Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos:
Ευχαριστώ...άλλα άν εγώ αξ'ιζω μια φορά τα καλά λόγια εσείς που φτιάξατε το φορουμ και βάζετε τόσο ενδιαφέροντα (και τολμηρά θέματα) αξίζετε πολλά περισσότερα συγχαρητήρια.Όσο για τα αποσιωπητικά ναι είναι κουσούρι μου και μπαίνουν εκεί που αν μιλούσα θα έκανα μικρές παύσεις για να μην μπουκώνω με πληροφορίες τον άλλον....;) :P
:D :D :D
Πάντως τα τολμηρά θέματα είναι και λίγο ρίσκο... δηλαδή, αν είναι ανώριμα τα άτομα γίνεται μπάχαλο γιατι δεν παίρνουν το θέμα στα σοβαρα και κάνουν πλάκα... Ευχτυχώς αυτό δεν συμβαίνει συχνα...
Α και κάτι άλλο που ήθελα να σου πω... Μήπως ήθελες να γράψεις "e-stekoumenos" και νόμισες οτι δεν παίρνει παύλα? Αν είναι έτσι μπορούμε αν θες να το αλλάξουμε ;)

Και για να είμαι και λίγο εντός θέματος:
Όσον αφορα τη δημοσκόπηση...
1. Μετράει ο αυνανισμός κατα τη διάρκεια του σεξ είτε απο τον σύντροφο είτε απο το ίδιο το άτομο?
2. Μετράει ο αυνανισμός που κάνει για λίγη ώρα ο άντρας στο τέλος του σεξ όταν είναι να τελειώσει εκτός του κόλπου?

Α και κάτι άλλο που μάλλον έπρεπε να το βάλω στο σχολιασμό...
Μήπως είναι καλύτερο οι επισκέπτες να μην βλέπουν τα μηνύματα αυτού του πίνακα ώστε κάποιος που είναι γραμμένος με το ίδιο νικ σε άλλα σαιτς να μην μαθαίνει ο κάθε επισκέπτης τις προτιμήσεις του? Αν δω να σας αρέσει η ιδέα το κάνω θέμα στο σχολιασμό (τον οποίο παρεπιπτόντως εδώ και καιρό δεν μπορούν να δουν οι επισκέπτες για διαφόρους λόγους)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos:
Ευχαριστώ...άλλα άν εγώ αξ'ιζω μια φορά τα καλά λόγια εσείς που φτιάξατε το φορουμ και βάζετε τόσο ενδιαφέροντα (και τολμηρά θέματα) αξίζετε πολλά περισσότερα συγχαρητήρια.Όσο για τα αποσιωπητικά ναι είναι κουσούρι μου και μπαίνουν εκεί που αν μιλούσα θα έκανα μικρές παύσεις για να μην μπουκώνω με πληροφορίες τον άλλον....;) :P

Οι μικρές παύσεις χρησιμοποιούνται και για λόγους τακτικής στην ομιλία για να ενταθεί η προσοχή του ακροατηρίου στον ομιλούντα! ;)

ΥΓ: Κι εγω οταν τελειώνω, μετά κατουράω σαν άλογο και είχα αυτή την απορία παρεπιπτόντως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
:D :D :D
Πάντως τα τολμηρά θέματα είναι και λίγο ρίσκο... δηλαδή, αν είναι ανώριμα τα άτομα γίνεται μπάχαλο γιατι δεν παίρνουν το θέμα στα σοβαρα και κάνουν πλάκα... Ευχτυχώς αυτό δεν συμβαίνει συχνα...
Α και κάτι άλλο που ήθελα να σου πω... Μήπως ήθελες να γράψεις "e-stekoumenos" και νόμισες οτι δεν παίρνει παύλα? Αν είναι έτσι μπορούμε αν θες να το αλλάξουμε ;)

Και για να είμαι και λίγο εντός θέματος:
Όσον αφορα τη δημοσκόπηση...
1. Μετράει ο αυνανισμός κατα τη διάρκεια του σεξ είτε απο τον σύντροφο είτε απο το ίδιο το άτομο?
2. Μετράει ο αυνανισμός που κάνει για λίγη ώρα ο άντρας στο τέλος του σεξ όταν είναι να τελειώσει εκτός του κόλπου?

