Αποτρίχωση

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Αμα το πω στην μανα μου λες να μου καμια παπαρια τυπου "εισαι αντρας μην κανεις βλακειες"?

Αν στο πει πες της απλούστατα πως δε σου αρέσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα ανδρισμού, δεν νομίζω πως θα πήγαινε καμιάς το μυαλό εκεί (λέω καμιάς γιατί μάλλον είμαστε περισσότερα τα κορίτσια παρά τ' αγόρια που παρακολουθούμε το θέμα). και μόνο που το ανέφερες δείχνει πως μάλλον εσύ έχεις προβληματάκι.
anyway, on topic τώρα. πήγαινε σε κάποια αισθητικό να σου φτιάξει το σχήμα και να σου δώσει συμβουλές. δεν παίρνουν πολλά.οι κρέμες δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικές.

Ντρεπομαι λιγο :P Δεν θελω σχηματα και βλακειες ... Απλα να φυγουν οι περιττες τριχες..

Αν στο πει πες της απλούστατα πως δε σου αρέσουν. :P

Σωστα! Δικη μου ειναι η επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ντρεπομαι λιγο :P Δεν θελω σχηματα και βλακειες ...

1) να μην ντρέπεσαι.
2) όταν λέω σχήμα, εννοώ να στα φτιάξει και να δείχνουν ωραία (δεν ξέρω τι κατάλαβες :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ τις ξυρίζω ανάμεσα στα φρύδια. Δεν με νοιάζει το σχήμα και λοιπές βλακειούλες, απλώς τις παίρνω από την μέση να μην ενώνονται.

Επίσης, στην ευαίσθητη περιοχή πως τις παίρνετε? Έχω βαρεθεί τα ξυραφάκια κάθε 3 μέρες ξεκινάει να φαγουρίζεται το σημείο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
ξυραφάκι και πάλι ξυραφάκι...το πιο αποτελεσματικό! εγώ το έχω συνηθίσει πλέον και δεν με φαγουρίζει το σημείο :P:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να τις πάρεις και τελείως... με μηχανή είναι εύκολο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επίσης το πόσο να τις παίρνω... είμαι κάπως τριχωτός, μου φαίνεται παράξενο όταν ξυρίζομαι εκεί κάτω γιατί παντού αλλού έχω τρίχες (πόδια, σώμα κλπ) και φαίνεται κάπως αστείο εκείνο το σημείο ξυρισμένο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Ε, ένας λόγος παραπάνω γι' αυτό που σου λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όταν λέτε να μη τις πάρετε τελείως, εννοείτε grooming ή όπως λέγεται, έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Νομιζω οι αρχαιοι θεωρουσαν το μονοφρυδο σημαδι ομορφιας και οσοι δεν το ειχαν ζωγραφιζαν ψευτικο...

Καλα για παλιοτερες γενιες μην πω τι ευτυχισμενες που ηταν οι γυναικες. Η γιαγια μου δεν ειχε καν ξυραφι, και να οι θαυμαστες και να οι κανταδες. Τωρα για να θεωρεισαι περιποιημενη πρεπει να εισαι σκλαβα του εαυτου σου.

Για τα χερια: Εγω ειχα ξεκινησει να κανω λειζερ αλλα ποναει απιστευτα. Και ειναι πολυ ακριβο. Επισης με τσαντισε η δερματολογος και δεν ξαναπηγα. Και εμφανισα παρενεργειες (δυσχρωμια). Παντως στις 3 συνεδριες εμεινα περιπου με τις μισες τριχουλες.

Στους αντρες που ρωτανε για το πως να κρατησουν την ευαισθητη περιοχη τους: προτεινω απλα τριμαρισμα με τη μηχανη, ειναι ωραια λιγη σκιουλα εκει, τραβαει το ματι στα οποια προσοντα κ ειναι αρρενωπο χωρις να χανει απο πρακτικοτητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νομιζω οι αρχαιοι θεωρουσαν το μονοφρυδο σημαδι ομορφιας και οσοι δεν το ειχαν ζωγραφιζαν ψευτικο...

Καλα για παλιοτερες γενιες μην πω τι ευτυχισμενες που ηταν οι γυναικες. Η γιαγια μου δεν ειχε καν ξυραφι, και να οι θαυμαστες και να οι κανταδες. Τωρα για να θεωρεισαι περιποιημενη πρεπει να εισαι σκλαβα του εαυτου σου.

