Διατροφικές συνήθειες και ευεξία

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα ! :thumbup: :thanku: Πολυ καλα κανεις!
Η διατροφη γενικα ειναι και η σχεση που εχουμε με το σωμα μας,εαν ειμαστε ανετα και νιωθουμε καλα,τοτε γιατι να φτανουμε στα ακρα?
Καλα ειναι ας πουμε αν ο αλλος ειναι επαγγελματιας αθλητης,εκει εχει αλλες αναγκες και ειναι λογικο.
Πολυ ωραια και τα σουβλακια και η σοκολατα,γνωμη μου ειναι το φαγητο να μας δινει απολαυση γενικα και οχι να πιεζομαστε.
Δεν μιλαμε για οταν καποιος εχει καποιο θεμα εκει κατοπιν συμβουλης γιατρου,οπως κανουμε σε ολα.
Μπραβο @Margarita 00 ! Καλωσηρθες!:thanku:
Αυτο ακριβώς !
Έχω διαστήματα που και την πρωτεΐνη μου θα πάρω και τα κοτοπουλάκια μου θα φαω και ολα αυτα γιατί δεν αισθανομαι εγω το σώμα μου καλά ..Νοιώθω οτι αρρωσταίνω ενα πράγμα ..
Αλλα εχει και περιόδους ειδικά το καλοκαιράκι που οσο να ναι τα αμαρτωλά θερμιδο-βόμβες κοκτέιλ θα τα πιούμε και τις ταβερνούλες μας θα απολαύσουμε και γενικα ειμαι τύπος που το φαγητό δεν θα με φρενάρει, ουτε να γίνω το σπαστικό της παρέας αλλά ουτε θα μου απαγορευση να απολαύσω αυτή!

Βέβαια όπως είπες δεν μιλάω για θεματα υγείας ή κιλών ..Αλλά και εκει οταν ολα γίνονται με μέτρο ειναι επιτρεπτά.
Τα ακρα ειναι που κανουν κακο οχι μονο στο σωμα μας αλλα και στην ψυχολογία μας !

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και θα τα λεμε σίγουρα απο εδώ!!!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτο ακριβώς !
Έχω διαστήματα που και την πρωτεΐνη μου θα πάρω και τα κοτοπουλάκια μου θα φαω και ολα αυτα γιατί δεν αισθανομαι εγω το σώμα μου καλά ..Νοιώθω οτι αρρωσταίνω ενα πράγμα ..
Αλλα εχει και περιόδους ειδικά το καλοκαιράκι που οσο να ναι τα αμαρτωλά θερμιδο-βόμβες κοκτέιλ θα τα πιούμε και τις ταβερνούλες μας θα απολαύσουμε και γενικα ειμαι τύπος που το φαγητό δεν θα με φρενάρει, ουτε να γίνω το σπαστικό της παρέας αλλά ουτε θα μου απαγορευση να απολαύσω αυτή!

Βέβαια όπως είπες δεν μιλάω για θεματα υγείας ή κιλών ..Αλλά και εκει οταν ολα γίνονται με μέτρο ειναι επιτρεπτά.
Τα ακρα ειναι που κανουν κακο οχι μονο στο σωμα μας αλλα και στην ψυχολογία μας !

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και θα τα λεμε σίγουρα απο εδώ!!!
Ακριβως! Μα ειναι οτι νιωθουμε εμεις ευχαριστα και μας φτιαχνει τη διαθεση,στο οτιδηποτε,ειτε ειναι φαγητο,ειτε διασκεδαση,ειτε κατι που αγορασαμε πχ ενα ρουχο,ενα ταξιδι,οτιδηποτε.
Ειναι να περναμε καλα τις στιγμες μας :thumbup:
Και γραφουμε και για θεματα ευεξιας,οτιδηποτε περα απο γυμναστικη και μαγειρικη,οτι ειδαμε ή διαβασαμε και μας αρεσε :)
Ακριβως οπως το εγραψες ειναι.Το μετρο και οτι μας δινει ευχαριστηση.
Οι πιεσεις και οι στερησεις οδηγουν στα εντελως αντιθετα αποτελεσματα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλα αμα συνεχισετε να τρωτε τοση φασολάδα... δεν θα ειναι το τέλειο μέρος χαχα πλακιτσα :D
Αυτο μπορείς να το δεις και αλλιώς ,οπου συμβαίνει κατι τέτοιο παει να πει οτι ο οργανισμός δουλεύει ρολόι :laugh:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μεσημεριανο μολις κοτοπουλο ψητο με πατατες και φετα :D

