Γιατί συμπεριφέρεται έτσι ;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Προχθές άκουσα πάλι εναν χωρισμό. Χθες ενας συνάδελφος μου ειπε τα ίδια... χωρισμοι , διαζυγια κτλπ κτλπ

Ο λογος πιστευω ειναι πως ο καθένας αντι να εκτιμήσει και να αγαπησει τον ανθρωπο που έχει διπλα του κάθεται κ ψάχνει αφορμές και αιτιες για να παρεξηγηθει κ να τσακωθεί. Σε αυτο εχω καταληξει εγω προσωπικά. Ορμώμενος φυσικα και απο δικές μου εμπειρίες. Καθως θεωρώ αρκετους λόγους χωρισμού προσωπικά γελοίους.

Δεν μπορει πχ μια να έχει βρει εναν άνθρωπο να τη βρισκει μαζι του στο σεξ, να της αρέσει , να εχει ενα επιπεδο να ειναι μορφωμένος να της φερεται γενικά καλά και μετά να ψάχνεται.

Και εσυ θεματοθετρια εμμένεις.... σου ειπαμε να το πάρεις πιο χαλαρά , ΟΧΙ. Αρχισαμε παλι τις υπερ αναλυσεις κ τα σεντόνια.

Δικιο εχει στο οτι υπερ αναλυεις. Και εγω το καταλαβαινω αυτο. Θες να το δεχτεις καλώς δεν θές... παλι το ιδιο θεμα θα έχεις προχωρώντας και σε άλλες σχέσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παντως αν ήμουν ερωτο δικαστής και ερχοντουσαν ζευγάρια θα τρώγανε απιστευτα άκυρα με αυτα που διαβάζω θα ήμουν πολυ αυστηρος , αντε γιατι το εχουμε παραχέσει με τις νεες εποχες και τις νέες τάσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Του έφερα παραδείγματα (πχ την τάδε μέρα που δεν μπόρεσα να σε δω ,μετά έκανες να μου μιλήσεις μια μέρα ,ενώ την προηγούμενη με είχες πάρει 50 τηλέφωνα και είχες φουλ όρεξη να με δεις ).

Δηλαδη αμα δεν μπορεί να βρεθειτε μια μέρα πρεπει να βρεθειτε με το ζόρι ; δεν έπρεπε κανονικα να γινει θέμα αυτό.

Ψάχνεστε. Προφανώς ένιωσε πίεση ο τύπος και σου ειπε να είστε πιο χαλαρά κ να μη βρισκεστε κ καθε μερα δεν εγινε τιποτα.

Ηρθες εδω να μας γράψεις τη δικη σου εκδόχη οκ κ καλα έκανες. Μη περιμενεις ομως να βγάλουμε οτι εχεις ντε κ καλά δίκιο , δεν εχει νοημα.

Αν απο την άλλη εισαι σε στυλάκι οπως εγραψε και η αλλη απο πανω "ΕΕΕΕΛα μωρε τωρα... κ τι εγινε... ενας γκομενος ηταν.... τοσους εχει εκει έξω.." ξερεις αυτο το , ολιγον τι υπεροπτικό.

Οκ αγνοησε κ μενα κ αυτον κ συνεχισε τη ζωούλα σου. Αν πάλι όχι, θα αράξεις κ θα δεις κ εσυ τι κάνεις λάθος. Απλά τα πράγματα.

Επισης μη παραπλανάσαι απο εδω επειδη κάποιος θα μπει να σ πει με περισσεια ευκολια να χωρισεις... δεν ξέρουμε αν αυτος θα εκανε το ιδιο στη δικη του σχέση κ τι υποχωρησεις κάνει καθημερινά.

Ουτε ξέρουμε αν ειναι ένας / μια τύποι που τη παρουσα φάση έχουν τελειως χεσμένα τα ερωτικά κ δεν τους ενδιαφέρει καν οπότε κ δεν τους νοιαζει να έχουν συντροφο.

Σκεψου τα όλα πριν διαλυσεις τη σχέση σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Προχθές άκουσα πάλι εναν χωρισμό. Χθες ενας συνάδελφος μου ειπε τα ίδια... χωρισμοι , διαζυγια κτλπ κτλπ

Ο λογος πιστευω ειναι πως ο καθένας αντι να εκτιμήσει και να αγαπησει τον ανθρωπο που έχει διπλα του κάθεται κ ψάχνει αφορμές και αιτιες για να παρεξηγηθει κ να τσακωθεί. Σε αυτο εχω καταληξει εγω προσωπικά. Ορμώμενος φυσικα και απο δικές μου εμπειρίες. Καθως θεωρώ αρκετους λόγους χωρισμού προσωπικά γελοίους.

Δεν μπορει πχ μια να έχει βρει εναν άνθρωπο να τη βρισκει μαζι του στο σεξ, να της αρέσει , να εχει ενα επιπεδο να ειναι μορφωμένος να της φερεται γενικά καλά και μετά να ψάχνεται.

Και εσυ θεματοθετρια εμμένεις.... σου ειπαμε να το πάρεις πιο χαλαρά , ΟΧΙ. Αρχισαμε παλι τις υπερ αναλυσεις κ τα σεντόνια.

