιο ευθύνης που του αντιστοιχεί.

Έγινε ότι έγινε οκ για κάποιο λόγο δεν προχωρήσατε λήγει εκεί.... η τόσο εκτενής αναφορά μετά απο 1 χρόνο , εγω ένιωσα λές και χώρισαν πριν 1 μήνα + ότι ουσιαστικά δεν επιδιώκει να γνωρίσει κάποιον.... πχ δεν επιδιώκεις οταν βγαίνεις παρέα με αγόρια ούτε μόνο με κορίτσια.

Και άντε πές οτι οι κοινές παρεες της δεν έχουν κάτι που την ενδιαφέρει αυτη τη περίοδο. Απο το ίντερνετ δεν προέκυψε κάτι ; δεν της έστειλε κάποιος στο φβ να μιλήσουν και να γνωριστούν ;

Επειτα πρέπει να λύσει το θέμα της δουλειάς.... οκ πάμε μια εκδρομή αλλά η άλλη πως θα συμβάλει εστω και λίγο εάν δε δουλεύει ;

Όλα αυτα δεν τα γράφω για να τηγ κράξω προφανώς αλλα για να επισημάνω μερικά σημεία που εμένα θα μου φαινόντουσαν. Εμένα που είμαι 37 και ψάχνω κάτι σταθερό και σοβαρό πλέον.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος δεν περνάει καλά σε μια σχέση και παραμένει σε αυτήν 7 χρόνια.
Το να κατηγορείς τόσο τον πρώην σου εμένα δεν θα μ άρεσε να το ακούσω σε ραντεβού. Θα θεωρούσα οτι το άτομο που έχω απέναντι μου δεν θέλει να αναλάβει το μερίδιο ευθύνης που του αντιστοιχεί.

Έγινε ότι έγινε οκ για κάποιο λόγο δεν προχωρήσατε λήγει εκεί.... η τόσο εκτενής αναφορά μετά απο 1 χρόνο , εγω ένιωσα λές και χώρισαν πριν 1 μήνα + ότι ουσιαστικά δεν επιδιώκει να γνωρίσει κάποιον.... πχ δεν επιδιώκεις οταν βγαίνεις παρέα με αγόρια ούτε μόνο με κορίτσια.

Και άντε πές οτι οι κοινές παρεες της δεν έχουν κάτι που την ενδιαφέρει αυτη τη περίοδο. Απο το ίντερνετ δεν προέκυψε κάτι ; δεν της έστειλε κάποιος στο φβ να μιλήσουν και να γνωριστούν ;

Επειτα πρέπει να λύσει το θέμα της δουλειάς.... οκ πάμε μια εκδρομή αλλά η άλλη πως θα συμβάλει εστω και λίγο εάν δε δουλεύει ;

Όλα αυτα δεν τα γράφω για να τηγ κράξω προφανώς αλλα για να επισημάνω μερικά σημεία που εμένα θα μου φαινόντουσαν. Εμένα που είμαι 37 και ψάχνω κάτι σταθερό και σοβαρό πλέον.
Ξέρεις σε μερικούς ανθρώπους κολλάει το μυαλό, μέχρι να βρεθεί κάτι άλλο που να το ξεκολλήσει. Καταστάσεις και πρόσωπα μεγεθυνονται στο νου τους. Η έλλειψη άλλων εμπειριών προηγουμένων παίζει και αυτή το ρόλο της. Η τριβή με σχέσεις βοηθά να προστατέψεις τον εαυτό σου καλυτερα τις επόμενες φορές.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ξέρεις σε μερικούς ανθρώπους κολλάει το μυαλό, μέχρι να βρεθεί κάτι άλλο που να το ξεκολλήσει. Καταστάσεις και πρόσωπα μεγεθυνονται στο νου τους. Η έλλειψη άλλων εμπειριών προηγουμένων παίζει και αυτή το ρόλο της. Η τριβή με σχέσεις βοηθά να προστατέψεις τον εαυτό σου καλυτερα τις επόμενες φορές.

