Γυναικοκτονίες, δολοφονίες ή ανθρωποκτονίες;

Πιστεύετε ότι υπάρχει έξαρση μίσους κατά των γυναικών επειδή είναι γυναίκες; (Γυναικοκτονίες)
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 80)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.

Ακόμη ένα περιστατικό ενδοοικογενειακής βίας βλέπει το φως της δημοσιότητας, αυτή την φορά στην Πάτρα, την στιγμή που η ελληνική κοινωνία προσπαθεί να συνειδητοποιήσει τα όσα συνέβησαν έξω από το ΑΤ των Αγίων Αναργύρων, όπου δολοφονήθηκε η 28χρονη Κυριακή από τον πρώην σύντροφό της.

Σύμφωνα με το flamis.gr, έντρομη μία γυναίκα έβαλε τις φωνές, καθώς ο σύντροφός της, την χτυπούσε και την έβριζε, με αποτέλεσμα να αναστατωθεί όλη η γειτονιά. Για να ξεφύγει από τα χέρια του, έπεσε από το παράθυρο στο πεζοδρόμιο, όπως μπορείτε να δείτε και στο παρακάτω βίντεο.


Ήταν τόσο μεγάλος ο τρόμος της γυναίκας που δεν φορούσε καν παπούτσια. Στο σημείο βρέθηκαν γείτονες που την βοήθησαν μόλις κατάφερε να γλιτώσει από τα χέρια του συντρόφου της. Παράλληλα, έφτασε και η ΕΛ.ΑΣ., με τους αστυνομικούς να αναζητούν τον δράστη, ο οποίος πρόλαβε και τράπηκε σε φυγή. Ωστόσο, συνελήφθη χθες (05/04) το πρωί στο πλαίσιο του αυτοφώρου.

Αφέθηκε ελεύθερος λίγο αργότερα και χθες στις 3 το απόγευμα… ξαναπήγε στο σπίτι της γυναίκας και άρχισε να ζητά χρήματα (150 ευρώ) τα οποία όπως ισχυριζόταν είχε ξοδέψει στο super market. Επί τόπου έφθασαν ξανά άνδρες της ομάδας ΔΙΑΣ οι οποίοι τον συνέλαβαν. Στο 2ο Α.Τ. βρέθηκε και η γυναίκα προκειμένου να καταθέσει.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.
Kαλο ναι;
Οχι...οχι καλο...αλλα ακρως ΕΛΛΗΝΙΚΟ!
Να μας χαιρομαστε!



ε..καποια στιγμη θα την σκοτωσει....θα το καταφερουμε!!!!!!!! :clapup: :clapup: :clapup:
Καταδικάστηκε το πρωί, στο αυτόφωρο, σε ποινή φυλάκισης και...βγήκε την ίδια μέρα (με καταδικαστική απόφαση) και την ξυλοφόρτωσε πάλι ; Ποιό το νόημα τής καταδίκης (λέμε τώρα...) αν βγήκε ;;;

Από παντού μπάζει, από παντού...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χριστέ μου !!! Τρομερό. Τί άλλο θα δούμε...

Ρε τον βαρύμαγκα, τον μόρτη...Τα σπάει όλα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.

Πάτρα: «Τα χτυπήματα ακούγονταν σαν να πέφτουν έπιπλα» – Μαρτυρία-σοκ στο enikos.gr για την γυναίκα που έπεσε από το μπαλκόνι για να γλιτώσει το ξύλο​

Κωνσταντίνα Χαϊνά
11:25, Σάββατο 06 Απριλίου 2024

κοινωνία

Πάτρα: «Τα χτυπήματα ακούγονταν σαν να πέφτουν έπιπλα» – Μαρτυρία-σοκ στο enikos.gr για την γυναίκα που έπεσε από το μπαλκόνι για να γλιτώσει το ξύλο


«Τα χτυπήματα ακούγονταν σαν να πέφτουν έπιπλα, είχε αίματα όταν την είδα» λέει στο enikos.gr αυτόπτης μάρτυρας του νέου περιστατικού ενδοοικογενειακής βίας στην Πάτρα, όπου μία 47χρονη έπεσε από το μπαλκόνι, προκειμένου να σωθεί από την μανία του 41χρονου κακοποιητή-συντρόφου της.
Της Κωνσταντίνας Χαϊνά

Η νέα σοκαριστική υπόθεση ενδοοικογενειακής βίας σημειώθηκε τα ξημερώματα της Παρασκευής, περίπου στις 04:30, όταν ο γείτονας άκουσε τις φωνές της έντρομης γυναίκας, η οποία φέρεται να δέχθηκε άγρια κακοποίηση από τον σύντροφό της, με τον οποίο διαμένουν προσωρινά μαζί στο σπίτι της, τους τελευταίους μήνες.