Δικιο εχει στο οτι υπερ αναλυεις. Και εγω το καταλαβαινω αυτο. Θες να το δεχτεις καλώς δεν θές... παλι το ιδιο θεμα θα έχεις προχωρώντας και σε άλλες σχέσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παντως αν ήμουν ερωτο δικαστής και ερχοντουσαν ζευγάρια θα τρώγανε απιστευτα άκυρα με αυτα που διαβάζω θα ήμουν πολυ αυστηρος , αντε γιατι το εχουμε παραχέσει με τις νεες εποχες και τις νέες τάσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Δηλαδη αμα δεν μπορεί να βρεθειτε μια μέρα πρεπει να βρεθειτε με το ζόρι ; δεν έπρεπε κανονικα να γινει θέμα αυτό.

Ψάχνεστε. Προφανώς ένιωσε πίεση ο τύπος και σου ειπε να είστε πιο χαλαρά κ να μη βρισκεστε κ καθε μερα δεν εγινε τιποτα.

Ηρθες εδω να μας γράψεις τη δικη σου εκδόχη οκ κ καλα έκανες. Μη περιμενεις ομως να βγάλουμε οτι εχεις ντε κ καλά δίκιο , δεν εχει νοημα.

Αν απο την άλλη εισαι σε στυλάκι οπως εγραψε και η αλλη απο πανω "ΕΕΕΕΛα μωρε τωρα... κ τι εγινε... ενας γκομενος ηταν.... τοσους εχει εκει έξω.." ξερεις αυτο το , ολιγον τι υπεροπτικό.

Οκ αγνοησε κ μενα κ αυτον κ συνεχισε τη ζωούλα σου. Αν πάλι όχι, θα αράξεις κ θα δεις κ εσυ τι κάνεις λάθος. Απλά τα πράγματα.

Επισης μη παραπλανάσαι απο εδω επειδη κάποιος θα μπει να σ πει με περισσεια ευκολια να χωρισεις... δεν ξέρουμε αν αυτος θα εκανε το ιδιο στη δικη του σχέση κ τι υποχωρησεις κάνει καθημερινά.

Ουτε ξέρουμε αν ειναι ένας / μια τύποι που τη παρουσα φάση έχουν τελειως χεσμένα τα ερωτικά κ δεν τους ενδιαφέρει καν οπότε κ δεν τους νοιαζει να έχουν συντροφο.

Σκεψου τα όλα πριν διαλυσεις τη σχέση σου.
Ποιο ήταν το λάθος της μωρε;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προχθές άκουσα πάλι εναν χωρισμό. Χθες ενας συνάδελφος μου ειπε τα ίδια... χωρισμοι , διαζυγια κτλπ κτλπ

Ο λογος πιστευω ειναι πως ο καθένας αντι να εκτιμήσει και να αγαπησει τον ανθρωπο που έχει διπλα του κάθεται κ ψάχνει αφορμές και αιτιες για να παρεξηγηθει κ να τσακωθεί. Σε αυτο εχω καταληξει εγω προσωπικά. Ορμώμενος φυσικα και απο δικές μου εμπειρίες. Καθως θεωρώ αρκετους λόγους χωρισμού προσωπικά γελοίους.

Δεν μπορει πχ μια να έχει βρει εναν άνθρωπο να τη βρισκει μαζι του στο σεξ, να της αρέσει , να εχει ενα επιπεδο να ειναι μορφωμένος να της φερεται γενικά καλά και μετά να ψάχνεται.

Και εσυ θεματοθετρια εμμένεις.... σου ειπαμε να το πάρεις πιο χαλαρά , ΟΧΙ. Αρχισαμε παλι τις υπερ αναλυσεις κ τα σεντόνια.

Δικιο εχει στο οτι υπερ αναλυεις. Και εγω το καταλαβαινω αυτο. Θες να το δεχτεις καλώς δεν θές... παλι το ιδιο θεμα θα έχεις προχωρώντας και σε άλλες σχέσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παντως αν ήμουν ερωτο δικαστής και ερχοντουσαν ζευγάρια θα τρώγανε απιστευτα άκυρα με αυτα που διαβάζω θα ήμουν πολυ αυστηρος , αντε γιατι το εχουμε παραχέσει με τις νεες εποχες και τις νέες τάσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Δηλαδη αμα δεν μπορεί να βρεθειτε μια μέρα πρεπει να βρεθειτε με το ζόρι ; δεν έπρεπε κανονικα να γινει θέμα αυτό.

Ψάχνεστε. Προφανώς ένιωσε πίεση ο τύπος και σου ειπε να είστε πιο χαλαρά κ να μη βρισκεστε κ καθε μερα δεν εγινε τιποτα.

Ηρθες εδω να μας γράψεις τη δικη σου εκδόχη οκ κ καλα έκανες. Μη περιμενεις ομως να βγάλουμε οτι εχεις ντε κ καλά δίκιο , δεν εχει νοημα.

Αν απο την άλλη εισαι σε στυλάκι οπως εγραψε και η αλλη απο πανω "ΕΕΕΕΛα μωρε τωρα... κ τι εγινε... ενας γκομενος ηταν.... τοσους εχει εκει έξω.." ξερεις αυτο το , ολιγον τι υπεροπτικό.

Οκ αγνοησε κ μενα κ αυτον κ συνεχισε τη ζωούλα σου. Αν πάλι όχι, θα αράξεις κ θα δεις κ εσυ τι κάνεις λάθος. Απλά τα πράγματα.

Επισης μη παραπλανάσαι απο εδω επειδη κάποιος θα μπει να σ πει με περισσεια ευκολια να χωρισεις... δεν ξέρουμε αν αυτος θα εκανε το ιδιο στη δικη του σχέση κ τι υποχωρησεις κάνει καθημερινά.

