Αποτριχωμένη επίμαχη περιοχή: Ναι ή όχι;

Πως προτιμάτε την επίμαχη περιοχή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 488)
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 71 14.5%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 19 3.9%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι κάπως περιποιημένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 130 26.6%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 18 3.7%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 166 34.0%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 12 2.5%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να έχει κάποιο σχεδιάκι η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 48 9.8%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 20 4.1%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και έχω φετίχ! Θέλω να είναι θάμνος! Scary movie στυλ! :P

    Ψήφοι: 4 0.8%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν και είμαστε εκτός θέματος...γιατί να μην της αρέσει? :wacko:
Δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα! Μήπως ξέρω γω το θεωρεί υποτιμητικό? Μήπως σιχαίνεται? :wacko:


αν και οδεύει εκτός θέματος το θέμα :P θέλω να απαντήσω...με τρώει ρε παιδί μου! :P
Το θέμα "στοματικός" ήταν είναι και ελπίζω να μην είναι στο μέλλον, για πολύ κόσμο θέμα ταμπού.
Είναι θέμα σεξουαλικής απελευθέρωσης που ελάχιστοι έχουν.
Το λέω αυτό γιατί δυστυχώς στο παρελθόν ήμουν παθούσα!
Έφτασα σε αρκετά μεγάλη ηλικία για να απελευθερώσω το μυαλό μου και να απολαμβάνω το δούνε και λαβείν του στοματικού.
Το οποίο για μένα είναι πολύ πιο ευχάριστο (για να είμαι και ολίγον εντός θέματος) όταν ο σύντροφος μου είναι "περιποιημένος" στην εν λόγω περιοχή, και είμαι σίγουρη ότι το ίδιο ισχύει και για αυτόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Πειράζει που όταν κάνω κάτι που ευχαριστεί τον σύντροφό μου, ευχαριστιέμαι κι εγώ το ίδιο; 8)

VKEY...απεναντίας αυτό είναι ένδειξη μια αρμονίας στη σεξουαλική σχέση όπου η ηδονή προσφέρεται και απ τυς δύο αλλά ταυτόχρονα και επιστρέφει και στους δυο.Φυσικά εδώ υπάρχει και μια μικρή παγιδούλα που ο μόνος που μπορεί να την διαγνώσει είναι ο ίδιος μας ο εαυτός,ευχαριστιέμαι δηλαδή (ευχαριστώντας τον σύντροφο μου) στα πλαίσια της προαναφερόμενης σεξουαλικής αρμονίας (ο ευχαριστήμενος σύντροφος γίνεται καλύτερος εραστής και μου προσφέρει περισσότερη ηδονή) ή ευχαριστιέμαι (κάνοντας του τα γούστα) επειδή είμαι ανασφαλής και φοβάμαι οτι αν δεν του τα κάνω εγώ θα τα κάνει κάποια άλλη και θα τον χάσω ?Οφείλω να σου πώ οτι στην πρώτη περίπτωση η σχέση εξελίσσεται και μπορεί να δείχνει και ένα ζευγάρι με πολύ καλή επικοινωνία....ενώ στη δεύτερη αργά ή γρήγορα η ανασφάλεια οδηγεί σε μοιραίες συγκρούσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
ούτε τελείως ξυρισμένο.αλλά ούτε και να χρειάζεται να φέρουμε μηχανή για το γκαζόν για να βγάλουμε άκρη..κατά την γνώμη μου,αρκεί μια τακτική περιποίηση της περιοχής,ένα μίνι "κουρεματάκι" δλδ,ίσα ίσα για να είναι όλα τακτοποιημένα και όμορφα..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akfo7