Α και κάτι άλλο που μάλλον έπρεπε να το βάλω στο σχολιασμό...
Μήπως είναι καλύτερο οι επισκέπτες να μην βλέπουν τα μηνύματα αυτού του πίνακα ώστε κάποιος που είναι γραμμένος με το ίδιο νικ σε άλλα σαιτς να μην μαθαίνει ο κάθε επισκέπτης τις προτιμήσεις του? Αν δω να σας αρέσει η ιδέα το κάνω θέμα στο σχολιασμό (τον οποίο παρεπιπτόντως εδώ και καιρό δεν μπορούν να δουν οι επισκέπτες για διαφόρους λόγους)...

:) ..μεσ το μυαλό μου είσαι,κάτι τέτοιο νόμισα με το e_stekoumenos.Τα πιο τολμηρά θέματα όντως μπορούν να γίνουν αφορμή και για ανωριμότητες αλλά ακόμα και αυτές έχουν την αξία τους...με την έννοια οτι αποτελούν άμυνα για κάποιους ανθρώπους που απλά φοβούνται να μιλήσουν γι αυτά.Είναι όπως μια γυναίκα δε μιλάει για τον αυνανισμό (απο φόβο) έτσι και ένας άντρας αντιδρά (ουσιαστικά απο φόβο) με ανωριμότητα σε τέτοια θέματα.
Μιλώντας για αυνανισμό νομίζω οτι μιλούμε για τον αυνανισμό που γίνεται στην απόλυτη μοναξιά όπου ο αυνανιζόμενος κάνει μια μορφή διαλογισμού (συγκεντρώνεται στις φαντασιώσεις του και άρα σε εσώτερα κομμάτια του).Ο αυνανισμός παρουσία συντρόφου (ή και με τη συμμετοχή του) ουσιαστικά είναι μέρος της σεξουαλικής επαφής τους και δε νομίζω οτι είναι το ίδιο ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Οι μικρές παύσεις χρησιμοποιούνται και για λόγους τακτικής στην ομιλία για να ενταθεί η προσοχή του ακροατηρίου στον ομιλούντα! ;)

ΥΓ: Κι εγω οταν τελειώνω, μετά κατουράω σαν άλογο και είχα αυτή την απορία παρεπιπτόντως! :D
Εχμμ....να πω κι εγώ μια δική μου απορία? :redface:
Ψιλοντρέπομαι να ρωτήσω... :redface:
Αλλά γιατι όταν τελειώνω ακόμα κι αν τύχει να νιώθω την επιθυμία να ουρήσω δεν είναι εύκολο αμέσως μετά και θέλει αρκετή δύναμη για να τα καταφέρω?
Αναφέρομαι για το πολύ 3-4 λεπτά μετά, όταν περάσει λίγη ώρα είναι όλα οκ :redface:
:redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εχμμ....να πω κι εγώ μια δική μου απορία? :redface:
Ψιλοντρέπομαι να ρωτήσω... :redface:
Αλλά γιατι όταν τελειώνω ακόμα κι αν τύχει να νιώθω την επιθυμία να ουρήσω δεν είναι εύκολο αμέσως μετά και θέλει αρκετή δύναμη για να τα καταφέρω?
Αναφέρομαι για το πολύ 3-4 λεπτά μετά, όταν περάσει λίγη ώρα είναι όλα οκ :redface:
:redface: :redface: :redface:

Νομίζω οτι είσαι γυναίκα,έτσι δεν είναι ? Λοιπόν εσύ (αν είσαι γυναίκα) δυστυχώς δεν έχεις προστάτη όπως εμείς που διογκόύμενος πιέζει την ουροδόχο και ουρήθρα.Δεν ξέρω γιατί ακριβώς σου συμβαίνει αυτό πάντως η κορύφωση σε μια γυναίκα ακολουθείται απο μια γενικευμένη χαλάρωση και σε μια τέτοια κατάσταση δεν ξέρω όχι μόνο αν θα σου ερχόταν ούρηση αλλά ούτε καν αν θα μπορούσε να περάσει απ το μυαλό σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εχμμ....να πω κι εγώ μια δική μου απορία? :redface:
Ψιλοντρέπομαι να ρωτήσω... :redface:
Αλλά γιατι όταν τελειώνω ακόμα κι αν τύχει να νιώθω την επιθυμία να ουρήσω δεν είναι εύκολο αμέσως μετά και θέλει αρκετή δύναμη για να τα καταφέρω?
Αναφέρομαι για το πολύ 3-4 λεπτά μετά, όταν περάσει λίγη ώρα είναι όλα οκ :redface:
:redface: :redface: :redface:

Δεν κάνει να πιέζεσαι για να ουρήσεις ρε. Έτσι είχα πιεστεί εγω μια φορά στο γυμνάσιο και τον είχα τραυματίσει εσωτερικά τον παργαλάτσο μου όταν ήρθαν με δύναμη και πόναγα μετά για μια βδομάδα όταν πήγαινα για το ψιλό μου. Άστο, πήγαινε μετά απ το 10λεπτο. Βιάζεσαι τόσο; Για υγεία μιλάμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
:) ..μεσ το μυαλό μου είσαι,κάτι τέτοιο νόμισα με το e_stekoumenos.

Fixed τότε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
:kissing: Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εμένα με καίει λιγουλάκι αν παω προς νερού μου αμέσως μετα (που πηγαίνω δλδ :D )... αλλά μπρος στα κάλλη τι ειν ο πόνος :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
εμένα με καίει λιγουλάκι αν παω προς νερού μου αμέσως μετα (που πηγαίνω δλδ :D )... αλλά μπρος στα κάλλη τι ειν ο πόνος :redface: :P

Ναι βγαίνουν λίγο σαν καρφιά τα ούρα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και αμα δεν σε πιανει να πας; Εμενα δεν με πιανει... δεν εχω ομως και τα συμπτωματα που προαναφερθικαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και για να είμαι και λίγο εντός θέματος:
Όσον αφορα τη δημοσκόπηση...
1. Μετράει ο αυνανισμός κατα τη διάρκεια του σεξ είτε απο τον σύντροφο είτε απο το ίδιο το άτομο?
2. Μετράει ο αυνανισμός που κάνει για λίγη ώρα ο άντρας στο τέλος του σεξ όταν είναι να τελειώσει εκτός του κόλπου?

Α και κάτι άλλο που μάλλον έπρεπε να το βάλω στο σχολιασμό...
Μήπως είναι καλύτερο οι επισκέπτες να μην βλέπουν τα μηνύματα αυτού του πίνακα ώστε κάποιος που είναι γραμμένος με το ίδιο νικ σε άλλα σαιτς να μην μαθαίνει ο κάθε επισκέπτης τις προτιμήσεις του? Αν δω να σας αρέσει η ιδέα το κάνω θέμα στο σχολιασμό (τον οποίο παρεπιπτόντως εδώ και καιρό δεν μπορούν να δουν οι επισκέπτες για διαφόρους λόγους)...


Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
:) ...
Μιλώντας για αυνανισμό νομίζω οτι μιλούμε για τον αυνανισμό που γίνεται στην απόλυτη μοναξιά όπου ο αυνανιζόμενος κάνει μια μορφή διαλογισμού (συγκεντρώνεται στις φαντασιώσεις του και άρα σε εσώτερα κομμάτια του).Ο αυνανισμός παρουσία συντρόφου (ή και με τη συμμετοχή του) ουσιαστικά είναι μέρος της σεξουαλικής επαφής τους και δε νομίζω οτι είναι το ίδιο ακριβώς.

Κατα βαση με καλυπτει το παραπανω Post. :D Και εγω ως αυνανισμο εννοουσα τη σεξουαλικη διαδικασια που κανει ενα ατομο μονο του με σκοπο να καλυψει τις αναγκες- τα θελω του στον σεξουαλικο τομεα.