Ουτε ξέρουμε αν ειναι ένας / μια τύποι που τη παρουσα φάση έχουν τελειως χεσμένα τα ερωτικά κ δεν τους ενδιαφέρει καν οπότε κ δεν τους νοιαζει να έχουν συντροφο.

Σκεψου τα όλα πριν διαλυσεις τη σχέση σου.
ρε συ ντεβιλ θα μας τρελανεις ?

ορισμο θα βαλουμε στα θελω του καθενος μονο και μονο για να πει οτι εχει σχεση ?


ας χαλαρωσουμε λιγο ...ο ανθρωπος εχει καθε δικαιωμα να ζητα οτιδηποτε θελει απο τον συντροφο του ..

αν δεν του το δινει φυσικα και θα φυγει τι λεμε τωρα ?

σιγα μην θελω εγω να χωρισω γιατ τελικα δεν τα βρισκουμε σε ενα θεμα και θα σκεφτω εγω τι θα πει ο Ντεβιλ και ο καθε Ντεβιλ ...

Δικαιωμα τους να χωρισουν γιατι δεν θελει τα πεθερικα ,δεν θελει να παει σε αλλο μερος και εγω δεν ξερω τι αλλο ..

Και μαθε κατι αλλο ..
Τα παντρεμενα ζευγαρια δεν χωριζουν για τους λογους που θα σου που εσενα και στον κοσμο ..
Τον ευατο τους καλυπτουν σε αυτες τις δικαιολογιες ...
Κατσε να ακουσεις τι λενε οταν ειναι και οι δυο παρον και ελα να μου πεις ποιος φταει ..

Ασε το τι περναει ενα ζευγαρι μεσα σε ενα σπιτι και γιατι ΜΑΖΙ φτανουν σε αυτο εμεις δεν θα το μαθουμε ποτε γιατι ειναι πολυ πιο περιπλοκα :)

Και κατι που θα σε σοκαρει ?
Ο αντρας δεν χαλαει ποτε ενα σπιτι γιατι ειναι βολεμενος ..
Κανει πιο ευκολα εξωσυζηγικες σχεσεις αλλα ουτε λογος να αφησει και την οικιακη βοηθο -χορηγο και εγω δεν ξερω τι αλλο ..

Η γυναικα δυσκολα χαλαει ενα σπιτι αλλα οταν παρει αποφαση να το χαλασει ειναι γιατι δεν ανεχεται να ειναι τριτη στο οτιδηποτε ,ειτε αυτο λεγεται προτεραιοτητα ,ειτε λεγεται κρεβατι, ειτε σεβασμος και αξιοπρεπεια ..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Και μενα δικαιώμα μου λοιπον να κρινω αν κάποιοι λογοι χωρισμού ειναι ηλίθιοι ή οχι.

Δε καταλαβα θα ρωτησω τη Μαργαριτα 00 και τη κάθε Μαργαριτα ; ;) με νοιαζει τι θα πει ,,, όχι.

ελα ρε φιλε ελεος να πουμε ολοι κ ολες την έχουν δει γαμάτοι εκει έξω κ αλάνθαστοι κ μπαινουν με αυτο το τρυπάκι και σε σχέσεις και φυσικά μετά ο άλλος πιέζεται και δυσανασχετεί απο την ανωτεριλα που τρωει στη μουρη και οταν μετά λαμβάνετε τέτοιες συμπεριφορες μην σας κακοφαινεται.

Δικαιωμα της να μη θέλει να πάει σε άλλο μέρος ναι... λες κ εδω που ηταν κάτι εκανε.. ασε μας μωρε με τη κάθε μουρλένγκο. Εκει που κάθονται ζαβώνουν κ βγάζουν προβληματα. Εκει στα τιντερ και στα μπαντού θα ειναι μέχρι τα 50 κ θα ψάχνονται κάποιες.

Μου χει πει φιλος παντρεμένος οτι βλεπει τις ιδιες κ τις ιδιες εδω και 10 χρονια μ λεει κατι πάει στραβα με αυτες δεν εξηγειται εγω μ λεει για αυτο δε χωρισα ποτέ με τη δικια μ ηξερα οτι δε θα βρω άλλη τέτοια.

Και οντως τωρα ειναι παντρεμενοι κ περιμενουν κ παιδάκι.

Και πες με κακό δεν με νοιάζει.
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Προχθές άκουσα πάλι εναν χωρισμό. Χθες ενας συνάδελφος μου ειπε τα ίδια... χωρισμοι , διαζυγια κτλπ κτλπ

Ο λογος πιστευω ειναι πως ο καθένας αντι να εκτιμήσει και να αγαπησει τον ανθρωπο που έχει διπλα του κάθεται κ ψάχνει αφορμές και αιτιες για να παρεξηγηθει κ να τσακωθεί. Σε αυτο εχω καταληξει εγω προσωπικά. Ορμώμενος φυσικα και απο δικές μου εμπειρίες. Καθως θεωρώ αρκετους λόγους χωρισμού προσωπικά γελοίους.

Δεν μπορει πχ μια να έχει βρει εναν άνθρωπο να τη βρισκει μαζι του στο σεξ, να της αρέσει , να εχει ενα επιπεδο να ειναι μορφωμένος να της φερεται γενικά καλά και μετά να ψάχνεται.

Και εσυ θεματοθετρια εμμένεις.... σου ειπαμε να το πάρεις πιο χαλαρά , ΟΧΙ. Αρχισαμε παλι τις υπερ αναλυσεις κ τα σεντόνια.