Νεοφερμένος

Ο akfo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το ξυρισμένο σώμα. Πιστεύω σε αυτό να συμφωνούν όλοι. Όποιος είναι να κάνει αποτρίχωση ας κάνει με λειζερ και μόνιμη. Δεν ειναι δυνατόν κάθε τόσο να ξυρίζεις το σώμα σου λες και είναι γένια. Ακόμα και την λύση με λέιζερ θα κατάληγα σε ακραία περίπτωση (π.χ. η πλάτη μου να είναι σαν να φοράω πουλόβερ). Όσο για τους θάμνους κάτω χαμηλά είναι καλό να τους κουρεύεις (να τα κονταίνεις δηλαδή) γιατί είναι υγιεινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ξερω καποιον που ξυριζει τις τριχες στο στηθος του και ειναι πολυ αντιαισθητικο αυτο για μενα τουλαχιστον!ο τυπος αυτος βγαζει και τα φρυδια του..και γενικα ειναι πολυ κοκετα με την εμφανιση του.Συμφωνω οτι το μονο μερος που θα επρεπε να μην υπαρχει τοση τριχα ειναι .....εκει κατω!!!και στη πλατη...ειναι απαισιο να βλεπεις καποιον με τριχες στη πλατη λες και ειναι καμια αρκουδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από akfo7:
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το ξυρισμένο σώμα. Πιστεύω σε αυτό να συμφωνούν όλοι. Όποιος είναι να κάνει αποτρίχωση ας κάνει με λειζερ και μόνιμη. Δεν ειναι δυνατόν κάθε τόσο να ξυρίζεις το σώμα σου λες και είναι γένια. Ακόμα και την λύση με λέιζερ θα κατάληγα σε ακραία περίπτωση (π.χ. η πλάτη μου να είναι σαν να φοράω πουλόβερ). Όσο για τους θάμνους κάτω χαμηλά είναι καλό να τους κουρεύεις (να τα κονταίνεις δηλαδή) γιατί είναι υγιεινό.

Αμ ελα που δεν συμφωνουν ολοι...:P
Προσωπικα δεν συμφωνω.
Ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα.Προσωπικα παρα τα 24 μου χρονια ΔΕΝ εχω πολλες τριχες...:D :hmm:
Ακομα και αυτες στο στηθος ειναι ελαχιστες.:whistle:
Λοιπον,εαν μελλοντικα βγαλω πολλες και δεν μου αρεσουν, εχουν φυγει οπως ειναι!
Και συμφωνω στο οτι θα φυγουν με καποιο τροπο οπως λεηζερ, για μονιμα αποτελεσματα, αλλα υπαρχουν και πολλοι οι οποιοι δεν μπορουν να τα σκαουν σε τετοια κεντρα, και ταυτοχρονα δεν θελουν να εχουν τριχες.('Η και για αλλους λογους δεν μπορουν να πανε.)
Ε,τι να κανουν;Αναγκαστικα το κανουν με ξυραφι.
Απο εκει και περα, δεν ειναι μονο οι τριχες στην πλατη.
Οσο αντιαισθητικο ειναι ενα τελειως ξυρισμενο σωμα για μερικους, αλλο τοσο ειναι για αλλους , καποιος ο οποιος ειτε φοραει μπλουζα ειτε πουκαμισο, βγαινουν τριχες προς τα επανω (στο πανω μερος του στηθους),σαν να προσπαθουν να σκαρφαλωσουν τον λαιμο...:redface:
Οσον αφορα τα γεννητικα οργανα, γνωμη μου ειναι οτι καλο ειναι να μην υπαρχουν και πολλες πολλες (οσο δυνατον λιγοτερες), μιας και αυτο βοηθαει τα ερωτικα παιχνιδια καθε τυπου.Και για λογους υγιεινης.;)
Αλλα και σε αυτον τον τομεα χρειζεται επικοινωνια αναμεσα στα ζευγαρια, να βρουν εν αναγκη μια μεση λυση.
Τωρα αν π.χ. εμενα η κοπελα μου με ηθελε μεσα στην τριχα...ε σορρυ κιολας αλλα δεν μπορω να κανω και τιποτα...:P
Το μονο που δεν αντεχω ειναι να ακουω χαρακτηρισμους προς ατομα με αποτριχωμενο σωμα, απο τους αλλους για καθαρα κομπλεξικους λογους.
Και υπογραμμιζω το "κομπλεξικους" μιας και δεν δεχομαι, οσο και αν στην δινει ο αλλος να κανει αποτριχωση, εσυ ή εγω να τον χαρακτηριζουμε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akfo7

