Εδώ κάνουμε δίαιτα!

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ρε παιδια, τι εχετε να πειτε για ολα αυτα τα αδυνατιστικα προιοντα, τσαγια, λιποδυαλυτικα--και καλα φυσικα-- που διαφημιζουν? ειναι αραγε ασφαλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
από ότι μου έχει πει φίλος που το έχει ψάξει πάρα πολύ τόσο από άποψης προέλευσης-καταλληλότητας όσο και από άποψη αποτελέσματος το μόνο που βοηθάει στο να "χάσεις" είναι το πράσινο τσάι αλλά μόνο σε μεγάλες ποσότητες κάθε μέρα.
στην ουσία αντί για νερό να πίνεις τσάι αλλιώς με 1-2 ποτήρια τη μέρα δεν κάνεις δουλειά,πιο αποδοτικά είναι κάποια άλλα φυσικά προιόντα που βοηθούν στην απελευθέρωση ενέργειας και στην τόνοση του οργανισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole1990

Νεοφερμένος

Η nicole1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
για τις ατελειες υπαρχει λυση. Λεγεται πλαστικη και σου αφαιρουν μερικα πλευρα που προεξεχουν. Δεν θα σου πω οτι εισαι αρρωστη ή χοντρη ή αδυνατη. Δεν θα παιξω το παιχνιδι σου.
Αυτο που θα σου πω ομως ειναι να ξεφορτωθεις την ζυγαρια σου. Ο καθενας μας εχει διαφορετικο σωμα, δεν γινεται να ειμαστε ολοι 1.69 και 50 κιλα. Αλλοι εχουν μεγαλο σκελετο, αλλοι μικρο, αλλοι μετριο. Καποια μπορει να ειναι 1.69 και να ζυγιζει 65κιλα και να φαινεται σαν να ειναι 55κιλα. Το οτι η ζυγαρια δειχνει 65 κιλα σημαινει οτι ειναι χοντρη; Λαθος! Εγω πριν 3 χρονια ημουν 54κιλα και τωρα ειμαι 60 (170 υψος). Εγινα χοντρη; Οχι. Φοραω το ιδιο μεγεθος ρουχων με πριν 3 χρονια. 1 κιλο μυς και 1 κιλο λιπος δεν καταλαμβανουν τον ιδιο χωρο στο σωμα σου. Αν δεν θελεις να βλεπεις ατελειες πανω σου ξεκινα να γυμναζεσαι και να τρεφεσαι σωστα και ασε τις ζυγαριες στην ακρη.
Δες και μερικες "χοντρες" κατα τα δικα σου προτυπα: 1, 2, 3

Αν και δεν κατανοώ από που πηγάζει η ειρωνία σου εφόσον δεν σε προσέβαλα έχω να σου πω ότι τα standard μας προφανώς διαφέρουν. Μπορείς να είσαι όσα κιλά θέλεις αν νιώθεις καλά, αλλά αυτό αφορά εσένα κυρίως. Όσο για τις κοπέλες στις φωτό προσώπικα δε μου αρέσει καθόλου το σώμα τους και πίστευω πως έχω το δικαίωμα να εκφράζω τη γνώμη μου (ναι,η γνώμη είναι εξ'ορισμού υποκειμενική). keep going... έχουμε διαφορετικά πρότυπα ομορφιάς. Αυτά...

@Δεσμώτη: Χμμμ...εισαί γιατρός,ε? Δεν είπα πως χρησιμοποίω ενδεδειγμένες μεθόδους, έχω επίγνωση του κινδύνου (ισως εν μέρει) αλλά αυτή τη στιγμή σημασία έχει το αποτέλεσμα. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου είμαι μονίμως σε δίαιτα, κι αν όχι σε δίαιτα πάντα πρόσεχα τι και πόσο τρώω κάθως έκανα μπαλέτο και η παραμικρή ατέλεια ήταν ασυγχώρητη. Αν ήξερα πως να τα βρω θα έπαιρνα κι εγώ αμφεταμίνες ή κόκα όπως η Καιτουλα λοιπόν... Δεν ξέρω αν είναι φυσιολόγικο αλλά με ενόχλουν οι καμπύλες(ειδικά σε εμένα), πάντα μου άρεσαν τα πολύ αδύνατα σώματα και ένα τέτοιο επιδιώκω να έχω. Ίσως το κόστος να είναι δυσανάλογο αλλά προς το παρόν είμαι υγιής.