Δικιο εχει στο οτι υπερ αναλυεις. Και εγω το καταλαβαινω αυτο. Θες να το δεχτεις καλώς δεν θές... παλι το ιδιο θεμα θα έχεις προχωρώντας και σε άλλες σχέσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παντως αν ήμουν ερωτο δικαστής και ερχοντουσαν ζευγάρια θα τρώγανε απιστευτα άκυρα με αυτα που διαβάζω θα ήμουν πολυ αυστηρος , αντε γιατι το εχουμε παραχέσει με τις νεες εποχες και τις νέες τάσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Δηλαδη αμα δεν μπορεί να βρεθειτε μια μέρα πρεπει να βρεθειτε με το ζόρι ; δεν έπρεπε κανονικα να γινει θέμα αυτό.

Ψάχνεστε. Προφανώς ένιωσε πίεση ο τύπος και σου ειπε να είστε πιο χαλαρά κ να μη βρισκεστε κ καθε μερα δεν εγινε τιποτα.

Ηρθες εδω να μας γράψεις τη δικη σου εκδόχη οκ κ καλα έκανες. Μη περιμενεις ομως να βγάλουμε οτι εχεις ντε κ καλά δίκιο , δεν εχει νοημα.

Αν απο την άλλη εισαι σε στυλάκι οπως εγραψε και η αλλη απο πανω "ΕΕΕΕΛα μωρε τωρα... κ τι εγινε... ενας γκομενος ηταν.... τοσους εχει εκει έξω.." ξερεις αυτο το , ολιγον τι υπεροπτικό.

Οκ αγνοησε κ μενα κ αυτον κ συνεχισε τη ζωούλα σου. Αν πάλι όχι, θα αράξεις κ θα δεις κ εσυ τι κάνεις λάθος. Απλά τα πράγματα.

Επισης μη παραπλανάσαι απο εδω επειδη κάποιος θα μπει να σ πει με περισσεια ευκολια να χωρισεις... δεν ξέρουμε αν αυτος θα εκανε το ιδιο στη δικη του σχέση κ τι υποχωρησεις κάνει καθημερινά.

Ουτε ξέρουμε αν ειναι ένας / μια τύποι που τη παρουσα φάση έχουν τελειως χεσμένα τα ερωτικά κ δεν τους ενδιαφέρει καν οπότε κ δεν τους νοιαζει να έχουν συντροφο.

Σκεψου τα όλα πριν διαλυσεις τη σχέση σου.
Όσον αφορά την <<πίεση >> που μπορεί να ένιωσε ,θα το καταλάβαινα αλλά δεν μπορώ να την δικαιολογήσω .Επίσης δεν είπα ότι δεν βρεθήκαμε μια μέρα και εγώ έκανα χαμό .Είπα πως σε περίπτωση που εγώ ακύρωνα ή έκανα κάτι που δεν του άρεσε ,μετά δεν μου μιλούσε καθόλου για κανένα διήμερο .Και γενικά (ακόμα και να μην ήταν <<τιμωρία >> ) ,ένιωθα ότι τη μια εξαφανίζεται και την άλλη με παίρνει πενήντα τηλέφωνα ,σχεδόν μου κάνει έλεγχο .Αυτά τα σκαμπανεβασματα δεν μπορούσα να εξηγήσω .Αν μου έλεγε να πάμε χαλαρά και είχε μια σταθερότητα και μια συνέπεια στις πράξεις και σε αυτά που λέει ,ενδεχομένως να ήμουν εντάξει με αυτό και να το δοκίμαζα για να δω που θα βγει και αν μας βγει .ΔΕΝ είχε όμως .Υιοθετούσε τον έλεγχο και τα τηλεφωνήματα σαν να έχουμε σχέση και ταυτόχρονα μου έδειχνε ότι αδιαφορεί τελείως .Επίσης αυτή την στάση την είχε ΠΡΙΝ του κάνω την πρώτη συζήτηση με τα παράπονα μου και τις υπεραναλυσεις μου.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οχι αγαπη μου δεν θα με ρωτησεις αλλα δεν μπορεις να μπαινει μια κοπελα εδω μεσα και να της λες οτι εχει μεριδιο ευθυνης για ενα μαλακα που παιζει με τα αισθηματα της μονο και μονο για να λεει οτι εχει γκομενο..

σιγα μην καθονται και υπομενουν τον καθε αναποφασιστο με οτιδηποτε ψυχολογικο και ανασφαλεια με ρισκο την δικη της ηρεμια ..

Ξερεις και οι αντρες εχουν ψυχολογικα και μαλιστα πολυ μεγαλυτερα οταν δεν τους καθεται καμια και μην το βλεπεις παλι μονοπλευρα ..


ελα το ατελειωτο γυπινγκ μαλλον κανει πολυ κακο..

Ο ανθρωπος περναει και μονος του πολυ καλα και δεν σημαινει οτι ειναι σπουδαιτοτερος οταν μειωνει τον αλλον που ειναι επιλογη του να χωριζει και να μην μας δινει αναφορα ή οταν ειναι ΜΟΝΟ σε μια μονιμη σχεση ...:bye2:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Ωραια βρε κοπέλα μου... και εσυ τι δουλεια έχεις με εναν άνθρωπο που δεν ειναι σταθερός στη συμπεριφορά του τοτε ; δεν υπηρξε κάποιος άλλος να γνωρισεις ; λογικα θα υπήρξε αλλα δεν θα σ άρεσε εμφανισιακά οκ... δεκτό

τι να κανουμε τωρα τυχερά ειναι αυτά.