Νεοφερμένος

Ο akfo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Αμ ελα που δεν συμφωνουν ολοι...:P
Προσωπικα δεν συμφωνω.
Ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα.Προσωπικα παρα τα 24 μου χρονια ΔΕΝ εχω πολλες τριχες...:D :hmm:
Ακομα και αυτες στο στηθος ειναι ελαχιστες.:whistle:
Λοιπον,εαν μελλοντικα βγαλω πολλες και δεν μου αρεσουν, εχουν φυγει οπως ειναι!
Και συμφωνω στο οτι θα φυγουν με καποιο τροπο οπως λεηζερ, για μονιμα αποτελεσματα, αλλα υπαρχουν και πολλοι οι οποιοι δεν μπορουν να τα σκαουν σε τετοια κεντρα, και ταυτοχρονα δεν θελουν να εχουν τριχες.('Η και για αλλους λογους δεν μπορουν να πανε.)
Ε,τι να κανουν;Αναγκαστικα το κανουν με ξυραφι.
Απο εκει και περα, δεν ειναι μονο οι τριχες στην πλατη.
Οσο αντιαισθητικο ειναι ενα τελειως ξυρισμενο σωμα για μερικους, αλλο τοσο ειναι για αλλους , καποιος ο οποιος ειτε φοραει μπλουζα ειτε πουκαμισο, βγαινουν τριχες προς τα επανω (στο πανω μερος του στηθους),σαν να προσπαθουν να σκαρφαλωσουν τον λαιμο...:redface:
Οσον αφορα τα γεννητικα οργανα, γνωμη μου ειναι οτι καλο ειναι να μην υπαρχουν και πολλες πολλες (οσο δυνατον λιγοτερες), μιας και αυτο βοηθαει τα ερωτικα παιχνιδια καθε τυπου.Και για λογους υγιεινης.;)
Αλλα και σε αυτον τον τομεα χρειζεται επικοινωνια αναμεσα στα ζευγαρια, να βρουν εν αναγκη μια μεση λυση.
Τωρα αν π.χ. εμενα η κοπελα μου με ηθελε μεσα στην τριχα...ε σορρυ κιολας αλλα δεν μπορω να κανω και τιποτα...:P
Το μονο που δεν αντεχω ειναι να ακουω χαρακτηρισμους προς ατομα με αποτριχωμενο σωμα, απο τους αλλους για καθαρα κομπλεξικους λογους.
Και υπογραμμιζω το "κομπλεξικους" μιας και δεν δεχομαι, οσο και αν στην δινει ο αλλος να κανει αποτριχωσει, εσυ ή εγω να τον χαρακτηριζουμε.;)

Καταρχάς όταν λέω ξυρισμένο σώμα δεν εννοώ σώμα με αποτρίχωση αλλά σώμα που το ξυρίζεις. Εγώ προσωπικά έχω ακούσει από πάρα πολλους ότι φυσικά ότι δεν είναι ωραίο να είσαι σαν αρκούδα αλλά ακόμα χειρότερο είναι να φαίνεται το στήθος η κοιλιά σου η πλάτη σου όπως είναι τα μαγουλά σου. Για αυτό λέω σε περίπτωση που έχεις τρίχες όπως λες και εσυ είναι παντού και δε το επιθυμείς φυσικά να κάνεις αποτρίχωση με λέιζερ είναι μια καλύ λύση όμως ακριβή αλλα σίγουρα πολύ καλύτερο (για μένα παντα) από το να ξυρίζεις όλο σου το σώμα και κάθε φορά που τις ξυρίζεις να βγαίνουν όλο και περισσότερες. Μια άλλη λύση είναι να τις κονταίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Mario καθως και εγω σε αυτην την κατηγορια ειμαι,εχω ελαχιστες τριχες στο στηθος (το πολυ κανα 20) οι οποιες εμφανιστηκαν ακριβως στο τελος της αναπτυξης μου (στους ανδρες η τελευταια επιδρομη ορμονων γινεται μεχρι τα 23,στις γυναικες 21-22) με αποτελεσμα να αποκτησω τριχες,εστω κ ελαχιστες.

Οσο αφορα την υγεινη της ευαισθητης περιοχης καθε φυλου,μπορω να πω οτι το προτιμω πολλακις το να ειναι ξυρισμενο ή αρκετα περιποιημενο για τους ανδρες,και τελειως καθαρη περιοχη ή με καποιο υπεροχο σχηματακι για τις γυναικες (αυτα συνηθως ειναι κ τα πιο σεξυ).

Ειναι πρωτον θεμα υγεινης,βοηθαει τρελα στα ερωτικα παιχνιδια και δινει μια καλυτερη εικονα στον συντροφο σου,ειτε ειναι περιστασιακος ειτε μονιμος.