«Βοήθησέ με, κάλεσε την αστυνομία»​

«Έτυχε και άνοιξα την πόρτα επειδή άκουγα τις βρισιές που αντάλλαζαν. Τα χτυπήματα ακούγονταν σαν να πέφτουν έπιπλα. Στην συνέχεια είδα την κοπέλα να πετάει τα ρούχα της από το μπαλκόνι και στην συνέχεια πήδηξε και εκείνη αμέσως, και μου λέει “βοήθησέ με, κάλεσε την αστυνομία”. Δεν περίμενα να πηδήξει, ξαφνιάστηκα» περιγράφει στο enikos.gr ο αυτόπτης μάρτυρας του περιστατικού.

Ο άνδρας προσπάθησε να ηρεμήσει την τρομοκρατημένη γυναίκα, ενώ στη συνέχεια η ίδια αποχώρησε μαζί με μία άλλη κοπέλα, προκειμένου να απομακρυνθεί από το σημείο και να αισθανθεί ασφαλής. Παράλληλα, έφτασε και η ΕΛ.ΑΣ., με τους αστυνομικούς να αναζητούν τον δράστη, ο οποίος πρόλαβε και τράπηκε σε φυγή. Ωστόσο, συνελήφθη χθες (05/04) το πρωί στο πλαίσιο του αυτοφώρου.
«Από όσο ξέρω κοιμήθηκε αλλού προφανώς. Όταν επέστρεψε το θύμα την επόμενη ημέρα στο σπίτι της, είχε αίματα και εκδορές στο πρόσωπο».

Σύμφωνα με τα όσα λέει ο αυτόπτης μάρτυρας του περιστατικού στο enikos.gr, ακούει πολύ συχνά τους τσακωμούς του ζευγαριού, ενώ η άτυχη γυναίκα του έχει εκφράσει φόβους για την ζωή της. «Όταν την ξαναείδα ήταν τρομοκρατημένη. Γύρισε στο σπίτι και αυτός ήταν μέσα, είχε κλειδαμπαρωθεί και της ζητούσε χρήματα. Άρχισε ένας νέος κύκλος “σφαγής”. Ήρθε ξανά η αστυνομία και τον συνέλαβε. Μου έχει πει ότι φοβάται».

Που ειναι εκεινη η αστυνομικη φωνουλα που μας τα επρηζε οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΘΕΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΚΤΟΝΙΕΣ..να γελασουμε πρικοχολα;
Μουγκα στην στρουγκα αγαπουλα.Ξες εσυ ποιος εισαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη: «Φοβάμαι ότι θα είμαι η επόμενη Κυριακή» -Γυναίκα απειλείται από τον πρώην της, έβαλε Panic Button - iefimerida.gr

Απίστευτα πράγματα. Τι ξεφτίλες κυκλοφορούν.

Προσωπικά σε χωρισμούς μου.... εφευγα με αξιοπρέπεια ουτε παρακάλια ουτε τσακωμοι ουτε μαλακίες.