Για τα χερια: Εγω ειχα ξεκινησει να κανω λειζερ αλλα ποναει απιστευτα. Και ειναι πολυ ακριβο. Επισης με τσαντισε η δερματολογος και δεν ξαναπηγα. Και εμφανισα παρενεργειες (δυσχρωμια). Παντως στις 3 συνεδριες εμεινα περιπου με τις μισες τριχουλες.
Ντάξυ οι εποχές αλλάζουν μαζί και τα πρότιπα. Κάτι που παλιά θεωρούνταν ωραίο τώρα μπορεί να μην είναι. Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Τώρα αν κάποιος/κάποια θέλει να είναι το δάσος του Αμαζωνίου σε τρίχες είναι απωλύτως αποδεκτό κανείς δεν μας αναγκάζει να κάνουμε αποτρίχωση αν δεν θέλουμε αλλά είναι επίσης αποδεκτό σε κάποιον να μην αρέσει αισθητικά.

Εγώ για γυναίκα είμαι αρκετά τριχωτή (σαν μελαχρινή) και μισώ άπειρα τις τρίχες. Τα κεριά πάνε και έρχοντε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μιλησα στην μανα μου και συμφωνησε να κανω την μεση των φρυδιων με το κερι... Μπορει να φανει αστειο αλλα ειναι και το κουρεμα ετσι που δεν πρεπει αν εχω πολλες τριχες στα φρυδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!!!

Ψάχνω για κάποια καλή αισθητικό που να κάνει αποτρίχωση με βελόνα. γνωρίζετε/μπορείτενα προτείνετε κάποια καλή??????
Πιο πολυ με βολεύει να είναι Αμπελόκηπους Αθηνών ή γύρω περιοχές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πως ακριβώς κάνουμε χαλάουα; :P
Πήρα δύο συσκευασίες τις προάλλες και σήμερα μπέρδεψα τα μπούτια μου με τις οδηγίες χρήσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πως ακριβώς κάνουμε χαλάουα; :P
Πήρα δύο συσκευασίες τις προάλλες και σήμερα μπέρδεψα τα μπούτια μου με τις οδηγίες χρήσης.

Πήρες αυτό που είναι σαν μια τεράστια τσίχλα μασημένη (:P) αν πήρες αυτό πρέπει να το μαλάξεις και να το ζεστάνεις για να δουλεύεται εύκολα νομίζω και το απλώνεις σε μια μικρή περιοχή και τραβάς. Πολύ βασανιστικό πάντως. Είχα δει ένα βίντεο είναι μια Τετα και δείχνει πως κάνουν στην εκπομπή της Σκορδά λογικά υπάρχει ακόμα στο youtube όπως και άλλα με αντίστοιχο θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πήρες αυτό που είναι σαν μια τεράστια τσίχλα μασημένη (:P) αν πήρες αυτό πρέπει να το μαλάξεις και να το ζεστάνεις για να δουλεύεται εύκολα νομίζω και το απλώνεις σε μια μικρή περιοχή και τραβάς. Πολύ βασανιστικό πάντως. Είχα δει ένα βίντεο είναι μια Τετα και δείχνει πως κάνουν στην εκπομπή της Σκορδά λογικά υπάρχει ακόμα στο youtube όπως και άλλα με αντίστοιχο θέμα. :)

Αυτό που πήρα είναι κίτρινο, σαν το κερί που βάζουν στο δοχείο. Το ζέστανα και έλιωσε, αλλά όταν πήγα να το μαλάξω, κόλλησε στα χέρια μου και δεν έβγαινε με τίποτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αυτό που πήρα είναι κίτρινο, σαν το κερί που βάζουν στο δοχείο. Το ζέστανα και έλιωσε, αλλά όταν πήγα να το μαλάξω, κόλλησε στα χέρια μου και δεν έβγαινε με τίποτα. :P

Μηπως το ζεστανες πολύ? δεν πρεπει να λιωσει απλα να μαλακωσει για να δουλεύεται στο χέρι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μηπως το ζεστανες πολύ? δεν πρεπει να λιωσει απλα να μαλακωσει για να δουλεύεται στο χέρι :hmm:

Ναι, αλλά πριν το λιώσω ήταν σχετικά μαλακό.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι, αλλά πριν το λιώσω ήταν σχετικά μαλακό.:worry:
και γιατί το έλιωσες? :P αν μπορούσε να απλώνεται στο δέρμα ήταν οκ . εγώ έχω δει να είναι πολύ σκληρό οπότε το ζέσταινε λίγο και μετά το δούλευε συνέχεια στα χέρια για να μείνει έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
και γιατί το έλιωσες? :P αν μπορούσε να απλώνεται στο δέρμα ήταν οκ . εγώ έχω δει να είναι πολύ σκληρό οπότε το ζέσταινε λίγο και μετά το δούλευε συνέχεια στα χέρια για να μείνει έτσι

Ε προφανώς για να λέει στη συσκευασία "βάλτε το σε καυτό νερό μέχρι να μαλακώσει" θα ήθελε και άλλο μαλάκωμα.:P
Να δοκιμάσω και με τη δεύτερη συσκευασία ή να πάρω κερί;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top