Επισης οι γυναικες,ξεχνατε κατι πολυ βασικο,καθως οι λογοι που αρκετοι ανδρες το εχουν απολυτα περιποιημενο (και ξερω πολλους,δεν περιμενα τοσους) δεν ειναι μονο λογο εμφανισης/υγιεινης ειναι και λογω πρακτικων αιτιων.

1.Δεν υπαρχει χειροτερο απο να σου μπλεχτουν οι τριχες στο πεος,πολυ μεγαλος πονος και βρισκεσαι στην χειροτερη κατασταση (για να γλιτωσεις απο τα βασανιστηριο) οταν βρισκεσαι μεσα σε κοσμο...πρεπει να εισαι διακριτικος και αμεσος.Λυπαμαι αλλα οι γυναικες δεν μπορουν να μας καταλαβουν..

2.Απο τις καλυτερες συναισθηματα ειναι οταν επισκεπτεσαι κοινοχρηστη τουαλετα (καφετεριες,μπαρ,κλαμπ) και να βλεπεις στο χωρο να ειναι γεματο απο ανδρικες τριχες προηγουμενων,γνωριζοντας οτι καμια απο αυτες δεν ειναι δικια σου...

3.Μειωνονται αισθητα τα μικροβια σε εκεινη την περιοχη,με αποτελεσμα να μεινεται σε μεγαλο βαθμο αναπτυξη δυσοσμιας σε ζεστες καταστασεις (τζιν μεσα στο κατακαλοκαιρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα εκτός θέματος μηνύματα χωρίστηκαν σε νέο και βρίσκονται εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousitsa

Νεοφερμένος

Ο mousitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
H δική μου άποψη είναι πως ότι έχουμε στο σώμα μας είναι για κάποιο σκοπό.Τα φρύδια και οι βλεφαρίδες για παράδειγμα προστατεύουν τα μάτια...Δεν νομίζω ότι το ξύρισμα των γεννητικών οργάνων έχει να κάνει με την υγιεινή αλλά με την αισθητική,προσωπικά άν έβλεπα άντρα ξυρισμένο και θα το παρεξηγούσα και δεν θα πήγαινα μαζί του .... το θεωρώ "αδερφίστικο".:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
What???!?!?!?! δεν πάμε καλά....(χωρίς παρεξήγηση πάντα) :)
καλά κ εσύ τον εαυτό σου σιχαίνεσαι??? :hmm:

Btw καλώς σας βρήκα!! :D:clapup:
Καλωσόρισες!!

Έλα ντε κι εμένα μου φαίνεται περίεργο αλλά τι να πεις... γούστα είναι αυτά...
Έχω ακούσει μάλιστα ότι αρκετοί άντρες το έχουν αυτό το κόμπλεξ! :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ναι μα το καταλαβαίνω να το έχει καποιος ταμπου για καποιο λογο και το σεβομαι.. απο την αλλη δεν μπορω να μην παραξενευτω που σιχαινεται τα δικά του υγρα..τι πρεπει να πουνε οι αλλοι δλδ! τεσπα, μπορει να εισαι κ μικρος και να αλλαξεις γνωμη οταν νιωσεις πιο ανετα με το ολο θεμα.. :) νομιζω ομως οτι εσυ χανεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
lol πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη ξενερα να σε στειλει ο αλλος να πλυνεις δοντια μετα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από mousitsa:
H δική μου άποψη είναι πως ότι έχουμε στο σώμα μας είναι για κάποιο σκοπό.Τα φρύδια και οι βλεφαρίδες για παράδειγμα προστατεύουν τα μάτια...Δεν νομίζω ότι το ξύρισμα των γεννητικών οργάνων έχει να κάνει με την υγιεινή αλλά με την αισθητική,προσωπικά άν έβλεπα άντρα ξυρισμένο και θα το παρεξηγούσα και δεν θα πήγαινα μαζί του .... το θεωρώ "αδερφίστικο".:whistle:

