Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σημερα μολις εκανα 2η φορα πους απς..
και σημερα ειδα οτι ενα βαρος 16 κιλων που μετεφερα,με το ενα χερι,,το σηκωσα καπως πιο ευκολα:confused:
ειναι δυνατον?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
σημερα μολις εκανα 2η φορα πους απς..
και σημερα ειδα οτι ενα βαρος 16 κιλων που μετεφερα,με το ενα χερι,,το σηκωσα καπως πιο ευκολα:confused:
ειναι δυνατον?:confused:

Τι έγινε Άγγελε βρήκαμε γκομινάκι και θέλουμε να γίνουμε φιτ για το καλοκαίρι; Μπαγασάκοοοοοο.

Μάλλον είναι η ιδέα σου, και εγώ ονειρεύομαι να γίνω ο Καχιασβίλι με τόσα σουβλάκια που έχω κουβαλήσει σπίτι από το κοντινό μου ψητοπωλείο αλλά μάλλον δεν θα τα καταφέρω. Κωλοζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Giannoutas,δε χρειάζεται να χάσεις λίπος.Να πάρεις μυικά κιλά χρείαζεται.Ξεκίνα διατροφή και βάρη στο γυμναστήριο και το πρόβλημα σου θα λυθεί.

Δε μπορείς να χάσεις λίπος ,όπως είσαι.Χρείαζεται να πάρεις μυικά κιλά πρώτα για να χάσεις.

2,5 ώρες ; Νο way!Σταματήστε να ασχολείστε όλοι με τους κοιλιακούς σας και ξεκινήστε βάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι έγινε Άγγελε βρήκαμε γκομινάκι και θέλουμε να γίνουμε φιτ για το καλοκαίρι; Μπαγασάκοοοοοο.
μπα,,πού να βρεθει το θύμαααααααα..:hehe::hehe::hehe::angel:


αλλα εχω διαφορα προβληματα απο το 30 κιλα βαρος που κουβαλαω..και περιεργως σαν να εξαφανιζονται οσο χανω βαρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
μπα,,πού να βρεθει το θύμαααααααα..:hehe::hehe::hehe::angel:


αλλα εχω διαφορα προβληματα απο το 30 κιλα βαρος που κουβαλαω..και περιεργως σαν να εξαφανιζονται οσο χανω βαρος..


Αυτό είναι φυσιολογοκότατο και καθόλου περίεργο. Οσο βελτιώνεται η φυσική σου κατάσταση τόσο καλύτερα θα νιώθεις!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
1)Σε ποσες μερες θα αρχιζουν να φαινονται αποτελεσματα στο σωμα?

Κανω 2 σετ με ολες τις ασκησεις που ειναι για 3κιλα βαρακια,απο 25 επαναληψεις καθε ασκηση

Ποτε περιπου θα δω εστω λιγοστα αποτελεσματα?

2)Οι επαναληψεις γιατι να γινονται αργα?Εκτος απο κινδυνο τραυματισμου υπαρχει κατι αλλο?

3)Προτιμοτερο ειναι να κανεις καθε μερα η ας πουμε 4 φορες την βδομαδα?Ειμαι σε αρχικο σταδιο ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
edit: με πόσους κοιλιακους/ραχιαιους να ξεκινήσω;

αν είσαι η ίδια αυτοπροσώπως στο άβαταρ , με κανέναν , μια χαρά είσαι

αν δεν είσαι η ίδια αυτοπροσώπως , μετέφερε της πόσο ωραίο και καλλίγραμμο είναι
το παγκάκι
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι ειναι καλυτερο για καψιμο λιπους?

περπατημα,τρεξιμο σπριντ,ή αναβαση σε βουνο,,ανηφορα κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
τι ειναι καλυτερο για καψιμο λιπους?

περπατημα,τρεξιμο σπριντ,ή αναβαση σε βουνο,,ανηφορα κλπ?

Γρήγορο περπάτημα σε ανηφόρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι αυτο που λεμε..γκαστρωνεις γαιδουρα στον ανηφορο..:hehe::hehe::shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Mπορεί να φαίνεται λίγο δύσκολο αλλά κάνει πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,,εχω βουνο εδω κοντα,,θα ριξω κανα ανεβασμα το απογευμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasios5