Ήμαρτον. Σου λέει η άλλη δε θέλει ρε φιλε... δεν θέλει πιά. Ποσο στοκος πρέπει να είσαι να μην το καταλαβαίνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.
Μη ξεφτιλίζετε το αντρικο φυλο κάποιοι
Aντιλαμβάνεσαι πως τέτοια λογική τον οδήγησε να κάνει το έγκλημα; Δεν δέχτηκε ο άλλος "όχι" απο γυναίκα και γιαυτό, επειδή ένιωσε να κλωνίζεται η τιμή και το "αντρικό" φύλο έκανε τα πάντα για να μην δεχτεί το "οχι".
Τι ξεφτίλες κυκλοφορούν.
Έχεις μπερδέψει τα πράγματα και μας αναφέρεις σε τόσα μηνύμαπως χωρίζεις εσύ με τιμιότητα και αξιοπρέπεια, δεν ξέρω τι θές να ακούσεις "μπράβο" ξέρω γω, παρόλα αυτά είναι irrelevant.
Η ουσία εδώ είναι πως οι άντρες αυτοί νιώθουν υπεροχή απέναντι στη γυναίκα και την θεωρούν κτήμα τους, δεν δέχονται οχι , οχι επειδή δεν έχουν καλλιέργεια σε θέματα σχέσεων αλλά επειδή η άλλη είναι γυναίκα και δεν το δέχονται να τους "προσβάλλει" ετσι μια γυναίκα. Κατάλαβες τώρα την διαφορά;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Aντιλαμβάνεσαι πως τέτοια λογική τον οδήγησε να κάνει το έγκλημα; Δεν δέχτηκε ο άλλος "όχι" απο γυναίκα και γιαυτό, επειδή ένιωσε να κλωνίζεται η τιμή και το "αντρικό" φύλο έκανε τα πάντα για να μην δεχτεί το "οχι".

Έχεις μπερδέψει τα πράγματα και μας αναφέρεις σε τόσα μηνύμαπως χωρίζεις εσύ με τιμιότητα και αξιοπρέπεια, δεν ξέρω τι θές να ακούσεις "μπράβο" ξέρω γω, παρόλα αυτά είναι irrelevant.
Η ουσία εδώ είναι πως οι άντρες αυτοί νιώθουν υπεροχή απέναντι στη γυναίκα και την θεωρούν κτήμα τους, δεν δέχονται οχι , οχι επειδή δεν έχουν καλλιέργεια σε θέματα σχέσεων αλλά επειδή η άλλη είναι γυναίκα και δεν το δέχονται να τους "προσβάλλει" ετσι μια γυναίκα. Κατάλαβες τώρα την διαφορά;

Δική σου ερμηνεία ότι κοκκορευομαι. Είναι όπως λέγαμε και χθες η καχύποπτη ερμηνεία μιας δικής μου κίνησης.

Η πραγματικη της ερμηνεία είναι πως οι άντρες οι μισοί εκ των οποίων είναι παντελως άσχετοι, ακοινωνητοι και ακαλλιεργητοι ως προς τις σχέσεις με το άλλο φυλο να διαβάζουν συνεχώς σωστά μηνυματα αντιμετώπισης συναισθηματικων κρίσεων όπως είναι οι χωρισμοί με σωστό και αξιοπρεπή τρόπο.

Αυτός είναι και ο στόχος των συνεχών μου αναφορων σε δικές μου παρελθοντικες καταστάσεις και όχι η άκυρη ερμηνεία που δείχνεις εσυ.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.
Επικίνδυνος μαλάκας (ή ψυχάκιας, ό,τι θέλετε) βασικά, ο χειρότερος συνδυασμός. Το θέμα είναι ότι κυκλοφορούν αρκετοί εκεί έξω, κάποιοι δεν έχουν να χάσουν τίποτα (ό,τι χειρότερο) και εννοείται πως δεν μιλάω αποκλειστικά για αυτούς που δολοφονούν γυναίκες (από όλα έχει ο μπαχτσές.) Και επειδή η αστυνομία δεν πρόκειται να κάνει πολλά, το κράτος δεν ενδιαφέρεται καθόλου (αποδεδειγμένα) εξασκηθείτε στο να τους αναγνωρίζετε και λάβετε τα μέτρα σας.
Αυτό είναι το θέμα. Ότι η αστυνομία δεν κάνει πολλά, το σύστημα μπάζει από παντού, και το κάθε θύμα το γνωρίζει. Εν προκειμένω, της είπαν - της κοπέλας - να υποβάλει μήνυση και δεν το έκανε. Και δεν την αδικώ...Αν γνωρίζει ότι το πρωί θα του περάσουν χειροπέδες και την ίδια μέρα (ή την επόμενη, δεν ξέρω, ακριβώς...) θα βγει, φοβάται μην την σκοτώσει κιόλας...