Ε καλά σίγουρα αλλα μη περιμένουμε μόνο απο τον άλλον να μας σώσει :P

πρέπει και εσυ ο ίδιος να το εξυγιάνεις στο μυαλό σου ωστε να υπάρξει η βάση για κάτι μετέπειτα αλλιως θα βγαζεις κακίες και απωθημένα θεωρώ.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Ε καλά σίγουρα αλλα μη περιμένουμε μόνο απο τον άλλον να μας σώσει :P

πρέπει και εσυ ο ίδιος να το εξυγιάνεις στο μυαλό σου ωστε να υπάρξει η βάση για κάτι μετέπειτα αλλιως θα βγαζεις κακίες και απωθημένα θεωρώ.
Φίλε devil.. Μόνο εσυ μπορείς να σώσεις τον εαυτό σου. Κανείς άλλος. Ο καθένας μας έχει μόνο τη σάρκα του και την ψυχή του να σώσει. Είμαστε μόνοι σε αυτό. Όσο πιο νωρίς το καταλάβουμε, τόσο καλυτερα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Φίλε devil.. Μόνο εσυ μπορείς να σώσεις τον εαυτό σου. Κανείς άλλος. Ο καθένας μας έχει μόνο τη σάρκα του και την ψυχή του να σώσει. Είμαστε μόνοι σε αυτό. Όσο πιο νωρίς το καταλάβουμε, τόσο καλυτερα.

Απλά ειναι σημαντικό να καταλάβει πως ήταν ακατάλληλος για αυτήν και πως κάτι καλό θα έρθει αλλα θέλει και υπομονή.... μπορει να έρθει στα 2-3 χρονια πχ.

Ψυχραιμία και θετική σκέψη :P
 

Kitkat28!

Νεοφερμένος

Η Kitkat28! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος δεν περνάει καλά σε μια σχέση και παραμένει σε αυτήν 7 χρόνια.
Το να κατηγορείς τόσο τον πρώην σου εμένα δεν θα μ άρεσε να το ακούσω σε ραντεβού. Θα θεωρούσα οτι το άτομο που έχω απέναντι μου δεν θέλει να αναλάβει το μερίδιο ευθύνης που του αντιστοιχεί.

Έγινε ότι έγινε οκ για κάποιο λόγο δεν προχωρήσατε λήγει εκεί.... η τόσο εκτενής αναφορά μετά απο 1 χρόνο , εγω ένιωσα λές και χώρισαν πριν 1 μήνα + ότι ουσιαστικά δεν επιδιώκει να γνωρίσει κάποιον.... πχ δεν επιδιώκεις οταν βγαίνεις παρέα με αγόρια ούτε μόνο με κορίτσια.

Και άντε πές οτι οι κοινές παρεες της δεν έχουν κάτι που την ενδιαφέρει αυτη τη περίοδο. Απο το ίντερνετ δεν προέκυψε κάτι ; δεν της έστειλε κάποιος στο φβ να μιλήσουν και να γνωριστούν ;

Επειτα πρέπει να λύσει το θέμα της δουλειάς.... οκ πάμε μια εκδρομή αλλά η άλλη πως θα συμβάλει εστω και λίγο εάν δε δουλεύει ;

Όλα αυτα δεν τα γράφω για να τηγ κράξω προφανώς αλλα για να επισημάνω μερικά σημεία που εμένα θα μου φαινόντουσαν. Εμένα που είμαι 37 και ψάχνω κάτι σταθερό και σοβαρό πλέον.



Αν βλεπατε ολοι τη συζητηση θα βλεπατε οτι μιλαω για το πρωην μ γτ με ρωτησαν δυστυχως ισχιουν ολα αυτα που ειπα γιαυτο το ατομο χωρις υπερβολες επισης μενω μονη μ κ γενικα ειμαι ανεξαρτητη. Δεν ειχα σκοπο ξαναλεω να αναφερθω στο ποσο αδιαφορο ατομο ηταν απεναντι μου αλλα εγινε ολοκληρη συζητηση εδω μεσα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αν βλεπατε ολοι τη συζητηση θα βλεπατε οτι μιλαω για το πρωην μ γτ με ρωτησαν δυστυχως ισχιουν ολα αυτα που ειπα γιαυτο το ατομο χωρις υπερβολες επισης μενω μονη μ κ γενικα ειμαι ανεξαρτητη. Δεν ειχα σκοπο ξαναλεω να αναφερθω στο ποσο αδιαφορο ατομο ηταν απεναντι μου αλλα εγινε ολοκληρη συζητηση εδω μεσα

Απο το ίντερνετ δεν παιζει καμια γνωριμια ;;;
 

Kitkat28!