Παρουσια συντροφου ο ερεθισμος των γεννητικων οργανων προκαλειται απο το αλλο ατομο και ο "αυνανισμος" σε αυτην την περιπτωση γινεται ειτε για πρακτικους λογους (να μην τελειωσει ο αντρας στον κολπο) ειτε καθαρα για την ηδονη και των δυο (πχ η γυναικα "βοηθαει" τον εαυτο της και κλειτοριδικα, ή ο αντρας αυνανιζεται για χαριν της γυναικας - ως θεαμα - ή ως "παιχνιδι") Συνοπτικα, οχι , μην το μετρησετε αυτο για τη δημοσκοπηση! :P

Οσο για το αλλο θεμα που αναφερεις, προσωπικα ουτε ντρεπομαι για το ποιος ειμαι ουτε για το τι κανω, ποσο μαλλον αν αυτο ειναι δειγμα της σεξουαλικης (και οχι μονο) υγειας μου, και δεν ενοχλει κανεναν. ;) Αυτο ομως:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως μέχρι στιγμής ψήφισαν 9 άνδρες και μόνο 1 γυναίκα...
Χαρακτηριστικό της ελληνικής κοινωνίας νομίζω...
Ακόμα και την ανώνυμη ψήφο ντρέπονται!
νομιζω δειχνει ξεκαθαρα οτι την αποψη μου δεν συμμεριζονται οι παντες! :( :hmm: :P 10 απαντησεις και 1000+ views; :whistle: Επομενως, αν κρινεις οτι μπορει να βοηθησει τη συζητηση, εγω δεν εχω προβλημα!

Τελος, απο τις γνωσεις που εχω, μπορω να πω οτι οι αντρες αρχικα λογω του ερεθισμου τους δεν μπορουν να ουρησουν (αμεσως μετα ή για καποια λεπτα, εως οτου παψει...ο "ερεθισμος" ;) ), αλλα μετα απο λιγο λογω της "πιεσης" στον προστατη τους ερχεται αυτη η αναγκη. για τις γυναικες, εγω προσωπικα (εμπειρικα και μονο) γνωριζα οτι πολλες οταν κορυφωνουν αισθανονται την αναγκη να ουρησουν (για αυτο και πολλες αυτο-περιοριζονται. Απο το φοβο μηπως οντως συμβει) Αν μπορεσω θα το ψαξω περαιτερω! :D

Υ.Γ: Ο λογος που θελουν οι αντρες να πανε στην τουαλετα μετα ( ο ερεθισμος του προστατη) ειναι παραλληλα και ο λογος που δεν πρεπει να κανουν "υπερβολικο" σεξ ετσι (οπως ειχα αναφερει και σε αλλο μου post);

Υ.Γ 2: Εβαλα και τις επιλογες για τη συχνοτητα ωστε να ενημερωθουν και πολλοι που δεν γνωριζουν για τις συνηθειες των ατομων σε αυτο το θεμα. εκτος του οτι υπαρχει η φημη οτι οι γυναικες αυνανιζονται σε (σημαντικο) ποσοστο λιγοτερο απο τους αντρες, υπαρχει και το αλλο οτι οσες το κανουν, το κανουν και πιο σπανια. Επισης, δεν θα ειχε και ιδιαιτερο νοημα η ερωτηση "Εισαι αντρας. Αυνανιζεσαι;" ;) (Παραδοξως, καποιος απαντησε "Οχι" βεβαια :confused: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
για να μην παραπονιέται και η Michelle.... :P

δεν μπορώ να φηφίσω γιατί δεν με καλύπτει καμία από τις απαντήσεις :whistle:
θα δώσω λοιπόν την δική μου απάντηση χεχεχε
είμαι γυναίκα (για όσους δεν το ξέρουν :P ) και όταν είμαι σε σχέση δεν αυνανίζομαι (προφανώς δεν έχω λόγους :P )
Όταν πάλι δεν έχω σχέση, ναι το κάνω και το θεωρώ και υγιές (αν κάνω λάθος διορθώστε με ε?) αλλά δεν το κάνω και με τρελή συχνότητα.... μια φορά στις 2 βδομάδες να πω? και ίσως λέω και πολύ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μπορώ να φηφίσω γιατί δεν με καλύπτει καμία από τις απαντήσεις :whistle:
. μια φορά στις 2 βδομάδες να πω? και ίσως λέω και πολύ :redface:
Τοτε ψηφίσε λίγοτερο από 5 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τοτε ψηφίσε λίγοτερο από 5 ;)

