Διαστρεβλώνει το πορνό την άποψή μας για τον έρωτα;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Καθόλου ναρκισσιστικό δεν είναι το να μην δέχεσαι ότι ο σύντροφός σου θέλει εν αγνοία σου να βλέπει πορνό. Ναρκισσιστικό είναι να θες να του το επιβάλεις. Απλώς σηκώνεσαι και φεύγεις.
Σαφώς και δεν εννοούσα το 24/7 που είπες .. Αλίμονο ο εθισμοί βλάπτουν.. Και όχι δε μπορώ να συνδέσω το σεξ με τον υλισμό. Δεν είναι ανάγκη να βλέπουμε τα πάντα υπό το πρίσμα ιδεολογικής θεώρησης
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Που είναι το κακό να είναι κάποιος σεξομανής;
Για εμένα είναι, για τους λόγους που εξήγησα πάνω, την στροφή του κόσμου στον υλισμό δηλαδή, κάτι που θεωρώ αρνητικό. Δεν κάθομαι να ασχοληθώ με τον καθένα που το κάνει (αυτό θα ήταν κατινιά), το εξετάζω σαν κοινωνικό φαινόμενο/τάση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Καθόλου ναρκισσιστικό δεν είναι το να μην δέχεσαι ότι ο σύντροφός σου θέλει εν αγνοία σου να βλέπει πορνό. Ναρκισσιστικό είναι να θες να του το επιβάλεις. Απλώς σηκώνεσαι και φεύγεις.

Απλά σηκώνεσαι και φευγεις ναι... Και που το βλεπεις απλά εμένα μ λέει πολλα.

Μου λέει καταρχάς ότι παραπλανησες τον άλλο άνθρωπο ότι θα είσαι σταθερός χαρακτήρας ένιωσε συναισθηματικά και εσυ τώρα για ηλίθιους λόγους τη χωρίζεις επειδή δεν είναι τικ το κουτάκι αυτό που έχεις ορίσει. Ουτε καν να τη ρωτήσεις αν αυτό την ευχαριστεί και ενώ είναι α κακό για σένα ουτε τιποτα.

Για μένα είναι ναρκισσισμός να χωρίζεις για ηλίθιους λόγους κ το να φευγεις προφανως και είναι έμμεσους χειρισμός... Του στυλ μη το κάνεις αυτό να μη φυγω υποβόσκει... ε δεν θα δείρεις και την άλλη αυτό έλειπε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για εμένα είναι, για τους λόγους που εξήγησα πάνω, την στροφή του κόσμου στον υλισμό δηλαδή, κάτι που θεωρώ αρνητικό. Δεν κάθομαι να ασχοληθώ με τον καθένα που το κάνει (αυτό θα ήταν κατινιά), το εξετάζω σαν κοινωνικό φαινόμενο/τάση.

Είναι γιατί σε ρωτάει; μήπως επειδή εσυ δεν είσαι έτσι ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Να πω μια αλήθεια ίσως την πιο ωμή και χύμα που έχω πει ποτέ στο φόρουμ; Θα μου επιτρέψετε; Μέσα σε μια φράση.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Πώς δεν είμαι; Δεν κατάλαβα τι με ρώτησες.

Γιατί είναι κακό σε ρωτάει... Μηπως επειδή εσυ μπορεί να θες να φτιάχνεσαι μια φορά πχ τις δέκα μέρες ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για όποιον σέβεται αυτήν που επέλεξε εξαρχής το " Απλά σηκώνομαι και φευγω δεν υπάρχει" Μιλάμε για σοβαρους λόγους απιστίες κακοποίηση κτλ μην αρχίζουμε τώρα τι του φαίνεται του καθενός στραβό.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιατί είναι κακό σε ρωτάει... Μηπως επειδή εσυ μπορεί να θες να φτιάχνεσαι μια φορά πχ τις δέκα μέρες ;
Κοίτα, αυτό είναι αρκετά προσωπικό για να στο απαντήσω.
Πάντως, προφανώς δεν λέω ότι το σεξ είναι κακό. Όμως εγώ το βλέπω και βάσει θρησκείας/φιλοσοφίας. Και εννοείται ότι δεν είμαι «τέλειος» ή κάτι τέτοιο, η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας με πειρασμούς και λάθη (και έχω κάνει πολλά), στα οποία πρέπει να καλλιεργείς κάποια εγκράτεια. Δεν λέω ρε παιδί μου να γίνεις μοναχός, αλλά μια κάποια ισορροπία μεταξύ ύλης και πνεύματος. Αυτό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Κοίτα, αυτό είναι αρκετά προσωπικό για να στο απαντήσω.
Πάντως, προφανώς δεν λέω ότι το σεξ είναι κακό. Όμως εγώ το βλέπω και βάσει θρησκείας/φιλοσοφίας. Και εννοείται ότι δεν είμαι «τέλειος» ή κάτι τέτοιο, η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας με πειρασμούς και λάθη (και έχω κάνει πολλά), στα οποία πρέπει να καλλιεργείς κάποια εγκράτεια. Δεν λέω ρε παιδί μου να γίνεις μοναχός, αλλά μια κάποια ισορροπία μεταξύ ύλης και πνεύματος. Αυτό.


