Για καλύτερο site, κόψτε τη δικτατορία!!!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Απάντηση: You have received an infraction at MyCat Community Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Dear Petrcat,

You have received an infraction at MyCat Community.



Reason:
-------
Συκοφάντηση του site μέσω PMs σε διάφορα μέλη

Χθες ενημερώθηκα απο κάποιο μέλος οτι έστειλες σε διάφορα μέλη προσωπικά μηνύματα ενάντια στο site (τότε που νόμιζες οτι είχες λάβει infraction), το οποίο μου προώθησε εκείνο που είχε λάβει το ίδιο και τους αποδέκτες του. Τέτοια θέματα, ακόμη και αν τα θεωρείς άδικα, πρέπει να λύνονται με την ομάδα διαχείρισης, διότι όπως πχ είδες στην εν λόγω περίπτωση η εντύπωση που είχες ήταν εσφαλμένη. Άλλωστε αυτό που έκανες μπορεί άνετα να θεωρηθεί και spamming.
Δεδομένων των παραπάνω, όσο κι αν σε συμπαθώ, δεν μου αφήνεις άλλη λύση απο το να σου δώσω 30% infraction.
Καλή σου μέρα.

-Michelle
-------

This infraction is worth 30 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

All the best,
MyCat Community




Το κάρφωμα από το άλλο μέλος επιτρέπεται όμως, ε;

Για το infraction σας και τους πόντους σας ένα θα σου πω:

Frankly my dear, I don't give a damn!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aspasiapef

Νεοφερμένος

Η aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αμάν βρε Πέτρο μου! Το τραβάς το infraction απ' ότι φαίνεται! Κι εγώ ήμουν ανάμεσα στους αποδέκτες του ΡΜ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μπει κάποιος στον κόπο να δημιουργήσει τέτοια κατάσταση και να το "καρφώσει"! Ούτε στην πρώτη δημοτικού να είμασταν!!!!:down: :down: :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Να συμπληρώσω ότι τα pm που έστειλα τότε που ΕΙΧΑ λάβει infraction από τη ladycat -"εγώ ειμί η εξουσία" στυλ, (δε νόμιζα, ΕΙΧΑ λάβει) ήταν ακριβώς αυτό που έβαλα και στο φορουμ με τίτλο "Βοηθήστε μας να κάνουμε το site καλύτερο...". Tο είχα στείλει σε αρκετούς, γιατί πίστευα ότι θα το έσβηναν από το φόρουμ οι έχοντες την εξουσία. Δεν το έσβησαν εκείνο.
Αλλά δεν είχα άδικο, γιατί αυτό (το είχα βάλει χτες βράδυ) το έσβησαν!!!

Και θα το ξανασβήσουν... Ό,τι θέλουν ας κάνουν.

Για να απαντήσω σε κάποιους που λένε "αφού δε σε νοιάζει γιατί ασχολείσαι" θα πω: δε με νοιάζει πια ένα ΤΕΤΟΙΟ site. Θα φύγω.
Αλλά θέλω να δείξω τι είναι, αφού γι'αυτό φεύγω.
Δικαίωμα των υπολοίπων να κάνουν τις κότες και να προσκυνήσουν την εξουσία. Λες και τις έχουμε ανάγκη βρε παιδιά...
Αυτές έχουν ανάγκη από μέλη. Γιατί site χωρίς μέλη....

Κανόνες είναι καλό να υπάρχουν. Αλλά να'ναι κανόνες. Όχι "δικό μου είναι ό,τι θέλω κάνω"!

