Αποτριχωμένη επίμαχη περιοχή: Ναι ή όχι;

Πως προτιμάτε την επίμαχη περιοχή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 488)
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 71 14.5%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 19 3.9%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι κάπως περιποιημένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 130 26.6%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 18 3.7%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 166 34.0%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 12 2.5%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να έχει κάποιο σχεδιάκι η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 48 9.8%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 20 4.1%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και έχω φετίχ! Θέλω να είναι θάμνος! Scary movie στυλ! :P

    Ψήφοι: 4 0.8%

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Δεν θα με βρεις απόλυτα σύμφωνο φίλε μου. Σαν αντιπαράδειγμα σου λέω ότι ούτε οι πολύ βόρειοι λαοί (Σουηδοί, Νορβηγοί) έχουν έντονη τριχοφυΐα.
Ναι το παραδειγμα μου ηταν γενικευμενο καθως ο καθε λαος εχει τις ιδιαιτεροτητες του.Απλα αναφερα τους μαυρους για να δειξω την διαφορα,εξαιτιας της διαφορας κλιματος.Οι σουηδοι και νορβηγοι βεβαια εχουν αλλο προβλημα (6 μηνες μερα/νυχτα) με αποτελεσμα να μην μπορουν να συγκριθουν αμεσα με εμας τους ελληνες πχ.
Πολύ σωστό. Πρόσεξε όμως τι γίνεται. Αν η τεστοστερόνη υπερβεί μια τιμή και πάνω τότε έχεις ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα δηλαδή τριχόπτωση και αλωπεκία.
Συμφωνω απολυτα και σε αυτο.Τα αποτελεσματα τις υπερβολικης δοσης,εξου και ενας απο τους λογους που ξεκινα η καραφλα (περα της κληρονομικοτητας).Εξαιτιας της περισσιας ορμωνων τοτε αρχιζει η τριχοπτωση,ακομα και απο πολυ νεαρη ηλικια.

Και κάτι τελευταίο. Στα πόστ σου αναφέρεις τη διατήρηση της θερμοκρασίας σε σχέση με το κρύο. Σε σχέση με τη ζέστη όμως; Οι τρίχες βοηθάνε και σε αυτό.
Πολλαπλο ρολο εχουν οι τριχες στο σωμα,απλα ο βασικοτερος ειναι για τον ελεγχο της θερμοκρασιας.

Για παράδειγμα οι τρίχες στη μασχάλη (που είναι μια απο τις δυο πιο ζεστές περιοχές του σωματός μας) κατακρατούν τον ιδρώτα προκειμένου αυτή η περιοχή να ψύχεται πιο αποτελεσματικά.
Εδω ομως ομως εγκειται και κατι αλλο που δεν εχει σχεση τοσο με την ζεστη...οτι απο τις μασχαλες εκρινουμε τις φερεμονες,με αποτελεσμα οι τριχες να βοηθουν την γρηγοροτερη εξατμιση του ιδρωτα με αποτελεσμα να δουλευουν καλα τα ορμονικα αρωματα μας :)

Και το αλλο,στην περιοχη των γεννετικων οργανων εχουμε τριχες στο τριγωνο αλλα πολυ λιγοτερες στους ορχεις,γιατι πρεπει να κρατηθει ισορροπια στην κατακρατηση ζεστης/γρηγορη εξατμιση ιδρωτα,για να κρατηθουν οσο πιο ψυχροι γινονται...οι τριχες δεν ειναι τυχαια τοποθετημενες ;)

Το ξυραφι εκει που χρειαζεται ,οσο συχνα και αν χρειαζεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aυτο για την τεστοστερονη και την τριχοπτωση ειναι αληθεια...;)
Παρτε για παραδειγμα τον Γκουσγκουνη!!!!!!!!!!!!:clapup: :P :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Εδω ομως ομως εγκειται και κατι αλλο που δεν εχει σχεση τοσο με την ζεστη...οτι απο τις μασχαλες εκρινουμε τις φερεμονες,με αποτελεσμα οι τριχες να βοηθουν την γρηγοροτερη εξατμιση του ιδρωτα με αποτελεσμα να δουλευουν καλα τα ορμονικα αρωματα μας

Απλά να προσθέσω ότι η έκκριση των φερομόνων γίνεται και από το δέρμα σε σημεία που υπάρχουν οι κατάλληλοι αδένες, από τους όρχεις και από το όσχεο.

