Απειρία ανδρών σε μεγάλη ηλικία

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ σχολίασα ως σεξιστική την άποψη ότι οι άνδρες απλά κάνουμε σεξ βρέξει χιονίσει, ενώ οι γυναίκες είναι πιο εγκεφαλικές, αναζητούν αγάπη κλπ. Δηλαδή ο άνδρας σε μια σχέση δεν αναζητάει αγάπη; Είναι απόψεις πολύ σεξιστικές που κάνουν κακό και στα δυο φύλα.
Αγαπητέ μου Johnny έτσι όπως το λες, όντως θα μπορούσε να πει κάποιος ότι έχει μια χροιά σεξισμού.
΄Ομως γενικά μιλώντας (και τονίζω το γενικά) οι άντρες και οι γυναίκες ακολουθούν διαφορετικά μονοπάτια στην ερωτική επιθυμία.
Αυτό δεν σημαίνει ότι οι άντρες δεν αναζητούν αισθήματα και επικοινωνία, απλά έχουν διαφορετική οπτική πάνω στο σεξ.

Για τους άντρες η ερωτική επιθυμία είναι πιο αυθόρμητη, σκέφτονται πολύ συχνότερα το σεξ απ΄ο,τι οι γυναίκες, θέλουν να το κάνουν συχνότερα και μέσω αυτού εκφράζουν την οικειότητα που νιώθουν για μια γυναίκα ακόμα και τα συναισθήματά τους γι΄αυτήν.

Για τις γυναίκες η ερωτική επιθυμία είναι συνδεδεμένη με το συναίσθημα. Θέλουν λοιπόν πρώτα να γνωρίσουν καλύτερα τον άντρα, να δημιουργήσουν στο μυαλό τους ένα πιθανό σενάριο της εξέλιξης μιας αισθηματικής ιστορίας που θ΄ακολουθήσει, να αισθανθούν την οικειότητα και μετά να κάνουν σεξ.

Και πάλι τονίζω το "γενικά"!
Μην πέσετε να με φάτε!
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αγαπητέ μου Johnny έτσι όπως το λες, όντως θα μπορούσε να πει κάποιος ότι έχει μια χροιά σεξισμού.
΄Ομως γενικά μιλώντας (και τονίζω το γενικά) οι άντρες και οι γυναίκες ακολουθούν διαφορετικά μονοπάτια στην ερωτική επιθυμία.
Αυτό δεν σημαίνει ότι οι άντρες δεν αναζητούν αισθήματα και επικοινωνία, απλά έχουν διαφορετική οπτική πάνω στο σεξ.

Για τους άντρες η ερωτική επιθυμία είναι πιο αυθόρμητη, σκέφτονται πολύ συχνότερα το σεξ απ΄ο,τι οι γυναίκες, θέλουν να το κάνουν συχνότερα και μέσω αυτού εκφράζουν την οικειότητα που νιώθουν για μια γυναίκα ακόμα και τα συναισθήματά τους γι΄αυτήν.

Για τις γυναίκες η ερωτική επιθυμία είναι συνδεδεμένη με το συναίσθημα. Θέλουν λοιπόν πρώτα να γνωρίσουν καλύτερα τον άντρα, να δημιουργήσουν στο μυαλό τους ένα πιθανό σενάριο της εξέλιξης μιας αισθηματικής ιστορίας που θ΄ακολουθήσει, να αισθανθούν την οικειότητα και μετά να κάνουν σεξ.

