Δίπλωμα οδήγησης

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αν κοπεις πρεπει να κανεις αλλα 2 μαθηματα οποτε λογικα θα πληρωσεις και αυτα!

εμενα παντως δηλωσε κατηγορηματικα πως δεν θα ζητουσε ευρω παραπανω. ακομα κι ετσι ομως τα 100 και 150 ευρω που ακουω δεν τα φτανεις με 2 μαθηματα. αν ο δασκαλος πιστευει οτι εισαι ετοιμος και κοπηκες απο ατυχια ή απο υπερβολικο ζηλο του εξεταστη μπορει να γραψει κι ετσι τις ωρες.
αν παλι οντως τα χρειαζεται καποιος ας κανει τα παραπανω μαθηματα, ειναι καλυτερο να λαδωσει δηλαδη και να τα χαρισει σε διεφθαρμενα ατομα, απο το να μαθει κατι παραπανω; ουτως ή αλλως ο,τι μαθαινεις στην σχολη ειναι απλα το ελαχιστο για να βγεις στον δρομο. το οτι ο νομος εχει ελαχιστο αριθμο μαθηματων δεν σημαινει οτι ολοι μολις κανουν αυτα ειναι ετοιμοι, οπως καποιοι θα χρειαστουν και λιγοτερα. μακαρι να ειχα τα λεφτα να κανω και αλλα μαθηματα, να παω με τον δασκαλο στην σχολη μου, σε καποια αλλα μερη που θα ηθελα, να κανω παρκινγκ σε αληθινες συνθηκες κλπ. δυστυχως δεν εχω, οποτε αναγκαστικα θα τα κανω με τον φιλο μου, που ευτυχως ειναι ο πιο ψυχραιμος ανθρωπος του κοσμο, καθως φωνες σε νεο οδηγο για εμενα ειναι απαγορευτικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Πριν λιγο εδινα για διπλωμα οδηγησης πορεια και κοπηκα. Ο λογος ηταν επειδη ειχα ξεχασει την ταυτοτητα μου (holly shit). Μιλησα με τον δασκαλο και μου ειπε ότι τα παραβολα είναι 10 ευρω. Αυτό που με προβληματισε είναι το διαστημα που θα περασει για να εξεταστω.

Μου ειπε ότι επειδη κοπηκα λογω ταυτοτητας θα εξεταστω παλι σε 2 μηνες. Εχτες μου ειχε πει ότι εάν κοπω λογω κακης πορειας θα επανεξεταστω σε περιπου 1 μηνα. Αυτό με εβαλε σε υποψιες και σκεψεις για κλικα... Αν κοβομουν από κακη πορεια θα πληρωνα 110 ευρω παραβολα. Εδώ του ΄΄ξεφευγουν΄΄ 100 ευρω (110-10=100). Μαλλον το παει τοσο μακρυα για να μου ζητησει να ξανακανω μαθηματα επειδη εχει περασει πολυς καιρος και χρειαζομαι ένα φρεσκαρισμα (μαλ@κιες, μια χαρα ξερω να οδηγαω). Και καπως ετσι θα βγαλει τα σπασμενα!

Ισχυει οντως κατι τετοιο; Δηλαδη να αυξανεται η χρονικη διαρκεια απο οτι συνηθως μεχρι την επομενη εξεταση επειδη δεν ειχες μαζι σου αποδεικτικο στοιχειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει κάτι επίσημο που να λέει το ποσό που χρειάζεται στα παράβολα για επανεξέταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά σε λίγες μέρες έχω πορεία. Ρώτησα τον δάσκαλο αν θα πρέπει να λαδώσω για να το πάρω και μου είπε όχι. Σκέφτηκα για να το λέει αυτός κάτι θα ξέρει. Επίσης ξέρω αρκετά άτομα που το πήραν χωρίς να λαδώσουν. Τελικά τι ισχύει? Μήπως το λάδωμα δεν είναι τόσο απαραίτητο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Nομιζω πως το λαδωμα ισχυει μονο στην αθηνα,στην επαρχια δεν εχω ακουσει κανενα να λαδωνει για να παρει το διπλωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Nομιζω πως το λαδωμα ισχυει μονο στην αθηνα,στην επαρχια δεν εχω ακουσει κανενα να λαδωνει για να παρει το διπλωμα.
Ναι ου! Στην επαρχία είμαστε ηθικά στοιχεία. Χα. Χα. Χα.
Απλά ίσως είναι λίγο μικρότερο το ποσό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Μήπως το λάδωμα δεν είναι τόσο απαραίτητο?