@Chriss: το πράσινο τσάι βοηθάει αρκετά, σε συνδυασμό με δίαιτα πάντα. Εγώ έχω σχεδόν αντικαταστήσει το νέρο με τσάι. Ένα άλλο tip είναι οι πολλοί καφέδες (στο τέλος το στομάχι γίνεται τόσο χάλια που δεν έχεις όρεξη για φαγητό). Όσον αφορά τα λιποδιαλυτικά μακριά από το xs, πήρα και τα τρία κουτιά κανονικά για 3 μήνες όπως ακριβώς πρέπει αλλά δεν κάνει τίποτα. Το alli έχει αποτέλεσμα, αλλά νομίζω περίεχει τη μισή δόση από το xenical (που χρειάζεται ιατρική συνταγή) σε ορλιστάτη που έχει κατηγόρηθει όμως για ψυχωσικές διαταραχές. Το alli το αγοράζεις κανονικά χωρίς συνταγή και το πολύ πολύ παίρνεις τη διπλή δόση και είσαι οκ. Αυτά ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καλο μου κοριτσακι γιατι βασανιζεις τον εαυτο σου ετσι?:worry: με το ζορι να χαλασεις την υγεια σου? :/:
σκεψου οτι υπαρχουν εκατομμυρια που θα ευχοντουσαν να ειχαν εστω και το ενα χιλιοστο της υγειας σου της σωματικης και θα πεταγαν τους σωρους τα φαρμακα που ειναι αναγκασμενοι να πινουν καθημερινα και συ με το ζορι υποβαλεις τον εαυτο σου σε τετοια πραγματα?

ζησε μικρουλα μου τη ζωη σου τωρα που εχεις νιατα, βγες, απολαυσε και το φαγητο και τη ζωη και αστα τα γραμμαρια στην ακρη. η υγεια μας ειναι το πολυτιμοτερο αγαθο γιαυτο μαθε να την εκτιμας πριν να ειναι αργα..

ελευθερωσε τον εαυτο σου απ'ολα αυτα και θα δεις που θα αλλαξει η ζωη σου και θα ασχολησε με πραγματα που πραγματικα εχουν σημμασια στη ζωη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως κάνει πλάκα... Δε γίνεται να λες θα έπαιρνα κόκα για να αδυνατίσω. Είναι προκλητικό ρε γαμώτο για όλους αυτούς που παρακαλούν να είναι υγιείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αν ήξερα πως να τα βρω θα έπαιρνα κι εγώ αμφεταμίνες ή κόκα όπως η Καιτουλα λοιπόν... Δεν ξέρω αν είναι φυσιολόγικο αλλά με ενόχλουν οι καμπύλες(ειδικά σε εμένα), πάντα μου άρεσαν τα πολύ αδύνατα σώματα και ένα τέτοιο επιδιώκω να έχω. Ίσως το κόστος να είναι δυσανάλογο αλλά προς το παρόν είμαι υγιής.

