Διαστρεβλώνει το πορνό την άποψή μας για τον έρωτα;

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
Όπως τα λες είναι αγαπητέ.. Και μη ξεχνάμε ότι πολλοί μα πάρα πολλοί άντρες, ειδικά νεαρής ηλικίας, μπορούν να γίνουν ακόμα και σεξουαλικά βίαιοι βλέποντας ανάλογα "σενάρια" στις εν λόγω ταινίες..
Αυτό μου βγάζει λίγο το «η βία στα βιντεοπαιχνίδια κάνει τους νέους βίαιους».

Αν ο άνθρωπος που θα συνευρεθεί μαζί σου σεξουαλικά δεν σε ρωτήσει για το αν σου αρέσει κάτι τέτοιο ή γενικά τι σου αρέσει είναι μαλάκας και δεν φταίνε οι πορνοταινίες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα τώρα, αν η σχέση μου έβλεπε πορνό (χωρίς να το ξέρω) θα έπαιρνε πόδι με συνοπτικές διαδικασίες. Αυτονόητο νομίζω.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,964 μηνύματα.
αν είσαι καιρό σε μια σχέση, βαριέσαι. θες και κάτι διαφορετικό να σου εξάψει το ενδιαφέρον και την φαντασία. τουλάχιστον έτσι θυμάμαι από παλιά, όταν έκανα σεξ.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
spoiler alert :Η σχέση σας πολύ πιθανόν θα έβλεπε κρυφά πορνό ή θα ξεροστάλιαζε στο ινσταγκραμ ή real life με κάποιον/κάποια.

Νομίζω πως αυτά είναι low key ανασφάλειες που έχει κάποιος στο οτι δεν είναι αρκετός και θέλει την επιβεβαίωση απο τον άλλον 24/7.
Γιαυτό και η μανία με το πορνό είναι στην πραγματικότητα ζήλεια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
spoiler alert :Η σχέση σας πολύ πιθανόν θα έβλεπε κρυφά πορνό ή θα ξεροστάλιαζε στο ινσταγκραμ ή real life με κάποιον/κάποια.

Νομίζω πως αυτά είναι low key ανασφάλειες που έχει κάποιος στο οτι δεν είναι αρκετός και θέλει την επιβεβαίωση απο τον άλλον 24/7.
Γιαυτό και η μανία με το πορνό είναι στην πραγματικότητα ζήλεια.

ή να τους κυνηγούσε να την γαμάνε κάθε μέρα.... ενω το 2 φορες σεξ τη βδομάδα 2 φορές αυνανισμο με τσοντούλα κάθεται πιο καλά. Εινα αυτο που λένε... ε ασε με και μενα να εχ λιγο χρονο με τον εαυτο μου :dance3:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Ζούμε σε μια εποχή που βρίθει εικόνων .. Δε βλέπω που είναι το κακό αν υπάρχει κοινή συναίνεση μεταξύ ενηλίκων να ερεθιστούν αμφότεροι με κάποιο πλάνο.. Το κακό θα είναι να τους έχει γίνει εθισμός και να μη μπορούν να λειτουργήσουν αλλιώς. Δε βλέπω τίποτε το εκφυλιστικο στο να εμπλουτίσει κανείς την ερωτική του ζωή και με άλλες πρακτικές.. Αρκεί να μην αισθανθεί πίεση και χειραγώγηση για να το κάνει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ε πες τα. Έλεος πια.

Δε χρειάζεται να ξέρουμε και οτιδήποτε κανει η συντροφος μας αρκει να μην ειναι κέρατο. Εβαλε να δει μια τσοντα και να χαιδευτει μόνη της. Ερεθιζομαι και μονο που το σκέφτομαι.... :laugh::laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ζούμε σε μια εποχή που βρίθει εικόνων .. Δε βλέπω που είναι το κακό αν υπάρχει κοινή συναίνεση μεταξύ ενηλίκων να ερεθιστούν αμφότεροι με κάποιο πλάνο.. Το κακό θα είναι να τους έχει γίνει εθισμός και να μη μπορούν να λειτουργήσουν αλλιώς. Δε βλέπω τίποτε το εκφυλιστικο στο να εμπλουτίσει κανείς την ερωτική του ζωή και με άλλες πρακτικές.. Αρκεί να μην αισθανθεί πίεση και χειραγώγηση για να το κάνει