Την απάντηση μπορείς να την δώσεις μόνο εσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
καταλαβα...ευχαριστω για τις απαντησεις.Αυτο το λαδωμα μου προκαλει αφορητη στεναχωρια....ποτε επιτελους θα γινουμε κρατος σωστο που σεβεται τους πολιτες του?:(


Ναι ενταξει δεν αντιλεγω σε αυτο αλλα ρε παιδια 3 κινησεις παρκαρισμα? Ημαρτον δηλαδη. Ουτε τωρα που μαι χρονια οδηγος δεν παρκαρω με 3 κινησεις! Πρεπει να χω απλα για να το βαλω με τη μια. Το παρακανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Υπαρχει ενα application κι εχει τεστακια θεωριας. Παρα το οτι οδηγω ποσα χρονια, το χω κατεβασει και ανανεωνω τις γνωσεις μου στα σηματα, γιατι κακα τα ψεμματα θα το δειτε κι εσεις, οσα μαθατε στα σηματα σπανια θα τα συναντησετε ολα αυτα. Μερικα εγω δεν τα χω συναντησει ποτε κι οπως ειναι φυσικο επομενο, τα χω ξεχασει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παιδιά σε λίγες μέρες έχω πορεία. Ρώτησα τον δάσκαλο αν θα πρέπει να λαδώσω για να το πάρω και μου είπε όχι. Σκέφτηκα για να το λέει αυτός κάτι θα ξέρει. Επίσης ξέρω αρκετά άτομα που το πήραν χωρίς να λαδώσουν. Τελικά τι ισχύει? Μήπως το λάδωμα δεν είναι τόσο απαραίτητο?

Φυσικα και δεν ειναι απαραιτητο, ποιος το λεει αυτο?? Ειναι που θα πεσεις, δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδιά ,λένε πως κόβουν πολλούς 18άρηδες. Ετοιμάζομαι να δώσω. Αληθεύει ή ... ?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι εγώ στα 18 έδωσα και το πήρα με την πρώτη. Αν τα κάνεις σωστά δεν θα σε κόψουν επειδή είσαι 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Στη δική μου περίπτωση, εκανα 6 μαθήματα παραπάνω, και το πηρα χωρίς να λαδωσω :) αν ξέρεις να οδηγείς, να είσαι προσεκτικός, τοτε δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι! Καθαρό μυαλό κ ολα θα πανε καλά! Αν δεν αισθάνεσαι απόλυτα ετοιμος, θα σου συνιστούσα να κάνεις λιγα μαθήματα παραπάνω, αλλά η επιλογή είναι δικη σου φυσικά. Οι φιλοι μου το πηραν στα 18 τους, επίσης χωρίς λαδι. Εγω μια μερα πριν 20αρισω, αλλά ανετα με έκανες για 18αρη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Παιδιά ,λένε πως κόβουν πολλούς 18άρηδες. Ετοιμάζομαι να δώσω. Αληθεύει ή ... ?!
Όχι δεν έχει να κάνει με θέμα ηλικίας.Προφανώς αναφέρεσαι στην πρακτική εξέταση (πορεία,παρκάρισμα,οπισθογωνία) σχεδόν όλοι τη περνούν με την πρώτη φορά ,πρέπει να κάνει κάποιος αρκούδες για να κοπεί.Τα θεωρητικά αν τα διαβάσεις τα περνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Την άλλη Τετάρτη δίνω σήματα και στη σχολή οδηγών δεν πρόκειται να κάνουμε μαθήματα θεωρίας, μου έδωσαν ένα βιβλίο και μου είπαν να πάω να δώσω. Τα περισσότερα είναι πολύ εύκολα κι απλά, αν και υπάρχουν πράγματα που έπρεπε να τα ψάξω στο ίντερνετ για να τα καταλάβω (είμαι τελείως άσχετη, τώρα ξεκίνησα). Έχω αγχωθεί γιατί θέλω να τα περάσω με την πρώτη, είναι εφικτό κάτι τέτοιο? :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Την άλλη Τετάρτη δίνω σήματα και στη σχολή οδηγών δεν πρόκειται να κάνουμε μαθήματα θεωρίας, μου έδωσαν ένα βιβλίο και μου είπαν να πάω να δώσω. Τα περισσότερα είναι πολύ εύκολα κι απλά, αν και υπάρχουν πράγματα που έπρεπε να τα ψάξω στο ίντερνετ για να τα καταλάβω (είμαι τελείως άσχετη, τώρα ξεκίνησα). Έχω αγχωθεί γιατί θέλω να τα περάσω με την πρώτη, είναι εφικτό κάτι τέτοιο? :worry: :worry:

Τα σήματα είναι το εύκολο κομμάτι, εγώ τα πέρασα με την πρώτη! Η πορεία είναι το παλούκι... :mad:

Δύο φορές κόπηκα, τώρα περιμένω να βγει πάλι ημερομηνία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
δυο φορές? :worry: ωχ ωχ!! καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Οι τιμές περίπου πόσο κυμαίνονται αυτή την περίοδο, για δίπλωμα αυτοκινήτου, γενικά; Ξέρω πως είναι ανάλογα το που θα πας, αλλά λογικά θα υπάρχει ένα εύρος τιμών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εδώ στην Πάτρα που πήγα και ρώτησα επειδή θα πάω μαζί με ένα φίλο μας το αφήνει 500€ μόνο το αυτοκίνητο και 700€ αυτοκίνητο+μηχανάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εδώ στην Πάτρα που πήγα και ρώτησα επειδή θα πάω μαζί με ένα φίλο μας το αφήνει 500€ μόνο το αυτοκίνητο και 700€ αυτοκίνητο+μηχανάκι
Αυτή είναι η κανονική ταρίφα εδώ Θεσσαλονίκη, ίσως να βρεις και με 450 το αμάξι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top