20210410_144443.jpg


Γυμναστικη σημερα περπατημα :)
Καλο μεσημερι σε ολους/ες παιδια! :)
Να περνατε ομορφα!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τέλειο φαίνεται !!
Καλή όρεξη και καλό περπάτημα , αφου πλεον μόνο αυτο μας εχει μεινει μεχρι να μας ανοιξουν τα γυμναστήρια :kill:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τέλειο φαίνεται !!
Καλή όρεξη και καλό περπάτημα , αφου πλεον μόνο αυτο μας εχει μεινει μεχρι να μας ανοιξουν τα γυμναστήρια :kill:
@Margarita 00 Ευχαριστω! Ναι εκανα και βαρακια προχθες αλλα ειπα καποιες μερες off και ξανα μετα απο βδομαδα τα βαρακια,τωρα περπατημα μονο,κανει καλο :)
Να περνας καλα! :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Lady M ανεβαζουμε φαγητα μας/γυμναστικη μας και γενικα οτι διαβασαμε και μας αρεσε περι ευεξιας,εισαι ευπροσδεκτη! :thumbup: Να περνας ομορφα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Aleksa @juste un instant @Memetchi ανεβαζουμε φαγητα μας/γυμναστικη μας/αρθρα μαγειρικης/γυμναστικης/ευεξιας/οτι ειδαμε και μας αρεσε! :) Ειστε ευπροσδεκτοι! :thumbup: Να περνατε ομορφα!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μου βάζεις εύκολα,λαχανοντολμάδες :P
Κι εγώ δεν την έτρωγα και την τρώω τώρα γιατί όπως είπε και η evanescence τη χυλωνω, βάζω και έναν κυβο κρέατος και μέσα λίγη φέτα, yummy!!!


Καλημερα κορίτσια! Τι έχει το μενου σας για σήμερα? Εγώ γιουβαρλάκια αυγολεμονο με μια φέτα ψωμάκι και το βράδυ έχω τοστ μπόμπα. Με τυρί και γεμαααατο λαχανικά! Wow! Α. Και γάλα! :D
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,346 μηνύματα.
Εγω κατι να τσιμπήσω ήθελα...

IMG_20210410_151907.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κι εγώ δεν την έτρωγα και την τρώω τώρα γιατί όπως είπε και η evanescence τη χυλωνω, βάζω και έναν κυβο κρέατος και μέσα λίγη φέτα, yummy!!!


Καλημερα κορίτσια! Τι έχει το μενου σας για σήμερα? Εγώ γιουβαρλάκια αυγολεμονο με μια φέτα ψωμάκι και το βράδυ έχω τοστ μπόμπα. Με τυρί και γεμαααατο λαχανικά! Wow! Α. Και γάλα! :D
εγω κοτοπουλο ψητο με πατατες και φετα,το ανεβασα :D τωρα για το βραδυ θα δω ή κοτοπουλο ή μακαρονια με κοτοπουλο.Αναλογα :D
Καλη ορεξη και να περνατε υπεροχα οικογενειακως! :thumbup:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
κι εγω κι εγω, η φετα/το ανθοτυρο μαζι ειναι υπεροχο φαγητο οντως! :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


εγω μπαμιες γιοκ:Dκαι αγκιναρες επισης,δεν ξερω τις συνδιασα με ασχημες εμπειριες :D και ναι τις αποφευγω,ολα τα υπολοιπα,ειλικρινα ολα τα υπολοιπα τα τρωω αδιαμαρτυρητα:D:clapping:
Μπάμιες κορίτσια αν σας αναγουλιαζουν οι ίνες στις φρεσκιες,μπορείτε να παίρνετε Μπάρμπα-Στάθης είναι νόστιμες! Εγώ βάζω ανιθο και καμμια φορά ρίχνω και στήθος κοτόπουλο και παιρνει άλλη γευση το φαι!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω κατι να τσιμπήσω ήθελα...