Οι τριχες στο σωμα μας καποτε χρησιμευαν πολυ περισσοτερο απ' οτι τωρα...
μετα ανακαλυφθκαν τα... ρουχα και η τριχοφυια εξελικτικα μειωθηκε πολυ.
Επιστημονες δε, λενε οτι πιθανοτατα μελλοντικα δεν θα εχουμε καθολου τριχες στο σωμα μας μιας και θα ειναι "αχρηστες".
Το ξυρισμα-περιποιηση των γεννητικων οργανων εχει να κανει και με την υγιεινη.
Eιδικα οταν πριν απο μερικες δεκαετιες υπηρχε μια μεγαλη εξαρση με "ψειρες" αλλα και μικροοργανισμους που αναπτυσονταν στις τριχες.(Και μην μου πεις οτι και στο κεφαλι μπορει να εχουμε ψειρες, ας το ξυρισουμε,γιατι αυτη ειναι η λογικη του καβουρα:P ).
Απο την αλλη και τελειως να μην το ξυρισει καποιος προσωπικα θεωρω καλο να μην το αφηνει στο ελεος του θεου, γιατι και αντιαισθητικο ειναι και νοχλητικο κατα την διαρκεια του sex.
Κατι ειχε γραψει πριν ο Covenant,μπορεις να δεις.
Και με μελετη που εγινε και στις ΗΠΑ και στην Ευρωπη (αν βρω παλι τι site θα το βαλω), ατομα που ξυρισαν το "μερος" ή που εκοψαν κοντες τις τριχες ειπαν οτι απολαυσαν πολυ περισσοτερο τον ερωτα απ' οτι πριν.:)
Δικαιωμα σου βεβαια να το θεωρεις αδερφιστικο κατι τετοιο:) (που αν το καλοσκεφτεις αυτος που το κανει, για καποιο λογο το κανει...αρα καθε αλλο παρα αδερφιστικο ειναι), οπως π.χ. κι εγω εαν δω γυναικα και κατω εχει την "φουντα απο το τσαρουχι Ευζωνα"
θα ξενερωσω οσο τιποτα μιας και κατι τετοιο θα μου θυμισει εποχες "Ηομο Εrectus".:P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
lol πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη ξενερα να σε στειλει ο αλλος να πλυνεις δοντια μετα...:hmm:
ξενερα το ένα, αηδία το άλλο....ε αποφασίστε πχια(©weaky):bleh::bleh: :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
κι εγω εαν δω γυναικα και κατω εχει την "φουντα απο το τσαρουχι Ευζωνα"
θα ξενερωσω οσο τιποτα μιας και κατι τετοιο θα μου θυμισει εποχες "Ηομο Εrectus".
Απλα η φραση του μηνα!!! :lol: :D :laugh: Να εισαι καλα Mario,με εκανες και γελασα με την ψυχη μου!

Ακριβως το ιδιο ισχυει και για μενα,αλλη διαθεση εχω να της προσφερω ηδονη στην κοπελα μου στην κατω περιοχη με πολυ περιποιημενο (ιδιως για τις γυναικες η περιποιηση πρεπει να ειναι εντονοτερη απο τους αντρες) και αλλο τωρα οταν βλεπω ενα δασος το οποιο καλυβει την επιμαχη περιοχη και δεν εχω οπτικη επαφη,ξερεται ποσο μετραει στην απολαυση οταν βλεπετε τον αλλον και σας "διεγειρει" και οπτικα.

Το σεξ ειναι θεμα αισθησεων,οσο περισσοτερος τις διεγειρεις με αυτο που προσφερεις,τοσο περισσοτερο κορυφωνεται η ηδονη και για τους δυο,ειναι απολυτως φυσιολογικο.

Αυτο για τις τριχες εχει απολυτο δικιο ο Mario,με την εξελιξη του ανθρωπου και της αντιληψης του (ρουχα,θερμανση κτλ) αποβαλλαμε τις περιττες τριχες απο το σωμα μας για τον λογο οτι το σωμα επρεπε να κανει εξοικονομηση και να προσφερει αλλου,αφου πλεον αχρηστες γιναν.

Οι ιαπωνες ειναι απο τους πρωτους λαους που δεν εχουν σχεδον καθολου τριχοφυια αναλογικα με τους υπολοιπους.Το ιδιο ισχυει και για λαους με ζεστα κλιματα,ειδες ποτε κανεναν μαυρο τριχωτο ;;;)

Τα φρυδια ειναι αποκλειστικα για να αποκλειουν τον ιδρωτα να παει στο ματι και να χαθει η οραση και τα βλεφαρα για να απομακρυνουν οποια σωματιδια (σκονη κτλ) για να μπουν στο ματι κ να αλλοιωσουν και παλι την οραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Επισης μια επιστημονικη εξηγηση γιατι οι ανδρες εχουν περισσοτερες τριχες στο σωμα τους απο οτι οι γυναικες,εκτος του δραστικου ρολου της αναπτυξης της τριχοφυιας της ανδρικης ορμονης τεστροστερονης.

