Απειρία ανδρών σε μεγάλη ηλικία

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Πλάκα έχεις.. Μα φυσικά τη δεύτερη περίπτωση.. Η πρώτη με βρίσκει αντίθετη ως στάση ζωής και ως φιλοσοφία.. Η ζωή δεν είναι ένα ατέρμονο πάρτυ διακοπών.. Ούτε βρίσκω ένα κορόιδο να μου καλύπτει τα έξοδα! Ο καθένας οφείλει να αναλάβει το μερίδιο ευθυνών που του αναλογεί και η στοχοθεσία είναι απαραίτητη ( η ύπαρξη παιδιών δε θα με ενοχλούσε σημειωτέον.. Το parking όμως ναι)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Πλάκα έχεις.. Μα φυσικά τη δεύτερη περίπτωση.. Η πρώτη με βρίσκει αντίθετη ως στάση ζωής και ως φιλοσοφία.. Η ζωή δεν είναι ένα ατέρμονο πάρτυ διακοπών.. Ούτε βρίσκω ένα κορόιδο να μου καλύπτει τα έξοδα! Ο καθένας οφείλει να αναλάβει το μερίδιο ευθυνών που του αναλογεί και η στοχοθεσία είναι απαραίτητη ( η ύπαρξη παιδιών δε θα με ενοχλούσε σημειωτέον.. Το parking όμως ναι)
(Γι αυτό ανέφερα και το parking. Εμένα μου έχει τυχει 2 φορές με μονογονιές. Και τις δυο ξέρασα μέσα μου)

Όπως βλέπεις διαλέγεις κατηγορηματικά την δεύτερη κοπέλα που ειναι πιο σοβαρή και συγκροτημένη και ξέρει να κρατήσει ένα σπίτι. Η πρώτη ξέρει μόνο τον εαυτό της και ότι αρπάξει ο κώλος της. Ειναι επικίνδυνη για τον εαυτό της, το παιδί της και για το γιο σου.

Άρα τμηματοποίησες κι εσύ έμμεσα με την επιλογή σου τον πληθυσμό και καλά έκανες.

Αυτές τις λένε οι άντρες "όχι για γάμο, μόνο για σεξ".

Ε εγω πλέον θα πω "ούτε για σεξ". Το κορμί δεν είναι για να δίνεται έτσι. Φέρνει κίνδυνο ο άντρας στη ζωή του όταν εισάγει μια τετοια γυναίκα δίπλα του, ακόμα και για κάτι επιφανειακό ή προσωρινό.

Είσαι αντανάκλαση της επιλογής σου, κι αν η επιλογή σου είναι για τα μπάζα, κάποιο πρόβλημα έχεις κι εσυ. (γενικό β' ενικό, όχι ειδικό)


Αν ένας άντρας δεν ξεκινάει από τα 18 να τριφτεί να φάει σκατά, να ερωτευτεί όσες δεν πρέπει, να πληγωθεί, να πέσει κατάχαμα, να συνέλθει, να ατσαλωθεί, και περιμένει αγάμητος ως τα 30, αυτό ενέχει πολλούς άλλους κινδύνους για την μετέπειτα ζωή του. Θα του σκάσει μια καπάτσα μετά και θα τον παίξει σαν κομπολόι.

Και κάτι άλλο. Στα 30 τι νομίζεις ότι θα πρωτορίξει ο παρθένος;

18χρονες; Που κυκλοφορεί η ΛΑΘΟΣ εντύπωση ότι αμα είσαι φτιαγμένος 30άρης τάχα μου θα τρέχουν γύρω από τον πάπαρό σου σα να έχει μέλι; Πέρα για πέρα λάθος, οι περισσότερες ειναι ακόμα μαζεμένες και κομπλάρουν και δε θέλουν πάνω απο 5 χρόνια διαφορά.

30άρες συνομηλικες; Που ή θα είναι σαν την αλίμονη πιο πάνω, λιώματα, ή που θα είναι ήδη καπαρωμένες παντρεμένες σε γάμο και δε θα σου δώσουν την ώρα της μέρας, πόσο μάλλον σημασία.

Συνοδοί πολυτελείας; Πέραν του οτι είμαι ΚΑΘΕΤΑ εναντίον, εγω θα σου πω ότι άντε και πας στην ιερόδουλη. Και μονο που σκας ένα σωρό λεφτά (στις ιατρικά ελεγμένες) είσαι με το άγχος να αποδόσεις να πιάσουν τα λεφτά τόπο. Μετά είσαι με το άγχος της άγνωστης κοπέλας. Να έρχεται κοντά σου και σου λέει έλα μωρό μου να σε πάρω, και μυρίζεις στο χνώτο της αλκοόλ ή και τον πούτσο του προηγούμενου (τι; οχι; δε γίνονται αυτά; ). Κι αμα πέσεις και σε κανένα παλτό να μην κουνιέται ή να σου λέει "μάνεη φέρστ" ή "άντε χύσε να τελειώνουμε". Είναι αυτό έρωτας; Ειναι εμπειρία; Άσε που συντηρείς με τα λεφτά σου έτσι μια σκοτεινή βιομηχανία, μεγάλο θέμα άλλο, ας μην πάμε εκεί. Ή που θα πάει μετά με ΣΜΝ να κολλήσει την επόμενη κοπέλα του;


Γι αυτό πρέπει να ξεκινήσει απο τα 18 με τις συμφοιτήτριές του ένα παλικάρι, να νιώθει κι αυτός άνετα, να νιώθουν κι οι κοπέλες όμορφα μαζί του, να ειναι στην ίδια φάση να ανακαλύπτουν πράγματα, να έχουν κάποια χρόνια μπροστά τους να μάθουν τη ζωή ώστε όταν περάσουν τα 25 να είναι ατσαλωμένοι.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
(Γι αυτό ανέφερα και το parking. Εμένα μου έχει τυχει 2 φορές με μονογονιές. Και τις δυο ξέρασα μέσα μου)

Όπως βλέπεις διαλέγεις κατηγορηματικά την δεύτερη κοπέλα που ειναι πιο σοβαρή και συγκροτημένη και ξέρει να κρατήσει ένα σπίτι. Η πρώτη ξέρει μόνο τον εαυτό της και ότι αρπάξει ο κώλος της. Ειναι επικίνδυνη για τον εαυτό της, το παιδί της και για το γιο σου.