Ε ναί.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
ή να τους κυνηγούσε να την γαμάνε κάθε μέρα.... ενω το 2 φορες σεξ τη βδομάδα 2 φορές αυνανισμο με τσοντούλα κάθεται πιο καλά. Εινα αυτο που λένε... ε ασε με και μενα να εχ λιγο χρονο με τον εαυτο μου :dance3:
Τέτοιες καταπιέσεις δεν έχουν ποτέ αίσιο τέλος, και όποιος λέει αυτό για το πορνό νομίζω δεν τελειώνει εκεί σχεδόν ποτέ αλλά θα χει θέμα και να κοιτάξει ο άλλος, θα βλέπει σόσιαλ μίντια αν έκανε φόλοου κτλ κτλ.
Λες και ο άλλος αν θέλει να σου κάνει μαλακία δεν θα βρεί ένα σωρό τρόπους.
Αν νιώθεις not enough σε μια σχέση σηκώνεσαι και φεύγεις, δεν καταπιέζεις τον άλλον στο πως θα την βρίσκει μόνος του.

Anyway, αυτά για όσους καταπιέζουν, για όσους δεν το θέλουν και το κόβουν μαχαίρι όντως μόλις μάθουν πως ο άλλος βλέπει πορνό, είναι δικαίωμα τους να μην γουστάρουν και να φύγουν.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να ξέρουμε και οτιδήποτε κανει η συντροφος μας αρκει να μην ειναι κέρατο. Εβαλε να δει μια τσοντα και να χαιδευτει μόνη της. Ερεθιζομαι και μονο που το σκέφτομαι.... :laugh::laugh:
ΓΟΥΣΤΟ ΣΟΥ

Θα έτρωγε χωρισμό στα μούτρα!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Τέτοιες καταπιέσεις δεν έχουν ποτέ αίσιο τέλος, και όποιος λέει αυτό για το πορνό νομίζω δεν τελειώνει εκεί σχεδόν ποτέ αλλά θα χει θέμα και να κοιτάξει ο άλλος, θα βλέπει σόσιαλ μίντια αν έκανε φόλοου κτλ κτλ.
Λες και ο άλλος αν θέλει να σου κάνει μαλακία δεν θα βρεί ένα σωρό τρόπους.
Αν νιώθεις not enough σε μια σχέση σηκώνεσαι και φεύγεις, δεν καταπιέζεις τον άλλον στο πως θα την βρίσκει μόνος του.

Anyway, αυτά για όσους καταπιέζουν, για όσους δεν το θέλουν και το κόβουν μαχαίρι όντως μόλις μάθουν πως ο άλλος βλέπει πορνό, είναι δικαίωμα τους να μην γουστάρουν και να φύγουν.

Συμφωνώ παρα πολυ..

Δεν είναι και κτήμα σου η άλλη αμα γενικά δεν κάνει πραγματα να ευτελιζει τη σχέση όπως να φλερτάρει με άλλους και να σε κερατωνει εκεί ναι χωρίζεις. Αλλά όχι τώρα να βλέπει τσόντα η να χει και κανα sex toy δεν έχω θέμα ειλικρινά.

Αρκεί να μη με κυνηγουσε καμια μερα με κανα πλαστικο ματζαφλαρι γιατί θα της την έκοβα την εξήγηση ότι εγώ δεν είμαι για τέτοια αμα θέλει τα αλλά.
. Καλώς 😄😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΓΟΥΣΤΟ ΣΟΥ

Θα έτρωγε χωρισμό στα μούτρα!

Πωπω εντάξει ρε ερι... Μην εισαι και τόσο σκληρή χαλάρωσε.

Και κάτι θα γίνει θα καταλάβει και ο άλλος ότι τον είχες για πλακα και θα φυγει.