Και πάλι τονίζω το "γενικά"!
Μην πέσετε να με φάτε!
Δεν θα πέσουμε να σε φάμε, απλά η εμπειρία μου μου λέει ότι αυτό είναι απλά ένας μύθος. Οι άνδρες σκέφτονται το σεξ πιο συχνά επειδή τους είναι πιο δύσκολο να το αποκτήσουν, αυτό είναι διαφορετικό θεμα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα πέσουμε να σε φάμε, απλά η εμπειρία μου μου λέει ότι αυτό είναι απλά ένας μύθος. Οι άνδρες σκέφτονται το σεξ πιο συχνά επειδή τους είναι πιο δύσκολο να το αποκτήσουν, αυτό είναι διαφορετικό θεμα.
Παντού υπάρχει ένας μύθος!:)
Ποια είμαι εγώ που θ΄αμφισβητήσω την εμπειρία σου.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα πέσουμε να σε φάμε, απλά η εμπειρία μου μου λέει ότι αυτό είναι απλά ένας μύθος. Οι άνδρες σκέφτονται το σεξ πιο συχνά επειδή τους είναι πιο δύσκολο να το αποκτήσουν, αυτό είναι διαφορετικό θεμα.
Δεν μίλησα πουθενά για εμπειρία. Τα αρνητικά στερεότυπα προσπαθώ να σας πω να μην αναπαράγουμε.
Καλά δεν μου λες, εδώ έχουμε 40άρια θερμοκρασία, εσύ με τα 27άρια στην Ελβετία δεν θυμάσαι τι έγραψες πριν μισή ώρα;:lol:
Μην πιστέψεις ότι θέλω να σε κοντράρω. Απλά απόψεις εκφράζουμε!
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γιώτα αν το 2000 δηλώνει και την ηλικία σου ,αντιλβανομαι πλήρως τις αναζητήσεις σου σε όλο αυτό και μπορώ να πω ότι χαίρομαι που διαβάζω τέτοιες απόψεις από παιδιά της ηλικίας σου .
Έχεις μόλις δύο χρόνια διαφορά από την κόρη μου και αφού πλέον και αυτή έχει μπει σε όλο αυτό το παιχνιδάκι έχουμε κάνει άπειρες συζητήσεις και μαζί γι αυτά τα θέματα .

Εγώ θα σου πω καθαρά η δική σου εμπειρία σε αυτό το κομμάτι να μην εξαρτάται από τις πολλές φορές ,αλλά από τις ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ και τις πλήρως ΣΥΝΕΙΔΗΤΕΣ φορές που θα επιλέξεις να πας με κάποιον άντρα .

Να μην δεχτείς ποτέ κανένα συμβιμβασμο ή να στο πω χύμα να μην γίνεις ποτέ το πειραματόζωο κάποιου προκειμένου αν του χαρίσεις μια ξεχωριστει εμπειρια αν εσύ ΔΕΝ το θέλεις.
Να βάζεις πάντα όρια σε αυτό το κομμάτι αλλά και το κυριότερο να μην φοβάσαι να λες τι σου αρέσει και τι όχι .

Όσο μιλάς και εκδηλωνεσαι σε αυτό το θέμα τόσο πιο όμορφη και ουσιαστική ερωτική ζωή θα έχεις και το κυριότερο ,μια ερωτική ζωή που θα έχει και διάρκεια και ποιότητα για εσένα, οποία θεωρείς εσύ ιδανική .
Το ότι σου αρέσει εσένα ένας συγκεκριμένος τρόπος έκφρασης δεν μπορεί να γίνει θεμα σχολιασμού σε καμία παρέα .
Δεν υπάρχει λόγος να τα συζητάς πολύ αυτά ειδικά αν η σχέση σου είναι σοβαρή .
Ότι απορία ,ενόχληση,προβληματισμό έχεις θα το συζητάς κατευθείαν με τον άμεσα ενδιαφερόμενο και μόνο μαζί θα βρισκεται λύση ..

Να ξέρεις όσες εμπειρίες και να έχεις κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και σε αυτό το κομμάτι .
Τίποτα δεν πατροναρεται εκτός από το βασικό κομματι που όμως δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση ώστε να έχεις ένα πολύ ηδονικο αποτέλεσμα που είναι και ο στόχος αυτός για να έχει διάρκεια μια σχέση .

Καθαρά προσωπική άποψη ειδικά για τα νέα κορίτσια είναι ο άντρας να έχει μια βασικη εμπειρια σε αυτό το κομμάτι γιατί μην ξεχνάς ότι πολλοί πειραματισμοι καταλήγουν σε ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες, σε σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα και γενικά σε κάποια πράγματα δεν χωράει η απειρία ..