Οι ανδρες εχουν κατα πολυ λιγοτερο ποσοστο λιπους απο οτι οι γυναικες στο σωμα τους,με μεγαλυτερη αναλογια σε μυικη μαζα.Αυτο ισχυει για ολα τα φυσιολογικους τυπους και των 2 φυλων με φυσιολογικο βαρος (αθλητικοι,κανονικοι κτλ).

Το λιπος προσφερει αριστες θερμομονωτικες ιδιοτητες σε σχεση με τις τριχες και ετσι καταργειται η αναγκη τριχων στο γυναικειο σωμα,με αντιθεση στο ανδρικο που οι περισσοτεροι μυες πρεπει να κρατηθουν ζεστοι με περισσοτερες τριχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγραψες αδερφε!!!!
Και τα δυο σου ποστ με βρισκουν απολυτα συμφωνο και ειδικα -περαν απο την "επιστημονικη εξηγηση" η οποια θα βοηθησει πολλους να καταλαβουν μερικα πραγματα και να τα δουν απο αλλη σκοπια-*, ειδικα λοιπον αυτο που ειπες για να προσφερεις ηδονη στην κοπελα.:)
Respect,Respect,Respect!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγώ προτιμώ τη γυναίκα με λίγες τρίχες στο επίμαχο σημείο, περιποιημένο αλλά να υπάρχουν τρίχες, ούτε ξυρισμένο( δείχνει κάτι σαν πο@τ@ν@), ουτε σχεδιάκια τύπου γράμμουλες και τριγωνάκια και κυκλάκια, απλά πράγματα να αναδεικνύουν φυσικα την επίμαχη περιοχή:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Οι ιαπωνες ειναι απο τους πρωτους λαους που δεν εχουν σχεδον καθολου τριχοφυια αναλογικα με τους υπολοιπους.Το ιδιο ισχυει και για λαους με ζεστα κλιματα,ειδες ποτε κανεναν μαυρο τριχωτο ;;

Δεν θα με βρεις απόλυτα σύμφωνο φίλε μου. Σαν αντιπαράδειγμα σου λέω ότι ούτε οι πολύ βόρειοι λαοί (Σουηδοί, Νορβηγοί) έχουν έντονη τριχοφυΐα.

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Τα φρυδια ειναι αποκλειστικα για να αποκλειουν τον ιδρωτα να παει στο ματι και να χαθει η οραση και τα βλεφαρα για να απομακρυνουν οποια σωματιδια (σκονη κτλ) για να μπουν στο ματι κ να αλλοιωσουν και παλι την οραση.

Εδώ συμφωνούμε. Ο ιδρώτας περιέχει άλατα με αποτέλεσμα το μάτι να τσούζει. Τα βλέφαρα δεν απομακρύνουν απλά προστατευουν από την είσοδο σωματίδιων στο μάτι.

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Επισης μια επιστημονικη εξηγηση γιατι οι ανδρες εχουν περισσοτερες τριχες στο σωμα τους απο οτι οι γυναικες,εκτος του δραστικου ρολου της αναπτυξης της τριχοφυιας της ανδρικης ορμονης τεστροστερονης.

Πολύ σωστό. Πρόσεξε όμως τι γίνεται. Αν η τεστοστερόνη υπερβεί μια τιμή και πάνω τότε έχεις ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα δηλαδή τριχόπτωση και αλωπεκία.

Και κάτι τελευταίο. Στα πόστ σου αναφέρεις τη διατήρηση της θερμοκρασίας σε σχέση με το κρύο. Σε σχέση με τη ζέστη όμως; Οι τρίχες βοηθάνε και σε αυτό. Για παράδειγμα οι τρίχες στη μασχάλη (που είναι μια απο τις δυο πιο ζεστές περιοχές του σωματός μας) κατακρατούν τον ιδρώτα προκειμένου αυτή η περιοχή να ψύχεται πιο αποτελεσματικά. Οι τρίχες επίσης βοηθούν στην αποφυγή της τριβής του δέρματος με τον ρουχισμό, την κατακράτηση σκόνης κτλ κτλ. Με φειδώ λοιπόν το ξυράφι!

Υ.Γ.: Γιατί ασχολούμαστε με τρίχες;; :teasing: :rofl: :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top