Συγνώμη κιόλας αλλά πόσο ανεύθυνο είναι αυτό που λες το έχεις σκεφτεί;;;Το γεγονός ότι το διαδίκτυο είναι "απρόσωπο" αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να λέμε τέτοιες κουβέντες χωρίς σκέψη! :mad:
Δεν ξέρεις ποιά κοπέλα διαβάζει αυτή τη στιγμή το μήνυμα σου και μπορεί να παρακινήθεί στο να κάνει κάτι που μπορεί να της είχε περάσει και εκείνης στο μυαλό. :mad:

Και οκ...ας πούμε ότι αυτό το θέμα δεν σε νοιάζει γιατί μπορεί να μην διαβάζει και κανένας (αλλά και να διαβάζει χ****ες), αλλά πραγματικά πιστεύεις ότι αυτή η κίνηση θα σε βοηθήσει;


Χρειάζεσαι επαγγελματική βοήθεια. Πρέπει να το συνειδητοποιήσεις αυτό.



:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι φυσιολόγικο αλλά με ενόχλουν οι καμπύλες(ειδικά σε εμένα), πάντα μου άρεσαν τα πολύ αδύνατα σώματα και ένα τέτοιο επιδιώκω να έχω.
τι λενε οι ανδρες -αγορια γιαυτο?σε θελουν αδυνατη? για κοιτα το...;)
εγω προσωπικα παντως θελω γυναικα με καμπυλες..και η πλειοψηφια των ανδρων ετσι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blair

Νεοφερμένος

Η blair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω παλι τα εχω προσπαθησει ολα και διαιτολογους και πρινου και ταστε ολα....πριν πατησω τα πρωτα αντα!!εχανα πολυ γρηγορα τωρα κανω διαιτα και εχω χασει μονο εναμιση κιλο ξεφτιλα αλλα χωρις γυμναστηριο το μισω γιατι ειμαι χοντρη..και εκει πανε κορμαρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
@nicole1990
Προφανώς έχεις κάθε δικαίωμα να ορίζεις το σώμα σου... Ωστόσο αν συνεχίσεις έτσι για πολύ θα σου δημιουργηθούν σοβαρά προβλήματα υγείας. Αν αυτά δε σε πείθουν, σου λέω από προσωπική εμπειρία ότι στην επιδίωξή σου να αποκτήσεις την τέλεια εμφάνιση θα αραιώσουν τα μαλλιά σου, το δέρμα σου θα πάρει από την αδυναμία άρρωστη-μαύρη αποχρωση (όχι αυτήν της υγιούς μαυρισμένης επιδερμίδας) κλπ κλπ. Για αυτό αν και δε μου αρέσουν οι συμβουλές, εν γένει, θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να κόψεις τα φάρμακα του τουλάχιστον σιγά-σιγά και να τρως λίγο πιο νορμάλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν πρεπει ολοι να γινουν λεπτοι..καποιοι και καποιες ειναι εκ φυσεως πιο παχουλοι και μπορει να ειναι και πιο υγιεις απο τους λεπτους..πχ στις γυναικες οι πιο παχουλες εχουν μικροτερη πιθανοτητα οστεοπορωσης και εχουν καλυτερες ορμονες..

το θηλυκο σωμα οριζεται κυριολεκτικα απο το παραπανω λιπος..χωρις αυτο παυει να ειναι γυναικα...η πηγη της ζωης..

δεν πρεπεινα ειμαστε ολοι ιδιοι..πρεπει ο καθενας μας να βρει το βαρος και λιπος που ειναι καλυτερα..και αποδιδει σαν οργανισμος καλυτερα..
καλυτερα πηγαινε σε γιατρο και κανε λιπομετρηση κλπ..ο γιατρος μπορει να σου πει πιο μπορει να ειναι το ιδανικο ποσοστο λιπους για σενα..μην κοιτας τα μοντελα..αυτα ειναι αρρωστα τα περισσοτερα..ειναι μονο για το φακο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω προσωπικα παντως θελω γυναικα με καμπυλες..και η πλειοψηφια των ανδρων ετσι ειναι..