Η σεξουαλική υγεία ενός ζευγαριού είναι το άλφα και το ωμέγα μετά από τους βασικούς κανόνες επικοινωνίας.
Ναι το 2000 υποδηλώνει το πότε γεννήθηκα,είμαι 21 χρονών :D
Να τονίσω ότι η συζήτηση που έγινε με τις φίλες μου δεν αφορούσε εμένα,απλά έτυχε η συζήτηση να πάει στο ότι οι άνδρες,ειδικά τώρα με τις καραντίνες,έχουν σταματήσει να ασχολούνται ή φοβούνται περισσότερο λόγω του εγκλεισμού,με λίγα λόγια έχουν ξεσυνηθίσει.Μετέπειτα φυσικά ήρθε και στο τραπέζι το ότι όσο πιο μεγάλος είναι κάποιος και δεν έχει εμπειρία τόσο πιο περίεργος είναι και έχει "πρόβλημα"(αυτό να πω κι εγώ δε το κατάλαβα καλά,πρόβλημα με τι;με τον εαυτό του;με τι;με την αυτοπεποίθηση;γενικά πολύ επιφανειακές απόψεις).
Προσωπικά κι εμένα με ενδιαφέρει η ουσιαστικότητα των σχέσεων και όχι ο αριθμός των εμπειριών που θα έχω.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι όποιος/α έχει επιλέξει πως θέλει πολλές εμπειρίες,είναι ρηχός ή οτιδήποτε.Ο καθένας επιλέγει ανάλογα με αυτά που νιώθει και ανάλογα με αυτά που πιστεύει.
Επιπλέον,όταν μιλάμε για ερωτικές σχέσεις(ή και γενικά για σχέσεις ) συμφωνώ ότι είναι σημαντικό ό,τι μας προβληματίζει να το συζητάμε με τον άλλον και όχι να το μεταφέρουμε σε φίλους/συγγενείς ή οτιδήποτε.Στην τελική ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά και μπορεί να σε επηρεάσει ενώ η αλήθεια αν συζητούσες με το άτομο για το οποίο είσαι προβληματισμένος/η να είναι τέρμα διαφορετική.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Γιωτα αν εσυ ήσουν 25 χρονών και ήσουν πρωταρα θα σε βόλευε να επιλέξεις έναν άντρα 30 ετών πρωταρη;
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, είμαι ένας και μόνο χρήστης με έναν και μόνο λογαριασμό και ουδέποτε είχα προηγούμενη συμμετοχή σε αυτό το φόρουμ.
Εξ άλλου γιατί να είμαι δύο;
Δίνω την εντύπωση ότι δεν μπορώ να εκφράσω αυτά που θέλω και χρειάζομαι δεύτερο βήμα;

Σε ότι αφορά την ακριβή ηλικία μου, γιατί να έχει σημασία; ;)
Νέοι και ωραίοι μπορούν να προβάλλονται όσοι ψάχνονται.
Να έχει και έναν παππού η παρέα, στην ηλικία ή στις απόψεις... εεε δε βαριέσαι. Μικρή η διαφορά!