Άρα τμηματοποίησες κι εσύ έμμεσα με την επιλογή σου τον πληθυσμό και καλά έκανες.

Αυτές τις λένε οι άντρες "όχι για γάμο, μόνο για σεξ".

Ε εγω πλέον θα πω "ούτε για σεξ". Το κορμί δεν είναι για να δίνεται έτσι. Φέρνει κίνδυνο ο άντρας στη ζωή του όταν εισάγει μια τετοια γυναίκα δίπλα του, ακόμα και για κάτι επιφανειακό ή προσωρινό.

Είσαι αντανάκλαση της επιλογής σου, κι αν η επιλογή σου είναι για τα μπάζα, κάποιο πρόβλημα έχεις κι εσυ. (γενικό β' ενικό, όχι ειδικό)

Αν ένας άντρας δεν ξεκινάει από τα 18 να τριφτεί να φάει σκατά, να ερωτευτεί όσες δεν πρέπει, να πληγωθεί, να πέσει κατάχαμα, να συνέλθει, να ατσαλωθεί, και περιμένει αγάμητος ως τα 30, αυτό ενέχει πολλούς άλλους κινδύνους για την μετέπειτα ζωή του. Θα του σκάσει μια καπάτσα μετά και θα τον παίξει σαν κομπολόι.

Και κάτι άλλο. Στα 30 τι νομίζεις ότι θα πρωτορίξει ο παρθένος;

18χρονες; Που κυκλοφορεί η ΛΑΘΟΣ εντύπωση ότι αμα είσαι φτιαγμένος 30άρης τάχα μου θα τρέχουν γύρω από τον πάπαρό σου σα να έχει μέλι; Πέρα για πέρα λάθος, οι περισσότερες ειναι ακόμα μαζεμένες και κομπλάρουν και δε θέλουν πάνω απο 5 χρόνια διαφορά.

30άρες συνομηλικες; Που ή θα είναι σαν την αλίμονη πιο πάνω, λιώματα, ή που θα είναι ήδη καπαρωμένες παντρεμένες σε γάμο και δε θα σου δώσουν την ώρα της μέρας, πόσο μάλλον σημασία.

Συνοδοί πολυτελείας; Πέραν του οτι είμαι ΚΑΘΕΤΑ εναντίον, εγω θα σου πω ότι άντε και πας στην ιερόδουλη. Και μονο που σκας ένα σωρό λεφτά (στις ιατρικά ελεγμένες) είσαι με το άγχος να αποδόσεις να πιάσουν τα λεφτά τόπο. Μετά είσαι με το άγχος της άγνωστης κοπέλας. Να έρχεται κοντά σου και σου λέει έλα μωρό μου να σε πάρω, και μυρίζεις στο χνώτο της αλκοόλ ή και τον πούτσο του προηγούμενου (τι; οχι; δε γίνονται αυτά; ). Κι αμα πέσεις και σε κανένα παλτό να μην κουνιέται ή να σου λέει "μάνεη φέρστ" ή "άντε χύσε να τελειώνουμε". Είναι αυτό έρωτας; Ειναι εμπειρία; Άσε που συντηρείς με τα λεφτά σου έτσι μια σκοτεινή βιομηχανία, μεγάλο θέμα άλλο, ας μην πάμε εκεί. Ή που θα πάει μετά με ΣΜΝ να κολλήσει την επόμενη κοπέλα του;

Γι αυτό πρέπει να ξεκινήσει απο τα 18 με τις συμφοιτήτριές του ένα παλικάρι, να νιώθει κι αυτός άνετα, να νιώθουν κι οι κοπέλες όμορφα μαζί του, να ειναι στην ίδια φάση να ανακαλύπτουν πράγματα, να έχουν κάποια χρόνια μπροστά τους να μάθουν τη ζωή ώστε όταν περάσουν τα 25 να είναι ατσαλωμένοι.
Αυτή η διατήρηση της παρθενία ς μέχρι τα "30" που αναφέρεις μόνο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει.. Ή να καταλήξει κάποιος /α με έναν παντελώς ακατάλληλο στον οποίο θα πέσει με τα μούτρα ή να έχει προβλήματα έκφρασης της σεξουαλικότητας του( καθότι έχει γιγαντωθει στο μυαλό του η σπουδαιότητα της πράξης ειδομένης μόνο ως έκφραση συναισθηματική). Ωστόσο το αρχικό μου σχόλιο είχε να κάνει με προηγούμενη τοποθέτηση που κατέτασσε τις γυναίκες σε " Μητέρες και σεξουαλικά αδηφάγα πλάσματα ".Αυτο στο οποίο διαφωνώ είναι πως μπορεί μια γυναίκα με το συντροφό της να λειτουργεί σε διπλό ρόλο... Ο ένας ( μητρικος) δεν αναιρεί τον άλλο.. Δλδ δεν κλείσαμε ως σεξουαλικά πλάσματα..που έχουν δικαίωμα στην οποιαδήποτε έκφραση ,όσο ακραία και αν θεωρηθεί ,επειδή γίναμε μάνες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Αυτή η διατήρηση της παρθενία ς μέχρι τα "30" που αναφέρεις μόνο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει.. Ή να καταλήξει κάποιος /α με έναν παντελώς ακατάλληλο στον οποίο θα πέσει με τα μούτρα ή να έχει προβλήματα έκφρασης της σεξουαλικότητας του( καθότι έχει γιγαντωθει στο μυαλό του η σπουδαιότητα της πράξης ειδομένης μόνο ως έκφραση συναισθηματική).