Νεοφερμένος

Ο anastasios5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σε ολους και απο εμενα,Με λενε Ανασταση και ειμαι 17χρονων,ειμαι 1.73 και 66κιλα,ειμαι γενικα λεπτος απλα επειδη πηρα τον χειμωνα 3-4κιλα εχω κανει κοιλιτσα,αποφασισα λοιπον να κανω γυμναστηριο αλλα το θεμα μου ειναι οτι εχω ενα προβλημα στην καρδια,εχω προπτωση της μητρωιδους δηλαδη η βαλβιδα της καρδιας ειναι εκγενετης χαλαρη και ετσι δεν μπορω να κανω καθολου βαρη γιατι υπαρχει κινδυνος να παθει κατι η βαλβιδα και μετα θελει εγχειριση ανοιχτης καρδιας,ο καρδιολογος μου ειπε οτι δεν θα χω ποτε μου προβλημα απλα δεν θα πρεπει να κανω ποτε μου βαρη(το περισσοτερο που επιτρεπεται ειναι 15κιλα και αυτο πρεπει να αποφευγεται βεβαια),ωστοσο με διαβεβαιωσε οτι μπορω να κανω τα παντα απο αεροβια γυμναστικη ,διαδρομο,ποδηλατο,τρεξιμο κτλ,κοιλιακους,αθληματα τα παντα εκτος απο βαρη,τι μου προτεινετε εσεις να κανω?να γραφτω γυμναστηριο?και τι ασκησεις-οργανα να κανω?και να σας ρωτησω κατι τελευταιο μπορω να εχω ενα γυμνασμενο σωμα μονο απο αεροβια και κοιλιακους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχω προπτωση της μητρωιδους
ωωω.
και η μανα μου εχει εκ γενετης,,και λιποθυμούσε ξαφνικα και δεν ηξερε γιατι..τωρα το καταλαβε και συντηρειται με χαπια και ειναι μια χαρα....
(εσυ πώς το καταλαβες?πηγες στο γιατρο ,το υποπτευθηκες μονος σου?επειδη φοβαμαι καμια φορα μην πηρα τιποτα κληρονομικο απο τη μανα μου..)

εσυ εισαι νεος ομως,,και δεν πιστευω να εχεις προβλημα αν προσεξεις..

ας μιλησουν ομως οι ειδικοι περι γυμναστικης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Giannoutas.

1)Το κάνεις εντελώς λάθος.Οι επαναλήψεις είναι από 6-12.Σε σένα είναι προτιμότερο να είναι 8-10.Όταν όμως λέμε 8-10,εννοούμε ότι θα βρεις με ποια κιλά μπορείς να κάνεις 8-10.Αυτό σημαίνει πως δε θα μπορείς να βγάλεις άλλη επανάληψη μετά,όσο και να προσπαθείς.Όταν το κάνεις αυτό,φτάνεις στην κόπωση.Και αυτό δημιουργεί μύες.Βάλε 3 σετ την κάθε άσκηση και είσαι μια χαρά.Για την ακρίβεια,πήγαινε σε ένα γυμναστήριο και ζήτα να σου βγάλουν πρόγραμμα και διατροφή για να όγκο.Έτσι θα κάνεις σωστή δουλειά.Αν τα κάνεις όλα σωστά,θα αρχίσεις να βλέπεις αποτελέσματα από τον πρώτο κιόλας μήνα.

2)Ναι,αργά τις κάνεις.Και για να σε πιάνουν και για να μη τραυματιστείς.

3)3 φορές την εβδομάδα για αρχή και μετά 4.Μια μέρα κάνεις,μια κάθεσαι,και το ΣΚ free.Θα σου πουν στο γυμναστήριο τι να κάνεις ακριβώς.

Anastasios5

Μπορείς να έχεις ένα γυμνασμένο σώμα αν κάνεις κάποιο άθλημα και διατροφή.Δε θα είναι όπως αν έκανες βάρη βέβαια,αλλά μπορείς να φτάσεις σε ένα πολύ καλό επίπεδο.

TIP: Το κολύμπι είναι μια πολύ καλή άσκηση για όλο σχεδόν το σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anastasios5

Νεοφερμένος

Ο anastasios5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση Δανιηλ,ξεκινησα γυμναστηριο και κανω 15λεπτα διαδρομο,20-25λεπτα ελλειπτικο,διαφορες ασκησεις κοιλιακων και βαρη μεχρι 10-15κιλα...τι να κανω τωρα?να αυξησω τον χρονο που κανω στο ελλειπτικο και στον διαδρομο?θελω να χασω γρηγορα 3-4κιλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Όταν λες γρήγορα,πόσο γρήγορα εννοείς ; Αν κάνεις τα πάντα σωστά,μπορείς να τα χάσεις σε 1-1,5 μήνα.

Μη κάνεις καθόλου ασκήσεις κοιλιακών.Είναι εντελώς άχρηστες για να χάσεις λίπος.Μείωσε το διάδρομο και το ελλειπτικό σε μισή ώρα και τα 2 μαζί και αύξησε τα βάρη.Βάλε επίσης πηγές πρωτείνης στη διατροφή σου.Αυτά που καίνε πιο πολύ λίπος είναι τα βάρη,η αερόβια είναι απλώς συμπληρωματική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτά που καίνε πιο πολύ λίπος είναι τα βάρη,η αερόβια είναι απλώς συμπληρωματική.
ναι?όχι αντιθετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Με τα βαρη αυξανεις την μυικη σου μαζα και συνεπως μακρυπροθεσμα χρειαζεσαι περισσοτερη ενεργεια για να συντηρησεις το σωμα σου - αρα καις περισσοτερο λιπος. Με την αεροβικη θα χασεις ενεργεια κατα την διαρκεια της ασκησης ενω με τα βαρη χανεις ενεργεια και μετα την ασκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Γεια σας..θέλω να χάσω 5 κιλα αλλά δε μπορώ..:( Τρώω μικρά γεύματα,φρούτα και πίνω πολύ νερό..κάποιες φορές μέσα στην εβδομάδα κάνω σχοινάκι και ποδήλατο.. Μπορείτε να προτείνετε κάτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top