Καλησπέρα σας!
Manuscript?!
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά δεν μου λες, εδώ έχουμε 40άρια θερμοκρασία, εσύ με τα 27άρια στην Ελβετία δεν θυμάσαι τι έγραψες πριν μισή ώρα;:lol:
Μην πιστέψεις ότι θέλω να σε κοντράρω. Απλά απόψεις εκφράζουμε!
Α οκευ σε αυτό αναφέρεσαι, το πήρα λάθος. Δουλεύουμε Λενω μου δυστυχώς και το μυαλό χάνεται μεσα στη μέρα. Για να απαντήσω λοιπόν, εγώ σε ηλικίες από 16+ μέχρι και όσα είμαι τώρα, έχω δει κοπέλες να έχουν πολύ περισσότερους ερωτικούς συντρόφους από άνδρες και αρκετές φορές παραπάνω πράγματα της μια νύχτας. Για αυτό δυσκολεύομαι να δεχτώ ότι από φυση μας είμαστε τόσο αντίθετοι!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι το 2000 υποδηλώνει το πότε γεννήθηκα,είμαι 21 χρονών :D
Τέλεια η κόρη μου είναι 2002 οπότε το ξαναλέω χαίρομαι για τις απόψεις σου 🥰
Να τονίσω ότι η συζήτηση που έγινε με τις φίλες μου δεν αφορούσε εμένα,απλά έτυχε η συζήτηση να πάει στο ότι οι άνδρες,
Απόλυτα λογικό στην ηλικία σας γιατί έχετε πολλά ερωτήματα και δικαιολογημένα .
Απλά η σωστή επιλογή των ατόμων που γίνεται μια ΓΕΝΙΚΗ συζήτηση είναι ο καλύτερος τρόπος για μας έχεις ένα γενικό οδηγό ως προς αυτό και από εκεί και πέρα να βάζεις καθαρά και το προσωπικό σου ιδιαίτερο στοιχείο !
ειδικά τώρα με τις καραντίνες,έχουν σταματήσει να ασχολούνται ή φοβούνται περισσότερο λόγω του εγκλεισμού,με λίγα λόγια έχουν ξεσυνηθίσει.
Τι εννοείς με αυτό ?
Έχουν ξεσυνηθίσει ως τι ?
Ως τις διαπροσωπικές σχέσεις ?
Γιατί η καραντινα έφερε στο τραπέζι ένα άλλο είδος τέτοιας αναζήτησης εφόσον έκανε ακόμα πιο έντονη την επιθυμία από ορισμένους της συντροφικότητας .
Μετέπειτα φυσικά ήρθε και στο τραπέζι το ότι όσο πιο μεγάλος είναι κάποιος και δεν έχει εμπειρία τόσο πιο περίεργος είναι και έχει "πρόβλημα"(αυτό να πω κι εγώ δε το κατάλαβα καλά,πρόβλημα με τι;με τον εαυτό του;με τι;με την αυτοπεποίθηση;γενικά πολύ επιφανειακές απόψεις).
Το ότι έχει προβλημα από το να είναι κάποιος πολύ επιλεκτικός και συναισθηματικός έχει μεγάλη διαφορά ,οπότε αντιλβανεσαι κάλλιστα ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο .
Προσωπικά κι εμένα με ενδιαφέρει η ουσιαστικότητα των σχέσεων και όχι ο αριθμός των εμπειριών που θα έχω.
Εγώ καθαρά προσωπικά αυτό το θαυμάζω ειδικά στα νέα κορίτσια γιατί αυτό πάει να πει ότι πάνω κάτω έχουν κατασταλάξει τι θέλουν και πως το θελουν .
Κρυβει και μια άλφα ωριμότητα για εμένα πλέον αυτό !
Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι όποιος/α έχει επιλέξει πως θέλει πολλές εμπειρίες,είναι ρηχός ή οτιδήποτε.Ο καθένας επιλέγει ανάλογα με αυτά που νιώθει και ανάλογα με αυτά που πιστεύει.
Αυτό ακριβώς γι αυτό και ανέφερα και εγώ ότι είναι καθαρά δική μου άποψη βάση των δικών μου στάνταρ 😉
Γι'αυτό και όπου το βλέπω θα το θαυμάζω !
Επιπλέον,όταν μιλάμε για ερωτικές σχέσεις(ή και γενικά για σχέσεις ) συμφωνώ ότι είναι σημαντικό ό,τι μας προβληματίζει να το συζητάμε με τον άλλον και όχι να το μεταφέρουμε σε φίλους/συγγενείς ή οτιδήποτε.Στην τελική ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά και μπορεί να σε επηρεάσει ενώ η αλήθεια αν συζητούσες με το άτομο για το οποίο είσαι προβληματισμένος/η να είναι τέρμα διαφορετική.
Τα φιλιά μου κοριτσάκι μου και εύχομαι σε όλες σου τις αποφάσεις ή της επιλογές σου να κυριαρχεί η λογική της ηλικίας σου η οποία χωραεκ μέσα και κάποια παραστρατήματα .