Και όχι μόνο. Και άλλα προβλήματα όπως πχ να μην ξερεις να κάνεις παιχνίδι και να στέλνεις ανάρμοστες dick pics θεωρώντας ότι έτσι η άλλη θα εντυπωσιαστεί με τα προσόντα σου.

Σαν κάτι μαλάκες άντρες 45-60 που είχαν παντρευτεί απο τα 20 και μόλις τους έδωσε τα παπούτσια στο χέρι η μια και μοναδική γυναίκα (η σύζυγος), βγήκαν στη γυρα παγανιά και στέλνανε dick-pics στις 30άρες.

Ήμουν παρέα με κάτι φίλες και όλες γέλαγαν, γινόταν σούσουρο γυρω από το τραπέζι 10-20 άτομα μαύρο γέλιο και με ονόματα μάλιστα "ρε αυτός ο μαλάκας ο τάδε, μου έστειλε το πουλί του".


Σούσουρο, σε πουλάνε και σε αγοράζουν πριν το καταλάβεις.


Ωστόσο το αρχικό μου σχόλιο είχε να κάνει με προηγούμενη τοποθέτηση που κατέτασσε τις γυναίκες σε " Μητέρες και σεξουαλικά αδηφάγα πλάσματα ".Αυτο στο οποίο διαφωνώ είναι πως μπορεί μια γυναίκα με το συντροφό της να λειτουργεί σε διπλό ρόλο... Ο ένας ( μητρικος) δεν αναιρεί τον άλλο.. Δλδ δεν κλείσαμε ως σεξουαλικά πλάσματα..που έχουν δικαίωμα στην οποιαδήποτε έκφραση όσο ακραία και αν θεωρηθεί ,επειδή γίναμε μάνες.
Κοίτα, έχω πέσει και στις δυο περιπτώσεις.

Και σε μάνες που ήταν σε φάση "εντάξει τωρα έκανα ένα παιδί, τελος." Κι όλη την ώρα το παιδι εκεινο το παιδι το άλλο το παιδι το παραπέρα, σε φάση "ενταξει ρε κοπέλα μου, παιδί έκανες όπως ένα σωρό άλλες, δεν έχτισες την Αγια Σοφιά"

Και σε μάνες που ήταν μια χαρά σεξουαλικά ενεργές, μη σου πω ήταν και πολύ ερωτικές, ειδικά αμα τις είχε στην αδιαφορία ο προηγούμενος και τις φινετσάριζες λίγο, βγάζανε γούστα που ο άντρας τους δεν παίζει να είχε δεί ούτε σε ζωγραφιά.



Εγω δεν έχω θέμα με το να είναι μια γυναίκα σεξουαλικά ενεργή, αρκεί να είναι όπως είπες με τον σύντροφό της.

Όχι να παρκάρει το παιδί στη μάνα και να κάνει συλλογή από γκόμενους, ούτε να έχει τον άντρα στο σπίτι κούκο και να έχει κι ένα γκόμενο για να πηδιέται. Μάνα είσαι κυρία μου, σοβαρέψου. (γενικό πάλι β' ενικο)

ΥΓ: Και για να ξεκαθαριζόμαστε, μπορεί να ειμαι της Ανδρόσφαιρας, αλλά το ίδιο θα έλεγα και για έναν άντρα "πατέρας είσαι, σοβαρέψου". Δε μπορεί να απατάει τη μάνα των παιδιών του. Διπλά στάνταρντς δεν έχω.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Και όχι μόνο. Και άλλα προβλήματα όπως πχ να μην ξερεις να κάνεις παιχνίδι και να στέλνεις ανάρμοστες dick pics θεωρώντας ότι έτσι η άλλη θα εντυπωσιαστεί με τα προσόντα σου.

Σαν κάτι μαλάκες άντρες 45-60 που είχαν παντρευτεί απο τα 20 και μόλις τους έδωσε τα παπούτσια στο χέρι η μια και μοναδική γυναίκα (η σύζυγος), βγήκαν στη γυρα παγανιά και στέλνανε dick-pics στις 30άρες.

Ήμουν παρέα με κάτι φίλες και όλες γέλαγαν, γινόταν σούσουρο γυρω από το τραπέζι 10-20 άτομα μαύρο γέλιο και με ονόματα μάλιστα "ρε αυτός ο μαλάκας ο τάδε, μου έστειλε το πουλί του".


Σούσουρο, σε πουλάνε και σε αγοράζουν πριν το καταλάβεις.



Κοίτα, έχω πέσει και στις δυο περιπτώσεις.

Και σε μάνες που ήταν σε φάση "εντάξει τωρα έκανα ένα παιδί, τελος." Κι όλη την ώρα το παιδι εκεινο το παιδι το άλλο το παιδι το παραπέρα, σε φάση "ενταξει ρε κοπέλα μου, παιδί έκανες όπως ένα σωρό άλλες, δεν έχτισες την Αγια Σοφιά"

Και σε μάνες που ήταν μια χαρά σεξουαλικά ενεργές, μη σου πω ήταν και πολύ ερωτικές, ειδικά αμα τις είχε στην αδιαφορία ο προηγούμενος και τις φινετσάριζες λίγο, βγάζανε γούστα που ο άντρας τους δεν παίζει να είχε δεί ούτε σε ζωγραφιά.



Εγω δεν έχω θέμα με το να είναι μια γυναίκα σεξουαλικά ενεργή, αρκεί να είναι όπως είπες με τον σύντροφό της.