Και θα σ πω κ κάτι αλλο... εισαι 22 ωραια... καλως ή κακως σε αυτες τις ηλικιες τα αγοράκια ειναι μικρά. Δεν έχουν ωριμοτητα που ψάχνεις εσύ. Αλλα αμα σε ρωτησουν αν θα σ αρεσε να σε προσεγγισει ένας αντρας πχ 30 ετων θα έλεγες "πωπω με την ηλικια του μπαμπα μ θα πάω..." ε δεν γινεται ρε κοριτσια να τα έχετε ολα

τι να κανουμε τωρα... ειτε επιλέγεις να εισαι με αυτον που ταιριάζεις ηλικιακα κ δεν του τη λές ή τον αφηνεις κ κοιτάζεις μεγαλυτερους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οχι αγαπη μου δεν θα με ρωτησεις αλλα δεν μπορεις να μπαινει μια κοπελα εδω μεσα και να της λες οτι εχει μεριδιο ευθυνης για ενα μαλακα που παιζει με τα αισθηματα της μονο και μονο για να λεει οτι εχει γκομενο..
Εσυ που ξέρεις οτι ειναι μαλακας ;;; απλα παιρνεις τη θέση της κοπελας επειδη εισαι κοπελα οπως γινεται και με την Μπίκα :P
σιγα μην καθονται και υπομενουν τον καθε αναποφασιστο με οτιδηποτε ψυχολογικο και ανασφαλεια με ρισκο την δικη της ηρεμια ..

Α εσεις ειστε σε ολα δηλαδη τέλειες.... δεν ειστε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ. Γιατι αραγε... για να μην δημιουργουμε προβληματα.
Ξερεις και οι αντρες εχουν ψυχολογικα και μαλιστα πολλοι μεγαλυτερα οταν δεν τους καθεται καμια και μην το βλεπεις παλι μ ονοπλευρα ..


ελα το ατελειωτο γυπινγκ μαλλον κανει πολυ κακο..

Ο ανθρωπος περναει και μονος του πολυ καλα και δεν σημαινει οτι ειναι σπουδαιτοτερος οταν μειωνει τον αλλον που ειναι επιλογη του να χωριζει και να μην μας δινει αναφορα ή οταν ειναι ΜΟΝΟ σε μια μονιμη σχεση ...

Ναι περνάει κ μονος του καλά... οπως ελεγε χθες κ ο γυμναστης... "παιζει μονος του κ βάλει κατα φανταστικου στοχου" χα χα χα

ασε μας ρε ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ αλλα λες τη μια αλλα λές την αλλη... τη μια σ αρεσει το στυλ μας την αλλη τωρα γραφεις κάτι τέτοια εμμεσα για να μ πεις τι εμενα προσωπικα... λες κ δε ξερω τι γινεται έξω.
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Όσον αφορά την <<πίεση >> που μπορεί να ένιωσε ,θα το καταλάβαινα αλλά δεν μπορώ να την δικαιολογήσω .Επίσης δεν είπα ότι δεν βρεθήκαμε μια μέρα και εγώ έκανα χαμό .Είπα πως σε περίπτωση που εγώ ακύρωνα ή έκανα κάτι που δεν του άρεσε ,μετά δεν μου μιλούσε καθόλου για κανένα διήμερο .Και γενικά (ακόμα και να μην ήταν <<τιμωρία >> ) ,ένιωθα ότι τη μια εξαφανίζεται και την άλλη με παίρνει πενήντα τηλέφωνα ,σχεδόν μου κάνει έλεγχο .Αυτά τα σκαμπανεβασματα δεν μπορούσα να εξηγήσω .Αν μου έλεγε να πάμε χαλαρά και είχε μια σταθερότητα και μια συνέπεια στις πράξεις και σε αυτά που λέει ,ενδεχομένως να ήμουν εντάξει με αυτό και να το δοκίμαζα για να δω που θα βγει και αν μας βγει .ΔΕΝ είχε όμως .Υιοθετούσε τον έλεγχο και τα τηλεφωνήματα σαν να έχουμε σχέση και ταυτόχρονα μου έδειχνε ότι αδιαφορεί τελείως .Επίσης αυτή την στάση την είχε ΠΡΙΝ του κάνω την πρώτη συζήτηση με τα παράπονα μου και τις υπεραναλυσεις μου.
Είναι παράλογο δηλαδή να θες να λες μια καλημερα κάθε μέρα με το άτομο που βγαίνεις ; Ή είναι παράλογο να θες να κανονίζεις από πριν την μέρα και την ώρα που θα τον δεις ; Για να μπορέσεις να βολέψεις και τις παρέες και τις υπόλοιπες δουλειές σου ; Ή είναι παράλογο να είσαι ήδη έξω και να μην μπορέσεις μια φορά να τον δεις την ώρα που σε πήρε τηλ μέσα στα μεσάνυχτα για να αφήσεις το πάρτυ που είσαι ;Ήμουν πολύ ξεκάθαρη σε αυτά που ζήτησα και επισης δεν ειμαι τρελή ,ένιωσα από τις πράξεις του μια τάση να μου κάνει αντίποινα αντί να μου μιλήσει ευθέως .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Είναι παράλογο δηλαδή να θες να λες μια καλημερα κάθε μέρα με το άτομο που βγαίνεις ; Ή είναι παράλογο να θες να κανονίζεις από πριν την μέρα και την ώρα που θα τον δεις ; Για να μπορέσεις να βολέψεις και τις παρέες και τις υπόλοιπες δουλειές σου ;