Νεοφερμένος

Η Kitkat28! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αν βλεπατε ολοι τη συζητηση θα βλεπατε οτι μιλαω για το πρωην μ γτ με ρωτησαν δυστυχως ισχιουν ολα αυτα που ειπα γιαυτο το ατομο χωρις υπερβολες επισης μενω μονη μ κ γενικα ειμαι ανεξαρτητη. Δεν ειχα σκοπο ξαναλεω να αναφερθω στο ποσο αδιαφορο ατομο ηταν απεναντι μου αλλα εγινε ολοκληρη συζητηση εδω

Απο το ίντερνετ δεν παιζει καμια γνωριμια


ναι ειχα βγει πριν κανα μηνα μ ενα παιδι που μιλουσα στο τσατ αλλα μεχρι εκει δ εγινε τπτ απλα βολτα βγηκαμε αλλα δεν μου εκανε το κλικ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ναι ειχα βγει πριν κανα μηνα μ ενα παιδι που μιλουσα στο τσατ αλλα μεχρι εκει δ εγινε τπτ απλα βολτα βγηκαμε αλλα δεν μου εκανε το κλικ

ναι ειχα βγει πριν κανα μηνα μ ενα παιδι που μιλουσα στο τσατ αλλα μεχρι εκει δ εγινε τπτ απλα βολτα βγηκαμε αλλα δεν μου εκανε το κλικ
Οι φιλοι μου λενε πρεπει να βγαινω κ μονη μ αλλα δεν μαρεσει γενικα ντρεπομαι να παω σε μπαρ χαλαρα μονη μ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
ναι ειχα βγει πριν κανα μηνα μ ενα παιδι που μιλουσα στο τσατ αλλα μεχρι εκει δ εγινε τπτ απλα βολτα βγηκαμε αλλα δεν μου εκανε το κλικ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:




Οι φιλοι μου λενε πρεπει να βγαινω κ μονη μ αλλα δεν μαρεσει γενικα ντρεπομαι να παω σε μπαρ χαλαρα μονη μ

μμμμ άρα δεν δινουν μόνο οι άντρες χυλοπιτα, δινεις και εσύ γιατι μας τα έγραψες πολύ δραματικά στο 1ο πόστ :P

τι δεν σ αρεσε στο παιδί... η εξωτερικη εμφάνιση ; ποιο ηταν το ρέντ φλάγκ ;

απο φβ γνωριστήκατε ;;;
 

Kitkat28!

Νεοφερμένος

Η Kitkat28! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
μμμμ άρα δεν δινουν μόνο οι άντρες χυλοπιτα, δινεις και εσύ γιατι μας τα έγραψες πολύ δραματικά στο 1ο πόστ :P

τι δεν σ αρεσε στο παιδί... η εξωτερικη εμφάνιση ; ποιο ηταν το ρέντ φλάγκ ;

απο φβ γνωριστήκατε ;;;
Ναι φβ τ ν σ πω μια φορα ενδιαφερθηκε ανθρωπος δεν μ αρεσε δεν ξερω τ μ χαλαγε ουτος η αλλιως μετα δεν ξαναεστειλε οποτε δεν το συνεχισα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ναι φβ τ ν σ πω μια φορα ενδιαφερθηκε ανθρωπος δεν μ αρεσε δεν ξερω τ μ χαλαγε ουτος η αλλιως μετα δεν ξαναεστειλε οποτε δεν το συνεχισα

Δεν ξέρεις τι δεν σ αρεσε σε αυτον ; μάλιστα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top