Φαίνεται ότι δεν λειτουργεί τίποτα σωστά. Δυστυχώς...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Aφου την ξυλοκοπησε αγρια και οι γειτονες καλεσαν την αστυνομια.,.οταν το βλημα ειδε τιυς αστυνομικους...κλειστηκε στο σπιτι και προτιμησε να αυτοκτονησει.
ΚΡΙΜΑ....τον ηθελα ζωντανο να βασανιζεται στην φυλακα.

Παλιός γνώριμος των αρχών ήταν ο 29χρονος, ο οποίος έβαλε τέλος στη ζωή του ύστερα από επεισόδιο ενδοοικογενειακής βίας κατά της συντρόφου του, το απόγευμα Παρασκευής (12/4) στην Γλυφάδα.

Σύμφωνα με πληροφορίες του enikos.gr, ο 29χρονος έχει απασχολήσει στο παρελθόν τις αρχές για ληστεία, ναρκωτικά και απείθεια, ενώ ήταν υποχρεωμένος να δίνει το παρών κάθε 1η και 16η του μήνα στο Τμήμα Ασφάλειας της Γλυφάδας.


Το περιστατικό συνέβη στην οδό Ικαρίας. Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες, οι γείτονες ενημέρωσαν την αστυνομία για περιστατικό ενδοοικογενειακής βίας και άνδρες της ΟΠΚΕ που έσπευσαν στο σημείο, είδαν τον 29χρονο να τσακώνεται με την γυναίκα και να την χτυπά, στην είσοδο της πολυκατοικίας.


Αμέσως, επιχείρησαν να τον ακινητοποιήσουν. Εκείνος, μπήκε τρέχοντας στο κτίριο, ανέβηκε στο διαμέρισμα του τετάρτου ορόφου και ταμπουρώθηκε. Οι αστυνομικοί ενημέρωσαν αμέσως την εισαγγελία που έδωσε προφορική εντολή να μπουν στο σπίτι, ενώ κλήθηκε και διαπραγματευτής της Ελληνικής Αστυνομίας.

Αφού κατάφεραν να εισέλθουν στο διαμέρισμα οι αστυνομικοί, τον εντόπισαν νεκρό με μία σφαίρα στο κεφάλι. Είχε ήδη αυτοκτονήσει πριν προλάβει να φτάσει ο διαπραγματευτής στο σημείο, με ένα 9άρι γκλοκ, που είχε στο σπίτι.

Από τον έλεγχο της ΕΛ.ΑΣ. διαπιστώθηκε πως το όχημα του αυτόχειρα είχε εμπλακεί σε τροχαίο με εγκατάλειψη την Πέμπτη. Εκτιμάται ότι ενδεχομένως φοβήθηκε ότι θα συλληφθεί γι’ αυτόν τον λόγο, με αποτέλεσμα να ταμπουρωθεί μέσα στο σπίτι. Σύμφωνα με πληροφορίες, η γυναίκα που έπεσε θύμα ξυλοδαρμού, φέρει μελανιές στο σώμα της. Ο 29χρονος φέρεται να βρισκόταν υπό την επήρεια ναρκωτικών κατά τη διάρκεια του επεισοδίου.
Πολυ καλα ενειργησαν εδω οι γειτονες...ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ και πολυ καλα και οι αστυνομικοι.

Γιατι επρεπε να χαθει η Κυριακη αλλα και τοσες αλλες γυναικες που παλιοτερα ειχαν ζητησει την βοηθεια της ασρυνομιας και εκεινη σφυριζε αδιαφορα..για να αλλαξουν σταση;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Τελικα δεν καλεσαν οι γειτονες τηη αστυνομια..ΤΥΧΑΙΑ περναγε μια ομαδα αστυνομικων απο εκει.την ακουσαν και ευτυχως εκαναν αυτο που επρεπε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Ετσι.Μιληστε γυναικε κια παιδια που κακοποιηστε απο αντρακλες/νεαντερνταλ.Να παρουν τον πουλο πια.
Που θα φτιαξω εγω γεμιστα και θα μετραει ενα ςμαλακας ποσα ειναι και θα μου απαγορευσει να τα δωσω ΟΠΟΥ Γουσταρω.
ΠΟΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΑΝΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ;


Νέο επεισόδιο ενδοοικογενειακής βίας στον Βόλο. Ένας 50χρονος απείλησε την σύζυγό του για να μην δώσει… γεμιστά στους γονείς της.