Γιατί ως γνωστό όταν είμαστε μικροί καλό είναι κάποια πράγματα να τα μαθαίνουμε μέσα από τα λάθη μας και όχι αποφεύγοντας καταστάσεις ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΙ αυτά .

Καλά να περνάς και να συζητάς το οτιδήποτε σε προβληματίζει και να φιλτράρεις πάντα αυτά που ακούς 🙂
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γιωτα αν εσυ ήσουν 25 χρονών και ήσουν πρωταρα θα σε βόλευε να επιλέξεις έναν άντρα 30 ετών πρωταρη;
Όπως ανέφερα και προηγουμένως σε αυτές τις περιπτώσεις παίζει ρόλο το πόσο ο άλλος έχει αφήσει όλο αυτή την κατάσταση να τον επηρεάσει.Αν είναι εντάξει με τον εαυτό του δε νομίζω να είχα πρόβλημα όχι.Ωστόσο θα μου πεις είναι δυνατόν να είναι κάποιος 30 ετών,να μην έχει ιδέα και να μη νιώθει ανασφάλεια ή να μην έχει αυτοπεποίθηση;Είναι όντως κομμάτι δύσκολο.Αλλά δε μπορούμε να απορρίπτουμε χωρίς πρώτα να έχουμε γνωρίσει τον άλλον για να δούμε πως λειτουργεί.
Τι εννοείς με αυτό ?
Έχουν ξεσυνηθίσει ως τι ?
Ως τις διαπροσωπικές σχέσεις ?
Γιατί η καραντινα έφερε στο τραπέζι ένα άλλο είδος τέτοιας αναζήτησης εφόσον έκανε ακόμα πιο έντονη την επιθυμία από ορισμένους της συντροφικότητας .
Ναι αυτό εννοούσα.Προσπαθούν πλέον να προσεγγίσουν μέσω facebook,instagram και έχουν ξεχάσει πως να "μιλάνε" στις δια ζώσης συζητήσεις.
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά δύο άπειροι είναι καλύτερα, γιατί θα μαθαίνουν και οι δύο ταυτόχρονα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Βασικά δύο άπειροι είναι καλύτερα, γιατί θα μαθαίνουν και οι δύο ταυτόχρονα.

Η άλλη μπορεί να θέλει έμπειρο για να μάθει και όχι άπειρο. Εν παση περιπτωση αν θα έδινες μια ευκαιρία είναι το θέμα.... Προσωπικά ανάλογα και την ηλικία οκ. Απλά όσο ανεβαίνει η ηλικία μειώνεται και ο χρόνος ανοχής. Πχ σε βλεπω με αυτά που μου λες πως είσαι συντηρητική και ψυχρή
.. Αντε λέω να δώσω μια ευκαιρία... Βλέπω στο 3μηνο ότι δεν παιρνεις μπρος. Αντε γεια.

Εγώ δεν θα μπορουσα με μια ψυχρή και επιφυλακτική γυναίκα. Δεν ταιριάζω με τέτοιους ανθρώπους.
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η άλλη μπορεί να θέλει έμπειρο για να μάθει και όχι άπειρο. Εν παση περιπτωση αν θα έδινες μια ευκαιρία είναι το θέμα.... Προσωπικά ανάλογα και την ηλικία οκ. Απλά όσο ανεβαίνει η ηλικία μειώνεται και ο χρόνος ανοχής. Πχ σε βλεπω με αυτά που μου λες πως είσαι συντηρητική και ψυχρή
.. Αντε λέω να δώσω μια ευκαιρία... Βλέπω στο 3μηνο ότι δεν παιρνεις μπρος. Αντε γεια.