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Και το αλλο,στην περιοχη των γεννετικων οργανων εχουμε τριχες στο τριγωνο αλλα πολυ λιγοτερες στους ορχεις,γιατι πρεπει να κρατηθει ισορροπια στην κατακρατηση ζεστης/γρηγορη εξατμιση ιδρωτα,για να κρατηθουν οσο πιο ψυχροι γινονται...οι τριχες δεν ειναι τυχαια τοποθετημενες

Για την ακρίβεια 4 βαθμούς Κελσίου κάτω από την θερμοκρασία του υπόλοιπου σώματος. Η παραγωγή σπέρματος είναι άμεση συνάρτηση της θερμοκρασίας των όρχεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Η παραγωγη εξαρταται απο την ιδανικη θερμοκρασια και η ιδανικη θερμοκρασια που ζουν τα σπερματα ειναι 34.4C,γιαυτο απαγορευουν ρητα οι γιατροι να προτιμουμε μποξερακια παρα σλιπακια.

Σωστος για τις φερεμονες,αλλα αν καταφερεις να φτασεις την αλλη να οσμιστει τα αλλα 2 μερη που εκκρινονται επισης φερεμονες,τοτε σημαινει οτι επιασαν οι μασχαλικες ! :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Σωστος για τις φερεμονες,αλλα αν καταφερεις να φτασεις την αλλη να οσμιστει τα αλλα 2 μερη που εκκρινονται επισης φερεμονες,τοτε σημαινει οτι επιασαν οι μασχαλικες ! :rofl:

Ε, δεν νομίζω ότι συνηθίζεται να πιάνεις τις κοπέλες και να τις βάζεις κάτω από τις μασχάλες σου για να οσμιστεί τις φερομόνες. :whistle: :hmm: Μυρωδιές είναι και αιωρούνται! Οπότε όσο πιο πολλα σημεία παραγωγής τόσο πιο έντονη η μυρωδιά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αυτο ελειπε απλα αστειευομαι...αλλα αστειευτηκα για ακριβως αυτο που ειπες μολις τωρα...οτι επειδη τα αλλα 2 σημεια ειναι κρυφα και καλυπτονται απο ρουχα (και δυσκολα δραπευτευει η οποια μυρωδια) ειναι πολυ πιο δυσκολο να οσμηστει καποια απο αυτες τις 2 περιοχες,παρα απο οτι την μασχαλη που ειναι εκτεθημενη διαρκως ;)
Aν καταφερεις να μυρισει και απο τα αλλα δυο,τοτε αυτοματως εχουν αχρηστευτει,καθως το ενα φρουριο εκανε την δουλεια για ολα τα αλλα 2 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ποια είναι τα άλλα δύο σημεία, εκτός από τις μασχάλες, απ'όπου εκκρίνονται οι φερομόνες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
αν διαβασεις πιο πανω θα καταλάβεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Εγώ έχω την εξής απορία και θα ήθελα παρακαλώ τους admins να βάλουν μία ψηφοφορία σε ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα,γιατί έχουν ακουστεί δεκάδες απόψεις αλλά δεν ξέρουμε τί προτιμούν τελικά και τα 2 φύλα για το άλλο.