δε ξερω αν θελει κατι να μας πει ο ανδρικος πληθυσμος του φορουμ, αλλα οι θετικες του αγγελου στο συγκεκριμενο ποστ ειναι μονο απο γυναικες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγω παλι τα εχω προσπαθησει ολα και διαιτολογους και πρινου και ταστε ολα....πριν πατησω τα πρωτα αντα!!εχανα πολυ γρηγορα τωρα κανω διαιτα και εχω χασει μονο εναμιση κιλο ξεφτιλα αλλα χωρις γυμναστηριο το μισω γιατι ειμαι χοντρη..και εκει πανε κορμαρες


κοίτα ούτε εμένα μου αρέσει το γυμναστήριο αλλά εγώ από τότε που θυμάμαι ασχολούμε με την αθλητισμό σε ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό επίπεδο εσύ αν δεν έχεις τέτοια εμπειρία-κόλλημα ή ψυχολογικό ταράκουλο πες το όπως θες γιατί κολλάς?
στο γυμναστήριο πας για να είσαι πιο υγιής κατά πρώτον και μετά για να φαίνεσαι πιο ωραίος τώρα αν ο άλλος είναι τόσο αργόσχολος και ηλίθιος που να έχει τέτοιου είδους """"αναζητήσεις""""" αυτός πρέπει να ψαχτεί όχι εσύ.

τώρα το θέμα χοντρή σύμφωνα με τα όσα λες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση,καλύτερα να πας σε έναν διατροφολόγο να συζητήσετε και να σου πει τη γνώμη του και έπειτα ίσως σου συστήσει έναν ψυχολόγο γιατί ίσως απλά εσύ να βλέπεις τον εαυτό σου διαφορετικό από ότι είναι.

προς το παρόν,πάλι σύμφωνα με τα όσα λες,σιγά-σιγά σκοτώνεις τον εαυτό σου και δεν το λέω ως υπερβολή,προκαλέςι φθορές σε ζωτικά όργανα και το ένα επηρεάζει το άλλο,σε καμία περίπτωση δεν θα έχεις αποτέλεσμα έτσι.

και στην τελική καλύτερα 1 κιλό που δεν φαύγει ποτέ παρά να περάσεις την ζωή σου στους θαλάμους νοσοκομείων σε λίστα για ένα κραββάτι σε μεθ όπου και να θες δεν θα μπορείς να πας σε ένα γυμναστήριο για να έχουν να κοροιδεύουν οι ανόξτοι που τόση σημασία τους δίνεις τώρα.


όσο για τις καμπύλες δεν λέω υπάρχουν κάποιοι που τους αρέσουν οι "πλάκες" αλλά εμείς αρεσκόμεθα στο να πιάνομε το κατιτίς μας,πότε από εδώ πότε από εκεί και γενικότερα......να έχουμε κάτι να περνάμε την ώρα μας ευχάριστα....άνευ παρεξηγήσεως πάντα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θελουμε να εχει η γυναικα χειρολαβες..να πιαστεις απο καπου..αλλιως γλιστραει..
ειναι θεμα ανατομιας..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.tatiana