Στην περίπτωσή μου υπήρξε εμμονή και πρόβλημα της Ladycat και τώρα ξαφνικά κι η Michelle (:hmm:). Βγήκε off-topic ένα post μου (ενώ σε άλλα πολύ περισσότερο εκτός θέματος δεν τα μετ'έφεραν εκεί, μόνο σε δικά μου γραφόμενα που ενοχλούσαν την ΑΜ ladycat), έλαβα "τιμωρίες" χωρίς να'χω κάνει κάτι. Περισσότερο από μένα (έντονα, υπερβολικά, με προσβολές, με κουτσομπολίστικα pm κ.ά.) μιλάνε άλλοι εδώ μέσα, αλλά δεν "τιμωρούνται", γιατί ενοχλούν μόνο απλά μέλη (κατώτερα όντα, τσκ τσκ τσκ, mon dieu) ενώ εγώ ενόχλησα την ΑΜ ladycat και στη συνέχεια δεν έγλειψα και την ακόμα πιο ΑΜ (λόγω "θέσης" καλέ) Michelle.

Όχι τίποτ'άλλο, αλλά έχει εδώ μέσα κάποιες που κόπτονται για δημοκρατία και προοδευτισμό (καλά πήγα να γράψω κάτι σε "προδοτισμό", :lol::lol::lol:, η λανθάνουσα "πένα"...), αλλά αυτά δεν τα βλέπουν. Αν στ'αλήθεια τις πιστεύουν αυτές τις αρχές, αυτό το site δεν τους ταιριάζει! Όποιος το καταλαβαίνει, φεύγει!

(έτσι δικαιολογώ τους πόντους μου, με δημόσια κατηγορία του site ΣΟΥ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αμάν βρε Πέτρο μου! Το τραβάς το infraction απ' ότι φαίνεται! Κι εγώ ήμουν ανάμεσα στους αποδέκτες του ΡΜ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μπει κάποιος στον κόπο να δημιουργήσει τέτοια κατάσταση και να το "καρφώσει"! Ούτε στην πρώτη δημοτικού να είμασταν!!!!:down: :down: :down:

Κάποιος το "κάρφωσε" όμως, κι αφού λες ότι δεν ήσουν εσύ, θα'ταν άλλος. Έτσι είπε η Michelle, ότι την ενημέρωσε μέλος που έλαβε το εν λόγω pm. Τα περί "Α' Δημοτικού" τ΄αντιπαρέρχομαι. :)
Εσύ (και οι άλλοι) κοίτα απλώς ν'ανοίξεις τα μάτια σου!
Αρκετοί θα με θυμηθείτε κάποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ξερεις οτι συμφωνω μαζι σου σε πολλα θεματα, οπως και σε αυτο. Αλλα το να μας λες οτι ανοιξτε τα ματια σας κτλ, ειναι καπως προσβλητικο. Καταλαβαινω οτι μετα απο τα τελευταια γεγονοτα, θα αποχωρισεις και οτι σε εχουν πειραξει. Αλλα μερικα απο αυτα που λες ειναι υπερβολικα. Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με "την εξουσια", οπως λες και εσυ, αλλα οταν και αν καποια στιγμη δημιουργηθει προβλημα ισως να βρεθω στη θεση σου, και να αποχωρισω και εγω.
Προς το παρον, ειμαι ευχαριστημενη με το site(εκτος απο μερικες αποχωρισεις;) ) και την διοικηση του, και δεν νομιζω οτι πρεπει να ανοιξω τα ματια μου.
Δεν ξερω, ουτε υποψιαζομαι ποιος σε καρφωσε(εσυ ξερεις σε ποιους εστειλες ΠΜ), αλλα αυτος που το εκανε, δεν ειχε κανενα λογο(κατα την αποψη μου). Απο τη στιγμη που δημοσιοποιησες το θεμα το infraction της Michelle για τα ΠΜ δεν εχει νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ξερεις οτι συμφωνω μαζι σου σε πολλα θεματα, οπως και σε αυτο. Αλλα το να μας λες οτι ανοιξτε τα ματια σας κτλ, ειναι καπως προσβλητικο. Καταλαβαινω οτι μετα απο τα τελευταια γεγονοτα, θα αποχωρισεις και οτι σε εχουν πειραξει. Αλλα μερικα απο αυτα που λες ειναι υπερβολικα. Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με "την εξουσια", οπως λες και εσυ, αλλα οταν και αν καποια στιγμη δημιουργηθει προβλημα ισως να βρεθω στη θεση σου, και να αποχωρισω και εγω.
Προς το παρον, ειμαι ευχαριστημενη με το site(εκτος απο μερικες αποχωρισεις;) ) και την διοικηση του, και δεν νομιζω οτι πρεπει να ανοιξω τα ματια μου.
Δεν ξερω, ουτε υποψιαζομαι ποιος σε καρφωσε(εσυ ξερεις σε ποιους εστειλες ΠΜ), αλλα αυτος που το εκανε, δεν ειχε κανενα λογο(κατα την αποψη μου). Απο τη στιγμη που δημοσιοποιησες το θεμα το infraction της Michelle για τα ΠΜ δεν εχει νοημα...