Ο ναρκισσισμός φαίνεται και από το τρόπο που φέρεσαι στον άλλον αν τον χωρίζεις για ηλίθιους λόγους δεν είναι το δικό σου ρομπότ ξέρεις.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν ένα ζευγάρι βλέπουν μαζί πορνό, είναι κατακριτέο;

1708794170172.png
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Εγώ λέω, οχι για το πορνο, αλλά γενικώς η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι πεδίο προς διερεύνηση. Πάντα θα ανακαλύπτεις πράγματα για τον εαυτό σου που δεν τα φανταζόσουν. Για αυτό ας μην είμαστε απόλυτοι του τύπου" Ααα εγω αυτό δεν.. Πρόκειται "
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγώ λέω, οχι για το πορνο, αλλά γενικώς η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι πεδίο προς διερεύνηση. Πάντα θα ανακαλύπτεις πράγματα για τον εαυτό σου που δεν τα φανταζόσουν. Για αυτό ας μην είμαστε απόλυτοι του τύπου" Ααα εγω αυτό δεν.. Πρόκειται "

Ε καλά ένας νάρκισσος δε θέλει και πολυ να σε στείλει. Μόλις δεν του κανεις αυτά που θέλει. Του αρέσει να δημιουργεί σχέσεις εξουσιαστικου τυπου για να έχει το πανω χέρι και να απειλεί με χωρισμους.

Οταν λέω εγώ μακρυά από τέτοια άτομα θα στο βγάλουν ξινό...

Το πορνο είναι απλά η προφαση. Μη τρελαθουμε και τελείως καύλωσε η άλλη είδε μια τσόντα γδύθηκε και άρχισε να παιζει μόνη της. Θα δώσει και αναφορά επειδή έχει συντροφο ;

Άλλο αυτό. Το ένα άκρο είναι το άλλο είναι να γίνεις cuckold husband που βέβαια αν δεν το χεις μέσα σου δε γίνεσαι. Σε τέτοια πεδια προς διερεύνηση τρώει Χ και συμφωνώ.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Εγώ λέω, οχι για το πορνο, αλλά γενικώς η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι πεδίο προς διερεύνηση. Πάντα θα ανακαλύπτεις πράγματα για τον εαυτό σου που δεν τα φανταζόσουν. Για αυτό ας μην είμαστε απόλυτοι του τύπου" Ααα εγω αυτό δεν.. Πρόκειται "
Αυτή η εμμονή με τη σεξουαλικότητα είναι απότοκο της εμμονής του σύγχρονου ανθρώπου με τον υλισμό και, ναι, προφανώς είναι ο ορισμός του εκφυλισμού. Το να κάθεται ο άλλος ή η άλλη σχεδόν 24/7 να σκέφτεται τι καινούριο να κάνει στο κρεβάτι, όπως το να βρίσκει με τι καινούριο θα ικανοποιείται κάθε φορά ρέπει προς τη σεξομανία.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Στις αποκλειστικές μακροχρόνιες σχέσεις θεωρώ πως πρέπει να διανθιζεις τον ερωτικό τομέα για να αποφύγεις τη ρουτίνα με διάφορες εμπνεύσεις.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ο ναρκισσισμός φαίνεται και από το τρόπο που φέρεσαι στον άλλον αν τον χωρίζεις για ηλίθιους λόγους δεν είναι το δικό σου ρομπότ ξέρεις.
Καθόλου ναρκισσιστικό δεν είναι το να μην δέχεσαι ότι ο σύντροφός σου θέλει εν αγνοία σου να βλέπει πορνό. Ναρκισσιστικό είναι να θες να του το επιβάλεις. Απλώς σηκώνεσαι και φεύγεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αυτή η εμμονή με τη σεξουαλικότητα είναι απότοκο της εμμονής του σύγχρονου ανθρώπου με τον υλισμό και, ναι, προφανώς είναι ο ορισμός του εκφυλισμού. Το να κάθεται ο άλλος ή η άλλη σχεδόν 24/7 να σκέφτεται τι καινούριο να κάνει στο κρεβάτι, όπως το να βρίσκει με τι καινούριο θα ικανοποιείται κάθε φορά ρέπει προς τη σεξομανία.

Ένα πηδημα έχουμε να ευχαριστιομαστε αμα το κάνουμε και αυτό μια φορά το μήνα... Σωθήκαμε.
 
Top