Όχι να παρκάρει το παιδί στη μάνα και να κάνει συλλογή από γκόμενους, ούτε να έχει τον άντρα στο σπίτι κούκο και να έχει κι ένα γκόμενο για να πηδιέται. Μάνα είσαι κυρία μου, σοβαρέψου. (γενικό πάλι β' ενικο)

ΥΓ: Και για να ξεκαθαριζόμαστε, μπορεί να ειμαι της Ανδρόσφαιρας, αλλά το ίδιο θα έλεγα και για έναν άντρα "πατέρας είσαι, σοβαρέψου". Δε μπορεί να απατάει τη μάνα των παιδιών του. Διπλά στάνταρντς δεν έχω.
Ξέρεις γιατί βγάζανε γούστα;γιατί επιτέλους κάποιος τους ανέδειξε τη θηλυκή τους πλευρά, ενώ ο σύζυγος τις είχε κατατάξει στην κατηγορία " Μάνα, οικιακή βοηθός."
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Ξέρεις γιατί βγάζανε γούστα;γιατί επιτέλους κάποιος τους ανέδειξε τη θηλυκή τους πλευρά, ενώ ο σύζυγος τις είχε κατατάξει στην κατηγορία " Μάνα, οικιακή βοηθός."
Εκεί ήμουνα και ξέρω. Μην ανησυχείς. Από τα λάθη των άλλων έβγαζα μαθήματα ζωής.

Το θέμα όμως είναι το εξής:

Και καλά, αυτοί απέτυχαν ως άντρες για πολλούς λόγους. Θες γιατί κεράτωσαν τη γυναίκα τους και τα παιδιά τους; (ναι θεωρω οτι απατάς και τα παιδιά σου, την οικογένειά σου ως σύνολο αν ξεμυτίζεις). Θες γιατί έδεσαν το γάιδαρό τους και όντας ανίκανοι να αυτοεξυπηρετηθούν, πήραν μια δεύτερη μαμά να τους πλένει να τους μαγειρεύει; Θες γιατί έγιναν αδύναμοι;

Εγω στα δίνω όλα αυτά.

Ουδέποτε είπα "ο άντρας δεν έχει μερίδιο ευθύνης". Κι εγω έχω κάνει μαλακίες στη ζωή μου και τις πλήρωσα ακριβά.

Η διαφωνία μου μαζί σου, κι απο προηγούμενο θέμα, είναι η εξής:

Οκ, αυτός είναι μαλάκας. Ποιός τον διάλεξε το μαλάκα; Ποιος του έκανε Χ παιδιά;

Οκ αυτός σε είχε για οικιακή βοηθό, γιατι δεν έφευγες; (καλά εσυ έφυγες, γενικά μιλάω).

Αντι να ακούσω από μια γυναίκα "μαλάκας αυτός, μαλάκας κι εγω που τον διάλεξα", ακούω "α ο μαλάκας έφταιγε για όλα, με είχε δούλα, με απατούσε, με με με..."

Άρα δεχτηκες τι; Να είσαι αδύναμη για ένα διάστημα; Πως το ανέχεσαι; Αυτο δε δείχνει ανασφάλειες και λάθη δικά σου;


Και για να κάνω και το συνηγορο του διαβόλου, ένας άντρας δε σε γράφει στ αρχίδια του τυχαία, πρέπει να του τα έχεις σπάσει πρώτα με κακές συνθήκες διαβίωσης μες το σπίτι, γκρίνια, μουρμούρα αδιαφορία. (ΧΩΡΙΣ αυτο να δικαιολογεί απιστίες ή άλλα άσχημα)

Δεν λέω ότι τα έκανες, δεν μιλάω για σένα προσωπικά σε αυτο το ποστ. Σου λέω τι μπορεί υποθετικά να συμβεί.

Όπως μπορεί και να είναι όντως μαλάκας χωρίς λόγο. Αλλά όλες τοσο στον ύπνο πιανονται στο γάμο τους;

Όχι. Είναι το γνωστό "θα τον στρώσω εγω, θα τον φέρω στα νερά μου". Όπως και το αντρικό "θα την κάνω από διάβολο άγγελο"

Και τα δυο δεν πετυχαίνουν και να τα διαζυγια.

Όταν βλέπω δε ανθρώπους να μην παίρνουν κανένα μερίδιο ευθύνης, zero accountability, και να τα φορτώνουν όλα τα λάθη στον μαλάκα που διάλεξαν για να φέρουν στον κόσμο τα παιδιά του, εκεί βρωμάει red flag.
 
Τελευταία επεξεργασία:

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.
Ωστόσο το αρχικό μου σχόλιο είχε να κάνει με προηγούμενη τοποθέτηση που κατέτασσε τις γυναίκες σε " Μητέρες και σεξουαλικά αδηφάγα πλάσματα "
Όταν λέμε ότι (πολύ γενικά μιλώντας) οι γυναίκες είναι για σεξ η για γάμο, εννοούμε ότι είτε είναι μόνο για σεξ η για σεξ και για γάμο. Προφανώς η δεύτερη κατηγορία περιλαμβάνει και την πρώτη, αλλιώς τι να το κανεις.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Εκεί ήμουνα και ξέρω. Μην ανησυχείς. Από τα λάθη των άλλων έβγαζα μαθήματα ζωής.

Το θέμα όμως είναι το εξής:

Και καλά, αυτοί απέτυχαν ως άντρες για πολλούς λόγους. Θες γιατί κεράτωσαν τη γυναίκα τους και τα παιδιά τους; (ναι θεωρω οτι απατάς και τα παιδιά σου, την οικογένειά σου ως σύνολο αν ξεμυτίζεις). Θες γιατί έδεσαν το γάιδαρό τους και όντας ανίκανοι να αυτοεξυπηρετηθούν, πήραν μια δεύτερη μαμά να τους πλένει να τους μαγειρεύει; Θες γιατί έγιναν αδύναμοι;

Εγω στα δίνω όλα αυτά.

Ουδέποτε είπα "ο άντρας δεν έχει μερίδιο ευθύνης". Κι εγω έχω κάνει μαλακίες στη ζωή μου και τις πλήρωσα ακριβά.

Η διαφωνία μου μαζί σου, κι απο προηγούμενο θέμα, είναι η εξής:

Οκ, αυτός είναι μαλάκας. Ποιός τον διάλεξε το μαλάκα; Ποιος του έκανε Χ παιδιά;

Οκ αυτός σε είχε για οικιακή βοηθό, γιατι δεν έφευγες; (καλά εσυ έφυγες, γενικά μιλάω).