Sardela, δεν το λέω για να σας προσβάλω! :)
Τίποτε δεν είναι "αγγελικά πλασμένο πια", κι όταν μιλάμε και αποκαλύπτουμε είναι καλό να ανοίγουνε μάτια και αυτιά και ό,τι καταλάβει ο καθένας. Μόνο αυτό εννοώ.

Δεν μπορώ την υποκρισία όμως. Κι αφού λένε ότι θέλουν να κάνουν καλύτερο το site (αυτό περιγράφουν στο Σχολιασμό) λέω αυτό ακριβώς που πιστεύω. Για να γίνει καλύτερο το site, ΑΝ πραγματικά τις ενδιαφέρει, πρέπει να προσέξουν και τους κανόνες και την τήρηση και την επιβολή. Δηλ. δικαιοσύνη! 'Επρεπε να είχαν γεμίσει τα μέλη με infractions :lol::lol::lol: έτσι όπως είναι οι κανόνες, γιατί έχει πολλά "ειρωνικά Κ.λ.π. μηνύματα", μπηχτές, διαφημίσεις, εκτός θέματος, κουτσομπολίστικα pm κ.ά. που "απαγορεύονται' στους "κανόνες" τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purina

Νεοφερμένος

Η purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Και εμενα ειχεσ στηλει ενα πμ αλλα οπως και τωρα δεν εχω καταλαβει πολλα περα απ οτι εγηνε φασαρια.(μηπος ειμαι χαζη?:confused: )Παντος δεν ημουνα εγω.Δε τα διαβαζω και ολα τα ποστ οποτε δε ξερω τι παιζει.Κοπελια παντος μην εξαφανιστης μπορει να χρειαστεις καμια συμβουλη για το γατακι σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aspasiapef

Νεοφερμένος

Η aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δεν μπορώ την υποκρισία όμως. Κι αφού λένε ότι θέλουν να κάνουν καλύτερο το site (αυτό περιγράφουν στο Σχολιασμό) λέω αυτό ακριβώς που πιστεύω. Για να γίνει καλύτερο το site, ΑΝ πραγματικά τις ενδιαφέρει, πρέπει να προσέξουν και τους κανόνες και την τήρηση και την επιβολή. Δηλ. δικαιοσύνη! 'Επρεπε να είχαν γεμίσει τα μέλη με infractions :lol::lol::lol: έτσι όπως είναι οι κανόνες, γιατί έχει πολλά "ειρωνικά Κ.λ.π. μηνύματα", μπηχτές, διαφημίσεις, εκτός θέματος, κουτσομπολίστικα pm κ.ά. που "απαγορεύονται' στους "κανόνες" τους.[/quote]