View attachment 79131
Ουαου!:clapping:Καταπληκτικο μιλαμε!
Καλη ορεξη @Valder και να εχεις ενα ομορφο απογευμα!
Μιλαμε περα απο πανδαισια γευσεων ειναι πανεμορφος χρωματικος συνδιασμος!:thumbup: Και τα σουσι και οι γαριδες μιλαμε καταπληκτικα ολα!!! Μπραβο!!!Ουαου!:clapup:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μπάμιες κορίτσια αν σας αναγουλιαζουν οι ίνες στις φρεσκιες,μπορείτε να παίρνετε Μπάρμπα-Στάθης είναι νόστιμες! Εγώ βάζω ανιθο και καμμια φορά ρίχνω και στήθος κοτόπουλο και παιρνει άλλη γευση το φαι!
θα δοκιμασω ναι με το κοτοπουλο αλλαζουν γευση ή το μοσχαρι/χοιρινο κοκκινιστο μαζι συνοδευτικο.Ωραια ιδεα! Καλα μπαρμπα σταθη παιρνω κι εγω:thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ω ρε μάνα μου. Για δίαιτα σε κόβω εσένα! Χαχαχαχα

ΥΓ. Τρελαίνομαι για γαρίδες!!
Η ζωη θελει καλοπεραση!!!:clapup:καλο απογευμα να εχεις!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω κατι να τσιμπήσω ήθελα...

View attachment 79131
Παίζει να είμαι και ο μοναδικός άνθρωπος που δεν έχω δοκιμάσει ΠΟΤΕ :scratchhead: οπότε δεν ξέρω αν είναι νόστιμα όλα αυτά ....
Kαλη όρεξη!

Εμείς εδω ψαράκι ,το εχω καθιερώσει καθε Σάββατο με ουγγαρέζα σαλατουλα και το βράδυ λέω να φτιάξω καμιά πίτσα να το κάψουμε όπως κάθε Σαββατόβραδο πλέον παρεα με το πρόγραμμα του Μεga :wheel:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Margarita 00 Ευχαριστω! Ναι εκανα και βαρακια προχθες αλλα ειπα καποιες μερες off και ξανα μετα απο βδομαδα τα βαρακια,τωρα περπατημα μονο,κανει καλο :)
Να περνας καλα! :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Lady M ανεβαζουμε φαγητα μας/γυμναστικη μας και γενικα οτι διαβασαμε και μας αρεσε περι ευεξιας,εισαι ευπροσδεκτη! :thumbup: Να περνας ομορφα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Aleksa @juste un instant @Memetchi ανεβαζουμε φαγητα μας/γυμναστικη μας/αρθρα μαγειρικης/γυμναστικης/ευεξιας/οτι ειδαμε και μας αρεσε! :) Ειστε ευπροσδεκτοι! :thumbup: Να περνατε ομορφα!
Βαρακια κανω που και που σε συνδυασμό με πιλατες αλλα αν δεν ανοίξει το γυμναστήριο δύσκολα κάνω μόνη μου σπίτι ..... πως άλλωστε αφου δεν εχω το κρεβάτι ...Τωρα μονο περπάτημα αν οχι καθημερινά λογο δουλειας , σίγουρα μερα παρα μέρα 7 χιλιομετρα ,γυμνάζουμε και σώμα και ψυχούλα :)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Πίτσα μεν (που έβγαλα από την κατάψυξη), σπιτική δε (με ζύμη χειροποίητη από μαμά), νοστιμότατη! :happy:

94891d9d022889.gif


Όχι αυτή που ανέβασα βέβαια- αφού την καθάρισα όλη μεμιάς, δεν έμεινε κομμάτι να φωτογραφίσω.:bleh:
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ωμό φαγητό δέχεστε; Η επόμενη μιάμιση εβδομάδα σε... 1000 λέξεις! :P
 

Συνημμένα

  • 10.4.2021.jpg
    10.4.2021.jpg
    672.7 KB · Εμφανίσεις: 103

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωμό φαγητό δέχεστε; Η επόμενη μιάμιση εβδομάδα σε... 1000 λέξεις! :P
Εσυ εισαι δικός μου ,ψυχαναγκασμος τακτοποίησης ακομα και το καρότσι του σουπερ μάρκετ :laugh: :laugh:

Μεξικάνικο Μιχ λαχανικών κορυφή ετσι ?Άνετα τρώω μόνο αυτο σε μορφή ριζότο ή κριθαροτο κάθε μέρα!!!

Καλοφαγοτα όλα !!!
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αν βγάλεις τις κόκα κόλες θα μπορούσε να ταν άνετα το καλάθι μου
Χωρίς Zero μου είναι σχεδόν αδύνατον να χωνέψω όλα αυτά τα πολύχρωμα λαχανικά. Άσε δε που είναι ένα είδος επιβράβευσης που κρατάω τη διατροφή μου, τις χαμηλές μου θερμίδες και τα νεύρα μου, under control. :P
Εσυ εισαι δικός μου ,ψυχαναγκασμος τακτοποίησης ακομα και το καρότσι του σουπερ μάρκετ :laugh: :laugh:

Μεξικάνικο Μιχ λαχανικών κορυφή ετσι ?Άνετα τρώω μόνο αυτο σε μορφή ριζότο ή κριθαροτο κάθε μέρα!!!