Αντι να ακούσω από μια γυναίκα "μαλάκας αυτός, μαλάκας κι εγω που τον διάλεξα", ακούω "α ο μαλάκας έφταιγε για όλα, με είχε δούλα, με απατούσε, με με με..."

Άρα δεχτηκες τι; Να είσαι αδύναμη για ένα διάστημα; Πως το ανέχεσαι; Αυτο δε δείχνει ανασφάλειες και λάθη δικά σου;


Και για να κάνω και το συνηγορο του διαβόλου, ένας άντρας δε σε γράφει στ αρχίδια του τυχαία, πρέπει να του τα έχεις σπάσει πρώτα με κακές συνθήκες διαβίωσης μες το σπίτι, γκρίνια, μουρμούρα αδιαφορία. (ΧΩΡΙΣ αυτο να δικαιολογεί απιστίες ή άλλα άσχημα)

Δεν λέω ότι τα έκανες, δεν μιλάω για σένα προσωπικά σε αυτο το ποστ. Σου λέω τι μπορεί υποθετικά να συμβεί.

Όπως μπορεί και να είναι όντως μαλάκας χωρίς λόγο. Αλλά όλες τοσο στον ύπνο πιανονται στο γάμο τους;

Όχι. Είναι το γνωστό "θα τον στρώσω εγω, θα τον φέρω στα νερά μου". Όπως και το αντρικό "θα την κάνω από διάβολο άγγελο"

Και τα δυο δεν πετυχαίνουν και να τα διαζυγια.

Όταν βλέπω δε ανθρώπους να μην παίρνουν κανένα μερίδιο ευθύνης, zero accountability, και να τα φορτώνουν όλα τα λάθη στον μαλάκα που διάλεξαν για να φέρουν στον κόσμο τα παιδιά του, εκεί βρωμάει red flag.
Δεν ξέρω ρε φίλε γιατί οι άνθρωποι αγνοούν "red flags".Ισως λόγω ανωριμότητας και γενικευμένης ανασφάλειας περί διοχετευμενης στον εγκέφαλο επιταγής αποκατάστασης.Στανταρ είναι δυο οι μαλάκες που διαιωνίζουν την τελειωμένη συμβίωση, στην περίπτωση των γυναικών παίζει να είναι ο οχετός χειραγώγησης που έχουν φάει με το κουτάλι πως δε θα μπορούν οικονομικά τουλάχιστον να στηρίξουν τη νέα κατάσταση μετά το διαζύγιο.. Ιδίως αν δεν εργάζονται ή αν δεν έχουν στήριξη πχ από γονείς.. Στην περίπτωση των ανδρών κυρίως οικονομικοί παράγοντες εμποδίζουν το ξεβολεμα που να τρέχουν τώρα με διατροφές και ενοίκια... Μαλακία.. Γιατί χάνουν και οι δυο πολύτιμο χρόνο. Επίσης, μερικές φορές αν ώριμες επιλογές γίνονται βάσει απρόβλεπτων παραγόντων, πλην όμως καθοριστικων( πχ εγώ αντιμετώπισα ένα τροχαίο γονέων και. Μετά η ζωή κυλισε σα roller coaster🎢)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε φίλε γιατί οι άνθρωποι αγνοούν "red flags".Ισως λόγω ανωριμότητας και γενικευμένης ανασφάλειας περί διοχετευμενης στον εγκέφαλο επιταγής αποκατάστασης.Στανταρ είναι δυο οι μαλάκες που διαιωνίζουν την τελειωμένη συμβίωση,
Μέχρι εδω καλά μου κάνεις comply αλλά...


στην περίπτωση των γυναικών παίζει να είναι ο οχετός χειραγώγησης που έχουν φάει με το κουτάλι πως δε θα μπορούν οικονομικά τουλάχιστον να στηρίξουν τη νέα κατάσταση μετά το διαζύγιο..

...εδω πάλι μεταθέτεις ευθύνη. Κάποιος άλλος σε έχει χειραγωγήσει, οικειοθελής αδυναμία, η άτιμη η κοινωνία κλπ.

Μην ακούω χαρταετούς ρε Ευα, έχω φτάσει 40 χρονών και έχω ακούσει μαλακίες του στυλ "δεν τον χώριζα τόσα χρόνια που με στόλιζε κάθε μέρα, γιατι νομιζα ότι έτσι είναι οι γάμοι".

ΤΟ ΜΟΝΟ που μπορω να καταλάβω -αλλά όχι και να δεχτώ- είναι το "δεν έφευγα για τα παιδιά". Αυτο ναι ως ένα βαθμό.

Μη μου λες λοιπόν για χειραγωγήσεις. Άμα είναι κρετίνος φεύγεις την ίδια στιγμή.

Και κανονικά πρέπει να κάνουμε το ίδιο και οι άντρες αμα φταίει η γυναίκα. Που οι περισσότεροι φοβόμαστε να χωρίσουμε, μη μείνουμε χωρίς φαι κακά μαμ και σεξ. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΛΥΝΕ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Ή "να μην πληρώσω διατροφή την κάργια". Ποιός βιάστηκε και την παντρεύτηκε μάγκα μου; Σου κανε μια καλή πίπα και βιάστηκες να τη σπιτώσεις γιατί έχεις ανασφάλεια οτι δεν θα ξαναβρισκες να γαμήσεις και τωρα ντρέπεσαι να πληρώσεις για τα παιδιά που έσπειρες;


Γι αυτο έλεγα στον φίλο πιο πάνω που μου έλεγε οτι λίγους μηνες μετα τη γνωριμία σπίτωμα μαζί και γάμοι παιδιά και κουκλοθέατρο, ότι ρε μπαρμπαστάθηδες γιατί βιάζεστε; Δεν έχεις επιλογές; Η μηπως δεν έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτο σου οτι θα την κρατησεις 1-2 χρονια μέχρι να την τσεκάρεις καλά; Μια χαρά παιδιά και βιάζονται. Μπάστα ρε!