Έχεις απόλυτο δίκιο! Είναι κάποιοι (για να μην πω κάποιος!) οι οποίοι συστηματικά "κολλάνε" και ειρωνεύονται άλλα μέλη, όπως επίσης έχω παρατηρήσει επανειλημένα ότι τα threads από αλλού ξεκινάνε και αλλού καταλλήγουν... Εδώ θα μπορούσε να γίνει έλεγχος με μεγαλύτερη προσοχή και να μην γίνονται εξαιρέσεις επειδή κάποιος από τα μέλη μπορεί να φαίνεται χρήσιμος λόγω επαγγέλματος (καταλάβατε ποιον εννοώ ή να κάνω και κ..ά μου???):P
Όσο για τα PM δεν νομίζω ότι μπορούν να τα ελέγξουν. Ή μήπως μπορούν? Παναγία μου! Τοτε μήπως να περιμένω κι εγώ infraction???:blink: :blink: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κοπελια παντος μην εξαφανιστης μπορει να χρειαστεις καμια συμβουλη για το γατακι σου.:)

Purina, αντρας ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purina

Νεοφερμένος

Η purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν μπορώ την υποκρισία όμως. Κι αφού λένε ότι θέλουν να κάνουν καλύτερο το site (αυτό περιγράφουν στο Σχολιασμό) λέω αυτό ακριβώς που πιστεύω. Για να γίνει καλύτερο το site, ΑΝ πραγματικά τις ενδιαφέρει, πρέπει να προσέξουν και τους κανόνες και την τήρηση και την επιβολή. Δηλ. δικαιοσύνη! 'Επρεπε να είχαν γεμίσει τα μέλη με infractions :lol::lol::lol: έτσι όπως είναι οι κανόνες, γιατί έχει πολλά "ειρωνικά Κ.λ.π. μηνύματα", μπηχτές, διαφημίσεις, εκτός θέματος, κουτσομπολίστικα pm κ.ά. που "απαγορεύονται' στους "κανόνες" τους.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Είναι κάποιοι (για να μην πω κάποιος!) οι οποίοι συστηματικά "κολλάνε" και ειρωνεύονται άλλα μέλη, όπως επίσης έχω παρατηρήσει επανειλημένα ότι τα threads από αλλού ξεκινάνε και αλλού καταλλήγουν... Εδώ θα μπορούσε να γίνει έλεγχος με μεγαλύτερη προσοχή και να μην γίνονται εξαιρέσεις επειδή κάποιος από τα μέλη μπορεί να φαίνεται χρήσιμος λόγω επαγγέλματος (καταλάβατε ποιον εννοώ ή να κάνω και κ..ά μου???):P
Όσο για τα PM δεν νομίζω ότι μπορούν να τα ελέγξουν. Ή μήπως μπορούν? Παναγία μου! Τοτε μήπως να περιμένω κι εγώ infraction???:blink: :blink: :blink:[/quote]

****************************************************************************
(μέχρι εδώ είναι της aspasiapef, δεν ξέρω γιατί δεν τα βγάζει στο πλαίσιο, μη νομίσετε ότι τα λέω εγώ όμως/ακολουθεί δικό μου σχόλιο)





Μην παρεξηγηθώ, δεν εννοώ να αρχίσουν να στέλνουν παντού infractions :blink:, ίσα ίσα, να προσέχουν περισσότερο αν είναι να στείλουν.

Η ουσία είναι
:
α)παρεκτρεπόμαστε μόνο τα μέλη ή και οι "αρμόδιοι" του site;
β)σίγουρα κυκλοφορούν "καρφιά" ανάμεσά μας (η γιαγιά έλεγε πως στην εποχή της τους "πληροφοριοδότες" τους έλεγαν χαφιέδες και ρουφιάνους!), προσοχή λοιπόν πού στέλνετε pm!
γ)χμμμ, αν μπορούν να διαβάζουν και τα pm μας, τότε μιλάμε κανονικά για "Big Brother" ... :confused:

Άρα, επιλέγουμε αν συμμετέχουμε ή όχι, αρκεί να είναι με ξεκάθαρους όρους.

Ευχαριστώ. :)

{Κι αν παρεκτράπηκα, συγγνώμη, δικαιολογούμαι όμως ως μοναδικός αποδέκτης τέτοιας συμπεριφοράς από τους "αρμοδίους"...}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γωγω

Νεοφερμένος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μιας που τωρα ειδα αυτο το ποστ, λεω να απαντησω και γω..