Καθόλου παράλογο. Νορμάλ μου φαινονται αυτα που γράφεις... προφανως ομως ο τυπος που έχεις ειναι λιγο ανωριμος ή ειναι παιδάκι. Και ξαναρωταω λοιπον ήρεμα χωρις να κανω flamming γιατι δεν αντεχω αλλο να βλέπω γκρινια κ μιζέρια... γιατι δεν βρισκεις εναν αντρα 30αρη (δεν λεω για μενα χαχα εγω ειμαι μεγαλυτερος) με τη δουλεια του κατασταλαγμενος κ ωριμος να κανετε μια σχέση ;

Χθες μπηκα στα αποδυτηρια του γυμναστηριου κ ακουγα κατι πιτσιρικια 20-22 να λένε.... παιδικά πράγματα για τις γυναικες. Ειναι μικροι ακομη. Τι περιμενες ; προφανως κ παλιμπαιδιζει ο δικος σου αλλα ειναι η ηλικια του.
Ή είναι παράλογο να είσαι ήδη έξω και να μην μπορέσεις μια φορά να τον δεις την ώρα που σε πήρε τηλ μέσα στα μεσάνυχτα για να αφήσεις το πάρτυ που είσαι ;Ήμουν πολύ ξεκάθαρη σε αυτά που ζήτησα και επισης δεν ειμαι τρελή ,ένιωσα από τις πράξεις του μια τάση να μου κάνει αντίποινα αντί να μου μιλήσει ευθέως .
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ασε μας ρε ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ αλλα λες τη μια αλλα λές την αλλη... τη μια σ αρεσει το στυλ μας την αλλη τωρα γραφεις κάτι τέτοια εμμεσα για να μ πεις τι εμενα προσωπικα... λες κ δε ξερω τι γινεται έξω.
Και εσυ αυτο το θεωρεις λαθος ?
ολοι οι ανθρωποι πατροναροντε ?

ενταξει το μαθαμε και αυτο :laugh::laugh::laugh:

ευτυχως που γινεται αντιληπτω οτι αναλογα τον αντρα που εχουν διπλα τους θα τους πω και διαφορετικα πραγματα ..
Αυτη ειναι η σωστη αντιμετωπιση ..
Οχι θα κρινω το ιδιο μια γυναικα που ειναι λαθο στην σχεση της με μια γυναικα που ειναι σε μια σχεση με ενα βιαιιο και χειριστικο αντρα ..

Τι λες βρε Ντεβιλ πραγματικα τα σκεφτασαι αυτα και τα γραφεις ..

ελα το τερματισε παλι παμε παρακατω
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ωραια βρε κοπέλα μου... και εσυ τι δουλεια έχεις με εναν άνθρωπο που δεν ειναι σταθερός στη συμπεριφορά του τοτε ; δεν υπηρξε κάποιος άλλος να γνωρισεις ; λογικα θα υπήρξε αλλα δεν θα σ άρεσε εμφανισιακά οκ... δεκτό

τι να κανουμε τωρα τυχερά ειναι αυτά.

Και θα σ πω κ κάτι αλλο... εισαι 22 ωραια... καλως ή κακως σε αυτες τις ηλικιες τα αγοράκια ειναι μικρά. Δεν έχουν ωριμοτητα που ψάχνεις εσύ. Αλλα αμα σε ρωτησουν αν θα σ αρεσε να σε προσεγγισει ένας αντρας πχ 30 ετων θα έλεγες "πωπω με την ηλικια του μπαμπα μ θα πάω..." ε δεν γινεται ρε κοριτσια να τα έχετε ολα

τι να κανουμε τωρα... ειτε επιλέγεις να εισαι με αυτον που ταιριάζεις ηλικιακα κ δεν του τη λές ή τον αφηνεις κ κοιτάζεις μεγαλυτερους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εσυ που ξέρεις οτι ειναι μαλακας ;;; απλα παιρνεις τη θέση της κοπελας επειδη εισαι κοπελα οπως γινεται και με την Μπίκα :P


Α εσεις ειστε σε ολα δηλαδη τέλειες.... δεν ειστε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ. Γιατι αραγε... για να μην δημιουργουμε προβληματα.


Ναι περνάει κ μονος του καλά... οπως ελεγε χθες κ ο γυμναστης... "παιζει μονος του κ βάλει κατα φανταστικου στοχου" χα χα χα

ασε μας ρε ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ αλλα λες τη μια αλλα λές την αλλη... τη μια σ αρεσει το στυλ μας την αλλη τωρα γραφεις κάτι τέτοια εμμεσα για να μ πεις τι εμενα προσωπικα... λες κ δε ξερω τι γινεται έξω.
Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε κάποιος άλλος εμφανισιακα και κόλλησα εκεί .Απλώς ένιωσα κάποια πράγματα και είπα να το προσπαθήσω .Δεν θα ακύρωνα κάποιον 30αρη για την ηλικία ,αν σε όλα τα αλλά τα βρίσκαμε .Γενικά έχεις μπλέξει Πέμπτη τα διαφορετικά θέματα ,μέχρι και την Μπικα έβαλες μέσα και άλλες δέκα άσχετες και μη προσωπικές εμπειριες και γνωστών σου αντίστοιχα .
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι παράλογο δηλαδή να θες να λες μια καλημερα κάθε μέρα με το άτομο που βγαίνεις ; Ή είναι παράλογο να θες να κανονίζεις από πριν την μέρα και την ώρα που θα τον δεις ; Για να μπορέσεις να βολέψεις και τις παρέες και τις υπόλοιπες δουλειές σου ; Ή είναι παράλογο να είσαι ήδη έξω και να μην μπορέσεις μια φορά να τον δεις την ώρα που σε πήρε τηλ μέσα στα μεσάνυχτα για να αφήσεις το πάρτυ που είσαι ;Ήμουν πολύ ξεκάθαρη σε αυτά που ζήτησα και επισης δεν ειμαι τρελή ,ένιωσα από τις πράξεις του μια τάση να μου κάνει αντίποινα αντί να μου μιλήσει ευθέως .
Οχι καλη μου τι λεμε τωρα ?