Μη νομίζεις, και για μας τους άντρες έχω να πω πολλά, ξέρω, ξέρω γιατί τα χω κάνει κι εγω, τα κάνουν κι άλλοι.

Επίσης, μερικές φορές αν ώριμες επιλογές γίνονται βάσει απρόβλεπτων παραγόντων, πλην όμως καθοριστικων( πχ εγώ αντιμετώπισα ένα τροχαίο γονέων και. Μετά η ζωή κυλισε σα roller coaster🎢)
Μη μου μιλάς για τροχαίο... Ξέρω από πρώτο χέρι. Με διέλυσε τροχαίο, όμως δεν φταίει αυτό αν πάω και κάνω σκατά την προσωπική μου ζωή με ανώριμες επιλογές. Το μυαλουδάκι μας, μας φταίει. Όχι οι συνέπειες του τροχαίου.

Αυτο που σήμερα πάντως σε πάω τρένο, είναι ανεπανάληπτο, μου χεις φέρει κάθε αιτιολόγηση στο βιβλίο που την έχω ζήσει από πρώτο χέρι και επιμένω να σε βγάζω κόρνερ.

Πλάκα έχεις.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Μέχρι εδω καλά μου κάνεις comply αλλά...




...εδω πάλι μεταθέτεις ευθύνη. Κάποιος άλλος σε έχει χειραγωγήσει, οικειοθελής αδυναμία, η άτιμη η κοινωνία κλπ.

Μην ακούω χαρταετούς ρε Ευα, έχω φτάσει 40 χρονών και έχω ακούσει μαλακίες του στυλ "δεν τον χώριζα τόσα χρόνια που με στόλιζε κάθε μέρα, γιατι νομιζα ότι έτσι είναι οι γάμοι".

ΤΟ ΜΟΝΟ που μπορω να καταλάβω -αλλά όχι και να δεχτώ- είναι το "δεν έφευγα για τα παιδιά". Αυτο ναι ως ένα βαθμό.

Μη μου λες λοιπόν για χειραγωγήσεις. Άμα είναι κρετίνος φεύγεις την ίδια στιγμή.

Και κανονικά πρέπει να κάνουμε το ίδιο και οι άντρες αμα φταίει η γυναίκα. Που οι περισσότεροι φοβόμαστε να χωρίσουμε, μη μείνουμε χωρίς φαι κακά μαμ και σεξ. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΛΥΝΕ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Ή "να μην πληρώσω διατροφή την κάργια". Ποιός βιάστηκε και την παντρεύτηκε μάγκα μου; Σου κανε μια καλή πίπα και βιάστηκες να τη σπιτώσεις γιατί έχεις ανασφάλεια οτι δεν θα ξαναβρισκες να γαμήσεις και τωρα ντρέπεσαι να πληρώσεις για τα παιδιά που έσπειρες;


Γι αυτο έλεγα στον φίλο πιο πάνω που μου έλεγε οτι λίγους μηνες μετα τη γνωριμία σπίτωμα μαζί και γάμοι παιδιά και κουκλοθέατρο, ότι ρε μπαρμπαστάθηδες γιατί βιάζεστε; Δεν έχεις επιλογές; Η μηπως δεν έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτο σου οτι θα την κρατησεις 1-2 χρονια μέχρι να την τσεκάρεις καλά; Μια χαρά παιδιά και βιάζονται. Μπάστα ρε!

Μη νομίζεις, και για μας τους άντρες έχω να πω πολλά, ξέρω, ξέρω γιατί τα χω κάνει κι εγω, τα κάνουν κι άλλοι.


Μη μου μιλάς για τροχαίο... Ξέρω από πρώτο χέρι. Με διέλυσε τροχαίο, όμως δεν φταίει αυτό αν πάω και κάνω σκατά την προσωπική μου ζωή με ανώριμες επιλογές. Το μυαλουδάκι μας, μας φταίει. Όχι οι συνέπειες του τροχαίου.

Αυτο που σήμερα πάντως σε πάω τρένο, είναι ανεπανάληπτο, μου χεις φέρει κάθε αιτιολόγηση στο βιβλίο που την έχω ζήσει από πρώτο χέρι και επιμένω να σε βγάζω κόρνερ.

Πλάκα έχεις.
Αυτό το δεν φεύγω για τα παιδιά είναι η μεγαλύτερη πίπα που ακούω από βολεμένους σε μια μίζερη πλην γνώριμη κατάσταση.. Προτιμούν να σκάνε από αηδία αρκεί να μη ξεβολευτούν και να σκάνε, βεβαίως, και τα παιδιά που το εκλαμβάνουν όλο αυτό . Ένα θα σου πω, όταν ρώτησα τον μικρό " Θα ήθελες να είναι ο μπαμπάς σπίτι; " Απάντησε " Πλάκα μου κάνεις ;ούτε για αστείο" Για αυτό να μην ακούω για διατήρηση καταστάσεων " Για τα παιδιά " και καλά
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Αυτό το δεν φεύγω για τα παιδιά είναι η μεγαλύτερη πίπα που ακούω από βολεμένους σε μια μίζερη πλην γνώριμη κατάσταση.. Προτιμούν να σκάνε από αηδία αρκεί να μη ξεβολευτούν και να σκάνε, βεβαίως, και τα παιδιά που το εκλαμβάνουν όλο αυτό . Ένα θα σου πω, όταν ρώτησα τον μικρό " Θα ήθελες να είναι ο μπαμπάς σπίτι; " Απάντησε " Πλάκα μου κάνεις ;ούτε για αστείο" Για αυτό να μην ακούω για διατήρηση καταστάσεων " Για τα παιδιά " και καλά
Μ αρέσει όταν όλοι μιλάτε τόσο γλυκά όπως εγω. (βλ. υπογραμμισμένο)