εν μερη συμφωνω, με τον πετρο
υπαρχουν στιγμες που καθομαι να διαβασω ενα θεμα το οποιο εχει τον Χ τιτλο, και συμφωνα με αυτο θα με ενδιαφερει..
Διαβαζοντας το, ανακαλυπτω οτι για ακομη μια φορα το θεμα εχει γινει σουργελο, γιατι ο καθενας πεταει οτι του ερθει στο μυαλο, χωρις να σκεφτει, μηπως (ρε αδερφε) ειναι εκτος θεματος...

αυτο με χαλαει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και θα εκτιμουσα αν γινοταν κατι για να λυθει..
τωρα οσο αφορα το θεμα του πετρου, ειλικρινα εγω ακομη δεν εχω καταλαβει τι εγινε...
το να υπαρχουν ειρωνιες και κοροιδιες προς καποια μελη ειναι επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και αν ισχυει αυτο, η διευθυνση θα επρεπε να λαβει τα μετρα τις, ΑΜΕΣΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Eγω ειμαι υπερ του να με ινει το ποστ και να συζητηθει Τo site μιλα για γατες και ως εδω εχει εκπληρωσει τον σκοπο του Σωστα? Νομιζω οτι αυτο ειναι το ζητουμενο. Θεματα σιγουρα παρεκτρεπονται ειδικα στις γενικες συζητησεις αλλα εκει βασικα μιλαμε για ολα.Υπηρξαν καταστασεις και περιπτωσεις που ξεφυγαν πολυ απο μια απλη συζητηση σε εντονο τονο και πηγαινε αλλου.και εκει καποια θεματα κλειδωθηκαν Καποια ισως λαθος και καποια πολυ σωστα.Μεσα στους κανονες υπαρχει κι αυτοΤο να υπαρχει μια διαφωνια που δεν ειναι σε προσωπικη βαση την αφηνεις να εξελιχθει και δεν περιθαλπτης κανεναν λογω επαγγελματος Ο καθενας γραφει με τον προσωπικο του τροπο και ειναι υπερευσθησια το να τα καταλογιζουμε ολα. Πιστευω οτι οι κανονες υπαρχουν οχι για
εξουσια αλλα για συγκρατηση καποιων πραγματων Και οσοι γραφτηκαμε ειχαμε συμφωνησει πριν κανουμε την τελικη επιλογη με τους κανονες
Γιατι τωρα ειναι αντιδημοκρατικοι ? Petrcat φαινεται καθαρα οτι το προβλημα σου ηταν η ladycat kai δεν μπορεις να δεχτεις οτι ειναι μεσα στον συντονισμο .Δεν μπορω να το δεχτω αυτο ομως Ιτε λαθος ιτε σωστο ειναι για σενα, ειναι απο τα ατομα που παλαιψαν για το site για οσο καιρο λειτουργει.Ειναι σαν να θες να σου ζητηση συγνωμη δημοσια αλλιως θα συνεχιζεις να ψαχνεσαι με καθε αφορμη και με ολα Σιγουρα καποια πραγματα δεν αρεσουν σε ολα τα μελη αυτο εναποκειτε στην κριση τους απο κει και υστερα αν θελουν να συνεχισουν η οχι να μεινουν στο site η να προσθεσουν την δικη τους πινελια για βελτιωση . Δεν ειναι θεμα εξουσιας ειναι θεμα σεβασμου ο ενας με τον αλλον Οι συντονιστες δεν ειναι κατι παραπανω απο τα αλλα μελη εγω ετσι τουλαχιστον αισθανομαι. Δεν ξερω τι και ποιος θεωρησε σωστο να αναφερθη σε ενα προσωπικο του μυνημα Αλλα γιατι δεν δεχεσαι οτι μπορει να ενοχληθηκε? Παντα και παντου οταν συγκεντρωνονται πολλα ατομα θα υπαρχουν διαφωνιες θα υπαρχουν θεματα που ξεφευγουν γενικα ο συντονιστης θα επεμβει εκει που το πραγμα γινεται πολυ προσωπικο και πλεον ξεφευγη και εξελισεται σε προσωπικη επιθεση Τα προσωπικα μυνηματα δεν τα ελεγχουν οι συντονιστες αυτο ειναι μεταξυ των μελων και αν ειναι κοτσομπολιστικα τοτε θα πρεπει αυτος που το δεχτηκε να το πη σ αυτον που το εστειλε. Πουθενα δεν νομιζω να χαιδευτηκε καποιος .Ειναι πολυ ευκολο να λεμε ετσι απλα καποια πραγματα για τους αλλους και να μην κοιταμε τον τροπο που εκφραζομαστε εμεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aspasiapef

