Αποτριχωμένη επίμαχη περιοχή: Ναι ή όχι;

Πως προτιμάτε την επίμαχη περιοχή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 488)
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 71 14.5%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 19 3.9%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι κάπως περιποιημένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 130 26.6%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 18 3.7%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 166 34.0%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 12 2.5%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να έχει κάποιο σχεδιάκι η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 48 9.8%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 20 4.1%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και έχω φετίχ! Θέλω να είναι θάμνος! Scary movie στυλ! :P

    Ψήφοι: 4 0.8%

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πάντως για την περιοχή αυτή προτιμώ το ζεστό κερί σε αισθητικό. Και οικονομικότερο και δεν πονάει όσο νόμιζα. Και να φανταστείς Ayla ότι είμαι μελαχρινή με σχετικά σκούρο δέρμα οπότε φαντάσου τρίχα! Μόνο χαλάουα μην δοκιμάσετε εκεί! Είχα κάνει μια φορά και τέτοιο πόνο δεν έχω ξανανιώσει!!!

Δεν διαφωνώ μαζί σου!!!!...Απλά πιστεύω πως ο πόνος δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσο μελαχρινή είσαι ή την τρίχα....έχει να κάνει και με το κατα πόσο αντέχεις στον πόνο και ποιες είναι οι περιοχές που πονάς περισσότερο.....
Όσο για το οικονομικό....δεν το συζητώ καν....καμιά σύγκριση.....
Αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει για μένα περισσότερο....Ότι είχα καταφέρει με το κερί 6 χρόνια, τα κατάφερα με το Laser μέσα σε μόνο 1 χρόνο....και εκκτός αυτού από άποψη υγιείνης το laser είναι ασφαλέστερο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
erodia ειδικά εγώ έχω μηδενική αντοχή στον πόνο!! Η αισθητικός συνέχεια με μαλώνει που πετάγομαι με το παραμικρό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Αποτρίχωση στα αντρικά επίμαχα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:eek: :knife: :kill: :down: :rant: ΜΕ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ό άντρας είναι άντρας με τις τρίχες του!!! Άν το δω και ξυρισμένο θα ξενερώσω εντελώς! Πολύ φλωρέ-ολέ![σόρυ αν έθιξα αυτούς που τα ξυρίζουνε...Γούστα είναι αυτά:redface: ].

Ο άντρας είναι άντρας και χωρίς τις τρίχες του.
Αν εσύ και ο σύντροφός σου είσαστε θετικοί ως προς το να πειραματιστείτε, μπορείτε να το δοκιμάσετε.
Στο κάτω-κάτω τρίχες είναι :P
Εννοείται πως περί ορέξεως που λένε... αλλά εδώ τίθεται ένα θεματάκι:
Πόσα από αυτά που θεωρούμε προσωπική μας επιλογή (ειδικά σε τέτοιου είδους θέματα) καθορίζονται από τα κοινωνικά πρότυπα που υοθετούμε άθελά μας?

Όπως και να 'χει πάντως the bottom line is, καθένας ό,τι του ταιριάζει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πάντως για την περιοχή αυτή προτιμώ το ζεστό κερί σε αισθητικό. Και οικονομικότερο και δεν πονάει όσο νόμιζα. Και να φανταστείς Ayla ότι είμαι μελαχρινή με σχετικά σκούρο δέρμα οπότε φαντάσου τρίχα! Μόνο χαλάουα μην δοκιμάσετε εκεί! Είχα κάνει μια φορά και τέτοιο πόνο δεν έχω ξανανιώσει!!!

Ααααα, έχουμε και το ζεστό κερί, Michelle...:hmm: Κι απ'ότι κατάλαβα δεν πονάει τόσο...Δλδ πόσο λίγο...πονάει;;:redface: Γιατί στη συγκεκριμένη περιοχή είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη...Και το αποτέλεσμα; Πόσο κρατάει με το κερί; Γιατί με το Laser είναι μόνιμο. Αλήθεια, erodia, δε σε ρώτησα αν πονάει...Φαντάζομαι όχι, ε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Δεν πονάει καθόλου, το μόνο που με φοβίζει είναι ο θόρυβος του μηχανήματος και τπτ παραπάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Ο άντρας είναι άντρας και χωρίς τις τρίχες του.
Αν εσύ και ο σύντροφός σου είσαστε θετικοί ως προς το να πειραματιστείτε, μπορείτε να το δοκιμάσετε.
Στο κάτω-κάτω τρίχες είναι :P
Εννοείται πως περί ορέξεως που λένε... αλλά εδώ τίθεται ένα θεματάκι:
Πόσα από αυτά που θεωρούμε προσωπική μας επιλογή (ειδικά σε τέτοιου είδους θέματα) καθορίζονται από τα κοινωνικά πρότυπα που υοθετούμε άθελά μας?