Κατα τ' άλλα, μας βλέπω μια χαρά σύμφωνους στο εν λόγω κομμάτι και χαίρομαι που ο μικρός σου το αντιμετωπισε τοσο αντρίκια και δεν κρύφτηκε πίσω από φόβο ή pleasing του γονιού. Θα πάει μπροστά στη ζωή του.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Μ αρέσει όταν όλοι μιλάτε τόσο γλυκά όπως εγω. (βλ. υπογραμμισμένο)

Κατα τ' άλλα, μας βλέπω μια χαρά σύμφωνους στο εν λόγω κομμάτι και χαίρομαι που ο μικρός σου το αντιμετωπισε τοσο αντρίκια και δεν κρύφτηκε πίσω από φόβο ή pleasing του γονιού. Θα πάει μπροστά στη ζωή του.
Η ζωή είναι γεμάτη προκλήσεις αγαπητέ και καλό θα είναι να μην ονειροβατουμε.. Όσο πιο νωρίς αντιμετωπίζουμε την πραγματικότητα ως έχει, τόσο πιο καλές άμυνες θα χτίσουμε. Εγώ πάντα μιλάω ξεκάθαρα, ασχέτως ηλικίας του οποιουδήποτε ( με σεβασμό βέβαια στο νεαρό της ηλικίας ορισμένων)
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)18χρονες; Που κυκλοφορεί η ΛΑΘΟΣ εντύπωση ότι αμα είσαι φτιαγμένος 30άρης τάχα μου θα τρέχουν γύρω από τον πάπαρό σου σα να έχει μέλι; Πέρα για πέρα λάθος, οι περισσότερες ειναι ακόμα μαζεμένες και κομπλάρουν και δε θέλουν πάνω απο 5 χρόνια διαφορά.

β)30άρες συνομηλικες; Που ή θα είναι σαν την αλίμονη πιο πάνω, λιώματα, ή που θα είναι ήδη καπαρωμένες παντρεμένες σε γάμο και δε θα σου δώσουν την ώρα της μέρας, πόσο μάλλον σημασία.
α)Κι εγώ αυτή τη βλακώδη εντύπωση είχα παλιότερα...και μέχρι τα 30, πολύ εμφανίσιμος, πολύ αθλητικός, με δουλειά κι εισόδημα που θα ζήλευαν οικογενειάρχες, με Audi A4 κ.λπ. η μόνη ποιοτική (εμφανισιακά και κρεβατικά) 18χρονη που μου έκατσε ήταν μια που είχε το σύνδρομο της παραμελημένης κόρης, που ψάχνει στο πρόσωπο του άντρα της το μπαμπά της κ.λπ. (δε θυμάμαι πως το λένε οι ψυχολόγοι) και που τα 8-9 χρόνια διαφοράς που είχαμε της φαίνονταν λίγα!:lol:

β)Άστα να πάνε, μου θύμισες τον καιρό που σμίξαμε με τη γυναίκα μου επί κορονοϊού: μετά από 5+ χρόνια στο UK μένει από δουλειά και κατεβαίνει Ελλάδα άρον άρον με τ' αμάξι, ε με το που το μαθαίνω την αρχίζω στο chatάρισμα (γνωριζόμασταν από παλιά) και της λέω ότι θέλω να είμαι ο πρώτος άνθρωπος που θα δει μόλις βγει απ' την καραντίνα!:P
Περιττό να σου πω τι είδαν τα ματάκια μου στο inbox της στα social κάποιους μήνες αργότερα που πιάσαμε το θέμα «που θα είμασταν αν δε συναντιόμασταν εκείνο το βράδυ»...βροχή οι αιτήσεις για μεταγραφή κι όποιος προλάβει πρόλαβε!:lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Η ζωή είναι γεμάτη προκλήσεις αγαπητέ και καλό θα είναι να μην ονειροβατουμε.. Όσο πιο νωρίς αντιμετωπίζουμε την πραγματικότητα ως έχει, τόσο πιο καλές άμυνες θα χτίσουμε.

Ναι ρε, γι αυτό μου έλεγες δικαιολογίες "η χειραγωγηση, η τοξική αρρενωπότητα" κι έπρεπε να κάνω 3-4 πόστ για να σε φινετσάρω. Επειδή αντιμετωπίζεις την πραγματικότητα ως έχει.

Ας μην ήμουν εγω και ακόμα φεμινιστικά μυθιστορήματα θα έλεγες. :lol:


Εγώ πάντα μιλάω ξεκάθαρα, ασχέτως ηλικίας του οποιουδήποτε ( με σεβασμό βέβαια στο νεαρό της ηλικίας ορισμένων)
Θα δούμε. Πολλούς "μιλάω ξεκάθαρα" έχω δει αλλά λίγοι ειναι αυτοι που στην πράξη είναι όντως έτσι.

Άσε τη μπροσούρα, θα τσεκάρω μόνος μου το εμπόρευμα.

Κι ο σεβασμός κερδίζεται, δεν απονέμεται χάριν ηλικίας. Μπορεί να είσαι 18 και να είσαι μια χαρά σοβαρό παιδί ή μπορεί να έχεις φτάσει 60 και να είσαι τιτανομαλάκας, εμένα δε μου λέει κάτι η ηλικία.