Νεοφερμένος

Η aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Giota μάλλον μπερδεύτηκες.:hmm: Αυτό που είδες προφανώς είναι το μήνυμα στο οποίο απάντησα στον Petrcat και υπήρχε παράθεση από μήνυμα του. Απόσπασμα από το μήνυμα του ήταν που ζητούσε δικαιοσύνη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Giota μάλλον μπερδεύτηκες.:hmm: Αυτό που είδες προφανώς είναι το μήνυμα στο οποίο απάντησα στον Petrcat και υπήρχε παράθεση από μήνυμα του. Απόσπασμα από το μήνυμα του ήταν που ζητούσε δικαιοσύνη!!!:)
Ωχ! οκ. :redface::redface: το εσβησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memy

Νεοφερμένος

Η memy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παραθέτω εδώ την απάντηση που είχα στείλει στον Πέτρο για το εν λόγω θέμα, μιας και αυτή εκφράζει την άποψή μου, από την αρχή μέχρι το τέλος:

Αγαπητέ/ή, δεν ξέρω και τ'όνομά σου!

Όλα αυτά τα θεωρώ μικρότητες, άνευ λόγου και αιτίας. από την άλλη, οι ίντριγκες πάντα κάνουν τη ζωή μας πιο ενδιαφέρουσα! Δεν βλέπεις τις εκπομπές στην τηλεόραση; Όσο πιο πολλές κόντρες, τόσο πιο υψηλή τηλεθέαση! Το έχουμε στο αίμα μας εμείς οι έλληνες, τι να κάνουμε;
Μη χαλιέσαι, είναι ωραίο και χρήσιμο το site αυτό, ακολούθησε το δρόμο της διπλωματίας και μην τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά. Μακάρι όλα τα προβλήματα της ζωής μας να ήταν αυτά...
Φιλικά,
Μέμυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chouzouris

Νεοφερμένος

Η chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν υπήρξε καμία συκοφάντηση του site από τον Petrcat, ο οποίος στο φινάλε έχει (ή τουλάχιστον θα έπρεπε να έχει) την ελευθερία να λέει τη γνώμη του μέσω PM ή όχι. Αλοίμονο αν φτάσουμε στο σημείο να τιμωρούμε τον άλλον για την γνώμη του ρε παιδιά. Στη συγκεκριμένη περίπτωση εστάλη PM, όμως δημοσιοποιήθηκε και το θέμα με thread, επομένως δεν νομίζω ότι τίθεται κάποιο θέμα υπονόμευσης του site ή προσπάθειας να θιγεί.

Επίσης εκτιμώ -και είναι προσωπική μου άποψη- ότι αρκετές φορές στέλνονται προειδοποιήσεις κλπ. για λόγους που δεν θα έπρεπε ή είναι μάλλον "τραβηγμένοι", αυτό όμως προφανώς αφορά το "βαθμό ευθιξίας" των ελεγχόντων των site, των οποίων είναι και πάλι δικαίωμά τους... Δικαίωμα επίσης του καθενός είναι να συμμετέχει ή όχι σε ένα τέτοιο site με αυτούς ή κάποιους άλλους κανόνες.