Προτείνω,για να είναι κοινό σε όλους,να βάλετε 4 επιλογές που σε κάθε ζεύγος να γράφεις αν αρέσει ή όχι.Παράδειγμα:

"Είμαι γυναίκα και μου αρέσει το αποτριχωμένο σώμα στην επίμαχη περιοχή"
και ούτω καθεξής.
Προτείνω ένα Ναι ή Όχι μόνο ,δηλαδή μόνο 4 επιλογές,για να μην αρχίσει να λεει ο καθένας ότι του αρέσουν σχηματάκια ή όχι.Θα είναι γυαλί ή όχι,μέση λύση δεν υπάρχει :P

Εγώ είμαι πάντως περίεργος να μάθω τι αρέσει τελικά στις γυναίκες,ασχέτως που δεν θα αλλάξω συνήθεια όποια κ να είναι η έκβαση του γκάλοπ :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Υπήρχε δημοσκόπηση, αλλά μετά τη μετάβαση στο VB, οι δημοσκοπήσεις των Fora χάθηκαν -μαζί και αυτή-.
Άμα είναι ας τη ξανα βάλουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Υπήρχε δημοσκόπηση, αλλά μετά τη μετάβαση στο VB, οι δημοσκοπήσεις των Fora χάθηκαν -μαζί και αυτή-.
Άμα είναι ας τη ξανα βάλουν. :)
έχεις δίκιο Petro καθώς κάτι θυμόμουν αλλά τελικά νόμιζα ότι δεν υπήρχε εξαρχής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,015 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Εγώ είμαι πάντως περίεργος να μάθω τι αρέσει τελικά στις γυναίκες,ασχέτως που δεν θα αλλάξω συνήθεια όποια κ να είναι η έκβαση του γκάλοπ :lol:

Τι να πω και γω που άλλαξα συνήθεια! Αν δεις, τα πόστ μου στις πρώτες σελίδες έρχονται σε πλήρη αντιδιαστολή με την παρούσα κατάσταση του πέους μου! ΓΥΑΛΙ ΚΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ!:clapup: :clapup: :clapup:

Ας παω να κάνω το μπανάκι μου τώρα να του ξανατραβήξω και μια ξούρα του παργαλάτσου!;)

Τελεία και παύλα...ξυρισμένο πουλί ίσον υγεία και κ@ύλα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Done!
Covenant πως θυμάσαι κάτι; Αφού γράφτηκες πολύ μετά τη μετάβαση σε vBulletin! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Michelle,thnx a lot για την δημοσκόπηση!Για τις πολλές επιλογές το περίμενα καθώς ξέρω ότι δεν συμβιβάζεσαι μόνο με 4 ;)
Ιδέα μου τότε,γράψε λάθος!
Ευχαριστώ και πάλι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πως και δεν σχολίασες οτι έβαλα πρώτες τις γυναίκες; Χιχι! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έκανα μια επεξεργασία τη δημοσκόπηση ώστε να ταιριάζει και στους ομοφυλόφιλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
έλεος με τους ομοφυλόφιλους πχια!:P:P

τι σχέση έχει αν είναι κάποιος στρέιτ με το αποτριχωμένο ΑΝΔΡΙΚΟΟΟΟΟΟΟ σώμα?

το τόνισα το ανδρικό στο τίτλο??? νι :P

για κάντε μια αλλαγή στον τίτλο σε "Διαλέχτε αποτρίχωση ανάλογα με τις σεχουαλικές σας προτιμήσεις" :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο τίτλος του thread άλλαξε ώστε να περιλαμβάνει και τους ομοφυλόφιλους. :)

(χαχα έτσι για να σου τη σπάσω! :hehe: :tongue: :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,015 μηνύματα.
Ε εντάξει ρε παιδιά πόσοι ομοφυλόφιλοι να υπάρχουν στο στέκι; Εγω εναν εχω μετρήσει όλον κι όλον. :confused: Λίγο περίεργο αυτό το.... ξαφνικό κύμα ομοφυλοφιλοφιλίας "Άλλαξα αυτό για να ταιριάζει στους ομοφυλόφιλους".:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Λίγο περίεργο αυτό το.... ξαφνικό κύμα ομοφυλοφιλοφιλίας "Άλλαξα αυτό για να ταιριάζει στους ομοφυλόφιλους".:worry:

+1.

Η γη δεν περιστρέφεται γύρω από τους απανταχού ομοφυλόφιλους (να'ναι 2% του συνολικού πληθυσμού άραγες?:D:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top