Όπως και να 'χει πάντως the bottom line is, καθένας ό,τι του ταιριάζει! :)

Σίγουρα, isiliel! Κοίτα, δεν πρόκειται για θέμα αισθητικής ή υγιεινής κλπ. Είναι όπως το είπες ίσως...Έχουμε επηρεαστεί από τα κοινωνικά πρότυπα...Πάραυτα, στο μυαλό μου μέσα ο ιδανικός άντρας δεν τα ξυρίζει. Ούτα τα @ρχ&δια του ούτε το στήθος ούτε τις μασχάλες. Τελεία και παύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Ααααα, έχουμε και το ζεστό κερί, Michelle...Κι από τι κατάλαβα δεν πονάει τόσο...Δλδ πόσο λίγο...πονάει;;:redface: Γιατί στη συγκεκριμένη περιοχή είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη...Και το αποτέλεσμα; Πόσο κρατάει με το κερί; Γιατί με το Laser είναι μόνιμο. Αλήθεια, erodia, δε σε ρώτησα αν πονάει...Φαντάζομαι όχι, ε;:confused:

Ζεστό κερί εννοώ αυτό το μπλε σκούρο που στο απλώνουν, σκληραίνει και το τραβάνε, χωρίς ταινία. Ναι, έχω διαπιστώσει οτι πονάει πολύ πολύ λιγότερο απο κρύο κερί, ταινίες, χαλάουες κλπ. Και κρατάει περίπου 20 μέρες με ένα μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
erodia ειδικά εγώ έχω μηδενική αντοχή στον πόνο!! Η αισθητικός συνέχεια με μαλώνει που πετάγομαι με το παραμικρό :P

Ψυχούλα μου, οκ...δεν στέκομαι στον πόνο ....από τα αποτελέσματα;...γιατί δηλαδή μέσα σε 2 -3 χρόνια να μην έχω ξενοιάσει από το θέμα της αποτρίχωσης γενικά:clapup: , από το κάθε΄1-1.5 μήνα να πρέπει να πηγαίνω στην αισθητικό για όλη μου σχεδον την ζωή, κινδυνευοντας μάλιστα να σπάσουν αγγεία (γιατί το ζεστό κερί δεν επιτρπεπεται,από όσο γνωρίζω), να πάθω καμιά μόλυνση γιατί οι τριχούλες μου δεν μπορουν να βγουν προς τα έξω με το εντελως άκομψο αποτέλεσμα των σπυριών:/: ;;;;..
Οκ...δεν προσπαθω να πείσω κανέναν εδώ, απλά είναι μια συζήτηση που έχω κάνει με πολλές φίλες :( ....και οι περισσότερες υποστηρίζουν πως τα χρήματα δεν αξίζουν τον κόπο....όταν όμως είδαν τα αποτελέσματα που είχε η μέθοδος σε μένα.....σαν να ΄το έιδανε κάπως διαφορετικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Σίγουρα, isiliel! Κοίτα, δεν πρόκειται για θέμα αισθητικής ή υγιεινής κλπ. Είναι όπως το είπες ίσως...Έχουμε επηρεαστεί από τα κοινωνικά πρότυπα...Πάραυτα, στο μυαλό μου μέσα ο ιδανικός άντρας δεν τα ξυρίζει. Ούτα τα @ρχ&δια του ούτε το στήθος ούτε τις μασχάλες. Τελεία και παύλα.
Ε κάποιες φορές πρέπει να το κάνει έστω και λίγο καθώς οι τρίχες μεγαλώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Ε κάποιες φορές πρέπει να το κάνει έστω και λίγο καθώς οι τρίχες μεγαλώνουν.