Προσωπικά, η συμπεριφορά των ελεγχόντων δεν με έχει θίξει (εμένα ή κάποιον άλλον) σε τέτοιο βαθμό, ώστε να επιθυμώ να αποχωρήσω. Ας μην απαντήσουμε στην "ευθυξία" με "ευθυξία"! Ας προσπαθήσουμε ΟΛΟΙ να γίνουμε καλύτεροι, ώστε και το site να γίνει ΚΑΛΥΤΕΡΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω σε δύο πράγματα:
1/ Σε κάτι που είχε γράψει η Πόπη εαν θυμάμαι καλά, αλλά εμένα με έκανε να φρενάρω. ότι δηλαδή καλό είναι να συμπεριφερόμαστε σαν ενήλικες και
2/ Το θέμα είναι να κρατάς τα σημαντικά και αυτά να μετράς. Για εμένα κάποιοι άνθρωποι εδώ μέσα σημαίνουν κάτι και δεν θέλω να τους χάσω για χαζούς λόγους. Έτσι ενώ παλιά είχα μια τάση να μην αφήνω τίποτα να πέσει κάτω τώρα πια μου είναι αδιάφορη όλη αυτή η ιστορία χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό το να ενοχλεί κάποιον άλλον, τον Πέτρο στη προκειμένη περίπτωση για τους δικούς του λόγους που εμένα δεν με αφορούν.
Το καλύτερο που γράφτηκε σε αυτήν την ιστορία:
"Κοπελια παντος μην εξαφανιστης μπορει να χρειαστεις καμια συμβουλη για το γατακι σου.:)" Γέλασα αφάνταστα όταν το διάβασα.
Και πιστεύω σε αυτό που έλεγε η γιαγιά μου "δεν έχει τόσο σημασία αυτό που λες, αλλά πως το λες". Μια μικρή προσπάθεια όχι μόνο να προσέχουμε πως λέμε πράγματα, αλλά και να μη φιλτράρουμε ότι ακούμε με περίσσια προσοχή θα έκανε τα πράγματα πιο απλά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiagal

Νεοφερμένος

Η sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πάλι έχασα επεισόδια...Πιστεύω ότι η κόντρα ξεκίνησε,όταν λογομάχησα εγώ με τον donadr.Ίσως η τότε έντονη παρέμβαση της ladycat σε "υποψίασε"και πλέον την βλέπεις επιφυλακτικά.(όπως και μένα).Όπως και να'χει , εγώ στην θέση σου δεν θα αποχωρούσα , γιατί τέτοια προβλήματα τα θεωρώ πολύ μικρά.Μην προδικάζεις κάποιον,γιατί πολλές φορές γίνονται παρεξηγήσεις από το τίποτα.Και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείτε να διακρίνεται την ειρωνία μέσα από την γραφή.Πρέπει να είναι κάτι πολύ τρανταχτό.
Τέλος σχετικά με τα pm που αναφέρετε,δεν ξέρω τι έγινε αλλά δεν θεωρώ σωστό να κατηγορεί κάποιος στους υπολοίπους το site ή οποιονδήποτε,γιατί είναι ύπουλο.Όποιος έχει πρόβλημα με κάποιον άλλον-σε προσωπικό επίπεδο- καλό θα ήταν να τα λένε προσωπικά ,εκτός site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ασχετα με το θεμα του Πετρου, για το οποιο μιλησαμε σε pm, αυτα περι ειρωνειας "καποιου" σε ποιον αναφερονται? Αν αναφερονται σε αυτον που καταλαβα σκεφτητε κατι απλο: οτι ο ανθρωπος αυτος μπαινει εδω και συμβουλευει ιατρικα ΧΩΡΙς ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΔΟΣ. Το να ασκει καποιος αφιλοκερδως το επαγγελμα του για μενα (τουλαχιστον) δειχνει πολλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top