:D

Hλια μια φορα την εβδομάδα ειναι το λιγότερο !!!! Δε σημαινει οτι όποιος και όποια θελει παραπάνω και ενδιαφέρον σε αυτο το τομέα θα σου πηδηχτεί με άλλους. Αυτο ειναι στερεότυπο.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
αλλά μια κάποια ισορροπία μεταξύ ύλης
Γιατί το σέξ είναι ύλη;

Αν εμένα με διεγείρει κάποιος εγκεφαλικά και λόγω αυτού θέλω μέρα νύχτα να κάνω σεξ μαζί του αυτό έχει υλική υπόσταση για σένα και είναι κατακριτέο;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος διαφέρει σε θέματα libido από άλλους και έχει διαφορετική θεώρηση του κόσμου και καλό θα είναι να βρίσκει σε αυτόν τον τομέα συμβατούς ανθρώπους .Αλλιώς θα νιώθει εγκλωβισμένος σε σχέσεις που δεν του ταιριάζουν
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Θα το πω κι ας σπασουν και τα πλακάκια:

Αμα δεν ερωτευτείς μέχρι κόφτη, μια φυσιολογική, χειροπιαστή, γυναίκα, όσες τσόντες και να δεις, απο ιεραποστολικό μέχρι sounding/edging, ποτέ δε θα καταλάβεις πόσο κάγκελο μπορεί να σου γίνει.

ΥΓ: Τελικά δεν έβρισα γιατι ειδα οτι βλέπουν το θεμα και ανηλικα απο κατω στους αναγνωστες και δε γουστάρω.

ΥΓ2: Επιμορφωτικό να είναι, εθισμός να μη γίνει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.
Θα το πω κι ας σπασουν και τα πλακάκια:

Αμα δεν ερωτευτείς μέχρι κόφτη, μια φυσιολογική, χειροπιαστή, γυναίκα, όσες τσόντες και να δεις, απο ιεραποστολικό μέχρι sounding/edging, ποτέ δε θα καταλάβεις πόσο κάγκελο μπορεί να σου γίνει.

ΥΓ: Τελικά δεν έβρισα γιατι ειδα οτι βλέπουν το θεμα και ανηλικα απο κατω στους αναγνωστες και δε γουστάρω.
Καλά, ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Τι σχέση έχει ο έρωτας με αυτές τις αηδίες;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ιεραποστολικό μέχρι sounding/edging
Επίσης, τι γλώσσα μιλάτε;🥲
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιατί το σέξ είναι ύλη;

Αν εμένα με διεγείρει κάποιος εγκεφαλικά και λόγω αυτού θέλω μέρα νύχτα να κάνω σεξ μαζί του αυτό έχει υλική υπόσταση για σένα και είναι κατακριτέο;
Είπα, ισορροπία πνεύματος - ύλης. Υλισμός, τώρα, δεν είναι να κάνεις κάθε μέρα σεξ με έναν άνθρωπο (ίσα ίσα, αυτό είναι ιδανικό κιόλας), αλλά το να μένεις στα υλικά και να απορρίπτεις τα πνευματικά (το σεξ είναι μόνο μια πτυχή, απλώς επικεντρωνόμαστε σε αυτό γιατί «πουλάει» περισσότερο.)
Και δεν κατακρίνω (μπορεί να φαίνεται έτσι) ή, αν κατακρίνω, κατακρίνω τότε και τον εαυτό μου, γιατί -όπως έγραψα και παραπάνω- δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση. Αλλά στην εποχή μας υπάρχει τρελή επικέντρωση στο σεξ και απομυθοποίηση του έρωτα, σαν συναίσθημα. Χώρια τις πόσες περιπτώσεις που βλέπουμε να κερατώνει ο ένας τον άλλον, να μένουν μαζί από συνήθεια, να αμφισβητείται με πάθος η μονογαμία κ.λπ. Ε, όλα αυτά πιστεύω ότι είναι συνέπειες (και) της υλιστικής θεώρησης των πραγμάτων.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Καλά, ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Τι σχέση έχει ο έρωτας με αυτές τις αηδίες;
Εγω είπα μια κουβέντα. Δεν περιμενω ούτε να την καταλάβουν όλοι, ούτε και θέλω να την καταλάβουν όλοι.

Στα 20 δείτε τσόντες και μάθετε πράγματα. Στα 30/40, να φτιάχνεστε μονο απο έρωτα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ούτε έχω δει ποτέ, ούτε και θα δω..
Και δεν το θεωρώ και σωστό τόπο για να μάθει κανείς, ίσα ίσα, το αντίθετο.
Όταν κάνετε έρωτα με το αγόρι σου όμως, και τον ρωτησεις

"Που έμαθες Αλκιβιάδη να τρως έτσι κωλαράκια",

να σου πει

"έφαγα της συμφοιτήτριάς μας της Μαρίας, πριν απο σένα, φίλα με στο στόμα λιγάκι, σε θέλω"

ΚΑΙ ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΙΛΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ.

Ενω αμα είχε δει σε τσοντουλα και το είχε μαθει, θα ταν καθαρά τα χειλάκια του.


Εκτος αν τον θες ΚΑΙ παρθένο.


ΥΓ: Συγγνωμη, δεν αντεχα, έπρεπε να τα πω.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Top