Νεοφερμένος

Η τατιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ειναι τοσο εξοργιστικο να ακους απο καποιον οτι θα επαιρνε μεχρι και ναρκωτικα,γνωριζοντας το ποσο καταστροφικο ειναι κατι τετοιο για τον οργανισμο,για να χασει 2-3 κιλα!!Ολη αυτη η προωθηση των ανορεκτικων μοντελων ως το πλεον αριστο προτυπο φερνει τοσο δυσαρεστα αποτελεσματα...και επιτελους,πριν γραψουμε οτιδηποτε τετοιο εδω μεσα ας σκεφτουμε πρωτα ποσα απελπισμενα παιδια κυριως παιρνουμε στο λαιμο μας...φανταστειτε ποσα κοριτσακια ακουγοντας για καθαρτικα και αλλα σκευασματα(τυπου alli) που υποτιθεται ειναι μια λυση για γρηγορο αδυνατισμα θα πανε αυριο στο φαρμακειο και θα τα αγορασουν...και στο κατω κατω αν δε νοιαζομαστε για τον εαυτο μας,ας σκεφτουμε λιγο και την οικογενεια μας που μας μεγαλωνει περιμενοντας να μας δει να πετυχαινουμε,να ειμαστε ευτυχισμενοι και οχι να καταληγουμε στα νοσοκομεια(για να μην πω τπτ χειροτερο)λογω της ματαιοδοξιας μας!ας μην ειμαστε τοσο εγωκεντρικοι πια!δεν ξερω τι αλλο να πω.πραγματικα φοβαμαι απο τωρα για τα δικα μου παιδια,κι ας αργουν να ερθουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν είναι ανάγκη να φτάνουμε σε ακραίες καταστάσεις για την εξωτερική εμφάνιση! Εγώ θέλω να χάσω 3-4 κιλά, ε και κάνω μια διατροφή, και έχω χάσει 2.. Και μια χαρά τρώω και μια χαρά υγεία έχω... Στο κάτω κάτω, πρέπει να νιώθουμε εντάξει με τον εαυτό μας, να τον αγαπάμε και να μην τον καταστρέφουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ θέλω να χάσω 3-4 κιλά, ε και κάνω μια διατροφή, και έχω χάσει 2.. Και μια χαρά τρώω και μια χαρά υγεία έχω.
καλα και εγω που θελω να χασω καμια 30αρια κιλα τι να κανω?
ρε πατε καλα εσεις οι γυναικες?:confused:(δεν εχω δει ανδρα με τετοια προβληματα)

τα 3-4 κιλα διαφορα ειναι μονο τα υγρα και στερεα που μπαινουν και βγαινουν απο το σωμα..:D(οχι λοιπος απαραιτητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.tatiana

Νεοφερμένος

Η τατιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ενταξει μη συγκρινεις τις γυναικες με τους αντρες Αγγελε!αλλιως φαινονται τα κιλα σε μια γυναικα και αλλιως στον αντρα.ακομα και τα ρουχα αν συγκρινεις!δεν ειναι κακο να προσπαθει κανεις για ενα καλυτερο αποτελεσμα.αρκει να εχει επιγνωση του τι κανει και να εχει και καποιο οριο!ολα ειναι καλα,αλλα πρεπει να εχουμε και εφικτους στοχους,χωρις υπερβολες.αλλα εδω που τα λεμε,εσεις μας εχετε δημιουργησει τετοια κολληματα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλιως φαινονται τα κιλα σε μια γυναικα και αλλιως στον αντρα.
ναι..στον ανδρα φαινονται χειροτερα και πιο δυσαναλογα με την μπακα.και ειναι πιο επιβλαβες στην υγεια το λιπος στην κοιλια που μαζευει(και φευγει πολυ δυσκολοτερα )..ενω το λιπος στη γυναικα μαζευεται στους γλουτους επιβαρυνοντας την πολυ λιγοτερο και φευγει πιο ευκολα..και στην υγεια και κινητικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
μα και το λιπος το χρειαζομαστε. Χωρις λιπος δεν μπορουμε να επιβιωσουμε. Η κυτταρικη μεμβρανη αποτελειται απο λιπος, αρκετες ορμονες συνθετονται με βαση την χοληστερολη, χρειαζομαστε το λιπος για να κανουμε παιδια, για να τα θηλασουμε, για να προστατεψουμε τα οργανα μας κοκ. Μας ειναι απαραιτητο (σε φυσιολογικα επιπεδα φυσικα). Οι υπερβολικα αδυνατοι εχουν χαμηλοτερο προσδοκιμο ζωης απο τους παχυσαρκους! Ακομη και ο γατος μου εχει μπακα που κουνιεται δεξια και αριστερα σαν ζελεδακι οταν τρεχει και δεν ειναι χοντρος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι υπερβολικα αδυνατοι εχουν χαμηλοτερο προσδοκιμο ζωης απο τους παχυσαρκους!
σωστο...μεχρι τα 40 μαξιμουν ζουν στην αφρικη πχ..οποτε τα ακραια βαρη ζουν λιγοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top