Σίγουρα ο κάθε άντρας είναι διαφορετικός...(και δεν έχω δει και πολλούς γυμνούς live:redface: ), αλλά τι εννοείς "μεγαλώνουν"; Μέχρι κάποιο συγκεκριμένο μήκος δε φτάνουν και μετά σταματούν; Όπως και στις γυναίκες; Δε μεγαλώνουν και σα τα μαλλιά ρε παιδιά...ή κάνω λάθος;;:confused:

Όσο για το Laser, erodia, εκτός από πανάδες που νομίζω ανέφερες, έχει άλλες παρενέργειες; Μήπως μακροπρόθεσμα είναι τίποτα καρκινογόνο ή τέλοσπάντων κάνει το δέρμα ευαίσθητο για άλλες δερματοπάθειες; Έχετε ακούσει κάτι; Για το κερί, Michelle, δε λέω, καλό μου ακούγεται, αλλά είναι αυτό: το να πηγαίνεις κάθε λίγο και λιγάκι για χρόνια...δε ξέρω..:worry: Θα το έχω όμως κι αυτό υπ'όψη μου. Το σίγουρο είναι ότι πλησιάζει καλοκαίρι και πρέπει να βρω μια καλή λύση σύντομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Ψυχούλα μου, οκ...δεν στέκομαι στον πόνο ....από τα αποτελέσματα;...γιατί δηλαδή μέσα σε 2 -3 χρόνια να μην έχω ξενοιάσει από το θέμα της αποτρίχωσης γενικά:clapup: , από το κάθε΄1-1.5 μήνα να πρέπει να πηγαίνω στην αισθητικό για όλη μου σχεδον την ζωή, κινδυνευοντας μάλιστα να σπάσουν αγγεία (γιατί το ζεστό κερί δεν επιτρπεπεται,από όσο γνωρίζω), να πάθω καμιά μόλυνση γιατί οι τριχούλες μου δεν μπορουν να βγουν προς τα έξω με το εντελως άκομψο αποτέλεσμα των σπυριών:/: ;;;;..
Οκ...δεν προσπαθω να πείσω κανέναν εδώ, απλά είναι μια συζήτηση που έχω κάνει με πολλές φίλες :( ....και οι περισσότερες υποστηρίζουν πως τα χρήματα δεν αξίζουν τον κόπο....όταν όμως είδαν τα αποτελέσματα που είχε η μέθοδος σε μένα.....σαν να ΄το έιδανε κάπως διαφορετικά!!!

Δεν πιστευω οτι δεν αξίζουν τον κόπο, απλά εγώ και πολλές άλλες δεν τα έχουμε οπότε πρότεινα μια καλή εναλλακτική που έχω βρει :)
Σκέψου οτι 150 ευρώ επι 15 συνεδρίες είναι 2250 ευρώ. Ε δεν τα έχουμε όλες για κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
michelle μου ναι, έχεις απόλυτο δίκιο , μη πιστέψεις ότι τα χρήματα κυλάνε από τα μπατζάκια μου....απλά έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι το ποσό αυτό θα τό δώσεις όχι σε 2 χρόνια....αλλά σε 10-15 ίσως και 20!....έτσι το είδα εγώ και σκέφτηκα πως τώρα με ενδιαφέρει να είμαι όπως θέλω....και όχι στα 60 μου:P !....λέμε τώρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
michelle μου ναι, έχεις απόλυτο δίκιο , μη πιστέψεις ότι τα χρήματα κυλάνε από τα μπατζάκια μου....απλά έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι το ποσό αυτό θα τό δώσεις όχι σε 2 χρόνια....αλλά σε 10-15 ίσως και 20!....έτσι το είδα εγώ και σκέφτηκα πως τώρα με ενδιαφέρει να είμαι όπως θέλω....και όχι στα 60 μου:P !....λέμε τώρα....

Έχεις ακούσει ποτέ για αγορές με δόσεις; :D
Αλλιώς είναι να τα δίνεις λίγα λίγα.
Πχ στο μουστάκι που δεν είναι πολλά (15 ανα επίσκεψη) έχω ξεκινήσει φωτόλυση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ααααα....βρε τί μουσίτσα είσαι;;;;:P ....μπήκες και εσυ στο team ξεκινώντας από το μουστάκι;;;;....Ελπίζω τα αποτελεσματα σου να είναι σουπερ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
OK OK OK OK παω να τα ξυρίσω γουλί τώρα!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Βαλε και after shave!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έχεις ακούσει ποτέ για αγορές με δόσεις; :D
Αλλιώς είναι να τα δίνεις λίγα λίγα.
Πχ στο μουστάκι που δεν είναι πολλά (15 ανα επίσκεψη) έχω ξεκινήσει φωτόλυση ;)