ναι αλλά αυτό ισχύει όταν ΔΕΝ έχω σχέση άρα για την δεδομένη χρονική στιγμή θα πρέπει να απαντήσω ότι ΔΕΝ το κάνω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
ναι αλλά αυτό ισχύει όταν ΔΕΝ έχω σχέση άρα για την δεδομένη χρονική στιγμή θα πρέπει να απαντήσω ότι ΔΕΝ το κάνω?:P
χμμ απάντα τι ισχύει τώρα... :) τι να πώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ προσωπικά αυνανίζομαι ακόμα και όταν βρίσκομαι σε κάποια σχέση, διότι
1) μπορεί να μου'ρθει σε φάση που ο σύντροφός μου είναι σπίτι του
2) μπορεί να τον έχω ξετινάξει και να θέλω κι άλλο.
Επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα να αυνανιστώ μπροστά στον σύντροφό μου κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής.
Μέσο όρο αυνανίζομαι 1 φορά την εβδομάδα (ίσως και λιγότερο) και φυσικά δεν το θεωρώ ταμπού, αλλά απόλυτα φυσιολογική ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
μπορεί να τον έχω ξετινάξει και να θέλω κι άλλο.

αυτά είναι :thumbsup: :giveup:. κόλαση :kill: !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
εμένα με καίει λιγουλάκι αν παω προς νερού μου αμέσως μετα (που πηγαίνω δλδ :D )... αλλά μπρος στα κάλλη τι ειν ο πόνος :redface: :P

Μήπως πρέπει να δεις ένα ουρολόγο? Μπορει να είναι κάποια ουρολίμοξη πλήρως αντιμετοπίσημη με φάρμακα. Ειδικά στο επίμαχο σημειο μην αφήνετε ακόμα και την παραμικρή ενόχληση να περνάει απαρατήρητη, μια φλεγμονή μπορεί να γίνει λοίμοξη εύκολα. Δεν είναι χέρι και πόδι που μπορεί να περάσει έυκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
για να μην παραπονιέται και η Michelle.... :P

δεν μπορώ να φηφίσω γιατί δεν με καλύπτει καμία από τις απαντήσεις :whistle:
θα δώσω λοιπόν την δική μου απάντηση χεχεχε
είμαι γυναίκα (για όσους δεν το ξέρουν :P ) και όταν είμαι σε σχέση δεν αυνανίζομαι (προφανώς δεν έχω λόγους :P )
Όταν πάλι δεν έχω σχέση, ναι το κάνω και το θεωρώ και υγιές (αν κάνω λάθος διορθώστε με ε?) αλλά δεν το κάνω και με τρελή συχνότητα.... μια φορά στις 2 βδομάδες να πω? και ίσως λέω και πολύ :redface:

Η αλήθεια είναι οτι ένας άντρας είναι λίγο πιο ζωώδης.....στην έκφραση των ορμών του κι όταν φουντώνει (και δεν υπάρχει σύντροφος διαθέσιμη) τότε ο αυνανισμός είναι η μόνη λύση.Αντίθετα μια γυναίκα μπορεί να εκτονώνεται σεξουαλικά και με μη σωματικούς τρόπους....να μετατρέπει κατα κάποιον τρόπο αυτήν την ορμή και σε ψυχική ενέργεια (όπως και το αντίστροφο κι αυτό χάρη σε ορμονικούς λόγους).Συνεπώς το να συγκρίνουμε τη συχνότητα αυνανισμού ανάμεσα στα δυο φύλα είναι μάλλον άνευ σημασίας.Ειδικά απο τις γυναίκες που αυνανίζονται θα είχε ενδιαφέρον να μας αναφέρουν πόσο περισσότερο ανακάλυψαν (μέσω του αυνανισμού) μυστικά του σώματος τους και κατα πόσο τα μυστικά αυτά τα αξιοποιούν στις σχέσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top