Το περιστατικό διαδραματίστηκε κατά τη διάρκεια του δείπνου το περασμένο Σάββατο ενώ το ζευγάρι βρισκόταν στο σπίτι του. Ο άνδρας κρατώντας μαχαίρι κοπής ψωμιού απείλησε την σύζυγο λέγοντάς της ότι αν έδινε γεμιστά στους γονείς της – τα οποία, όπως είπε τα είχε μετρήσει- θα τής έκανε κακό.


Η γυναίκα, σύμφωνα με την ιστοσελίδα, magnesianews.gr, τρόμαξε, γιατί υπήρχαν κατά καιρούς εντάσεις μεταξύ τους, κάλεσε την Αστυνομία και ο σύζυγός της συνελήφθη.


Χθες κάθισε στο εδώλιο του Αυτόφωρου Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Βόλου. Ο κατηγορούμενος στην απολογία του αρνήθηκε την κατηγορία και κατέθεσε ότι κρατούσε το μαχαίρι επειδή έκοβε ψωμί και όχι για να απειλήσει τη σύζυγό του.

Η 50χρονη κατέθεσε ως μάρτυρας
, παραδέχτηκε ότι υπάρχουν εντάσεις κατά καιρούς με τον άνδρα, δήλωσε ότι δεν επιθυμεί τη δίωξη του συζύγου της, ωστόσο, το αδίκημα είναι αυτεπάγγελτο. Κρίθηκε ένοχος για ενδοοικογενειακή απειλή και οπλοχρησία και καταδικάστηκε σε συνολική ποινή φυλάκισης 8 μηνών με αναστολή.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Όταν σας έλεγα εγω πώς ολοι οσοι λένε αρνητικά για γονείς συντροφοι ειναι για φτύσιμο μεταφορικά και δρόμο..... με λέγατε οτι έχω κολληματα.

Άλλη κατηγορία περιεργων αυτή.

Γλυφάδα: «Πρόσεξε καλά, μην δω αστυνομικό μπροστά μου γιατί θα σε σκοτώσω» απειλούσε ο 29χρονος τη σύντροφό του (protothema.gr)

Κατα τα αλλα κάτι τέτοιες ωρες ειναι ωραίο να είσαι αστυνομικός.... να ρίχνεις ένα καλό χέρι ξύλο σε όλους αυτους τους τεντιμπόηδες.

Κωλόπαιδα που έλεγε και ο Θεός.

Φυλακές Ανηλίκων - Ο θεός αποφάσισε, στην απομόνωση (youtube.com)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σύντροφος που δεν σέβεται τους γονείς σου... ενω δεν του έχουν κάνει κάτι -> Δρόμο απευθείας.

Ουτε εσένα θα σέβεται στο μέλλον και θα δημιουργεί συνεχεια προβλήματα. Τέλος η συμπεριφορά απεναντι στους γονείς που ειναι και μεγάλοι άνθρωποι πρέπει να ειναι τυπική και σεβαστική χωρις ειρωνίες και έριδες.

Όποια θέλει και όποιος... όποια δε θέλει ας βρει άλλο κοροϊδο να τον αποξενώσει και να τον κάνει να νιώθει άσχημα για τους γονείς του ή ας βρει εναν ορφανό συντροφο.

κΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. :D
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.
Όταν σας έλεγα εγω πώς ολοι οσοι λένε αρνητικά για γονείς συντροφοι ειναι για φτύσιμο μεταφορικά και δρόμο..... με λέγατε οτι έχω κολληματα.
Σταμάτα να γράφεις γενικόλογα πράγματα.
Υπάρχουν γονείς που είναι abusive σωματικά και ψυχικά και σε ορισμένες περιπτώσεις άνθρωποι συμβουλεύονται απο ψυχοθεραπευτές κιόλας να κόψουν εντελώς επαφές.
Δεν ξέρεις τις ιστορίες όλων των ανθρώπων, μόνο τη δική σου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Σταμάτα να γράφεις γενικόλογα πράγματα.
Υπάρχουν γονείς που είναι abusive σωματικά και ψυχικά και σε ορισμένες περιπτώσεις άνθρωποι συμβουλεύονται απο ψυχοθεραπευτές κιόλας να κόψουν εντελώς επαφές.
Δεν ξέρεις τις ιστορίες όλων των ανθρώπων, μόνο τη δική σου.