Καλοφαγοτα όλα !!!
Αχά, ψυχαναγκασμός παντού, εκτός το κεφάλι μου όπου επικρατεί ένα χάος. :laugh:
Ναι, είναι ό,τι πρέπει για το κοτόπουλο/μοσχάρι/σολομό ως συνοδευτικό, χαμηλό σε υδατάνθρακα για να με χορτάσει.

Σε ευχαριστώ πολύ!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παίζει να είμαι και ο μοναδικός άνθρωπος που δεν έχω δοκιμάσει ΠΟΤΕ :scratchhead: οπότε δεν ξέρω αν είναι νόστιμα όλα αυτά ....
Kαλη όρεξη!

Εμείς εδω ψαράκι ,το εχω καθιερώσει καθε Σάββατο με ουγγαρέζα σαλατουλα και το βράδυ λέω να φτιάξω καμιά πίτσα να το κάψουμε όπως κάθε Σαββατόβραδο πλέον παρεα με το πρόγραμμα του Μεga :wheel:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Βαρακια κανω που και που σε συνδυασμό με πιλατες αλλα αν δεν ανοίξει το γυμναστήριο δύσκολα κάνω μόνη μου σπίτι ..... πως άλλωστε αφου δεν εχω το κρεβάτι ...Τωρα μονο περπάτημα αν οχι καθημερινά λογο δουλειας , σίγουρα μερα παρα μέρα 7 χιλιομετρα ,γυμνάζουμε και σώμα και ψυχούλα :)
Πολυ καλα κανεις και τη γυμναστικη αυτη εστω το περπατημα ναι. Αν ανοιξουν τα γυμναστηρια εχεις πληθωρα ασκησεων και επιλογες και τον ειδικο να σε κατευθυνει.
Πολυ καλα μπραβο. Στα ιδια πλαισια κι εγω. Περπατημα περισσοτερο ναι και τα βαρακια να φανταστεις τα συνδιαζω ως φορτωμα με ψωνια σουπερ μαρκετ 😁μια χαρα γυμναστικη ειναι και αυτη. Αποσταση συν βαρος κουβαλημα μετα νιωθω σα να εκανα πολυμηχανημα οντως😂👍
Το ψαρι υπεροχο μαρεσει ναι.👍:)
Καλη συνεχεια και καλο βραδακι! Θα ανεβασω βραδυνο μετα ειναι εκπληξη! 😁
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωμό φαγητό δέχεστε; Η επόμενη μιάμιση εβδομάδα σε... 1000 λέξεις! :P
Τελειοοοοο! Μπραβο! Δειχνουν ωραια φαγητα!
Καλα οργανωση και στο καλαθι σουπερ μαρκετ ακομα? Ευγε!👍👍👍:) Α εγω δεν το εχω αυτο. Τα βαζω οπως μπουν τα τακτοποιω ομως στο σπιτι!😁😁
Τελειααααα ολα μπραβο σου! Και που μαγειρευεις μια χαρα!
Καλωσηρθες!👍😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πίτσα μεν (που έβγαλα από την κατάψυξη), σπιτική δε (με ζύμη χειροποίητη από μαμά), νοστιμότατη! :happy:

View attachment 79133

Όχι αυτή που ανέβασα βέβαια- αφού την καθάρισα όλη μεμιάς, δεν έμεινε κομμάτι να φωτογραφίσω.:bleh:
Αχ τελεια θα ηταν! Μπραβο!!!!!
Καλως ηρθες!
Να ανεβαζεις τα υπεροχα φαγητα σου! Και τη γατα βεβαιως! ;)
Να περνας ομορφα! 😊👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν βγάλεις τις κόκα κόλες θα μπορούσε να ταν άνετα το καλάθι μου
Καφε επιτρεπετε κα @yorkie ?😁👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπον για απογευμα εφαγα ενα μπολακι γιαουρτι με φρουτα και φραουλα γευση,μου αρεσει γιατι ειναι δροσιστικο μεν και επειτα δεν αφηνει αυτη την εντονη αισθηση οτι εχεις φαει γιαουρτι αλλα παγωτο,αληθεια μοιαζει σαν παγωτο μηχανης:clapping:

20210410_201015.jpg



το οποιο ειναι αυτο εδω το προιον ακριβως και μου βγαινει και σε οικονομικη συσκευασια /τιμη και βγαζω την εβδομαδα ανετα :)

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top