α)Κι εγώ αυτή τη βλακώδη εντύπωση είχα παλιότερα...και μέχρι τα 30, πολύ εμφανίσιμος, πολύ αθλητικός, με δουλειά κι εισόδημα που θα ζήλευαν οικογενειάρχες, με Audi A4 κ.λπ. η μόνη ποιοτική (εμφανισιακά και κρεβατικά) 18χρονη που μου έκατσε ήταν μια που είχε το σύνδρομο της παραμελημένης κόρης, που ψάχνει στο πρόσωπο του άντρα της το μπαμπά της κ.λπ. (δε θυμάμαι πως το λένε οι ψυχολόγοι) και που τα 8-9 χρόνια διαφοράς που είχαμε της φαίνονταν λίγα!:lol:

Οιδιπόδειο μπορεί να λες.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Το ότι είμαι απηυδισμενη, δε σημαίνει πως δεν έχω προσγειωθεί στην ωμή πραγματικότητα... Άκου εμπόρευμα🤯
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κι εγώ αυτή τη βλακώδη εντύπωση είχα παλιότερα...και μέχρι τα 30, πολύ εμφανίσιμος, πολύ αθλητικός, με δουλειά κι εισόδημα που θα ζήλευαν οικογενειάρχες, με Audi A4 κ.λπ.
Είναι που δεν είχες μπέμπα 20ετιας.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Είναι που δεν είχες μπέμπα 20ετιας.

Προχθές ένας θείος από Ισλαμική χώρα κυκλοφορούσε μπέμπα χρώματος μπλε σκούρα από αυτή που έφερναν οι δικοί μας όταν το έπαιζαν "μεγαλοβιομήχανοι" στην Γκερμανία.

α)Κι εγώ αυτή τη βλακώδη εντύπωση είχα παλιότερα...και μέχρι τα 30, πολύ εμφανίσιμος, πολύ αθλητικός, με δουλειά κι εισόδημα που θα ζήλευαν οικογενειάρχες, με Audi A4 κ.λπ. η μόνη ποιοτική (εμφανισιακά και κρεβατικά) 18χρονη που μου έκατσε ήταν μια που είχε το σύνδρομο της παραμελημένης κόρης, που ψάχνει στο πρόσωπο του άντρα της το μπαμπά της κ.λπ. (δε θυμάμαι πως το λένε οι ψυχολόγοι) και που τα 8-9 χρόνια διαφοράς που είχαμε της φαίνονταν λίγα!:lol::lol:

Αν κρίνω ότι υπάρχουν γυναίκες που τη βρίσκουν με τον Μπάμπη τον φονιά, φτιάχνονται, παθαίνουν τσιρλιπιπί, όσο πιο καραγκιόζης είναι κάποιος και σκατάνθρωπος, τόσο πολύ φτιάχνονται. Εκτός από αυτές που θα μας κράξουν ότι γενικεύουμε, καθημερινά βλέπεις τριγύρω ότι τα φαινόμενα απατούν. :laugh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Και όχι μόνο. Και άλλα προβλήματα όπως πχ να μην ξερεις να κάνεις παιχνίδι και να στέλνεις ανάρμοστες dick pics θεωρώντας ότι έτσι η άλλη θα εντυπωσιαστεί με τα προσόντα σου.

Σαν κάτι μαλάκες άντρες 45-60 που είχαν παντρευτεί απο τα 20 και μόλις τους έδωσε τα παπούτσια στο χέρι η μια και μοναδική γυναίκα (η σύζυγος), βγήκαν στη γυρα παγανιά και στέλνανε dick-pics στις 30άρες.

Ήμουν παρέα με κάτι φίλες και όλες γέλαγαν, γινόταν σούσουρο γυρω από το τραπέζι 10-20 άτομα μαύρο γέλιο και με ονόματα μάλιστα "ρε αυτός ο μαλάκας ο τάδε, μου έστειλε το πουλί του".


Σούσουρο, σε πουλάνε και σε αγοράζουν πριν το καταλάβεις.

Α δηλαδή για να καταλάβω... όλως τυχαίως ξαφνικά αυτες έπεσαν σε μαλακες που τους έστελναν τέτοιες φωτογραφιες. Οκ.

Και αυτες που πέφτουν και σε τέτοιους περιθωρειακους τύπους της κοινωνιας , δεν μπορουν ουτε να βρουν εναν νορμαλ ανθρωπο να βγουν ενα απογευμα να πιουνε ενα καφέ... ειναι και αυτες που σε πουλάνε και σε αγοράζουν. Οκ. Μαυρα μεσάνυχτα έχουν ΜΕ ΒΟΛΔ ΚΙΟΛΑΣ και δεν ξέρουν τι τους γίνεται να στο πώ εγώ.

Ευτυχως που δεν ειχατε κ μενα στη παρέα γιατι θα ξεκινουσε η αυτοκριτικη και θα τους κοβοταν το γέλιο. Λογικο βεβαια αφου δεν θα ακουγαν αυτα που ήθελαν να ακουσουν.

Και αυτα τα περι τοξικης αρρενωπότητας για μένα πάντα που απευθυνονται σε μένα τα ακουω βερεσέ.... ανθρωποι ειμαστε ζουμε σε δημοκρατια κ θα έχουμε αποψη εφοσον δεν προσβάλουμε κάποιον. Τα υπολοιπα ας τα συζητανε με φιλες τους σε τιποτα τραπεζακια της φεμινιστικης νεολαίας. Προσωπικα χειραγώγηση στη προσωπικη μ σκέψη δεν ανέχομαι. Και βεβαια είμαι ΥΠΕΡ της σεξουαλικής απελευθερωσης οταν δεν έχεις συντροφο.... ΥΠΕΡ ΜΕ 1000... ΚΑΙ δεν δέχομαι και καμια λεκτική τοποθετηση που σκοπό θα έχει να υποτιμήσει τις απόψεις μου. Φιλικά ^-.-^

Άντε γιατι πρεπει να τελειωνουμε κάποια στιγμη και με το political correct που σκοπο έχει να εκφοβιζει τους μη εχοντες τις ιδιες αποψεις. Σε άλλα θέματα θα υπήρχε αποδοχή πχ σε θέματα ΛΟΑΤΚΙ και καλά θα κάνανε... σε αυτο το θεμα ομως με την απο νωρίς απελευθερωση διαβασα... και τι δε διάβασα.

Οχι αλα κάρτ ανοιχτομυαλοσύνη. Αυτο ειναι υποκρισία και πάω με το ρευμα της εποχης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top