Και εσυ σταμάτα να σχολιάζεις και να ερμηνεύεις μονίμως τα λεγόμενα των άλλων με βάση την αρνητικότερη εκδοχή. Αυτο κάνεις συνέχεια και είσαι σε μια μόνιμη κακή διάθεση (εκτος απο τις φορές που ειρωνεύεσαι).

Σε γενικές γραμμές ένας σύντροφος ο οποίος έχει περιεργη συμπεριφορά απέναντι σε αυτο το θέμα χωρίς να τον έχουν πειράξει και τον βλεπεις οτι ειναι ευέξαπτος έχει θέματα σοβαρά.

Ειτε δεν είχε καλές σχέσεις με τους δικούς του γονείς -και θέλει αυτη τη μαλακία να την ανεχθούμε και εμείς- ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΕΧΘΟΥΜΕ.. Θα βελτιωθείς... τέλος. Αν θές να συνεχίσεις να έχεις μια σχέση θα βελτιώσεις ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΣΟΥ. Οχι έτσι ειμαι και αν..... αυτές τις περιοριστικές πεποιθήσεις προσωπικά δεν τις ανέχομαι. Πουθενά.

Ειτε σε φίλους είτε σε ερωτικά.

Ελεος... να δωσει γεμιστά στους γονεις της ήθελε η γυναικα... δεν φτάνει το γουρούνι ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΝ... ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΕΤΟΙΜΑ... ΑΠΕΙΛΗΣΕ κιολας.

Και στη τελική λαμβάνουμε υπόψη την κριση που δικαστηριου που τον καταδίκασε.

Η ενδο οικογενειακή βία δεν προέρχεται μόνο απο άντρες... απο τη στιγμή που η άλλη/ αλλος σου μιλάνε υποτιμητικά για την οικογένεια σου ειναι ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ. Συναισθηματική.

Οποιοι την ανέχονται ειναι ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥΣ.

Αρκετά με τους νάρκισσους... άντε να του δίνουν που λές και εσύ. Και δεν θα επικρίνουν τις σχέσεις με τους γονεις εφοσον οι τελευταιοι δεν ανακατέυονται.

Απο τη στιγμή που κάποιος σας μιλήσει άσχημα για την οικογένεια σας μη δώσετε τη παραμικρή ευκαιρια για συνέχεια.... ξεκόψτε το απευθειας. Αν καταλαβει καλώς αν όχι μαζευετε τα πράγματα σας και φευγετε.

Αρκετά και με αυτό το παραμύθι. Των γονιών.

Ελεος αυριο μεθαυριο θα χρειαστει κάτι η μάνα σου ή η μάνα της.... αν δεν στραφούν σε εσάς σε ποιον θα στραφουν στους ξένους ;

Αι με ολες τις μαλακισμένες νοοτροπιες να πουμε. Χέστε μας !
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.
Ελεος... να δωσει γεμιστά στους γονεις της ήθελε η γυναικα... δεν φτάνει το γουρούνι ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΝ... ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΕΤΟΙΜΑ... ΑΠΕΙΛΗΣΕ κιολας.
Τα γουρούνια είναι γουρούνια και δεν αλλάζουν. Κι εμείς τί κάνουμε είναι το θέμα. Μένουμε ή φεύγουμε ; Ψηφίζω το δεύτερο...

Τα είχε...μετρημένα τα γεμιστά. Πάω στοίχημα ότι το ίδιο θα έκανε και στα γιουβαρλάκια και στα φώτα που ανάβει (η γυναίκα...), στο πόσο νερό χαλάει κ.λπ. Δεν ξέρω αν το θέμα του ήταν οι γονείς της ή τα καβούρια στην τσέπη του. Αν και λίγη σημασία έχει. Το αποτέλεσμα μετράει...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Τα γουρούνια είναι γουρούνια και δεν αλλάζουν. Κι εμείς τί κάνουμε είναι το θέμα. Μένουμε ή φεύγουμε ; Ψηφίζω το δεύτερο...