15 επί πόσες επισκέψεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
erodia θα με ενδιέφεραν κάποιες περισσότερες πληροφορίες (αν γνωρίζεις φυσικά!) σχετικά με την μέθοδο μιας που την έχεις κάνει....
μια περίοδο το έψαχνα και γω και ειλικρινά δεν με ένοιαζε το ποσό αν ήταν να ξενιάσω με την μηνιαία ταλαιπωρία και τον πόνο φυσικά της μηνιαίας επίσκεψης στην αισθητικό αλλά μου είπαν ότι το laser δεν πρέπει να γίνεται στις περιοχές όπου υπάρχουν αδένες.... ήτοι μασχάλες, μπικίνι και φυσικά θηλές... και ότι ενδείκνετε ως επί το πλήστον για κοιλια μουστακι κλπ..... γνωρίζεις κάτι σχετικά με το θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Κ.Ε. μου ελπίζω να σε βοηθήσω με αυτά που γνωρίζω.
Και με την αποτρίχωση τα ίδια πράγματα ακριβώς έχουν ακουστεί κατά καιρους, για να μην μιλήσω για αποτριχωτικές κρέμες ή ακόμα και για τα κλασικά ξυραφάκια (γνωρίζω περίπτωση γνωστής μου όπου τις είχε πρηστεί ο αδένας κάτω από την μασχάλη και ο γιατρός της είπε πως ήταν από το ξύρισμα!).:/:
Θεωρώ πως η μέθοδος του laser είναι από τις πιο ασφαλείς μεθόδους που υπάρχουν αυτή τη στιγμή...και ειδικότερα όταν αυτή γίνεται από κατάλληλα καταρτισμένο και έμπειρο άτομο. Μη ξεχνάς πως η μέθοδος έχει κάνει τρομερά άλματα και στον τομέα της ιατρικής.
Πάντως την μέθοδο αυτή με παρότρυνε να την χρησιμοποιήσω ο ενδοκρινολόγος μου (ο οποίος τυγχάνει να είναι και θείος μου, και το αναφέρω γιατί σε καμια περίπτωση δεν θα μου πρότεινε κάτι αν δεν το θεωρούσε ασφαλές), μετά από μια θεραπεία που είχα κάνει με ορμόνες όπου οι παρανέργειες αυτής ήταν η εμφάνιση τριχών σε διάφορα μέρη του σώματός μου.
2 χρόνια μετά την πρώτη μου εφαρμογή, αυτό που έχω να σου πω κλείνοντας, είναι πως δεν εχω ούτε ένα "μυστήριο" σημάδι, ούτε κάψιμο, ούτε κανένα "μυστήριο" πρήξιμο και φυσικά δεν έχω ακούσει και καμία από τις πελάτισσες να διαμαρτυρηθούν για οτιδήποτε.
Πρόσεχε όμως, την μέθοδο την κάνω σε ιατρείο με Δερματολόγους (που λειτουργεί με άδεια από τον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο) οι οποίες είναι και εξειδικευμένες στη μέθοδο αυτή και συνεχώς εμπλουτίζουν τις γνώσεις τους παρακολουθώντας διάφορα συνέδρια και επενδύοντας πολλά χρήματα για τον εκσυγχρονισμό του εξοπλισμου που ήδη διαθέτουν. Σε αντίθεση με τα διάφορα ινστιτούτα που την μέθοδο αυτή την κάνουν συνήθως γιατροί άπειροι (συνήθως παθολόγοι) και γνωρίζω και διάφορες περιπτώσεις όπου κάναν και ζημιά στα άτομα που προτίμησαν να πάνε εκεί. Αυτά τα ολίγα που γνωρίζω σου τα έγραψα ελπιζωντας να ρίξω λίγο φως στις απορίες σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Νομίζω, ότι η Erodia μας κάλυψε καλά για το laser...thnx!
Οπότε υποθέτω θα ξεκινήσω ρωτώντας τον δερματολόγο μου κι όχι πηγαίνοντας σε κάποιο ινστιτούτο, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Νομίζω, ότι η Erodia μας κάλυψε καλά για το laser...thnx!
Οπότε υποθέτω θα ξεκινήσω ρωτώντας τον δερματολόγο μου κι όχι πηγαίνοντας σε κάποιο ινστιτούτο, έτσι;

Κατά την γνώμη μου πιστεύω πως ναι... Αν ο/η δερματολόγος σου δεν εφαρμόζει την μέθοδο αυτή, τότε ζήτησε να σε καθοδηγήσει / συστήσει σε κάποιον άλλο που την εφαρμόζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top