Θα καθομαστε να αναλυουμε τον καθε χειριστικο μακακα που δεν ξερει τι θελει και πως να φερθει σε μια σχεση ..

Θελω να πιστεψεις στον ευατο σου ,να διωξεις καθε ειδους ενοχης και αμφιβολιας απο μεσα σου γιατι πολυ απλα επεσες σε μια σχεση που δεν εισεπραξες αυτα που θελεις εσυ και μονο εσυ σαν γυναικα για να εισαι καλα.
Κανενας τριτος δεν θα σου πει να πραξεις αυτο που εσενα δεν σε γεμιζει ,μην μπαινεις σε αυτο το τρυπακι γιατι μια ζωη θα ζεις την ζωη των αλλων και οχι την δικη σου ,αυτο να το βαλεις καλα στο μυαλο σου:give_rose:
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε κάποιος άλλος εμφανισιακα και κόλλησα εκεί .Απλώς ένιωσα κάποια πράγματα και είπα να το προσπαθήσω .Δεν θα ακύρωνα κάποιον 30αρη για την ηλικία ,αν σε όλα τα αλλά τα βρίσκαμε .Γενικά έχεις μπλέξει Πέμπτη τα διαφορετικά θέματα ,μέχρι και την Μπικα έβαλες μέσα και άλλες δέκα άσχετες και μη προσωπικές εμπειριες και γνωστών σου αντίστοιχα .
* πενήντα διαφορετικά θέματα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Οχι καλη μου τι λεμε τωρα ?

Θα καθομαστε να ανλυουμε τον καθε χειριστικο μακακα πιυ δεν ξερει τι θελει και πως να φερθει σε καμια σχεση ..

Θελω να πιστεψεις στον ευατο σου ,να διωξεις καθε ειδους ενοχης και αμφιβολιας απο μεσα σου γιατι πολυ απλα επεσες σε μια σχεση που δεν εισεπραξες αυτα που θελεις εσυ και μονο εσυ σαν γυναικα για να εισαι καλα

Ναι τέτοια να τους λέμε, οι γυναικες πάντα στο απυρόβλητο και αλάνθαστες :P

βρηκαμε κ τη νέα μοδα τωρα αμα πει κάποιος τη γνωμη του ή δωσει μια κατευθυνση ειναι χειριστικός.

Απο μένα καλή τυχη στη πορεια που έχετε επιλέξει. Αν αυτο σας κάνει χαρούμενες οκ... go on. No prob.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Όσον αφορά την <<πίεση >> που μπορεί να ένιωσε ,θα το καταλάβαινα αλλά δεν μπορώ να την δικαιολογήσω .Επίσης δεν είπα ότι δεν βρεθήκαμε μια μέρα και εγώ έκανα χαμό .Είπα πως σε περίπτωση που εγώ ακύρωνα ή έκανα κάτι που δεν του άρεσε ,μετά δεν μου μιλούσε καθόλου για κανένα διήμερο .Και γενικά (ακόμα και να μην ήταν <<τιμωρία >> ) ,ένιωθα ότι τη μια εξαφανίζεται και την άλλη με παίρνει πενήντα τηλέφωνα ,σχεδόν μου κάνει έλεγχο .Αυτά τα σκαμπανεβασματα δεν μπορούσα να εξηγήσω .Αν μου έλεγε να πάμε χαλαρά και είχε μια σταθερότητα και μια συνέπεια στις πράξεις και σε αυτά που λέει ,ενδεχομένως να ήμουν εντάξει με αυτό και να το δοκίμαζα για να δω που θα βγει και αν μας βγει .ΔΕΝ είχε όμως .Υιοθετούσε τον έλεγχο και τα τηλεφωνήματα σαν να έχουμε σχέση και ταυτόχρονα μου έδειχνε ότι αδιαφορεί τελείως .Επίσης αυτή την στάση την είχε ΠΡΙΝ του κάνω την πρώτη συζήτηση με τα παράπονα μου και τις υπεραναλυσεις μου.
Κοίτα υπάρχουν και πάρα πολλές ψυχικές διαταραχές έτσι που δεν πάει κάν ο νους μας μπορεί ούτε και των ιδίων. Για αυτό σου λέω καλά έκανες και μην το ψάχνεις άλλο και ήδη που το χει συζητήσει είναι πάρα πολύ και Μπράβο σου σε τιμά αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι τέτοια να τους λέμε, οι γυναικες πάντα στο απυρόβλητο και αλάνθαστες :P

βρηκαμε κ τη νέα μοδα τωρα αμα πει κάποιος τη γνωμη του ή δωσει μια κατευθυνση ειναι χειριστικός.

Απο μένα καλή τυχη στη πορεια που έχετε επιλέξει. Αν αυτο σας κάνει χαρούμενες οκ... go on. No prob.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν φταίει σε κάτι η κοπέλα Μία χαρά είναι το βλέπεις και από τον τρόπο που γράφει
Και στην τελική είπε να το παλέψει αυτό θα την κρίνει ένοχη δηλαδή;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Και εσυ αυτο το θεωρεις λαθος ?
ολοι οι ανθρωποι πατροναροντε ?