Τα είχε...μετρημένα τα γεμιστά. Πάω στοίχημα ότι το ίδιο θα έκανε και στα γιουβαρλάκια και στα φώτα που ανάβει (η γυναίκα...), στο πόσο νερό χαλάει κ.λπ. Δεν ξέρω αν το θέμα του ήταν οι γονείς της ή τα καβούρια στην τσέπη του. Αν και λίγη σημασία έχει. Το αποτέλεσμα μετράει...

Συνήθως οι άνθρωποι που έχουν θέματα με γονείς θα έχουν και αλλού... ειναι δύστροποι, εγωϊστές και πεισματάρηδες χαρακτήρες γενικότερα. Θα σε ταλαιπωρήσουν.

Το τι δημιούργησε και διατήρησε αυτη την δυστροπια δεν ειναι δική μας δουλειά να το λύσουμε ειδικά αν ο απέναντι δεν έχει καμία διάθεση για αυτοκριτική.

Δε ξέρω πως την έχουν δει ορισμένοι και ορισμένες αλλα πρέπει να αλλάζουμε συνεχώς.... προς το καλύτερο.

Οσο για τα γεμιστά..... ας φτιάξει μια ομελέτα να φάει. Σε 5 λεπτά έχω μια πολύ καλή έτοιμη. Άσε τη μαμά να πάει στη μαμά της τα γεμιστά θα έλεγα στο παιδί εμεις θα φάμε κάτι αλλο. Βγάλε το ξύλο φέρε κοκκινες πράσινες πιπεριές... λάδι έχουμε αλατάκι πιπεράκι και λίγο γαλοπούλα τριμένη! ;)

Με τον όρο (αν μπορουσε βεβαια η γυναίκα) να μας φτιάξει μια ωραια τυρόπιτα ! Και αυτο σαν χιουμορ θα το έλεγα.... αυτος ειναι ο γουρούνι ο άνθρωπος τελείως... ξύλο απελέκητο ουτε απο χιούμορ καταλαβαινουν αυτοι ούτε απο διαλλακτικότητες.

Εγω δε προκειται να μπλεξω σε τέτοιες καταστάσεις και ας μη παντρευτώ και ποτέ. Δε πειράζει. Θα κάνω άλλα καλά και πράγματα. Λέμε τωρα.

Γενικά οι ΙΔΙΟΡΥΘΥΜΟΙ μονοκοματοι ανθρωποι με εκνευρίζουν απο ενα σημείο και μετά.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,611 μηνύματα.
Τι το ψάχνετε ;ο τύπος ήταν τσιγκούνης, ελεγκτικός, χειριστικός σίγουρα θα είχε δώσει δείγματα τέτοιας συμπεριφορά ς σε πολλές πτυχές του κοινού τους βίου
. . . Από αυτούς τους ανθρώπους που η συμβίωση μαζί τους είναι ανυπόφορη, αλλά που οι συγγενείς λένε " Μη χαλάς το σπίτι σου , την Αγία οικογένεια ".
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
από τσιγκουνιά δεν τα έδωσε τα γεμιστά;;;
Δεν κατάλαβα τον λόγο, νόμιζα πως ήταν στα μαχαίρια

Nαί ειναι στα μαχαίρια... του έφαγε τα χωράφια η μαμά της γυναικας του.

Και ειναι θανάσιμος εχθρός :laugh: :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι το ψάχνετε ;ο τύπος ήταν τσιγκούνης, ελεγκτικός, χειριστικός σίγουρα θα είχε δώσει δείγματα τέτοιας συμπεριφορά ς σε πολλές πτυχές του κοινού τους βίου
. . . Από αυτούς τους ανθρώπους που η συμβίωση μαζί τους είναι ανυπόφορη, αλλά που οι συγγενείς λένε " Μη χαλάς το σπίτι σου , την Αγία οικογένεια ".

Εδω υπάρχει σοβαρός λόγος χωρισμού εννοείται. Καλυτερα να φυγει η κοπέλα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top