Εγώ δεν θα μπορουσα με μια ψυχρή και επιφυλακτική γυναίκα. Δεν ταιριάζω με τέτοιους ανθρώπους.
Να σου πω επειδή ξεκίνησα μεγάλος σε ηλικία μια σαν και εμένα γιατί θα πηγαίναμε βήμα βήμα. Θα το ανακαλύπταμε το θέμα μαζί. Εγώ δεν μπορώ να με βιάζουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Να σου πω επειδή ξεκίνησα μεγάλος σε ηλικία μια σαν και εμένα γιατί θα πηγαίναμε βήμα βήμα. Θα το ανακαλύπταμε το θέμα μαζί. Εγώ δεν μπορώ να με βιάζουν.

Αυτό λέω κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικος. Εγώ καλώς η κακώς είμαι διαφορετικος από σένα. Άρα δεν θα μπορουσα για καιρό να συμβαδίσω με μια κοπέλα που σκέφτεται διαφορετικά. Βασικά να το ξεκαθαρίσουμε αυτό σκεπτομενη διαφορετικά και να επιμένει. Να μη θέλει να δει κ κάτι άλλο όπως κ εγώ.

Εγώ θα δεχόμουν ως ένα βαθμό τη προσωπικοτητα και τις ιδιαιτερότητες της αυτή θα έκανε το ίδιο ; αν όχι δεν ταιριάζουμε.

Δεν μπορείς συνεχώς να κρυβεσαι πίσω από το εγώ έτσι είμαι κ δεν αλλάζω. Θα κάνεις κ κάτι διαφορετικό από αυτό που έκανες. Αλλιώς θες να κινεισαι στον ίδιο ρυθμό.

Αυτό είναι κ εγωισμός. Νομίζω. Να θέλει η άλλη κ ο άλλος να πηωαινουν τα πραγμαγα μόνο με το δικό τους ρυθμό. Δεν γίνεται... Εσυ λες πχ δεν παω στο σπίτι του άλλου το χω ακουσει κ αυτό.... Ωραία το λες τους πρωτους 3 μήνες... 4ος δεν θα υπάρξει. Η θα επιλέξεις να κάνεις και εσυ μια αναδίπλωση γιατί οι σχέσεις έτσι είναι μοιραζόμαστε πράγματα η μείνε μόνος η βρες μια η έναν που να περιμενει όχι 3 αλλά 12 μήνες. Απλά τα πραγματα.

Όπως μου είχε πει μια παλαιοτερα και το ραντεβου κατέληξε σε ένα από τα χειρότερα βασικά το χειροτερο... Εγώ λέει εκτός περιοχης μου δε βγαίνω... Ε αμα δε βγαίνεις παρηγγειλε κ ενα ντιλιβερι κ κάτσε μέσα να δεις τους μεν και τους δε!!!! Δεν τραβάει το πραγμα κ δεν έφταιγα εγώ.

Μια άλλη παλια ιστορία... Παρεξηγηθηκε επειδή ένα βράδυ δεν κάναμε κάτι που ήθελε. Ένα άλλο βράδυ της λέω ξέρεις παμε να κάνουμε αυτό... Οχι. Ήταν μεγάλο αμάρτημα που δεν ψηνομουνα την πρωτη φορα. 😁

Οταν θες να κάνεις μια σχέση δίνεις και ευκαιρίες δεν είσαι με τη μια η ακολουθείς τον ρυθμό μου η αντε γεια. Αλλά κάποιες κάποιοι έτσι έχουν μάθει. Για αυτό κ μερικές σχέσεις δεν προχωρανε.

Εν κατακλείδι δεν θα είχα θέμα να επιλέξω μια κοπέλα που σκέφτεται διαφορετικά από μένα το προβλημα θα ήταν άλλου. Όπως ανέφερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά,το θέμα είναι τα- αισθήματά. Αν θες κάποιν,τον θες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ναι είναι και τα αισθήματα.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το να είσαι άπειρος δεν το θεωρώ κακό. Κακό είναι να το παίζεις βαρύ Πυροβολικό.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Οι ρομά πώς μαθαίνουν το σεξ; Αυτοί γιατί δεν στιγματίζονται ως άπειροι; :hmm:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top