ενταξει το μαθαμε και αυτο :laugh::laugh::laugh:

ευτυχως που γινεται αντιληπτω οτι αναλογα τον αντρα που εχουν διπλα τους θα τους πω και διαφορετικα πραγματα ..
Αυτη ειναι η σωστη αντιμετωπιση ..
Οχι θα κρινω το ιδιο μια γυναικα που ειναι λαθο στην σχεση της με μια γυναικα που ειναι σε μια σχεση με ενα βιαιιο και χειριστικο αντρα ..

Τι λες βρε Ντεβιλ πραγματικα τα σκεφτασαι αυτα και τα γραφεις ..

ελα το τερματισε παλι παμε παρακατω

Οχι απλά πιστευω οτι εσυ έχεις κανει μεγαλύτερες παραχωρήσεις στη δικη σου σχέση απλα δεν το λές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν φταίει σε κάτι η κοπέλα Μία χαρά είναι το βλέπεις και από τον τρόπο που γράφει
Και στην τελική είπε να το παλέψει αυτό θα την κρίνει ένοχη δηλαδή;

Με βάση αυτα που μας λέει εδω δεν ειναι ένοχη όχι... δεν ξερω τι κάνουν μεταξύ τους. Μπορει να του χει πει κάτι κ να τον νευριασε. Μπορει να ήταν ειρωνική, μπορει απότομη.

Εχει μεγαλο νοημα να της πουμε εμεις μπράβο δεν εφταιξες απο τη στιγμη που μια σχεση για την οποια ένιωθε πολλά οπως μας λεει διαλυεται ;
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ναι τέτοια να τους λέμε, οι γυναικες πάντα στο απυρόβλητο και αλάνθαστες :P

βρηκαμε κ τη νέα μοδα τωρα αμα πει κάποιος τη γνωμη του ή δωσει μια κατευθυνση ειναι χειριστικός.

Απο μένα καλή τυχη στη πορεια που έχετε επιλέξει. Αν αυτο σας κάνει χαρούμενες οκ... go on. No prob.
Μισό μισό μισό Τι εννοείς να λέει τη γνώμη του και δίνει κατεύθυνση; devil έχεις διαβάσει το θέμα; το παλικάρι της Έκανε σκωτσέζικο ντους τη μία έτσι την άλλη γιουβέτσι εσύ το βρίσκεις σωστό;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,904 μηνύματα.
Μισό μισό μισό Τι εννοείς να λέει τη γνώμη του και δίνει κατεύθυνση; devil έχεις διαβάσει το θέμα; το παλικάρι της Έκανε σκωτσέζικο ντους τη μία έτσι την άλλη γιουβέτσι εσύ το βρίσκεις σωστό;

Εννοω πώς οπως έχουν καταντησει οι σχέσεις με τις νέες τάσεις αμα εχεις προσωπικοτητα και λές τη γνωμη σου κ πεις στην αλλη κάτι για το καλο της στο τελος θα σε βγάλει κ χειριστικό.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι τέτοια να τους λέμε, οι γυναικες πάντα στο απυρόβλητο και αλάνθαστες :P

βρηκαμε κ τη νέα μοδα τωρα αμα πει κάποιος τη γνωμη του ή δωσει μια κατευθυνση ειναι χειριστικός.

Απο μένα καλή τυχη στη πορεια που έχετε επιλέξει. Αν αυτο σας κάνει χαρούμενες οκ... go on. No prob.
Οχι θα καθισω να τις πω να υπομενει τον καθε μαλακα ...ασε ρε ντεβιλ δηλαδη με την εμμονη σου να προσπαθουμε να ειμαστε σε τοξικες σχεσεις ..

η κοπελα ειναι πολυ μικρη και αξιζει πολλα περισσοτερα ..αυτο θα ψαξει να βρει και θα το βρει κανενας δενπαει χαμενος ..
Απλα εχει διπλα του τον ανθρωπο που κρινει μονο ο ιδιος οτι του αξιζει ,τιποτα λιγοτερο ..

Και αυτο λεγεται ενισχυση της αυτοπεποιθησης σε ενα ανθρωπο που ενας τυχαιος παει να παιξει με τον συναισθηματισμο αλλα που να τα ξερεις :laugh:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Οχι απλά πιστευω οτι εσυ έχεις κανει μεγαλύτερες παραχωρήσεις στη δικη σου σχέση απλα δεν το λές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Με βάση αυτα που μας λέει εδω δεν ειναι ένοχη όχι... δεν ξερω τι κάνουν μεταξύ τους. Μπορει να του χει πει κάτι κ να τον νευριασε. Μπορει να ήταν ειρωνική, μπορει απότομη.

Εχει μεγαλο νοημα να της πουμε εμεις μπράβο δεν εφταιξες απο τη στιγμη που μια σχεση για την οποια ένιωθε πολλά οπως μας λεει διαλυεται ;
Θα είσαι απότομη και ειρωνική μία φορά Άντε δύο φορές όχι όλη την ώρα 50 τηλέφωνα τη Δευτέρα άφαντος Τρίτη και Τετάρτη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοω πώς οπως έχουν καταντησει οι σχέσεις με τις νέες τάσεις αμα εχεις προσωπικοτητα και λές τη γνωμη σου κ πεις στην αλλη κάτι για το καλο της στο τελος θα σε βγάλει κ χειριστικό.
Άμα ήταν κόρη σου τι θα συμβούλευες;
 
Top